Jak otworzyć i prowadzić dochodowy sklep internetowy?

baza wiedzy dla sklepow internetowych
Spis treści

• Jak wypromować sklep w internecie?

• Na czym polega pozycjonowanie dla sklepów internetowych?

• Jak realizować skutecznie Google Ads dla sklepów?

• Jak zbudować sprzedaż w sklepie internetowym?

• Rankingi e-commerce

• Jaką platformę e-commerce wybrać?

• Co musisz wiedzieć zanim otworzysz sklep internetowy?

Prowadzisz sklep internetowy? Wiedza o marketingu internetowym: pozycjonowaniu sklepów, reklamie Google Ads, optymalizacji konwersji to podstawa dla właścicieli biznesu e-commerce! Zebraliśmy dla Ciebie materiały przygotowane przez naszych specjalistów, którym możesz zaufać. Znajdziesz tu sprawdzone porady i wiedzę zaczerpniętą od praktyków z naszej agencji. Wybierz interesujący Cię dział o sklepach internetowych lub przerabiaj materiały po kolei - tak jak lubisz!

 

Jak wypromować sklep w internecie?

W Polsce jest prawie 50 tysięcy sklepów internetowych! Na tak tłocznym rynku trzeba umieć zawalczyć o klienta. Podpowiadamy, jak wykorzystać różne działania marketingu internetowego, żeby wypromować sklep. Przy czym kładziemy nacisk na reklamowanie sklepu w taki sposób, aby pozyskiwać przede wszystkim potencjalnych klientów, a nie przypadkowych odwiedzających. Kluczem do sukcesu jest właściwy dobór marketingu dla sklepu internetowego. W naszych poradnikach omawiamy m.in. takie działania jak:

 • pozycjonowanie sklepów
 • Google Ads dla sklepów
 • Facebook Ads dla sklepów
 • social media marketing
 • content marketing
 • e-mail marketing
 • optymalizację współczynnika konwersji
 • optymalizację UX
 • zarządzanie opinią klientów i wiele innych.

W naszych poradnikach dla sklepów internetowych znajdziesz pomysły na wypromowanie zarówno dużych biznesów e-commerce, jak i początkujących sklepów. Proponujemy strategię marketingową, która obejmuje zarówno płatne, jak i bezpłatne działania. Uczymy jak realizować marketing samodzielnie, m.in. w zakresie tworzenia atrakcyjnych treści czy też nawiązywania relacji z klientami. Wszystkie porady dla sklepów poparte są przykładami, a niekiedy również wypowiedziami ekspertów.

Promocja sklepu internetowego

Na czym polega pozycjonowanie dla sklepów internetowych?

Pozycjonowanie sklepów ma na celu optymalizację sklepów i w efekcie zbudowanie wysokich pozycji sklepu w wynikach wyszukiwania Google. Co znajdziesz w naszych poradnikach SEO dla sklepu internetowego? Dzielimy się zarówno specjalistyczną wiedzą, jak i podstawowymi poradami, które naszym zdaniem musisz znać, jeśli chcesz efektywnie promować sklep w Google. Pozycjonowanie sklepów to nasza specjalność, dlatego w tym obszarze możesz nam zaufać. Poruszamy tematy:

 • optymalizacji technicznej
 • optymalizacji on-site
 • rozbudowy treści
 • słów kluczowych
 • optymalizacji off-site i wiele innych.

Czy warto uczyć się pozycjonowania sklepów? Nie musisz od razu zostawać pozycjonerem. Edukacja w zakresie SEO dla sklepów ma Ci przede wszystkim ułatwić planowanie marketingu internetowego, znalezienie skutecznej agencji i realizowanie z nią pozycjonowania. Dzięki naszym artykułów lepiej zrozumiesz poszczególne etapy pozycjonowania, zobaczysz, co zależy od Ciebie, a co możesz w pełni oddać agencji SEO.

Pisząc o SEO dla sklepów, nie możemy pominąć kwestii błędów. Mniej świadomi właściciele sklepów nie są w stanie ocenić, jakie błędy może mieć ich sklep. Tymczasem wiele z nich wręcz uniemożliwia wypozycjonowanie sklepu. Jeśli obawiasz się, że to dotyczy również Ciebie, zajrzyj do naszych poradników, gdzie wskazujemy częste błędy i radzimy, jak je rozwiązać.

Pozycjonowanie dla sklepu internetowego

 

Jak realizować skutecznie Google Ads dla sklepów?

Rozważasz skorzystanie z Google Ads dla e-commerce? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze artykuły o reklamach PPC dla sklepów, z których dowiesz się m.in.:

 • jakie kampanie Google Ads są najskuteczniejsze dla sklepów
 • jak zaplanować efektywną kampanię Google Ads
 • jak analizować Google Ads dla sklepów
 • ile kosztuje kampania Google Ads

Google Ads dla sklepów daje zupełnie inne możliwości niż dla firmowych stron internetowych. Możesz wybierać z wielu typów kampanii i co najważniejsze mierzyć efekty reklam w postaci sprzedaży. Szczególnym typem reklam dla sklepów jest kampania produktowa, która pozwala na zaprezentowanie produktu bezpośrednio w wyszukiwarce. Stworzenie takiej kampanii wymaga znacznie szerszej wiedzy niż w przypadku pozostałych działań reklamowych, jednak nasi specjaliści są zgodni - Google Shopping to jedna z najtańszych i najefektywniejszych kampanii Google Ads dla sklepów. O sukcesie kampanii Google Ads decyduje jednak znacznie więcej niż typ reklamy. Warto wiedzieć, jak stworzyć efektywny tekst reklamowy, dobrać grupę docelową, zarządzać budżetem, określić cele i prowadzić analitykę PPC. Skąd to wszystko wiedzieć? Z naszych poradników dla sklepów o Google Ads.

Nasze artykuły o tematyce reklam Google Ads są zawsze aktualne i bazują na wiedzy od Google oraz na doświadczeniu naszych specjalistów Google Ads. Chcemy Cię przekonać, że marketing internetowy jest dostępny dla każdego i można o nim mówić prostym językiem. Wolisz zlecić kampanie Google Ads agencji? Bardzo nas to cieszy, ale mimo wszystko naszym zdaniem warto znać podstawowe pojęcia PPC, rozumieć działanie panelu Google Ads i przede wszystkim umieć odczytać raporty i ocenić kampanie, za które się płaci. Zapoznaj się z naszymi poradnikami o Google Ads dla sklepów i ciesz się udanymi kampaniami.

Google Ads dla sklepów internetowych

 

Jak zbudować sprzedaż w sklepie internetowym?

Widoczność w Google, a nawet duży ruch i świetne opinie to nie wszystko. W sklepie internetowym najważniejsza jest sprzedaż. Przygotowaliśmy garść porad o tym, jak zwiększać sprzedaż, jak rozkręcać sklep internetowy i skąd pozyskiwać klientów. Czy nasze porady, jak zwiększyć sprzedaż są dla każdego? Pisząc poradniki kierowaliśmy się bogatym doświadczeniem zarówno z małymi, jak i dużymi sklepami. Skupiamy się na takich aspektach jak:

 • wykorzystanie marketingu internetowego
 • optymalizacja user experience
 • wygląd sklepu
 • prezentacja oferty
 • budowa karty produktowej
 • zwiększanie konwersji
 • wdrożenie cross-sellingu i upsellingu
 • strategie promocji i wyprzedaży.

Jak widzisz, na sprzedaż w sklepie internetowym wpływa wiele różnych czynników. Część z nich zależy od Ciebie i tego, w jakim stopniu jesteś gotowy na zmiany i eksperymenty. Nie musisz jednak chodzić po omacku. W naszych poradach dla sklepów internetowych dzielimy się sprytnymi pomysłami na budowanie sprzedaży, zwracamy Twoją uwagę na drobne zmiany, które mogą przynieść znaczącą poprawę. Z naszymi poradnikami przeprowadzisz podstawową optymalizację sklepu w celu budowania sprzedaży.

Budowanie sprzedaży z marketingiem internetowym

 

Rankingi e-commerce

Cyklicznie przygotowujemy rankingi o tematyce e-commerce. Naszym celem jest ułatwić decyzję właścicielom i przyszłym właścicielom sklepów odnośnie wyboru platformy e-commerce, narzędzi czy innych zasobów. Rankingi są tworzone ze wsparciem doświadczonych specjalistów ds. pozycjonowania, dzięki temu masz pewność, że zawierają sprawdzone porady.

 

Jaką platformę e-commerce wybrać?

Zebraliśmy najważniejsze informacje odnośnie pozycjonowania i prowadzenia biznesu na poszczególnych platformach e-commerce. Właśnie szukasz platformy sklepowej dla siebie? A może nie jesteś zadowolony z obecnego rozwiązania e-commerce? Zobacz, jakie platformy dla sklepów internetowych dostarczają funkcje, których potrzebujesz, ile za nie zapłacisz i jak popularna jest platforma. 

Co musisz wiedzieć zanim otworzysz sklep internetowy?

Otwierasz sklep internetowy, ale nie masz doświadczenia w e-commerce? Spieszymy z pomocą! Od lat wsłuchujemy się w naszych klientów - właścicieli sklepów internetowych i rozumiemy, z jakimi dylematami się mierzą. Podpowiadamy, jak otworzyć sklep internetowy i przybliżamy każdy aspekt prowadzenia biznesu e-commerce od wyboru platformy po tworzenie grup docelowych i budowanie regulaminu sklepu.

Właściciel sklepu musi nie tylko znać się na asortymencie swojego sklepu, ale warto, aby zgłębił wiedzę z zakresu prawa w e-commerce, marketingu dla e-commerce, aspektów technicznych prowadzenia sklepu, trendów wśród klientów, umiejętności badania odbiorcy i wielu innych. Nie wiesz, od czego zacząć? Zajrzyj do naszych porad dla sklepów internetowych. Dzielimy się w nich naszym doświadczeniem z pracy z setkami sklepów internetowych w całej Polsce.

Porady dla właścicieli sklepów internetowych

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Anna Zalewska
Oceń ten artykuł:
Jak otworzyć i prowadzić dochodowy sklep internetowy?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ