Pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów - tips and tricks

Pozycjonowanie miedzynarodowe dla sklepow tips and tricks
Spis treści

• Pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów - co to jest?

• Jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce? 9 tipów

• Zrozum specyfikę rynku w SEO międzynarodowym sklepu

• Skoncentruj się na geolokalizacji w SEO międzynarodowym

• Wybierz język treści w SEO międzynarodowym sklepu

• Przetłumacz treści na stronie sklepu

• Twórz content dopasowany do rynku międzynarodowego

• Wybierz właściwą platformę e-commerce

• Pamiętaj o aktualizacji mapy strony w SEO międzynarodowym sklepu

• Zadbaj o link building w SEO międzynarodowym sklepu

• Monitoruj wyniki SEO międzynarodowego sklepu

• Podsumowanie

Marzysz o tym, aby Twój sklep internetowy był znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie? To naturalne i możliwe do wykonania, zwłaszcza że możliwości internetu są praktycznie nieograniczone. Mamy dla Ciebie sprawdzoną strategię, które pomoże Ci zrealizować ten cel. Dowiedz się, na czym polega pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów i jak je dobrze przygotować! Z naszymi sprawdzonymi tipami i trikami odkryjesz, jak wyprzedzić konkurencję i podbić globalny rynek.

Z artykułu dowiesz się:

  • co to jest pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów,
  • jakie działania obejmuje SEO międzynarodowe dla sklepów,
  • jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów - co to jest?

Pozycjonowanie zagraniczne to strategia, która ma na celu optymalizację strony internetowej sklepu, aby była widoczna w regionalnych wynikach wyszukiwania Google. Kompleksowe działania pozwalają na dostosowanie jej do potrzeb klientów z różnych krajów i/lub posługujących się różnymi językami. Podstawą sukcesu to wiedzieć, jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce. Obejmuje ono m.in.: 

  • dostosowanie treści pod kątem rynku zagranicznego - tworzenie treści, które są nie tylko przetłumaczone, ale również uwzględniają charakter lokalizacji; tak, aby odpowiadały kulturze i oczekiwaniom określonych użytkowników,
  • optymalizację struktury strony - używanie m.in. odpowiednich struktur adresów URL, wdrażanie tagów hreflang, które informują wyszukiwarki o wersjach językowych strony,
  • dopracowanie strategii link buildingu - pozyskiwanie wartościowych linków przychodzących z lokalnych źródeł; to zwiększa autorytet strony w danym regionie,
  • uwzględnienie technicznych aspektów SEO - m.in. optymalizację strony pod kątem prędkości ładowania, responsywności oraz zgodności z lokalnymi standardami technicznym; to pozwala dostosować ją do specyficznych potrzeb i zachowań użytkowników w różnych krajach.

Celem tych działań jest m.in. przyciągnięcie międzynarodowego ruchu na stronę oraz zwiększenie sprzedaży na globalnym rynku. Prawidłowa optymalizacja sprawi, że Twój sklep może być bardziej rozpoznawalny dla odbiorców w wielu krajach. To pozwoli Ci wyraźnie zwiększyć swoje zasięgi oraz zwiększy szanse na satysfakcjonujące zyski.

Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

 

Jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce? 9 tipów

Pozycjonowanie międzynarodowe to proces, który wymaga starannego planowania i realizacji. Powinieneś wziąć pod uwagę m.in. potrzeby swojego biznesu, oczekiwania wobec grupy docelowej, a także zasoby finansowe. Warto zacząć od kompleksowej oceny strony np. w Google Search Console. To pozwoli Ci ocenić swoją aktualną pozycję i zaplanować, jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce, aby dotrzeć z ofertą na międzynarodowy rynek. Poznaj też zestaw 9 trików, które wesprą Twoje działania!

 

1. Zrozum specyfikę rynku w SEO międzynarodowym sklepu

Strategia SEO międzynarodowego wymaga czasu i zasobów. Dlatego, jeśli planujesz podbić rynek zagraniczny, powinieneś przygotować precyzyjny plan działań. Warto zrozumieć nie tylko, na czym polega pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów, ale poznać specyfikę rynku, zachowania klientów oraz konkurencję. To pomoże Ci opracować jak najbardziej realistyczne założenia, które będziesz systematycznie wdrażał. Co możesz m.in. zrobić?

  • Przeanalizuj najpopularniejsze wyszukiwania w różnych krajach (słowa kluczowe, wyszukiwane tematy, popularność produktów itp.) - wykorzystaj do tego np. Google Trends. Oceń, jak zmieniają się one w czasie. To pomoże Ci określić ich potencjał. Łatwiej będziesz mógł dopasować je do potrzeb swojego biznesu.
  • Sprawdź konkurencję branżową, np. w narzędziach SEMrush, Ahrefs - weź pod uwagę m.in. źródła ruchu na ich stronach, profil linków przychodzących, widoczność na słowa kluczowe. Dzięki temu poznasz sposób działania innych i zainspirujesz się do stworzenia strategii SEO międzynarodowego, która wyróżni Cię w branży.
  • Oceń zachowania konsumentów - prześledź np. w Google Analytics 4 m.in. sposób poruszania się po stronie, zaangażowanie, parametry demograficzne (wiek, płeć, lokalizację itp.). Dzięki temu opracujesz bardziej przemyślaną strategię działań. Tak, by dotrzeć do właściwej grupy klientów, zainteresowanych Twoimi produktami.

Określ potencjalną wielkość ruchu, jakiego spodziewasz się na rynku zagranicznym, i upewnij się, że Twoja firma jest w stanie sprostać potrzebom lokalnych odbiorców w wybranych krajach. Oszacuj realistycznie swoje możliwości finansowe oraz oczekiwane zyski, ponieważ tworzenie strategii międzynarodowej (lokalnych treści, pokonywanie różnic kulturowych itp.) jest wymagające i wymaga odpowiedniego zaplanowania.

Sprawdź też:

 

2. Skoncentruj się na geolokalizacji w SEO międzynarodowym

Jeśli zastanawiasz się jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów, wykorzystaj potencjał geolokalizacji. Zauważ, że algorytmy wyszukiwarek stały się bardzo zaawansowane. Optymalizacja strony sklepu pod kątem jednej lokalizacji może nie zapewnić skuteczności w innych regionach. Dlatego, jeśli chcesz osiągnąć dobre wyniki, powinieneś wykorzystać potencjał geolokalizacji. Dzięki niej możesz m.in.:

  • Lepiej dopasować treści do użytkowników - m.in. specyficznych potrzeb, języka i oczekiwań użytkowników z różnych krajów. Dzięki temu użytkownicy widzą treści bardziej dopasowane do ich kontekstu kulturowego i językowego. To zwiększa szanse na ich zaangażowanie oraz podnosi poziom satysfakcji.
  • Poprawić widoczność strony - boty wyszukiwarek, np. Google dbają, by dostarczać odbiorcom wyniki jak najbardziej dopasowane do ich potrzeb, m.in. na podstawie ich lokalizacji. Dlatego, jeśli chcesz przygotować dobre SEO międzynarodowe, wykorzystaj np. hreflang tagi, lokalne domeny, podkatalogi czy poddomeny. Dzięki temu możesz zwiększyć szanse na pojawienie się w wynikach wyszukiwania dla użytkowników z konkretnego regionu.
  • Polepszyć doświadczenia użytkowników - będziesz mógł dostarczyć klientom treści w ich języku. Uwzględnisz w swojej strategii ich lokalne święta, wydarzenia i promocje. W ten sposób łatwiej ich zainteresujesz oraz zapewnisz pozytywne wrażenia w kontakcie z marką. To z kolei może prowadzić do wyższych współczynników konwersji.
  • Uniknąć problemów z duplikacją treści - stosowanie odpowiednich technik geolokalizacji, takich jak hreflang tagi, pomaga botom wyszukiwarek zrozumieć, która wersja strony powinna być wyświetlana dla użytkowników z danego regionu. To zapobiega problemom z duplikacją treści, które mogą negatywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony.
  • Lepiej analizować wyniki - geolokalizacja może też pomóc Ci zrozumieć, na czym polega pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów. Wykorzystaj jej możliwości do lepszego monitorowania i analizowania wyników SEO w poszczególnych krajach i regionach. Dzięki temu precyzyjniej zaplanujesz działania i będziesz mógł osiągnąć lepsze wyniki.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

3. Wybierz język treści w SEO międzynarodowym sklepu

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce, pamiętaj, by określić język treści. To ważne, ponieważ pomaga m.in.:

  • poprawić widoczność w wynikach wyszukiwania w określonym regionie,
  • uniknąć problemu duplikacji treści, gdy różne wersje językowe są rozpoznawane jako odrębne strony.
  • polepszyć doświadczenia użytkowników,
  • wzmocnić zaangażowanie odbiorców,
  • zbudować autorytet marki,
  • zwiększyć współczynnik konwersji.

Istnieje kilka metod określania języka, które pomagają wyszukiwarkom i użytkownikom zidentyfikować odpowiednie wersje językowe stron internetowych. Oto główne z nich:

 

Wykorzystanie znaczników hreflang

Znacznik hreflang jest najczęściej stosowaną metodą do określania języka dla różnych wersji językowych strony. Pozwala on botom wyszukiwarek zrozumieć, które strony są przeznaczone dla danego języka i regionu.

Przykład:

<link rel="alternate" href="http://example.com/en/" hreflang="en" />

 

Przygotowanie struktury adresu URL

Struktura URL jest również ważnym elementem określania języka i lokalizacji strony w SEO międzynarodowym sklepu. Istnieją trzy główne sposoby implementacji:

  • ccTLD (country code Top Level Domain) - użycie krajowych domen najwyższego poziomu, np. .pl dla Polski, .fr dla Francji, przykładowo: sklep.pl, sklep.fr
  • subdomeny - tworzenie subdomen dla różnych wersji językowych, np. fr.przykladowysklep.com dla francuskiej wersji strony,
  • podkatalogi - możesz też użyć podkatalogów, np. sklep.com/pl/ dla polskiej wersji strony i sklep.com/pl/en dla wersji angielskiej.

 

Metoda nagłówka HTTP

Nagłówek reprezentacji języka treści służy do określenia języka przeznaczonego dla odbiorców. Umożliwia użytkownikom rozróżnienie języka zgodnie z ich preferencjami. Aby go umieścić prawidłowy kod języka w sekcji <head>.

Przykład:

<meta http-equiv=”content-language” content=”pl”> - dla stron angielskich

<meta http-equiv=”content-language” content=”es”> - dla stron hiszpańskich

 

Określenie języka w SEO międzynarodowym sklepu to nie tylko kwestia techniczna, ale także strategiczna. Pomaga skutecznie docierać do szerokiego grona odbiorców. Może też poprawiać Twoje wyniki biznesowe na różnych rynkach.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

4. Przetłumacz treści na stronie sklepu

To, na czym polega pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów, obejmuje także tłumaczenie treści. Tłumaczenie stron pozwala m.in.:

  • zachować kontekst i precyzję językową - zadbaj o profesjonalne tłumaczenie stron, by jak najlepiej utrzymać tło kulturowe; dzięki temu lepiej wpasujesz się w rzeczywiste preferencje użytkowników i możesz zachęcić ich do interakcji,
  • wykorzystać lokalne słowa kluczowe, które są bardziej efektywne i precyzyjne dla danego języka i regionu; to poprawia pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania,
  • wzmocnić user experience - tłumaczenie stron sprawia, że treści stają się bardziej zrozumiałe i przyjazne dla odbiorców; to pozytywnie wpływa na ich zaangażowanie i prawdopodobieństwo interakcji ze stroną, np. dokonania zakupu,
  • obniżyć współczynnik odrzuceń, ponieważ użytkownicy są bardziej skłonni do pozostania na stronie i interakcji z jej treścią; mogą spędzić więcej czasu na stronie; dzięki temu łatwiej zaplanujesz, jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce.

 

5. Twórz content dopasowany do rynku międzynarodowego

Przemyślana strategia content marketingu odgrywa bardzo ważną rolę w SEO międzynarodowym. Treści, które mogą wydawać się interesujące dla odbiorców w danym kraju, niekoniecznie muszą przyciągać uwagę innych. Każdy rynek ma swoje unikalne:

  • potrzeby,
  • preferencje,
  • konteksty kulturowe.

To sprawia, że nadanie treściom lokalnego charakteru staje się bardzo ważnym elementem działań. Jeśli zadbasz o odpowiedni kontekst językowo - kulturowy może skuteczniej dotrzeć do odpowiednich klientów i zachęcić ich do poznania Twojej marki. Atrakcyjny i przydatny content zwiększa prawdopodobieństwo zaangażowania odbiorców. To pozytywnie wpływa na widoczność oraz buduje ruch na stronie sklepu. Jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce za pomocą contentu?

  • Poznaj słowa kluczowe, które są specyficzne dla danego kraju - to ważne, ponieważ każdy region może swoje unikalne frazy i terminy, które użytkownicy wyszukują. Poszukaj ich np. w Keyword Planner. Dzięki temu stworzysz treści, które będą bardziej trafne i mogą łatwiej dotrzeć do właściwego grona odbiorców.
  • Nadaj treściom międzynarodowego charakteru - zamiast tylko tłumaczyć artykuł np. o świętach w danym regionie, napisz nowy i wpleć w niego słowa kluczowe, które znalazłeś. Treść powinna być atrakcyjna oraz wartościowa dla odbiorców. Pisz w sposób zrozumiały i angażujący, dostosowany do lokalnych zwyczajów i oczekiwań. Pamiętaj m.in. o wypunktowaniach, pogrubieniach i podziale na akapity. To ułatwia przekaz i zrozumienie informacji.
  • Wykorzystuj lokalne trendy - w SEO międzynarodowym e-commerce warto pisać treści związane z aktualnymi wydarzeniami i trendami w danym regionie. Mogą dotyczyć np. popularnych wydarzeń, konferencji czy nowości związanych z Twoją branżą w danym kraju.

Pamiętaj, by systematycznie sprawdzać skuteczność treści. Sprawdzaj m.in. które z nich generują najwięcej ruchu i konwersji w danym kraju. Przeprowadzaj np. testy A/B. Dzięki temu ocenisz skuteczność różnych wersji treści, nagłówków, CTA (wezwań do działania) itp.

Przeczytaj też:

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

6. Wybierz właściwą platformę e-commerce

Jeśli rozumiesz, co to jest pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów, wiesz, jak ważna jest odpowiednia platforma e-commerce. Jak wybrać właściwą? Weź pod uwagę m.in.:

  • wsparcie dla międzynarodowych wersji stron - powinna umożliwiać łatwe tworzenie i zarządzanie wieloma wersjami językowymi i regionalnymi strony,
  • optymalizację struktury adresu URL - tak, aby była przyjazna SEO i wspierała pozycjonowanie międzynarodowe,
  • zastosowanie znaczników hreflang - platforma e-commerce powinna wspierać ich łatwe dodawanie,
  • wydajność platformy e-commerce - dobrze, jeśli jest zoptymalizowana pod kątem wydajności i szybkości ładowania strony; to ważne dla zapewnienia użytkownikom odpowiedniego komfortu, a także zwiększenia skuteczności SEO międzynarodowego,
  • wsparcie dla lokalizacji i walut - w SEO międzynarodowym sklepu powinieneś zapewnić klientom dokonanie płatności w różnych walutach i wieloma metodami; to zwiększa poczucie satysfakcji i może zachęcić do dokonania zakupów,
  • integrację z narzędziami SEO, np. Google Search Console, Google Analytics 4; dzięki temu będziesz mógł łatwiej obserwować efekty działań i dbać o skuteczność strategii,
  • skalowalność - to ważne, aby platforma e-commerce rozbudowywała się wraz z Twoim sklepem; w ten sposób zadbasz o stabilny rozwój swojej firmy oraz utrzymanie silnej pozycji na międzynarodowym rynku.

To jaką platformę e-commerce wybierzesz, zależy od Twoich specyficznych potrzeb, budżetu i planów rozwoju sklepu na rynku międzynarodowym.

 

7. Pamiętaj o aktualizacji mapy strony w SEO międzynarodowym sklepu

Regularna aktualizacja mapy strony (sitemap) jest bardzo ważna dla skutecznego SEO międzynarodowego sklepu. Mapa strony jest narzędziem, które pomaga botom wyszukiwarek indeksować wszystkie strony Twojego sklepu, w tym te w różnych językach i dla różnych regionów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce za pomocą mapy strony, m.in.:

  • utwórz dynamiczny plik mapy strony, który znajdzie się w odpowiednim folderze Twojej strony,
  • stwórz unikalną mapę strony dla każdego języka - warto, aby zawierała wszystkie adresy URL dla określonego języka, np. /sitemap.xml (angielski), /fr/sitemap.xml (francuski), /es/sitemap.xml (hiszpański),
  • upewnij się, że każda wersja językowa i regionalna Twojej strony jest uwzględniona w mapie strony - to ułatwi wyszukiwarkom odnalezienie i zrozumienie struktury Twojej witryny,
  • systematycznie aktualizuj mapę strony - najlepiej za każdym razem po dodaniu nowych treści, produktów lub wersji językowych; zaktualizowaną mapę strony prześlij do Google Search Console; Twoje regularne działania pomogą Ci zadbać o skuteczną indeksację strony; to może pozytywnie wpłynąć na widoczność Twojego sklepu w wynikach wyszukiwania na różnych rynkach.

Kilka inspiracji znajdziesz tutaj:

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

8. Zadbaj o link building w SEO międzynarodowym sklepu

Profil linków przychodzących (link building) jest ważnym aspektem działań na rynku międzynarodowym. Im więcej ich zdobędziesz, tym bardziej m.in.:

  • wzmocnisz swój autorytet w branży na rynkach zagranicznych; to może prowadzić do lepszego pozycjonowania w wynikach wyszukiwania,
  • zbudujesz zaufanie i wiarygodność do marki w oczach zagranicznych klientów - dzięki temu zobaczysz, co to jest pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów i ile może zdziałać dla Twojej marki; pamiętaj, że kiedy użytkownicy widzą, że inne renomowane strony linkują do Twojego sklepu, są bardziej skłonni do zaufania Twojej ofercie i dokonania zakupu.
  • poprawisz widoczność swojego sklepu - zdobywanie linków z różnych krajów i stron w różnych językach pomaga zwiększyć widoczność Twojego sklepu w lokalnych wynikach wyszukiwania; lokalne linki zwrotne sygnalizują botom wyszukiwarek, że Twoja strona jest wartościowa dla użytkowników z danego regionu; to może poprawić pozycjonowanie dla lokalnych zapytań,
  • zwiększysz ruch na stronie - link building na międzynarodowych rynkach przyciąga nie tylko roboty wyszukiwarek, ale też użytkowników; to może prowadzić bezpośredniego zwiększenia liczby odwiedzin i szans na konwersję

Jak możesz przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce za pomocą link buildingu?

  • nawiąż współpracę z lokalnymi blogerami i influencerami, którzy mogą linkować do Twojego sklepu,
  • pisz artykuły gościnne dla m.in. portali, stron internetowych ważnych dla Ciebie w kontekście biznesowym,
  • twórz wartościowe treści, które będą interesujące dla użytkowników z określonego runku; to może naturalnie przyciągną linki przychodzące.

 

9. Monitoruj wyniki SEO międzynarodowego sklepu

Nieodłącznym elementem pozycjonowania międzynarodowego jest analiza efektywności działań. Częstotliwość dostosuj m.in. do profilu swojej działalności, specyfiki klientów. Dobrze, by to był regularny i systematyczny proces. Dzięki temu będziesz mógł skutecznie zarządzać strategią SEO oraz szybko reagować na zmiany. Korzystaj ze specjalistycznych narzędzi, np.:

  • Google Analytics 4 - sprawdzaj m.in. liczbę odwiedzin, współczynnik odrzuceń, czas spędzony na stronie oraz konwersje, aby zidentyfikować nagłe zmiany lub problemy,
  • Google Search Console, by m.in. obserwować powiadomienia i ostrzeżenia, które mogą wskazywać na problemy z indeksowaniem, bezpieczeństwem lub inne techniczne kwestie,
  • Ahfers - dzięki któremu ocenisz m.in. profil linków przychodzących, działania konkurentów; to pomoże Ci w skuteczniejszej optymalizacji działań.

Obserwuj swoje działania i wprowadzaj potrzebne zmiany. Dzięki temu będziesz mógł utrzymać skuteczność strategii SEO międzynarodowego dla sklepu.

Sprawdź też:

 

Pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów - tips and tricks. Podsumowanie

Pokazaliśmy Ci, co to jest pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów i jak możesz je wykorzystać, by podbić rynek zagraniczny. Przeanalizuj nasze wskazówki. Weź pod uwagę m.in. profil swojej działalności, cele biznesowe, zasoby oraz potrzeby klientów. Jeśli przygotujesz przemyślaną strategię, będziesz mógł zwiększyć szanse na dotarcie do klientów z innych krajów oraz pomnożenie swoich zysków. Pamiętaj o systematycznej analizie działań SEO międzynarodowego dla sklepu. Dzięki temu zadbasz o utrzymanie skuteczności i świeżości pozycjonowania.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Na czym polega pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów?
Down arrow

Pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem różnych rynków i języków, aby zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania na całym świecie. Obejmuje to dostosowanie treści do języka i kultury lokalnych odbiorców, optymalizację techniczną strony oraz strategię budowania linków z międzynarodowych źródeł.

Jak przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce?
Down arrow

Aby przygotować pozycjonowanie międzynarodowe w e-commerce, należy m.in.:

  • przeprowadzić badania rynku i słów kluczowych dla każdego docelowego kraju,
  • dostosować treści strony do języka i kultury lokalnych odbiorców,
  • zapewnić techniczną optymalizację strony, w tym strukturę URL, hreflangi oraz szybkość ładowania,
  • zbudować strategię linkowania z międzynarodowych źródeł,
  • monitorować i analizować wyniki, aby ciągle dostosowywać strategię SEO.
Dlaczego SEO międzynarodowe jest ważne dla sklepów internetowych?
Down arrow

SEO międzynarodowe jest ważne dla sklepów internetowych, ponieważ umożliwia dotarcie do globalnej bazy klientów. Pomaga m.in. zwiększyć ruch na stronie, konwersje i sprzedaż. Skuteczne SEO międzynarodowe ułatwia zrozumienie i zaspokojenie potrzeb różnych rynków. To jest bardzo ważne dla osiągnięcia sukcesu w e-commerce.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.7
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 90 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Zamów 100% bezpłatny audyt + ebook
Umów się na 100% bezpłatny audyt Twojej strony + otrzymaj darmowy ebook "LinkedIn: tajniki skutecznego budowania marki"
Wyślij zapytanie
Wyślij
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie międzynarodowe dla sklepów - tips and tricks
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ