Jak pozyskiwać klientów poprzez content marketing?

Jak pozyskiwac klientow poprzez content marketing
Spis treści

• Leady w marketingu internetowym - co to jest?

• Rola content marketingu w pozyskiwaniu klientów

• Jak pozyskiwać leady poprzez content marketing?

• Podsumowanie

Content marketing to strategiczny proces tworzenia i dystrybucji wartościowych treści, które mają na celu przyciągnięcie, zaangażowanie i konwersję potencjalnych klientów. Jest to skuteczna technika pozyskiwania leadów, opierająca się na dostarczaniu informacji, rozwiązywaniu problemów i budowaniu zaufania wśród odbiorców. Jakie strategie zastosować, by pozyskiwać leady i klientów za pomocą marketingu treści? Sprawdź nasze porady.

Z artykułu dowiesz się:

 • czym jest generowanie leadów i dlaczego jest ważne dla Twoich przychodów,
 • jak content marketing może wesprzeć proces pozyskiwania leadów i klientów w Twojej firmie,
 • jak przygotować się do procesu pozyskiwania leadów i klientów za pomocą treści
 • jak w praktyce wykorzystać marketing treści do pozyskiwania klientów.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Leady w marketingu internetowym - co to jest?

Generowanie leadów to proces identyfikacji, zbierania i pozyskiwania informacji kontaktowych oraz danych dotyczących potencjalnych klientów (leadów), którzy wykazują zainteresowanie produktem, usługą lub działalnością firmy. Celem pozyskiwania leadów jest utworzenie bazy potencjalnych klientów, którzy mogą być dalszym celem działań marketingowych i sprzedażowych, w celu przekształcenia ich w realnych klientów. Sprawdź także, jak pozyskiwać klientów B2B.


Rola content marketingu w pozyskiwaniu klientów

Content marketing pełni kluczową rolę w procesie pozyskiwania klientów, będąc jednym z najskuteczniejszych narzędzi do generowania leadów i docierania do odbiorców. W jaki sposób marketing treści wspiera te procesy? Kluczowe aspekty obejmują:

 • Budowanie zaufania — content marketing umożliwia firmom budowanie zaufania i wiarygodności w oczach potencjalnych klientów poprzez dostarczanie wartościowych treści. Poprzez dostarczanie informacji, rozwiązywanie problemów i dzielenie się wiedzą, firma demonstruje swoją ekspertyzę w danej dziedzinie, co przekłada się na większe zaufanie konsumentów.
 • Edukacja klientów — treści edukacyjne, takie jak poradniki, instrukcje, e-booki czy blogi, pozwalają firmom kształtować świadomość i rozumienie potencjalnych klientów dotyczące ich produktów lub usług. Kiedy klienci są dobrze poinformowani, są bardziej skłonni do podjęcia decyzji zakupowej.
 • Generowanie ruchu na stronie internetowej - treści publikowane na stronie internetowej, blogu firmowym czy mediach społecznościowych przyciągają odwiedzających. Więcej ruchu na stronie internetowej oznacza większe szanse na pozyskanie leadów, gdyż potencjalni klienci mogą zainteresować się zawartością i zostawić swoje dane kontaktowe.
 • Konwersja leadów — content marketing może służyć do przekształcania odwiedzających witrynę internetową w potencjalnych klientów. Poprzez stosowanie call-to-action (CTA), formularzy kontaktowych lub oferowania treści do pobrania w zamian za adresy e-mail, firmy mogą efektywnie zbierać dane kontaktowe od odwiedzających.
 • Długoterminowe efekty — treści publikowane w ramach content marketingu często mają trwały charakter i mogą przyciągać klientów przez dłuższy okres czasu. Dzięki temu content marketing ma potencjał do generowania leadów i klientów przez wiele miesięcy lub lat po opublikowaniu treści.


Jak pozyskiwać leady poprzez content marketing?

Jak w praktyce wdrożyć strategię content marketingu, by ta faktycznie wspierała proces pozyskiwania leadów? Zobacz, jakie kroki warto podjąć przy tworzeniu treści, by realnie zwiększać liczbę kontaktów i klientów.


1. Zrozum swoją grupę docelową

Określenie swojej grupy docelowej ma fundamentalne znaczenie dla skuteczności działań marketingowych i pozyskiwania leadów poprzez treści. Dlaczego jest to istotny element strategii contentowej dla Twojej firmy? Ponieważ:

 • Poznanie potrzeb, preferencji, problemów i celów swojej grupy docelowej pozwala na tworzenie treści, które są dokładnie dostosowane do jej oczekiwań. Treści, które trafiają w potrzeby odbiorców, mają większe szanse na przyciągnięcie ich uwagi i zainteresowanie.
 • Kiedy znasz swoją grupę docelową, możesz wybrać odpowiednie tematy i style komunikacji, które najlepiej przyciągną uwagę i zainteresowanie. To pozwala na lepsze otwarcie dialogu z potencjalnymi klientami.
 • Gdy firma wykazuje zrozumienie swojej grupy docelowej, pokazuje, że jest gotowa pomóc w rozwiązaniu ich problemów lub spełnieniu potrzeb. To buduje więź i zaufanie między firmą a klientami.
 • Skierowanie treści do niewłaściwej grupy docelowej może być stratą czasu i zasobów. Zrozumienie, kto jest twoją właściwą grupą docelową, pozwala na skoncentrowanie wysiłków na osobach, które są bardziej skłonne do skorzystania z twoich produktów lub usług.
 • Dzięki zrozumieniu grupy docelowej można tworzyć bardziej spersonalizowane treści i oferty. Personalizacja komunikacji zwiększa szanse na konwersję potencjalnych klientów.

Jak zrozumieć swoją grupę docelową na potrzeby pozyskiwania leadów z marketingu treści?

 • Przeprowadź badania rynkowe, aby zbadać preferencje, potrzeby i zwyczaje swojej grupy docelowej. Ankiety, analiza danych demograficznych i psychograficznych mogą dostarczyć cennych informacji.
 • Stwórz persony klientów, czyli fikcyjne profile reprezentujące różne segmenty Twojej grupy docelowej. Określ, jakie są ich cele, problemy, preferencje i zachowania.
  Prześledź działania konkurencji i dowiedz się, jakie grupy docelowe są przez nich targetowane.
 • Analizuj zachowania odbiorców na stronie internetowej, w mediach społecznościowych i w innych kanałach online, aby poznać ich zainteresowania i preferencje.
 • Grupa docelowa może się zmieniać, dlatego ważne jest, aby regularnie aktualizować wiedzę na jej temat i dostosowywać strategię content marketingu.

Istotne dane na temat swoich odbiorców znajdziesz w Google Analytics 4, a także w narzędziu Meta Business Suite dla kampanii Facebook Ads i reklamy na Instagramie.
Sprawdź także:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


2. Określ cele pozyskiwania leadów z content marketingu

Wiemy już, że chcesz zdobywać leady (potencjalnych klientów) za pomocą content marketingu. By jednak realizować cele, musisz je najpierw określić i dokładnie sprecyzować, co chcesz osiągnąć. Dlatego też:

 • Sprecyzuj konkretne cele - cele powinny być konkretne, mierzalne, osiągalne, relewantne i czasowo określone (tzw. SMART). Na przykład, zamiast ogólnego celu "zwiększenie liczby leadów", określ cel bardziej szczegółowo jako "zwiększenie liczby leadów o 20% w ciągu pierwszych trzech miesięcy".
 • Dopasuj cele do etapu customer journey (ścieżki zakupowej) - warto rozróżniać cele w zależności od etapu, w którym znajduje się lead w procesie zakupowym (np. świadomość, rozważanie, decyzja).
 • Niektóre cele mogą być związane z pozyskiwaniem nowych leadów, podczas gdy inne z konwersją istniejących leadów w klientów.
 • Ustal priorytety - nie każdy cel ma takie samo znaczenie. Wybierz te cele, które są najważniejsze dla osiągnięcia sukcesu firmy w danym okresie. Może to obejmować zwiększenie bazy danych kontaktowych, zwiększenie konwersji z leadów na klientów lub podniesienie średniej wartości koszyka zakupowego.
 • Mierz efektywność - określ kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), które pozwolą ci monitorować postępy w osiąganiu celów. Przykłady to wskaźnik konwersji, wskaźnik otwarcia wiadomości e-mail lub liczba formularzy kontaktowych wysłanych przez odwiedzających stronę.
 • Bierz pod uwagę długoterminowe cele, które przyczynią się do trwałego sukcesu firmy. Może to obejmować budowanie lojalności klientów i długoterminowych relacji.
 • Regularnie analizuj i dostosowuj cele - content marketing to dynamiczna dziedzina, dlatego warto regularnie oceniać, czy cele nadal są aktualne i dostosowywać je do zmieniających się warunków rynkowych i biznesowych.

Zobacz również:

Cele SMART w marketingu na infografice


3. Opracuj persony kupujących

Na potrzeby pozyskiwania leadów poprzez content marketing warto również opracować persony kupujących (ang. buyer persona). Są to fikcyjne osoby, które potencjalnie mogą być zainteresowane Twoimi produktami lub usługami i tym samym skłonne do przekazania swoich danych kontaktowych. Zidentyfikowanie osobowości kupującego pomaga postawić się w jego sytuacji, dzięki czemu możesz lepiej zrozumieć stojące przed nim wyzwania i sposób, w jaki podejmuje decyzję. Jak opracować persony kupujących na potrzeby pozyskiwania leadów w content marketingu?

 • Rozpocznij od zebrania istniejących danych na temat swoich klientów, zwłaszcza tych, którzy przekształcili się w leady. Analizuj te dane, aby wyciągnąć pierwsze wnioski na temat ich charakterystyki i zachowań.
 • Jeśli brakuje Ci wystarczających danych, przeprowadź badania rynkowe, ankiety, wywiady lub analizę konkurencji, aby dowiedzieć się więcej o swojej grupie docelowej. Pytania powinny dotyczyć ich potrzeb, celów, wyzwań i preferencji.
 • Na podstawie zebranych danych i wyników badań podziel swoją grupę docelową na różne segmenty. Segmentacja może opierać się na demografii (wiek, płeć, lokalizacja), psychografii (style życia, wartości) lub czynniki behawioralne (zwyczaje zakupowe, preferowane kanały komunikacji).
 • Dla każdego segmentu stwórz osobowość klienta (buyer persona). Opisz tę postać jak rzeczywistą osobę, nadając jej imię, wiek, zawód i charakterystyczne cechy. Włącz informacje o ich celach, wyzwaniach, potrzebach i preferencjach.
 • Dla każdej persony określ, jakie cele chce osiągnąć i jakie wyzwania musi przezwyciężyć. Warto również zrozumieć, jakie informacje lub treści są dla nich najważniejsze na różnych etapach procesu zakupowego.
 • Na podstawie stworzonych person dostosuj treści i komunikację w swojej strategii content marketingowej. Upewnij się, że treści są skierowane do konkretnych odbiorców, aby były bardziej atrakcyjne i skuteczne w pozyskiwaniu leadów.


4. Zadbaj o personalizację treści

Personalizacja jest dziś kluczem do przyciągnięcia potencjalnych klientów i zwiększenia efektywności każdej stosowanej taktyki marketingowej. Oddziałuje na umysły poszczególnych osób, sprawiając, że czują się zaopiekowane i wyjątkowe. Ostatecznie zachęca ich do podjęcia działań i wejścia na ścieżkę konwersji. W jaki sposób wykorzystać personalizację w treściach na potrzeby pozyskiwania leadów i klientów?

 • Wykorzystaj dane kontaktowe, takie jak imię i nazwisko odbiorcy, do spersonalizowania nagłówków wiadomości e-mail, tytułów artykułów czy treści na stronie internetowej. Spersonalizowane nagłówki przyciągają uwagę i sprawiają, że odbiorcy czują się bardziej zaangażowani.
 • Dostosuj oferty i treści do etapu procesu zakupowego, w którym znajduje się lead. Na etapie świadomości możesz dostarczać treści edukacyjne, podczas gdy na etapie decyzji - konkretne oferty.
 • Na stronie internetowej lub w wiadomościach e-mail wyświetlaj rekomendacje produktów lub treści, które mogą interesować danego leada na podstawie jego wcześniejszych działań lub preferencji.
 • Wykorzystaj technologie pozwalające na tworzenie dynamicznych treści, które dostosowują się do zachowań i preferencji odbiorcy. Na przykład, możesz tworzyć treści na podstawie produktów, które lead przeglądał na Twojej stronie.
 • Personalizuj strony docelowe (landing page’e) na podstawie źródła ruchu lub kampanii, z której lead przyszedł. To pozwoli dostarczyć bardziej spersonalizowane przekazy.
 • Monitoruj, jakie treści i oferty wzbudzają reakcje u leadów. Na podstawie tych danych dostosowuj kolejne komunikaty i treści.
 • Jeśli tworzysz treści multimedialne, takie jak wideo czy podcasty, dostosuj je do interesujących tematów lub problemów leadów.


5. Zaproponuj przyciągający lead magnet

Lead magnet to rodzaj bezpłatnej oferty, takiej jak wersje próbne subskrypcji, kompleksowe przewodniki, e-booki, bezpłatne konsultacje, treści zamknięte, oryginalne artykuły badawcze itp., które zmuszają potencjalnych klientów do wypełnienia formularza informacyjnego w zamian za którąkolwiek z ofert. Jak przygotować lead magnet, który będzie przyciągać odbiorców i generować leady?

 • Wybierz temat związany z branżą - lead magnet powinien być związany z Twoją branżą i dostarczać wartościową wiedzę lub rozwiązania problemów, które interesują Twoją grupę docelową. Temat powinien być atrakcyjny i relewantny dla potencjalnych klientów.
 • Określ format lead magnetu - lead magnet może przyjąć różne formy, takie jak e-book, raport, biała księga, webinar, szkolenie wideo, kalkulator, quiz czy darmowa próbka produktu. Wybierz format, który najlepiej odpowiada tematowi i potrzebom Twojej grupy docelowej.
 • Zaprojektuj atrakcyjną okładkę lub stronę landing page - jeśli tworzysz lead magnet w formie e-booka, raportu lub innej treści do pobrania, zadbać o atrakcyjną okładkę lub stwórz dedykowaną stronę landing page, która zachęci do pobrania treści.
 • Dodaj elementy interaktywne, takie jak quizy, kalkulatory czy narzędzia do oceny potrzeb. To zwiększy zaangażowanie i wartość dla użytkownika.
 • Zbieraj dane kontaktowe w zamian za dostęp - by uzyskać dostęp do lead magnetu, użytkownicy powinni pozostawić swoje dane kontaktowe, takie jak imię, adres e-mail czy numer telefonu. Upewnij się, że proces zbierania danych jest prosty i klarowny.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


6. Inwestuj w recykling treści

Trendy w content marketingu wciąż się zmieniają, dlatego Twoja strategia marketingowa musi uwzględniać plan aktualizacji starych treści, a także recyklingu treści. Jak ją wdrożyć i wykorzystać do tworzenia treści pozyskujących leady i klientów?

 • Rozpocznij od przeglądu wszystkich istniejących treści na swojej stronie internetowej, blogu, w materiałach marketingowych, prezentacjach i innych źródłach. Zidentyfikuj treści, które nadal są aktualne i wartościowe, oraz te, które można zaktualizować lub przekształcić.
 • Treści, które są nadal aktualne, ale mogą wymagać drobnych zmian lub uaktualnień, mogą być łatwo przekształcone w nowe materiały. Dodaj aktualne dane, najnowsze trendy i statystyki, a także popraw błędy, jeśli takie się pojawiły.
 • Istniejące artykuły blogowe można przekształcić w różne formy, takie jak e-booki, prezentacje, infografiki, podcasty czy wideo. Wykorzystaj różne formaty, aby dotrzeć do różnych grup docelowych.
 • Dłuższe treści można podzielić na krótsze artykuły lub serie postów na blogu. Skup się na konkretnych aspektach tematu, aby dostarczać wartościową wiedzę w mniejszych porcjach.
 • Wykorzystaj treści w kampaniach e-mail marketingowych. Przygotuj serie wiadomości e-mail opartych na istniejących treściach, dostarczając dodatkowe informacje i wartość subskrybentom.
 • Gromadź przekształcone treści w jednym miejscu, tworząc bibliotekę zasobów na swojej stronie internetowej. To ułatwia dostęp do treści dla użytkowników i pomaga w pozyskiwaniu leadów.

Sprawdź również:


7. Optymalizuj treści pod kątem konwersji

By zwiększyć liczbę pozyskiwanych leadów, zoptymalizuj treści pod kątem generowania konwersji. Jakie działania pozwolą Ci zwiększyć liczbę kontaktów?

 • W treściach zawieraj wyraźne i przekonujące CTA, które kierują użytkowników do konkretnej akcji, takiej jak pozostawienie danych kontaktowych lub kliknięcie w link. CTA powinny być widoczne, łatwe do zauważenia i zachęcać do działania.
 • Dostarczaj wartość za pomocą treści. Rozwiązuj konkretne problemy lub dostarczaj cenne informacje, które przyciągną uwagę i zainteresują potencjalnych klientów.
 • Używaj list i punktorów, aby uporządkować treść i uczynić ją bardziej czytelną. To pomaga użytkownikom w szybszym przyswojeniu informacji i skupieniu się na najważniejszych elementach.
 • Dodaj recenzje, referencje, certyfikaty lub case studies (społeczne dowody słuszności), które potwierdzają wartość Twoich produktów lub usług. To buduje zaufanie i przekonuje potencjalnych klientów.
 • W treściach wykorzystuj elementy emocjonalne. Opowiadaj historie (storytelling), które wpływają na emocje czytelników. Emocje mogą wpłynąć na decyzję o pozostawieniu danych kontaktowych.
 • Regularnie przeprowadzaj testy A/B, aby sprawdzić, które elementy treści i układu są bardziej skuteczne w generowaniu konwersji. Możesz testować różne CTA, nagłówki, kolory przycisków i inne elementy.
 • Usuń wszelkie przeszkody lub elementy, które mogą odciągnąć uwagę od głównego celu. Skup się na jednej głównej akcji, którą chcesz, aby użytkownicy wykonali.
 • Upewnij się, że Twoje treści są responsywne i dostosowane do różnych urządzeń, w tym smartfonów i tabletów. Ułatwi to użytkownikom dostęp do treści i akcji, niezależnie od używanego urządzenia.


8. Utwórz strategię promocji i dystrybucji treści

By treści marketingowe faktycznie pozyskiwały leady, muszą trafić do właściwych odbiorców. Ten aspekt content marketingu zależy m.in. od doboru słów kluczowych, ale także od kanałów, za pośrednictwem których zdecydujesz się udostępnić swoje treści. Dlatego też:

 • zastanów się, jakie kanały są najbardziej popularne wśród Twoich odbiorców - czy jest to wyszukiwarka Google, czy media społecznościowe, a jeśli tak, to jakie; jeśli Twoi odbiorcy są głównie na TikToku, być może opłaca się włączyć reklamę TikTok Ads dla treści lead magnet ukierunkowaną na pozyskiwanie leadów,
 • dostosuj sposób dystrybucji dla każdego kanału, np. poprzez przygotowanie grafik dopasowanych pod kątem rozmiaru do każdego z kanałów,
 • określ harmonogram publikacji treści i ich częstotliwość - planując dystrybucję, uwzględnij różne etapy procesu zakupowego, aby dostarczać odpowiednie treści na odpowiedniego klienta w odpowiednim czasie,
 • jeśli Twój cel to pozyskiwanie leadów, inwestuj w budowanie listy subskrybentów. Stwórz formularze subskrypcji na swojej stronie internetowej i zachęcaj odwiedzających do zapisania się, oferując np. ekskluzywne treści,
 • wykorzystaj e-mail marketing do pozyskiwania leadów i dzielenia się treściami - regularnie wysyłaj wartościowe wiadomości e-mail, w tym newslettery, e-booki, raporty czy inne darmowe materiały, w zamian za dane kontaktowe,
 • jeśli to możliwe, nawiąż współpracę z influencerami lub ekspertami w swojej dziedzinie. Ich rekomendacje mogą pomóc w dotarciu do nowych potencjalnych klientów,
 • monitoruj skuteczność swoich działań promocyjnych w każdym kanale - analizuj wskaźniki, takie jak liczba leadów, konwersji, wskaźniki otwarcia e-maili czy zaangażowanie w mediach społecznościowych. Dzięki tym danym dostosowuj swoją strategię w czasie rzeczywistym.


Jak pozyskiwać klientów poprzez content marketing? Podsumowanie

Content marketing to strategiczny proces tworzenia i dystrybucji wartościowych treści, mających na celu przyciągnięcie, zaangażowanie i konwersję potencjalnych klientów. Jest to skuteczna technika pozyskiwania leadów, opierająca się na dostarczaniu informacji, rozwiązywaniu problemów i budowaniu zaufania wśród odbiorców. Kluczowe aspekty roli content marketingu w pozyskiwaniu klientów obejmują budowanie zaufania, edukację klientów, generowanie ruchu na stronie internetowej, konwersję leadów i długoterminowe efekty.

Jakie są korzyści pozyskiwania klientów za pomocą content marketingu?
Down arrow

Pozyskiwanie klientów poprzez content marketing ma wiele korzyści. Po pierwsze, umożliwia budowanie trwałych relacji z potencjalnymi klientami poprzez dostarczanie im wartościowych treści. Po drugie, pozwala na budowanie autorytetu i ekspertyzy w swojej branży. Ponadto, content marketing może zwiększać widoczność w wynikach wyszukiwania, przyciągając więcej ruchu na stronę internetową. Wreszcie, poprzez tworzenie treści dostosowanych do etapów procesu zakupowego, można efektywnie konwertować potencjalnych klientów w klientów.

Jak można monitorować skuteczność strategii pozyskiwania klientów poprzez content marketing?
Down arrow

Monitorowanie skuteczności strategii content marketingu jest kluczowe. Możesz to zrobić poprzez analizę różnych wskaźników, takich jak liczba zgromadzonych leadów, wskaźniki konwersji, czas spędzony na stronie internetowej, udział w mediach społecznościowych i inne. Narzędzia analityczne i śledzenie użytkowników mogą dostarczyć cennych danych. Należy również regularnie oceniać, które rodzaje treści i kanały przynoszą najlepsze wyniki, i dostosowywać strategię w oparciu o te dane.

Jakie rodzaje treści są skuteczne w pozyskiwaniu klientów?
Down arrow

Skuteczne rodzaje treści w pozyskiwaniu klientów to te, które dostarczają wartości dla grupy docelowej. Mogą to być artykuły blogowe, e-booki, raporty, infografiki, webinaria, podcasty, wideo poradniki, kalkulatory, quizy i wiele innych. Kluczem jest dostosowanie rodzaju treści do potrzeb i preferencji grupy docelowej oraz etapu procesu zakupowego, w którym się znajdują.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak pozyskiwać klientów poprzez content marketing?

Średnia ocen użytkowników4.93 na podstawie 137 głosów

UDOSTĘPNIJ