Przykłady skutecznych landing page’y w Google Ads dla e-commerce

Przyklady dobrych i zlych landing pagey w Google Ads
Spis treści

• Czym jest landing page?

• Jak powinien wyglądać landing page w kampanii Google Ads dla e-commerce?

• Przykłady udanych stron docelowych dla sklepów internetowych

• Podsumowanie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre reklamy w Google Ads odnoszą tak znakomite sukcesy, podczas gdy inne pozostają bez echa? Często tajemnica tkwi w landing page’u, czyli stronie docelowej, na którą użytkownicy są kierowani po kliknięciu reklamy. To właśnie tam internauci podejmują ostateczne decyzje dotyczące zakupów online. Poznaj przykłady skutecznych landing page'ów w Google Ads, które nie tylko przyciągają uwagę, ale także zmieniają odwiedzających w zadowolonych klientów. Dowiedz się, jakie strategie i elementy sprawiają, że te strony docelowe wyróżniają się na tle konkurencji.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym jest landing page?

Landing page, znany również jako strona docelowa, to kluczowy element kampanii marketingowych, w tym kampanii Google Ads. Ma on za zadanie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zachęcić ich do działania, takiego jak zakup produktu, zapisanie się do newslettera czy wypełnienie formularza kontaktowego. Landing page jest jak wizytówka Twojej oferty - musi być zaprojektowany w sposób, by skoncentrować uwagę odwiedzającego i skierować go do konkretnej akcji. W Google Ads landing page jest bardzo ważnym elementem kampanii reklamowej - nawet jeśli reklama jest doskonale przygotowana, to użytkownik może zrezygnować z oferty, jeśli strona, na której się znajdzie, będzie nieatrakcyjna.

Dowiedz się jak zwiększyć efektywność landing page:


Jak powinien wyglądać landing page w kampanii Google Ads dla e-commerce?

Skuteczny landing page w kampanii Google Ads dla e-commerce powinien być starannie zaprojektowany, aby przekonać odwiedzających do konkretnych działań. Najczęściej jego zadaniem jest zachęcenie klientów do zakupu, ale oczywiście sklepy e-commerce mogą mieć też inne potrzeby. Bez względu na cel, strona powinna zapewniać użytkownikom pozytywne doświadczenia. Poniżej znajdują się niektóre elementy, które warto uwzględnić na stronie docelowej:

  • Klarowny przekaz i spójność - landing page powinien być zgodny z przekazem reklamowym, który przyciągnął użytkownika. Spójność wizualna i treściowa jest niezbędna, aby uniknąć dezorientacji odwiedzających.
  • Jasne wezwanie do działania - strona docelowa powinna zawierać wyraźne i przekonujące CTA, które kierują użytkowników do konkretnej akcji, np. „Kup teraz”, „Zapisz się i uzyskaj darmowy dostęp” lub „Dowiedz się więcej".
  • Informacje o produkcie - każda strona docelowa powinna zawierać niezbędne informacje dotyczące oferty. Jeśli jest to produkt, to najlepiej opisać tam jego cechy, korzyści dla klientów, cenę oraz szczegóły techniczne, jeśli są potrzebne w danym przypadku.
  • Zdjęcia i multimedia - ilustracje, zdjęcia produktów lub wideo zwiększają atrakcyjność strony oraz mogą pomóc w lepszym zrozumieniu oferty i zwiększyć zaufanie klientów.
  • Opinie i recenzje - dodanie opinii zadowolonych klientów lub certyfikatów potwierdzających jakość produktu może zwiększyć wiarygodność strony docelowej i skutecznie zachęcić do zakupu. Sprawdź, czym jest społeczny dowód słuszności!
  • Formularz kontaktowy - jeśli na Twojej stronie znajduje się formularz kontaktowy, zadbaj o to, by był jak najprostszy i intuicyjny. Im mniej pól do wypełnienia, tym lepiej.
  • Dostosowanie do urządzeń mobilnych - upewnij się, że strona docelowa jest responsywna i działa sprawnie na urządzeniach mobilnych, ponieważ wielu użytkowników przegląda internet oraz robi zakupy na smartfonach.


Przykłady udanych stron docelowych dla sklepów internetowych

Zobacz przykłady stron docelowych, które zostały bardzo dobrze skonstruowane i zawierają odpowiednie elementy, by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów:


Savile Row Company

Firma Savile Row to przykład doskonale zaprojektowanej strony docelowej e-commerce, na której dostępne są wysokiej jakości koszule, garnitury oraz eleganckie akcesoria dla mężczyzn. W górnej części witryny, widoczny jest bardzo klarowny i intuicyjny podział produktów na m.in. koszulki, garnitury, akcesoria czy nowości.

Na stronie docelowej wyeksponowane są: informacja o rabacie 15% w zamian za zapisanie się do newslettera, szczegóły o darmowej wysyłce czy zapewnienia o wysokiej jakości oraz 6-miesięcznej gwarancji. Użycie społecznych dowodów słuszności oraz logo wiarygodnych marek zwiększa zaufanie i skutecznie zachęca do skorzystania z oferty.

Strona docelowa Savile Row Company.


Marley Spoon

Marley Spoon to australijska firma specjalizująca się w dostarczaniu gotowych zestawów produktów, dzięki którym można przygotować pełnowartościowe posiłki. Na ich energetycznej i zabawnej stronie docelowej prezentowane są bardzo atrakcyjne zdjęcia posiłków, uzupełnione o konkretne CTA, które motywują użytkowników do działania. Witryna skupia się na zachęcaniu odwiedzających do składania zamówień lub zapisywania się na cotygodniowy plan dietetyczny.

Co więcej, strona docelowa eksponuje rabat dla nowych klientów oraz kolorowe sekcje, które tłumaczą, w jaki sposób działa firma i jaką misją się kieruje. Landing page zawiera także dedykowaną sekcję dla osób, które chcą zapoznać się z recenzjami innych klientów lub zaobserwować Marley Spoon na platformach społecznościowych.

Strona docelowa firmy Marley Spoon.


Troubadour

Strona docelowa marki Troubadour to prawdziwa perełka w świecie e-commerce. Jej design doskonale współgra z oferowanymi produktami i wywołuje wrażenie zarówno elegancji, jak i funkcjonalności.

Transparentny przycisk CTA na stronie kieruje odwiedzających bezpośrednio do sklepu internetowego, gdzie mogą przeglądać produkty z wykorzystaniem intuicyjnych filtrów, dostosowując ofertę do swoich indywidualnych potrzeb.

Cały projekt wyróżnia się minimalistycznym podejściem, co sprawia, że nawigacja jest niezwykle przejrzysta. Strona zawiera wszystkie najpotrzebniejsze elementy - przedstawia korzyści oferowanych produktów, wykorzystuje wysokiej jakości zdjęcia, eksponuje opinie zadowolonych klientów czy też podkreśla aspekt ekologiczny.

Strona docelowa firmy Troubadour.


Hello Fresh

Hello Fresh prezentuje doskonały przykład udanej strony docelowej, która z sukcesem prowadzi odwiedzających przez swój lejek sprzedażowy. Treść utrzymana w ciepłym i przyjaznym tonie wprowadza użytkowników w świat produktu i marki, a następnie zachęca ich do interakcji poprzez CTA, umożliwiające tworzenie spersonalizowanego planu.

Strona docelowa klarownie wyjaśnia szczegóły oferty, która dotyczy cateringu z produktami potrzebnymi do przygotowania dań w domu. Kolejna sekcja skupia się na zawartości pudełka, zachęcając klientów do powrotu i wyboru odpowiedniego planu cenowego. Dlatego też wezwanie do działania jest tutaj wyraźne i przekonujące.

Co więcej, witryna oferuje nowym klientom atrakcyjny rabat poprzez wyskakujące okno. Strona kieruje użytkowników także do bloga, gdzie prezentowane są proste przepisy kulinarne do wypróbowania. To nie tylko przyciąga nowych odwiedzających, ale także utrzymuje lojalność klientów, zachęcając ich do kolejnych zakupów. Dodatkowo landing page Hello Fresh zawiera również sekcję z postami na Instagramie, przedstawiającymi dania, przygotowane za pomocą ich pudełek.

Przykład strony docelowej Hello Fresh.

Przykład strony docelowej Hello Fresh.


Winc

Strona docelowa e-commerce firmy Winc skupia się na zapewnieniu użytkownikom komfortowego doświadczenia na każdym etapie ich podróży zakupowej. Winc stosuje jasny i bezpośredni ton, co sprawia, że proces wybierania wina jest nie tylko łatwy, ale także spersonalizowany. Strona główna wita odwiedzających szerokim wyborem różnych butelek wina, a przycisk CTA prowadzi ich do przyjaznego i intuicyjnego formularza, który pomaga dostosować ofertę do ich osobistych preferencji.

Co wyróżnia tę stronę docelową to także poczucie humoru obecne w treści. Udało im się zachować swobodny i przyjazny ton, co nie tylko przyciąga uwagę, ale również doskonale spełnia potrzeby swojej docelowej grupy odbiorców. To czyni cały proces zakupowy nie tylko prostym, ale także przyjemnym.

Strona docelowa firmy Winc.


FabFitFun

FabFitFun to usługa dostarczania ekskluzywnych pudełek upominkowych, która oferuje subskrypcję według pór roku (4 razy rocznie). Wizualna prezentacja na stronie głównej wyraźnie oddaje tę koncepcję. Zachęcający przycisk CTA kieruje odwiedzających bezpośrednio do miejsca, gdzie mogą złożyć zamówienie, przechodząc przez prosty formularz dostępny na tej samej stronie.

Landing page umożliwia także atrakcyjny przegląd różnych pakietów produktów premium dostępnych w ramach usługi FabFitFun. Są one przedstawione w formie pokazu slajdów, który angażuje odwiedzających i utrzymuje ich zainteresowanie podczas przeglądania strony internetowej.

Strona docelowa firmy FabFitFun.


Thistle

Thistle to firma, która oferuje catering dietetyczny. Warto zwrócić uwagę na ich minimalistyczny design w odcieniach zieleni, który podkreśla zaangażowanie firmy w ekologię, zdrowy styl życia oraz ogólne dobre samopoczucie.

Wezwanie do działania jest klarowne i jednoznaczne, a ton komunikatu utrzymany jest w swobodnym i przystępnym stylu. Po kliknięciu przycisku CTA użytkownik zostaje przeniesiony na wewnętrzną stronę, gdzie może szybko i wygodnie zapisać się na subskrypcję lub zalogować się przy użyciu konta Google.

Na stronie docelowej firma wyodrębniła specjalną sekcję poświęconą zdrowemu odżywianiu, a także wyeksponowała niewielką część, która wyjaśnia, jak kształtują się ceny w zależności od wyboru dania lub planu na cały tydzień. To pomaga odwiedzającym w zrozumieniu oferty i dostosowaniu jej do własnych potrzeb. Sprawdź, czym jest personalizacja treści i jak może przydać się w Twoim sklepie!

Strona docelowa firmy Thistle.


WaterDrop

WaterDrop to kolejny przykład strony docelowej e-commerce, która skupia się na promowaniu dobrej kondycji i zdrowego stylu życia. Specjalizuje się w sprzedaży kapsułek, które nadają wodzie subtelny smak i inspirują użytkowników do zachowania odpowiedniego nawodnienia.

Strona przyjęła jasną paletę barw i minimalistyczny motyw, co nadaje jej estetyczny charakter. Wizualnie przyciągające CTA widoczne jest już na pierwszej stronie i kieruje odwiedzających do przeglądania sklepu internetowego.

Warto zaznaczyć, że strona WaterDrop zawiera dedykowaną sekcję z recenzjami klientów oraz opiniami na temat ich produktów. Ponadto udostępniono link do strony na Facebooku, aby umożliwić potencjalnym klientom zapoznanie się z działalnością marki i poszerzenie wiedzy na temat produktu. To doskonały sposób na budowanie zaufania i angażowanie klientów.

Strona docelowa firmy WaterDrop.


SoloStove

Strona docelowa e-commerce firmy SoloStove przyciąga uwagę odważnym wizualnym stylem. Ich asortyment sprzętu do gotowania na świeżym powietrzu jest reprezentowany za pomocą kolorów pomarańczowego i czarnego, co w pełni oddaje silny charakter marki.

Wizualnie przyciągające CTA kieruje odwiedzających bezpośrednio do wewnętrznej strony, na której prezentowane są różne produkty wraz z ich cenami i opisami. Strona docelowa oferuje także różne kategorie produktów, dostępne rabaty, bestsellery oraz sekcję subskrypcji, w której klienci mogą zarejestrować się, aby otrzymywać specjalne oferty i prezenty.

Strona docelowa zawiera również dedykowaną sekcję, w której firma pokazuje zdjęcia produktów od zadowolonych klientów. Dla tych, którzy woleliby odwiedzić fizyczny sklep SoloStove, witryna zawiera także sekcję umożliwiającą znalezienie autoryzowanych sprzedawców. To kompleksowe podejście do sprzedaży, które zaspokaja potrzeby różnych rodzajów klientów.

Strona docelowa firmy SoloStove.


Doodly

Doodly to jedna ze stron docelowych e-commerce, która wykorzystuje dynamiczne treści wideo, aby przekonać potencjalnych klientów, jak łatwo i przyjemnie można tworzyć animacje i wizualizacje, które wzbogacą stronę e-commerce.

Ten landing page wyróżnia się klarownym wezwaniem do działania, które zachęca użytkowników do wypróbowania usług Doodly i samodzielnego przetestowania ich potencjału. Dodatkowo witryna zawiera obszerne wyjaśnienia dotyczące działania usługi oraz wszystkich dostępnych funkcji w ramach planów standardowego i premium.

Rozpoczynając od przedstawienia marki odwiedzającym, poprzez udowodnienie jej popularności za pomocą pozytywnych recenzji, aż po skierowanie odwiedzających na etap skorzystania z oferty Doodly, ta strona docelowa sprawnie wykorzystuje lejek sprzedażowy w celu zwiększenia konwersji. To przykład skutecznego podejścia do budowania zainteresowania i zaufania wobec produktu.

 Strona docelowa firmy Doodly.


LivWatches

Landing page firmy LivWatches jest doskonałym przykładem strony, która od razu informuje odwiedzających o wysokiej jakości swojej oferty. Wyjątkowa strona docelowa nie tylko przedstawia produkty, ale również kontynuuje opowieść o marce. Konkretne wezwanie do działania kieruje użytkowników na wewnętrzną stronę, na której prezentowane są ceny wybranych zegarków oraz informacje dotyczące nadchodzących nowości.

Rozpoczynając od wprowadzenia do produktu i historii marki, strona docelowa przechodzi do prezentacji popularnych modeli zegarków, które zdobyły uznanie konsumentów, a także zawiera niewielką sekcję z recenzjami od lojalnych klientów. To kompleksowe podejście pomaga w budowaniu zaufania do marki i skutecznie angażuje odwiedzających stronę.

Strona docelowa firmy LivWatches.


Ascent Footwear

Ascent Footwear udowadnia, że strona docelowa e-commerce nie musi być wymyślna i designerska, by być skuteczna. Firma postawiła na prostą i funkcjonalną treść, doskonale dostosowaną do swojej grupy docelowej, która jest najbardziej zainteresowana ceną produktów oraz rabatami.

Przejrzyste i przekonujące wezwanie do działania kieruje odwiedzających do programu lojalnościowego, gdzie klienci mogą zdobywać punkty za każdy zakup. Strona docelowa prezentuje także różnorodne popularne produkty oferowane przez firmę, a także rabaty, które są dostępne zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. To podejście sprawnie przekazuje wartość oferty i zachęca do zaangażowania w program lojalnościowy. Poznaj najlepsze strategie utrzymania klienta!

Strona docelowa firmy AscentFootwear.


BoxyCharms

BoxyCharm, w przeciwieństwie do FabFitFun, oferuje usługę pudełek upominkowych opartą na miesięcznej subskrypcji. Biorąc pod uwagę, że głównym produktem są kosmetyki dla kobiet, firma przyjęła bardzo kobiecy i delikatny ton przekazu.

Przejrzyste i przyciągające CTA kieruje użytkowników do innej sekcji strony, gdzie mogą wykonać szybki quiz, dzięki któremu pudełko będzie dopasowane do nich indywidualnie. Cała podróż użytkownika na tej stronie jest krótka i skoncentrowana, prowadząc odwiedzających prosto do celu, bez rozpraszania uwagi.

Strona docelowa firmy BoxyCharm.


Nathan Sports

Strona docelowa e-commerce firmy Nathan Sports to znakomity przykład docierania do konkretnej grupy docelowej. Aby przyciągnąć uwagę swoich odbiorców, firma zdecydowała się na kolory kojarzące się ze sportem i śmiałe przekazy. Przycisk CTA kieruje odwiedzających witrynę na wewnętrzną stronę, gdzie mogą przeglądać produkty według różnych sekcji i kryteriów.

W dolnej części strony znajduje się wydzielona sekcja, gdzie prezentowane są produkty, które cieszą się największą popularnością. Treści zawarte w tym miejscu zachęcają nowych odwiedzających do zakupu, oferując im rabaty i specjalne oferty. To podejście doskonale przekazuje wartość produktów i skutecznie angażuje odwiedzających do działania.

Strona docelowa firmy Nathan Sports.


MeowBox

MeowBox to landing page e-commerce stworzony z myślą o miłośnikach kotów. Styl tej strony docelowej jest przyjemny i ciepły, a jej treść utrzymana jest w miękkim i przyjaznym tonie.

Landing page jest wyposażony w dwa główne wezwania do działania: pierwsze skierowane jest do użytkowników zainteresowanych rozpoczęciem subskrypcji, a drugie do tych, którzy preferują jednorazowe zakupy. Każde z tych wezwań kieruje użytkownika na osobną stronę wewnętrzną, gdzie dostępne są bardziej szczegółowe informacje na temat oferowanych produktów i usług. Na tej stronie docelowej znajdziesz również sekcję wyjaśniającą, czym jest usługa MeowBox, oraz kolejną sekcję dedykowaną aktywności w mediach społecznościowych.

Strona docelowa firmy MeowBox.


WoodWorkers Guild of America

WoodWorkers Guild of America prezentuje swoją stronę docelową e-commerce, która jest skarbnicą wiedzy dla miłośników stolarki. Można tutaj znaleźć liczne samouczki oraz filmy instruktażowe z zakresu stolarki. Na stronie docelowej wyróżnia się atrakcyjny baner zachęcający m.in. do pobrania przewodnika dla początkujących.

Strona oferuje także szeroki wybór kategorii filmów, obejmujących najnowsze publikacje oraz najbardziej popularne projekty stolarskie. Dodatkowo, w stopce strony dostępny jest niewielki dział poświęcony aktywności w social mediach. Dzięki temu klienci mają możliwość dołączenia do aktywnej społeczności miłośników stolarki i udziału w dyskusjach.

Strona docelowa firmy WoodWorkers.


Przykłady skutecznych landing page’y w Google Ads dla e-commerce. Podsumowanie

Skuteczny landing page to niezbędnik w udanej kampanii Google Ads dla e-commerce. Przykłady, które przedstawiliśmy, pokazują różnorodność podejść i strategii, które można zastosować, aby przyciągnąć i przekonać odwiedzających. Pamiętaj, że każdy landing page powinien być dostosowany do Twojej unikalnej grupy docelowej i produktu, ale istnieje wiele wspólnych cech, które można wykorzystać w procesie tworzenia efektywnych stron docelowych. Zachowując spójność przekazu, jasne wezwania do działania i dbałość o przejrzystość, możesz zwiększyć konwersje i osiągnąć sukces w świecie sprzedaży online. Teraz kiedy znasz tajniki skutecznych landing page'ów, czas przełożyć te wskazówki na praktykę i zacząć cieszyć się rezultatami swoich kampanii!

Czym jest landing page?
Down arrow

Landing page, znany również jako strona docelowa, to strona internetowa, na którą użytkownik trafia po kliknięciu reklamy lub linku. Jej celem jest przekonanie odwiedzającego do konkretnej akcji, takiej jak zakup produktu, zapisanie się do newslettera lub wypełnienie formularza.

Dlaczego landing page jest ważny w kampanii Google Ads?
Down arrow

Landing page ma kluczowe znaczenie, ponieważ jest miejscem, gdzie odwiedzający podejmują ostateczne decyzje dotyczące zakupów. Skuteczny landing page może zwiększyć konwersje i efektywność kampanii reklamowych.

Jakie są kluczowe elementy efektywnego landing page'a?
Down arrow

Najważniejsze elementy to jasne i przekonujące wezwania do działania (CTA), spójność z przekazem reklamowym, konkretne informacje o produkcie lub usłudze, zdjęcia, opinie klientów oraz prosty formularz kontaktowy (jeśli jest potrzebny).


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Przykłady skutecznych landing page’y w Google Ads dla e-commerce

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 128 głosów

UDOSTĘPNIJ