Jak zwiększyć sprzedaż z Google Ads dla sklepu w 2023?

Jak zwiekszyc sprzedaz z Google Ads dla sklepu w 2023
Spis treści

• Formaty reklam Google Ads dla sklepów

• Jak zwiększyć sprzedaż z Google Ads za pomocą reklamy produktowej?

• Jak zwiększyć sprzedaż z Google Ads w sieci wyszukiwania?

• Jak zmaksymalizować efekty remarketingu dla sklepu w Google Ads?

• Podsumowanie

Wielu przedsiębiorców aktywnie korzysta z reklamy Google Ads dla sklepów internetowych, jednak niekoniecznie we właściwy sposób. W efekcie uważają, że kampanie reklamowe dla e-commerce są nieskuteczne i nie przynoszą oczekiwanego zwrotu z inwestycji. Czy tak jest naprawdę i co można zrobić, by to zmienić? Sprawdźmy, jak maksymalnie zwiększyć sprzedaż z Google Ads dla sklepów w 2023 oraz jakie formaty reklam i strategie w tym celu wykorzystać.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Formaty reklam Google Ads dla sklepów

Jakie formaty reklam Google Ads wykorzystać dla sklepów internetowych? Najpopularniejsze rozwiązania to:

Sklep można także reklamować za pomocą reklamy wideo czy kampanii w sieci reklamowej, jednak w tym artykule skupimy się na trzech wymienionych wyżej formatach i omówimy, jak za ich pomocą zwiększyć zwrot z inwestycji i sprzedaż z Google Ads.


Jak zwiększyć sprzedaż z Google Ads za pomocą reklamy produktowej?

Oczywiście każdy klient i każda firma jest inna, ale jeśli szukasz najlepszego sposobu na konfigurowanie kampanii produktowej w Zakupach Google, zacznij od poniżej wymienionych wskazówek.


1. Zidentyfikuj bestsellery w swoim sklepie

Jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie ROAS w kampaniach produktowych jest identyfikacja historycznych bestsellerów, a następnie ustalanie dla nich wyższych stawek. W tym celu przejrzyj historyczne dane na temat wyników sprzedażowych (jeśli są dostępne) i zidentyfikuj najlepiej sprzedające się produkty w Twoim sklepie Możesz także skorzystać z Google Analytics 4, aby znaleźć wartości współczynników konwersji dla konkretnych produktów, a także wszelkie inne istotne wskaźniki ROAS/ROI. Zobacz również:


2. Regularnie sprawdzaj i optymalizuj swój plik danych o produktach Google

Skuteczność kampanii produktowej zależy w dużej mierze od właściwej optymalizacji pliku produktowego z danymi o produktach dostępnych w Twoim sklepie. W tym celu musisz upewnić się, że Twój plik produktowy zawiera wszystkie istotne dane o produktach. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz, że Twoje produkty nie pojawią się w Google Zakupy w momencie wyszukiwania ich przez użytkownika, a jeśli się wyświetlą, to że koszt kliknięcia (CPC) będzie wyższy, niż powinien. W optymalizacji pliku produktowego ważne są następujące elementy:

 • naturalne nazwy produktów, które nie zawierają celowo upchniętych słów kluczowych, najlepiej zastosować nazwę producenta wraz z modelem, rozmiarem, kolorem (bądź precyzyjny i umieść w tytułach najbardziej istotne informacje - tytuł powinien odzwierciedlać sposób, w jaki Twoi potencjalni lub potencjalni klienci już mówią o Twoim produkcie),
 • upewnienie się, że każdy produkt ma numer GTIN,
 • właściwa optymalizacja opisu produktowego,
 • właściwe określenie kategorii produktowej dla każdego z produktów,
 • używanie atrakcyjnych zdjęć produktowych.

Pamiętaj także, by automatycznie aktualizować plik danych o produktach, tak by zawierał on w pełni aktualną i dostępną w danym czasie ofertę Twojego sklepu.


3. Odkryj sezonowe okazje

Jeśli działasz w branży, którą wyróżnia dużą sezonowość, musisz pamiętać, by o każdej porze roku typować topowe produkty sezonowe i dla nich wybierać wyższe stawki za kliknięcie. Na przykład jeśli prowadzisz internetowy sklep z obuwiem, to powinieneś licytować wyższe stawki latem dla klapek czy japonek, a zimą dla śniegowców i kozaków. Określając wyższe stawki na produkty generujące najwięcej konwersji latem, możesz zmaksymalizować ROAS w tych miesiącach, w których występuje większe zapotrzebowanie na dane produkty i wyszukiwania. Dbaj jednak jednocześnie, by w okresie dużego ruchu nie wydać całego budżetu - reklama powinna działać cały rok, a w szczycie sezonu warto ją zintensyfikować. By poznać trendy, warto skorzystać z narzędzia Google Trends.


4. Wykorzystaj kampanie Performance Max

Kampanie Performance Max korzystają z pliku danych o produktach, dostarczonego przez Ciebie tekstu i zasobów kreacji oraz systemów uczących się Google, aby zarządzać kampaniami w Twoim imieniu. Zasadniczo Google przedstawia Performance Max jako kompleksowe rozwiązanie umożliwiające dostęp do wszystkich kanałów Google Ads z jednej kampanii, w tym do:

 • reklamy na Youtube
 • kampanii w sieci wyszukiwania,
 • kampanii w sieci reklamowej,
 • kampanii produktowych,
 • kampanii w mapach Google,
 • kampanii na Gmailu.

By móc realizować kampanie Performance Max, potrzebujesz:

 • jasno określonych kampanii i konwersji (sprzedaż, ,
 • wysokiej jakości treści reklamowych,
 • stron docelowych (tworzysz je sam lub pozwalasz na to algorytmom Google Ads),
 • określenia stawek, budżetu i formy rozliczenia,
 • wartościowych informacji o grupie docelowej.

Za pomocą kampanii Performance Max (które zastąpiły inteligentne kampanie produktowe) możesz wypracować wysoki zasięg we wszystkich kanałach Google, zyskujesz dostęp do automatyzacji i zaawansowanej analityki. Sprawdź także:


Jak zwiększyć sprzedaż z Google Ads w sieci wyszukiwania?

Podstawowa strategia reklamowa dla sklepów powinna obejmować wyświetlanie reklam produktowych wraz z tekstowymi reklamami w sieci wyszukiwania. W ten sposób relatywnie szybko zwiększysz swoją widoczność w płatnych wynikach w SERP. Jak optymalizować kampanie Google Ads dla sklepów w sieci wyszukiwania?


1. Zadbaj o strukturę konta Google Ads

Zaczynasz reklamę sklepu w Google Ads od zera? Najlepszym sposobem optymalizacji struktury konta jest odzwierciedlenie na nim struktury menu Twojego sklepu internetowego. Ta metoda pozwoli Ci zaoszczędzić czas i ułatwi kontrolę budżetu. Jeśli prowadzisz sklep obuwniczy i masz nadrzędną kategorię “buty do biegania”, a nastepnie podkategorie z butami konkretnych marek (Adidas, Nike, New Balance itp.), możesz ten schemat przenieść do struktury kampanii i utworzyć najpierw kampanię zorientowaną na promocję butów do biegania, a w jej ramach dla każdej z podkategorii stworzyć konkretną grupę reklam. Dzięki takiemu podejściu możesz zbudować bardzo szczegółowe i przejrzyste konto. Przyda się to w sytuacji, gdy różne osoby w Twoim zespole będą musiały zarządzać kontem.


2. Dodaj rozszerzenia do reklamy Google Ads dla sklepu

Komponenty (dawniej zwane rozszerzeniami) w kampaniach Google Ads stanowią doskonałe narzędzie, które można wykorzystać w strategii e-commerce, aby zwiększyć efektywność kampanii. Oto jak w pełni wykorzystać potencjał rozszerzeń:

 • komponenty linków do podstron - umieszczają w treści reklamy dodatkowe linki prowadzące do istotnych podstron Twojej witryny. W kontekście e-commerce można wykorzystać je do kierowania użytkowników bezpośrednio do kategorii produktów, promocji sezonowych lub stron z recenzjami. To ułatwia użytkownikom szybkie znalezienie interesujących ich treści i produktów.
 • komponenty objaśnień - umożliwiają podanie dodatkowych informacji o produktach lub usługach, takich jak cechy, modele, rodzaje czy style. W przypadku e-commerce, można wykorzystać je do wyróżnienia unikalnych cech produktów, które mogą przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić do kliknięcia,

 • komponenty numeru telefonu i lokalizacji - jeśli prowadzisz sklep stacjonarny lub oferujesz obsługę telefoniczną, rozszerzenia te są niezwykle przydatne. Klienci, którzy chcą skontaktować się lub odwiedzić fizycznie sklep, mogą to zrobić bezpośrednio z poziomu reklamy, co zwiększa szanse na konwersję. Rozszerzenia połączeń dostępne są tylko na urządzeniach, z których można wykonać połączenie telefoniczne,

 • komponenty ceny i promocji - pozwalają na wyeksponowanie konkretnej ceny produktu lub usługi w reklamie. W przypadku e-commerce, można prezentować obecne promocje, co przyciąga uwagę użytkowników, zwłaszcza w okresach przecen i wyprzedaży,

 • komponenty opinii i recenzji - pozwalają na prezentację pozytywnych ocen od zadowolonych klientów. To buduje zaufanie do marki i produktów, co może przekonać użytkowników do zakupu.

Sprawdź 9 rozszerzeń reklam Google Ads dla e-commerce.


3. Licytuj słowa kluczowe z długim ogonem

Licytacja słów kluczowych z długim ogonem to strategia, która może znacząco poprawić skuteczność kampanii Google Ads w e-commerce. Słowa kluczowe z długim ogonem to bardziej rozbudowane i precyzyjne frazy, które odzwierciedlają konkretne potrzeby i intencje użytkowników. Przykładowe frazy long tail to:

 • buty damskie Adidas do biegania + model + rozmiar,
 • sukienka damska wieczorowa chabrowa rozmiar XS,
 • laptop + marka + model +rozmiar ekranu.

Dlaczego warto licytować frazy long tail?

 • są bardziej konkretne i dokładnie opisują, czego szukają użytkownicy. Dzięki temu, ogłoszenia są bardziej odpowiednie i atrakcyjne dla osób, które są dokładnie zainteresowane oferowanymi produktami lub usługami,
 • są zazwyczaj mniej konkurencyjne niż ogólne frazy. To może prowadzić do niższych kosztów kliknięcia (CPC) i bardziej opłacalnych kampanii,
 • mogą generować wyższy wskaźnik konwersji,
 • wykorzystanie słów kluczowych z długim ogonem umożliwia tworzenie bardziej rozgranianej struktury kampanii, skupiającej się na różnych kombinacjach fraz. To pozwala na lepszą kontrolę nad wydajnością kampanii,

Jak znaleźć konwertujące słowa kluczowe long tail do Twojej kampanii Google Ads dla sklepu?

 • Rozpocznij od analizy podstawowych słów kluczowych związanych z Twoją ofertą. Następnie, poszukaj potencjalnych wariantów tych fraz, które zawierają dodatkowe opisowe terminy.
 • Korzystaj z narzędzi do badania słów kluczowych, takich jak Google Keyword Planner czy Senuto lub Surfer. Dzięki nim możesz znaleźć pomysły na długie frazy związane z Twoją branżą.
 • Przeanalizuj kampanie konkurentów, aby zidentyfikować słowa kluczowe, które mogą być używane w długich frazach. To może dostarczyć inspiracji i pomóc w odkryciu niszy.
 • Poszukaj synonimów i różnych wariantów słów kluczowych, które mogą być użyte w dłuższych frazach. To zwiększa zasięg i atrakcyjność kampanii.

Sprawdź także:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


4. Wybieraj wyższe stawki dla najskuteczniejszych fraz

Koncentrowanie się na najbardziej efektywnych frazach poprzez zastosowanie wyższych stawek może przyczynić się do zwiększenia efektywności kampanii e-commerce. Jakie kroki warto podjąć, by odnaleźć najskuteczniejsze frazy dla kampanii?

 • Przeglądaj dane dotyczące słów kluczowych, aby zidentyfikować te, które generują najwięcej konwersji lub mają najwyższy wskaźnik klikalności. Te skuteczne frazy będą głównym celem podczas zastosowania wyższych stawek.
 • Na podstawie analizy wybierz kilka priorytetowych słów kluczowych, które chcesz wyróżnić poprzez zastosowanie wyższych stawek. Mogą to być te, które mają najlepszą historię konwersji lub potencjał do zwiększenia sprzedaży.
 • W panelu Google Ads dla odpowiednich kampanii i grup reklamowych zwiększ stawki licytacji dla wybranych słów kluczowych. Pamiętaj, że stawki licytacji można dostosowywać na poziomie słowa kluczowego lub grupy reklamowej.
 • Monitoruj wyniki kampanii, aby zobaczyć, jakie efekty przynosi zastosowanie wyższych stawek. Obserwuj wskaźniki takie jak współczynnik klikalności (CTR), liczba konwersji i koszt konwersji.
 • Analizuj wyniki na bieżąco i dostosowuj stawki w zależności od ich efektywności. Jeśli widzisz, że konkretne słowa kluczowe generują wysoką konwersję, możesz zdecydować się na dalsze zwiększenie stawek.
 • Pamiętaj, że zwiększenie stawek nie wystarczy, jeśli strony docelowe nie są zoptymalizowane. Upewnij się, że strony, do których prowadzą reklamy, są atrakcyjne i łatwe w nawigacji.


5. Dodaj wykluczające słowa kluczowe

Dodawanie wykluczających słów kluczowych to ważna strategia w kampaniach Google Ads, która pozwala na dokładniejsze kierowanie reklamami i unikanie wyświetlania ich użytkownikom, którzy nie są zainteresowani Twoją ofertą. Jak w praktyce wykorzystać funkcję słów wykluczających dla optymalizacji kampanii w sieci wyszukiwania dla sklepów?

 • Regularnie analizuj Raport Wyszukiwanych haseł i sprawdzaj, jakie frazy powodują wyświetlanie się Twoich reklam. Zidentyfikuj frazy, które nie są powiązane z Twoją ofertą.
 • Poszukaj słów kluczowych, które są podobne do Twoich głównych słów kluczowych, ale mają inne znaczenie lub są często używane w kontekstach niezwiązanych z Twoją ofertą. To mogą być frazy, które generują ruch, ale nie przynoszą konwersji.
 • Przejdź do ustawień kampanii, a następnie do sekcji "Wykluczające słowa kluczowe". Dodaj słowa kluczowe, które chcesz wykluczyć, jedno po drugim. Możesz to zrobić na poziomie kampanii lub grupy reklamowej.
 • Przy dodawaniu słów kluczowych do listy wykluczeń, określ, czy chcesz zastosować dopasowanie szerokie, dopasowanie doprecyzowane, dopasowanie na podstawie frazy lub dopasowanie dokładne. Wybór zależy od tego, jak dokładnie chcesz kontrolować wykluczanie słów.
 • Niektóre słowa kluczowe mogą być bardziej problematyczne niż inne. Ustal priorytety i skup się na wykluczeniu tych fraz, które mają największy negatywny wpływ na kampanię.

Lista wykluczających słów kluczowych w systemie Google Ads


6. Nie zapominaj o dynamicznych reklamach w wyszukiwarce

Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce są cennym narzędziem, które pozwalają na automatyczne dostosowanie treści reklam do treści strony docelowej lub wyszukiwanej frazy przez użytkownika. To doskonała strategia dla kampanii e-commerce, ponieważ pozwala na bardziej spersonalizowane i relewantne reklamy. Jak wdrożyć i wykorzystać dynamiczne reklamy w wyszukiwarce dla sklepu?

 • W swojej kampanii utwórz grupy reklamowe, które skupiają się na konkretnych kategoriach produktów lub usług. To pozwoli na lepsze dopasowanie treści reklam do intencji użytkowników.
 • Podczas tworzenia ogłoszenia, wybierz opcję dynamicznych reklam w wyszukiwarce. W treści reklam użyj specjalnych znaczników (takich jak {Nagłówek 1} lub {Opis}) w miejscach, które mają być automatycznie dostosowywane do treści strony docelowej.
 • Dynamiczne reklamy pozwalają na automatyczne dopasowywanie treści reklam do treści strony docelowej. To oznacza, że zamiast tradycyjnych treści, Google automatycznie wybierze pasujące fragmenty ze strony docelowej.
 • Dynamiczne reklamy wykorzystują frazy wyszukiwania użytkowników, aby dostosować treść. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie frazy, które będą generować trafny ruch.
 • Chociaż dynamiczne reklamy automatycznie dostosowują treść, warto zadbać o to, aby treść strony docelowej była dobrze zoptymalizowana i zawierała informacje ważne z punktu widzenia konwersji.


Jak zmaksymalizować efekty remarketingu dla sklepu w Google Ads?

Remarketing Google Ads to kolejny z formatów kampanii, którego nie sposób pominąć w reklamach e-commerce. Sprawdź, jakie strategie zastosować, by zwiększyć efektywność remarketingu.


1. Uruchom remarketing dynamiczny

Remarketing dynamiczny to zaawansowana strategia reklamowa, która pozwala na wyświetlanie spersonalizowanych reklam dla użytkowników, którzy odwiedzili Twoją stronę internetową lub aplikację. Co musisz zrobić, by efektywnie korzystać z remarketingu dynamicznego?

 • Rozpocznij od utworzenia listy remarketingowej w panelu Google Ads. Możesz skonfigurować ją tak, aby zbierała informacje o użytkownikach, którzy odwiedzili konkretne strony produktów, koszyka zakupowego lub wykonali określone akcje na stronie.
 • Skopiuj i wklej kod remarketingowy na wszystkich odpowiednich stronach swojej witryny. Ten kod umożliwia zbieranie danych o użytkownikach do listy remarketingowej.
 • Jeśli chcesz wdrożyć remarketing dynamiczny dla konkretnych produktów, skonfiguruj dodatkowe etykiety produktów na swojej stronie internetowej, które będą zbierać informacje o przeglądanych produktach.
 • Przy tworzeniu kampanii reklamowych, wybierz opcję dynamicznego remarketingu i skonfiguruj dynamiczne ogłoszenia. W treści reklam wykorzystaj znaczniki, które automatycznie dostosowują treść do przeglądanych produktów lub kategorii.
 • Możesz ustawić priorytety dla różnych list remarketingowych i kampanii remarketingowych. To pozwoli na bardziej kontrolowane wyświetlanie reklam dla różnych grup użytkowników.
 • Dostosuj oferty i budżet kampanii remarketingowych. Pamiętaj, że użytkownicy, którzy już odwiedzili Twoją stronę, są bardziej skłonni do konwersji, więc oferty mogą być nieco wyższe.
 • Na podstawie zachowań użytkowników twórz bardziej precyzyjne segmenty remarketingowe. To pozwoli na dostarczenie jeszcze bardziej spersonalizowanych reklam.


2. Wykorzystaj segmentację odbiorców

Segmentacja odbiorców w remarketingu pozwala na dokładniejsze dostosowanie reklam do różnych grup użytkowników, co może znacznie zwiększyć skuteczność kampanii dzięki personalizacji przekazu. W celu wdrożenia segmentacji:

 • Rozpocznij od określenia kryteriów segmentacji odbiorców. Możesz segmentować użytkowników na podstawie ich działań na stronie, takich jak przeglądanie konkretnych kategorii produktów, dodawanie produktów do koszyka lub opuszczanie strony w trakcie składania zamówienia.
 • Utwórz listy remarketingowe dla poszczególnych segmentów odbiorców. Możesz stworzyć listy na podstawie specyficznych stron, które użytkownicy odwiedzili, lub określonych działań, jakie wykonali na stronie.
 • Przy tworzeniu ogłoszeń w kampanii remarketingowej, dostosuj treść reklam do konkretnej grupy odbiorców. Wykorzystaj znaczniki dynamiczne, aby automatycznie wstawiać treści związane z produktami lub kategoriami, które zainteresują daną grupę.
 • Stwórz oddzielne kampanie remarketingowe dla każdego segmentu odbiorców. Dzięki temu możesz precyzyjnie kontrolować oferty, treści reklam i budżet dla różnych grup użytkowników.

Sprawdź także:

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Promuj wygasające oferty

Jak zwiększyć zaangażowanie odbiorców za pomocą remarketingu? Promuj wygasające oferty. By osiągnąć zamierzony cel:

 • Zidentyfikuj oferty, promocje lub zniżki, które są ograniczone czasowo. Mogą to być promocje sezonowe, wyprzedaże lub specjalne okazje.
 • Stwórz listy remarketingowe dla użytkowników, którzy odwiedzili strony związane z ofertami wygasającymi.
 • W panelu Google Ads skonfiguruj okres, przez który reklamy remarketingowe będą wyświetlane użytkownikom po odwiedzeniu strony z ofertą. Upewnij się, że okres ten pokrywa się z terminem wygaśnięcia oferty.
 • Twórz reklamy, które podkreślają, że oferta jest wygasająca. Dodaj elementy takie jak "Ostatnia szansa!", "Tylko do..." lub "Oferta kończy się za kilka dni!". To wywoła presję czasową.
 • W treści reklam wykorzystaj znaczniki dynamiczne, aby automatycznie wstawiać szczegóły oferty, takie jak rodzaj zniżki czy produkt, który jest objęty promocją.
 • Stwórz dedykowane kampanie remarketingowe dla ofert wygasających. Możesz też zastosować segmentację na podstawie zachowań użytkowników, np. tych, którzy dodały produkty do koszyka.


3. Wyklucz z kampanii osoby, które dokonały konwersji

Jeśli użytkownik dokonał już konwersji, wyłącz wyświetlanie mu reklamy. Jeśli tego nie zrobisz, marnujesz środki na wyświetlenia reklam, które z dużym prawdopodobieństwem nie doprowadzą do kolejnego zakupu. Lepiej przeznaczyć te środki na kampanie skierowane do innych odbiorców, którzy jeszcze nie zrealizowali celu.


4. Wprowadź limit wyświetleń reklamy na użytkownika

Wyświetlanie użytkownikowi tej samej reklamy kilkanaście razy nie ma sensu i raczej przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego - doprowadzi do frustracji odbiorcy. Dlatego też w procesie optymalizacji kampanii remarketingowej dla sklepu określ maksymalną liczbę wyświetleń reklamy na jednego użytkownika (tzw. capping). Optymalna liczba to 3-5 wyświetleń.


5. Zastosuj up-selling i cross-selling w remarketingu

Wykorzystanie strategii up-sellingu i cross-sellingu w kampaniach remarketingowych jest doskonałym sposobem na zwiększenie wartości transakcji oraz rozwijanie relacji z klientami. Up-selling polega na zachęcaniu klienta do zakupu droższego lub bardziej zaawansowanego produktu, podczas gdy cross-selling skupia się na sugerowaniu produktów powiązanych lub uzupełniających. Jak wdrożyć tę strategię w remarketingu?

 • Przeanalizuj zachowania użytkowników na swojej stronie, w tym ich wybory produktowe, dodane produkty do koszyka i historię zakupów. To pozwoli zidentyfikować, które produkty mogą być odpowiednie do up-sellingu i cross-sellingu.
 • Stwórz listy remarketingowe dla użytkowników, którzy wykazali zainteresowanie konkretnymi produktami lub kategoriami. Możesz stworzyć oddzielne listy dla produktów, które nadają się do up-sellingu i cross-sellingu.
 • Twórz treści reklam, które sugerują użytkownikom produkty wyższej klasy (up-selling) lub produkty powiązane (cross-selling). Dostosuj treść reklam do wybranych produktów i zachęć do ich zakupu.
 • Jeśli proponujesz klientom produkty droższe lub powiązane, skorzystaj ze zniżek lub ofert specjalnych, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi. To może zachęcić klientów do dokonania zakupu.


Jak zwiększyć sprzedaż z Google Ads dla e-commerce? Podsumowanie

Maksymalizacja sprzedaży z Google Ads dla e-commerce to proces wymagający strategicznego podejścia i wykorzystania różnorodnych narzędzi dostępnych w platformie reklamowej. Kluczowymi elementami strategii są kampanie w sieci wyszukiwania, remarketing i kampanie produktowe. Wykorzystanie precyzyjnych słów kluczowych, personalizacja treści reklam oraz segmentacja odbiorców przyczyniają się do zwiększenia efektywności kampanii. Skorzystaj z naszych wskazówek, by zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie i maksymalnie wykorzystać potencjał kampanii Google Ada dla e-commerce.

Jakie są kluczowe elementy skutecznej kampanii Google Ads dla e-commerce, biorąc pod uwagę kampanię w sieci wyszukiwania?
Down arrow

Kluczowe elementy skutecznej kampanii Google Ads w e-commerce, zwłaszcza w sieci wyszukiwania, obejmują staranny dobór słów kluczowych związanych z produktami, dopasowanie treści ogłoszeń do intencji użytkowników oraz optymalizację stron docelowych. Dzięki trafnym słowom kluczowym i spersonalizowanym ogłoszeniom można efektywnie przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Dodatkowo, zoptymalizowane strony docelowe wspierają proces konwersji.

W jaki sposób remarketing może zwiększyć sprzedaż w ramach strategii Google Ads dla e-commerce?
Down arrow

Remarketing w strategii Google Ads dla e-commerce pozwala dotrzeć ponownie do użytkowników, którzy wcześniej odwiedzili stronę sklepu, ale nie dokonali zakupu. Poprzez wyświetlanie reklam remarketingowych, można przypominać użytkownikom o ofercie, prezentując konkretne produkty, które wcześniej przeglądali. To zwiększa szanse na przekształcenie wizyty w transakcję.

Jak kampanie produktowe wpływają na zwiększenie sprzedaży w kontekście Google Ads dla e-commerce?
Down arrow

Kampanie produktowe w Google Ads pozwalają na prezentowanie konkretnych produktów z katalogu sklepu w wynikach wyszukiwania. Te reklamy zawierają obrazki, ceny i tytuły produktów, co przyciąga uwagę użytkowników. Poprzez wyświetlanie dokładnie tych produktów, które użytkownicy poszukują, kampanie produktowe efektywnie zwiększają konwersje i sprzedaż.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zwiększyć sprzedaż z Google Ads dla sklepu w 2023?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 139 głosów

UDOSTĘPNIJ