Edukacja klienta w sprzedaży online - metody, narzędzia i znaczenie

Edukacja klienta w sprzedazy online metody narzedzia i znaczenie
Spis treści

• Co to jest edukacja klienta?

• Edukacja klienta w sprzedaży online — korzyści

• Jak edukować klienta za pomocą treści

• Jak edukować odbiorców poprzez obsługę klienta?

• Edukacja klientów w mediach społecznościowych

• Interaktywne testy i quizy a edukacja klienta online

• Podsumowanie

W miarę jak rynek e-commerce rośnie i staje się coraz bardziej konkurencyjny, informowanie i kształtowanie świadomych klientów staje się nie tylko strategią, ale wręcz koniecznością. Jednak jak edukować klientów w równie świadomy sposób i wpływać na przemyślane decyzje zakupowe? Przyjrzymy się dokładniej, dlaczego edukacja klienta odgrywa tak istotną rolę w sprzedaży online, jakie metody i narzędzia można wykorzystać w procesie edukacji oraz jakie korzyści przynosi zarówno firmom, jak i klientom.

Z artykułu dowiesz się:

 • czym jest edukacja klienta w sprzedaży online,
 • jakie korzyści wiążą się z efektywną edukacją klientów w sprzedaży online,
 • jak edukować klienta za pomocą content marketingu i jakie formaty treści w tym celu wykorzystać,
 • jak za pomocą obsługi klienta realizować edukację odbiorców w internecie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest edukacja klienta?

Edukacja klienta to proces dostarczania informacji, wiedzy i wsparcia klientom w celu zwiększenia ich świadomości na temat produktu, usługi lub branży oraz umożliwienia im lepszego zrozumienia, wykorzystania i czerpania korzyści z oferowanych rozwiązań. Ma na celu budowanie zaufania, poprawę doświadczenia klienta, zminimalizowanie błędów użytkowników i zwiększenie lojalności poprzez dostarczanie wartościowych treści i pomocy w rozwiązywaniu problemów.


Edukacja klienta w sprzedaży online — korzyści

Dobrze wyedukowany klient to jedna z podstaw sukcesu w sprzedaży internetowej. Dlaczego edukacja klienta ma istotne znaczenie w marketingu online i umożliwia wzrost przychodów? Jakie korzyści wiążą się z budowania świadomości klientów i edukowania ich?


Budowanie zadowolenia klienta

Podstawą zadowolenia klienta często jest właśnie wiedza. Jeśli klient nie wie, jak korzystać z produktu lub do czego ten produkt służy, pomyśli, że zakup był stratą pieniędzy. Dlatego już na etapie opisywania produktu i mówienia o nim odbiorcom musisz ich uświadamiać i informować nie tylko o zaletach produktu, ale także o korzyściach, jakie odniosą z zakupu. Pamiętaj, by być szczerym i uczciwym — to podstawa zaufania w biznesie e-commerce, w którym klient nie może zapoznać się z fizycznym produktem przed zakupem, przymierzyć go i dokładnie obejrzeć. Wykorzystaj zatem wszelkiego rodzaju samouczki wideo, treści poradnikowe, zdjęcia produktowe, wersje próbne, by pokazać użytkownikom, jak lepiej i wydajniej korzystać z Twoich produktów.


Wzrost zaangażowania klientów w produkt

Większość osób lubi korzystać z produktów, które zna, a zmiana przyzwyczajeń i angażowanie się w nowy produkt często wiążą się dla nich ze zbyt dużym wysiłkiem. Dlatego też, jeśli przytłoczymy użytkownika dużą ilością zawiłych informacji, np. instrukcji, być może ten szybko zniechęci się i zrezygnuje. Kluczem do zwiększenia akceptacji i zaangażowania jest rozpoczęcie od ogólnego przeglądu produktu i jego możliwości. Pokazując wartość, jaką oferuje Twój produkt, zaprezentujesz Twoim klientom korzyści, jakie może on im przynieść, co zmotywuje ich do zapoznania się z nim i tego, jak najlepiej go wykorzystać.

Gdy już przyciągniesz ich uwagę, możesz zaprezentować bardziej zaawansowane funkcjonalności swojego produktu lub usługi. Może to obejmować oferowanie wskazówek krok po kroku i podawanie przykładów tego, jak inni klienci wykorzystali Twój produkt do rozwiązania problemów. Takie podejście pomaga klientom poczuć się pewniej w korzystaniu z Twojego produktu, co prowadzi do większego przyjęcia i zaangażowania. Możesz je wykorzystać np. w case studies na blogu. Jeśli w odpowiedni sposób zbudujesz zainteresowanie, dzięki edukacji klienta masz szansę pozyskać zaangażowanych odbiorców, którzy Ci ufają.


Lepsze relacje działów sprzedaży i marketingu

Chociaż w praktyce zespół sprzedaży i marketingu dążą do jednego celu, często zdarza się, że po cichu rywalizują między sobą. Tarcia między zespołami często sprowadzają się do nieporozumień w komunikacji i różnych pomysłów na temat tego, kim jest klient, czego potrzebuje i jak powinien być zaangażowany. By to zmienić i budować trwałe relacje w zespole, zarówno dział sprzedaży, jak i marketingowy powinny brać czynny udział w tworzeniu treści edukacyjnych dla klientów. To pozwoli im zbudować spójną wizję tego, kim jest klient, jakie ma potrzeby i oczekiwania. Pracując razem nad tworzeniem treści edukacyjnych, zespoły ds. marketingu i sprzedaży mogą wypełnić wszelkie luki komunikacyjne i zbudować relacje bardziej oparte na współpracy, a jednocześnie w pełni poznać i zaplanować idealną ścieżkę klienta. Sprawdź także:


Spójność informacji

Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom z zakresu edukacji klientów wszyscy odbiorcy otrzymują spójne informacje na temat produktu czy usługi. W efekcie każdy klient, niezależnie od tego, z kim rozmawia i na jakim etapie ścieżki zakupowej się znajduje, pozyskuje te same treści. Ta spójność jest kluczowa dla zapewnienia pozytywnego doświadczenia klienta. Klienci chcą mieć poczucie, że otrzymują spersonalizowaną obsługę, ale chcą też wiedzieć, że wszyscy są traktowani jednakowo. Dzięki programowi edukacji klientów firmy mogą znaleźć właściwą równowagę między personalizacją a spójnością, zapewniając każdemu klientowi tę samą podstawową wiedzę.


Niższe koszty obsługi klienta

Faktem jest, że tworzenie wartościowych edukacyjnych wymaga dużych nakładów finansowych i czasowych. Jednak mimo to edukacja klienta przekłada się na obniżenie kosztów pracy zespołu obsługi klienta, a także ich obciążenia. Wartościowe treści edukacyjne pozwalają użytkownikom samodzielnie odnaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania bez potrzeby kontaktu z członkiem zespołu obsługi klienta. Oznacza to, że z jednej strony Twój zespół wsparcia będzie miał więcej czasu na skupienie się na rozwiązywaniu odrębnych problemów. Z drugiej strony może to oznaczać, że nie potrzebujesz tak dużego zespołu wsparcia.

Kolejną zaletą treści edukacyjnych dla klientów jest to, że mogą one pomóc w zwiększeniu zadowolenia klientów. Jeśli klienci będą w stanie szybko i łatwo znaleźć potrzebne informacje, jest bardziej prawdopodobne, że będą zadowoleni z Twojego produktu lub usługi. Może to skutkować mniejszą liczbą skarg, mniejszą liczbą negatywnych recenzji i ogólnie lepszą reputacją Twojej firmy.


Jak edukować klienta za pomocą treści?

Jakie narzędzia i strategie content marketingowe wykorzystać, by prowadzić skuteczną edukację klienta docelowego? Sprawdźmy.


Blog jako narzędzie edukacji klienta

Blog to jeden z najskuteczniejszych sposobów na efektywną edukację klienta. Wartościowe treści nie tylko wspierają pozycjonowanie strony, ale także budują Twój wizerunek i pozwalają odbiorcom pozyskać potrzebne im informacje. Jednak co dokładnie powinieneś zrobić, by faktycznie treści blogowe edukowały klientów i dostarczały im tego, czego potrzebują?

Edukacja klienta na blogu jest skutecznym sposobem budowania zaufania i lojalności klientów oraz przyciągania nowych odwiedzających. Oto kilka kroków, które pomogą Ci edukować klienta na swoim blogu:

 • Przed rozpoczęciem tworzenia treści na blogu określ Twoją grupę docelową — zastanów się, kim są Twoi odbiorcy, jakie są ich potrzeby i pytania. To pozwoli Ci dostosować treści do ich oczekiwań.
 • Opracuj plan treści, który uwzględnia różne aspekty Twojego produktu lub usługi. Możesz tworzyć artykuły, poradniki, analizy, case study, wywiady z ekspertami itp.
 • Rozwijaj treści edukacyjne — twórz treści, które odpowiadają na pytania klientów i pomagają im lepiej zrozumieć, dlaczego Twój produkt jest dla nich wartościowy. To mogą być np. poradniki "Jak korzystać z produktu X?", "Dlaczego warto inwestować w usługę Y?".
 • Unikaj języka technicznego i skomplikowanych pojęć. Staraj się tłumaczyć trudne kwestie w sposób prosty i przystępny. Pisz językiem korzyści.
 • Ilustruj treści — wykorzystuj grafiki, infografiki, wykresy i zdjęcia, treści interaktywne, aby lepiej przedstawić informacje i uczynić je bardziej atrakcyjnymi wizualnie.
 • Dodawaj przykłady i studia przypadków — opisuj rzeczywiste historie sukcesu klientów lub przedstaw przykłady sytuacji, w których produkt lub usługa były szczególnie skuteczne.
 • Zachęcaj do interakcji — pozwalaj czytelnikom zadawać pytania i komentować treści. Odpowiadaj na ich komentarze i pytania, budując interaktywność na blogu.
 • Planuj cykl edukacyjny — stwórz cykl treści edukacyjnych, który prowadzi czytelników przez proces zdobywania wiedzy na temat Twojego produktu lub branży. Na przykład, możesz rozpocząć od wprowadzenia, a następnie kontynuować bardziej zaawansowanymi tematami.
 • Udostępniaj materiały do pobrania — oferuj dodatkowe materiały do pobrania, takie jak e-booki, przewodniki, szablony czy kalkulatory, które pomogą klientom lepiej zrozumieć temat i zachęcą ich do pozostawienia kontaktu.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Webinary jako forma edukacji klienta

Webinary to kolejne efektywne narzędzie, które pozwala edukować klientów niezależnie od stopnia posiadanej przez nich wiedzy. O jakie elementy webinaru zadbać i jak się przygotować, by za jego pomocą budować świadomość i wiedzę odbiorców?

 • Wybierz tematy, które są istotne dla Twojej grupy docelowej i związane z Twoim produktem lub usługą. Upewnij się, że webinary będą odpowiadały na pytania i potrzeby klientów.
 • Wybierz dogodne terminy webinariów i promuj je z wyprzedzeniem za pomocą e-maili, mediów społecznościowych i innych kanałów komunikacji. Ułatwi to uczestnictwo klientom.
 • Stwórz spójną prezentację, która będzie zawierała jasne i przystępne informacje. Zadbaj o atrakcyjną oprawę wizualną, używając grafik i slajdów.
 • Zachęcaj uczestników do zadawania pytań i komentowania na czacie podczas webinariów.
 • Odpowiadaj na pytania na bieżąco lub podczas dedykowanych momentów.
 • Oprócz tradycyjnych prezentacji eksperymentuj z różnymi formatami, takimi jak dyskusje panelowe, pokazy demonstracyjne, sesje Q&A i warsztaty praktyczne.
 • Organizuj webinary z obowiązkiem rejestracji uczestników i udostępniaj nagrania po zakończeniu wydarzenia. Dzięki temu osoby, które nie mogły uczestniczyć na żywo, będą mogły obejrzeć materiał w dogodnym dla siebie czasie.
 • Dostarczaj uczestnikom konkretne wskazówki, praktyczne rozwiązania i cenne informacje. Postaraj się, aby każdy uczestnik mógł odnieść korzyść z webinarium.
 • Po zakończeniu webinariów analizuj ich efektywność. Sprawdź liczbę uczestników, pytania zadane przez uczestników oraz poziom zaangażowania. To pomoże Ci doskonalić przyszłe prezentacje.
 • Udostępnij uczestnikom po webinariach materiały do pobrania, dodatkowe źródła informacji oraz linki do dalszego pogłębiania wiedzy.
 • Rozważ organizację serii webinariów, które będą prowadziły uczestników przez bardziej zaawansowane tematy. Kontynuacja edukacji może zwiększyć zaangażowanie klientów.

Prezentacja webinarów akademii widoczni na stronie naszej agencji


Jak edukować klientów poprzez bazę wiedzy?

Baza wiedzy to często wykorzystywany sposób na edukację klientów. Pozwala ona odbiorcom na samodzielne pozyskiwanie wiedzy o Twoich produktach lub usługach bez konieczności angażowania Twojego zespołu. Format bazy wiedzy musisz dostosować do swoich potrzeb, produktu i budżetu. Możesz stworzyć krótką prostą stronę, przypominającą sekcję FAQ, a możesz zbudować obszerną bibliotekę zasobów wypełniona filmami, przewodnikami i instrukcjami obsługi. Niezależnie od formatu, który wybierzesz, i tak osiągniesz efekt w postaci samodzielnego zdobywania potrzebnych informacji przez odbiorców.

Gdy tworzysz bazę wiedzy, pamiętaj, by patrzeć na nią z perspektywy klienta. Uporządkuj informacje w sposób łatwy w nawigacji i zastąp żargon językiem, który będzie dla użytkowników łatwy w odbiorze i zrozumiały. Skoncentruj się na uporządkowaniu treści w bazie wiedzy. Twórz kategorie lub sekcje tematyczne, które pomogą klientom znaleźć odpowiednie informacje. Dodaj także narzędzie do wyszukiwania, które umożliwi klientom szybkie odnalezienie potrzebnych informacji. Jeśli masz różne grupy klientów, stwórz dedykowane sekcje w bazie wiedzy dla każdej z nich, aby dostarczyć informacje dostosowane do ich potrzeb.

Chociaż głównym celem bazy wiedzy jest obsługa klientów, może ona być również bardzo użyteczna w identyfikowaniu funkcji produktu, z którymi mogą borykać się użytkownicy. Śledząc, w jaki sposób klienci korzystają z Twojej bazy wiedzy, będziesz w stanie dowiedzieć się, czy jest coś w Twoim produkcie, co sprawia im trudności. Dzięki tym danym możesz pracować nad udoskonalaniem treści edukacyjnych i adresowaniem obszarów, w których użytkownicy mogą potrzebować dodatkowego wsparcia.


Sekcja FAQ sposobem na edukację klientów

Nie zawsze potrzebujesz rozbudowanej bazy wiedzy — czasem wystarczy sekcja FAQ zawierająca na jednej stronie odpowiedzi na najczęstsze pytania i wątpliwości klientów. Jak opracować sekcję FAQ, by za jej pomocą z sukcesem edukować klientów?

 • Przemyśl, jakie pytania często zadają Twoi klienci lub potencjalni klienci. Skoncentruj się na tych, które są najważniejsze i najczęściej występują.
 • Twórz klarowne i przystępne odpowiedzi - odpowiedzi w sekcji FAQ powinny być krótkie, zwięzłe i łatwe do zrozumienia. Unikaj języka technicznego i skomplikowanych pojęć.
 • Grupuj pytania tematycznie, tworząc podsekcje lub kategorie, co ułatwi klientom znalezienie odpowiedzi na konkretne pytania.
 • Monitoruj pytania, które pojawiają się od klientów i stale aktualizuj sekcję FAQ, aby odpowiadała na bieżące potrzeby i pytania.


Jak edukować odbiorców poprzez obsługę klienta?

Obsługa klienta to doskonała okazja do edukacji klientów — pomaga im lepiej zrozumieć produkt lub usługę, rozwiązywać problemy i zbudować zaufanie. Co jednak zrobić o i o jakie elementy obsługi klienta zadbać, by efektywnie edukować klientów?

 • Nawiązując kontakt z klientem, obsługa klienta powinna być profesjonalna, uprzejma i przyjazna. To pierwszy krok w budowaniu pozytywnego doświadczenia klienta.
 • Zapewnij dostępność obsługi klienta przez różne kanały komunikacji, takie jak telefon, czat na żywo, e-mail czy media społecznościowe. Ważne jest również szybkie reagowanie na pytania i problemy klientów
 • Jeśli klient ma problem z korzystaniem z produktu lub usługi, obsługa klienta powinna wytłumaczyć proces krok po kroku, pomagając klientowi w skutecznym rozwiązaniu problemu.
 • W niektórych przypadkach obsługa klienta może oferować szkolenia online lub przekazywać instrukcje obsługi, aby pomóc klientom w pełnym wykorzystaniu produktu lub usługi.
 • Prosząc klientów o ich opinię i sugestie, możesz dowiedzieć się, co można poprawić w produktach lub usługach oraz jak lepiej edukować klientów.
 • Obsługa klienta może być źródłem pomysłów na treści edukacyjne, takie jak artykuły na blogu, poradniki lub filmy instruktażowe. Te materiały mogą być później udostępniane klientom.
 • Dostosowuj komunikację obsługi klienta do indywidualnych potrzeb klienta. Rozumienie, czego dokładnie klient potrzebuje, jest kluczowe.
 • Podziel się przypadkami sukcesu innych klientów, którzy osiągnęli pozytywne rezultaty dzięki Twojemu produktowi lub usłudze. To inspirujący sposób na edukację klientów.
 • Jeśli obsługa klienta napotyka na te same pytania lub problemy, warto zastanowić się, jak można unikać tych sytuacji w przyszłości poprzez lepszą edukację klientów.
 • Buduj zaufanie klientów, dostarczając im dokładne i rzetelne informacje. Jeśli nie masz pewności, udzielenie informacji może być ważniejsze niż próba ukrywania problemów.

Sprawdź także:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Edukacja klientów w mediach społecznościowych

Edukacja klientów w mediach społecznościowych to ważna część strategii marketingowej, która pomaga budować świadomość marki, angażować klientów i kształtować ich lojalność. W jaki sposób wykorzystać aktywność odbiorców w social mediach do edukacji i budowania świadomych konsumentów?

 • Publikuj treści edukacyjne, takie jak artykuły, poradniki, wideo-tutoriale czy infografiki, które dostarczają klientom przydatnych informacji na temat Twojego produktu lub branży. Pokazuj, z czego wynikają koszty produkcji, np. materiały od znanych światowych marek tekstylnych czy rozwiązania premium w Twojej odzieży.
 • Organizuj kampanie informacyjne, które pozwolą klientom na poznanie nowych aspektów Twojego produktu lub usługi. Przykładem może być seria postów na temat różnych zastosowań produktu.
 • Przeprowadzaj webinaria i transmisje na żywo, podczas których eksperci firmy mogą odpowiadać na pytania klientów, demonstrując jednocześnie funkcje produktów.
 • Organizuj sesje "pytania i odpowiedzi", w których klienci mogą zadawać pytania dotyczące produktu lub usługi, a Twoi eksperci udzielają na nie odpowiedzi.
 • Współpracuj z influencerami lub ekspertami branżowymi, którzy mogą dostarczać wartościową wiedzę i opinie na temat Twojego produktu.
 • Publikuj poradniki i przewodniki, które pomagają klientom w korzystaniu z Twojego produktu lub rozwiązują typowe problemy, z jakimi się spotykają.
 • Twórz dedykowane hashtagi związane z edukacją klientów, dzięki którym łatwiej będzie śledzić treści związane z daną tematyką.
 • Analizuj dane z mediów społecznościowych i feedback od klientów, aby dostosowywać treści do ich potrzeb i pytań.
 • Organizuj konkursy i quizy, które sprawdzają wiedzę klientów na temat Twojego produktu lub branży.
 • Personalizuj komunikację z klientami na mediach społecznościowych, dostosowując treści do ich preferencji i potrzeb.
 • Regularnie przypominaj kluczowe informacje, funkcje i korzyści produktu, aby utrwalić wiedzę u klientów.
 • Zachęcaj klientów do aktywnego udziału w dyskusjach i komunikacji na Twoich profilach społecznościowych, co pozwala na wymianę doświadczeń i wiedzy między nimi.
 • Śledź trendy w branży i działaniach konkurencji na mediach społecznościowych, aby dostosowywać swoją strategię edukacyjną.

Sprawdź koniecznie:


Interaktywne testy i quizy a edukacja klienta online

Quizy i inne treści interaktywne są doskonałym narzędziem do edukacji klienta w Internecie, ponieważ angażują użytkowników, sprawdzają ich wiedzę i pomagają utrwalić informacje. W ten sposób użytkownik nie tylko może na dłużej zapamiętać informacje, które przyswoił, ale także związać się z Twoją marką. Jak opracować treści interaktywne, w tym wuiz w strategii edukacji klienta?

 • Stwórz quizy, które pozwolą klientom ocenić swoją wiedzę na temat Twojego produktu lub usługi. To dobry sposób na zrozumienie, jakie informacje są już znane klientom, a które wymagają wyjaśnienia.
 • Wykorzystaj quizy do testowania produktów lub usług. Klienci mogą odpowiedzieć na pytania dotyczące funkcji i zastosowań, a wyniki pomogą im zrozumieć, jak najlepiej wykorzystać oferowane rozwiązanie.
 • Stwórz serię quizów, które tworzą spójny kurs online. Klienci mogą przechodzić przez kolejne lekcje i zdobywać wiedzę krok po kroku.
 • Zamiast statycznych przewodników, stwórz interaktywne quizy, które klienci mogą rozwiązywać, aby dowiedzieć się, jak korzystać z produktu lub usługi.
 • Organizuj quizy jako część kampanii promocyjnych. Klienci mogą brać udział w quizach, aby zdobyć rabaty, darmowe próbki lub inne korzyści, co zachęca ich do nauki i zaangażowania.
 • Stwórz quizy, które pomagają klientom diagnozować problemy lub potrzeby i sugerują najlepsze rozwiązania.
 • Po zakupie produktu lub usługi możesz wysyłać klientom quizy, które pomogą im utrwalać zdobytą wiedzę i korzystać z produktu w pełni.
 • Dodaj do quizów pytania, które pozwalają klientom wyrazić swoje opinie i sugestie dotyczące produktu lub usługi.
 • Dzięki quizom możesz monitorować postępy klientów i dowiedzieć się, które obszary wymagają dalszej edukacji.
 • Twórz atrakcyjne quizy z ciekawymi pytaniami i nagrodami, które zachęcą klientów do nauki i zaangażowania.


Edukacja klienta w sprzedaży online — metody, narzędzia i znaczenie. Podsumowanie

Edukacja klienta w sprzedaży online to kluczowy element budowania trwałych relacji i zwiększania efektywności biznesowej. Metody i narzędzia opisane w tym artykule, takie jak webinaria, treści edukacyjne, interaktywne quizy czy obsługa klienta, oferują firmom nie tylko sposoby na zwiększenie zaufania i lojalności klientów, ale także na efektywną promocję produktów i usług. Obecnie, w dobie dużej konkurencyjności i różnorodności produktów, edukacja klienta staje się strategicznym narzędziem, które pomaga firmom wyróżnić się na rynku i osiągnąć sukces. Ostatecznie, inwestycja w edukację klienta przekłada się na wzrost sprzedaży, lojalność klientów i długotrwały sukces biznesowy. Niezależnie od branży czy rodzaju produktu, edukacja klienta pozostaje kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość relacji między firmą a jej klientami. Dzięki niej firmy mogą dostarczać wartość klientom na każdym etapie ich interakcji z marką. To również sposób na przeciwdziałanie błędom użytkowników i poprawę doświadczenia klienta, co przekłada się na pozytywne opinie i rekomendacje.

Co to jest edukacja klienta w sprzedaży online?
Down arrow

Edukacja klienta w sprzedaży online to proces dostarczania klientom informacji, wiedzy i wsparcia w celu zwiększenia ich świadomości na temat produktu lub usługi oferowanej przez firmę. Ma to na celu lepsze zrozumienie i wykorzystanie produktu oraz budowanie trwałych relacji z klientami.

Dlaczego edukacja klienta jest ważna w sprzedaży online?
Down arrow

Edukacja klienta jest ważna w sprzedaży online, ponieważ pomaga budować zaufanie klientów, zminimalizować błędy użytkowników, poprawić doświadczenie klienta oraz zwiększyć lojalność. To również skuteczny sposób na promocję produktów i usług, dostarczający klientom wartościowe treści i rozwiązania.

Jakie narzędzia i metody można wykorzystać do edukacji klienta online?
Down arrow

Istnieje wiele narzędzi i metod, które można wykorzystać do edukacji klienta online, takie jak webinaria, treści edukacyjne, interaktywne quizy, obsługa klienta, baza wiedzy, media społecznościowe i wiele innych. Wybór zależy od specyfiki firmy i jej klientów, ale kluczem jest dostarczanie wartościowych informacji i wsparcia na każdym etapie interakcji klienta z marką.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Edukacja klienta w sprzedaży online - metody, narzędzia i znaczenie

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 126 głosów

UDOSTĘPNIJ