Uśmiechy, które sprzedają? Odkryj moc emoji w marketingu

Usmiechy ktore sprzedaja Odkryj moc emojis w marketingu
Spis treści

• Emoji marketing — co to jest?

• Emoji w marketingu — czy na pewno warto je stosować?

• Korzyści z zastosowania emoji w statystykach

• W jakich kanałach wykorzystać emoji marketing?

• Jak opanować klawiaturę emoji i osiągnąć marketingowy sukces?

• Podsumowanie

Emotikony, zwane także jako emoji, to graficzne przedstawienia emocji, przedmiotów lub symboli, używane w komunikacji w internecie, by wzbogacić tekst o wyraz emocji lub zastąpić słowa. Ich historia sięga lat 80. XX wieku, kiedy to po raz pierwszy zostały użyte w Japonii, by dodać kontekst emocjonalny do tekstowych wiadomości. Z biegiem lat, emotikony ewoluowały z prostych kombinacji znaków tekstowych na kolorowe i złożone obrazy, stając się nieodłączną częścią komunikacji w sieci. Obecnie emotikony odgrywają kluczową rolę nie tylko w osobistej, ale także w marketingu. Specjaliści na całym świecie wykorzystują te małe obrazy do przyciągania uwagi, wyrażania tonu wiadomości, a także zwiększania zaangażowania i skuteczności swoich kampanii. Poprzez dodawanie emocjonalnego wymiaru do komunikatów marketingowych firmy mogą lepiej łączyć się z odbiorcami, budując silniejsze relacje i wspierając identyfikację konsumentów z marką. Jak wykorzystać emoji w marketingu z sukcesem? Zobacz nasze wskazówki! 

Z artykułu dowiesz się:

 • czym są emotikony w marketingu i jakie cele realizują,
 • w jakich branżach i sytuacjach zachować ostrożność z zastosowaniem emoji marketingu,
 • jakie korzyści wiążą się z emoji marketingiem,
 • w jakich kanałach i w jaki sposób stosować emoji w różnych kanałach marketingowych,
 • jakie zasady stosować w wykorzystywaniu emoji w marketingu.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Emoji marketing — co to jest?

Emoji to małe graficzne ikony przedstawiające emocje, przedmioty, miejsca lub pomysły. Emoji marketing to strategia komunikacji marketingowej, która wykorzystuje emotikony do angażowania odbiorców, wzmacniania przekazów marki oraz zwiększania efektywności kampanii reklamowych. Ta forma marketingu opiera się na założeniu, że obrazki mogą przyciągać uwagę i wywoływać emocje szybciej i skuteczniej niż sam tekst. W emoji marketingu emotikony są używane w różnych materiałach promocyjnych, w tym w treściach mediów społecznościowych, wiadomościach e-mail, reklamach online, a nawet w treściach na stronach internetowych.

Główne cele emoji marketingu to:

 • Zwiększenie zaangażowania — emotikony mogą sprawić, że komunikaty marki są bardziej interaktywne i zabawne, co zachęca odbiorców do angażowania się poprzez lajki, komentarze i udostępnienia.
 • Poprawa zrozumienia przekazu — dzięki wyrażeniu emocji i tonu, emoji mogą pomóc uniknąć nieporozumień w komunikacji cyfrowej, zapewniając, że intencje marki są jasno odbierane przez konsumentów.
 • Wzrost widoczności — użycie popularnych i atrakcyjnych wizualnie emotikonów może zwiększyć szanse na to, że treści marki zostaną zauważone w zatłoczonym środowisku cyfrowym.
 • Budowanie relacji z odbiorcami — emotikony dodają ludzki wymiar do komunikacji w internecie, pomagając marce wydawać się bardziej przystępnej i relacyjnej.
 • Przekraczanie barier językowych — emoji mogą być zrozumiałe globalnie, co umożliwia markom komunikację z szeroką publicznością bez konieczności tłumaczenia.

Emoji marketing, gdy jest stosowany odpowiedzialnie i w sposób strategiczny, może znacząco wzmocnić komunikację marki, czyniąc ją bardziej przyciągającą i emocjonalnie rezonującą z odbiorcami. Jednak ważne jest, aby marki wybierały emotikony, które są zgodne z ich tożsamością i przekazem, oraz aby były świadome kontekstu kulturowego i demograficznego swojej publiczności, by unikać potencjalnych nieporozumień.

 

Emoji w marketingu — czy na pewno warto je stosować?

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez emotikonów, są dla nas czymś tak naturalnym jak kropka na końcu zdania (a może i bardziej). Stosujemy w prywatnych wiadomościach w Messengerze czy na What’sAppie, a także widzimy w internecie w komunikacji marki. Czy jednak zawsze warto wykorzystywać emojis w marketingu, a jeśli nie, to kiedy z nich zrezygnować i dlaczego?

Kiedy emotikony w marketingu są pożądane?

 • W komunikacji z odbiorcami w mediach społecznościowych — w nieformalnym środowisku mediów społecznościowych emotikony mogą pomóc w pokazaniu osobowości marki, uczynieniu komunikacji bardziej przyjaznej i dostępnej. Nawet jeśli prowadzisz kancelarię prawną, możesz używać emoji, jeśli obsługujesz klientów indywidualnych, ale pamiętaj: rób to mądrze i dopasuj emotikony do branży.
 • W marketingu skierowanym do młodszych odbiorców, na przykład pokolenia Z czy milenialsów — emotikony mogą przemawiać do młodszej publiczności, która często używa ich w codziennej komunikacji, pomagając w ten sposób zwiększyć zaangażowanie.
 • Kiedy chcesz wyrazić emocje lub wzmocnić przekaz — emotikony mogą być użyteczne do wyrażenia emocji, takich jak radość, zaskoczenie czy wdzięczność, co może być trudne do przekazania za pomocą tekstu.
 • W e-mail marketing do znanych odbiorców — w e-mailach skierowanych do odbiorców, z którymi masz już ugruntowaną relację, użycie emotikonów może uczynić przekaz bardziej osobistym i mniej formalnym. 

Kiedy należy zrezygnować z emoji marketingu albo pozostać ostrożnym?

 • W komunikacji B2B - w komunikacji między firmami, zwłaszcza w branżach tradycyjnych lub o wysokim stopniu formalności, lepiej zachować profesjonalizm i unikać emotikonów, aby nie zniżyć poziomu powagi komunikatu.
 • W poważnych komunikatach — w sytuacjach wymagających powagi, takich jak przekazywanie krytycznych informacji biznesowych, obsługi reklamacji klientów czy komunikatach kryzysowych, emotikony mogą być odbierane jako nie na miejscu i jako przykład zbagatelizowanie problemu.
 • W pierwszym kontakcie z nowym klientem lub partnerem biznesowym — do czasu, aż nie zostanie ustalony ton komunikacji, lepiej jest zachować bardziej formalny sposób wyrażania się.
 • W komunikacji międzynarodowej — różne kultury mogą inaczej interpretować niektóre emotikony, co może prowadzić do nieporozumień. W komunikacji międzynarodowej, zwłaszcza gdy nie jesteś pewien, jak odbiorca może zinterpretować emoji, bądź ostrożny i, przynajmniej na początku, używaj emotikon oszczędnie.

 

Korzyści z zastosowania emoji w statystykach

Wykorzystywać emoji w komunikacji marketingowej czy nie wykorzystywać? Oto jest pytanie. Odpowiedź na nie znajdziesz w badaniach i statystykach. Te jasno wskazują, że stosowanie emotikonów może pozytywnie wpływać na skuteczność działań marketingowych. Jakie korzyści wiążą się z dodaniem uśmiechniętych buziek do kampanii marketingowych?

 • Zwiększenie zaangażowania — emoji sprawiają, że treści zyskują interaktywny charakter i przyciągające uwagę, co zachęca odbiorców do interakcji z marką poprzez lajki, komentarze i udostępnienia. Tym samym zwiększają zaangażowanie użytkowników, co jest kluczowe w mediach społecznościowych. Przykład? Powiadomienia push zawierające emoji są otwierane nawet 85% częściej niż te, które emotikon nie zawierają (https://www.businessofapps.com/marketplace/push-notifications/).
 • Wzmocnienie przekazu — dodanie emotikonów do komunikatów marketingowych może pomóc w lepszym przekazaniu emocji, intencji czy tonu wiadomości, co jest szczególnie ważne w tekstowych formach komunikacji, gdzie łatwo o nieporozumienia. Według danych statystycznych newslettery, które zawierają emotikony w temacie, generują współczynnik otwarć o 56% wyższy niż maile, które emojis nie zawierają. 
 • Budowanie relacji z odbiorcami — emotikony nadają komunikacji bardziej ludzki i osobisty charakter, pomagając budować bliższe relacje z odbiorcami. Mogą sprawić, że marka wyda się bardziej przystępna i przyjazna, co jest istotne w budowaniu lojalności klientów. Badania wskazuje, że posty na Facebooku, które zawierają emojis, generują o 33% więcej udostępnień i komentarzy (https://www.zazzlemedia.co.uk/blog/facebook-edgerank-and-engagement/).
 • Poprawa widoczności — emotikony mogą sprawić, że wiadomości wyróżnią się i przyciągną uwagę odbiorców.
 • Przekraczanie barier językowych — emoji są rozumiane uniwersalnie, co umożliwia komunikację z odbiorcami na całym świecie bez konieczności tłumaczenia treści na wiele języków. Dzięki temu marki mogą łatwiej docierać do międzynarodowej publiczności.
 • Zwiększenie skuteczności kampanii — badania pokazują, że e-maile i posty w mediach społecznościowych zawierające emotikony mają wyższe wskaźniki otwarć i zaangażowania. Na przykład według raportu Adobe ponad 40% konsumentów chętniej kupi produkt, jeśli w kampanii reklamowej zostały użyte emojis (https://blog.adobe.com/en/publish/2022/09/13/emoji-trend-report-2022).
 • Wsparcie budowy tożsamości marki — wybór i sposób użycia emotikonów mogą również odzwierciedlać osobowość i wartości marki, wspierając jej tożsamość i spójność w różnych kanałach komunikacji.
 • Uproszczenie przekazu — za pomocą emojis można uprościć nawet bardziej skomplikowane komunikaty i uczynić je bardziej przystępnymi dla potencjalnego klienta. Potwierdzają to dane o odbiorcach — aż 70% z nich uważa, że emoji wyrażają uczucia lepiej niż słowa (https://www.statista.com/statistics/476354/reasons-usage-emojis-internet-users-us/).

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

W jakich kanałach wykorzystać emoji marketing?

Wiemy już, że warto wykorzystywać emoji marketing i jakie korzyści może przynieść ta strategia. Jednak nie oznacza to, że emotikony w marketingu sprawdzą się w każdym kanale. Niektóre kanały są lepiej dopasowane do emojis, a inne mniej. W których kanałach digital marketingu wykorzystać emotki i w jaki sposób?

 

Emoji marketing w kampaniach reklamowych

Chcesz zwiększyć zaangażowanie odbiorców w reklamy PPC? Wykorzystaj moc emojis. Jak zrobić to mądrze? Nasze porady obejmują:

 • zastosowanie emotikon w nagłówkach i opisach reklamy Google Ads oraz Facebook Ads czy w reklamie na TikToku,
 • używanie emojis w celu podkreślenia emocjonalnego charakteru reklamy (radość, ekscytacja, zaskoczenie itp.),
 • wykorzystanie emoji w celu przyspieszenia przekazu — dzięki emoji w marketingu PPC możesz w zrozumiały sposób przekazać informacje o funkcjach czy możliwościach produktu.

 

Emotikony w marketingu w mediach społecznościowych

W jaki sposób i w jakim celu wykorzystać emoji w mediach społecznościowych? Zobacz nasze przykłady!

 • Do budowania zaangażowania, jako cześć gier i konkursów — restauracja chce zwiększyć interakcję w mediach społecznościowych, więc organizuje konkurs, w którym prosi swoich obserwujących o oznaczenie przyjaciela w komentarzu i dodanie emoji, które najlepiej opisuje ich ulubione danie.
 • Do podkreślania emocji — marka odzieżowa wprowadza nową kolekcję i chce podkreślić ekscytację. Używa serii emotikonów, takich jak✨, aby dodać blasku i emocji do swojego posta o nowościach.
 • Do informowania o ofertach specjalnych i promocjach — sklep internetowy ogłasza wyprzedaż, używając emotikonów procenta i banknotów, aby szybko przyciągnąć uwagę i podkreślić atrakcyjność oferty.
 • Do budowania tożsamości marki — firma z branży IT regularnie używa emoji rakiety w swoich postach, aby podkreślić innowacyjny i dynamiczny charakter swoich produktów i usług.
 • Do storytellingu (opowiadania historii) - organizacja non-profit opowiada historię sukcesu jednej z osób, której pomogła, używając emotikonów, aby krok po kroku zilustrować przebieg wydarzeń, od trudności do sukcesu i radości.

 

Moc emojis w e-mail marketingu

Emotikony w marketingu możesz także wykorzystać w newsletterach w następujący sposób:

 • Dodaj emojis w temacie maila, by zwiększyć liczbę osób, które otworzą wiadomość.
 • Używaj emotikony w temacie maila — badania pokazują, że użycie emoji w temacie wiadomości e-mail może zwiększyć wskaźnik otwarcia Wiadomości (open rate) nawet o 29% (https://alchemyworx.com/blog/are-emojis-still-effective-in-email-subject-lines/)
 • Zwiększaj zaangażowanie czytelników — emoji pomagają w nawiązywaniu interakcji z czytelnikami i wpływają na ich postrzeganie firmy jako bardziej przyjaznej Według badań wiadomości e-mail z emoji mogą zwiększyć liczbę kliknięć i reakcji odbiorców nawet o 33% (https://www.nngroup.com/articles/emojis-email/).
 • Używaj emoji w sposób przemyślany — nie przesadzaj z liczbą emoji — używaj ich w umiarkowanych ilościach, aby nie przytłoczyć odbiorcy
 • Wybieraj emoji, które pasują do tonu i treści wiadomości. Unikaj emoji, które mogą być nieodpowiednie lub niezrozumiałe dla Twojej grupy docelowej.
 • Sprawdzaj, jak różne kombinacje emoji wpływają na otwarcia wiadomości, współczynniki klikalności i konwersji Twoich kampanii e-mail marketingowych
 • Bądź spójny w komunikacji — używaj tych samych lub podobnych emoji w różnych kanałach komunikacji, aby budować rozpoznawalność marki. Dzięki temu Twoi odbiorcy będą mogli łatwo skojarzyć emoji z Twoją firmą.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

Jak opanować klawiaturę emoji i osiągnąć marketingowy sukces?

Wiemy już, że warto wykorzystać emoji marketing w swojej strategii promocyjnej. Jednak by emotikony faktycznie przynosił zamierzone efekty, musimy stosować je w sposób przemyślany. Jakich wskazówek warto się trzymać, by wzmocnić efekty emojis w marketingu? Sprawdźmy.

 

1. Wybieraj właściwe emotikony

Łatwo powiedzieć — wybieraj właściwe emotikony. Ale które z nich są odpowiednie i jak to stwierdzić? Mamy dla Ciebie garść porad!

 • Odzwierciedlaj głos swojej marki — na przykład, jeśli prowadzisz firmę turystyczną, możesz użyć emoji takich jak samolot (✈️), plaża lub kula ziemska, aby pokazać, że Twoja marka koncentruje się na eksploracji i przygodzie. Z drugiej strony firma technologiczna może używać emoji, takich jak laptop, telefon komórkowy lub sprzęt (⚙️), aby odzwierciedlić swoją branżę i usługi.
 • Poznaj swoją grupę docelową — w zależności od danych demograficznych i zainteresowań odbiorców niektóre emoji mogą rezonować bardziej niż inne. Jeśli docelowi odbiorcy to głównie młodzi i energiczni ludzie, odpowiednie będą emotikony takie jak ogień, rakieta lub uśmiechnięta buźka w okularach przeciwsłonecznych. Jeśli Twoi odbiorcy są bardziej profesjonalni, bardziej odpowiednie mogą być emotikony takie jak uścisk dłoni, teczka lub wzrost wykresu.
 • Weź pod uwagę rozpoznawalność emoji — niektóre emoji są powszechnie rozpoznawane, np. serce (❤️) lub kciuk w górę i można ich bezpiecznie używać w większości kontekstów. Jednak inne są mniej powszechne lub mają specyficzne znaczenia kulturowe, któe mogą nie być zrozumiałe dla wszystkich. Na przykład emoji „złożonych rąk” jest często używane do określenia modlitwy w kulturach zachodnich, ale w Japonii jest rozumiane jako znak podziękowania lub przeprosin.
 • Unikaj możliwości błędnej interpretacji — niektóre emoji mają podwójne znaczenie, dlatego ważne zachować ostrożność podczas ich interpretacji.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

2. Unikaj przesycenia treści emotikonami

Przesycenie treści emotikonami to zjawisko, w którym nadmierna ilość ikon emocjonalnych (emotikonów) jest używana w tekście, co może prowadzić do obniżenia klarowności komunikatu, zniekształcenia intencji autora oraz zmniejszenia profesjonalizmu przekazu. Emotikony, chociaż skutecznie mogą uzupełniać komunikację niewerbalną, w nadmiarze stają się zakłóceniem. Potwierdzają to badania wśród konsumentów, które wykazały, że 59% użytkowników w wieku 18-29 lat uważa, że firmy używają zbyt wielu emotikon (https://yougov.co.uk/topics/politics/articles-reports/2016/11/17/consumers-tired-of-emojis)

Przykładowo, w sformalizowanym emailu biznesowym, gdzie oczekuje się bezpośredniego i jasnego przekazu, użycie więcej niż jednego emotikona może być uznane za nieprofesjonalne. Podobnie, w akademickich lub oficjalnych dokumentach, emotikony są z reguły nieakceptowalne. Z kolei w bardziej nieformalnej komunikacji, takiej jak wiadomości tekstowe czy posty w mediach społecznościowych, nadmierna ilość emotikonów może utrudnić zrozumienie przekazu, szczególnie gdy zastępują one słowa lub zdania, co wymusza na odbiorcy interpretację znaczenia. Przykładem może być użycie emotikon, które oznaczają śmiech lub rozbawienie. Jednak w niektórych kontekstach, zwłaszcza gdy brak jest wspólnego zrozumienia sytuacji lub dowcipu, może być odczytany jako nieodpowiedni lub nawet lekceważący.

 

3. Łącz tekst i emoji w marketingu

Łączenie tekstu i emoji w marketingu to strategia, która może zwiększyć zaangażowanie odbiorców, wzbogacić komunikat marki i ułatwić przekazywanie emocji. Przy stosowaniu tej metody kluczowe jest zachowanie równowagi między słowem pisanym a graficznymi symbolami emocji, tak aby komunikat był jednocześnie przyciągający uwagę, zrozumiały i adekwatny do kontekstu. Łącząc tekst i emotikony, upewnij się, że odpowiadają one Twojej kampanii lub marce i używaj ich z umiarem. Proszenie obserwujących o interakcję z postami za pomocą emoji może zachęcić do zaangażowania i wzmocnić poczucie wspólnoty. 

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

4. Dostosuj emoji w marketingu do kanału komunikacji

Dostosowanie emoji do kanału komunikacji jest kluczowe dla zachowania skuteczności i adekwatności przekazu. Różne platformy i środowiska komunikacyjne mają własne konwencje i oczekiwania dotyczące tonu, formalności oraz rodzaju używanych emoji. Jeśli chcesz, by emoji marketing działał na Twoją korzyść, musisz dostosować emoji do kanału, który wykorzystujesz. Jak to zrobić?

 • W korespondencji biznesowej, gdzie oczekuje się większej formalności, zaleca się umiarkowane użycie emoji. Można je stosować do łagodzenia tonu lub dodawania osobistego akcentu, ale z umiarem. Na przykład, uśmiechnięta buźka na końcu podziękowania może być akceptowalna ("Dziękuję za współpracę + ikona uścisku dłoni), natomiast seria emoji może być postrzegana jako nieprofesjonalna.
 • W mediach społecznościowych, w których ton jest zazwyczaj luźniejszy i bardziej bezpośredni, emoji są szeroko akceptowane i mogą zwiększać zaangażowanie. Na Instagramie czy Facebooku emoji mogą być używane do akcentowania emocji, żartów czy podkreślania kluczowych punktów postu
 • W komunikatorach typu Messenger, WhatsApp czy Slack, w których panuje nieformalna atmosfera, emoji są nieodłącznym elementem komunikacji. Mogą zastępować słowa lub całe zdania, umożliwiając szybką i emocjonalnie bogatą wymianę wiadomości. "Spotkajmy się o 18:00? + ikonka zegarka
 • W komentarzach na forach internetowych czy pod artykułami, użycie emoji powinno być dostosowane do kontekstu dyskusji. W luźniejszych, bardziej osobistych wątkach emoji mogą służyć do wyrażania wsparcia, humoru lub zaskoczenia . W bardziej formalnych lub poważnych dyskusjach, nadużywanie emoji może być uznane za nie na miejscu.
 • Na profesjonalnych platformach takich jak LinkedIn, emoji powinny być używane bardzo oszczędnie i z rozwagą. Mogą pomóc w dodaniu lekkości komentarzom lub postom, ale zbyt swobodne ich używanie może podważać profesjonalizm użytkownika.

 

Uśmiechy, które sprzedają? Odkryj moc emojis w marketingu. Podsumowanie

Emotikony w marketingu stanowią potężne narzędzie w budowaniu bliższych, bardziej ludzkich relacji z konsumentami, pod warunkiem ich świadomego i przemyślanego wykorzystania. Ich zdolność do przekazywania emocji i wzmacniania komunikatów może znacząco przyczynić się do skuteczności działań marketingowych. Odpowiednie użycie emotikonów może być kluczem do wyróżnienia się na rynku, budowania lojalności marki oraz osiągania lepszych wyników w interakcjach z konsumentami.

FAQ — pytania i odpowiedzi

Czy użycie emoji w komunikacji marketingowej jest odpowiednie dla wszystkich branż?
Down arrow

Użycie emoji w marketingu może być skuteczne w różnych branżach, ale ważne jest, aby dopasować ich wykorzystanie do tonu marki, charakteru odbiorców i kontekstu komunikatu. W branżach o bardziej formalnym charakterze, takich jak finanse czy prawo, zaleca się bardziej ostrożne stosowanie emotikonów. Natomiast w branżach kreatywnych, rozrywkowych czy związanych z lifestyle'm, emoji mogą być używane swobodniej, by dodać komunikatom barwy i osobowości.

Jak mierzyć efektywność użycia emoji w kampaniach marketingowych?
Down arrow

Efektywność użycia emoji w kampaniach marketingowych można mierzyć za pomocą różnych wskaźników, takich jak stopień zaangażowania (np. liczba polubień, komentarzy, udostępnień), wskaźnik otwarć e-maili oraz wskaźniki konwersji. Analiza A/B może być również użyteczna w celu porównania skuteczności komunikatów z emotikonami i bez nich, pomagając określić, jak emoji wpływają na zachowanie odbiorców i percepcję marki.

Czy istnieją jakieś uniwersalne zasady używania emoji w marketingu?
Down arrow

Choć nie ma sztywnych reguł dotyczących używania emoji w marketingu, istnieje kilka najlepszych praktyk, które mogą pomóc w ich skutecznym wykorzystaniu:

 • Dopasowanie do odbiorcy: Upewnij się, że wybrane emotikony odpowiadają językowi, kulturze i oczekiwaniom Twojej grupy docelowej.
 • Umiar: Używaj emoji w sposób przemyślany, aby uniknąć przesycenia i zachować profesjonalizm marki.
 • Spójność z marką: Wybieraj emotikony, które są zgodne z tonem głosu Twojej marki i wzmocnią jej przekaz, zamiast od niego odwracać uwagę.
 • Testowanie: Regularnie testuj różne podejścia i analizuj wyniki, aby zrozumieć, jak najlepiej wykorzystać emoji w swoich kampaniach.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Uśmiechy, które sprzedają? Odkryj moc emoji w marketingu
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ