Jak pozycjonować stronę? Sprawdź skuteczne metody!

Jak pozycjonowac landing page Sprawdz kluczowe tajniki
Spis treści

• Co to jest strona docelowa w SEO?

• Jak pozycjonować strony docelowe? 5 praktycznych porad

• Przeprowadź badanie słów kluczowych

• Zadbaj o treści na landing page’ach

• Zoptymalizuj stronę docelową pod kątem technicznym

• Buduj profil linków przychodzących dla strony docelowej w SEO

• Optymalizuj stronę docelową pod kątem UX oraz konwersji

• Podsumowanie

Pozycjonowanie stron docelowych, znane również jako pozycjonowanie landing page, to niezwykle istotny element strategii marketingowych. W dzisiejszym świecie konkurencji online skuteczne wyróżnienie swojej strony docelowej jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. W tym artykule przyjrzymy się, jak pozycjonować i optymalizować landing page, aby przyciągnąć większy ruch, zwiększyć konwersję i poprawić widoczność w wynikach wyszukiwania. 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest strona docelowa w SEO?

Strona docelowa SEO, znana również jako landing page, to strona internetowa stworzona specjalnie w celu przyciągnięcia ruchu organicznego z wyników wyszukiwania i zwiększenia konwersji. Jest to zazwyczaj dedykowana strona, której projekt i treść są zoptymalizowane pod kątem konkretnej kampanii marketingowej lub celu biznesowego.

Strona docelowa SEO jest tworzona z myślą o dostarczeniu użytkownikom dokładnie tych informacji, produktów lub usług, których szukają w kontekście ich zapytania w wyszukiwarce. Skupia się na przekazywaniu jasnej i spójnej informacji, posiada zwykle prosty formularz kontaktowy lub CTA (Call to Action), który ma zachęcić odwiedzających do podejmowania pożądanych działań, takich jak dokonanie zakupu, zapisanie się na newsletter, pobranie pliku itp.

Kluczowym celem strony docelowej SEO jest poprawa konwersji i optymalizacja doświadczenia użytkownika. Przyjazne dla SEO strony docelowe koncentrują się na konkretnych, ukierunkowanych słowach kluczowych i intencjach wyszukiwania, a każdy landing page jest również zoptymalizowany pod kątem czynników rankingowych, takich jak odpowiednie meta tagi, wewnętrzne linki, prędkość ładowania strony, optymalizacja treści, dostosowanie do urządzeń mobilnych itp.


Jak pozycjonować strony docelowe? 5 praktycznych porad

Jakie działania wchodzą w zakres pozycjonowania stron docelowych i co warto wdrożyć? Zobacz nasz poradnik, w którym znajdziesz 5 wskazówek w zakresie SEO dla landing page’y.


1.Przeprowadź badanie słów kluczowych dla strony docelowej w SEO

Dobrze przeprowadzone badanie słów kluczowych to jeden z kluczy do sukcesu w SEO dla stron docelowych. Ponieważ strony docelowe mają na elu przekształcić odwiedzających w klientów, frazy kluczowe powinny mieć charakter transakcyjny, dopasowany do jednego z ostatnich etapów na ścieżce klienta. W tym celu świetnie sprawdzą się słowa kluczowe long tail - z długim ogonem, które lepiej oddają intencje zakupowe i trafiają do klientów zorientowanych na konwersję (zakup). Jak znaleźć słowa kluczowe na potrzeby landing page’y?

 • Wykorzystaj darmowe narzędzia, takie jak Google Keyword Planner. Za jego pomocą możesz znaleźć nowe frazy kluczowe, które wykorzystasz na swoich stronach docelowych. Szukaj słów o małej i niskiej konkurencji oraz relatywnie dużej liczbie wyszukiwań miesięcznie.
 • Rozważ skorzystanie z płatnych narzędzi do analizy słów kluczowych, takich jak Senuto czy SEMrush. W tym ostatnim możesz filtrować frazy według zamiaru wyszukiwania. By znaleźć słowa dla stron docelowych, wybierz zamiar transakcyjny.
 • Przeprowadź analizę konkurencji - sprawdź, na jakie słowa kluczowe promują się inne firmy z branży znajdujące się w top10 Google.
 • Sprawdź, jakie słowa kluczowe powodują wyświetlenie Twojej strony, i znajdź podobne frazy. Weryfikację możesz przeprowadzić w narzędziu Google Search Console w sekcji Skuteczność treści > Zapytania.

Dowiedz się więcej o analizie słów kluczowych w SEO:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


2. Zadbaj o treści na landing page’ach

Treści to jeden z najważniejszych elementów strony docelowej, który może wpływać na zaangażowanie odbiorców. Zobacz, jak tworzyć content na potrzeby stron docelowych, by zadowolić algorytmy wyszukiwarki i użytkowników, a także generować konwersje:

 • W treściach na stronach docelowych umieść słowa kluczowe, tak aby były naturalnie wkomponowane. Unikaj jednak nadużywania słów kluczowych, co mogłoby prowadzić do nadmiernego nasycenia treści. Zadbaj, by content brzmiał naturalnie i niósł wartość dla odbiorców. {amięßaj, że piszesz przede wszystkim dla ludzie, a dopiero w drugiej kolejności dla algorytmów i robotów wyszukiwarek.
 • Twórz unikalną treść na swojej stronie docelowej. Unikaj kopiowania treści z innych stron, ponieważ może to prowadzić do problemów z duplikacją treści i spadku widoczności w wyszukiwarkach.
 • Zadbaj o klarowną strukturę treści na stronie docelowej. Wykorzystuj odpowiednie nagłówki H1, H2 itd., aby podkreślić hierarchię informacji i ułatwić nawigację zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarkom. W nagłówku H1 umieść istotne słowa kluczowe, które odzwierciedlają tematykę strony.
 • Koncentruj się na dostarczaniu wartościowych informacji, które są interesujące i przydatne dla użytkowników. Twórz treści o wysokiej jakości, które odpowiadają na pytania i problemy odbiorców. Pamiętaj, że ostatecznie treść powinna być dostosowana do potrzeb i oczekiwań użytkowników, a nie tylko do algorytmów wyszukiwarek.
 • Wykorzystaj linkowanie wewnętrzne, aby łączyć swoją stronę docelową z innymi odpowiednimi stronami na swojej witrynie. Linkuj słowa kluczowe i frazy związane z treścią strony do innych powiązanych artykułów lub sekcji na stronie. To pomoże zarówno w nawigacji po stronie, jak i w wskazywaniu wyszukiwarkom istotnych treści na Twojej stronie.
 • Dbaj o czytelność treści poprzez odpowiednie formatowanie. Wykorzystuj akapity, punkty wypunktowane i numeryczne, aby ułatwić czytanie i skanowanie treści. Używaj pogrubień, kursyw, nagłówków itp., aby wyróżnić ważne informacje.

Zobacz również:


3. Zoptymalizuj stronę docelową pod kątem technicznym

Techniczne SEO na stronie to kolejny ważny element optymalizacji stron docelowych w pozycjonowaniu. Obejmuje ono szereg zmian, których celem jest poprawa widoczności landing page’a oraz ruchu. Poniżej znajdziesz elementy technicznego SEO, o które powinieneś zadbać na stronach docelowych.

Optymalizacja tytułu i opisu strony
Chociaż opis strony nie jest czynnikiem rankingowym, to mimo wszystko warto go zoptymalizować pod kątem SEO, podobnie jak title (tytuł) strony. Wszystko dlatego, że ich jakość może wpływać na liczbę kliknięć Twojej strony w wynikach organicznych. Jak zadbać o title i description na landing page’ach?

 • Używaj słów kluczowych, ale nie przesadzaj.
 • Zadbaj o atrakcyjną treść przyciągającą uwagę.
 • Pamiętaj o zwięzłości treści - title powinien mieć maksymalnie 70 znaków ze spacjami, a description
 • 150-160 znaków ze spacjami. Wszystko po to, by były one w pełni widoczne w organicznych wynikach wyszukiwania.
 • Dodaj przyciągające uwagę CTA (wezwanie do działania), by zachęcić czytelnika do kliknięcia linku.
 • Skup się na wartości, którą strona docelowa w SEO niesie odwiedzającym.

Sprawdź także:

 

Optymalizacja adresu URL

Na sukces pozycjonowania landing page’a wpływa także treść adresu URL. Jak go optymalizować, by wspierać działania SEO na stronach docelowych?

 • Upewnij się, że adres URL jest jak najkrótszy, ale jednocześnie opisuje treść strony. Unikaj długich i nieczytelnych adresów URL, które mogą sprawić trudności zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarkom.
 • Wstaw odpowiednie słowa kluczowe do adresu URL, które są związane z treścią strony. Dzięki temu adres będzie bardziej zrozumiały i spójny tematycznie.
 • Zastosuj tylko znaki alfanumeryczne w adresie URL, unikając znaków specjalnych i spacji. Możesz używać myślników (-) do oddzielania wyrazów.
 • Zapobiegaj duplikacji adresów URL, ponieważ może to prowadzić do problemów z indeksowaniem strony i zamieszania dla użytkowników. Unikaj powielania treści na różnych adresach URL i skup się na utrzymaniu unikalności.
 • Stosuj hierarchiczną strukturę adresów URL, która odzwierciedla strukturę i organizację Twojej strony. To pomaga zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarkom w nawigacji i zrozumieniu kontekstu.
 • Jeśli konieczne jest zmiana adresu URL strony docelowej, skorzystaj z przekierowań 301 (stałe przekierowanie), aby przekierować użytkowników i wyszukiwarki z starego adresu na nowy. To pomoże zachować wartość SEO i uniknąć utraty ruchu.

 

Optymalizacja linkowania wewnętrznego

Ważnym elementem działań technicznych na stronach docelowych jest także optymalizacja linków wewnętrznych. Jak przeprowadzić linkowanie wewnętrzne z korzyścią dla SEO na landing page;ach?

 • Używaj odpowiednich anchor tekstów - anchor to klikalny tekst, który służy jako link wewnętrzny. Staraj się, aby anchor teksty były opisowe i zawierały istotne słowa kluczowe związane z docelową stroną. Unikaj ogólnych anchor tekstów typu "kliknij tutaj".
  • Przykład zły: "Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej."
  • Przykład dobry: "Dowiedz się więcej o optymalizacji linków wewnętrznych."
 • Zadbaj o logiczną i hierarchiczną strukturę linków wewnętrznych na stronie docelowej. Ważne jest, aby linki prowadziły do powiązanych tematycznie stron i tworzyły spójną ścieżkę nawigacji dla użytkowników i wyszukiwarek.
 • Dodaj linkowanie do ważnych stron w witrynie - w ten sposób przekazujesz moc (link juice) i wartość SEO na te strony, co może pomóc w ich lepszym pozycjonowaniu.
 • Wykorzystaj linki w menu i stopce - spraw, aby te linki były dobrze widoczne i łatwo dostępne dla użytkowników.
 • Umieszczaj linki wewnętrzne w kontekście, który jest naturalny i logiczny - linkuj słowa kluczowe lub związane z nimi terminy, które są powiązane z treścią docelowej strony.
 • Unikaj nadmiernego linkowania wewnętrznego - może to sprawić, że strona stanie się trudna do zrozumienia zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek. Staraj się utrzymać równowagę między linkowaniem a czytelnością treści.
 • Regularnie sprawdzaj, czy na stronie docelowej nie ma błędnych lub niedziałających linków wewnętrznych - mogą one negatywnie wpływać na użytkowników i indeksowanie strony przez wyszukiwarki.

 

Poprawa czasu ładowania strony

Szybkość działania strony to jeden z tych elementów, który należy nie tylko do technicznego SEO, ale także do działań z zakresu optymalizacji konwersji. Strona, która szybko się ładuje, może notować niższy współczynnik odrzuceń oraz zapewniać odbiorcom większą satysfakcję z interakcji. W jaki sposób zadbać o szybkość ładowania strony docelowej?

 • Kompresuj i optymalizuj obraz (wybieraj nowoczesne formaty - JPG i JPEG, unikaj nadmiaru obrazów.
 • Minimalizuj kod CSS i JavaScript. Usuń zbędne spacje, komentarze i niepotrzebne linie kodu. Możesz również rozważyć łączenie plików CSS i JavaScript w jednym, aby zminimalizować liczbę żądań serwera.
 • Wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki, aby umożliwić klientom przechowywanie zasobów statycznych, takich jak obrazy, w pamięci podręcznej. To przyspieszy ładowanie strony dla użytkowników, którzy odwiedzają ją ponownie.
 • Wybierz solidnego dostawcę hostingu, który oferuje szybkie serwery i dobrą wydajność. Wydajny hosting ma istotny wpływ na czas ładowania strony. Jeśli masz duży ruch na stronie, rozważ wykorzystanie dedykowanego lub wirtualnego serwera, aby zapewnić odpowiednią przepustowość.
 • Zastosuj technologię serwerów rozproszonych CDN, aby buforować zasoby strony i dostarczać je szybko z lokalizacji najbliższej użytkownikowi. Caching pozwala zmniejszyć obciążenie serwera i skrócić czas odpowiedzi strony.
 • Upewnij się, że kod HTML jest poprawnie napisany i zoptymalizowany. Sprawdź, czy nie ma zbędnych znaczników, duplikatów lub innych błędów, które mogą wpływać na wydajność strony.
 • Regularnie sprawdzaj czas ładowania strony za pomocą narzędzi do analizy wydajności, takich jak Google PageSpeed Insights lub GTmetrix. Identyfikuj obszary, które wymagają poprawy, i podejmuj odpowiednie działania optymalizacyjne.

Sprawdź kompleksowy artykułu, dzięki któremu poprawisz szybkość ładowania strony krok po kroku.

 

Optymalizacja mobilna stron docelowych w SEO

Liczba użytkowników przegląðających strony za pośrednictwem urządzeń mobilnych rośnie z roku na rok. To oznacza, że nie możesz pominąć optymalizacji mobilnej stron docelowych w swoich działaniach SEO. Oto kilka wskazówek, jak zoptymalizować stronę docelową pod kątem mobilnym:

 • Wykorzystaj responsywny design, który automatycznie dostosowuje się do różnych rozmiarów ekranów. Dzięki temu strona będzie wyświetlana poprawnie na urządzeniach o różnych rozmiarach, od największych monitorów po najmniejsze telefony komórkowe.
 • Dostosuj nawigację do urządzeń mobilnych, aby była prosta, intuicyjna i łatwa do obsługi na małym ekranie. Upewnij się, że przyciski nawigacyjne są wystarczająco duże, aby można było je łatwo dotknąć palcem, bez konieczności przybliżania czy przewijania.
 • Skompresuj i zoptymalizuj obrazy na stronie, aby zmniejszyć ich rozmiar i przyspieszyć ładowanie. Upewnij się, że obrazy są odpowiednio skalowane do ekranów mobilnych, aby uniknąć zbędnego obciążenia sieci i wolnego ładowania.
 • Ogranicz ilość treści na stronie docelowej, aby uniknąć zbyt długiego przewijania na małym ekranie. Skup się na istotnych informacjach i przekazie, aby dostarczyć użytkownikom treści, które są dla nich najważniejsze.
 • Upewnij się, że przyciski i formularze na stronie są wystarczająco duże, aby można je było łatwo dotknąć palcem. Dostosuj również układ formularzy, aby minimalizować wprowadzanie danych i ułatwić użytkownikom ich wypełnianie na urządzeniach mobilnych.
 • Skoncentruj się na optymalizacji szybkości ładowania strony na urządzeniach mobilnych. Skompresuj pliki CSS i JavaScript, minimalizuj liczbę zapytań do serwera, wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki i korzystaj z technologii CDN (sieć dostarczania treści), aby dostarczać zasoby z lokalizacji bliskich użytkownikowi.
 • Przetestuj swoją stronę docelową na różnych urządzeniach mobilnych, aby upewnić się, że wygląda i działa poprawnie na każdym z nich. Wybierz różne rpzegląðarki, typy i marki urządzeń. Skorzystaj także z narzędzi do testowania responsywności, które pozwalają na sprawdzenie wyglądu i funkcjonalności strony na różnych urządzeniach.

Sprawdź również:

 

Optymalizacja obrazów i filmów na stronach docelowych

Optymalizacja obrazów i filmów na stronach docelowych jest ważnym krokiem w poprawie szybkości ładowania strony i doświadczenia użytkownika. Jak optymalizować elementy interaktywne na landing page’ach?

 • Przed dodaniem obrazów do strony skompresuj je, aby zmniejszyć ich rozmiar bez utraty jakości. Możesz skorzystać z narzędzi online, które automatycznie redukują rozmiar plików graficznych.
 • Upewnij się, że zachowujesz odpowiednie proporcje i rozdzielczość dla danego miejsca na stronie.
  obierz odpowiedni format obrazów w zależności od rodzaju grafiki. Plik JPEG jest odpowiedni dla zdjęć i obrazów z dużą ilością kolorów, podczas gdy PNG jest bardziej odpowiednie dla grafik z przezroczystością. Wybierając właściwy format, możesz osiągnąć lepsze efekty kompresji.
 • Wykorzystaj technikę "lazy loading", która pozwala na ładowanie obrazów dopiero w momencie, gdy użytkownik przewija stronę i zbliża się do ich widoku. Dzięki temu zmniejsza się ilość danych do pobrania na starcie i przyspiesza ładowanie strony.
 • Jeśli na stronie docelowej zamieszczasz filmy, warto zadbać o ich optymalizację. Wybierz odpowiedni format wideo, na przykład MP4 z kodekiem H.264, który zapewnia dobrą jakość przy umiarkowanym rozmiarze pliku. Skompresuj filmy, aby zmniejszyć ich rozmiar bez utraty jakości.
 • Dodaj transkrypcję wideo na stronie docelowej.
 • Zoptymalizuj opis alternatywny dla każdego z obrazów. Zawrzyj w nim słowa kluczowe.
 • Upewnij się, że obrazy i filmy na stronie mają odpowiednie wymiary i proporcje. Unikaj skalowania obrazów w HTML przy użyciu atrybutów szerokości i wysokości, ponieważ może to prowadzić do powolnego ładowania. Dostosuj obrazy i filmy do wymiarów, w jakich są wyświetlane na stronie, aby uniknąć niepotrzebnego obciążenia.
 • Skonfiguruj nagłówki pamięci podręcznej przeglądarki, aby umożliwić klientom przechowywanie obrazów i filmów w pamięci podręcznej. Dzięki temu użytkownicy, którzy ponownie odwiedzają stronę, nie muszą ponownie pobierać tych samych zasobów, co przyspiesza ładowanie.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


4. Buduj profil linków przychodzących dla strony docelowej w SEO

Wysokiej jakości linki zwrotne z szanowanych, wysoko ocenianych stron internetowych poprawią wyniki SEO Twojej strony docelowej. Co możesz zrobić, by pozyskać więcej linków przychodzących dla stron docelowych?

 • Zadbaj o wysoką jakość treści - dobry, przydatny dla odbiorców content może stanowić źródło przydatnych linków, gdy czytelnicy sami będą chętnie linkować do Twojej strony. Twórz raporty, statystyki, przeglądy, by zwiększyć szansę na link przychodzący.
 • Publikuj treści na platformach społecznościowych, takich jak Facebook czy LinkedIn.
 • Korzystaj z agregatorów treści i kanałów RSS.
 • Podejmuj współpracę ze stronami internetowymi powiązanymi tematycznie, np. w zakresie tworzenia treści i wymiany linków. Obie strony zyskują nie tylko link, ale i wartościową treść.
 • Stale analizuj skiuteczność linków przychodzących dos tron docelowych, np. za pomocą narzędzia Ahrefs.

Sprawdź:


5. Optymalizuj stronę docelową pod kątem UX oraz konwersji

Celem pozycjonowania jest nie tylko wzrost widoczności oraz ruchu, ale przede wszystkim wzrost konwersji i liczby klientów. By osiągnąć sukces w tym zakresie, warto zainwestować w SXO. Łączy ono pozycjonowanie strony czy sklepu z optymalizacją UX oraz konwersji. W efekcie klienci nie tylko trafiają na stronę, ale także korzystają z Twoich produktów lub usług. Jak zadbać o UX i optymalizację konwersji na stronach docelowych?

 • Upewnij się, że strona docelowa ma czytelną i intuicyjną strukturę oraz łatwą nawigację. Ułatw użytkownikom odnalezienie potrzebnych informacji i poruszanie się po stronie. Dobrej jakości menu, wewnętrzne linki nawigacyjne i odnośniki do ważnych sekcji pomogą w tym procesie.
 • Zoptymalizuj stronę docelową pod kątem urządzeń mobilnych. Upewnij się, że strona dobrze wygląda i działa na różnych rozmiarach ekranów, od smartfonów po tablety i komputery. To jest istotne zarówno dla UX, jak i dla pozycjonowania mobilnego.
 • Zadbaj o szybkie ładowanie strony docelowej. Użytkownicy oczekują szybkich wyników, dlatego ważne jest, aby strona była zoptymalizowana pod kątem szybkości. Skompresuj obrazy, minimalizuj kod i wykorzystaj techniki pamięci podręcznej, takie jak cache, aby przyspieszyć czas ładowania.
 • Przekazuj swoje przesłanie i ofertę jasno i zwięźle. Użyj zrozumiałych tytułów, podtytułów i akapitów, które zachęcą użytkowników do dalszego czytania i akcji. Podkreśl korzyści, jakie użytkownicy mogą uzyskać, i zastosuj wyraziste wywołania do działania (call to action, CTA).
 • Jeśli na stronie docelowej znajdują się formularze, zoptymalizuj je pod kątem łatwości wypełniania. Skróć liczbę wymaganych pól i uproszczenie procesu zgłoszenia lub zakupu. Zadbaj o czytelne etykiety pól i komunikaty błędów, aby użytkownicy mogli bezproblemowo przekazać swoje informacje.
 • Regularnie testuj i analizuj swoją stronę docelową pod kątem UX i konwersji. Wykorzystuj narzędzia analityczne, takie jak Hotjar czy Crazy Egg, Mouseflow, aby śledzić zachowanie użytkowników na stronie, identyfikować miejsca, w których tracą zainteresowanie lub mają problemy, i wprowadzać ulepszenia. Testuj różne warianty treści, układów i elementów, aby zoptymalizować konwersje za pomocą testów A/B.

Sprawdź także:


Jak pozycjonować strony docelowe? Podsumowanie

Optymalizacja stron docelowych w kontekście pozycjonowania jest kluczowym elementem skutecznej strategii SEO. Przy odpowiednim podejściu do treści, technicznego SEO, UX i konwersji, możemy zwiększyć widoczność naszej strony w wynikach wyszukiwania i przekształcić odwiedzających w lojalnych klientów. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest równowaga między optymalizacją pod kątem wyszukiwarek a wartością dla użytkowników. Twórz unikalne i wartościowe treści, które odpowiadają na potrzeby i pytania odwiedzających. Dbałość o techniczne aspekty SEO, takie jak szybkość ładowania strony, optymalizacja obrazów i linki wewnętrzne, przyczyni się do lepszych wyników i użytkowalności strony.

Czy pozycjonowanie stron docelowych różni się od pozycjonowania innych stron internetowych?
Down arrow

Pozycjonowanie stron docelowych ma pewne specyficzne cechy, ponieważ skupia się na optymalizacji konkretnych stron stworzonych w celu konwersji użytkowników. Istotne jest skoncentrowanie się na dopasowaniu treści, odpowiednim linkowaniu wewnętrznym i elementach UX, które wpływają na konwersję.

Czy treść na stronie docelowej ma wpływ na pozycjonowanie?
Down arrow

Tak, treść odgrywa kluczową rolę w pozycjonowaniu stron docelowych. Treść powinna być wartościowa, unikalna i dostosowana do intencji użytkownika. Włączenie odpowiednich słów kluczowych, optymalizacja nagłówków i treści, a także dbałość o czytelność i użyteczność, pomagają zarówno w pozycjonowaniu, jak i w konwersji.

Jakie są najlepsze praktyki optymalizacji stron docelowych pod kątem SEO?
Down arrow

Kilka kluczowych praktyk to:

 • Wybór odpowiednich słów kluczowych i ich strategiczne umieszczenie w treści i tagach.
 • Dostosowanie meta tagów, takich jak tytuł strony i meta opis.
 • Optymalizacja adresów URL, tworzenie krótkich, opisowych i przyjaznych dla SEO linków.
 • Dbałość o szybkość ładowania strony, kompresowanie obrazów i minimalizowanie kodu.
 • Tworzenie wartościowej i unikalnej treści związanej z intencją użytkownika.
 • Ułatwienie nawigacji i zapewnienie intuicyjnej struktury strony.
 • Optymalizacja strony pod kątem urządzeń mobilnych i responsywność.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak pozycjonować stronę? Sprawdź skuteczne metody!

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ