Jak reklamować ośrodki wypoczynkowe w internecie?

Jak reklamowac osrodki wypoczynkowe w internecie
Spis treści

• Z jakimi wyzwaniami wiąże się reklama ośrodków wypoczynkowych w internecie?

• Jak reklamować ośrodki wypoczynkowe za pomocą pozycjonowania?

• Pozycjonowanie lokalne dla ośrodka wypoczynkowego

• Jak reklamować ośrodki wypoczynkowe w Google Ads?

• Działania SXO dla ośrodka wypoczynkowego

• Jak reklamować ośrodki wypoczynkowe w mediach społecznościowych

• Podsumowanie

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, dlatego jeżeli jesteś właścicielem ośrodka wypoczynkowego, to jest to idealna pora na inwestycję w skuteczną kampanię marketingową dla Twojego obiektu. W przypadku branży turystycznej reklama w internecie jest niezbędnym narzędziem, dzięki któremu można dotrzeć do szerokiej grupy potencjalnych gości. W niniejszym artykule omówimy skuteczne sposoby reklamy ośrodków wypoczynkowych w sieci, które pozwolą Ci na osiągnięcie sukcesu w tej coraz bardziej konkurencyjnej branży. Przeczytaj koniecznie! 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Z jakimi wyzwaniami wiąże się reklama ośrodków wypoczynkowych w internecie?

Reklama ośrodka wypoczynkowego w internecie niesie ze sobą wiele wyzwań, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu skutecznej kampanii reklamowej. Konieczność podjęcia konkretnych działań jest bardzo ważna, ze względu na:

 • Konkurencyjność — branża turystyczna jest bardzo konkurencyjna, a w sieci działa wiele podobnych ośrodków wypoczynkowych, dlatego trzeba postawić na oryginalne i wyróżniające się kampanie reklamowe.
 • Sezonowość — liczba osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty ośrodka wypoczynkowego jest zależna od pory roku, pogody i wielu innych czynników, dlatego reklama musi być skoncentrowana na określonych sezonach, aby przyciągać turystów w tym konkretnym czasie.
 • Kompleksowość oferty — w przypadku ośrodków wypoczynkowych oferta często jest złożona i skoncentrowana na różnych aspektach: rodzaje pokoi, wyżywienie, organizacja imprez sezonowych, atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych itp. Dobra reklama musi uwzględniać całość oferty i w atrakcyjny sposób przedstawiać jej elementy.
 • Zmieniające się trendy — preferencje klientów w branży turystycznej są zmienne, dlatego reklama powinna być dostosowana do bieżących trendów i upodobań potencjalnych gości.
 • Odpowiedni dobór kanałów komunikacji marketingowych — wybór właściwych kanałów reklamowych to klucz do sukcesu, trzeba jednak pamiętać, że różne grupy docelowe korzystają z różnych kanałów, co wymaga dokładnej analizy i wyboru odpowiednich narzędzi reklamowych.

Reklama ośrodka wypoczynkowego w internecie to zadanie wymagające zaangażowania, kreatywności i dokładnej analizy. Jednak odpowiednio przeprowadzona kampania reklamowa pozwoli na dotarcie do odpowiedniej grupy odbiorców i tym samym na zwiększenie liczby rezerwacji w Twoim ośrodku. 


Jak reklamować ośrodki wypoczynkowe za pomocą pozycjonowania?

Pozycjonowanie strony odgrywa kluczową rolę w reklamie ośrodków wypoczynkowych, ponieważ pozwala na osiągnięcie długotrwałych wyników i pomaga zbudować widoczność witryny Twojego obiektu w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu możesz dotrzeć do potencjalnych klientów szukających miejsca na wypoczynek w swojej okolicy. Konkurencja w branży turystycznej jest ogromna, dlatego ważne jest, aby ośrodek wypoczynkowy znajdował się na czołowych pozycjach w wynikach wyszukiwania Google. Jak przebiega pozycjonowanie ośrodków wypoczynkowych? Sprawdź co wchodzi w zakres skutecznej strategii SEO dla branży turystycznej w agencji Widoczni!


Audyt SEO i analiza konkurencji w branży turystycznej

Audyt SEO i analiza konkurencji to podstawowe działania dla opracowania skutecznej strategii pozycjonowania, która pozwoli na zwiększenie widoczności Twojego ośrodka wypoczynkowego w sieci. Pozwoli to na ocenę wyników generowanych przez Twoją witrynę, takich jak widoczność w sieci czy wykrycie ewentualnych problemów technicznych, które mogą negatywnie wpłynąć na jej rankingowanie. W swojej pracy korzystamy z profesjonalnych narzędzi, np. Google Analytics, Senuto, Ahrefs i Google Search Console. Podczas przeprowadzania analizy SEO dla ośrodka wypoczynkowego koncentrujemy się na:

 • stanie optymalizacji witryny pod kątem wymagań wyszukiwarki Google,
 • poziomie widoczności strony w internecie dla określonych słów kluczowych,
 • jakości i ilości ruchu na stronie Twojego ośrodka oraz analiza liczby konwersji,
 • szybkości ładowania strony,
 • dostosowaniu witryny do urządzeń mobilnych,
 • analizie wartościowych treści na stronie i sprawdzeniu ich ilości,
 • kontroli profilu linków przychodzących.

Na tej podstawie opracowujemy spersonalizowaną strategię SEO dla ośrodków wypoczynkowych, która pozwoli Ci na zwiększenie widoczności w wynikach wyszukiwania i przyciągnięcie ruchu w witrynie. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom jesteśmy również w stanie oszacować, kiedy możesz spodziewać się pierwszych efektów działań SEO.


Wybór słów kluczowych z branży turystycznej

Wybór słów kluczowych z branży turystycznej jest to główny element skutecznej optymalizacji SEO i nieocenione źródło wartościowego ruchu. Aby zaplanować skuteczną strategię słów kluczowych dla ośrodka wypoczynkowego, skupiamy się na:

 • Szukaniu fraz powiązanych z ofertą ośrodków wypoczynkowych z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi, np. Google Keyword Planner, SEMSTORM, Senuto, czy Surfer.
 • Szukaniu fraz o charakterze poradnikowym, sprzedażowym, czy edukacyjnym.
 • Szukaniu fraz uwzględniających lokalizację Twojego obiektu (miasto lub dzielnica), aby wybraną strategię dostosować do potencjalnych klientów z okolicy.
 • Szukaniu fraz kluczowych długiego ogona, które pomimo mniejszej popularności będą lepiej oddawać intencje użytkowników.

Po zatwierdzeniu przez klienta listy słów kluczowych przystępujemy do planowania struktury i rozbudowy witryny Twojego ośrodka. Ten krok jest niezwykle istotny, ponieważ umożliwia uniknięcia kanibalizacji słów kluczowych i pozwala opracować spójny plan treści na stronę.

Dowiedz się więcej na temat optymalizacji treści pod kątem SEO, czyli jak wykorzystać słowa kluczowe?

Słowa kluczowe dla ośrodków wypoczynkowych


Tworzenie treści w reklamie ośrodka wypoczynkowego

Content marketing to bardzo ważny element pozycjonowania biznesów w branży turystycznej. W Widocznych za treści na strony naszych klientów prowadzących ośrodki wypoczynkowe odpowiada wykwalifikowany specjalista ds. content marketingu. Do jego obowiązków należy:

 • Tworzenie treści z wykorzystaniem języka korzyści, które będą przydatne dla potencjalnych klientów i zachęcające do skorzystania z oferty Twojego ośrodka wypoczynkowego.
 • Optymalizacja treści pod kątem SEO i ich czytelności, za pomocą nagłówków, boldów, wypunktowań i śródtytułów.
 • Naturalne rozmieszczenie fraz kluczowych, tak aby nie utrudniały odbioru treści.
 • Tworzenie różnego rodzaju tekstów: na stronę główną, ofertowych oraz wpisów blogowych w stylu poradnikowym i edukacyjnym. 

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Optymalizacja techniczna dla ośrodka wypoczynkowego

Aby Twoja strona była przyjazna dla wyszukiwarek musi być dobrze zoptymalizowana pod kątem technicznym. Optymalizacja techniczna jest niezbędna do tego, aby Twoja witryna generowała pozytywne wrażenia wśród odwiedzających (User Experience), przy czym wpływa na promowanie Twojego ośrodka wypoczynkowego w internecie. W ramach SEO technicznego:

Dowiedz się więcej:

 • Co to jest certyfikat SSL i jak go wdrożyć na Twojej stronie
 • Co to jest techniczne SEO? Kompleksowy przewodnik po technicznej optymalizacji stron
  Mobile SEO - co to jest? Kompleksowy poradnik optymalizacji mobilnej stron
  Profil linków przychodzących dla SEO w branży turystycznej
  Jedną z najskuteczniejszych strategii SEO dla ośrodków wypoczynkowych jest link building. W Widocznych dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić naszym klientom wartościowy i zróżnicowany profil linków. W swoich działaniach koncentrujemy się na:
  linkowaniu ze stron powiązanych tematycznie z Twoją branżą,
  pozyskiwaniu linków ze stron o wysokim ruchu w wynikach organicznych i o dobrej widoczności,
  analizie skuteczności profilu linków przychodzących przy użyciu profesjonalnych narzędzi SEO: Ahrefs i Surfer,
  weryfikacji linków znajdujących się na stronie i ciągłym szukaniu nowych możliwości do linkowania,
  zrzekaniu się szkodliwych linków w imieniu klienta.

Poznaj 11 pomysłów na pozyskanie wartościowych linków do strony

Widok ogólny narzędzia Site Explorer w Ahrefs


Pozycjonowanie lokalne dla ośrodka wypoczynkowego

Za pomocą pozycjonowania lokalnego można zbudować widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania Google, co skutecznie pozwala dotrzeć do osób poszukujących ośrodków wypoczynkowych w najbliższej okolicy. W naszej agencji specjalizujemy się z prowadzeniu kampanii SEO lokalnego dla branży turystycznej. Znamy sprawdzone techniki, które pomogą Ci zwiększyć zasięg Twojego ośrodka wypoczynkowego i pozyskać szerokie grono nowych klientów. Nasza strategia pozycjonowania lokalnego opiera się na:

 • stworzeniu i zoptymalizowaniu profilu firmy w Google,
 • pozycjonowaniu w mapach Google,
 • zapewnieniu spójności informacji teleadresowych na różnych platformach (stronie internetowej, w profilu Google, na social mediach),
 • pozyskaniu wartościowych linków przychodzących z lokalnych serwisów ogłoszeniowych i katalogów firm.

Dzięki lokalnemu pozycjonowaniu Twój ośrodek wypoczynkowy może znaleźć się w trzech pierwszych wynikach wyszukiwania Google z widoczną mapą, tzw. local packu, co znacznie zwiększa Twoje szanse na dotarcie do potencjalnych klientów, którzy szukają ośrodka wypoczynkowego w najbliższej okolicy.

Sprawdź koniecznie, dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie lokalne. 18 kluczowych powodów

Local pack dla ośrodków wypoczynkowych


Jak reklamować ośrodki wypoczynkowe w Google Ads?

Będąc właścicielem ośrodka wypoczynkowego, czy innej placówki z branży turystycznej, warto wykorzystać reklamy Google Ads w promocji swojego biznesu. Dzięki Google Ads możesz skutecznie zwiększyć zasięg swojej reklamy, dzięki wyróżnieniu strony w wynikach wyszukiwania Google oraz promowaniu się na innych stronach partnerskich. Jakie formaty reklam Google Ads warto wykorzystać, aby skutecznie dotrzeć do nowych klientów? Oto nasze propozycje:


Reklama w sieci wyszukiwania dla ośrodka wypoczynkowego

Jak reklamować ośrodek wypoczynkowy w sieci wyszukiwania? W Widocznych stawiamy na dobrze zaplanowaną kampanię marketingową. Do niezbędnych kroków należą:

 • Tworzenie oddzielnych grup reklam oraz dbanie o spójną organizację struktury konta i kampanii.
 • Dobieranie słów kluczowych, które najlepiej oddają intencję użytkowników i Twoją ofertę ośrodka wypoczynkowego.
 • Wybór odpowiedniego typu dopasowań słów kluczowych i dodanie fraz wykluczających.
 • Określanie miesięcznego budżetu na kliknięcia oraz maksymalnej kwoty za kliknięcie, żeby nie marnować Twoich zasobów.
 • Optymalizację Twoich stron docelowych.
 • Korzystanie z różnych rozszerzeń reklam, przez co zwiększamy współczynnik CTR oraz efektywność Twoich kampanii.
 • Regularną optymalizację Twoich kampanii w celu uzyskania jak najlepszych efektów.
 • Analizę efektów naszych działań, dzięki czemu możemy szybko reagować na zmieniające się trendy i potrzeby Twoich klientów.
 • Działanie wedle najnowszych wytycznych Google, co gwarantuje przygotowanie skutecznej kampanii marketingowej.

Przeczytaj koniecznie:

Reklama w sieci wyszukiwania dla sklepu z artykułami biurowymi


Remarketing dla ośrodka wypoczynkowego

Dzięki remarketingowi w Google Ads można dotrzeć do osób, które miały już kontakt z Twoją witryną i wyraziły zainteresowanie ofertą. Jest to doskonałe narzędzie promocyjne dla właścicieli ośrodków wypoczynkowych. Ten rodzaj reklamy umożliwia przypomnienie użytkownikom o Twojej ofercie i zachęcenie ich do powrotu na stronę. Co więcej, w ramach remarketingu w Google Ads reklama jest spersonalizowana pod konkretne grupy odbiorców, co jeszcze bardziej zwiększa jej skuteczność. Jak to wygląda w praktyce? Użytkownik, szukając ośrodka wypoczynkowego na wakacje, będzie przeglądał strony różnych placówek, w tym Twojego obiektu. Przez następne dni będą mu się wyświetlać reklamy remarketingowe, między innymi Twojego ośrodka. Przez sam fakt, że użytkownik kilkukrotnie zobaczy baner z Twoją reklamą sprawi, że wizerunek Twojego ośrodka zacznie mu się utrwalać. Jeśli kliknie, aby powrócić do Twojej oferty, to istnieje duża szansa, że zostanie Twoim gościem. Dzięki remarketingowi, właściciele ośrodków wypoczynkowych mogą skutecznie zwiększać zainteresowanie swoją ofertą i przyciągać nowych klientów.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Reklama wideo ośrodków wypoczynkowych

W przypadku kampanii marketingowej ośrodków wypoczynkowych reklama wideo na YouTube to świetny sposób na reklamę. Atrakcyjne filmy z reklamą Twojego ośrodka z pewnością przyciągną uwagę użytkowników serwisu. Dzięki precyzyjnemu określeniu grupy docelowej masz możliwość dotarcia do potencjalnych gości z konkretnych lokalizacji. Natomiast linki zamieszczane w reklamach wideo, będą ich skutecznie kierować na Twoją stronę. Tam natomiast będą mogli zapoznać się z ofertą Twojego ośrodka i dokonać rezerwacji.

Przykład reklamy w serwisie YouTube.


Działania SXO dla ośrodka wypoczynkowego

SXO to połączenie optymalizacji konwersji, pozycjonowania i poprawy doświadczeń użytkowników na stronie (User Experience). Jest to skuteczna usługa, która gwarantuje kompleksowe podejście do promowania biznesu w internecie. Jeżeli chcesz, aby Twój ośrodek wypoczynkowy zyskał na popularności, powinieneś postawić na usługę SXO. Inwestycja w SXO to nie tylko zwiększenie ruchu na stronie, ale również budowanie trwałych relacji z klientami. W ramach SXO dla ośrodków wypoczynkowych oferujemy:

 • Optymalizację menu strony, w celu zwiększenia wygody korzystania z Twojej witryny.
 • Wdrożenie możliwości dokonania rezerwacji w Twoim ośrodku wypoczynkowym poprzez stronę internetową.
 • Umieszczenie danych kontaktowych w widocznych miejscach — na każdej podstronie w stopce / nagłówku.
 • Umieszczenie atrakcyjnej i przejrzystej oferty usług Twojego ośrodka wypoczynkowego wraz z cennikiem.
 • Dodanie kalendarza internetowego, w którym potencjalny gość ma możliwość przejrzenia wolnych terminów.
 • Poprawę czasu ładowania strony i dostosowanie witryny pod kątem urządzeń mobilnych.
 • Udostępnienie opinii klientów na temat Twoich usług.


Jak reklamować ośrodki wypoczynkowe w mediach społecznościowych

Kampania reklamowa Facebook Ads to skuteczna opcja promowania Twojego ośrodka wypoczynkowego wśród docelowych odbiorców. Social media cieszą się ogromnym powodzeniem i są niezastąpionym kanałem reklamowym. Dlatego w naszej agencji nieustannie udoskonalamy metody kampanii reklamowych na Facebooku i na Instagramie, aby przyciągać jak największą liczbę klientów do Twojego obiektu. W przygotowaniu spersonalizowanej kampanii reklamowej w Facebook Ads koncentrujemy się na:

 • Reklamie Twojej oferty, przy skupieniu się na kluczowych informacjach i korzyściach dla klientów.
 • Określeniu celu działań marketingowych, takich jak zwiększenie liczby rezerwacji w Twoim obiekcie lub zbudowanie świadomości marki.
 • Wyborze grupy docelowej uwzględniającej lokalizację, wiek, płeć i zainteresowania.
 • Zastosowaniu retargetingu, aby ponownie dotrzeć do osób, które porzuciły proces rezerwacji lub wypełnienia formularza kontaktowego.
 • Zastosowaniu różnych formatów reklamowych, takich jak karuzele, posty i reklamy wideo.
 • Stosowaniu konkretnych i skutecznych wezwań do działania — CTA — takich jak „zarezerwuj teraz".


Reklama dla ośrodka wypoczynkowego. Podsumowanie.

Reklama ośrodków wypoczynkowych w internecie to skuteczny sposób na promocję i przyciągnięcie nowych gości. Warto zainwestować w dobrą strategię pozycjonowania z optymalizacją UX, remarketingiem Google Ads i reklamą na social mediach. Dzięki kompleksowej strategii marketingowej Twój ośrodek wypoczynkowy może zwiększyć swoją popularność i osiągnąć duży sukces w branży turystycznej. 

Jakie korzyści przynosi reklamowanie ośrodka wypoczynkowego w internecie?
Down arrow

Reklamowanie ośrodka wypoczynkowego w internecie pozwala na zwiększenie zasięgu i atrakcyjności oferty, uniezależnienie się od platform rezerwacyjnych oraz możliwość samodzielnego zarządzania rezerwacjami.

Jakie kanały reklamowe najlepiej sprawdzą się w przypadku ośrodka wypoczynkowego?
Down arrow

Najlepsze kanały reklamowe dla ośrodków wypoczynkowych to pozycjonowanie, Google Ads, usługa SXO i reklama w social mediach — Facebook Ads. Branża turystyczna jest bardzo konkurencyjna, dlatego należy wdrożyć wielopłaszczyznową kampanię marketingową, aby skutecznie wypromować swoją markę.

Jak stworzyć skuteczną kampanię reklamową dla ośrodka wypoczynkowego?
Down arrow

Aby stworzyć skuteczną kampanię reklamową dla ośrodka wypoczynkowego, należy przede wszystkim określić swoją grupę docelową, a następnie wybrać te kanały reklamowe, które najlepiej docierają do tej grupy docelowej. Kolejnym krokiem jest przygotowanie atrakcyjnych treści reklamowych i grafik. Gotową kampanię marketingową należy monitorować i regularnie optymalizować, aby osiągnąć jak największy sukces.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
5
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Eliza Tomaka
Eliza Tomaka

Eliza zdobywała doświadczenie w marketingu internetowym, pracując jako copywriterka oraz jako freelancerka. Ukończyła kurs SEO copywritingu oraz kurs korekty tekstów. Regularnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie promowania biznesu, content marketingu, SEO i Google Ads czytając blogi o promowaniu biznesu i poznając nowe zagadnienia branżowe. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze dane pozyskane z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs. Eliza ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna, ze specjalizacją w malarstwie.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować ośrodki wypoczynkowe w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 139 głosów

UDOSTĘPNIJ