Retargeting na LinkedIn - jak robić to dobrze?

Retargeting na LinkedIn jak robic to dobrze
Spis treści

• Czym jest retargeting na LinkedIn?

• Efektywność reklamy retargetingowej na LinkedIn

• Jak stworzyć reklamę reatrgetingową na LinkedIn krok po kroku?

• 9 strategii, które zwiększą efektywność retargetingu na LinkedIn

• Podsumowanie

Byłoby idealnie, gdyby każdy, kto odwiedzi Twoją stronę na LinkedIn, został Twoim klientem i skorzystał z oferty. Niestety większość odbiorców tego nie robi. Badania pokazują, że zaledwie 6,1% odbiorców, którzy odwiedzą Twoją stronę docelową, staje się Twoim klientem (https://unbounce.com/average-conversion-rates-landing-pages/). Aby poprawić te wyniki, możesz zainwestować w retargeting na LinkedIn. Reklama retargetingowa pozwoli Ci ponownie dotrzeć do odbiorców i odzyskać klientów, którzy zrezygnowali z interakcji z twoją marką. Sprawdź nasz przewodnik po retargetingu na LinkedIn, by w pełni wykorzystać jego moc.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym jest retargeting na LinkedIn?

Przypominasz sobie sytuację, w której oglądałeś konkretny produkt na stronie sklepu, a potem nagle widziałeś ten produkt na wielu innych stronach przeglądanych w sieci? To właśnie marketing. Reklamy retargetingowe LinkedIn, zwane również reklamami remarketingowymi, działają w ten sam sposób - umożliwiają dotarcie na LinkedIn do użytkowników, którzy mogli wcześniej w jakiś sposób wejść w interakcję z Twoją marką (a więc są nią w pewnym stopniu zainteresowani), ale nie dokonali u Ciebie zakupu. Do jakich dokładnie odbiorców możesz kierować przekaz remarketingowy na LinkedIn?

 • Użytkownicy odwiedzający witrynę i kluczowe strony - ta funkcja jest dostępna po zainstalowaniu Insight Tag. Za jego pomocą możesz kierować reklamy do członków LinkedIn, którzy odwiedzili określone strony docelowe w Twojej witrynie. Wystarczy użyć funkcji Utwórz grupę odbiorców, aby dodać różne adresy URL, które LinkedIn ma śledzić. Należy pamiętać, że lista musi zawierać co najmniej 300 osób, zanim będzie można ją dołączyć do kampanii retargetingowej.
 • Użytkownicy, którzy obejrzeli reklamę wideo - możesz ponownie kierować reklamy do osób z różnych segmentów, np. takich, które obejrzały 50% czy 25% filmu.
 • Użytkownicy, którzy otworzyli formularz generowania leadów, ale go nie wysłali - LinkedIn umożliwia śledzenie i tworzenie list odbiorców składających się z osób, które weszły w interakcję z Twoim formularzem w przedziale czasowym, począwszy od ostatnich 30 dni aż do roku.
 • Użytkownicy, którzy odwiedzili Twoją stronę firmową na LinkedIn (w przedziale czasowym od 30 dni do roku).

Ważne jest, aby pamiętać, że w większości przypadków klienci nie dokonują konwersji przy pierwszej wizycie na Twojej stronie internetowej, ponieważ nie znają Twojej marki wystarczająco dobrze, nie są gotowi na dokonanie zakupu lub wciąż znajdują się na etapie badania dostępnych opcji. Jednak jeśli przypomnisz im o sobie za pomocą reklamy retargetingowe, zwiększasz szansę na sukces i pozyskanie klienta.


Efektywność reklamy retargetingowej na LinkedIn

Obawiasz się, że reklama na LinkedIn nie przyniesie oczekiwanego zwrotu z inwestycji? Badania pokazują, że reklamy retargetingowe realnie przyczyniają się do wzrostu przychodów. Jakie efekty można osiągnąć poprzez retargeting w LinkedIn Ads?

 • 37% wzrost CTR przy targetowaniu kontaktowym.
 • 30% wzrost współczynnika klikalności (CTR) w przypadku reklam retargetingowych w witrynie.
 • 14% spadek kosztu konwersji (CPC) po kliknięciu w przypadku reklam retargetujących w witrynie (źródło danych: https://business.linkedin.com/marketing-solutions/blog/linkedin-news/2017/introducing-linkedin-matched-audiences0).

Zobacz, jak stworzyć kampanię na Linkedin, która naprawdę działa.


Jak stworzyć reklamę reatrgetingową na LinkedIn krok po kroku?

Jak stworzyć kampanię remarketingową na LinkedIn, która przynosi konwersje i realnie przyciąga klientów? Sprawdź, jakie działania krok po kroku powinieneś wykonać, by uruchomić swoją pierwszą reklamę retargetingową w LinkedIn Ads.


1. Utwórz konto reklamowe na LinkedIn

Jeśli nie korzystasz jeszcze z Menedżera Kampanii na LinkedIn. Przejdź do sekcji Dla firm i wybierz Reklamuj, a następnie dodaj dane, takie jak nazwa konta, i powiąż konto ze stroną na LinkedIn. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami, by sfinalizować proces tworzenia konta.

Konfiguracja konta reklamowego na LinkedIn


2. Skonfiguruj Piksel LinkedIna (tag LinkedIn Insight)

Podobnie jak w innych systemach reklamowych, np. Google Ads, tak i na LinkedIn do realizowania kampanii remarketingowych potrzebujesz specjalnego kodu dodanego do witryny, który umożliwia śledzenie działań użytkowników. Nosi on nazwę LinkedIn Insight Tag. Podobnie jak piksel Facebook Ads, tag LinkedIn to unikalny fragment kodu instalowany w Twojej witrynie, który umieszcza plik cookie w przeglądarce osób odwiedzających ją osób. Po zainstalowaniu tagu LinkedIn może stwierdzić, kiedy jeden z jego użytkowników odwiedza określone strony Twojej witryny. By zainstalować tag, w Menedżerze kampanii przejdź do sekcji Zasoby konta → Tag Insight. Tag możesz zainstalować ręcznie lub za pomocą Menedżera tagów.

 • Ręcznie - dostępny tag wklej w sekcji <head> na każdej stronie w swojej witrynie.
 • Za pomocą Menedżera tagów - np. Google Tag Manager.

Jak sprawdzić, czy tag działa poprawnie? Po zainstalowaniu przejdź ponownie do sekcji Zasoby konta. Twoja domena powinna się wyświetlać jako aktywna, jednak pamięßaj, że aktywacja może zająć do 24 godzin.


3. Zbuduj grupy odbiorców dla kampanii remarketingowych na LinkedIn

Gdy masz już zainstalowany tag śledzenia, możesz rozpocząć proces tworzenia grup odbiorców na potrzeby remarketingu w LinkedIn Ads. Grupa odbiorców retargetingu składa się z grup osób, które już weszły w interakcję z Twoją marką. W żargonie LinkedIn te grupy osób nazywane są „dopasowanymi odbiorcami”. Jak zacząć tworzenie dopasowanych grup odbiorców?

 • Zaloguj się do Menedżera kampanii LinkedIn i wybierz konto, z którym będziesz pracować.
  Na stronie Kampanie znajdź kartę Zasoby konta i wybierz Dopasowane grupy odbiorców.
 • Kliknij opcję Utwórz grupę odbiorców po prawej stronie strony Dopasowane grupy odbiorców.
 • Wybierz typ odbiorców, który chcesz utworzyć.
 • Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a następnie wybierz opcję Utwórz, aby utworzyć nową grupę odbiorców.

W tej sekcji masz do wyboru kilka typów grup odbiorców na potrzeby kampanii remarketingowej. Możesz w tym celu wykorzystać:

 • listę kontaktów e-mail zebranych poza LinkedIn - jeśli dodasz ją do swojego konta, będziesz mógł kierować przekaz remarketingowy do odbiorców z listy; maksymalna liczba adresów na liście to 300 000,
 • listę osób odwiedzających stronę firmową - możesz kierować przekaz do osób, które wygenerowały wyświetlenie strony lub kliknięcie nagłówka strony z wezwaniem do działania (CTA),
 • swoją witrynę - z listy rozwijanej wybierz opcję Witryna internetowa, nazwij grupę odbiorców i dodaj adresy URL, które mają być śledzone na potrzeby kampanii. By móc realizować kampanie retargetingowe, adres URL musi odwiedzić co najmniej 300 osób,
 • formularze generowania leadów - możesz kierować reklamę do odbiorców, którzy nie wypełnili w całości formularza; z listy rozwijanej wybierz opcję Formularze generowania leadów, a następnie odpowiedz na wyświetlone pytania o sposób i czas zaangażowania użytkowników,
 • wyświetlanie wideo - wybierz z listy rozwijanej sposób zaangażowania (procent obejrzenia filmu - 25, 50, 75 i 97%) oraz czas zaangażowania (30, 60, 90, 180, 365 dni wstecz), by ponownie wyświetlać reklamy remarketingowe osobom, które wyświetliły wideo reklamowe na LinkedIn.

Jak zoptymalizować określanie dopasowanych odbiorców w kampaniach retargetingowych na LinkedIN? Zwróć uwagę na następujące elementy:

 • Nazwij swoją publiczność. Będziesz musiał zapamiętać tę nazwę w dalszej części swoich kampanii, więc podaj ją szczegółowo.
 • Dodaj kluczowe strony ze swojej witryny w obszarze Dopasuj adres URL, który… Możesz dodać wiele linków do jednej grupy odbiorców.
 • Zwróć uwagę na sposoby oznaczania adresów URL na potrzeby kampanii:
  • Równa się – jest to dokładny adres URL,
  • Zaczyna się od – obejmuje wszystkie strony zaczynające się od tego adresu, który wpiszesz.
  • Zawiera — zostaniesz poproszony o wpisanie słowa lub ciągu znaków. Ta opcja ułatwi grupowanie adresów URL według wzoru, np. powiązanych produktów, ofert usług lub tematów blogów, których ciąg adresu URL zawiera to samo słowo kluczowe lub frazę.
  • ORAZ/LUB - użyj oraz, aby ponownie skierować reklamy do użytkowników, którzy zarówno odwiedzają adres URL strony, jak i odwiedzają inny adres URL zawierający określone słowo. Użyj lub, aby pogrupować adresy URL i ponownie skierować osoby odwiedzające dowolną wymienioną stronę.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Użyj dopasowanych odbiorców w reklamie na LinkedIn

By wykorzystać w praktyce dopasowanych odbiorców, musisz w kolejnym kroku stworzyć nową kampanię. W tym celu przejdź do Menedżera kampanii LinkedIn. Następnie wybierz cel oraz przewiń do opcji: Kto jest Twoją grupą docelową. W tym miejscu:

 • Kliknij Odbiorcy > Retargeting,
 • Wybierz jedną z opcji Dopasowanych odbiorców: Strona firmowa , Wydarzenia , Formularz generowania leadów , Wideo , Strona internetowa .
 • Wybierz Dopasowanych odbiorców w ramach tego typu. Na przykład odbiorcy z formularza Lead-Gen.
 • Zakończ konfigurację kampanii. Określ format reklamy, miejsca docelowe, budżet i harmonogram, stawki i informacji o śledzeniu konwersji.
 • Przejdź do tworzenia reklam i uruchomienia kampanii.


9 strategii, które zwiększą efektywność retargetingu na LinkedIn

Jak zwiększyć skuteczność kampanii remarketingowych na LinkedIn? Sprawdź nasze wskazówki, które pozwolą Ci realnie zwiększyć przychody i pozyskać więcej klientów.

Sprawdź także, jak dotrzeć do odbiorców za pomocą reklamy na LinkedIn.


1. Retargetuj utracone leady

Wyświetlanie reklam z formularzem kontaktowym jest jednym ze sktuecznych sposobów pozyskiwania leadów za pomocą LinkedIna. Wiele osób jednak rezygnuje z wypełniania formularza z różnych powodów. Możesz im przypomnieć o swojej ofercie za pomocą remarketingu. Możesz to zrobić zarówno w przypadku formularzy na stronie, jak i formularzy dostępnych bezpośrednio na platformie LinkedIn. Jak efektywnie przygotować reklamę, by dotrzeć do właściwych osób?

 • Najpierw musisz utworzyć dwie grupy odbiorców. Taki, który nazwiemy grupą docelową; druga będzie grupą odbiorców wykluczonych.
 • Przejdź do opcji Utwórz odbiorców > Formularze Generowania Leadów, tak jak poprzednio.
 • W przypadku pierwszej grupy odbiorców wybierz „Każda, która otworzyła Twój formularz generowania leadów”, a w przypadku drugiej grupy odbiorców wybierz „Tylko osoby, które przesłały Twój formularz generowania leadów”. Pamiętaj, aby je nazwać, aby można było odróżnić.
 • Następnie utwórz kampanię obejmującą jedną grupę odbiorców i wykluczającą drugą.
 • W Menadżerze Kampanii przejdź do Utwórz kampanię > Odbiorcy > Retargeting > Formularz generowania leadów.
 • Wybierz utworzoną przez siebie grupę docelową spośród wszystkich osób, które otworzyły formularz.
 • Następnie kliknij przycisk Wyklucz i wybierz wcześniej utworzoną grupę odbiorców, która wypełniła formularz.


2. Odzyskuj porzucone koszyki

Niemal 70% kupujących dodaje produkt do koszyka, ale nigdy nie realizuje transakcji (https://www.statista.com/statistics/477804/online-shopping-cart-abandonment-rate-worldwide/). By nieco obniżyć ten odsetek na swojej stronie, możesz wykorzystać kampanie remarketingowe na LinkedIn. Dotyczy to zwłaszcza witryn biznesowych, np. takich, które sprzedają różnego rodzaju oprogramowania. Jak to zrobić?

 • Ponownie musimy utworzyć dwie grupy odbiorców: Jedną, która wyświetliła stronę koszyka zakupowego, oraz drugą, która wyświetliła stronę z podziękowaniem za zamówienie.
 • Następnie utwórz kampanię. Jako grupę docelową wybierz Retarget > Witryna i wybierz odbiorców URL Dodaj do koszyka.
 • W przypadku wykluczonych odbiorców kliknij opcję Wyklucz > Retargeting > Witryna i wybierz odbiorców z adresem URL strony z podziękowaniami.

Teraz Twoja kampania będzie skierowana do osób, które odwiedziły Twoją stronę Dodaj do koszyka, ale nigdy nie dotarły na stronę z podziękowaniami, czyli nie zrealizowały zamówienia.


3. Zaoferuj plik do pobrania czytelnikom swojego bloga

Masz szerokie grono odbiorców bloga? Zaoferuj im dodatkową wartość za pomocą reklamy retargetingowej na LinkedIn. Do konkretnych artykułów przygotuj materiały dodatkowe, np. szablony, checklisty, zestawienia czy infografiki, a następnie uruchom reklamę skierowaną do osób, które odwiedziły konkretne podstrony blogowe. Utwórz grupę dopasowanych odbiorców - wszystkich tych, którzy odwiedzili konkretny adres URL artykułu blogowego. Ewentualnie wyklucz osoby, które już są Twoimi potencjalnymi klientami - możesz przesłać na konto LinkedIn listę takich odbiorców, a następnie dokonać wykluczenia.


4. Kieruj reklamy do właściwych osób

W LinkedIn Ads im szerszą grupę odbiorców określisz, tym mniej zapłacisz za kliknięcie reklamy. Jednocześnie jednak musisz zadbać, by reklamy trafiały do właściwych osób, które mogą być zainteresowane Twoją ofertą. Samo rozszerzenie katalogu odbiorców, bez oceny dopasowania reklamy do nich, na pewno nie przyniesie założonych efektów. Dlatego też rozważ, czy stosujesz właściwe metody kierowania (zainteresowania, stanowisko itp.).


5. Aktualizuj listę wykluczonych odbiorców

Kierowanie reklamy LinkedIn Ads do osób, które już zrealizowały założony cel, nie ma sensu. Po pierwsze może prowadzić do frustracji użytkowników, a po drugie wiąże się z marnowaniem środków na reklamę retargetinfową. Dlatego też regularnie aktualizuj listę użytkowników wykluczonych z reklam. Jest to tak samo ważne, jak upewnianie się, że kierujesz przekaz do właściwych osób.


6. Używaj różnorodnych formatów reklam remarketingowych

Retargetując użytkowników za pomocą reklam LinkedIn, musisz pamiętać, że te osoby już w jakiś sposób nawiązały kontakt z Twoją marką, jednak uzyskanie zwięzłego obrazu ścieżki zakupowej każdego użytkownika jest prawie niemożliwe. By dotrzeć do osób znajdujących się na różnych etapach ścieżki zakupowej, wykorzystaj zróżnicowane formaty reklam. Wykorzystaj zarówno reklamy tekstowe, jak i wideo oraz InMail - w ten sposób docierasz do odbiorców na różne sposoby i realizujesz oczekiwania różnych osób.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


7. Wykorzystuj różnorodne wezwania do działania

W kampaniach retargetingowych na LinkedIn istnieje wiele sposobów, aby zachęcić użytkowników do podjęcia działań, takich jak kliknięcie w reklamę, odwiedzenie strony internetowej lub dokonanie zakupu. Warto stosować różnorodne wezwania do działania, aby dostosować je do konkretnego celu kampanii i odbiorców. Oto kilka sposobów, jakie możesz wykorzystać:

 • "Kup teraz" - to CTA jest idealne, gdy Twoim celem jest sprzedaż produktów lub usług. Zachęca użytkowników do natychmiastowego zakupu, podkreślając korzyści wynikające z Twojej oferty.
 • "Dowiedz się więcej" - jeśli chcesz dostarczyć użytkownikom więcej informacji na temat Twojej oferty lub prowadzisz kampanię edukacyjną, "Dowiedz się więcej" może być odpowiednim CTA. To zachęta do kliknięcia i zgłębienia tematu.
 • "Zapisz się na newsletter": - jeśli celem kampanii jest zbieranie leadów i budowanie bazy potencjalnych klientów, "Zapisz się na newsletter" może przyciągnąć osoby zainteresowane Twoją branżą lub treściami.
 • "Skontaktuj się z nami" - jeśli Twoja firma oferuje kompleksowe rozwiązania lub wymaga kontaktu z potencjalnymi klientami w celu dostosowania oferty, "Skontaktuj się z nami" zachęci użytkowników do nawiązania bezpośredniego kontaktu.
 • "Obejrzyj wideo" - w przypadku kampanii opartych na wideo, "Obejrzyj wideo" może być skutecznym CTA, zachęcającym do oglądania treści wideo prezentujących produkt lub usługę.
 • "Zarejestruj się na wydarzenie" - jeśli organizujesz webinar, konferencję lub inne wydarzenie, "Zarejestruj się na wydarzenie" pomoże zbierać zgłoszenia i informować uczestników.
 • "Pobierz darmowy materiał" - jeśli masz cenne treści do udostępnienia, taki jak e-booki, białe księgi lub raporty, "Pobierz darmowy materiał" zachęci użytkowników do pobrania tych zasobów.
 • "Odwiedź naszą stronę" - jeśli celem jest zwiększenie ruchu na Twojej stronie internetowej,
 • "Odwiedź naszą stronę" skieruje użytkowników bezpośrednio na odpowiednią stronę docelową.
 • "Sprawdź naszą ofertę" - jeśli chcesz podkreślić konkretne aspekty swojej oferty, "Sprawdź naszą ofertę" może być odpowiednim CTA.

Co jeszcze możesz zrobić, by wzmocnić przekaz reklamy remarketingowej na LinkedIn?

 • Dopasuj CTA do celu kampanii - czy chcesz zwiększyć sprzedaż, pozyskiwać więcej leadów, zwiększyć liczbę subskrybentów newslettera czy może budować świadomość marki? Dopasuj CTA do tego celu, co pomoże użytkownikom zrozumieć, jakie działanie od nich oczekujesz.
 • Unikaj powtarzalności w treściach reklamowych. Jeśli Twoje reklamy zawsze zawierają to samo CTA, użytkownicy mogą przestać zwracać uwagę. Stwórz kilka różnych wariantów CTA, które nadal prowadzą do tego samego celu, ale w inny sposób zachęcają do interakcji.
 • Przetestuj różne warianty wezwań do działania, aby zidentyfikować, które generują wyższą konwersję. To pozwoli Ci zoptymalizować kampanię na podstawie rzeczywistych wyników.
 • Wykorzystaj słowa, które wywołują emocje, takie jak "bezpłatny," "natychmiastowy," "wyjątkowa okazja," aby zwiększyć skuteczność CTA.
 • Spersonalizuj CTA, odnosząc się do wcześniejszych interakcji użytkownika. Na przykład, jeśli ktoś wcześniej odwiedził stronę produktu, CTA może brzmieć: "Kontynuuj zakupy" lub "Zamów teraz."
 • Unikaj zbyt skomplikowanych fraz lub języka. Im prostszy i bardziej zrozumiały jest CTA, tym większa szansa na zrozumienie i reakcję użytkownika.
 • Zilustruj CTA - wizualne wsparcie CTA, takie jak przyciski o kontrastowym kolorze lub ikony, może pomóc w przyciągnięciu uwagi użytkowników i zwiększeniu klikalności.
 • Upewnij się, że CTA są łatwo dostępne i klikalne na urządzeniach mobilnych. Wielu użytkowników LinkedIn korzysta z platformy na smartfonach i tabletach, więc mobilna przyjazność jest kluczowa.


8. Regularnie aktualizuj treści reklamowe

Przyzwyczajenia i oczekiwania odbiorców platform społecznościowych podlegają częstym zmianom. Dlatego też reklamy na LinkedIn, które działały kilka miesięcy temu, dziś mogą już nie być skuteczne. To jeden z powodów, dla których powinieneś regularnie zmieniać kreacje reklamowe. Testuj różne warianty wideo oraz treści tekstowych, by sprawdzić, które z nich naprawdę działają. W tym celu skorzystaj na przykład z testów A/B. Przeglądaj także reklamy konkurencji, by poznać trendy i znaleźć inspirację.


9. Monitoruj zasięg i częstotliwość, aby uniknąć zmęczenia reklamami

Nawet przy ograniczeniach liczby wyświetleń i odpowiedniej wielkości odbiorców nadal istnieje możliwość znudzenia reklamami niektórych odbiorców podczas wdrażania retargetingu na LinkedIn. Dwa wskaźniki, które mogą pomóc w ograniczeniu tego problemu, to zasięg i częstotliwość.

 • Zasięg to liczba unikalnych użytkowników, którym wyświetliły się Twoje reklamy w danym przedziale czasu.
 • Częstotliwość to średnia liczba wyświetleń reklam każdemu użytkownikowi w tym samym okresie.

Warto sprawdzać te dane co jakiś czas, a zwłaszcza wówczas, gdy kampanie nie przynoszą oczekiwanych efektów. Być może przyszedł czas na zmianę formatu reklamy, wezwania do działania, treści reklamy, wideo itp.


Retargeting na LinkedIn - jak robić to dobrze? Podsumowanie

Retargeting na LinkedIn to narzędzie, które może przynieść znaczące korzyści w postaci zwiększenia konwersji, zwiększenia zaufania do marki oraz pozyskiwania klientów. Pamiętaj jednak, że retargeting na LinkedIn, jak wiele innych aspektów marketingu online, jest zmienny i dynamiczny. Trendy, narzędzia i preferencje użytkowników mogą się zmieniać, dlatego sukces wymaga ciągłego uczenia się, testowania i dostosowywania się do nowych wyzwań.

Czym dokładnie jest retargeting na LinkedIn?
Down arrow

Retargeting na LinkedIn to strategia reklamowa, która polega na ponownym docieraniu do użytkowników platformy, którzy już mieli kontakt z Twoją marką lub stroną internetową. Działa to poprzez wykorzystanie informacji o zachowaniach użytkowników na LinkedIn lub na Twojej stronie do wyświetlania im spersonalizowanych reklam na LinkedIn.

Jakie są korzyści płynące z retargetingu na LinkedIn?
Down arrow

Retargeting na LinkedIn oferuje wiele korzyści, takich jak:

 • Zwiększenie konwersji: Dzięki docieraniu do użytkowników, którzy już wykazywali zainteresowanie Twoją marką lub produktami, szanse na konwersję znacznie rosną.
 • Personalizacja: Możesz dostosować treści reklam do konkretnych grup docelowych, co zwiększa ich atrakcyjność.
 • Efektywność: Retargeting pozwala zoptymalizować wydajność kampanii, wydając budżet na bardziej skuteczne reklamy.
Jak uniknąć nadmiernego nachalności w kampaniach retargetingowych?
Down arrow

Aby uniknąć nadmiernego nachalności w kampaniach retargetingowych, zaleca się:

 • Ustalanie umiarkowanej częstotliwości wyświetlania reklam, aby uniknąć irytacji użytkowników.
 • Dostosowywanie treści reklam do wcześniejszych działań użytkownika, aby były bardziej istotne.
 • Przestrzeganie zasad retargetingu w dłuższej perspektywie czasowej, aby nie przesadzać z wyświetlaniem reklam.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Retargeting na LinkedIn - jak robić to dobrze?

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 127 głosów

UDOSTĘPNIJ