Jak zwiększyć ruch organiczny w sklepie internetowym?

Jak zwiekszyc ruch organiczny w sklepie internetowym
Spis treści

• Co to jest ruch organiczny?

• Jak zwiększyć ruch organiczny w sklepie internetowym? Porady

• Zadbaj o optymalizację witryny pod kątem SEO

• Szukaj fraz z długim ogonem

• Popraw UX Twojej witryny

• Stwórz blog i postaw na content marketing

• Skonsoliduj strony z tą samą intencją słowa kluczowego

• Regularnie aktualizuj treści w witrynie

• Ulepsz najpopularniejsze strony poprzez linkowanie wewnętrzne

• Organizuj treści w klastry tematyczne

• Inspiruj się treściami konkurencji

• Szukaj partnerów do artykułów gościnnych

• Organizuj akcje promocyjne

• Dodaj sygnały zaufania społecznego i zadbaj o pozytywne opinie klientów

• Wykorzystaj listy mailingowe i stwórz newsletter

• Zadbaj o wartościowe backlinki

• Podsumowanie

Coraz większa liczba konsumentów korzysta z zakupów online, dlatego rynek e-commerce staje się coraz bardziej konkurencyjny. Sklepy internetowe każdego dnia walczą o uwagę klientów, ale nie wszyscy przedsiębiorcy dysponują dużym budżetem i środkami na płatną promocję. Czy oznacza to, że są skazani na porażkę? Absolutnie nie! Istnieje wiele skutecznych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie sklepu internetowego, bez konieczności inwestowania w płatną reklamę. W poniższym artykule przygotowaliśmy 14 skutecznych wskazówek, jak zwiększyć ruch organiczny w e-commerce. Odkryj strategie, które pozwolą Ci przyciągnąć uwagę klientów, budować markę i osiągnąć sukces w internecie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest ruch organiczny?

Ruch organiczny - ruch w witrynie, który jest pozyskany z bezpłatnych (organicznych) wyników wyszukiwania. Organic traffic odnosi się do użytkowników, którzy trafiają na stronę internetową z poziomu bezpłatnych wyników wyszukiwania. Aby zwiększyć ruch organiczny, należy poświęcić swój czas i zadbać o dobre doświadczenia użytkowników na stronie. Wartościowe treści i strona przyjazna dla odwiedzających to główny czynnik, który przyciąga użytkowników. Generowanie bezpłatnego ruchu jest to niezwykle korzystna inwestycja, która działa długoterminowo i może być źródłem wartościowych konwersji na stronie.


Jak zwiększyć ruch organiczny w sklepie internetowym? Porady

Poniżej przedstawiamy 14 wskazówek, dzięki którym zwiększysz ruch organiczny na stronie swojego sklepu online:


1. Zadbaj o optymalizację witryny pod kątem SEO

Aby osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania i zwiększyć ruch organiczny na stronie sklepu internetowego, należy zadbać o odpowiednie zoptymalizowanie witryny. Regularne przeprowadzanie audytu SEO jest najlepszym sposobem na identyfikację ewentualnych problemów technicznych i monitorowanie skuteczności działań podjętych w celu poprawy widoczności strony. Audyt SEO dla sklepu internetowego obejmuje:

 • Ocenę widoczności witryny w wynikach wyszukiwania.
 • Kontrolę stanu zaindeksowania stron.
 • Analizę jakości i ilości treści w witrynie.
 • Ocenę stanu optymalizacji technicznej.
 • Wykrycie ewentualnych błędów na stronie i ich skorygowanie.
 • Analizę poziomu konwersji i kontrolę ruchu w witrynie.
 • Analizę jakości i liczby linków przychodzących.

Dodatkowo warto przeprowadzić analizę konkurencji w SEO, aby znaleźć inspirację do rozwinięcia strategii pozycjonowania strony i udoskonalenia własnych działań.

Przeczytaj koniecznie:


2. Szukaj fraz z długim ogonem

Aby zbudować widoczność strony i wspierać generowanie bezpłatnego ruchu, warto skupić się na pozycjonowaniu witryny na szeroką gamę fraz z długiego ogona (long tail). Frazy z długim ogonem to frazy kluczowe składające się z kilku słów, które precyzyjnie odzwierciedlają intencje użytkownika i są mniej konkurencyjne. Dzięki temu masz większe szanse na generowanie większej liczby wartościowych konwersji niż w przypadku skupienia się na słowach ogólnych. Dlaczego?
Dla strony sprzedającej roboty kuchenne, pozycjonowanie na frazę ogólną "robot kuchenny" może być zbyt nieprecyzyjne. W tej sytuacji nie wiesz, czy użytkownik szuka informacji o różnych robotach kuchennych, poradników dotyczących użytkowania czy konkretnego modelu do zakupu. Skupiając się na dłuższej i bardziej precyzyjnej frazie, takiej jak: "robot kuchenny z funkcją wyrabiania ciasta", Twoja strona ma większe szanse na pojawienie się w wynikach wyszukiwania dla użytkowników, którzy konkretnie poszukują robotów kuchennych z tą funkcją. Dzięki temu trafisz do bardziej wyselekcjonowanej grupy odbiorców i zwiększysz szanse na przyciągnięcie uwagi użytkowników z konkretnymi intencjami wyszukiwania.
W celu badania słów kluczowych, możesz skorzystać z profesjonalnych narzędzi analitycznych, takich jak Senuto czy Google Keyword Planner.

Dowiedz się więcej:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


3. Popraw UX Twojej witryny

Wrażenia na stronie sklepu internetowego (UX) są kluczowe zarówno dla użytkowników, jak i dla algorytmów wyszukiwarek. Im bardziej przyjazna i komfortowa dla użytkowników jest witryna Twojego sklepu, tym większa szansa, że na nią powrócą i że zostaną Twoimi stałymi klientami. Ma to wpływ na generowanie ruchu organicznego, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby strona była dobrze zoptymalizowana pod kątem odwiedzających. Oto kilka aspektów związanych z wrażeniami na stronie, na które warto zwrócić uwagę:

 • Optymalizacja pod kątem mobilnym - upewnij się, że Twoja strona jest odpowiednio dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Wielu użytkowników korzysta z smartfonów i tabletów, dlatego ważne jest, aby strona działała płynnie i była łatwa w nawigacji na różnych urządzeniach.
 • Funkcjonalność linków - upewnij się, że wszystkie linki na stronie działają poprawnie.
 • Kontrola podstawowych wskaźników internetowych - (Core Web Vitals) - odzwierciedlają rzeczywiste wrażenia użytkowników dotyczące szybkości ładowania, interaktywności i stabilności wizualnej strony. Warto je kontrolować, ponieważ są jednym z podstawowych czynników rankingowych wskazanych przez Google.
 • Szybkość ładowania strony - czas ładowania witryny powinien trwać maksymalnie 3 sekundy. Dłuższy czas oczekiwania może frustrować użytkowników i skutkować przedwczesnym jej opuszczeniem. Aby móc zidentyfikować czynniki wpływające na wydajność strony i w razie czego podjąć odpowiednie działania skorzystaj z narzędzia Page Speed Insights.

Wskaźniki internetowe Core Web Vitals

Dowiedz się więcej o User Experience:


4. Stwórz blog i postaw na content marketing

Założenie bloga firmowego i regularne udostępnianie wartościowych treści jest ważnym elementem wpływającym na zwiększenie ruchu organicznego na stronie sklepu internetowego. Aby podnieść zaangażowanie użytkowników i zbudować zaufanie do marki, skup się na dostarczaniu przydatnych treści o charakterze edukacyjnym. Dzięki temu będziesz w stanie zbudować więź z odbiorcami i wyrobić sobie wizerunek eksperta w danej dziedzinie. Tworząc treści używaj języka korzyści i skup się na zaletach oferowanych produktów lub usług. Ważne jest, aby pokazać jak produkt lub usługa rozwiąże problemy lub spełni potrzeby klienta. Skupienie się na zaletach pozwoli odbiorcom zobaczyć realne powody, dla których warto skorzystać z Twojej oferty.

Dla przykładu, jeżeli sprzedajesz ekspresy do kawy, możesz napisać: “Dzięki najnowszemu modelowi naszego ekspresu do kawy zyskasz niezwykłą jakość parzenia oraz możliwość precyzyjnego kontrolowania parametrów, takich jak temperatura i ciśnienie. To wszystko pozwoli Ci się cieszyć doskonałym aromatem i intensywnością kawy, dostosowaną do Twoich preferencji. I to bez wychodzenia z domu!” Taki sposób opisania zalet produktu w prosty sposób przedstawia odbiorcom, jakie wartości dodane otrzymają w zamian za zakup, co skłania ich do skorzystania z oferty.

Dowiedz się więcej:


5. Skonsoliduj strony z tą samą intencją słowa kluczowego

Intencja wyszukiwania użytkownika jest istotnym czynnikiem wpływającym na pozycjonowanie Twojej strony internetowej. Dlatego po dobraniu odpowiednich słów kluczowych, należy przeprowadzić analizę wyników wyszukiwania (SERP), aby sprawdzić jakie są intencje wyszukiwania związane z tymi frazami i czy są one korzystne dla strony Twojego sklepu. Istnieje kilka podstawowych intencji wyszukiwania, które warto wziąć pod uwagę:

 • Intencja informacyjna - użytkownik wpisuje frazę "jak ugotować idealne jajka na twardo?". W tym przypadku, użytkownik poszukuje konkretnej informacji na temat przygotowania jajek. Odpowiednia strona lub artykuł na blogu, który zawiera dokładne instrukcje i wskazówki, będzie odpowiadała konkretnej intencji informacyjnej użytkownika.
 • Intencja nawigacyjna - użytkownik wpisuje frazę "Facebook". W tym przypadku, użytkownik szuka konkretnej strony internetowej, czyli oficjalnej strony Facebooka.
 • Intencja transakcyjna - użytkownik wpisuje frazę "kup laptopa Dell XPS 15". Użytkownik ma zamiar zakupić konkretny produkt, jakim jest laptop Dell XPS 15. W odpowiedzi, użytkownik oczekuje znalezienia strony produktowej lub sklepu, gdzie będzie mógł dokonać zakupu.
 • Cel komercyjny- użytkownik wpisuje frazę "najlepsze smartfony w 2023 roku". Użytkownik poszukuje informacji na temat różnych modeli smartfonów i ich cech w celu dokonania przemyślanej decyzji zakupowej. Odpowiednia strona lub artykuł, który prezentuje ranking najlepszych smartfonów w bieżącym roku i dostarcza szczegółowych informacji na temat ich funkcji, będzie odpowiadała intencji użytkownika.

Dostosowanie treści na stronie do różnych intencji wyszukiwania pomaga dotrzeć do użytkowników w sposób, który spełnia ich konkretne potrzeby i prowadzi do osiągnięcia zamierzonego celu.

Sprawdź także: Intencja wyszukiwania w SEO. Co to jest i jak ją wykorzystać w strategii pozycjonowania

Przykład intencji nawigacyjnej: wizytówka Google Moja Firma agencji Widoczni, która wyświetla się po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „agencja widoczni”


6. Regularnie aktualizuj treści w witrynie

Regularne aktualizowanie treści na stronie internetowej lub blogu jest niezwykle istotne dla utrzymania wysokiego ruchu organicznego w witrynie Twojego sklepu internetowego. Zmieniające się preferencje użytkowników, trendy i algorytmy wyszukiwania sprawiają, że konieczne jest ciągłe uaktualnianie, optymalizacja i rozbudowa treści na stronach www. Jakie korzyści przynosi aktualizowanie istniejących treści? Przede wszystkim jest to:

 • Zwiększenie ruchu na stronie.
 • Optymalizacja strony pod kątem nowych słów kluczowych.
 • Zwiększenie częstotliwości indeksowania strony przez roboty indeksujące, takie jak Googlebot. Im częściej roboty te odwiedzają stronę i znajdują na niej nowe treści, tym większa szansa, że zostaną one zindeksowane i wyświetlone w wynikach wyszukiwania.
 • Poprawa współczynnika klikalności w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy często zwracają uwagę na datę publikacji treści i preferują świeże informacje.
 • Poprawa ewentualnych literówek i błędów oraz dostosowanie treści do najnowszych trendów w danej dziedzinie.

Sprawdź koniecznie:


7. Ulepsz najpopularniejsze strony poprzez linkowanie wewnętrzne

Wykorzystanie odpowiednich linków wewnętrznych na stronach o dużej liczbie odwiedzin może przynieść wiele korzyści, w tym zwiększenie ruchu organicznego w witrynie sklepu. Jakie są dodatkowe korzyści?

 • Umieszczając linki do innych, powiązanych tematycznie podstron, tworzysz silne powiązania między treściami na swojej stronie, co pomaga Google zrozumieć kontekst i strukturę Twojej witryny.
 • Linkowanie wewnętrzne usprawnia nawigację na stronie, co umożliwia użytkownikom łatwe przechodzenie między powiązanymi tematycznie stronami. Dzięki temu mogą łatwo znaleźć dodatkowe informacje lub produkty, co wpływa na zwiększenie ich zaangażowania i wydłuża czas spędzony na Twojej stronie.

W rezultacie, poprawia się zarówno widoczność strony sklepu w wynikach wyszukiwania, jak i doświadczenia użytkowników z wizyty w Twojej witrynie. Jak skutecznie realizować linkowanie wewnętrzne w pozycjonowaniu? Sprawdzone metody

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


8. Organizuj treści w klastry tematyczne

Organizowanie treści w klastry tematyczne to skuteczna strategia, która może pozytywnie wpłynąć na ruch organiczny i wzmocnić Topical Authority Twojego e-commerce.
Klastry tematyczne to grupy powiązanych treści skupiających się na konkretnym temacie, które umożliwiają wzajemne linkowanie pomiędzy nimi. W klastrze tematycznym jest zazwyczaj filar główny i wiele powiązanych z nim treści. Organizując treści w ten sposób, tworzysz spójną strukturę witryny i sygnalizujesz Google, że jesteś ekspertem w danej dziedzinie.

Klastry tematyczne umożliwiają dostarczanie dogłębnej wiedzy na wybrany temat, a jednocześnie tworzą sieć powiązań między treściami, co wpływa pozytywnie na doświadczenie użytkowników i ułatwia robotom Google ich zrozumienie. Dzięki temu, gdy użytkownik szuka informacji na temat określonej dziedziny, Twoja strona może zajmować wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Klaster tematyczny dotyczący Google Analytics 4 na blogu widoczni


9. Inspiruj się treściami konkurencji

Analiza treści konkurencji to świetny sposób na zidentyfikowanie ich mocnych stron i znalezienie źródła inspiracji dla Twojej strategii marketingowej. W tym celu zwróć uwagę na poruszane przez nich tematy, styl pisania, wykorzystywane słowa kluczowe oraz na to, jak promują swoje treści. Pamiętaj jednak, aby nie kopiować pomysłów ani treści publikowanych przez Twoją konkurencję, ale skupić się na tworzeniu unikalnych i wartościowych artykułów, które przyciągną Twoją grupę docelową. Poprzez analizę konkurencji możesz poznać nie tylko ich strategie, ale również znaleźć niszę w branży, w której możesz się wyróżnić i zdobyć nowych klientów. W tym celu możesz posłużyć się profesjonalnymi narzędziami (Surfer, Senuto, SEMSTORM) i przeprowadzić analizę SERP, która pozwoli Ci oszacować ich siły i sprawdzić jakie pozycje zajmują w rankingach.

Źródło: https://wiki.senuto.com/l/pl/analiza-widocznosci/analiza-widocznosci-raport-konkurencja

Przeczytaj koniecznie:


10. Szukaj partnerów do artykułów gościnnych

Jednym z efektywnych sposobów na zwiększenie ruchu organicznego w sklepie internetowym jest umieszczanie artykułów gościnnych na innych stronach internetowych lub blogach związanych z Twoją branżą. W tym celu poszukaj przedsiębiorców z Twojej dziedziny, z którymi będziesz mógł nawiązać współpracę w zakresie tworzenia artykułów, co może być skutecznym sposobem na zwiększenie widoczności i ekspozycji Twojej marki.
Tworzenie artykułów gościnnych polega na pisaniu i publikowaniu treści na stronach internetowych innych przedsiębiorców z branży, zazwyczaj w zamian za odnośnik do Twojej strony. Umożliwia to dotarcie do nowej grupy odbiorców, którzy regularnie odwiedzają strony partnerów biznesowych. Dzięki nim masz możliwość przedstawienia swojej wiedzy, doświadczenia i perspektywy innym użytkownikom, co może przyciągnąć nowych klientów i wzmocnić Twój wizerunek jako autorytet w branży.


11. Organizuj akcje promocyjne

Czy szukasz sposobu na zwiększenie bezpłatnego ruchu na swojej stronie internetowej? Sezonowe wyprzedaże i kampanie promocyjne są doskonałym sposobem na przyciągnięcie uwagi klientów w tych intensywnych okresach w ciągu roku. Oprócz tradycyjnych okazji, takich jak Black Friday, możesz wykorzystać inne, nietypowe święta, aby zaoferować odwiedzającym specjalne promocje. Na przykład, gdy prowadzisz sklep z gadżetami technologicznymi, możesz przygotować specjalną ofertę na Dzień Taty i stworzyć zestaw prezentowy dedykowany ojcom, zawierający słuchawki bezprzewodowe, powerbank czy SmartWatch. Dzięki temu dostarczysz klientom gotową propozycję upominku na tę okazję i przyciągniesz uwagę osób szukających inspiracji.
Błyskawiczne akcje promocyjne to kolejna skuteczna forma przyciągania uwagi klientów. Polegają one na organizowaniu krótkotrwałych, intensywnych kampanii promocyjnych, oferujących produkty w niższych cenach lub z dodatkowymi bonusami (darmowa dostawa lub prezenty). Dzięki ograniczonemu czasowi trwania takiej promocji, klient czuje się zobowiązany do podjęcia szybkiej decyzji zakupowej.
Pamiętaj, że ważne jest dostosowanie promocji do konkretnych okazji i preferencji grupy docelowej, a także odpowiednie promowanie akcji poprzez różne kanały marketingowe (social media, kampanie e-mailowych). Pozwoli Ci to na dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów i zwiększenie zainteresowania Twoim sklepem.

Dowiedz się więcej:


12. Dodaj sygnały zaufania społecznego i zadbaj o pozytywne opinie klientów

Aby poprawić ruch organiczny na stronie e-commerce warto zawrzeć w witrynie sklepu informacje, które zwiększą wiarygodność Twojego przedsiębiorstwa. Oprócz podstawowych danych kontaktowych i teleadresowych dodaj sygnały zaufania społecznego oraz pozytywne opinie klientów o Twojej firmie i produktach. Mają one duże znaczenie w kontekście generowania ruchu w witrynie, ponieważ budują zaufanie do Twojej marki, co może zachęcić innych użytkowników do skorzystania z oferty Twojego sklepu. Możesz zachęcić klientów do pozostawiania opinii poprzez prośby umieszczone na stronie lub w zamian za dodatkowe korzyści (programy lojalnościowe, rabaty).
Istotne jest również regularne publikowanie otrzymywanych opinii na różnych platformach, np. na social mediach. Pamiętaj, aby monitorować recenzje od klientów i reagować zarówno na te pozytywne, jak i negatywne. Wyszukiwarka Google bierze pod uwagę zdanie klientów podczas procesu rankingowania stron. Strony z wieloma pozytywnymi opiniami mają większe szanse na uzyskanie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Skuteczne zarządzanie opiniami klientów przynosi korzyści w kwestii reputacji oraz generowania ruchu organicznego w witrynie. Społeczny dowód słuszności. Jak go wykorzystać w sprzedaży online i marketingu internetowym?

Oceny produktu na stronie sklepu internetowego


13. Wykorzystaj listy mailingowe i stwórz newsletter

Jednym z efektywniejszych sposobów na zwiększenie bezpłatnego ruchu w sklepie internetowym jest zbudowanie listy mailingowej oraz stworzenie newslettera. Dlaczego jest to takie skuteczne? Za pośrednictwem poczty e-mail docierasz do osób, z którymi nawiązałeś kontakt w przeszłości i które wykazały zainteresowanie Twoją ofertą. Dzięki newsletterowi możesz:

 • Promować nowości i treści blogowe.
 • Zachęcać do zakupu konkretnych produktów.
 • Informować o aktualnych promocjach.
 • Przesyłać kody rabatowe.
 • Ratować porzucone koszyki.

Przykład wykorzystania e-mail marketingu przy promowaniu corocznego festiwalu filmowego


14. Zadbaj o wartościowe backlinki

Pozyskiwanie wartościowych backlinków, czyli linków przychodzących ze stron o wysokim autorytecie i popularności, może znacząco wpłynąć na zwiększenie ruchu organicznego na stronie Twojego sklepu internetowego poprzez:

 • Wzrost widoczności w wynikach wyszukiwania - kiedy pozyskujesz linki od renomowanych stron, Google postrzega to jako wskazówkę, że Twoja witryna jest wartościowa i godna uwagi. W rezultacie, możesz awansować w wynikach wyszukiwania, co oznacza większą szansę na kliknięcia i wzrost ruchu organicznego.
 • Przekierowanie ruchu z innych stron - backlinki działają jak mosty, które przekierowują użytkowników z innych stron do Twojej witryny. Jeśli link znajduje się w wartościowym artykule, poradniku lub blogu o podobnej tematyce, użytkownicy, którzy czytają ten materiał, mogą być zainteresowani również Twoimi treściami i kliknąć w link, aby dowiedzieć się więcej.
 • Zwiększenie zaufania i autorytetu - backlinki z wiarygodnych stron są dowodem na to, że Twoja witryna jest doceniana w branży. To z kolei buduje zaufanie użytkowników i zwiększa wiarygodność Twojej marki. Użytkownicy są bardziej skłonni odwiedzić witrynę, która ma powiązania z renomowanymi źródłami.
 • Efekt długoterminowy - wartościowe backlinki mają tendencję do utrzymywania swojej pozycji przez dłuższy czas. Oznacza to, że nawet po pewnym czasie od zdobycia linku, nadal może się on przyczyniać się do generowania ruchu organicznego na Twojej stronie.

Dowiedz się więcej o technice link buildingu:


Jak zwiększyć ruch organiczny w sklepie internetowym? Podsumowanie

Aby zwiększyć ruch organiczny w sklepie internetowym, kluczowe jest inwestowanie w strategię SEO, w tym optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści i pozyskiwanie wartościowych linków, a także angażowanie się w działania marketingowe. Wypróbuj 14 bezpłatnych trików na osiągnięcie sukcesu e-commerce bez konieczności inwestowania w płatną promocję i ciesz się większym ruchem organicznym w witrynie.

Jakie są główne korzyści zwiększenia ruchu organicznego w sklepie internetowym?
Down arrow

Główne korzyści zwiększenia ruchu organicznego w e-commerce to lepsza widoczność sklepu w wynikach wyszukiwania i wzmocnienie pozycji marki, co przekłada się na większą liczbę potencjalnych klientów i stabilny rozwój sklepu internetowego.

Jakie są podstawowe strategie zwiększania ruchu organicznego w sklepie internetowym?
Down arrow

Podstawowe strategie to optymalizacja strony pod kątem SEO, pozycjonowanie sklepu na frazy z długim ogonem, dbałość o pozyskiwanie wartościowych linków oraz tworzenie atrakcyjnych treści, które odpowiadają na potrzeby i zainteresowania klientów. Dobrze jest również zadbać o doskonałe doświadczenie użytkownika na stronie, zapewniając szybkie ładowanie, intuicyjną nawigację i responsywny design.

Jak długo potrwa, zanim zobaczę efekty zwiększenia ruchu organicznego w sklepie internetowym?
Down arrow

Czas potrzebny na zobaczenie efektów zwiększenia ruchu organicznego może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak konkurencja w danej branży, jakość działań podejmowanych przez sklep oraz aktualną pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj wymaga to systematycznej pracy przez kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. Jednak warto być cierpliwym i konsekwentnie kontynuować działania mające na celu zwiększenie ruchu organicznego w sklepie online.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów 

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Eliza Tomaka
Eliza Tomaka

Eliza zdobywała doświadczenie w marketingu internetowym, pracując jako copywriterka oraz jako freelancerka. Ukończyła kurs SEO copywritingu oraz kurs korekty tekstów. Regularnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie promowania biznesu, content marketingu, SEO i Google Ads czytając blogi o promowaniu biznesu i poznając nowe zagadnienia branżowe. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze dane pozyskane z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs. Eliza ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna, ze specjalizacją w malarstwie.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zwiększyć ruch organiczny w sklepie internetowym?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 134 głosów

UDOSTĘPNIJ