20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E czerwony 1
Historia współpracy HUB Kolektyw

HUB Kolektyw - Wynajem wirtualnych biur w Warszawie i Krakowie

O firmie

HUB Kolektyw to firma oferująca wirtualne biura w Krakowie i Warszawie. Oferta skierowana jest zarówno do jednoosobowych działalności jak i spółek, fundacji czy stowarzyszeń. Poza tym firma oferuje komfortowe sale do spotkań, profesjonalną obsługę recepcji oraz dodatkowe usługi księgowe.

Do grona naszych klientów HUB Kolektyw dołączyło w roku 2017. Firma była na początku rozwoju i zależało jej na zwiększeniu widoczności w Google na frazę “wirtualne biuro warszawa”, na którą nie mieli jeszcze wypracowanej pozycji. Wraz z rozwojem firmy klient uruchomił kolejną lokalizację - Kraków, na którą także chciał być pozycjonowany.

Konkurencja w tej branży jest duża a oferta bardzo specyficzna.
michal borzyszkowski.jpg
Michał Borzyszkowski, opiekun SEO

Pozycjonowanie firm lokalnych obejmujących wiele biur w różnych lokalizacjach miasta jest złożone. Konkurencja w tej branży jest duża a oferta bardzo specyficzna. Google nie traktuje ich jako sklepy internetowe czy firmy usługowe, dlatego, aby osiągnąć zadowalające efekty, trzeba obrać zupełnie inną strategię.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

TOP 3 w Google

na frazę "wirtualne biura kraków"

Top 5 w Google

na frazę "wirtualne biura warszawa"

Wyzwania

Działania rozpoczęliśmy od analizy konkurencji, analizy wyników wyszukiwania i analizy strony. Przyjęta strategia ostatecznie opierała się na budowie wartościowych landing page’y i ich linkowaniu i już po pół roku przyniosła bardzo dobre efekty. Jednak aktualizacja Google z 2018 roku spowodowała chwilowe spadki. Aby wrócić do mocnych pozycji dwukrotnie przebudowaliśmy strukturę strony. W tym czasie oferta została poszerzona o biura w Krakowie.

tekst

Jakie efekty udało się wypracować?

W ciągu całego okresu trwania współpracy klient znalazł się w TOP3 Google z frazą "wirtualne biuro kraków". Na frazę "wirtualne biuro warszawa" HUB Kolektyw także znajduje się na pierwszej stronie Google - zależnie od okresu pozycja waha się między TOP 3 a TOP 7. 

 

 

"Wirtualne biuro Kraków":

hub1

Źródło: SENUTO - pozycje, widok miesięczny

hub2

Źródło: Google Search Console - widok dzienny (pomarańczowe - pozycje, fioletowo, il. wyświetleń)

 

"Biuro wirtualne Warszawa":

hub3

Źródło: SENUTO - pozycje, widok miesięczny

hub4

Źródło: Google Search Console - widok dzienny (pomarańczowe - pozycje, fioletowo, il. wyświetleń)

Ty także możesz odnieść taki sukces!
Działania

Jakie działania wdrożyliśmy?

Aby wypracować powyższy efekt niezbędna była synergia kilku działań wdrażanych jednocześnie. Nasz zespół postawił na:

Wartościowe landing page'e
Wartościowe landing page'e
Linkbuilding
Linkbuilding
Content marketing na blogu
Content marketing na blogu
Postawione Widocznym cele są przez nich dobrze realizowane, a nasza witryna internetowa utrzymuje się  na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach.
logo hub kolektyw
HYB Kolektyw
Piotr Kodym

Nasza współpraca z Widoczni.pl zaczęła się od pozytywnej rekomendacji ich działań jaką otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej firmy. Po pierwszym kontakcie z Widoczni.com i określeniu naszych potrzeb rozpoczęły się faktyczne działania – trwające do dziś od prawie 3 lat. Krótko podsumowując ten okres: jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Postawione Widocznym cele są przez nich dobrze realizowane, a nasza witryna internetowa utrzymuje się  na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach. Jeśli chodzi o pozycjonowanie to szczerze polecamy agencję widoczni.

Zobacz inne historie sukcesu:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej