20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E 4
Historia współpracy Bireta

Bireta - Profesjonalne biuro tłumaczeń z Warszawy

Wzrost fraz w TOP10 o 100%

 

 

O firmie

Bireta to profesjonalne biuro tłumaczeń z Warszawy. Firma ma ponad 19 lat doświadczenia. Pomaga firmom z sukcesem realizować międzynarodowe projekty i komunikować się z klientami, zapewniając specjalistyczne tłumaczenia pisemne i ustne.

Do grona klientów Widoczni Bireta.pl dołączyła w sierpniu 2020 roku. Celem współpracy było wypromowanie firmy wśród klientów z Warszawy i okolic. Firma widoczna była tylko na pojedyncze frazy związane z Warszawą w TOP 50 Google. Aby to zmienić, zaproponowaliśmy skuteczne pozycjonowanie lokalne.

6

Wyzwania

W branży, w której działa klient jest spora konkurencja, szczególnie w samej Warszawie, gdzie rywalizujemy z wielkimi firmami tłumaczeniowymi. Z reguły takie firmy mają silną pozycję na rynku, rozbudowane domeny i zbudowaną widoczność na popularne frazy. Naszym zadaniem było im dorównać i znaleźć się w TOP 10 Google.

Zakres działań

Proces SEO

Wybór słów kluczowych

dobraliśmy frazy lokalne, związane z konkretną lokalizacją. W tym przypadku z Warszawą

Optymalizacja on site

po jej wprowadzeniu udało się poprawić pozycje i przenieść frazy do TOP20, a niektóre do TOP10.

Rozbudowa stron

z uwagi na dużą konkurencję utworzyliśmy wewnętrzne zaplecza, czyli podstrony które wspierały stronę nadrzędną.

Content marketing

rozbudowa bloga okazała się strzałem w 10! Pozwoliła nam tworzyć artykuły, które bez większej ingerencji potrafiły trafiać do TOP 3 Google, jak np. w przypadku tłumaczeń symultanicznych.

Kluczowym działaniem okazała się być rozbudowa strony o wewnętrzne zaplecza.
sebastian soczka widoczni
opiekun SEO bireta.pl
Sebastian Soczka

Kluczowym działaniem okazała się być rozbudowa strony o wewnętrzne zaplecza. Dzięki nim przykładowo fraza dotycząca typu tłumaczeń była wspierania podstronami typu “tłumaczenie + język”. To pozwoliło znacznie podwyższyć pozycję kilku krótkoogonowych fraz poprawiając jednocześnie pozycje ich długoogonowych odpowiedników.

Jakie efekty wypracowaliśmy?


Pierwsze efekty na frazach longtailowych były widoczne dość szybko 3-4 miesiąc od rozpoczęcia współpracy, ale trudniejsze frazy wymagały roku działań i z uwagi na wciąż aktywną konkurencję nadal musimy nad nimi działać.

Senuto - frazy w TOP10

Senuto - frazy w TOP 3

 

 

Ty też możesz odnieść taki sukces!

Rezultaty

Wzrost o 100%

fraz w TOP10

2,3-krotny wzrost

fraz w TOP3

1,7-krotny wzrost

kliknięć w GSC

1,5-krotny wzrost

wyświetleń w GSC

Kontakt z przedstawicielami firmy jest zawsze szybki, a optymalizacje wprowadzane są na bieżąco
50000121 1646339732133741 6494252196664705024 n
Marketing & PR Manager bireta.pl
Karolina Gajda-Truszkowska

Jestem zadowolona ze współpracy z Agencją Widoczni oraz z efektów działań, które są widoczne w pozycjonowaniu naszej strony. Podoba mi się to, że kontakt z przedstawicielami firmy jest zawsze szybki, a optymalizacje wprowadzane są na bieżąco. Regularnie odbywają się spotkania podsumowujące, na których w bardzo przejrzysty sposób omawiane są aktualne działania i raporty.

Zobacz pozostałe historie współpracy

Zobacz pozostałe historie współpracy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej