Historia sukcesu ZM GOAP
Sukces
ZM GOAP - Związek Samorządów z Poznania i okolic
100% więcej polubień na Facebooku w 2 tygodnie
Wyzwania
Co osiągneliśmy?
PÓŁ MILIONA
wyświetleń kreacji reklamowej
9 TYSIĘCY
odwiedzin strony konkursowej
100% WIĘCEJ
polubień fanpage'a w ciągu dwóch tygodni
Proces
Pomysł i kreacja
  • Pozyskanie jak największej liczby uczestników konkursów wśród mieszkańców terenów obsługiwanych przez GOAP. Dobranie treści banerów reklamowych, które jednocześnie zaprezentują sens konkursu i zachęcą do wzięcia udziału. Wybór właściwej grupy docelowej i konfiguracja kampanii w taki sposób, aby przeznaczony na nią budżet został skutecznie i jak najefektywniej wykorzystany.
Promocja
  • Wybór mediów społecznościowych (Facebook), jako kanału, który daje możliwość precyzyjnej selekcji użytkowników. Budowa skutecznej kampanii reklamowej ze średnią liczbą kliknięć na poziomie 3000 podczas każdej kampanii, przy jednoczesnym zachowaniu niskich stawek za pojedyncze kliknięcie.
Pomiar i optymalizacja
  • Maksymalna skuteczność kampanii w efekcie przeprowadzonej optymalizacji konwersji. Wykorzystanie budżetu tylko na kliknięcia, które przynoszą realne korzyści w postaci dużej liczby uczestników konkursu, polubień fanpage'a i wzrostu odwiedzin strony ZM GOAP. Skutki działań optymalizacyjnych już przy pierwszym konkursie, który uzyskał dużą liczbę zgłoszeń. Podobny efekt w kolejnych konkursach.
Referencje
Referencje

Ważnym zadaniem ZM GOAP, czyli Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”, jest szerzenie wiedzy ekologicznej oraz popularyzacja idei segregacji odpadów. Jedną z form naszych działań w tym zakresie była organizacja konkursów, których celem było edukowanie mieszkańców poprzez wspólną zabawę: konkurs plastyczny, konkurs na nowy slogan oraz projekt multimedialny zachęcający do proekologicznych zachowań.

Wszystkie konkursy promowaliśmy w kampanii reklamowej na Facebooku. O wyborze tego sposobu promocji zadecydowała możliwość ścisłego doboru grupy docelowej oraz niskie koszty. Obsługę oraz optymalizację kampanii powierzyliśmy firmie „Widoczni”, która czuwała nad statystykami kampanii, sterując ustawieniami w taki sposób, aby w pełni wykorzystać jej potencjał.

Łącznie w trzech konkursach naszą reklamę zobaczyło blisko pół miliona użytkowników. Skutkowało to zarówno wzrostem liczby polubień fanpage'a, jak i liczby uczestników konkursów. Na każdym etapie „Widoczni” czuwali nad spójnością materiałów oraz efektywnością ich przekazu.

Zależało nam również na dominacji w wynikach wyszukiwania na jak największą ilość fraz powiązanych tematycznie z usługami wynajmu samochodów.

Dodatkowym celem kampanii była budowa wizerunku ZM GOAP jako instytucji przyjaznej mieszkańcom i prowadzącej ciekawe przedsięwzięcia edukacyjne. Ten cel również udało się osiągnąć, dzięki zachowaniu wysokiego poziomu konkursów.

Prawidłowo skonfigurowana i zoptymalizowana kampania reklamowa to sposób na ciekawą i skuteczną promocję przy niewielkich nakładach finansowych. Zainwestowaliśmy w jej przeprowadzenie z zamiarem popularyzacji konkursów i pozyskania jak największej liczby uczestników konkursów oraz polubień naszego fanpage'a i udało się, co potwierdzają statystyki.

Związek Międzygminny GOAP

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO