Promocja świąteczna! 1 miesiąc na SEO/ADS gratis!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E goaptop
Historia sukcesu ZM GOAP

ZM GOAP - Związek Samorządów z Poznania i okolic

100% więcej polubień na Facebooku w 2 tygodnie

Wyzwania:

  1. pozyskać jak największą liczbę uczestników konkursów wśród mieszkańców terenów obsługiwanych przez GOAP
  2. wesprzeć wizerunek GOAP jako instytucji edukującej i przyjaznej mieszkańcom
goaptop

Co osiągnęliśmy?

Zoom
Pół miliona

wyświetleń kreacji reklamowej

Zoom
9 tysięcy odwiedzin

odwiedzin strony konkursowej

Zoom
100% więcej

polubień fanpage'a w ciągu dwóch tygodni

Ty też możesz odnieść taki sukces!
Zakres działań

Proces

Etap I

Pomysł i kreacja

Pozyskanie jak największej liczby uczestników konkursów wśród mieszkańców terenów obsługiwanych przez GOAP. Dobranie treści banerów reklamowych, które jednocześnie zaprezentują sens konkursu i zachęcą do wzięcia udziału. Wybór właściwej grupy docelowej i konfiguracja kampanii w taki sposób, aby przeznaczony na nią budżet został skutecznie i jak najefektywniej wykorzystany.

Etap II

Promocja

Wybór mediów społecznościowych (Facebook), jako kanału, który daje możliwość precyzyjnej selekcji użytkowników. Budowa skutecznej kampanii reklamowej ze średnią liczbą kliknięć na poziomie 3000 podczas każdej kampanii, przy jednoczesnym zachowaniu niskich stawek za pojedyncze kliknięcie.

Etap III

Pomiar i optymalizacja

Maksymalna skuteczność kampanii w efekcie przeprowadzonej optymalizacji konwersji. Wykorzystanie budżetu tylko na kliknięcia, które przynoszą realne korzyści w postaci dużej liczby uczestników konkursu, polubień fanpage'a i wzrostu odwiedzin strony ZM GOAP. Skutki działań optymalizacyjnych już przy pierwszym konkursie, który uzyskał dużą liczbę zgłoszeń. Podobny efekt w kolejnych konkursach.

quote
Prawidłowo skonfigurowana i zoptymalizowana kampania reklamowa to sposób na ciekawą i skuteczną promocję przy niewielkich nakładach finansowych. Zainwestowaliśmy w jej przeprowadzenie z zamiarem popularyzacji konkursów i pozyskania jak największej liczby uczestników konkursów oraz polubień naszego fanpage'a i udało się, co potwierdzają statystyki.
GOAP.png
Związek Międzygminny GOAP

Ważnym zadaniem ZM GOAP, czyli Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”, jest szerzenie wiedzy ekologicznej oraz popularyzacja idei segregacji odpadów. Jedną z form naszych działań w tym zakresie była organizacja konkursów, których celem było edukowanie mieszkańców poprzez wspólną zabawę: konkurs plastyczny, konkurs na nowy slogan oraz projekt multimedialny zachęcający do proekologicznych zachowań.

Wszystkie konkursy promowaliśmy w kampanii reklamowej na Facebooku. O wyborze tego sposobu promocji zadecydowała możliwość ścisłego doboru grupy docelowej oraz niskie koszty. Obsługę oraz optymalizację kampanii powierzyliśmy firmie „Widoczni”, która czuwała nad statystykami kampanii, sterując ustawieniami w taki sposób, aby w pełni wykorzystać jej potencjał.

Łącznie w trzech konkursach naszą reklamę zobaczyło blisko pół miliona użytkowników. Skutkowało to zarówno wzrostem liczby polubień fanpage'a, jak i liczby uczestników konkursów. Na każdym etapie „Widoczni” czuwali nad spójnością materiałów oraz efektywnością ich przekazu.

Zależało nam również na dominacji w wynikach wyszukiwania na jak największą ilość fraz powiązanych tematycznie z usługami wynajmu samochodów.

Dodatkowym celem kampanii była budowa wizerunku ZM GOAP jako instytucji przyjaznej mieszkańcom i prowadzącej ciekawe przedsięwzięcia edukacyjne. Ten cel również udało się osiągnąć, dzięki zachowaniu wysokiego poziomu konkursów.

Prawidłowo skonfigurowana i zoptymalizowana kampania reklamowa to sposób na ciekawą i skuteczną promocję przy niewielkich nakładach finansowych. Zainwestowaliśmy w jej przeprowadzenie z zamiarem popularyzacji konkursów i pozyskania jak największej liczby uczestników konkursów oraz polubień naszego fanpage'a i udało się, co potwierdzają statystyki.

Zobacz pozostałe historie sukcesu:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej