Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E ronomed sprzet medyczny
Historia współpracy Ronomed - Google Ads

Ronomed - internetowy sklep ze sprzętem medycznym

40-krotny wzrost wartości wszystkich konwersji z kampanii Google Ads

Ronomed - o sklepie

Ronomed to internetowy sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym, który jest wyłącznym importerem wysokiej klasy aparatury medycznej. Ronomed specjalizuje się także w dystrybucji mebli medycznych do wyposażenia gabinetów lekarskich czy szpitali.


Do grona klientów agencji widoczni sklep dołączył we wrześniu 2019 roku. Właścicielom zależało na zwiększeniu widoczności online zarówno w płatnych, jak i bezpłatnych wynikach wyszukiwania. W tej historii współpracy opisujemy działania w ramach kampanii Google Ads. 

historia wspolpracy widoczni i ronomed
historia wspolpracy widoczni ronomed historia wspolpracy ronomed widoczni

Wyzwania

Początkowo największym wyzwaniem dla naszych specjalistów Google Ads było rozeznanie się w samej branży i aparaturze medycznej. W trakcie ustawiania najlepszych parametrów kampanii okazało się, że koszty kliknięć są bardzo zróżnicowane. Musiało minąć trochę czasu zanim kampania “opracowała i wdrożyła” odpowiednią strategię.

Efekty, które widzieliśmy na wykresach są niekoniecznie miarodajne, ponieważ wielu klientów dzwoni do sklepu, klikając w reklamy i robi zamówienia telefonicznie.
Katarzyna Sworek widoczni
Katarzyna Sworek,
opiekun SEM Ronomed

Efekty, które widzieliśmy na wykresach są niekoniecznie miarodajne, ponieważ wielu klientów dzwoni do sklepu, klikając w reklamy i robi zamówienia telefonicznie. To dość powszechne zjawisko w branży medycznej. Sprzęt znajdujący się w sklepie kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych, dlatego klienci często wolą dopytać o szczegóły danej aparatury bezpośrednio u źródła. -

Proces SEM

 

Działania rozpoczęliśmy standardowo od badania rynku i trendów. W marcu 2020, kiedy nastała pandemia i sytuacja na rynku uległa zmianie mieliśmy już wystarczającą ilość danych, aby skutecznie rozwinąć kampanię. 


W trakcie trwania kampanii testowaliśmy różne rozwiązania np. strategie dostosowania stawek. Obecnie cały czas analizujemy i monitorujemy, w jakim okresie jaka kategoria produktów najlepiej się sprzedaje.

Wypracowane efekty

Pierwsze efekty były widoczne bardzo szybko. Stały wzrost nastąpił już po 2-3 miesiącach. Nasze działania oparliśmy o 3 filary:

1
podział produktów na idealne grupy reklamowe
2
inteligentna kampania produktowa (pla)
3
sprawny remarketing

Z pewnością do sukcesu kampanii Google Ads przyczyniło się także równoległe prowadzone pozycjonowanie. 

 

Ty także możesz odnieść taki sukces!
Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

40-krotny wzrost

wartości wszystkich konwersji

4,5-krotny wzrost

kliknięć

Ponad 3-krotny wzrost

wyświetleń

Moc synergii działań!

 

Ronomed jest świetnym przykładem tego, jak synergia dwóch działań może przyczynić się do spektakularnych efektów. Klient od samego początku postanowił zainwestować równoległe w SEO i Google Ads, co było strzałem w 10!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej