Filtr Google - czy grozi Twojej stronie?

Filtr-Google-czy-grozi-Twojej-stronie.jpg

Wyszukiwarka Google dąży do tego, by użytkownik w odpowiedzi na swoje zapytanie otrzymał adekwatną, przydatną i interesującą treść. Dlatego też wysokimi pozycjami w wynikach wyszukiwania docenia te witryny, które działają zgodnie z wytycznymi dla webmasterów. Z kolei właściciele witryn, którzy próbują manipulować wynikami wyszukiwania, muszą liczyć się z otrzymaniem filtra Google. Czym jest filtr (kara) od Google i za jakie działania możesz go otrzymać?

 

 

Filtr Google - co to jest? Filtry Google a efekty pozycjonowania stron

Filtr Google to rodzaj kary od Google, na skutek której Twoja witryna odnotowuje spadki w wynikach wyszukiwania. Ich zakres może być różny - kara może spowodować zarówno spadki o kilka, jak i kilkadziesiąt pozycji. Za rażące naruszenie zasad dla webmasterów Twoja witryna może zostać ukarana całkowitym usunięciem z wyników wyszukiwania (ban).

Wyróżniamy dwa rodzaje kar (filtrów) Google. Są to:

  • kary ręczne, które dotyczą tylko Twojej witryny i są nakładane ręcznie przez pracowników Search Quality Team - jeśli na Towją strone zostanie nałożony filtr ręczny od Google, zostaniesz o tym poinformowany za pośrednictwem Google Search Console,
  • kary algorytmiczne, które dotyczą wielu witryn i wynikają z aktualizacji algorytmu; zazwyczaj efekty filtrów algorytmicznych są widoczne po kilku tygodniach od wdrożenia aktualizacji, ale Google informuje tylko o kluczowych zmianach - wiele z nich nie zostaje ogłoszonych, a Ty zauważasz zmiany jedynie po ograniczeniu ruchu w swojej witrynie; część witryny na skutek zmian algorytmicznych zaliczy poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania.

Filtr algorytmiczny i filtr ręczny od Google mogą zostać nałożone z dwóch głównych powodów. Są to:

  • oferowanie użytkownikom wrażeń niskiej jakości (np. niska jakość treści, zduplikowana treść itp.),
  • próba manipulowania wynikami wyszukiwania poprzez stosowanie nieuczciwych praktyk pozycjonowania stron (np. kupowanie linków).

 

Filtr Google a aktualizacje algorytmów w pozycjonowaniu stron

Google stale, począwszy od 1998 roku, aktualizuje swój algorytm. Wszystko po to, by dostarczyć użytkownikom wyniki jak najlepiej dopasowane do ich zapytań pochodzące ze stron wysokiej jakości. Rocznie Google dokonuje nawet kilku tysięcy aktualizacji, ale największe zmiany w wynikach wyszukiwania miały miejscu po wdrożeniu kilkunastu z nich. Ich listę znajdziesz na poniższej infografice, a o szczegółach zmian w algorytmie przeczytasz w artykule: Aktualizacje algorytmów i filtry Google - czy jest się czego obawiać?

 

 

Dotychczasowe aktualizacje ogłaszane przez Google najczęściej dotyczyły:

  • treści strony (Panda, Pirat, Koliber, RankBrain, Bert),
  • linkowania (Pingwin),
  • wyników w lokalnych wynikach wyszukiwania (Gołąb, Opos),
  • User Experience i sposobu działania witryny (zapowiedziana na 2021 rok aktualizacji Page Experience, o której pisaliśmy w artykule “Co to jest Page Experience?

Więcej o sposobie działania witryny i jej wpływu na pozycjonowanie stron znajdziesz w artykule “Co to jest UX i jakie działania obejmuje?”.

 

Filtr algorytmiczny w SEO - jak go uniknąć?

Filtr algorytmiczny wiąże się z wdrożeniem przez Google aktualizacji, która wpływa na wyniki wielu różnych witryn internetowych. Część z nich może w wyniku zmiany algorytmu osiągnąć wyższe pozycje, a inne zanotują gorsze wyniki w rankingach. Na spadki pozycji narażone są strony, które w procesie pozycjonowania stosują nieuczciwe praktyki, których celem jest manipulacja wynikami wyszukiwania. Za jakie działania SEO w zakresie link buildingu, tworzenia treści i User Experience można otrzymać filtr algorytmiczny?

 

Nieuczciwe strategie linkowania w pozycjonowaniu - za co grozi Ci filtr Google w zakresie link buildingu?

Wartościowe linki prowadzące do witryny to jeden z głównych czynników mających wpływ na wyniki pozycjonowania strony. Dzięki nim budujesz autorytet eksperta w branży i pokazujesz algorytmom Google, że jesteś ceniony przez użytkowników. Musisz jednak mieć na uwadze, że nieuczciwe działania w zakresie budowy profilu linkowego mogą skutkować karą algorytmiczną od Google. Największe zmiany w wynikach wyszukiwania związane ze strategią linkowania nastąpiły w 2012 roku, gdy Google wdrożyło aktualizację Pingwin (obecnie jest on częścią głównego algorytmu Google i działa w czasie rzeczywistym). W efekcie Pingwina spadki zanotowały strony, które:

  • kupowały linki,
  • uczestniczyły w wymianie linków,
  • miały dużo linków ze stron spamerskich oraz niskiej jakości,
  • budowały profil linków w sposób nienaturalny i odnotowywały duży przyrost linków w krótkim czasie.

 

  Nienaturalny przyrost linków na wykresie

 

Wskazówka: Jesteś początkującym pozycjonerem, nie masz doświadczenia i nie wiesz co robić, by filtr w Google za nienaturalne linki Cię nie dotyczył? By nie narazić się na algorytmiczny filtr Google, zadbaj o pozyskiwanie linków ze stron wysokiej jakości. Pamiętaj, by wzrost linków miał charakter stopniowy, a nie gwałtowny. Nie korzystaj z platform wymiany linków oraz kupowania linków, zwłaszcza z zagranicznych stron. Istotnym elementem strategii linkowania jest również dobór anchorów, czyli treści linków wewnętrznych i zewnętrznych. Planując linkowanie, powinieneś stosować anchory o zróżnicowanej treści. Jakie anchory wyróżniamy?

  • o ściśle dopasowanej treści - obejmujące konkretne słowo kluczowe (np. hotel Wrocław),
  • o częściowo dopasowanej treści - w treści anchora zawarta jest fraza kluczowa, ale w sposób bardziej naturalny, który pasuje do treści zdania, np. hotel we Wrocławiu,
  • opisowe, np. link o treści “artykuł dotyczący strategii słów kluczowych”
  • markowe, np. Widoczni,
  • anchory w postaci czystego adresu URL, np. https://widoczni.com/,
  • graficzne - wówczas treść anchora stanowi tekst alternatywny obrazu.

Wskazówka: By filtr w Google za nienaturalne linki Cię nie dotknął, powinieneś tworzyć treść anchorów w sposób naturalny i poprawny pod względem gramatycznym, by móc umieścić ją w zdaniu. Jeśli content na Twojej stronie będzie przesycony anchorami zawierającymi jedynie treść linku lub frazy kluczowej, a anchory będą zamieszczone głównie w stopce, możesz narazić się na filtr Google.

 

Filtr Google w SEO - kary za działania w zakresie content marketingu

Filtr Google powodujący obniżenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania grozi Ci także wówczas, gdy stosujesz nieuczciwe praktyki w zakresie tworzenia contentu. Na skutek algorytmu Panda, wprowadzonego w 2011 roku, wiele stron zanotowało spadek w wynikach wyszukiwania. Obecnie algorytm Panda jest częścią stałego algorytmu Google i działa w czasie rzeczywistym. Wprawdzie nie spowoduje on usunięcia Twojej witryny z wyników wyszukiwania, ale może sprawić, że notujesz niskie pozycje i nie będziesz w stanie dotrzeć do top 10. Za jakie działania w zakresie tworzenia treści grozi Ci kara algorytmiczna? Przede wszystkim za:

  • zduplikowaną treść zarówno wewnątrz witryny, jak i w internecie w ogóle - więcej o duplicate content znajdziesz w artykule “Dlaczego duplikacja treści szkodzi stronie?”;
  • treść niskiej jakości, która nie niesie żadnej korzyści dla użytkownika i nie zawiera przydatnych informacji,
  • treść przesyconą słowami kluczowymi - frazy są w istotne w treści, natomiast nie powinny dominować, gdyż nadrzędną wartością dla algorytmów Google jest niesienie wartości dla użytkownika,
  • nieunikalną treść, która została skopiowana ze stron konkurentów lub producentów produktów, a także z innych podstron w naszej witrynie,
  • treść niepoprawną pod względem językowym lub gramatycznym, treść tworzoną z zastosowaniem automatycznych narzędzi do generowania contentu.

Jeśli na Twojej stronie znajdują się opisy produktów skopiowane ze strony producenta lub identyczne opisy tego samego produktu różniące się jedynie kolorem, to Twoja witryna może notować niskie pozycje w wynikach wyszukiwania. Istotna w przypadku treści jest także duplikacja techniczna - jeśli jeden produkt znajduje się w kilku kategoriach w sklepie internetowym, powinien znajdować się pod tym samym adresem URL w każdym z miejsc.

W jaki sposób wykryć zduplikowaną treść? Możesz w tym celu skorzystać z narzędzi Copyscape oraz Siteliner.

 

 Siteliner to jedno z narzędzi, które pozwala wykryć duplikację treści w Twojej witrynie

 

Wskazówka: Pamiętaj, że wartościowy content to istotny czynnik rankingowy w pozycjonowaniu stron - twórz treści poprawne językowo, a także przydatne i interesujące dla użytkowników, zawierające frazy kluczowe umieszczone w sposób naturalny. Unikaj narzędzi do automatycznego generowania treści, zadbaj o rozbudowę istniejących wpisów na blogu. Dlaczego warto? Tego dowiesz się z naszego artykułu “Fresh content a pozycjonowanie”.

Dowiedz się, jak tworzyć treści, które wspomogą pozycjonowanie Twojej strony - zapoznaj się z poniższymi artykułami:

 

 

Filtr Google a UX w pozycjonowaniu stron - jakie błędy na stronie grożą karą od Google?

Wygląd i sposób działania Twojej witryny również wpływają na pozycjonowanie, a błędy lub braki mogą sprawić, że na Twoją stronę zostanie nałożony filtr, który obniży pozycje w wynikach wyszukiwania. Jakie elementy mogą spowodować nałożenie kary algorytmicznej?

 

Zbyt wolne ładowanie się strony przyczyną filtra Google i ograniczenia efektów SEO

Szybkość ładowania strony to wg Google jeden z czynników rankingowych. Jeśli Twoja witryna będzie ładować się zbyt wolno, użytkownicy prawdopodobnie zrezygnują z czekania na pełne załadowanie, co z kolei zmniejszy ruch na stronie i może wpłynąć na pozycje w wyszukiwarce. Co możesz zrobić, by poprawić szybkość ładowania strony?

  • skompresuj obrazy,
  • zmniejsz ilość kodu JavaScript,
  • ogranicz liczbę elementów interaktywnych,
  • zaplanuj wdrożenie protokołu AMP, który przyspiesza ładowanie stron na urządzeniach mobilnych,
  • wykorzystaj rozproszone sieci CDN.

Do sprawdzenia szybkości swojej witryny możesz wykorzystać następujące narzędzia, które poinformują Cię, jakie zmiany powinieneś wdrożyć na stronie, by poprawić czas ładowania:

 

 Narzędzie Pingdom pozwoli Ci sprawdzić szybkość działania Twoje strony

 

Więcej informacji znajdziesz w artykule “Jak zwiększyć szybkość strony?”. Warto zwrócić uwagę na raport “Podstawowe wskaźniki internetowe dostępny w Google Search Console, który sprawdza poziom przygotowania witryny do nowej aktualizacji Google - zapowiedzianego na początek 2021 roku wdrożenia Core Web Vitals.

 

 

Raport “Podstawowe wskaźniki internetowe” w Google Search Console

 

 

Zbyt duża liczba reklam

Liczne reklamy, zwłaszcza takie, które pojawiają się niespodziewanie i zasłaniają treść, którą użytkownik widzi bez przewijania, również mogą przyczynić się do zniweczenia efektów pozycjonowania strony i nałożenia algorytmicznego filtra. Użytkownicy niechętnie będą odwiedzać witrynę przesyconą reklamami, która nie jest dla nich czytelna, co wpłynie zarówno na obniżenie współczynnika CTR, jak i ruchu na stronie. W wyniku zmiany algorytmu Twoja strona raczej straci pozycje niż je zyska.

 

Błędy 404 - jak przyczyniają się do nałożenia kar przez Google?

Duża liczba błędów 404 zniechęca zarówno użytkowników, jak i roboty Google. Brak konkretnego produktu prawdopodobnie sprawi, że użytkownik zrezygnuje z zakupu w Twoim sklepie, a algorytmy Google odnotują wysoki współczynnik odrzuceń. Może to wpłynąć na spadek w wynikach wyszukiwania na skutek aktualizacji algorytmu Google.

Wskazówka: Na bieżąco sprawdzaj, czy w Twojej witrynie znajdują się strony z błędem 404. Stosuj przekierowania, dzięki którym unikniesz sytuacji, w której użytkownik trafia na stronę pozbawioną treści. Więcej o przekierowaniach znajdziesz w artykule “Przekierowania 301 a pozycjonowanie stron”.

 

 W narzędziu Google Search Console znajdziesz strony z błędem 404

 

 

Twoja strona nie ma wersji mobilnej lub responsywnej? Licz się z karą algorytmiczną od Google

W 2015 roku Google ogłosiło, że podczas ustalania rankingów w wynikach wyszukiwania będzie brało pod uwagę mobilną wersję strony. Jeśli jej nie masz, narażasz się na filtr algorytmiczny i niższe pozycje w wyszukiwarce.

Wskazówka: Najlepiej, jeśli Twoja strona ma charakter responsywny i automatycznie dostosowuje swój wygląd do wielkości ekranu urządzenia, z którego korzysta użytkownik. Dzięki temu witryna będzie przyjazna w obsłudze - wszystkie przyciski będą wyświetlać się w odpowiednim miejscu, a obrazy nie zasłonią treści. Jeśli chcesz sprawdzić, czy witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, skorzystaj z testu Mobile Friendly w Google Search Console:

 

 Test optymalizacji mobilnej w Google Search Console

 

 

Ręczny filtr Google a pozycjonowanie strony - jakie działania mogą obniżyć Twoją pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania?

Twoja witryna internetowa może również paść ofiarą ręcznego filtra Google. Potentat z Mountain View zatrudnia specjalistów, którzy monitorują kilkadziesiąt tysięcy stron miesięcznie i sprawdzają je pod względem przestrzegania wytycznych dla deweloperów. Jeśli pracownik Google znajdzie w Twojej witrynie błędy, może nałożyć na nią ręczny filtr. Zostaniesz o tym poinformowany w narzędziu Google Search Console. Jakie działania z zakresu pozycjonowania stron są zagrożone ręcznym filtrem?

 

Nienaturalny profil linków w pozycjonowaniu stron a filtr Google

Nienaturalny profil linków może być przyczyną nie tylko kary algorytmicznej, ale również ręcznej. Dlatego powinieneś stale analizować linki przychodzące do Twojej witryny, a także unikać kupowania linków, uczestnictwa w programach wymiany linków. Działaniem, które może narazić Twoją witrynę na karę, jest także pozyskiwanie linków ze stron niezaindeksowanych przez Google, o niskiej pozycji w wyszukiwarce, a także katalogów o niskim autorytecie. Linki powinny pochodzić ze stron o podobnej lub powiązanej tematyce z oryginalną i wartościową treścią. Co zrobić, by pozbyć się szkodliwych linków i zlikwidować filtr w Google za nienaturalne linki? W tym celu podejmij następujące kroki:

  • pobierz swoje linki w narzędziu Google Search Console lub skorzystaj ze wsparcia agencji SEO, która ma dostęp do profesjonalnych narzędzi do analizy profil linkowego,
  • dodaj atrybut nofollow do linków słabej jakości,
  • zrzeknij się szkodliwych linków lub usuń je.

 

Błędy w przekierowaniach przyczyną ręcznego filtra Google

Na czym polegają błędy w przekierowaniach, które mogą skutkować nałożeniem ręcznego filtra? Zazwyczaj ma to miejsce wówczas, gdy użytkownik zostaje przeniesiony na inną stronę niż ta, która jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że nie musisz takiego przekierowania wdrożyć samodzielnie - czasem zdarza się, że ono zaimplementowane automatycznie przez wtyczki CMS. Jak naprawić błąd? Znajdź błędy w indeksowaniu w Google Search Console, usuń błędne przekierowania i zgłoś witrynę do ponownego rozpatrzenia. Pamiętaj, że rozpatrzenie wniosku może zająć kilka tygodni.

Chcesz wiedzieć więcej o tworzeniu przekierowań, które wspierają pozycjonowanie stron? Szczegółowe informacje zamieściliśmy w artykule “Przekierowania 301 w SEO”.

 

 

Atak hakerski - częsta przyczyna kar od Google i spadków efektów pozycjonowania strony

Jeśli Twoja strona zostanie zaatakowana przez hakerów, a algorytmy Google zauważą, że witryna została zainfekowana, nałożą na Twoją stronę filtr lub nawet ban. Zostaniesz poinformowany o ręcznej karze za pośrednictwem Google Search Console. Co powinieneś zrobić, by wyeliminować ręczną karę? Podejmij następujące kroki:

  • skontaktuj się hostingodawcą,
  • sprawdź zabezpieczenia strony i wykryj luki, by wykryć, w jaki sposób nastąpił atak hakerski,
  • dowiedz się, jakiego rodzaju atak hakerski miał miejsce (czy na Twoją witrynę wniknęło złośliwe oprogramowanie czy też na przykład spam),
  • wyczyść witrynę,
  • zgłoś stronę do GSC w celu ponownego rozpatrzenia.
  • Pamiętaj, że zawsze powinieneś mieć aktualną kopię zapasową witryny.

 

Odmienny sposób wyświetlania strony dla robotów i użytkowników - jak szkodzi pozycjonowaniu Twojej strony?

Treść wyświetlana użytkownikom oraz robotom Google powinna być taka sama. Jeśli istnieją różnice co do sposobu wyświetlania witryny, narażasz się na ręczny filtr Google. Różnice te mogą polegać na:

  • wyświetlaniu wersji HTML robotom Google oraz wersji Flash użytkownikowi,
  • wyświetlaniu pełnej treści strony algorytmom oraz ograniczonej wersji użytkownikom, którzy się nie zarejestrowali, nie zapisali do newslettera lub nie zalogowali.

 

Ukrywanie obrazów - większe prawdopodobieństwo filtra Google

Jednym z działań, które również może prowadzić do nałożenia ręcznego filtra na Twoją witrynę, jest ukrywanie obrazów obejmujące:

  • ukrywanie jednego obrazu pod innym,
  • wyświetlanie użytkownikom oraz algorytmom innych obrazów.

 

Hosting przyczyną filtra Google

Nieprawidłowo dobrany, darmowy hosting przesycony reklamami, również może zniweczyć efekty pozycjonowania stron i spowodować ręczny filtr Google oraz obniżyć Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Dlatego też powinieneś wybrać płatny hosting i domenę pochodzące ze sprawdzonych firm hostingowych. Przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak wybrać hosting dla sklepu internetowego.

 

Ręczne kary Google w kontekście contentu - jakich treści powinieneś unikać?

Treść na Twojej stronie powinna być nie tylko oryginalna, ale również wartościowa i poprawna pod względem językowym. Jeśli decydujesz się na skorzystanie z automatów i narzędzi do generowania i tłumaczenia treści, narażasz się na ręczne kary od Google, które obniżają pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania i ograniczą ruch na stronie. Zrezygnuj również z automatycznych narzędzi do optymalizacji treści, na przykład do optymalizacji meta tagów. Meta dane, które wspierają SEO, powinny być stworzone dla czytelników i zachęcać ich do przejścia do witryny. Automatyczne dane strukturalne nie tylko nie przyniosą oczekiwanych efektów pozycjonowania stron, ale mogą skutkować nałożeniem kary przez pracownika Google. Ręczny filtr Google może również wynikać z ukrywania treści oraz zbyt dużej liczby wpisów gościnnych i afiliacyjnych, które nie niosą wartości dodanej dla użytkownika.

 

Spam generowany przez użytkowników przyczyną kary od Google

Treść generowana przez klientów, tzw, user generated content, może wspierać efekty pozycjonowania stron, jednak spam pochodzący od użytkowników może spowodować ręczną karę od Google. Dlatego też powinieneś samodzielnie określić, na których stronach użytkownicy mogą dodawać komentarze, a także moderować je i usuwać treści zawierające reklamy i spam oraz komentarze niezwiązane z tematyką strony.

 

 

Jak sprawdzić, czy Google nałożyło filtr na moją stronę?

 

Filtr ręczny

By dowiedzieć się, czy pracownicy Google nałożyli na Twoją witrynę lub jej część filtr ręczny od Google, wystarczy skorzystać z darmowego narzędzia Google Search Console. W sekcji “Ręczne działania” znajdziesz informację o ewentualnych filtrach nałożonych przez pracownika Google oraz wskazówki, co należy poprawić. Po wprowadzeniu zmian możesz zgłosić witrynę do ponownego rozpatrzenia - po około tygodniu lub dwóch Google rozpatrzy Twoją prośbę. Jeśli wykonałeś wszystko w sposób prawidłowy, filtr zostanie zdjęty.

 

 Informacje o nałożeniu ręcznego filtra Google znajdziesz w Google Search Console w sekcji Ręczne działania

 

 

Filtr algorytmiczny

Chcesz dowiedzieć się, czy na Twoją stronę został nałożony filtr algorytmiczny? Najlepszym sposobem jest stała obserwacja pozycji Twojej witryny oraz ruchu na stronie. W tym celu możesz wykorzystać zarówno darmowe narzędzie Google Analytics, które kompleksowo monitoruje ruch na stronie, jak i płatne narzędzia SEO, takie jak Senuto, w którym sprawdzisz widoczność witryny na konkretne słowa kluczowe oraz liczbę słów kluczowych w top 3, top 10 i top 50 wyników wyszukiwania.

Analiza odwiedzin na stronie pozwala na szybką diagnozę. Nagły spadek liczby użytkowników, szczególnie w terminie, gdy Google publikuje aktualizacje swoich algorytmów, może świadczyć o nałożonej karze.

Dowiedz się, jak sprawdzić ruch na stronie w z wykorzystaniem narzędzi - Google Analytics, Senuto, Semstorm i Ahrefs.

 

Ruch w narzędziu Google Analytics

 

 

Widoczność w narzędziu Senuto

 

 

Ban

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja witryna została wykluczona z wyników wyszukiwania, wpisz w pasek wyszukiwarki “site:twojadomena”. Jeśli otrzymasz wyniki, to znaczy, że Twoja witryna nie padła ofiarą bana.

 

 Wpisując w wyszukiwarkę hasło “site:widoczni.com”, sprawdzamy, czy witryna agencji widoczni jest widoczna w wynikach wyszukiwania.

 

 

Jak zdjąć filtr nałożony przez Google?

Jeśli przyczyną kary jest linkowanie, warto zwrócić się po pomoc do ekspertów, którzy zaproponują usuwanie filtra od Google. Jednym z etapów pracy nad oczyszczeniem strony z linków jest oficjalne zrzeczenie się ich u administratora Google. To bardzo czasochłonny proces, który może zająć od kilku dni do nawet kilku tygodni. Usunięcie wszystkich linków nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż w ten sposób całkowicie pozbawiamy serwis ruchu ze stron odsyłających. Ekspert musi więc zebrać bazę wszystkich linków, następnie sklasyfikować je jako użyteczne lub szkodliwe, a dopiero w następnym kroku przejść do usuwania. Jeśli przyczyną filtra są inne działania - na przykład w zakresie contentu, sposobu działania i wyświetlania strony czy przekierowań - powinieneś wyeliminować błędy. Twórz oryginalną treść wysokiej jakości, zadbaj o optymalizację konwersji oraz User Experience w pozycjonowaniu stron. Nie ukrywaj treści ani obrazów, a także samodzielnie optymalizuj meta tagi. Takie działania zapewnią Ci nie tylko efekty pozycjonowania strony, ale przede wszystkim uchronią Cię od kar Google i utraty pozycji w wynikach wyszukiwania.

 

Współpraca ze specjalistami SEO - sposób na uniknięcie filtrów Google

Nałożone kary przez Google to najbardziej dotkliwy skutek nieumiejętnego pozycjonowania strony. Gdy z pomocą specjalistów uda nam się powrócić do wyników wyszukiwania, lepiej nie narażać się ponownie na wykluczenie. Zrzekanie się linków może zostać rozpatrzone negatywnie, pozbawiając ukaraną stronę możliwości ponownego pojawienia się w top 10 wyników wyszukiwania. Wybierając profesjonalne agencje SEO, masz pewność, że zainwestowane w ich działania środki nie tylko w bezpieczny sposób poprawią widoczność strony, ale także zwrócą się dzięki większej liczbie zapytań klientów.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Filtr Google - czy grozi Twojej stronie?

Średnia ocen użytkowników4.90 na podstawie 79 głosów

UDOSTĘPNIJ