Jak określać stawki w Google Ads dla e-commerce? Kompleksowy przewodnik

Jak okreslac stawki w Google Ads dla ecommerce
Spis treści

• Ustal cel kampanii reklamowej

• Wybierz strategie ustalania stawek

• Monitoruj efekty kampanii i dokonuj korekt stawek

• Podsumowanie

Ustalanie optymalnych stawek w Google Ads dla e-commerce to niemal sztuka równie ważna, co sama oferta produktów. Zrozumienie funkcjonowania tej platformy, może zdeterminować, czy Twoja inwestycja przyniesie zyski, czy stanie się jedynie kosztem. Utrzymanie wysokiej efektywności, przy optymalnym budżecie wymaga przemyślanej strategii. Dowiedz się jak ustalać stawki w Google Ads, tak aby Twoje kampanie stały się nie tylko widoczne, ale przede wszystkim - efektywne.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak krok po kroku ustalić stawki w Google Ads dla e-commerce,
 • jakie strategie stawek oferuje Google Ads,
 • jak dopasować strategię ustalania stawek do celu kampanii,
 • w jaki sposób monitorować efektywność danej strategii i podejmować zmiany.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Ustal cel kampanii reklamowej

Ustalenie klarownego celu kampanii reklamowej stanowi fundament każdej skutecznej strategii w Google Ads dla e-commerce. To właśnie od tego celu będzie zależało, jakie strategie ustalania stawek oraz jakie rodzaje reklam będą najlepiej spełniać Twoje oczekiwania. Dlatego pierwszym krokiem jest precyzyjne określenie, co chcesz osiągnąć za pomocą swoich reklam:

 • Twoim głównym celem jest zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym? W takim przypadku może Ci zależeć na strategii, która maksymalizuje liczbę konwersji lub wartość tych konwersji.
 • Jeśli Twoją priorytetową metryką jest ogólny zysk z reklamy, możesz wybrać strategię Docelowy ROAS, która pozwala na optymalizację wydatków na podstawie docelowego zwrotu z inwestycji. Sprawdź, co to jest ROAS!
 • Z kolei jeśli Twoim celem jest zwiększenie widoczności marki lub zdobycie nowych klientów, to strategie takie jak Maksymalizacja liczby kliknięć lub Docelowy CPM mogą być bardziej odpowiednie.

Cele kampanii w Google Ads.

Ważne jest to, aby cel był jasny i mierzalny, dzięki czemu będziesz mógł skoncentrować się na właściwej strategii i osiągnąć pożądane wyniki w Google Ads. Poniżej opiszemy wszystkie możliwe strategie ustalania stawek oraz określimy, dla jakich celów są najbardziej odpowiednie.


Wybierz strategie ustalania stawek

Wybór odpowiedniej strategii ustalania stawek w Google Ads dla e-commerce to bardzo ważny moment, który może znacząco wpłynąć na efektywność Twoich kampanii. Na początku warto przemyśleć, czy chcesz zająć się tym samodzielnie, czy wolisz polegać na systemie Google Ads. Możesz zdecydować się na ręczne określenie stawek, zachowując pełną kontrolę nad budżetem, lub zaufać inteligentnemu ustalaniu stawek, które wykorzystuje zaawansowane algorytmy, aby zoptymalizować Twoje kampanie. Ta druga możliwość dzieli się na różne opcje ze względu na konkretne cele kampanii. Poznaj je wszystkie:


Docelowy CPA

Decydując się na strategię Docelowy CPA w kontekście reklam PPC, określasz średnią kwotę, którą chciałbyś wydać na każdą uzyskaną konwersję. Wykorzystując tę metodę, system automatycznie dostosowuje stawki, aby zapewnić jak najwięcej konwersji w ramach ustalonego budżetu. Należy jednak pamiętać, że rzeczywisty koszt CPA może różnić się od tego, co zostało ustalone na początku - może być niższy, wyższy lub zgodny z planem. Co więcej, jeśli ustawisz bardzo niski CPA, istnieje ryzyko, że Google może ograniczyć wyświetlanie Twoich reklam.

Kiedy opłaca się stosować Docelowy CPA?
Strategia Docelowy CPA może być dla Ciebie odpowiednia, jeżeli masz jasno zdefiniowane cele związane z kosztem CPA i wiesz, jaką wartość ma dla Twojego biznesu każda konwersja. Tę strategię warto także wziąć pod uwagę, jeśli chciałbyś przetestować różne metody ustalania stawek i porównać ich efektywność.

Sprawdź, jak zarządzać swoim budżetem w Google Ads:


Docelowy ROAS

Wybierając strategię Docelowy ROAS w Google Ads, określasz, ile chcesz zarobić na każdej wydanej złotówce w kontekście konwersji. Aby zapewnić osiągnięcie określonych celów zwrotu z wydatków na reklamę, Google automatycznie dostosowuje stawki. Oznacza to, że Twoje reklamy będą wyświetlane częściej, gdy Google uzna, że mają one większe szanse na konwersję. Ustalenie zbyt optymistycznych celów ROAS może jednak ograniczyć widoczność Twojej reklamy i zredukować jej ruch. Dzieje się tak dlatego, że Google będzie starał się osiągnąć Twoje cele, nawet jeśli oznacza to, że Twoje reklamy będą wyświetlane rzadziej.

ROAS przedstawia się w formie procentowej. Aby określić docelowy ROAS, wystarczy podzielić całkowitą sprzedaż przez wydatki reklamowe i pomnożyć wynik przez 100%.
Wzór prezentuje się następująco:

sprzedaż / wydatki na reklamę X 100 = zwrot z wydatków na reklamę

Dla ilustracji: jeśli zamierzasz zarobić 4 złote na każdej wydanej złotówce, Twój ROAS wynosi 400%.

Kiedy warto wykorzystać strategię Docelowy ROAS?
Strategia Docelowy ROAS jest szczególnie efektywna dla firm oferujących szeroki i różnorodny zakres produktów. Jest to spowodowane tym, że strategia ta pozwala na dostosowanie stawek w zależności od prawdopodobieństwa konwersji. W przypadku firm z szeroką ofertą, produkty o wysokiej wartości konwersji będą wyświetlane częściej, co może prowadzić do zwiększenia ROAS. Z tego powodu jest ona idealna dla sklepów e-commerce oraz dla przedsiębiorstw, które dokładnie określiły wartość konwersji.


Docelowy CPM

Wykorzystując strategię Docelowy CPM, płacisz za każde tysiąc wyświetleń Twojej reklamy. Ciekawostką jest to, że nie ponosisz kosztów za wyświetlenia, które nie zostały odtworzone w całości, co czyni tę strategię często bardziej opłacalną. Jednakże warto zwrócić uwagę, że CPM skupia się na zwiększeniu zasięgu, a niekoniecznie konwersji czy sprzedaży. Innymi słowy, płacisz za widoczność, niekoniecznie za rezultaty. Sprawdź, jak zwiększyć widoczność sklepu w wyszukiwarce Google!

Kiedy warto korzystać ze strategii Docelowy CPM?
Jeśli Twoim celem jest zwiększenie zasięgu reklam w sieci reklamowej Google lub na YouTube, Docelowy CPM może być najbardziej odpowiednią strategią ustalania stawek. Warto jednak podkreślić, że opcja ta nie jest dostępna w ramach reklamy w sieci wyszukiwania.

Wskazówka: Optymalizuj reklamy wideo tak, by ich długość nie była krótsza niż 15 sekund, ale jednocześnie staraj się szybko przekazać główne przesłanie. Istnieje ryzyko, że użytkownicy nie zdecydują się na obejrzenie reklamy trwającej nawet 30 sekund.


Docelowy udział w wyświetleniach

Korzystając ze strategii Docelowy udział w wyświetleniach w Google Ads, masz kontrolę nad tym, jak często Twoje reklamy są pokazywane użytkownikom. Ostateczny cel tej strategii to osiągnięcie dominacji w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych. Taktyka ta daje również możliwość wyboru lokalizacji wyświetlania reklam, czy to na szczycie strony wyników wyszukiwania, czy w dowolnym jej miejscu.

Kiedy opłaca się stosować Docelowy udział w wyświetleniach?
Zastosowanie tej strategii jest kluczowe, gdy reklamodawca chce zachować dominację w wynikach wyszukiwania dla konkretnych fraz związanych z marką. Docelowy udział w wyświetleniach może też być dla Ciebie odpowiedni, jeśli dysponujesz znaczącym budżetem reklamowym, i Twoim celem jest budowanie rozpoznawalności marki.

Nie zapominajmy również o strategicznym zastosowaniu tej metody w celu obrony przed konkurencją. Jeśli rywale używają Twoich słów kluczowych związanych z marką, możesz wykorzystać tę strategię, by nie pozwolić im „ukraść” Twoich potencjalnych klientów.


Maksymalizuj konwersje

Strategia Maksymalizuj konwersje, korzysta z zaawansowanego uczenia maszynowego w celu automatycznego dostosowywania stawek, umożliwiając uzyskanie największej liczby konwersji przy danym budżecie. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą wykorzystać pełny potencjał swojego budżetu reklamowego. Dla reklamodawców z ograniczonymi finansami dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie od niższego dziennego limitu wydatków, a następnie śledzenie wyników i stopniowe zwiększanie budżetu.

Kiedy warto stosować strategię Maksymalizacja konwersji?
Jeśli konwersje w Twoim przypadku mają identyczną wartość i nie jesteś przywiązany do konkretnych celów CPA lub ROAS, strategia Maksymalizuj konwersje będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. To oznacza, że jeśli oferujesz produkt czy usługę o stałej cenie - taką jak kurs online, dostęp do programu członkowskiego czy bilet na imprezę - ta strategia jest dla Ciebie.

Wskazówka: Jeśli Twoim priorytetem jest nie tylko maksymalizacja konwersji, ale także kontrola nad kosztami każdej konwersji, warto jednak zdecydować się na strategię Docelowy CPA. Chociaż Maksymalizacja konwersji skupia się na zwiększeniu liczby konwersji, może ona zużyć cały budżet w celu osiągnięcia tego zadania, nie biorąc pod uwagę optymalizacji kosztów.


Maksymalizuj wartość konwersji

Strategia Maksymalizuj wartość konwersji w Google Ads, skupia się na optymalizacji wartości uzyskanych konwersji, a nie ich liczby. Dzięki temu, zamiast dążyć do jak największej liczby konwersji, Google stara się przyciągnąć te, które przynoszą największy zysk dla Twojej firmy.

Kiedy warto stosować strategię Maksymalizacja wartości konwersji?
Ta strategia jest szczególnie korzystna dla firm, które oferują szeroką gamę produktów o różnych cenach. Jeśli Twoim priorytetem jest sprzedaż produktów o wyższych marżach lub produktów premium, to ta strategia będzie doskonałym wyborem. Jest ona idealna dla sklepów internetowych i firm e-commerce, które chcą maksymalizować wartość każdej transakcji.

Wskazówka: Chociaż strategia Maksymalizuj wartość konwersji stara się optymalnie wykorzystać Twój dzienny budżet w celu zwiększenia wartości konwersji, może to prowadzić do wyższych wydatków reklamowych. Aby mieć pewność, że koszty są kontrolowane, regularnie monitoruj budżet dzienny i rozważ ustawienie docelowego ROAS, który pomoże w optymalizacji zwrotu z inwestycji w reklamę.

Sprawdź, jak generować więcej konwersji w swoim sklepie internetowym:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Maksymalizuj liczbę kliknięć

Strategia Maksymalizuj liczbę kliknięć w Google Ads, koncentruje się na tym, aby Twoja reklama uzyskała jak najwyższy poziom klikalności w obrębie wyznaczonego budżetu. Jest to doskonały sposób na zwiększenie widoczności i ruchu na stronie, jednak nie gwarantuje bezpośrednich konwersji.

Kiedy warto stosować strategię Maksymalizacja liczby kliknięć?
Jeśli Twoim celem jest zwiększenie widoczności marki i przyciągnięcie jak największej liczby użytkowników na stronę, ta strategia jest dla Ciebie. Będzie szczególnie skuteczna, gdy dysponujesz atrakcyjną stroną docelową z przekonującym wezwaniem do działania. Może być też użyteczna, gdy chcesz przetestować, jak nowa strona lub oferta jest odbierana przez potencjalnych klientów.

Należy jednak pamiętać, że sama liczba kliknięć nie jest równoznaczna z jakością ruchu. Wysokie klikalności nie zawsze przekładają się na sprzedaż czy inne ważne dla biznesu konwersje.

Oczywiście Google Ads umożliwia też samodzielne ustalanie stawek, które opiszemy poniżej:

 

Samodzielne określanie stawek CPC

Ręczne określanie stawek CPC to strategia, która daje reklamodawcom największą kontrolę nad tym, ile są gotowi zapłacić za każde kliknięcie swojej reklamy. Automatyczne strategie ustalania stawek w Google Ads opierają się na algorytmach i modelach uczenia maszynowego. Z kolei ręczne CPC polega na indywidualnym ustalaniu stawek dla poszczególnych słów kluczowych, grup reklam czy kampanii.

Kiedy stosować ręczny CPC?

 • Jeśli cenisz sobie pełną kontrolę nad swoimi wydatkami na reklamy i chcesz dokładnie wiedzieć, ile płacisz za każde kliknięcie.
 • Jeśli jesteś w stanie regularnie monitorować wydajność swoich kampanii i dostosowywać stawki na podstawie uzyskanych danych.
 • Jeśli Twoja kampania lub konto nie ma wystarczającej ilości konwersji, aby skorzystać z zaawansowanych strategii ustalania stawek opartych na modelach uczenia maszynowego.
 • Jeśli chcesz przeprowadzać eksperymenty z różnymi stawkami, aby zobaczyć, które słowa kluczowe przynoszą najlepsze wyniki.

Wskazówka: Korzystając z samodzielnego określania CPC, warto zacząć od ogólnych stawek dla grupy reklam, a następnie dokładnie analizować, które słowa kluczowe przynoszą największy zwrot z inwestycji. Możesz zwiększać stawki dla tych słów kluczowych, które przynoszą dobre wyniki, oraz obniżać dla tych mniej efektywnych, optymalizując w ten sposób wydajność kampanii. Sprawdź, jak optymalizować swoje kampanie w Google Ads!


Ulepszony CPC

Ulepszony CPC (znany również jako eCPC) to półautomatyczna strategia ustalania stawek, która dostosowuje Twoje stawki CPC w górę lub w dół w zależności od tego, jak prawdopodobne jest, że kliknięcie przyniesie konwersję. Google używa danych z przeszłości, by przewidzieć, które kliknięcia mają większe szanse na konwersję i odpowiednio dobiera Twoje stawki.

Kiedy stosować Ulepszony CPC?

 • Gdy dopiero zaczynasz optymalizować swoje kampanie pod kątem konwersji i potrzebujesz lekkiego wsparcia w tym procesie.
 • Jeśli chcesz utrzymać pewną kontrolę nad swoimi stawkami, ale jednocześnie chcesz korzystać z automatycznych optymalizacji oferowanych przez Google Ads.
 • Jeśli nie masz wystarczająco dużo konwersji, aby skorzystać z pełnych strategii inteligentnego określania stawek.
 • Jeśli zbierasz dane, zanim przejdziesz do bardziej zaawansowanych strategii opartych na konwersjach, takich jak docelowy CPA.

Wskazówka: Podczas korzystania z eCPC warto regularnie monitorować wyniki kampanii. Ponieważ eCPC automatycznie dostosowuje stawki, istnieje szansa, że możesz wydać więcej niż zwykle na pewne słowa kluczowe lub mniej na inne.


Widoczny CPM

Widoczny CPM, czyli vCPM, to strategia ustalania stawek, w której płacisz za każde 1000 „widocznych” wyświetleń reklamy. W tym przypadku reklamę uważa się za „widoczną”, gdy połowa jej powierzchni jest widoczna przez przynajmniej 1 sekundę (dla reklam displayowych) lub jest odtwarzana przez 2 sekundy (dla reklam wideo). Sprawdź, jak wykorzystać wideo marketing w sklepie online.

Kiedy stosować Widoczny CPM?

 • Jeśli chcesz budować świadomość wokół marki, produktu lub usługi, vCPM jest doskonałym wyborem. Zapewnia Ci pewność, że Twoja reklama jest faktycznie widziana przez użytkowników, a nie tylko wyświetlana w miejscach, w których nikt jej nie zauważy.
 • Jeśli zależy Ci na kampanii wideo, gdzie ważne jest, aby użytkownik oglądał reklamę przez pewien czas.
 • Jeśli jesteś bardziej zainteresowany ekspozycją reklamy niż kliknięciami czy konwersjami.

Wskazówka: Reklamy muszą być atrakcyjne wizualnie i dostarczać jasny przekaz, ponieważ celem vCPM jest zapewnienie, że użytkownicy rzeczywiście je widzą. Dbaj o to, aby Twoje reklamy były angażujące i dobrze dopasowane do grupy docelowej, dzięki czemu zmaksymalizujesz korzyści płynące z każdego „widocznego” wyświetlenia.


Koszt obejrzenia CPV

Strategia ustalania stawek CPV (koszt obejrzenia) jest specjalnie zaprojektowana dla reklam wideo w Google Ads. Oferuje ona unikalną możliwość płacenia tylko wtedy, gdy użytkownik faktycznie obejrzy Twoją reklamę wideo. Oznacza to, że ponosisz koszty tylko za zaangażowanie, a nie samą ekspozycję.

Kiedy zastosować CPV?

 • Jeśli Twoim głównym celem jest zwiększenie rozpoznawalności marki, produktu lub usługi za pomocą wideo, CPV jest idealnym wyborem. Umożliwia Ci płacenie tylko w momencie, gdy użytkownik naprawdę poświęcił czas na obejrzenie Twojego wideo.
 • Jeśli posiadasz angażujące materiały wideo promujące Twój produkt lub usługę, CPV może być efektywnym sposobem dotarcia do potencjalnych klientów.

Wskazówka: Optymalizuj swoje filmy tak, aby przyciągnąć uwagę użytkownika w pierwszych kilku sekundach. Jeśli film nie zainteresuje użytkownika od samego początku, prawdopodobnie opuści on reklamę. Ponadto analizuj metryki zaangażowania, takie jak częstotliwość odtwarzania i komentarze, aby zrozumieć, jak Twoje wideo jest odbierane przez publiczność.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Dostosuj stawki do konkurencji

Konkurencja w sferze reklamowej to nieustający wyścig, w którym odpowiednie dostosowanie stawek do działań rywali może być kluczem do sukcesu. Zdarzają sytuacje, kiedy zauważysz, że Twoje reklamy nie są wyświetlane tak często, jak byś chciał, lub koszty za kliknięcie stają się nieproporcjonalne do uzyskiwanych wyników. W takich momentach warto zastanowić się, czy to nie wynik zaostrzonej konkurencji.

Dostosowywanie stawek do konkurencji jest ważne z kilku powodów:

 • Konkurencyjność na rynku - Google Ads działa na bazie aukcji, więc Twoje stawki bezpośrednio rywalizują z ofertami konkurentów. Jeżeli twoje stawki są zbyt niskie, reklamy mogą nie być wyświetlane lub być wyświetlane na niższych pozycjach.
 • Optymalizacja kosztów - zrozumienie, ile konkurenci są skłonni płacić za kliknięcie, może pomóc w ustaleniu, jakie stawki będą najbardziej opłacalne dla Twojego biznesu, zapewniając jednocześnie widoczność reklam.
 • Zdobywanie ruchu o wysokiej jakości - dostosowując stawki do konkurencji i segmentując ruch, możesz skierować swoje reklamy do bardziej wartościowych użytkowników, co może prowadzić do wyższej konwersji.
 • Lepsze dostosowanie budżetu - śledzenie i dopasowanie stawek do konkurencji pozwala ci lepiej zarządzać budżetem kampanii, reagując na zmieniające się warunki rynkowe.

Dostosowywanie stawek w praktyce polega na regularnym monitorowaniu aukcji w Google Ads, korzystając z raportu „Analiza aukcji”. Dzięki temu możesz zestawić efektywność Twoich działań z rezultatami innych reklamodawców biorących udział w tej samej aukcji. Raport ten dostarcza szereg wskaźników ilustrujących zarówno Twoje osiągnięcia, jak i pozycję wśród konkurentów:

 • Udział w wyświetleniach - ten wskaźnik pokazuje, ile razy Twoja reklama wchodziła w interakcje z reklamą konkurencyjną podczas aukcji. Określa stosunek realnych do możliwych wyświetleń.
 • Pokrywające się aukcje - ten parametr ukazuje, jak często Twoja reklama jest wyświetlana równocześnie z reklamą konkurencyjną. Przykładowo, wynik 50% mówi, że z 10 wyświetleń Twojej reklamy, 5 razy reklama rywala pojawiła się obok.
 • Współczynnik wyższej pozycji - ten wskaźnik mówi, jak często reklama konkurencji pojawia się wyżej niż Twoja, ale tylko, gdy obie są prezentowane jednocześnie.
 • Współczynnik wyświetleń na górze strony - wskaźnik ten pokazuje, jak często Twoje ogłoszenie jest umieszczane na samym początku strony, przed organicznymi wynikami wyszukiwania
 • Współczynnik wyświetlenia na najwyższej pozycji - ten wskaźnik pokazuje, jak często Twoja reklama jest eksponowana na pierwszej pozycji.
 • Udział wygranych aukcji - pokazuje, jak często Twoja reklama wygrywa lub ma przewagę nad konkurencją podczas aukcji, prezentując się w lepszej pozycji lub pojawiając się, gdy konkurencyjna reklama nie jest wyświetlana.

Raport Analiza aukcji w Google Ads.


Monitoruj efekty kampanii i dokonuj korekt stawek

Efektywne zarządzanie budżetem kampanii nie polega jedynie na ustaleniu stawek i zapomnieniu o nich. W dynamicznym środowisku, jakim jest Google Ads, niezbędne do osiągnięcia optymalnych wyników jest ciągłe śledzenie efektów kampanii i elastyczność w dostosowywaniu stawek.

Przede wszystkim, warto regularnie analizować wskaźniki takie jak koszt za kliknięcie (CPC), koszt za konwersję (CPA) czy współczynnik klikalności (CTR). Jeśli zauważysz, że koszty rosną, a konwersje maleją, może to być sygnał, że Twoje stawki są zbyt wysokie w stosunku do wartości, jaką przynoszą. Z kolei jeśli Twoje reklamy mają wysoki CTR, ale niski CPC, może to sugerować, że jest przestrzeń do podniesienia stawek i zwiększenia widoczności.

Zdecydowanie warto skorzystać z narzędzi automatycznego dostosowywania stawek dostępnych w Google Ads. Takie narzędzia opierają się na specjalnych algorytmach uczenia maszynowego, dzięki czemu mogą w czasie rzeczywistym dostosowywać stawki na podstawie konkurencji i innych czynników, maksymalizując efektywność kampanii.

Ważne jest jednak, aby nie polegać wyłącznie na automatyzacji. Regularne przeglądy kampanii i samodzielne wprowadzanie zmian pozwolą na lepsze zrozumienie, jakie działania przynoszą najlepsze wyniki, a także pozwolą zidentyfikować obszary do poprawy. Pamiętaj, że nawet niewielkie korekty stawek mogą prowadzić do znaczących oszczędności w budżecie lub zwiększenia skuteczności reklam.


Jak określać stawki w Google Ads dla e-commerce? Kompleksowy przewodnik. Podsumowanie

Efektywne zarządzanie stawkami w Google Ads to niezbędnik dla sukcesu Twoich reklam sklepu e-commerce. Dzięki poznaniu wszelkich możliwości określania stawek, analizie konkurencji i stałemu dostosowywaniu swoich strategii, otwierasz drzwi do wyższej widoczności, lepszej pozycji reklam oraz optymalizacji ROI. Nie zapominaj, że sukces w reklamie online nie polega jedynie na wygrywaniu aukcji, ale na osiąganiu wartościowych konwersji przy możliwie najniższych kosztach. Wykorzystaj zdobyte informacje, eksperymentuj, analizuj wyniki i nieustannie optymalizuj swoje kampanie. Powodzenia!

Co to jest strategia ustalania stawek w Google Ads?
Down arrow

Strategia ustalania stawek w Google Ads to plan działania dotyczący tego, ile jesteś skłonny zapłacić za interakcje z reklamą (np. kliknięcie) lub jej wyświetlenie. W Google Ads możesz ustalać stawki samodzielnie lub przekazać to zadanie systemowi (inteligentne określanie stawek).

Czy istnieje minimalna stawka, którą muszę zapłacić w Google Ads?
Down arrow

Nie ma stałej minimalnej stawki, ale Twoje stawki CPC muszą być konkurencyjne w stosunku do innych reklamodawców w tej samej aukcji, aby Twoje reklamy były wyświetlane.

Co to jest CPC?
Down arrow

CPC to skrót od „Cost Per Click” (koszt za kliknięcie), który określa średnią cenę, jaką płacisz za jedno kliknięcie Twojej reklamy w Google Ads. Kwota ta może się różnić w zależności od konkurencyjności słowa kluczowego i jakości Twojej reklamy.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak określać stawki w Google Ads dla e-commerce? Kompleksowy przewodnik

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 120 głosów

UDOSTĘPNIJ