Inteligentne określanie stawek w Google Ads - przewodnik

Inteligentne okreslanie stawek w Google Ads przewodnik
Spis treści

• Co to jest inteligentne określanie stawek w reklamach Google?

• Jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads?

• Wady i zalety korzystania z inteligentnych stawek Google Ads

• Typy inteligentnych strategii określania stawek w Google Ads

• Którą strategię inteligentnego ustalania stawek wybrać dla swojego biznesu?

• Jak ustawić i wykorzystać inteligentne stawki w kampaniach Google Ads?

• Monitoruj, jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads

• Podsumowanie

Umiejętność zarządzania stawkami w Google Ads jest nieodłącznym elementem efektywnej strategii reklamowej kampanii Google Ads. Przygotowaliśmy przewodnik, w którym wyjaśnimy, co to jest inteligentne określanie stawek w reklamach Google i jak dobrze je wykorzystać w swoich kampaniach. Dowiedz się, jak podnieść jakość swoich reklam i zmaksymalizować szanse na wysoki zwrot z inwestycji.

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest inteligentne określanie stawek w reklamach Google,
 • jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads
 • jakie są wady i zalety inteligentnego określania stawek w Google Ads,
 • jakie są typy strategii inteligentnego określania stawek w Google Ads,
 • którą strategię inteligentnego określania stawek w Google Ads wybrać w swoich kampaniach,
 • jak ustawić i wykorzystać inteligentne stawki w kampaniach Google Ads w swojej firmie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Co to jest inteligentne określanie stawek w reklamach Google?

Na czym polega inteligentne określanie stawek w Google Ads (z ang. smart bidding)? To strategia oparta na sztucznej inteligencji (AI) w Google Ads, która bazuje na automatycznym ustalaniu stawek reklamowych. W odróżnieniu od ręcznej strategii smart bidding wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do optymalizacji wydatków reklamowych na podstawie:

 • danych historycznych o kampanii,
 • aktualnych informacji i wyników,
 • celów marketingowych.

Inteligentne określanie stawek to sposób licytacji w ramach szerszej automatyzacji w Google Ads. Automatyczne określanie stawek obejmuje różne strategie wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego do dynamicznego dostosowywania stawek reklamowych w celu osiągnięcia określonych celów. Smart bidding skupia się na maksymalizacji liczby konwersji lub przychodów. Co to oznacza w praktyce? Dzięki niej możesz osiągnąć więcej konwersji lub wyższą wartość konwersji, nie przekraczając ustalonego budżetu reklamowego.

 

Jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads?

Zastanawiasz się, jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads? Algorytmy uczenia maszynowego analizują dane dotyczące efektywności reklam. Opierają swoją analizę na:

 • dotychczasowej skuteczności Twoich reklam – analizują historyczną skuteczność konkretnych zapytań w kontekście wszystkich kampanii, aby lepiej zrozumieć, które słowa kluczowe są najbardziej rentowne,
 • danych w czasie rzeczywistym - dotyczących bieżącej interakcji użytkowników; system weryfikuje informacje o tym, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z aktualnymi kampaniami, co umożliwia algorytmom szybkie dostosowanie strategii do trendów rynkowych.

System bierze pod uwagę różne czynniki, by ocenić ich wpływ na efektywność reklam m.in.:

 • porę aktywności klientów,
 • lokalizację użytkowników,
 • zamiary zakupowe,
 • typ urządzenia, na którym wyświetlana jest reklama i na którym następuje interakcja z reklamą.

Na podstawie danych system prognozuje prawdopodobieństwo konwersji dla danego kliknięcia. Jak dzięki temu możesz wykorzystać inteligentne ustalanie stawek w Google Ads dla swoich kampanii? Ta strategia pozwala precyzyjnie realizować Twoje cele i kierować reklamy na obszary, w których istnieje największe prawdopodobieństwo konwersji. System dostosowuje stawki w czasie rzeczywistym za Ciebie, na podstawie zebranych informacji. Przykładowo, gdy Twoja grupa docelowa jest najbardziej aktywna wieczorami w dni powszednie, algorytm inteligentnego określania stawek automatycznie podniesie stawki w godzinach najwyższej aktywności odbiorców. To może zwiększyć widoczność reklamy i wzmocnić zaangażowanie klientów. W ten sposób system może zmaksymalizować rezultaty kampanii i zapewnić wysoki zwrot z inwestycji w Google Ads w ramach ustalonego budżetu.

 

Wady i zalety korzystania z inteligentnych stawek Google Ads

Smart bidding korzysta z zaawansowanych technologii, aby przeprowadzać szybką i skuteczną analizę ogromnych ilości danych. Szacuje wysokość stawek z wysoką precyzją. System potrafi przewidywać wpływ różnych stawek na konwersje lub wartość tych konwersji. Wiedząc, jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads, warto rozważyć wady i zalety tej strategii. Dzięki temu lepiej przemyślisz, jak wykorzystać inteligentne stawki w swoich kampaniach Google Ads.

Zalety korzystania z inteligentnych stawek Google

 • oszczędność czasu - algorytmy upraszczają proces ustalania stawek; system automatycznie optymalizuje stawki w każdej aukcji, korzystając z bieżących danych oraz historycznych analiz efektywności kampanii; nie musisz samodzielnie analizować danych; możesz w tym czasie skupić się na rozwijaniu innych obszarów swojej działalności,
 • większa wydajność - system analizuje wyniki i dostosowuje stawki w czasie rzeczywistym, aby wykorzystać najlepsze możliwe szanse na konwersję, nawet w zmiennych warunkach rynkowych; dzięki temu może szybciej i skuteczniej dostosowywać się do warunków rynkowych i poprawiać jakość Twoich reklam
 • lepsza skalowalność kampanii - mechanizm, który odpowiada za to jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads, może poprawić jakość wielu Twoich kampanii i grup reklam; przykładowo, jeśli prowadzisz kampanię skierowaną do dwóch różnych grup odbiorców, np. pokolenia Z, dojrzałych klientów (60+), system może analizować wyniki dla kilku segmentów i dostosowywać stawki zgodnie z unikalnymi danymi o skuteczności dla każdego z nich; to pomoże Ci łatwiej dotrzeć do określonych klientów.
 • optymalizacja budżetu - system automatycznie dobiera koszt stawki tak, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji; potrafi dopasować wysokość stawek do potencjalnej wartości konwersji.

Wady inteligentnego ustalania stawek w Google Ads

 • mniejsza kontrola nad budżetem - wiedząc, na czym polega działania inteligentne określanie stawek w Google Ads, możesz trudniej przewidzieć swoje konkretne dzienne wydatki; to wpływa na Twoją ogólną strategię inwestowania,
 • zależność od danych - im bardziej precyzyjne i obszerne dane, tym większa skuteczność działania algorytmu w Google Ads; system wtedy może lepiej analizować informacje i planować działania; dlatego jeśli nie dostarczysz algorytmom danych o odpowiedniej jakości, możesz nie osiągnąć satysfakcjonujących wyników,
 • czas potrzebny na analizę danych - system inteligentnego określania stawek zbiera dane i uczy się na ich podstawie; czas potrzebny na naukę zależy m.in. od specyfiki danych, historii konta (może wynosić np. kilka dni, tygodni); system testuje różne podejścia, analizuje wyniki i wyciąga wnioski, a efektywność działań rośnie z czasem,
 • wysokie koszty inwestycyjne - na początku kampanii, gdy algorytm uczy się na podstawie dostępnych danych, całkowite wydatki mogą być wyższe; dlatego, by wiedzieć, jak dobrze wykorzystać inteligentne stawki w kampaniach Google Ads, warto uwzględnić te koszty w planie inwestycyjnym,
 • złożoność systemu - dla niektórych użytkowników bardziej zaawansowane funkcje mogą być trudne do zrozumienia i właściwego skonfigurowania, co wymaga czasu na naukę i adaptację.

 

Typy inteligentnych strategii określania stawek w Google Ads

Podstawą skutecznej kampanii Google Ads jest utrzymanie właściwego balansu pomiędzy zmieniającymi się wymaganiami rynku oraz technologiami. To powoduje, że proces zarządzania kampaniami staje się efektywniejszy. Wiedząc, na czym polega inteligentne określanie stawek w Google Ads i jak może wzmocnić Twoje działa, powinieneś poznać typy inteligentnych strategii. Dzięki temu dowiesz się, jak wykorzystać inteligentne stawki w kampaniach Google Ads do realizacji założeń biznesowych.

 

1. Maksymalizacja liczby konwersji

Strategia maksymalizacji liczby konwersji jest zaprojektowana tak, aby optymalizować:

w celu osiągnięcia maksymalnej liczby konwersji. To oznacza, że system automatycznie dostosowuje stawki licytacji i decyduje o najlepszych miejscach do wyświetlania reklam na podstawie danych w czasie rzeczywistym oraz historii kampanii. Dzięki temu zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia zdefiniowanej przez Ciebie konwersji, np. dokonania zakupów, wypełnienia formularza.

Jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads skoncentrowane na maksymalizacji liczby konwersji? Aby zoptymalizować wydajność kampanii, Google analizuje wiele czynników, m.in.:

 • zachowania użytkowników,
 • historię konwersji,
 • kontekst wyszukiwania (takie jak lokalizacja, urządzenie, czas).

Koncentruje się na wygenerowaniu jak największej liczby konwersji w ramach ustalonego budżetu. To dobre rozwiązanie, gdy zależy Ci na zwiększeniu efektywności kampanii poprzez liczbę konwersji, a ich koszt ma dla Ciebie mniejsze znaczenie.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

2. Maksymalizacja wartości konwersji

Na czym polega inteligentne określanie stawek w Google Ads skoncentrowane na maksymalizacji wartości konwersji? Skupia się na generowaniu jak największej całkowitej wartości konwersji przy dostępnym budżecie. Jest to szczególnie użyteczne, gdy Twoim celem jest generowanie przychodów z droższych produktów lub usług, które mogą Ci przynieść większe zyski. Jak działa tego typu inteligentne określanie stawek w Google Ads? System m.in.:

 • analizuje dane historyczne oraz zachowania użytkowników w czasie rzeczywistym; dzięki temu potrafi zidentyfikować, które czynniki prowadzą do droższych zakupów, np. cechy demograficzne użytkowników (wiek, płeć, lokalizację itp.), urządzenie, z którego korzystają, porę dnia, czy specyficzne zachowania na stronie,
 • optymalizuje stawki, aby promować te reklamy, które najprawdopodobniej doprowadzą do droższych zakupów; jeśli algorytm rozpozna, że pewne słowa kluczowe lub grupy użytkowników częściej prowadzą do zakupu droższych produktów, może zwiększyć stawki w tych obszarach,
 • wybiera lokalizację reklam - algorytm umieszcza reklamy w kanałach, w których klienci są skłonni zrobić droższe zakupy; np. konkretna strona internetowa, platforma, urządzenie,
 • optymalizuje budżet tak, aby inwestować w najbardziej efektywne obszary i maksymalizować zwrot wydatków na reklamę.

Sprawdź:

 

3. Docelowy koszt pozyskania klienta (docelowe CPA)

Co to jest inteligentne określanie stawek w reklamach Google Ads skoncentrowane na koszcie pozyskania klienta? To jedna z zaawansowanych metod inteligentnego ustalania stawek, która umożliwia automatyczne dostosowywanie stawek w celu osiągnięcia określonego średniego kosztu za konwersję.

Określasz swój docelowy CPA, czyli cenę, jaką jesteś w stanie zapłacić za konwersję, a algorytmy Google Ads starają się maksymalizować liczbę konwersji przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów na ustalonym poziomie. System wykorzystuje historyczne dane kampanii oraz kontekstowe sygnały, m.in. urządzenie, lokalizację użytkownika, porę aktywności, aby optymalizować stawki w czasie rzeczywistym.

Ta strategia jest szczególnie przydatna, gdy precyzyjnie zdefiniowane cele konwersji oraz odpowiednią historię konwersji. To pozwala algorytmom skuteczniej dostosowywać stawki w celu osiągnięcia zamierzonych wyników.

Przeczytaj też: 9 sposobów na obniżenie kosztów kampanii Google Ads

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

4. Ulepszony koszt kliknięcia (eCPC)

Ulepszony koszt kliknięcia w Google Ads opiera się na automatyzacji ustalania stawek, ale daje Ci pewną kontrolę nad budżetem reklamowym. Koncentruje się na zwiększeniu liczby konwersji, zachowując określony limit budżetu. To może jednocześnie prowadzić do zwiększenia ogólnego ruchu na stronie. Strategia sprawdzi się, gdy nie chcesz całkowicie zrezygnować z manualnego zarządzenia stawkami CPC.

Jak możesz wykorzystać te inteligentne stawki w kampaniach Google Ads? Funkcja ulepszonego kosztu za kliknięcie automatycznie dostosowuje standardowe stawki CPC w zależności od tego, jak prawdopodobne jest, że dane kliknięcie przekształci się w wartościową konwersję. Algorytmy Google biorą pod uwagę różne czynniki, m.in.:

 • typ urządzenia użytkownika,
 • lokalizację klienta,
 • dzień tygodnia najwyższej aktywności użytkowników.

Dzięki temu potrafią dostosowywać stawki do konkretnych okoliczności (może odpowiednio zwiększać lub obniżać kwoty).
Sprawdź też: Jak rozkręcić mały budżet w Google Ads? 18 skutecznych sposobów

 

5. Docelowy zwrot z nakładów na reklamę (docelowy ROAS)

Na czym polega inteligentne określanie stawek w Google Ads, które opiera się na docelowym zwrocie wydatków na reklamę (ROAS)? Strategia pozwala ustalić docelowy zwrot z wydatków reklamowych, który chcesz osiągnąć. Google Ads następnie dostosowuje stawki w taki sposób, aby maksymalizować wartość konwersji w stosunku do wydatków na reklamy. Algorytmy automatycznie regulują stawki licytacji. Dzięki temu starają się osiągnąć lub przekroczyć ustalony ROAS.

Sprawdź także:

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

Którą strategię inteligentnego ustalania stawek wybrać dla swojego biznesu?

Sukces efektywnej strategii inteligentnego ustalania stawek w Google Ads zależy od wielu czynników, m.in. indywidualnych potrzeb, oczekiwań, specyfiki branży i możliwości finansowych. Jeśli chcesz wiedzieć, którą strategię wybrać i jak wykorzystać inteligentne stawki w kampaniach Google Ads, weź pod uwagę kilka kwestii:

 • zdefiniuj swoje cele biznesowe - jasno określ, co chcesz osiągnąć, np. maksymalizacja zysków, sprzedaż ekskluzywnych towarów; zaznacz je na swoim koncie Google Ads,
 • przeanalizuj dane na koncie Google Ads - dzięki temu możesz zyskać cenne wskazówki na temat efektywności wcześniejszych kampanii; przygotujesz dokładniejsze dane dla algorytmów Google, by zwiększyć skuteczność analizy; to pomoże Ci zrozumieć też, jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads,
 • rozważ swoje możliwości finansowe - ustal m.in. maksymalny limit wydatków dziennych oraz całkowite koszty, jakie jesteś w stanie ponieść podczas prowadzenia inteligentnych kampanii,
 • wybierz typ strategii inteligentnego określania stawek - przeanalizuj mechanizmy działania każdej strategii, by zrozumieć, jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads za pomocą poszczególnych typów; wtedy łatwiej ocenisz, który z nich będzie najlepiej realizował Twoje cele i potrzeby biznesu.

Cele kampanii Google Ads

 

Jak ustawić i wykorzystać inteligentne stawki w kampaniach Google Ads?

Jeśli chcesz skutecznie konkurować w Google Ads, skonfiguruj stawki w panelu Google Ads i zadbaj o ich optymalizację. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak dobrze wykorzystać inteligentne stawki w swoich kampaniach Google Ads. Oto kilka przydatnych wskazówek organizacyjnych:

 • przejdź do sekcji „Strategie ustalania stawek” w bibliotece współdzielonej - w interfejsie Google Ads kliknij „Narzędzia i ustawienia” znajdujące się w prawym górnym rogu; w sekcji „Biblioteka współdzielona” wybierz opcję „Strategie ustalania stawek”,
 • zdefiniuj cel kampanii - określ cel marketingowy, który odpowiada Twoim oczekiwaniom, np. zwiększenie sprzedaży.
 • stwórz kampanię - przejdź do sekcji „Kampanie” i wybierz „Przegląd”; kliknij „+ Nowa kampania”,
 • wybierz strategię inteligentnego ustalania stawek, która najlepiej odpowiada Twojemu celowi kampanii, np. maksymalizacja konwersji.
 • skonfiguruj ustawienia inteligentnej strategii - wprowadź nazwę dla strategii; zdecyduj, w których kampaniach chcesz zastosować tę strategię; jeśli kampanie nie są jeszcze gotowe, pomiń ten krok i zastosuj strategię później,
 • zweryfikuj ustawienia konwersji - podczas konfiguracji upewnij się, że masz ustawioną odpowiednią konwersję, którą Google Ads będzie optymalizować; zgromadź przynajmniej 15 konwersji z ostatnich 30 dni, aby algorytm miał wystarczające dane do nauki i dostosowania stawek.

Panel Google Ads z widoczną u góry opcją utworzenia nowej kampanii

 

Przeczytaj koniecznie:

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

Monitoruj, jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads

Ostatnim i niezwykle ważnym elementem prowadzenia inteligentnych kampanii w Google Ads jest systematyczna analiza wyników. Inteligentne strategie stawek w Google Ads mogą podnieść efektywność kampanii. Jednak jeśli nie będziesz na bieżąco sprawdzał, jak działa inteligentne określanie stawek w Twoich kampaniach Google Ads, możesz nie osiągnąć oczekiwanych wyników. Istnieje ryzyko, że nie zauważysz istotnych zmian, które mogą wpłynąć na koszt konwersji i ogólną skuteczność kampanii. Pamiętaj, że algorytmy potrzebują wysokiej jakości danych, na podstawie których uczą się i optymalizują kampanie po ich uruchomieniu. Przeprowadzając regularny audyt Google Ads i monitorując jakość i ilość danych, będziesz w stanie wychwycić ewentualne błędy systemu, i skorygować je, by utrzymywać skuteczność ruchu płatnego. Systematyczne analizowanie raportów z prowadzonych kampanii pozwala m.in.:

 • zrozumieć zachowania i preferencje Twoich docelowych odbiorców - dzięki temu lepiej kształtować ogólną strategię marketingową.
 • zidentyfikować trendy zakupowe, by kierować kampanie na towary cieszące się największym zainteresowaniem,
 • ocenić skuteczność wybranych strategii - na podstawie danych możesz eksperymentować ze strategiami inteligentnego określania stawek,
 • szybko reagować na zmiany w zachowaniach użytkowników, stosownie do potrzeb rynku i oczekiwań klientów.

Gdzie możesz sprawdzić, jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads? Skorzystaj m.in. z:

 • konta Google Ads - panel zapewnia bezpośredni wgląd w wydajność kampanii, w tym w skuteczność strategii stawek; możesz sprawdzić m.in. koszt za kliknięcie (CPC), konwersję, koszt pozyskania klienta (CPA),
 • Google Analytics - pozwala na szczegółową analizę interakcji użytkowników z Twoją stroną po kliknięciu reklamy; dzięki połączeniu Google Analytics 4 z Google Ads możesz śledzić m.in. ścieżki konwersji, zachowania klientów na stronie oraz efektywność kampanii pod kątem generowania konwersji; dostęp do zaawansowanych danych pozwoli Ci zwiększać skuteczność działań w ramach kampanii płatnych.

Pomocne wskazówki znajdziesz też tutaj:

 Raport Konwersje dostępny w Google Analytics 4

 

Inteligentne określanie stawek w Google Ads - przewodnik. Podsumowanie

Inteligentne określanie stawek w Google Ads to zaawansowana strategia automatycznego ustalania stawek reklamowych. Wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do optymalizacji wyników reklam na podstawie określonych celów konwersji. Rozumiejąc, jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads, możesz zmaksymalizować szanse na wysokie zyski. Aby wiedzieć, jak wykorzystać inteligentne stawki w kampaniach Google Ads, powinieneś zidentyfikować swoje cele biznesowe i oczekiwania klientów. Regularnie analizuj wyniki i dostosowuj strategie, aby czerpać korzyści z nowoczesnych rozwiązań Google. Zapoznaj się ze wskazówkami z naszego przewodnika po inteligentnych stawkach w Google Ads, by osiągać jak najlepsze wyniki dla swojej firmy!

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Co to jest inteligentne określanie stawek w reklamach Google?
Down arrow

Inteligentne określanie stawek w Google Ads to zaawansowana technologia opierająca się na algorytmach uczenia maszynowego, która automatycznie dostosowuje stawki za kliknięcia w kampaniach reklamowych w zależności od prawdopodobieństwa osiągnięcia określonych celów konwersji. Dzięki temu reklamodawcy mogą maksymalizować wyniki swoich kampanii przy optymalnym wykorzystaniu budżetu.

Jak działa inteligentne określanie stawek w Google Ads?
Down arrow

Inteligentne określanie stawek w Google Ads analizuje historię danych kampanii oraz kontekstowe sygnały użytkownika, takie jak lokalizacja, typ urządzenia, czy pory aktywności, aby w czasie rzeczywistym dostosować stawki za kliknięcia. Dzięki temu może maksymalizować szanse na konwersję. System ciągle się uczy i dostosowuje, reagując na zmiany w zachowaniach użytkowników i skuteczności kampanii.

Na czym polega inteligentne określanie stawek w Google Ads i jak wykorzystać te stawki w kampaniach?
Down arrow

To na czym polega inteligentne określanie stawek w Google Ads, sprowadza się przede wszystkim do automatyzacji procesu ustalania stawek. System robi to w taki sposób, aby zoptymalizować osiąganie celów reklamowych, takich jak generowanie leadów czy sprzedaż. Aby wiedzieć, jak wykorzystać inteligentne stawki w kampaniach Google Ads, należy m.in. ustawić odpowiednie cele konwersji, zintegrować narzędzia śledzące konwersje i regularnie monitorować wyniki, dostosowując strategię w zależności od obserwowanych trendów i efektywności kampanii.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Inteligentne określanie stawek w Google Ads - przewodnik
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ