Perfekcyjny nagłówek H1 w SEO? Zobacz, jak go stworzyć!

Perfekcyjny naglowek H1 w SEO Zobacz jak go stworzyc
Spis treści

• Czym są nagłówki H1-H6?

• Dlaczego nagłówek H1 jest ważny dla SEO?

• Jak dodać nagłówek H1 na stronie?

• Jak stworzyć perfekcyjny nagłówek H1 na stronę? Zestaw wskazówek

• Zestawienie najskuteczniejszych nagłówków H1 dla różnych typów treści

• Podsumowanie

Nagłówek H1 w SEO to jeden z kluczowych elementów wpływających na pozycjonowanie strony internetowej. Poprawne użycie nagłówka H1 może znacznie wpłynąć na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania, a tym samym zwiększyć widoczność Twojej witryny. W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć idealny nagłówek H1 w kontekście SEO i potrzeb użytkowników, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy jego tworzeniu oraz jak unikać błędów, które mogą zaszkodzić pozycjonowaniu strony. Przedstawimy również praktyczne wskazówki i przykłady dobrych nagłówków H1, które pomogą Ci zoptymalizować nagłówek H1 pod kątem SEO. 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym są nagłówki H1-H6?

Czym są nagłówki na stronie? Nagłówek H1 to jeden z elementów struktury HTML, który pełni kluczową rolę dla SEO. Jest to pierwszy poziom w hierarchii nagłówków na stronie internetowej - nagłówek najwyższego stopnia - który określa tytuł lub temat danej strony. Nagłówek H1 powinien być stosowany tylko raz na każdej stronie i zawierać najważniejsze słowa kluczowe, które najlepiej opisują tematykę i zawartość strony. Poprawnie sformułowany nagłówek H1 pomaga robotom wyszukiwarek zrozumieć, o czym jest treść na stronie i przyczynia się do zwiększenia widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Wraz z pozostałymi poziomami nagłówków (od H2 do H6) nagłówki H1 tworzą hierarchię Twojej strony internetowe, strukturę treści, dzieląc tekst na akapity.


Dlaczego nagłówek H1 jest ważny dla SEO?

Dlaczego warto zadbać o optymalizację nagłówka H1 (a także innych nagłówków, H2 i H3 itd.)? Istnieją co najmniej 3 powody, dla których jako właściciel strony powinieneś popracować nad ich treścią. Wiążą się one zarówno z potrzebami użytkowników, jak i wytycznymi Google oraz robotów indeksujących Google.


Nagłówek H1 pomaga zrozumieć zawartość strony i jest czynnikiem rankingowym

Według Johna Muellera z Google (https://www.seroundtable.com/google-h1-tags-rankings-28305.html) nagłówki H1 pomagają robotom Gogle zrozumieć zawartość strony. Nagłówek H1 dla robota indeksującego jest następującym komunikatem: Hej, strona, którą indeksujesz dotyczy tej tematyki". W związku z tym nagłówek H1 jest czynnikiem rankingowym w pozycjonowaniu. Sprawdź inne czynniki rankingowe Google.


Nagłówek H1 wpływa na doświadczenia użytkownika na stronie

Nagłówki H1 są częścią hierarchicznej struktury stron internetowych i w tym sensie wpływają na wrażenia użytkownika na stronie. W jaki sposób? Nagłówek H1 jest pierwszym elementem, który rzuca się w oczy odbiorców po wejściu na stronę. Niewłaściwe zastosowanie nagłówków może spowodować, że użytkownicy zrezygnują z dalszego zapoznawania się z zawartością. Nagłówek H1 powinien stanowić największy element na stronie. Nagłówki H2 i H3 powinny być mniejsze, ale ich obecność również wpływa na UX i możliwości zapoznania się z ogólną tematyką strony. Sprawdź znaczenie UX w pozycjonowaniu.


Nagłówek H1 wpływa na dostępność strony dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby z wadami wzroku często korzystają z czytników ekranów. Są to programy odczytujące tekst na stronie za pomocą syntezatora mowy lub monitora brajlowskiego. Odpowiednia struktura nagłówków od nagłówka H1 przez nagłówki od H2 do H6) ułatwiają takim programom odczytanie zawartości, a osobom z wadami wzroku zapoznanie się z treścią strony internetowej.


Jak dodać nagłówek H1 na stronie?

Jeśli korzystasz z popularnych systemów CMS, to dodanie nagłówka H1 jest bardzo proste i możliwe bez konieczności ręcznej ingerencji w kod HTML strony. Wystarczy wpisać treść w odpowiednim miejscu. Wiele systemów CMS w sekcji nagłówka H1 powtarza treści title (tytułu strony). Pamiętaj jednak, że nagłówek H1 i tag tytułu nie muszą (a nawet nie powinny) być identyczne. Możesz chcieć umieścić w title nazwę swojej marki, a w nagłówku H1 nie jest ona potrzebna. Dlatego też warto samodzielnie edytować treść H1. W taki sposób dodasz nagłówek H1 na przykład w systemach CMS WordPress, WIX, Squarespace czy SilverStripe. Jak umieścić nagłówki H1-H6 w kodzie HTML? Użyj otwierającego tagu H1 (<h1>), wprowadź tytuł strony, a następnie dodaj zamykający tag H1 (</h1>).

Przykład:
<h1>Skuteczna agencja SEO / ADS w 2023 </h1> dla strony głównej agencji SEO widoczni.


Jak stworzyć perfekcyjny nagłówek H1 na stronę? Zestaw wskazówek

Zanim przejdziemy do wskazówek, które pozwolą tworzyć skuteczne nagłówki H1, pamiętaj, że pominięcie którejś z opisanych zasad i metod optymalizacji z pewnością nie zrujnuje widoczności Twojej strony ani nie doprowadzi do kar od Google. Dlatego jeśli w jednym i tym samym nagłówku nie zastosujesz wszystkich wskazówek, nie panikuje. Lepszym rozwiązaniem jest ciągłe testowanie skuteczności nagłówków i wdrażanie nowych rozwiązań oraz weryfikacji ich efektywności w zakresie treści SEO. Sprawdź, jak używać nagłówków H1 na swojej stronie według wskazówek ekspertów.


1. Stosuj tylko 1 nagłówek H1 na jednej podstronie

Użycie tylko jednego H1 tworzy hierarchię i nadaje stronie bardziej logiczną strukturę. Ułatwia czytelnikom (i osobom korzystającym z czytników ekranu) przejrzenie i zrozumienie, o czym jest Twoja strona. H1 dotyczy głównego tematu lub nagłówka. Znaczniki H2 dotyczą ważnych śródtytułów, a H3 dotyczą zagadnień powiązanych z nagłówkami H2. O ile nagłówków H2 i H3 może być więcej, o tyle na jednej podstronie powinien być tylko jeden nagłówek H1 informujący o tematyce treści i zawartości konkretnego adresu URL. Upewnij się także, że:

 • na każdej podstronie indeksowanej w Google znajduje się nagłówek H1,
 • że każda podstrona ma unikalny nagłówek H1.

By znaleźć błędy w zakresie nagłówków H1, skorzystaj z narzędzi do technicznego SEO, np. takich jak Screaming Frog, DeepCrawl. Zobacz:


2. Dopasuj styl treści do hierarchii nagłówków

H1 jest nagłówkiem najważniejszym na stronie www i powinno to zostać odzwierciedlone w wyglądzie strony i kodzie CSS. W efekcie nagłówek H1 będzie stanowić największy element znajdujący się na samej górze strony, który jest widoczny od razu po załadowaniu i przyciąga wzrok odbiorców. Może wydawać się, że ta porada jest oczywista, ale w internecie istnieje wiele stron, na których różnica pomiędzy nagłówkiem H1 a nagłówkiem H2 jest niewielka, a nagłówki H4 niczym nie różnią się od nagłówka H3.


3. Stwórz roboczy nagłówek H1

Zanim zaczniesz wymyślać idealny nagłówek H1, stwórz jego roboczą wersję. Określ, o czym dokładnie będzie Twoja treść. Pamiętaj, by odróżnić tytuł roboczy od tematyki. W danej tematyce można przygotować wiele różnych treści. Na przykład - prowadząc agencję SEO, możemy określić tematykę jako pozycjonowanie, a następnie wskazać robocze zagadnienia do omówienia, np. jak pozycjonować sklep internetowy, najczęstsze błędy w pozycjonowaniu sklepu itp. To są nasze robocze nagłówki H1, które następnie możemy lepiej zoptymalizować. Możesz stworzyć kilka wersji nagłówka dla jednej treści, używając liczb, pytań, ciekawych zwrotów, a następnie przeprowadzić burzę mózgów w zespole i wybrać najlepszą wersję.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Zadbaj o słowa kluczowe w nagłówku H1

Wybór odpowiednich słów kluczowych jest istotnym elementem optymalizacji nagłówka H1, który wpłynie na widoczność strony oraz ruch. Słowa kluczowe to frazy lub wyrażenia, które najtrafniej opisują tematykę strony lub konkretnej podstrony. Wybierając słowa kluczowe dla nagłówka H1, należy zwrócić uwagę na to, jakie słowa lub zwroty najczęściej wpisują użytkownicy w wyszukiwarki w celu znalezienia treści pokrywających się z tematyką Twojej strony.

Dobrze dobrane słowa kluczowe, które będziemy umieszczać w nagłówku H1, powinny mieć związek z treścią strony, jednocześnie być odpowiednio popularne w wyszukiwarkach. Warto korzystać z narzędzi do badania słów kluczowych, takich jak np. Google Keyword Planner lub Senuto czy Surfer, aby znaleźć frazy, które mają wysokie szanse na pozyskanie nowych odwiedzających. Przy wyborze słów kluczowych warto też zwrócić uwagę na ich zakres tematyczny. Frazy może podzielić na ogólne oraz long tail, które są bardziej rozbudowane i lepiej opisują oczekiwania odbiorców w zakresie zawartości strony. Zbyt ogólne słowa kluczowe (np. meble) mogą być zbyt konkurencyjne i dodatkowo nie określają intencji wyszukiwania użytkownika, a zbyt wąskie tematycznie mogą mieć zbyt małą liczbę wyszukiwań. Frazy z długim ogonem mogą się jednak sprawdzić na podstronach skierowanych na pozyskiwanie konwersji, np. na stronach produktowych. Dlatego też za każdym razem dopasowuj słowa kluczowe do rodzaju podstrony (strona ofertowa, produktowa, strona główna) i szukaj fraz o niskiej lub średniej konkurencji i relatywnie dużej liczbie wyszukiwań.

Planer słów kluczowych świetnie sprawdzi się do wyszukiwania fraz na potrzeby optymalizacji treści nagłówka H1


5. Zadbaj o spójność nagłówków

Chwytliwy nagłówek to taki, który jest relatywnie krótki. Im jaśniej i zwięźlej piszesz, tym lepiej, a zasada dotyczy także nagłówków H1, H2, H3, H4, H5 czy H6. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak długi lub krótki powinien być Twój tytuł. To zależy od tego, jakie są Twoje cele i gdzie pojawi się Twój nagłówek. Jeśli tworzysz treść na potrzeby wyników organicznych Google, zadbaj, by tytuł treści nie miał więcej niż 70 znaków ze spacjami - wówczas zostanie w całości wyświetlony w wyszukiwarce. Jeśli tworzysz treść, która ma być chętnie udostępniana w mediach społecznościowych, spróbuj stworzyć nagłówek mający od 12 do 14 słów. Zawsze warto przeprowadzić kilka testów A/B, by sprawdzić, która wersja nagłówka lepiej się sprawdza - dotyczy to zarówno nagłówków na potrzeby treści w Google, jak i innych materiałów. By zwiększyć dokładność treści i lepiej komunikować się z użytkownikami, możesz w nawiasie dodać informację, co odbiorcy znajdą w treści. Na przykład (wywiad), (podcast<) (raport), (zestawienie).


6. Popracuj nad atrakcyjnością nagłówka H1

To, że tytuł artykułu widoczny na stronie w postaci nagłówka H1 powinien być krótki i zwięzły, nie oznacza, że nie może być atrakcyjny. Istnieje co najmniej kilka sposobów, które sprawią, że nagłówek H1 przyciągnie wzrok i uwagę odbiorców. Jak to zrobić?

 • Używaj mocnych zwrotów i sformułowań (ale z umiarem) - mocne sformułowania, takie jak "genialne", "największe", "zupełnie za darmo", "natychmiast" itp. podsycają ciekawość czytelników i mogą wpłynąć na atrakcyjność nagłówka, ponieważ coś obiecują. Nie możesz jednak przesadzać - zbyt odważne treści mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Jak poprawnie stosować nagłówki z ciekawymi zwrotami? Przykładowy tytuł wykorzystujący tę technikę to: "15 genialnych pomysłów na promocję Twojej firmy w sieci".
 • Pokaż użytkownikom wartość - jak za pomocą krótkiego nagłówka H1 pokazać użytkownikom, co zyskają dzięki treści? Wykorzystaj nawias i w nim wskaż, co zawiera treść. Np. "Jak stworzyć plan marketingowy w mniej niż godzinę? (Szablon do pobrania)".
  Pisz nagłówki odpowiadające na pytanie, kto coś robi i w jaki sposób, np. "15 marek, które odniosły sukces finansowy na Instagramie"., "20 najpopularniejszych influencerów w branży modowej".
 • Unikaj clickbaitów - w nagłówku umieść opis treści, które użytkownik faktycznie znajdzie w artykule. Tzw. clickbaity, czyli nagłówki, które wzbudzają sensację, ale nie niosą ze sobą żadnej wartości i nie informują o treści artykułu, nie są skuteczne. Wręcz przeciwnie - mogą spowodować duży, ale bezwartościowy ruch i wysoki współczynnik odrzuceń. Przykład takiego nagłówka H1 to: "Zobacz, jak oni oszczędzają pieniądze. Nigdy w to nie uwierzysz!". W praktyce w ogóle nie wiadomo, o kim napisano w treści.
 • Stosuj nagłówki H1 w formie pytań - w ten sposób pokażesz użytkownikom, że jesteś w stanie rozwiązać problem, z którym się borykają. Przykładowy, skuteczny nagłówek to: “Jak zwiększyć wydajność zespołu w mniej niż 7 dni?:.
 • Złóż obietnicę - w nagłówku H1 możesz pokazać użytkownikowi, że ten jest w stanie coś zrobić szybciej, lepiej dzięki Twoim wskazówkom. Złóż realną i wykonalną obietnicę. Na przykład: "Czy można zwiedzić poznań w 48 godzin? Pokażemy Ci, że to możliwe!".


7. Używaj liczb w nagłówkach H1

Zastosowanie liczb w nagłówkach H1 to skuteczny sposób na zwrócenie uwagi czytelnika i zachęcenie go do kliknięcia oraz pokazanie korzyści płynących z treści. Spójrz na te przykłady zastosowania nagłówków na stronie:

 • Wskazówki, jak szybciej zasnąć.
 • 7 skutecznych sposobów, dzięki którym zaśniesz w mniej niż 15 minut.

Drugi z nagłówków od razu wskazuje, że artykuł zawiera 7 cennych wskazówek, które pomogą osiągnąć określony cel, czyli szybko zasnąć. Używając liczb, pamiętaj, by zapisywać je za pomocą cyfr, a nie słownie - wówczas są bardziej widoczne. Co ciekawe, badania wskazują, że lepsze wyniki w zakresie generowanego ruchu odnotowują te treści, które w nagłówkach mają liczby nieparzyste (https://medium.com/i-data/29-reasons-youre-reading-this-article-fbf4671327e3). Zobacz, jak pisać chwytliwe nagłówki dla sklepów internetowych.


8. Poznaj swoich odbiorców

Jak poprawnie stosować nagłówki H1-H6 w treściach? Pamiętaj, by w procesie pisania nagłówków nie zapominać o odbiorcach. Twoja grupa docelowa może stanowić pewien wyznacznik co do sposobu konstruowania treści. Nagłówki w treści strony mają wpływ na SEO, ale powinieneś je tworzyć myślą o odbiorcach - to w końcu oni są Twoimi klientami i zapoznają się z treściami. Zastanów się, kim są członkowie Twojej grupy docelowej, jaki jest ich status zawodowy, majątkowy, jakie mają wykształcenie, oczekiwania, problemy i wyzwania. Na tej podstawie określ, jakim językiem powinieneś się posługiwać, by trafić w gusta odbiorców. Zobacz:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


9. Dostosuj nagłówek H1 do intencji wyszukiwania

Jak stosować nagłówki w SEO, by dopasować je do intencji wyszukiwania użytkownika? Twój nagłówek H1 powinien natychmiast powiedzieć czytelnikowi, że zamierzasz zaspokoić jego intencje wyszukiwania. Innymi słowy: podkreślasz, że Twoja treść daje czytelnikowi dokładnie to, czego oczekuje. Jest to istotne dlatego, że stanowi również główny cel Google. Firma, chce, by prezentowane wyniki jak najlepiej odpowiadały potrzebom odbiorców, co sprawia, że tylko treści spełniające ten wymóg znajdą się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce. Aby określić zamiar wyszukiwania słowa kluczowego, wpisz je w Google i przeanalizuj wyświetlone wyniki. Wpisanie w Google frazy "content marketing" powoduje wyświetlenie przede wszystkim artykułów wyjaśniających, czym jest ta strategia. Co więcej, artykuły są przeznaczone dla początkujących, mają charakter informacyjny, a nie sprzedażowy. Oznacza to, że właśnie takich treści oczekują użytkownicy i Ty również powinieneś skupić się na tym samym typie treści i zawartości, jeśli chcesz pozycjonować się na tę frazę.

Wyniki Google na frazę :content marketing" wskazują, że użytkownicy oczekują artykułów edukacyjnych


9. Testuj skuteczność nagłówków H1

Testowanie kilku wersji nagłówka H1 pozwala na wybór najskuteczniejszej opcji, która przyciągnie najwięcej użytkowników. Testy A./B nagłówków H1 polegają na wykorzystaniu dwóch lub większej liczby wersji nagłówków H1 na stronie internetowej i obserwowaniu, który z nich działa lepiej. Aby przetestować kilka wersji nagłówka H1, można wykorzystać narzędzia do testowania A/B, takie jak Google Optimize lub Optimizely. Dzięki nim można łatwo przetestować różne wersje nagłówków H1, wybierając różne słowa kluczowe lub zmieniając ich kolejność, długość lub styl. Następnie można porównać wyniki i wybrać nagłówek H1, który najlepiej działa dla danej strony. Warto pamiętać, że testowanie A/B powinno być prowadzone na małych próbach użytkowników, aby uzyskać rzetelne wyniki.


Zestawienie najskuteczniejszych nagłówków H1 dla różnych typów treści

Poznaj najskuteczniejsze treści nagłówków H1 dla różnych typów treści na stronę internetową.
Najskuteczniejsze nagłówki H1 dla artykułów poradnikowych - 11 propozycji

 • Jak [zrobić coś] krok po kroku?
 • X skutecznych sposobów na...
 • X powodów, dla których warto robić Y.
 • Jak zacząć [temat artykułu] od zera?
 • Dlaczego [temat artykułu] jest ważny dla [grupa docelowa]?
 • Co każdy [grupa docelowa] powinien wiedzieć o [temat artykułu]?
 • X faktów na temat [temat artykułu], o których nie miałeś pojęcia.
 • Jak uniknąć [problem związany z tematem artykułu]?
 • X rzeczy, które warto wiedzieć o [temat artykułu]?
 • Praktyczny przewodnik dla początkujących w [temat artykułu].
 • X błędów w [dziedzina, działanie, proces], które popełniasz, a nie powinieneś.

Treści dotyczące produktów - 10 propozycji nagłówków H1

 • Nowy [nazwa produktu]: [cechy produktu].
 • X powodów, dla których warto kupić [nazwa produktu].
 • [Nazwa produktu]: idealne rozwiązanie dla [grupa docelowa].
 • Najlepszy [nazwa produktu] dla [cel użytkowania].
 • [Nazwa produktu]: [cechy produktu] dla [grupa docelowa].
 • [Nazwa produktu] – przewaga nad konkurencją.
 • Sprawdź, jak [nazwa produktu] może ułatwić Ci życie.
 • [Nazwa produktu]: [cechy produktu], które zachwycą każdego.
 • Najlepsze funkcje [nazwa produktu] dla [cel użytkowania].
 • [Nazwa produktu]: [cechy produktu], których szukasz w idealnym produkcie.


Perfekcyjny nagłówek H1? Zobacz, jak go stworzyć! Podsumowanie

Dobrze zoptymalizowany nagłówek H1 to jeden z istotnych elementów, który wpływa na skuteczność strony zarówno w kontekście pozycjonowania, jak i doświadczeń użytkowników na stronie. Pamiętaj, że nagłówek H1 powinien być unikalny i atrakcyjny dla użytkownika. By tę atrakcyjność zapewnić, stosuj liczby, nagłówki w formie pytań, a także "mocne zwroty", które zapewnią użytkownika o wartości płynącej z treści. Nie zapomnij o testowaniu różnych wersji nagłówków i dostosowaniu ich zawartości do grupy odbiorców oraz intencji wyszukiwania w SEO. 

Dlaczego nagłówek H1 jest tak ważny dla SEO?
Down arrow

Nagłówek H1 pełni kluczową rolę dla pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania. Jest on jednym z elementów, które pozwalają robotom wyszukiwarek zrozumieć, o czym jest strona. To właśnie w nagłówku H1 powinny znaleźć się najważniejsze słowa kluczowe, które będą informować roboty, jakie frazy powinny być związane z Twoją stroną. Poprawnie sformułowany nagłówek H1 może znacznie wpłynąć na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania i przyczynić się do zwiększenia jej widoczności.

Jakie powinny być główne cechy dobrego nagłówka H1 w SEO?
Down arrow

Dobry nagłówek H1 powinien spełniać kilka ważnych cech, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał w kontekście SEO. Przede wszystkim powinien zawierać najważniejsze słowa kluczowe, które najlepiej opisują tematykę strony. Nagłówek H1 powinien być krótki, jasny i precyzyjny, a jednocześnie przyciągający uwagę użytkowników. Powinien zwracać uwagę na istotne elementy treści, takie jak tytuł artykułu lub najważniejszy punkt przedstawionej w treści informacji.

Czy nagłówek H1 powinien być taki sam jak tytuł strony?
Down arrow

Nagłówek H1 nie musi być identyczny z tytułem strony, ale powinien być z nim związany tematycznie. Dobrze jest, gdy nagłówek H1 i tytuł strony uzupełniają się nawzajem, dzięki czemu w łatwy sposób można zrozumieć, o czym jest strona. W niektórych przypadkach tytuł strony może zostać zmieniony na bardziej przyciągający, ale nagłówek H1 powinien zawsze pozostać zgodny z tematyką i treścią strony.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Perfekcyjny nagłówek H1 w SEO? Zobacz, jak go stworzyć!
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ