57 promptów ChatGPT, które zrewolucjonizują Twoje blogowanie

57 promptow dla blogerow
Spis treści

• Jakie są zalety używania promptów ChatGPT do blogowania?

• Podstawy tworzenia promptów dla bloga z AI

• Prompty do planowania artykułów na blogu AI

• Najlepsze prompty ChatGPT na generowanie pomysłów na bloga z AI

• Prompty ChatGPT na wyszukiwanie i optymalizację słów kluczowych dla bloga AI

• Najbardziej skuteczne prompty ChatGPT dla bloga AI na kreowanie nagłówków

• Prompty ChatGPT na wygenerowanie konspektu dla bloga AI

• Generowanie całego tekstu bloga z AI

• Prompty ChatGPT na utworzenie wstępu, który zainteresuje czytelników

• Najlepsze prompty ChatGPT na podsumowanie w artykule blogowym

• Prompty ChatGPT na angażujące CTA w blogu AI

• Meta tytuły i opisy zoptymalizowane pod SEO dzięki promptom dla ChatuGPT

• Pomysły na prompty ChatGPT do promocji bloga AI w social mediach

• Podsumowanie

Blogowanie to świetny sposób na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Tworzenie wysokiej jakości treści może być czasochłonne i wymagające. W obliczu stale rosnącego zapotrzebowania na świeże i rzetelne informacje wyzwaniem może być generowanie pomysłów, budowanie struktury artykułów i dopasowanie ich do potrzeb odbiorców. Tutaj z pomocą przychodzi ChatGPT - potężne narzędzie AI, które może generować tekst na różne tematy. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z blokadą pisarską, chcesz zoptymalizować treści pod kątem wyszukiwarek, czy też po prostu potrzebujesz świeżego spojrzenia na znany temat, ChatGPT może Ci pomóc na wiele sposobów. W tym artykule przedstawiamy 57 promptów ChatGPT, które pomogą Ci pisać lepsze, bardziej angażujące i chwytliwe treści na bloga.

Z artykułu dowiesz się:

 • Jakie są najlepsze prompty do planowania artykułów blogowych?
 • Jak generować konspekt z Chatem GPT?
 • Jak Chat GPT może pomóc Ci w pisaniu wstępów i podsumowań w artykułach?

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jakie są zalety używania promptów ChatGPT do blogowania?

ChatGPT to wysoce zaawansowany model językowy, który świetnie sprawdza się w wielu zastosowaniach, w tym w pisaniu treści na bloga. Istnieje wiele powodów, dla których warto wykorzystać ChatGPT do tworzenia postów na blogu:

 • ChatGPT może dostarczyć różnorodnych tematów i pomysłów na treści, które mogą być inspirujące dla blogerów. Dzięki temu można łatwiej pokonać blok twórczy i zaczerpnąć nowych pomysłów na treści.
 • Prompty mogą pomóc w zdefiniowaniu tematu lub kierunku artykułu, co może przyspieszyć proces pisania. Zamiast zastanawiać się nad tematem od zera, można skorzystać z promptu jako punktu wyjścia.
 • Korzystanie z promptów może pomóc w zachowaniu spójności w treściach na blogu oraz w organizowaniu myśli. Dzięki precyzyjnemu określeniu tematu można łatwiej utrzymać spójność w treściach.
 • Prompty mogą być dostosowane do zainteresowań i potrzeb konkretnej grupy docelowej czy czytelników bloga. Dzięki temu można tworzyć treści, które są bardziej atrakcyjne i wartościowe dla odbiorców.
 • Zastosowanie promptów może pomóc w wydajnym wykorzystaniu czasu, ponieważ eliminuje konieczność długiego zastanawiania się nad tematem lub treścią artykułu. Blogerzy mogą skupić się na pisaniu, mając już ustalony kierunek.
 • Dzięki promptom można eksplorować różnorodne tematy i obszary tematyczne, co może przyczynić się do zwiększenia różnorodności treści na blogu i przyciągnięcia różnych grup czytelników.
 • Jeśli blogerzy pracują z zespołem redakcyjnym lub współtworzą treści, prompty mogą stanowić wygodne narzędzie do komunikacji i planowania tematów.

Używanie promptów ChatGPT do blogowania może przynieść wiele korzyści. Pozwala pokonać blokadę pisarską, tworzyć chwytliwe tytuły i treści oraz wzbogacać artykuły o wartościowe informacje. Wykorzystuj ChatGPT w sposób kreatywny i odpowiedzialny, aby tworzyć wartościowe i angażujące treści dla swoich odbiorców.

Przeczytaj także:


Podstawy tworzenia promptów dla bloga z AI

Dobry prompt ChatGPt do stworzenia bloga AI powinien zawierać kilka istotnych elementów, takich jak:

 • jasne określenie tematu artykułu,
 • pytanie lub problem, który ChatGPT będzie próbował rozwiązać,
 • kontekst lub wyjaśnienie,
 • zachętę do kreatywności lub innowacyjnego myślenia,
 • wyraźne oczekiwania co do treści na przykład czy ma to być analiza, przegląd literatury, odpowiedź na pytanie, czy coś innego,
 • podkreślenie celu artykułu,
 • zachęta do refleksji.

Możesz skorzystać z następującego szablonu tworząc swój pierwszy prompt w ChatGPT:
Napisz [rodzaj treści] na temat [temat]. Powinien mieć długość [liczba] słów. Na przykład, możesz wykorzystać to w ten sposób: Napisz post na blogu na temat najlepszych książek do przeczytania dla właścicieli małych firm. Powinien mieć około 1000 słów.

Odpowiedź chatbota może być dla Ciebie w pełni satysfakcjonująca, ale możliwe, że czytanie tego może nie być tak przyjemne, jak sobie tego życzyłeś. Wstęp wydaje się niewystarczający, a może wartościowe byłoby bardziej konkretne określenie książek, zamiast pozostawiania wyboru ChatGPT. Przyjrzyjmy się zatem 57 promptom ChatGPT dla stworzenia bloga z AI, które mogą posłużyć jako inspiracja i punkt wyjścia do generowania interesujących treści.

Sprawdź także artykuły:

Przykładowe polecenie dla ChatGPT


Prompty do planowania artykułów na blogu AI

Planowanie publikacji na blogu jest kluczowe dla utrzymania regularności, zachowania zainteresowania czytelników oraz efektywnego zarządzania czasem i zasobami. Poprzez opracowanie harmonogramu publikacji można zapewnić, że treści są regularnie udostępniane, co z kolei buduje zaangażowanie czytelników i umożliwia budowanie lojalności. Planowanie publikacji pozwala również na lepsze wykorzystanie tematów sezonowych, wydarzeń branżowych oraz trendów, co może zwiększyć zasięg i efektywność strategii marketingowej bloga. Jeśli chcesz usprawnić planowanie artykułów na blogu AI, wykorzystaj te prompty ChatGPT:

1. Utwórz kalendarz publikacji na [okres] z uwzględnieniem tematów, dat i priorytetów.
2. [Tytuł 1, Tytuł 2, Tytuł 3]. Chcę publikować posty co [x dni/tygodni/miesięcy] począwszy od [data]. Utwórz kalendarz treści.
3. Zaplanuj cotygodniowe/miesięczne serie artykułów na blogu o [temat], aby zapewnić ciągłość treści.

Planowanie serii artykułów z ChatemGPT


Najlepsze prompty ChatGPT na generowanie pomysłów na bloga z AI

Czy masz czasami trudności z wyborem tematu do napisania? W takim przypadku możesz skorzystać z pomocy ChatGPT! Sprawdź kilka świetnych sugestii promptów, które mogą być przydatne, gdy brakuje Ci inspiracji do napisania postów na blogu:

4. Stwórz listę 10 angażujących i popularnych tematów na bloga dla [Twoja nisza/branża].
5. Podaj 5 pomysłów na artykuły na bloga AI, które wzbudzą kontrowersje i skłonią do dyskusji w [Twoja nisza].
6. Prowadzę bloga skierowanego do [odbiorcy] na temat … Wymyśl 10 pomysłów, o których mógłbym napisać na blogu. Dla każdego pomysłu zaproponuj 3 różne tytuły.
7. Chcę założyć bloga. Interesuje mnie [temat]. Podaj mi 5 obszarów tematycznych i 10 konkretnych pomysłów na wpisy na blogu dla każdego.
8. Wypisz 20 pomysłów na wpisy na blogu, które pomogą mi promować mój najnowszy produkt [nazwa i krótki opis]. Każdy pomysł na wpis na blogu powinien być ukierunkowany na określone słowo kluczowe w wyszukiwarce [podaj słowa kluczowe].
9. Wygeneruj 3 pomysły na evergreen content, który będzie aktualny i wartościowy przez długi czas.

Prompt na generowanie pomysłów na bloga o książkach fantasy z AI


Prompty ChatGPT na wyszukiwanie i optymalizację słów kluczowych dla bloga AI

Uwzględnienie słów kluczowych w treściach na bloga jest niezwykle ważne, ponieważ pomaga poprawić widoczność i pozycję strony w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych, co z kolei może przyczynić się do zwiększenia ruchu na stronie. Słowa kluczowe to frazy lub terminy, które potencjalni czytelnicy wpisują w wyszukiwarkę, szukając informacji na dany temat. Możesz dokładnie dopasować frazy kluczowe, korzystając z analitycznych narzędzi takich jak Google Keyword Planner, Senuto czy Ahrefs. Jednak warto również skorzystać ze wsparcia sztucznej inteligencji poprzez korzystanie z promptów ChatGPT, które mogą pomóc w generowaniu pomysłów na słowa kluczowe:

10. Chcę, abyś wygenerował listę słów kluczowych z długim ogonem, które są powiązane z następującym wpisem na blogu [wpisz tutaj tekst].
11. Stwórz listę 10 potencjalnych słów kluczowych dla mojego artykułu o [temat] z uwzględnieniem różnych wariantów i synonimów.
12. Zidentyfikuj słowa kluczowe związane z [branża], które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników internetu.
13. Napisz post na blogu zatytułowany [tytuł], w którym użyjesz dokładnie tego słowa kluczowego [słowo kluczowe] co najmniej raz na 500 słów.
14. Chcę, abyś pełnił funkcję redaktora SEO i copywritera. Proszę o korektę i analizę poniższego tekstu oraz jego optymalizację pod kątem słowa kluczowego [słowo kluczowe].

Dowiedz się więcej:

Propozycje popularnych słów kluczowych wygenerowanych przez ChatGPT

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


Najbardziej skuteczne prompty ChatGPT dla bloga AI na kreowanie nagłówków

Nagłówki w artykule blogowym pełnią kluczową rolę w przyciąganiu uwagi czytelników oraz organizacji treści, co ma istotne znaczenie dla czytelności i skuteczności artykułu. Poprzez atrakcyjne i klarowne nagłówki można zainteresować czytelników, skłonić ich do dalszego czytania i łatwiej przekazać główne przesłanie artykułu. Sztuczna inteligencja może być pomocna w tworzeniu nagłówków poprzez generowanie sugestii na podstawie analizy tematu, kontekstu artykułu oraz preferencji czytelników. Dzięki zaawansowanym algorytmom przetwarzania języka naturalnego AI może proponować chwytliwe nagłówki, które przyciągną uwagę czytelników i zachęcą ich do zapoznania się z treścią artykułu.

15. Napisz X chwytliwych tytułów, które zachęcą do przeczytania artykułu o [temat].
16. Piszę post na blogu na podstawie słowa kluczowego [fraza]. Wymyśl 10 możliwych pomysłów na tytuły. Każdy tytuł powinien zawierać dokładne słowo kluczowe. Tytuły nie powinny mieć więcej niż 60 znaków.
17. Wymyśl 5 lepszych opcji tytułu mojego wpisu na blogu, który ma roboczy tytuł [tytuł]. Nowy tytuł musi zawierać dokładne słowo kluczowe [fraza]. Nie powinno przekraczać 60 znaków.
18. Piszę post na blogu na temat [temat]. Wymyśl 10 możliwych tytułów, które zawierają dokładne słowo kluczowe [fraza]. Długość wszystkich tytułów nie powinna przekraczać 60 znaków. Powinny być wciągające i interesujące dla odbiorców [Twoja nisza].
19. Stwórz 3 kreatywne nagłówki do mojego artykułu o [temat], które wyróżnią go na tle innych treści.
20. Wygeneruj 2 nagłówki nawiązujące do popkultury/aktualnych wydarzeń dla mojego artykułu o [temat], które wzbudzą zainteresowanie czytelnika.
21. Napisz 1 nagłówek w formie pytania dla mojego artykułu o [temat], który wzbudzi ciekawość czytelnika i skłoni go do szukania odpowiedzi.

Przeczytaj też te artykuły:

Tworzenie nagłówków dla artykułu AI z ChatGPT


Prompty ChatGPT na wygenerowanie konspektu dla bloga AI

Jeżeli pisanie konspektów zajmuje Ci dużo czasu, możesz skorzystać z pomocy AI. Sztuczna inteligencja może być przydatna w tworzeniu konspektu artykułu poprzez generowanie sugestii dotyczących tematów, podziałów i struktury na podstawie analizy danych oraz preferencji czytelników. Za pomocą zaawansowanych algorytmów AI można również przetwarzać ogromne ilości informacji, filtrować istotne treści oraz proponować odpowiednie zagadnienia do uwzględnienia. Dzięki temu pisanie konspektu może być bardziej efektywne. Użyj tych promptów dla ChatGPT:

22. Stwórz szczegółowy konspekt artykułu na temat [temat] z podziałem na sekcje i podpunkty.
23. Uzupełnij mój konspekt o 3 przykłady/statystyki/case studies dla każdej sekcji.
24. Zaplanuj wywiad z ekspertem w dziedzinie [branża], uwzględniając pytania do eksperta i strukturę rozmowy.
25. Napisz konspekt artykułu o [temat]. Konspekt powinien zawierać różne podtytuły i zdanie rozpoczynające każdą sekcję.

Prompt dla blogerów, który pozwala zaplanować wywiad


Generowanie całego tekstu bloga z AI

Zaawansowane modele językowe, takie jak ChatGPT, mogą generować pełne teksty artykułów blogowych. Jednakże jakość i autentyczność tych tekstów mogą być zróżnicowane, a ich kreatywność ograniczona. Ponadto warto pamiętać, że wygenerowany artykuł może mieć maksymalnie do kilkudziesięciu tysięcy znaków ze względu na ograniczenia na jeden prompt, ale można to ominąć poprzez prompt “kontynuuj”. Istotne jest również zrozumienie, że sztuczna inteligencja może mieć trudności w pełnym zrozumieniu kontekstu i subtelności danego tematu. Dlatego też finalne redagowanie i dostosowanie wygenerowanego tekstu przez ludzi jest często niezbędne, aby zapewnić jego jakość, spójność i odpowiednie dopasowanie do potrzeb czytelnika. Jeśli jednak chcesz w szybki sposób wygenerować cały tekst na bloga z AI, użyj tych promptów:

26. Napisz artykuł na następujący temat [wpisz temat]. Artykuł powinien mieć długość co najmniej [liczba słów] słów. Używaj przekonującego tonu i udawaj eksperta w danej dziedzinie.
27. Stwórz post na bloga w stylu [styl pisania] o [temat] o długości [ilość słów] słów, angażując wyobraźnię czytelników.
28. Napisz informacyjny i obiektywny artykuł na temat [temat]. Artykuł powinien zawierać wszechstronną analizę kluczowych czynników wpływających na [temat], w tym [słowa kluczowe]. Aby artykuł był pouczający i wciągający, pamiętaj o omówieniu kompromisów związanych z równoważeniem różnych czynników i zapoznaj się z wyzwaniami związanymi z różnymi podejściami. Artykuł powinien być napisany w sposób informacyjny i obiektywny, dostępny dla ogółu odbiorców.
29. Napisz wpis na blogu zawierający słowa [słowa], zatytułowany [tytuł], w którym użyjesz dokładnie słowa kluczowego [fraza] co najmniej raz na 500 słów. Wpis na blogu powinien zawierać wstęp, część główną i zakończenie. Zakończenie powinno zachęcać czytelników do pozostawienia komentarza. Część główną należy podzielić na co najmniej 4 różne podsekcje.
30. Napisz post na blogu z instrukcją [xx], zatytułowany [tytuł], tonem [ton]. Post powinien angażować odbiorców [Twoja nisza]. Wpis na blogu powinien składać się z ponumerowanych kroków. Do każdego kroku dołącz opis obrazu, który mój grafik mógłby utworzyć w celu zilustrowania tego kroku.
31. Napisz artykuł na blogu zatytułowany [tytuł] zoptymalizowany pod kątem słowa kluczowego [fraza]. To dokładne słowo kluczowe powinno pojawić się co najmniej [X] razy w poście, włączając co najmniej [X] podtytułów. Proszę sformatować post jako HTML. Dołącz spis treści na początku wpisu, po wstępie.

Może Cię również zainteresować ten artykuł:Sztuczna inteligencja w służbie bloga, czyli jak korzystać z ChatGPT do pisania artykułów?

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Prompty ChatGPT na utworzenie wstępu, który zainteresuje czytelników

Jeśli masz już gotowy post na blogu, który chcesz ulepszyć lub potrzebujesz jedynie wprowadzenia, sztuczna inteligencja może być pomocna. Dzięki właściwym wskazówkom AI możesz stworzyć wprowadzenie, które przyciągnie uwagę czytelników i zachęci ich do dalszego czytania Twoich treści. W tym celu zastosuj te prompty dla ChatGPT:

32. Napisz wstęp na nie więcej niż [liczba] słów do artykułu na blogu zatytułowanego [tytuł]. Wprowadzenie powinno zaczynać się od pytania i kończyć przekonującą obietnicą złożoną czytelnikowi na temat tego, co zyska, czytając wpis na blogu.
33. Napisz mocne i inspirujące wprowadzenie do artykułu na blogu zatytułowanego [tytuł]. Użyj pierwszej osoby i pisz tak, jakbyś był ekspertem w danej dziedzinie. Wprowadzenie powinno składać się maksymalnie z [liczba] słów.
34. Napisz krótkie, mocne wprowadzenie do wpisu na blogu zatytułowanego [tytuł]. We wstępie należy wymienić następujące kluczowe punkty: [punkty, które chcesz uwzględnić].
35. Stwórz wstęp informacyjny do mojego artykułu o [temat], który jasno i precyzyjnie informuje o jego treści.

Prompt ChatGPT pozwalający stworzyć wstęp do artykułu na blogu


Najlepsze prompty ChatGPT na podsumowanie w artykule blogowym

Napisanie zakończenia lub podsumowania artykułu blogowego może być trudne, ponieważ stanowi moment, w którym autor musi skutecznie podsumować omawiane tematy, zakończyć dyskusję lub przekazać ostateczne przesłanie czytelnikom. Zakończenie artykułu odgrywa istotną rolę w pozostawieniu trwałego wrażenia na czytelnikach i może wpłynąć na to, czy będą oni wracać do bloga w przyszłości. Dobre zakończenie powinno podsumować główne punkty omawiane w artykule, zapewnić czytelnikom satysfakcję lub inspirację oraz skłonić ich do dalszej refleksji lub działania w kontekście poruszonych tematów. W ten sposób zakończenie może pomóc w utrwaleniu przekazu i budowaniu zaangażowania czytelników. ChatGPT może w prosty i szybki sposób stworzyć dla Ciebie takie podsumowanie, jeśli wpiszesz prompt:

36. Stwórz krótkie podsumowanie mojego artykułu o [temat], zawierające najważniejsze informacje w 3-4 zdaniach.
37. Napisz podsumowanie wpisu na blogu zatytułowanego [tytuł]. Zakończenie powinno podsumowywać treść wpisu w nie więcej niż [liczba] słowach. Po zakończeniu dodaj wezwanie do działania zachęcające czytelnika do [zrobienia czegoś].
38. Stwórz podsumowanie mojego artykułu o [temat], zawierające najważniejsze informacje, wnioski i rekomendacje.
39. Napisz zakończenie artykułu na blogu AI zatytułowanego [tytuł]. Na zakończenie podziel się krótką osobistą refleksją na temat [temat]. Konkluzja powinna mieć maksymalnie [liczba] słów i być napisana tonem [styl wypowiedzi].

Wykorzystanie promptu na napisanie podsumowania artykułu blogowego


Prompty ChatGPT na angażujące CTA w blogu AI

CTA w artykule blogowym odgrywa ważną rolę w zachęcaniu czytelników do podjęcia określonych działań po przeczytaniu treści. Może to być zachęta do zostawienia komentarza, udostępnienia artykułu w mediach społecznościowych, zapisania się na newsletter, pobrania darmowego zasobu lub zakupu produktu czy usługi. CTA ma na celu angażowanie czytelników oraz przekształcanie ich w aktywnych użytkowników. Sztuczna inteligencja może pomóc w tworzeniu skutecznych CTA poprzez generowanie sugestii na podstawie analizy tematu artykułu, profilu czytelników oraz celów biznesowych. Oto najlepsze prompty ChatGPT, które mogą Ci się przydać:

40. Stwórz 3 CTA zachęcające czytelników mojego artykułu o [temat] do dalszego działania [np. przeczytania innego artykułu, zapisania się do newslettera, pobrania materiałów].
41. Podaj wezwanie do działania, które zachęci moich czytelników do udostępnienia wpisu na blogu o [temat] w mediach społecznościowych.
42. Wygeneruj 2 CTA w formie pytań, które skłonią czytelników do interakcji [np. zostawienia komentarza, udziału w ankiecie].
43. Napisz CTA w stylu rozkazującym, który jasno wskazuje, co czytelnik powinien zrobić dalej po przeczytaniu artykułu o [temat].

Sprawdź też te artykuły:

Prompt dla ChatGPT na stworzenie CTA

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Meta tytuły i opisy zoptymalizowane pod SEO dzięki promptom dla ChatuGPT

Meta tytuły i opisy pełnią istotną rolę w pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania, a także w zachęcaniu użytkowników do kliknięcia linku i odwiedzenia strony. Meta tytuł to krótki tytuł, który jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania i na karcie przeglądarki, podczas gdy opis to krótki fragment tekstu, który stanowi podsumowanie zawartości strony. Dobre meta tytuły i opisy powinny być zwięzłe, atrakcyjne oraz zawierać istotne słowa kluczowe, które pomagają w identyfikacji tematu artykułu. ChatGPT może pomóc Ci w ich optymalizacji poprzez generowanie sugestii na podstawie analizy tematu artykułu, preferencji czytelników oraz trendów wyszukiwania. Użyj tych promptów, aby przyciągnąć uwagę użytkowników:

44. Zaproponuj co najmniej 5 przyjaznych dla SEO tytułów i meta opisów dla wpisu na blogu [wpisz tutaj tekst swojego artykułu na blogu]. Używaj przekonującego i intrygującego tonu.
45. Stwórz meta opis do 150 znaków, który podsumowuje mój post na blogu na temat [temat].
46. Zaproponuj słowa kluczowe, które powinienem uwzględnić w meta opisie mojego wpisu na blogu na temat [temat].
47. Podaj mi trzy różne meta opisy mojego wpisu na blogu na temat [temat].
48. Napisz meta tytuł i opis, używając tego słowa kluczowego [słowo kluczowe].
49. Chcę wygenerować meta tytuły i meta opisy o wysokim CTR oraz bogate w słowa kluczowe w formacie tekstowym. Słowa kluczowe to – [słowo kluczowe 1], [słowo kluczowe 2], [słowo kluczowe 3].
50. Napisz title do 70 znaków oraz description do 150 znaków na temat [temat].

Dowiedz się więcej: Jak pisać lepsze meta tagi z ChatGPT?

Wykorzystanie promptu na stworzenie title i description


Pomysły na prompty ChatGPT do promocji bloga AI w social mediach

Promocja bloga w mediach społecznościowych jest ważnym elementem budowania zasięgu i zaangażowania. Dzięki aktywności na platformach społecznościowych można dotrzeć do nowych czytelników, angażować istniejącą publiczność oraz budować markę osobistą. Regularne udostępnianie treści bloga na social mediach pomaga w zwiększaniu ruchu na stronie, poprawie pozycjonowania w wynikach wyszukiwania oraz promowaniu nowych treści. To również doskonała okazja do interakcji z czytelnikami, odpowiadania na ich pytania i budowania relacji. Promocja bloga w social mediach jest niezwykle istotna dla sukcesu i wzrostu bloga. ChatGPT może stworzyć dla Ciebie ciekawe i angażujące pomysły na posty promujące bloga, dzięki promptom, takim jak:

51. Zaplanuj działania promocyjne dla mojego artykułu na [platformy społecznościowe/kanały dystrybucji].
52. Stwórz krótkie teasery/zapowiedzi artykułu na social media, aby wzbudzić zainteresowanie.
53. Stwórz 3 posty na [Facebook/LinkedIn/Instagram] promujące mój artykuł o [temat], które wzbudzą zainteresowanie i zachęcą do kliknięcia linku.
54. Stwórz ankietę na [Facebook/LinkedIn/Instagram] dotyczącą tematu mojego artykułu, aby zaangażować użytkowników i uzyskać ich opinię.
55. Podaj mi pomysły na posty na LinkedIn, aby podzielić się spostrzeżeniami z mojego najnowszego artykułu, zatytułowanego [tytuł]. Artykuł obejmuje [krótki opis].
56. Prowadzę bloga na temat [temat]. Wymyśl [liczba] pomysłów na zdjęcia, które mógłbym opublikować na Instagramie, z [liczba] wyborem podpisów do każdego z nich, aby promować mojego bloga. Chcę przyciągnąć publiczność, która interesuje się [zainteresowanie/branża].
57. Wygeneruj quiz na temat [temat artykułu], który sprawdzi wiedzę użytkowników i zachęci ich do dalszego zgłębiania tematu.

Może Cię także zainteresować ten artykuł: 47 promptów ChatGPT do działań w social mediach

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


57 promptów ChatGPT, które zrewolucjonizują Twoje blogowanie. Podsumowanie

Wykorzystując prompty ChatGPT, możesz pokonać blokadę pisarską, generować świeże pomysły, tworzyć chwytliwe tytuły, wzbogacać swoje treści i optymalizować je pod kątem SEO. Pamiętaj, że ChatGPT to narzędzie, które ma wspomagać Twoją pracę, nie zastępować Cię. Używaj go z rozwagą, aby tworzyć wartościowe i autentyczne treści, które będą odpowiadać na potrzeby Twoich odbiorców.


FAQ — pytania i odpowiedzi

Co to są prompty ChatGPT?
Down arrow

Prompty ChatGPT to krótkie instrukcje tekstowe, które podajesz ChatGPT, aby wygenerować różne rodzaje treści. Mogą to być pytania, opisy, style pisania, a nawet pomysły na artykuły.

Jakie są zalety korzystania z promptów ChatGPT dla blogerów?
Down arrow

Korzystanie z promptów ChatGPT może pomóc blogerom w generowaniu pomysłów na treści, ulepszaniu istniejących artykułów, poprawianiu SEO oraz zwiększaniu zaangażowania czytelników poprzez bardziej atrakcyjne i wartościowe treści.

Jak można wykorzystać prompty ChatGPT do tworzenia treści na bloga?
Down arrow

Prompty ChatGPT mogą być wykorzystywane do generowania tytułów artykułów, wprowadzeń, podsumowań, treści na social media, list, poradników, przeglądów produktów, opowiadań, a także do odpowiedzi na pytania czytelników, tworzenia list tematów do poruszenia, oraz rozwijania konkretnych pomysłów artykułów. Możliwości są praktycznie nieograniczone, a efekty zależą od kreatywności i umiejętności redakcyjnych autora.Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maja Mróz
Maja Mróz

Maja z pasją tworzy treści na blog agencji widoczni. Jej droga w świecie marketingu rozpoczęła się od fascynacji content marketingiem oraz pozycjonowaniem stron. W swojej codziennej pracy wykorzystuje narzędzia takie jak Keyword Planner czy Senuto, ChatGPT, Surfer. Dzięki nim potrafi precyzyjnie analizować trendy, przewidywać zmiany i tworzyć skuteczne treści, które przemawiają do algorytmów Google i użytkowników.

Jako entuzjastka najnowszych technologii stale dąży do poszerzania wiedzy na temat sztucznej inteligencji i wykorzystania jej w kreatywny i innowacyjny sposób. Wykorzystuje narzędzia, takie jak ChatGPT do kreowania atrakcyjnych treści oraz do odkrywania nowych spojrzeń na marketing.

Nieustannie rozwija swoje umiejętności poprzez czytanie zagranicznych blogów marketingowych, śledzi najnowsze trendy marketingowe, co pozwala jej adaptować najlepsze praktyki do swojej codziennej pracy.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
57 promptów ChatGPT, które zrewolucjonizują Twoje blogowanie

Średnia ocen użytkowników4.83 na podstawie 127 głosów

UDOSTĘPNIJ