Jak zastąpić płatną reklamę przez SEO?

Jak zastapic platna reklame przez SEO
Spis treści

• Jaka jest siła SEO?

• Co jest lepsze: SEO czy SEM?

• Skoncentruj się na treściach tekstowych

• Dodaj odpowiednie słowa kluczowe

• Wykorzystaj linki zwrotne w strategii SEO jako darmową reklamę

• Optymalizuj techniczne SEO i nie płać za reklamy

• Zoptymalizuj lokalne SEO dla darmowej reklamy

• Zastosowanie AI w SEO

• Jakie są zalety i wady SEO w porównaniu z reklamami płatnymi?

• Podsumowanie

Czy płacisz za reklamy, które nie przynoszą rezultatów? Masz dość marnowania pieniędzy na kampanie, które nie generują konwersji? Wykorzystaj SEO, aby zoptymalizować swój biznes online i uzyskać więcej darmowego ruchu z wyszukiwarki Google. SEO to długoterminowa strategia, która może przynieść Ci szereg korzyści.

Z artykułu dowiesz się:

 • Czym jest SEO i jak działa?
 • Jak zoptymalizować swoją stronę internetową pod kątem SEO?
 • Jakie są korzyści z SEO?

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jaka jest siła SEO?

Siła SEO może być ogromna, gdy jest odpowiednio wykorzystywana i dobrze wdrożona. Dzięki SEO możesz zyskać:

 • wzrost widoczności w wyszukiwarkach - poprawa pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych sprawia, że Twoja strona staje się łatwiej dostępna dla potencjalnych klientów. Im wyżej jesteś w wynikach wyszukiwania, tym większa jest szansa na kliknięcie przez użytkowników,
 • zwiększenie ruchu organicznego - skuteczna strategia SEO może przyczynić się do znacznego wzrostu ruchu organicznego na Twojej stronie internetowej. Im więcej osób odwiedza Twoją stronę, tym większa jest szansa na konwersje i osiągnięcie celów biznesowych,
 • wiarygodność i zaufanie - strony internetowe wysoko oceniane przez wyszukiwarki zyskują większą wiarygodność i zaufanie w oczach użytkowników. Pozytywny wizerunek w sieci może przekładać się na większe zaufanie klientów oraz lepsze wyniki sprzedażowe,
 • niski koszt pozyskania klienta - w porównaniu z tradycyjnymi formami reklamy, SEO może być znacznie bardziej opłacalne, ponieważ koszt pozyskania klienta poprzez organiczne wyniki wyszukiwania jest zazwyczaj niższy, zwłaszcza jeśli inwestujesz w pozycjonowanie przez dłuższy czas,
 • trwałe efekty - w przeciwieństwie do płatnej reklamy, której efekty zanikają, gdy zaprzestajesz płacenia, SEO może generować trwały ruch na Twojej stronie przez długi czas, zwłaszcza jeśli kontynuujesz pracę nad optymalizacją,
 • dostępność dla szerokiej grupy odbiorców - dzięki odpowiedniej optymalizacji SEO, Twoja strona może być widoczna dla szerokiej grupy potencjalnych klientów zainteresowanych Twoimi produktami lub usługami, niezależnie od ich lokalizacji czy urządzenia, z którego korzystają.

Warto zauważyć, że siła SEO może się różnić w zależności od branży, konkurencji oraz wysiłku i zasobów, które poświęcasz na optymalizację strony internetowej. Jednakże skuteczna strategia SEO może przynieść liczne korzyści i stanowić kluczowy element sukcesu.


Co jest lepsze: SEO czy SEM?

SEO jest skuteczne w długoterminowym poprawianiu widoczności Twojej strony internetowej, podczas gdy Google Ads idealnie sprawdza się w krótkoterminowych celach. SEO polega na optymalizacji strony, aby zdobyć lepszą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania, natomiast Google Ads dla sklepów i stron to płatna forma reklamy, która promuje Twoją stronę w wynikach wyszukiwania. SEO wymaga czasu, by zobaczyć efekty, w przeciwieństwie do reklamy Google Ads, która, przy dobrej optymalizacji, może zapewnić natychmiastowe rezultaty. W końcu zarówno SEO, jak i reklama Google mogą być skuteczne w zwiększaniu ruchu na Twojej stronie. Optymalną strategią jest połączenie obu, aby osiągnąć maksymalną widoczność strony.

Przy wyborze między SEO a Google Ads należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Cele - jakie cele chcesz osiągnąć za pomocą marketingu internetowego?
 • Budżet - ile możesz przeznaczyć na marketing internetowy?
 • Branżę - niektóre branże są bardziej konkurencyjne niż inne, co może utrudnić uzyskanie dobrych wyników w SEO.
 • Umiejętności - czy masz wiedzę i umiejętności niezbędne do wdrożenia strategii SEO?

SEO może działać jako darmowa reklama dla Twojej strony internetowej, jeśli jest poprawnie zoptymalizowane. W dalszej części artykułu przyjrzyjmy się 5 sposobom na zastąpienie płatnej reklamy przez SEO.

Przeczytaj również:


1. Skoncentruj się na treściach tekstowych

Optymalizacja treści to ważny element skutecznej strategii SEO. Polega ona na inwestowaniu czasu w tworzenie wysokiej jakości, wartościowych treści, które nie tylko przyciągają uwagę użytkowników, ale także odpowiadają na ich pytania i spełniają ich potrzeby. Istotne jest, aby treści były dostosowane do docelowej grupy odbiorców, czyli osób, które są zainteresowane Twoją branżą, produktami lub usługami.

Aby mieć dobrą pozycję w Google, Twoje treści powinny przestrzegać zasad E-A-T, czyli wykazywać się następującymi cechami:

 • Ekspertyza - treści powinny być tworzone przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje w danej dziedzinie. Ważne jest, aby autorzy wykazywali się wiedzą ekspertów na temat omawianego zagadnienia i byli w stanie przekazać rzetelne informacje.
 • Autorytet - treści powinny być wiarygodne i uznane jako wartościowe źródło informacji w swojej dziedzinie. Autorzy powinni posiadać reputację jako liderzy lub autorytety w branży, a treści powinny być poparte dowodami, badaniami naukowymi, referencjami lub doświadczeniami.
  Godność - treści powinny budzić zaufanie użytkowników i dostarczać rzetelnych informacji. Istotne jest, aby unikać manipulacji, dezinformacji, fałszywych twierdzeń lub treści kontrowersyjnych. Strony, na których publikowane są treści, powinny również wykazywać się uczciwością i przejrzystością.

Spełnienie tych czterech zasad EAT może pomóc w budowaniu wysokiej jakości treści oraz stanowić darmową reklamę wspomagającą SEO.

Jeśli chcesz, aby SEO spełniało jak najlepiej funkcję darmowej reklamy, skup się na tworzeniu contentu opartego na tekście. Dobrze opracowany content może znacząco poprawić efektywność strategii SEO, przyciągając uwagę użytkowników i zwiększając widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Treści tekstowe dostarczają wartościowych informacji, które budują zaufanie i autorytet marki, co przekłada się na większe zaangażowanie użytkowników oraz dłuższy czas spędzony na stronie. W rezultacie skupienie się na tworzeniu treści tekstowych może być skutecznym sposobem zastąpienia płatnej reklamy przez SEO.

Sprawdź także:


2. Dodaj odpowiednie słowa kluczowe

Badanie słów kluczowych jest jednym z najważniejszych etapów w procesie optymalizacji treści i strategii SEO. Polega to na przeprowadzeniu analizy terminów, których użytkownicy poszukują w związku z Twoją branżą, produktami lub usługami. Podczas researchu słów kluczowych można wykonać poniższe kroki:

 • Zacznij od zidentyfikowania głównych tematów związanych z Twoją branżą, produktami lub usługami. Na podstawie tego, co oferujesz zastanów się, jakie kategorie lub tematy są istotne dla Twojej strony.
 • Użyj narzędzi do doboru słów kluczowych, takich jak Google Keyword Planner, SEMrush czy Ahrefs, które pomagają w badaniu słów kluczowych. Wprowadź główne tematy zidentyfikowane wcześniej i zobacz propozycje związanych z nimi słów kluczowych oraz informacje o ich popularności i konkurencyjności.
 • Skoncentruj się na słowach kluczowych, które mają odpowiednią liczbę wyszukiwań, co oznacza, że ​​są popularne wśród użytkowników, ale jednocześnie nie są zbyt konkurencyjne. Wybierając frazy kluczowe o umiarkowanej konkurencji, zwiększasz szanse na osiągnięcie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.
 • Oprócz popularności i konkurencyjności, ważne jest także zrozumienie intencji wyszukiwania użytkowników. Wybierz słowa kluczowe, które najlepiej odpowiadają temu, czego szukają Twoi potencjalni klienci, czyli te, które odzwierciedlają ich potrzeby, pytania lub problemy, na które starają się znaleźć odpowiedzi.
 • Badanie słów kluczowych to proces ciągły. Kontynuuj monitorowanie zmian w trendach wyszukiwania i dostosowuj swoją strategię.

Dzięki przeprowadzeniu badania słów kluczowych i wybieraniu odpowiednich terminów, które są zarówno popularne, jak i stosunkowo niewysoko konkurencyjne, możesz zoptymalizować swoją stronę pod kątem SEO i zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu nie będziesz musiał inwestować w płatne reklamy.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


3. Wykorzystaj linki zwrotne w strategii SEO jako darmową reklamę

Kolejnym sposobem na zamianę płatnej reklamy w darmową reklamę jest wykorzystanie backlinków w strategii SEO. Linki zwrotne, nazywane również linkami przychodzącymi, są nieodłącznym elementem strategii SEO i pełnią rolę źródeł zaufania pochodzących z innych stron internetowych, co informuje wyszukiwarki o wartości i wiarygodności Twoich treści. Pozyskiwanie wysokiej jakości linków zwrotnych wymaga strategicznego podejścia, które łączy w sobie kreatywność, wytrwałość i głębokie zrozumienie potrzeb oraz zainteresowań odbiorców. Oto kilka skutecznych strategii, dzięki którym zastąpisz płatną reklamę przez SEO:

 • Opracuj unikalne i atrakcyjne treści, które przyciągną uwagę innych stron i zachęcą je do linkowania do Twojej strony.
 • Nawiąż kontakt z innymi właścicielami stron internetowych w Twojej branży i buduj trwałe relacje, które mogą prowadzić do wymiany linków lub publikacji treści gościnnych.
 • Aktywnie uczestnicz w dyskusjach na forach internetowych, grupach społecznościowych i innych platformach online, gdzie możesz budować swoją reputację i zdobywać linki zwrotne poprzez udostępnianie wartościowych treści.
 • Poszukaj możliwości publikacji artykułów lub wpisów gościnnych na stronach internetowych związanych z Twoją branżą.
 • Śledź działania konkurencji i identyfikuj źródła linków zwrotnych do ich stron, aby lepiej zrozumieć, jakie strategie działają w Twojej branży.

Wykorzystanie tych strategii może pomóc w pozyskiwaniu wysokiej jakości linków zwrotnych, co przyczyni się do poprawy pozycji Twojej strony w wynikach wyszukiwania i zwiększy jej autorytet w oczach wyszukiwarek. Dzięki temu nie będziesz musiał inwestować w płatne reklamy.


4. Optymalizuj techniczne SEO i nie płać za reklamy

Zamiast polegania na płatnej reklamie, skupienie się na optymalizacji technicznej SEO może być równie skuteczną strategią promocyjną. Optymalizacja techniczna SEO to proces ulepszania strony internetowej pod kątem wyszukiwarek, aby uzyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania organicznego. Jest to długoterminowa strategia, która może pomóc Ci zmniejszyć zależność od płatnej reklamy i zwiększyć ruch organiczny na Twojej stronie. Elementami technicznego SEO są:

 • szybkość ładowania strony - zoptymalizuj czas ładowania swojej strony poprzez m.in. kompresję obrazów, minimalizację kodu HTML, CSS i JavaScript oraz korzystanie z szybszego hostingu. Narzędzia takie jak Google PageSpeed Insights mogą dostarczyć wskazówek dotyczących poprawy szybkości ładowania strony,
 • responsywność mobilna - upewnij się, że Twoja strona jest responsywna i dobrze wyświetla się na różnych urządzeniach, w tym na smartfonach i tabletach. To ważne dla użytkowników mobilnych, ale także dla algorytmów wyszukiwarek. Sprawdź także: Strona mobile-friendly, która zachwyci i zaskoczy!
 • struktura strony - upewnij się, że struktura Twojej strony jest logiczna i intuicyjna zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek. Dbaj o klarowną nawigację, odpowiednie linkowanie wewnętrzne oraz zastosowanie nagłówków. Dowiedz się więcej: Jak napisać chwytliwy nagłówek? 11 niezawodnych sposobów
 • metadane - dopasuj tagi meta, takie jak tytuły stron i opisy meta, do treści Twojej strony oraz używaj odpowiednich słów kluczowych. Poprawne wykorzystanie tagów meta może zwiększyć klikalność w wynikach wyszukiwania,
 • bezpieczne połączenie - Google preferuje strony internetowe, które korzystają z bezpiecznego połączenia HTTPS. Upewnij się, że Twoja strona internetowa ma zainstalowany certyfikat SSL. Strony zabezpieczone SSL są lepiej oceniane przez wyszukiwarki.

Pamiętaj, że optymalizacja techniczna SEO to proces ciągły i wymaga regularnego monitorowania oraz dostosowywania strategii. Dzięki temu możesz zwiększyć widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania, przyciągając organiczny ruch i nie wydając pieniędzy na płatne reklamy.

Sprawdź też te artykuły:

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


5. Zoptymalizuj lokalne SEO dla darmowej reklamy

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, dla którego duże znaczenie ma lokalizacja, warto rozważyć optymalizację lokalnego SEO. Dzięki temu Twoja firma może wyróżnić się w lokalnych wynikach wyszukiwania, co przyczyni się do zwiększenia widoczności wśród potencjalnych klientów w Twoim regionie. Poprawa lokalnego SEO pozwoli Twoim klientom łatwiej znaleźć Cię w sieci. Dzięki temu będziesz mógł dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców w sposób bardziej naturalny i organiczny, a jednocześnie nie będziesz musiał korzystać z płatnych reklam. Optymalizacja lokalnego SEO obejmuje szereg działań, takich jak:

 • Uzupełnienie profilu Google Moja Firma - utwórz bezpłatne konto w Google Moja Firma i uzupełnij wszystkie informacje o swojej firmie, takie jak nazwa, adres, godziny otwarcia, numer telefonu, zdjęcia, a także informacje o oferowanych usługach lub produktach. To pozwoli Twojej firmie pojawić się w lokalnych wynikach wyszukiwania Google oraz na mapach.
 • Optymalizacja strony pod kątem lokalnych słów kluczowych - Wprowadź lokalne słowa kluczowe (np. nazwę miasta, regionu) w treści swojej strony internetowej, tytułach, nagłówkach, opisach meta i treściach alt obrazów.
 • Dodanie recenzji - Zachęcaj swoich klientów do zostawiania pozytywnych recenzji na Twoim profilu w Google Moja Firma oraz na innych platformach recenzji, takich jak Yelp czy Facebook. Pozytywne opinie nie tylko wpływają na reputację Twojej firmy, ale także mogą poprawić jej widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania.
 • Budowanie lokalnych linków - pozyskaj linki zwrotne od lokalnych stron internetowych, takich jak lokalne katalogi firm, strony informacyjne o regionie czy blogi lokalnych influencerów.

Jeśli nie masz czasu lub umiejętności, aby samodzielnie zoptymalizować swoje lokalne SEO, możesz skorzystać z usług agencji digital. Pamiętaj, że optymalizacja lokalnego SEO to proces długoterminowy. Nie zniechęcaj się, jeśli nie widzisz natychmiastowych rezultatów.

Mogą Cię także zainteresować:


Zastosowanie AI w SEO

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę w optymalizacji SEO, umożliwiając bardziej precyzyjne, skuteczne i efektywne działania w zakresie pozycjonowania stron internetowych. AI może być wykorzystane do stworzenia darmowej reklamy poprzez SEO. W jaki sposób rozwój sztucznej inteligencji wpływa na optymalizację w wyszukiwarkach?

 • AI może analizować ogromne ilości danych z różnych źródeł, takich jak trendy wyszukiwania, zachowania użytkowników czy konkurencja, i na ich podstawie generować trafne prognozy dotyczące najlepszych strategii SEO.
 • Algorytmy oparte na AI potrafią identyfikować słowa kluczowe o wysokim potencjale, analizując trendy wyszukiwania, konkurencyjność oraz intencje użytkowników. Dzięki temu możliwe jest skuteczne dostosowanie strategii słów kluczowych.
 • AI może dostosowywać treści na stronach internetowych do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkowników, co przyczynia się do zwiększenia zaangażowania i poprawy wskaźników SEO, takich jak czas przebywania na stronie czy współczynnik odrzuceń.
 • Algorytmy AI mogą analizować i optymalizować treści na stronach internetowych pod kątem SEO, wskazując na możliwości poprawy, takie jak ulepszanie tagów meta, struktury URL, czy częstotliwości występowania słów kluczowych.
 • AI może automatyzować wiele rutynowych zadań związanych z SEO, takich jak monitorowanie pozycji w wynikach wyszukiwania, analiza danych czy generowanie raportów, co pozwala zaoszczędzić czas i zasoby.
 • Algorytmy AI potrafią wykrywać zmiany w algorytmach wyszukiwarek oraz trendy w zachowaniach użytkowników, co umożliwia szybką reakcję i dostosowanie strategii SEO do zmieniającej się rzeczywistości.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji w optymalizacji SEO możliwe jest skuteczne dostosowanie się do dynamicznego środowiska online oraz osiągnięcie lepszych wyników w zakresie widoczności i pozycjonowania stron internetowych.


Jakie są zalety i wady SEO w porównaniu z reklamami płatnymi?

SEO i reklamy płatne to dwie różne strategie marketingowe, które mają swoje zalety i wady. Najlepsza strategia dla Twojej firmy będzie zależała od Twoich celów biznesowych, budżetu i dostępnych zasobów.

Zalety SEO w porównaniu z reklamami płatnymi:

 • Niższy koszt - SEO jest długoterminową inwestycją, ale w przeciwieństwie do reklam płatnych, nie musisz płacić za każdym razem, gdy ktoś kliknie w link do Twojej strony internetowej.
 • Więcej ruchu organicznego - SEO może pomóc Ci uzyskać więcej ruchu organicznego na Twojej stronie internetowej, co oznacza, że ​​więcej osób znajdzie Twoją stronę internetową bez konieczności płacenia za reklamy.
 • Wyższa wiarygodność - strony internetowe, które zajmują wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania organicznego, są postrzegane jako bardziej wiarygodne i godne zaufania niż strony internetowe, które wyświetlają się tylko w wynikach wyszukiwania płatnych.
 • Długoterminowe efekty - SEO to długoterminowa strategia, która może przynieść korzyści Twojej firmie przez wiele lat.

Wady SEO w porównaniu z reklamami płatnymi:

 • Wolniejsze rezultaty - zanim pojawią się pierwsze efekty, może minąć kilka miesięcy.
 • Mniejsza kontrola - nie masz takiej kontroli nad wynikami wyszukiwania organicznego, jak nad wynikami wyszukiwania płatnego.
 • Wymaga więcej wiedzy technicznej - SEO może być skomplikowanym procesem i wymaga pewnej wiedzy technicznej.

Jeśli masz ograniczony budżet i szukasz długoterminowej strategii, SEO może być dobrym wyborem. Jeśli jednak potrzebujesz szybkich rezultatów i masz większy budżet, reklamy płatne mogą być lepszym rozwiązaniem.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Jak zastąpić płatną reklamę przez SEO? Podsumowanie

SEO to potężne narzędzie, które może pomóc Ci zwiększyć ruch w witrynie i generować leady bez konieczności płacenia za reklamy. Stosując wskazówki zawarte w tym artykule, możesz zacząć budować silną strategię SEO, która przyniesie Ci długoterminowe korzyści.
Pamiętaj, że SEO to ciągły proces. Regularnie aktualizując i optymalizując swoją stronę internetową, możesz stopniowo zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania organicznego i zbudować silną obecność online.


FAQ — pytania i odpowiedzi

Czy warto zastępować płatną reklamę przez SEO?
Down arrow

Tak, zastępowanie płatnej reklamy przez SEO może być korzystne dla wielu firm. Optymalizacja SEO może przynosić trwałe rezultaty, prowadząc do organicznego wzrostu ruchu na stronie i zwiększenia widoczności w wynikach wyszukiwania.

Jakie są korzyści z wykorzystania SEO zamiast płatnej reklamy?
Down arrow

Optymalizacja SEO pozwala firmom osiągnąć widoczność w wynikach wyszukiwania bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z płatną reklamą. Dobre pozycje w wynikach organicznych budują wiarygodność marki i generują trwały ruch na stronie internetowej.

Jakie kroki można podjąć, aby zastąpić płatną reklamę przez SEO?
Down arrow

Aby zastąpić płatną reklamę przez SEO, warto skupić się na optymalizacji treści, badaniu słów kluczowych, pozyskiwaniu wartościowych linków zwrotnych oraz poprawie technicznych aspektów strony internetowej. Konsekwentne działania w tych obszarach mogą przyczynić się do zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach i ograniczenia wydatków na reklamy płatne.

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maja Mróz
Maja Mróz

Maja z pasją tworzy treści na blog agencji widoczni. Jej droga w świecie marketingu rozpoczęła się od fascynacji content marketingiem oraz pozycjonowaniem stron. W swojej codziennej pracy wykorzystuje narzędzia takie jak Keyword Planner czy Senuto, ChatGPT, Surfer. Dzięki nim potrafi precyzyjnie analizować trendy, przewidywać zmiany i tworzyć skuteczne treści, które przemawiają do algorytmów Google i użytkowników.

Jako entuzjastka najnowszych technologii stale dąży do poszerzania wiedzy na temat sztucznej inteligencji i wykorzystania jej w kreatywny i innowacyjny sposób. Wykorzystuje narzędzia, takie jak ChatGPT do kreowania atrakcyjnych treści oraz do odkrywania nowych spojrzeń na marketing.

Nieustannie rozwija swoje umiejętności poprzez czytanie zagranicznych blogów marketingowych, śledzi najnowsze trendy marketingowe, co pozwala jej adaptować najlepsze praktyki do swojej codziennej pracy.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zastąpić płatną reklamę przez SEO?

Średnia ocen użytkowników4.83 na podstawie 127 głosów

UDOSTĘPNIJ