Ile kosztuje Google Ads?

Ile kosztuje google ads

Reklama zawsze kosztuje, jeśli jednak przekłada się na wzrost przychodów, to sama na siebie zarabia. Ile kosztuje Google Ads dla Twojej firmy? Z pewnością niewiele w porównaniu do reklamy tradycje w radiu lub w telewizji. Chociaż koszty reklamy w Google stale rosną, to jednak wielu przedsiębiorców dalej decyduje się na taki sposób promocji. Sprawdźmy, ile kosztuje reklama Google Ads w zależności od formatu reklamy oraz branży, w której działasz.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Ile kosztuje Google Ads - czynniki wpływające na wydatki na reklamę

Nie sposób do końca jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje reklama Google Ads. Na cenę za działanie użytkownika (kliknięcie, wyświetlenie 1000 reklam, konwersję) wpływa bardzo dużo czynników. Są to m.in.:

 • branża, w której działasz - w niszowej branży koszt Google Ads będzie niższy, z kolei bardzo specjalistyczne branże (np. finanse, ubezpieczenia) cechuje bardzo wysoki koszt kliknięcia,
 • wielkość konkurencji - im większa konkurencja na rynku, tym wyższy koszt kliknięcia,
 • wybrane słowa kluczowe,
 • wynik jakości reklamy,
 • zadeklarowana kwota za kliknięcie,
 • sposób zarządzania kontem,
 • wybrany format reklamy Google Ads.

Chcesz reklamować firmę w Google?

 

Ile kosztuje Google Ads prowadzone samodzielnie i z agencją Ads?

Ile kosztuje kampania Google Ads, gdy prowadzisz ją samodzielnie, a ile gdy z pomocą agencji SEO? W pierwszym przypadku teoretycznie musisz liczyć się z tylko wydatkami na kliknięcia. Teoretycznie, ponieważ w praktyce koszty dodatkowe stanowi czas poświęcony na optymalizację kampanii oraz na pozyskanie potrzebnej wiedzy do skutecznej realizacji i prowadzenia kampanii Ads. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z agencją Ads, zapłacisz dodatkowo kilkaset złotych miesięcznie za prowadzenie kampanii, jednak będziesz mieć pewność, że kampania jest prowadzona zgodnie z najnowszymi wytycznymi oraz że specjalista stale czuwa nad jej skutecznością.

 

Ile kosztuje reklama Google Ads w poszczególnych formatach?

Poniżej przyjrzymy się, ile kosztuje reklama Google Ads w zależności od wybranego formatu i jakie środki warto na nią przeznaczyć, by kampanie Google Ads przynosiły oczekiwane efekty.

 

Ile kosztuje Google Ads w sieci wyszukiwania?

Ile kosztuje kampania Google Ads w sieci wyszukiwania? Najniższe koszty za kliknięcie wahają się w okolicach kilkunastu gorszych, a najwyższe opiewają nawet na kilkanaście bądź kilkadziesiąt groszy. Wysoki koszt kliknięcia cechują przede wszystkim specjalistyczne branże dotyczące ważnych aspektów życia - prawo, branża ubezpieczeniowa, maklerska, finansowa czy bankowość. Mimo to reklama w sieci wyszukiwania jest opłacalnym sposobem promocji w Google i sprawdzi się na początek przygody z Google Ads.

 

Ile kosztuje kampania Ads w sieci reklamowej Google?

Koszty kampanii Google Ads w sieci reklamowej są relatywnie niskie - wynoszą od kilku groszy do 1,50 zł za kliknięcie. Jeśli zadeklarujesz wyższą stawkę za kliknięcie, Twoja reklama w sieci reklamowej Google może zostać wyświetlona na głównej stronie popularnego portalu informacyjnego. Niskie koszty tego formatu reklamy wiążą się jednak z jej niewielką skutecznością, dlatego też reklamę graficzną Google należy łączyć z innymi formatami, np. z reklamą w sieci wyszukiwania.

 

Ile kosztuje reklama Google Ads w postaci remarketingu?

Remarketing Google Ads to bardzo opłacalna forma reklamy w Google. Ile kosztuje kampania Google Ads w formie remarketingu? Średni koszt kliknięcia wynosi kilkadziesiąt groszy. To niedużo, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę ponadprzeciętną efektywność tego formatu. Wysoka skuteczność wynika z tego, że marketing dociera do użytkowników, którzy już wcześniej zetknęli się z Twoją stroną, sklepem internetowym lub aplikacją. Przekaz możesz także wzmocnić, oferując atrakcyjne rabaty, a całość wspiera atrakcyjna, graficzna forma. Ile dokładnie kosztuje remarketing Ads? Od 20 do 80 groszy.

Wypromuj swój biznes e-commerce.

 

Ile kosztuje reklama produktowa Google Ads?

Kolejnym skuteczny i opłacalny pod kątem finansowym format reklamy Google Ads, to reklama produktowa Google Zakupy. Ile kosztuje kampania Ads w postaci listy produktów? Za kliknięcie zapłacisz od 30 do 80 groszy. W cenie otrzymujesz atrakcyjną formę, a także jedyną pewną możliwość, by Twoja strona trafiła na szczyt wyników wyszukiwania Google.

 

Ile kosztuje kampania video Google Ads?

Ile kosztuje reklama video Google Ads? Jej koszty są rozliczane w inny sposób niż w pozostałych formatach. W przypadku kampanii video występują dwie możliwe formy rozliczenia:

 • płacisz za obejrzenie 30 sekund filmu lub całego filmu, jeśli ten trwa krócej niż 30 sekund (cost per view),
 • płacisz za 1000 wyświetleń reklamy (dla reklam bumper Ads niemożliwych do pominięcia).

Ile kosztuje kampania video w Google Ads, którą możesz wyświetlać w sieci reklamowej, w tym na portalu YouTube. Średni koszt reklam cost per view wynosi kilka groszy za obejrzenie nagrania. Za wyświetlenie 1000 reklam video zapłacisz do 10 złotych.

 

Ile kosztuje reklama Google Ads? Czynniki wpływające na wydatki na reklamę

Na koszty kampanii Ads wpływa szereg czynników. W jaki sposób każdy z ich podwyższa lub obniża wydatki za kliknięcie? Sprawdźmy.

 

Ile kosztuje Google Ads? Zadeklarowana stawka a wydatki na reklamę

Zadeklarowana stawka to maksymalny koszt, jaki poniesiesz za działanie użytkownika (np. za kliknięcie w reklamę). Pojedynczy koszt kliknięcie będzie wynosił maksymalnie tyle, ile zadeklarowałeś. W praktyce prawdopodobnie będzie on tańszy.

 

Ile kosztuje kampania Ads? Branża a wydatki na reklamę

Ile kosztuje Google Ads w zależności od branży? Co do zasady im bardziej specjalistyczna branża, tym koszt reklamy będzie wyższy. W przypadku reklamy sklepu z zabawkami za kliknięcie zapłacisz kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy, ale jeśli chcesz reklamować agencję nieruchomości, licz się z wydatkami rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych za kliknięcie. Z czego wynika wysoka stawka? M.in. z tego, że pozyskanie jednego klienta przynosi reklamodawcy bardzo wysokie zyski.

Chcesz prowadzić kampanię Ads w naszej agencji?

 

Ile kosztuje reklama Google Ads? Konkurencyjność a wydatki na reklamę

Im bardziej konkurencyjne branża i im więcej reklamodawców chce promować swoją firmę na dane słowo kluczowe, tym koszt kliknięcia będzie wyższy. Jeśli Twój budżet lub zadeklarowana kwota za kliknięcie będą zbyt niskie, może się okazać, że Twoja reklama przegra z konkurencją i nie zostanie wyświetlona bądź zostanie, ale niższych pozycjach.

 

Ile kosztuje kampania Google Ads? Słowa kluczowe a wydatki na reklamę w Google

Na to, ile kosztuje Google Ads, wpływają także wybrane słowa kluczowe. Jeśli chcesz obniżyć wydatki na reklamę, szukaj słów z długim ogonem, które są rozbudowane, dobrze oddają intencje zakupowe klientów i zwiększają szansę na konwersję. Takie frazy są mniej popularne, ale dzięki temu tańsze. Jak jeszcze budować strategię słów kluczowych w Google Ads, by obniżyć koszty kliknięcia?

 • Unikaj słów o wysokiej konkurencji i popularności, a także słów ogólnych, które nie wskazują na intencje użytkownika.
 • Szukaj fraz, które dobrze oddają charakter Twojej oferty.
 • Reklamuj firmę na frazy produktowe, unikaj fraz blogowych i poradnikowych
 • Systematycznie dodawaj wykluczające słowa kluczowe, by nie reklamować się na frazy, które nie pasują do oferty i nie generują konwersji.

 

Ile kosztuje Google Ads? Optymalizacja kampanii a wydatki na reklamę

Ile kosztuje kampania Google Ads? Na jej koszt wpływa także sposób optymalizacji kampanii. Co to oznacza w praktyce? Jeśli chcesz w pełni wykorzystać budżet:

 • zadbaj o optymalizację reklamy poprzez ustawienia kierowania reklam na lokalizacją - wyłączaj reklamy na re lokalizacje, które są najmniej skuteczne, a zaoszczędzony budżet przeznacz na bardziej efektywne lokalizacje,
 • optymalizuj kampanię pod kątem kierowania na urządzenia - jeśli reklama na desktopy nie przynosi kliknięć, wyłącz ją i skup się na reklamie na urządzenia mobilne,
 • zastanów się nad wdrożeniem rozwiązań wykorzystujących automatyczne ustawienia, np. kampanie inteligentne, dynamiczne reklamy w wyszukiwarce itp.

Chcesz sprawdzić skuteczność Google Ads?

 

Ile kosztuje Google Ads? Struktura konta a wydatki na reklamę w Google

Struktura konta Google Ads to kolejny element, który wpływa na to, ile kosztuje reklama w Google. Jak zoptymalizować strukturę konta, by ta zmniejszała koszty Google Ads dla sklepów internetowych i stron?

 • Zbuduj strukturę konta w taki sposób, by ta odzwierciedlała strukturę menu w Twojej witrynie,
 • regularnie przeprowadzają audyt konta Google Ads,
 • buduj grupy reklam o wąskim zakresie tematycznym,
 • stale optymalizuj kampanię pod kątem kierowania, słów kluczowych itp.

Ile kosztuje reklama Ads? Wynik jakości a wydatki na reklamę

Im wyższy wynik jakości, tym niższe mogą być koszty reklamy w Google Ads. Wynik jakości ocenia trafność i skuteczność treści reklamy oraz strony docelowej w stosunku do słów kluczowych. jak poprawić wynik jakości?

 • Unikaj szerokich typów dopasowań słów kluczowych.
 • Zadbaj o trafność strony docelowej - użyj na niej frazy kluczowe w nagłówku oraz w treści.
 • Zadbaj o trafność treści - umieść w treści reklamy frazę kluczową.

Dlaczego dbanie o wynik jakości jest ważne nie tylko w kontekście kosztów reklamy? Ponieważ wysoki wynik jakości sprawia, że możesz konkurować z o wiele większymi firmami.

 

Ile kosztuje kampania Ads? Podsumowanie

Ile kosztuje reklama Google Ads? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnej firmy. Pamiętaj jednak, że dobrze zoptymalizowana i przeprowadzona kampania przyczynia się do wzrostu przychodów Twojej firmy i w praktyce finansuje swoje działania reklamowe. W ten sposób nie tylko zyskujesz środki na dalszą promocję, ale także pozyskujesz nowych klientów i zwiększasz średnią wartość zamówienia.

 Przeczytaj również:

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.9
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 540 pozytywnych opinii w Google i 60 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Choć zawodową karierę zaczynała od pracy dziennikarza sportowego, dziś w agencji widoczni z powodzeniem tworzy merytoryczne artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego - m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads. Odbyła szkolenia “Google Analytics dla początkujących” oraz “Podstawy marketingu internetowego”. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając polskie i zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Google). Sprawnie posługuje się nie tylko słowem pisanym - do tworzenia treści wykorzystuje takie narzędzia jak SurferSEO, SENUTO, Ahrefs czy SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ile kosztuje Google Ads?

Średnia ocen użytkowników4.77 na podstawie 93 głosów

UDOSTĘPNIJ