SEO od podstaw - wszystko, co musisz wiedzieć

SEO od podstaw wszystko co musisz wiedziec
Spis treści

• Jak działa pozycjonowanie w Google? Podstawy pozycjonowania

• Jak działa pozycjonowanie w Google i dlaczego jest ważne?

• Jak działa pozycjonowanie w Google i dlaczego się opłaca? Przegląd korzyści

• Jak działa pozycjonowanie w Google? Algorytmy Google i proces optymalizacji

• SEO - co to znaczy research słów kluczowych?

• Czym jest SEO on-site, co to znaczy i jak działa?

• Co to znaczy off-site SEO?

• Jak działa pozycjonowanie lokalne w Google?

• Jak działa pozycjonownie w Google i jak mierzyć efekty SEO?

• Podsumowanie

Witaj w fascynującym świecie SEO, gdzie każde kliknięcie, każde słowo kluczowe, to krok w kierunku zdobycia serc użytkowników i dotarcia na szczyt wyników wyszukiwania. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w dziedzinie SEO od podstaw, to dobrze trafiłeś. W tym artykule, odkryjemy razem podstawy pozycjonowania, zgłębimy tajemnice skutecznych strategii i poprowadzimy Cię przez labirynt SEO, byś mógł śmiało podbić internet. Gotowy? Czas zrobić miejsce na Twoją stronę w wirtualnej rzeczywistości!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak działa pozycjonowanie w Google? Podstawy pozycjonowania

Czym jest SEO, czyli Search Engine Optimization? To proces optymalizacji witryny internetowej w celu poprawy jej widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwarek, np. takich jak Google. Dzięki działaniom SEO dla Twojej strony jesteś w stanie nie tylko zbudować widoczność, ale także ruch na swojej stronie i dotrzeć do użytkowników, którzy szukają Twoich produktów lub usług. Proces pozycjonowania obejmuje analizę i wybór odpowiednich słów kluczowych, optymalizację treści i struktury witryny, budowanie jakościowych linków oraz ciągłe monitorowanie i dostosowywanie strategii w odpowiedzi na zmieniające się algorytmy wyszukiwarek. Dzięki zrozumieniu, czym jest i co to znaczy SEO i jak działa pozycjonowanie w Google, będziesz mógł kształtować swoją obecność online w sposób, który przyciąga ruch, generuje zaangażowanie i wspiera osiągnięcie Twoich celów biznesowych.


Jak działa pozycjonowanie w Google i dlaczego jest ważne?

Świat marketingu internetowego ma nieograniczone ramy i niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, sklep internetowy czy stronę firmową zależy Ci na widoczności Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Sama atrakcyjna szata graficzna nie wystarczy, potrzebne też są działania służące pozycjonowaniu strony. Dlatego decydujący wpływ na sukces Twojego biznesu ma zrozumienie i wdrożenie odpowiedniej strategii SEO.
Co to znaczy SEO, czym jest SEO i jak działa pozycjonowanie w Google? Pozwala na dostosowanie Twojej witryny do wymagań algorytmów wyszukiwarek. Dzięki temu Twoja strona zacznie wyświetlać się w wysokich pozycjach bezpłatnego wyszukiwania Google. Obecność w czołówce tych wyników wpływa na zwiększenie ruchu na stronie i zainteresowania potencjalnych klientów, a tym samym przyczynia się do wzrostu wskaźników sprzedaży poprzez większą wiarygodność w oczach użytkowników oraz potencjał do generowania ruchu na stronie.


Jak działa pozycjonowanie w Google i dlaczego się opłaca? Przegląd korzyści

Jak działa pozycjonowanie w Google i czym jest SEO? Efektywna optymalizacja SEO ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i sukcesu Twojej witryny. Zobacz, jakie są główne zalety wdrożenia profesjonalnego pozycjonowania strony:

 • Wzrost widoczności i ruchu organicznego - lepsza widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych użytkowników bez potrzeby skorzystania z płatnych form promowania witryny; im więcej wyświetleń Twojej strony, tym większy ruch organiczny.
 • Wiarygodność i autorytet - strony zajmujące wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania są postrzegane jako bardziej wiarygodne źródła informacji; dobre pozycje świadczą o wartości treści na Twojej stronie, budują zaufanie użytkowników i zachęcają ich do interakcji.
 • Zwiększenie konwersji - dzięki odpowiednim technikom SEO dostarczysz także trafne i wartościowe informacje; dzięki temu odwiedzający chętniej zrealizują cele, takie jak zakup produktu, zapis na newsletter czy wypełnienie formularza kontaktowego.
 • Długoterminowe efekty - dobrze prowadzone pozycjonowanie strony ma trwały charakter; osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania wymaga czasu, ale jego efekty są długofalowe, przynosząc stabilny strumień ruchu i potencjalnych klientów.
 • Oszczędność kosztów - działania SEO pozwalają zwiększyć ruch w e-commerce bez kupowania reklam, co ma znaczenie dla Twojego budżetu marketingowego.
  Dostosowanie do preferencji użytkowników - poprzez analizę słów kluczowych i zachowań użytkowników, SEO pozwala lepiej zrozumieć konkretnie intencje Twoich potencjalnych klientów; to umożliwia dostosowanie treści i ofertę do ich potrzeb, przez co zwiększa szanse na konwersję.


Jak działa pozycjonowanie w Google? Algorytmy Google i proces optymalizacji

Co to znaczy SEO , czym jest SEO i jak działa pozycjonowanie w Google? Włodarze z Mpuntain View, chcąc jak najpełniej zaspokoić potrzeby użytkowników, doceniają strony zawierających wysokiej jakości i trafne informacje, w pełni odpowiadające na zapytania wpisane w wyszukiwarkę. Proces ten odbywa się za pomocą specjalistycznych, skomplikowanych algorytmów.
Algorytmy Google są to złożone równania wyszukiwania stosowane przez roboty Google. Ich głównym celem jest zweryfikowanie witryny pod kątem:

 • trafności poprzez systematyczne indeksowanie strony i sprawdzanie, czy jej treść odpowiada na zadane przez użytkownika pytanie; duże znaczenie odgrywają w tym kontekście słowa kluczowe,
 • jakości, na którą składa się wiele czynników, spośród których można wyróżnić m.in. jakość treści, sprawdzenie, jak na stronie działają linki wewnętrzne i zewnętrzne, prędkości ładowania strony, ogólnej struktury witryny, dostosowania jej do urządzeń mobilnych,
 • autorytetu strony mierzonego według kryterium popularności witryny w internecie; im większa popularność strony wśród użytkowników, tym cenniejsza dla Google staje się jej zawartość.

Wiedząc, co to znaczy SEO i czym jest, pamięaj także, że kryteria rankingowe Google są zmienne i są nieustannie udoskonalane, dlatego ważne jest systematyczne zapoznawanie się z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi preferencji algorytmów Google. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów pozycjonowania strony przeczytaj koniecznie nasze wskazówki!
Sprawdź, jak zoptymalizować stronę zgodnie z wytycznymi Google dla webmasterów.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


SEO - co to znaczy research słów kluczowych?

Czym jest SEO i jak działa pozycjonowanie w Google? Podstawą efektywnej strategii SEO jest rzetelny research słów kluczowych, odpowiadających profilowi Twojego biznesu. Realizując pozycjonowanie od podstaw, musisz najpierw ustalić jakie frazy związane z Twoją ofertą są najpopularniejsze wśród użytkowników, i na podstawie otrzymanych wyników przygotować treści na stronę, tak, aby poznać potrzeby swojej grupy docelowej.
Jak to wygląda w praktyce? Do poszukiwania fraz skorzystaj ze specjalistycznych narzędzi, może to być np. Keyword Planner. Wpisujesz tam frazę, która wydaje Ci się odpowiednia, i która Cię interesuje, a następnie zweryfikujesz wyniki. Wybieraj do pozycjonowania te frazy, które mają niską lub średnią konkurencję i relatywnie dużą liczbę wyszukiwań. Podczas researchu uwzględnij następujące kryteria:

 • Liczba wyszukiwań - to pierwszy element Twojej analizy; musisz wiedzieć, czy dane słowo kluczowe jest w ogóle wyszukiwane, a jeśli tak, to z jaką częstotliwością; im jest ona większa, tym szersze będzie grono odbiorców Twoich treści.
 • Trafność - chodzi tu o weryfikację dopasowania frazy do profilu Twojego biznesu i Twojej oferty. W ten sposób będziesz mógł stworzyć treści odpowiadające preferencjom Twojej grupy docelowej, zwrócić ich zainteresowanie, by w ten sposób zwiększyć ruch na stronie.
 • Konkurencyjność słów kluczowych - opiera się ona na ocenie, jak dużo stron pozycjonuje się na daną frazę - im większa konkurencja, tym trudniej osiągnąć wysokie pozycje,
 • Konkurencja w branży - opiera się na analizie fraz wykorzystywanych przez konkurentów, którzy znaleźli się w top10 wyników wyszukiwania,
 • Intencja wyszukiwania - to motywacja użytkownika do znalezienia poszukiwanego produktu; uwzględnienie w strategii SEO kontekstu wyszukiwania wpłynie na poprawę Twojej pozycji w rankingach i zapewni lepsze wrażenia użytkownika.

Przykładowa analiza konkurencji w narzędziu Senuto

Przeczytaj też nasze wskazówki!


Czym jest SEO on-site, co to znaczy i jak działa?

Co to znaczy pozycjonowanie on-site i jak działa w Google? On-site SEO to kompleksowe działania optymalizacyjne wdrażane w Twojej witrynie, stanowiące element procesu pozycjonowania strony. Dotyczą zarówno treści, która się na niej znajduje, jak i elementów technicznych.

 

Czym jest SEO i jak działa pozycjonowanie w Google? Content marketing

Jak działa pozycjonowanie w Google? Jednym z jego filarów są treści. Skuteczny content marketing opiera się na dostarczaniu użytkownikom oryginalnych, rzetelnych treści, które kompleksowo przedstawiają poszukiwane zagadnienie, a jednocześnie współpracują z algorytmami Google. Tworząc strategię marketingu treści dla swojej witryny, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

 • Jakość i długość treści - kluczem do sukcesu jest unikalność i fachowość dostarczanych odbiorcy treści. Google sprawdza to za pomocą algorytmu Panda, poprzez który promuje dłuższe treści, przydatne i wartościowe dla odbiorcy, minimalizując w ten sposób dostęp do tych o niskiej jakości. Tekst powinien wyczerpywać temat, a nie go powielać czy opisywać go jedynie ogólnikowo. Dlatego długość tekstu zależy od omawianego zagadnienia.
 • Uwzględnianie intencji wyszukiwania - dostarczane przez Ciebie treści powinny uwzględniać intencję, jaka towarzyszy użytkownikom podczas wpisywania zapytania w wyszukiwarkę, oraz odpowiadać na ich potrzeby; w ten sposób przyciągniesz ich zainteresowanie, a tym samym zwiększysz ruch na stronie.
 • Struktura tekstu - kluczowym elementem służącym utrzymaniu uwagi odbiorców jest właściwa struktura tekstu; podział na nagłówki, akapity, zastosowanie pogrubień i punktorów zwiększy czytelność artykułu oraz ułatwi przekaz. Krótkie zdania zapewnią odpowiednią dynamikę tekstu, a przystępny język, którym zwracasz się do odbiorcy wprost, pozwoli Ci nawiązać z nim kontakt i zbuduje zaufanie do Ciebie jako eksperta w swojej branży. Pamiętaj także, aby wpleść w tekst słowa kluczowe, co ma znaczenie dla pozycjonowania Twojej strony.


Jak działa pozycjonowanie w Google? Czym jest SEO techniczne?

SEO - co to znaczy i jak działa pozycjonowanie w Google? W ramach działań optymalizacyjnych z zakresu technicznego SEO ważne, aby zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii, takich jak:

 • optymalizacja adresów URL - adresy URL to unikalne ciągi znaków prowadzące użytkowników do konkretnych stron (każda strona powinna mieć indywidualny adres URL); adresy te stanowią istotny element optymalizacji technicznej SEO, dlatego frazy powinny być krótkie, opisowe oraz zrozumiałe dla wyszukiwarek, tak aby algorytm prawidłowo ocenił zawartość strony; które kierują użytkowników i wyszukiwarki z poprzednich adresów na nowe, zapewniając ciągłość indeksowania,
 • title i description - title są to zwięzłe streszczenia zawartości strony internetowej. Powinny być jasne, opisowe i precyzyjne oraz zawierać słowa kluczowe; dzięki temu użytkownik będzie wiedział, co znajdzie na Twojej stronie, a roboty indeksujące wyszukiwarki prawidłowo rozpoznają zawartość witryny. Title pojawiają się w widocznym miejscu organicznych wyników wyszukiwania i służą do zwrócenia uwagi odbiorców. Z kolei description, nazywane także metaopisami, to zwięzłe podsumowania zawartości strony wyświetlanej w wynikach wyszukiwania. Odpowiadają za współczynnik klikalności (CTR) i zwiększają zaangażowanie użytkowników, dlatego dobrze, żeby ich treść była atrakcyjna i chwytliwa, zawierała słowa kluczowe i odpowiednie wezwanie do działania (CTA), traktuj ją jako formę reklamy swojej strony,
 • mapa strony i plik robots.txt - mapa strony to plik XML pozwalający na rozwiązanie ewentualnych problemów z indeksacją Twojej strony. Dzięki niej roboty Google zyskają jasny komunikat, które strony mają indeksować, a które w tym procesie pominąć. Jest to plik niewidoczny dla użytkowników Twojej strony. Plik robots.txt. ułatwia indeksowanie Twojej witryny przez roboty Google, pokazując im, do których adresów URL mogą uzyskać dostęp, a których nie chcesz indeksować,
 • szybkość ładowania strony - to kluczowy czynnik stanowiący podstawę efektywności strategii SEO; zbyt długi czas ładowania strony może zniechęcić użytkownika do pozostania na Twojej stronie, a także przyczynić się do spadku współczynnika konwersji; najbardziej pożądany czas ładowania strony nie powinien przekroczyć 3 sekund,
 • kompatybilność z urządzeniami mobilnymi - dostosowanie witryny do potrzeb urządzeń mobilnych, jako nieustannie rozwijającego się segmentu, zwiększy zasięg potencjalnych odbiorców, czym przyczyni się do zwiększenia Twojej pozycji w rankingach wyszukiwania,
 • linki wewnętrzne - skutecznym działaniem optymalizującym jest stosowanie linkowania w obrębie Twojej witryny; odsyłając odbiorcę do treści dostępnych na stronie, dostarczasz mu dodatkowych informacji, utrzymujesz jego zainteresowanie, czym budujesz wiarygodność swojej strony,
 • przekierowania - modernizując swoją witrynę, pamiętaj do odpowiednich przekierowaniach zawartość witryny ze starego adresu URL do nowego; warto zadbać o przekierowania 301,,
 • linki kanoniczne - w sytuacjach, gdy na stronie pojawiają się różne wersje adresów (np. z i bez "www", z i bez "http"), warto wybrać jeden główny adres, który będzie oznaczony jako kanoniczny. To pozwoli uniknąć problemów z duplikacją treści w obrębie witryny,,
 • duplikacja treści - wspomniany algorytm Panda kładzie szczególny nacisk na powielanie treści, dlatego pamiętaj o udostępnianiu rzetelnych treści, a także o systematycznym sprawdzaniu ich jakości, by zwiększyć swoje szanse rankingowe na tle konkurentów,
 • certyfikat SSL - jednym z kluczowych elementów technicznego SEO jest bezpieczeństwo. Dla Google oznacza to działania w zakresie stosowania wtyczek i zabezpieczenia przed spamem w komentarzach, a także wdrożenia na stronie certyfikatu bezpieczeństwa SSL (dzięki któremu Twoja witryna będzie obsługiwana przez domenę https, a nie przez http).


Co to znaczy off-site SEO?

Czym jest SEO i jak działa? Podstawą sa też działania poza stroną internetową. Działania off-site SEO opierają się efektywnym wykorzystaniu czynników zewnętrznych, wpływających na zwiększenie wskaźników rankingowych Twojej witryny. W ten sposób budujesz autorytet i wiarygodność swojej strony. Obejmują one przede wszystkim:


Jak działa pozycjonowanie? Co to znaczy link building w SEO?

Proces link buildingu w SEO polega na pozyskiwaniu linków zwrotnych z innych witryn, które prowadzą do Twojej strony. Wysoka jakość tych linków wskazuje algorytmom Google, że udostępniane przez Ciebie treści są wartościowe, co pozytywnie wpływa na Twoją pozycję rankingową. Pozyskiwanie linków zewnętrznych to kompleksowa strategia SEO, w ramach której możesz:

 • dostarczać oryginale i wartościowe treści, które użytkownicy potem udostępnią - tak, w naturalny sposób, Twoja witryna staje się rozpoznawalna, co pozytywnie wpływa na zaufanie do niej,
 • nawiązywać współprace z właścicielami innych witryn, aby w ten sposób rozszerzyć zasięg swojej strony,
 • tworzyć i promować przydatne treści, czy podejmować tradycyjne akcje PR-owe.

Sposobów jest wiele, ważne aby obrany przez Ciebie mechanizm działania był przemyślany, ponieważ Google skrupulatnie weryfikuje źródło linków przychodzących. Zobacz także 11 innych sposobów na pozyskiwanie wartościowych linków do strony.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Jak działa pozycjonowanie lokalne w Google?

Pozycjonowanie - co to znaczy? W skład dzialań wchodzi także SEO lokalne, czyli proces optymalizacji strony służący poprawie jej widoczności w wynikach wyszukiwania, w oparciu o kryterium lokalizacji. Oznacza to, że podjęcie określonych działań spowoduje, że Twoja witryna będzie widoczna dla użytkowników z określonego obszaru.
W ramach SEO lokalnego Google oferuje dwie usługi:

 • Profil Firmy w Google - zawiera on wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojej firmy, jak np. dane kontaktowe, godziny otwarcia, opinie klientów,
 • pakiet map Google - to zestawienie firm w obrębie danej lokalizacji, przedstawione na mapie Google, która pojawia się w górnych wynikach wyszukiwania; po wpisaniu szukanej frazy, Twoja firma wyświetli się użytkownikowi wraz ze wskazaniem jej lokalizacji.

Jak działa pozycjonowanie w Google na lokalnym rynku? Skuteczność SEO lokalnego zależy od podjęcia odpowiednich i przemyślanych działań, takich jak:

 • właściwy dobór słów kluczowych, z uwzględnieniem konkretnej lokalizacji, np. miasta, województwa lub dzielnicy,
 • pozyskiwanie opinii w lokalnym SEO,
 • uwzględnianie intencji wyszukiwania i konkretnych potrzeb użytkowników z Twojego obszaru,
 • pozyskiwanie linków przychodzących ze stron o lokalnym zasięgu.

Zapoznaj się także naszymi wskazówkami, w których dowesz się więcej, czym SEO lokalne:


Jak działa pozycjonownie w Google i jak mierzyć efekty SEO?

Wiesz, już, co to znaczy SEO, czym jest i jak działa pozycjonowanie w google, ale zastanawiasz się, jak mierzyć sukces SEO? Na pewno systematycznie! Pomocne także będą narzędzia, za pomocą których sprawdzisz realne efekty strategii optymalizacyjnej. Analizę przeprowadzisz sprawdzając odpowiednie wskaźniki. Jest ich wiele, a najważniejsze spośród nich to:

 • ruch organiczny - określa liczbę użytkowników odwiedzających Twoją stroną w ramach organicznych wyników wyszukiwania; pozwala określić optymalizację technicznego SEO,
 • współczynnik zaangażowania - określa on liczbę sesji zaangażowanych, czyli takich, które łącznie spełniają następujące kryteria:
  • trwały co najmniej 10 sekund,
  • zakończyły się konwersją,
  • wywołały co najmniej wyświetlanie 2 stron lub ekranów.
 • średni czas trwania sesji - jest to łączny czas trwania wszystkich sesji z zaangażowaniem (w sekundach) podzielony przez liczbę sesji.
 • współczynnik konwersji - pozwala określić, jaki procent wszystkich użytkowników zrealizował założony cel, np. zapisanie się do newslettera, wypełnienie formularza, zakup towaru.

Sprawdź również:


Co to znaczy SEO, czym jest i jak działa pozycjonowanie w Google? Podsumowanie

Optymalizacja SEO to proces wymagający ciągłego dostosowywania się do zmieniających się algorytmów i oczekiwań użytkowników. Skuteczność działań SEO opiera się na równowadze pomiędzy techniczną precyzją a potrzebami odbiorców. Najważniejsze to wnikliwa analiza danych, obserwowanie tendencji i dostosowywanie ich do opracowanego planu marketingowego. Pamiętaj, wyniki nie zawsze są natychmiastowe, ale z upływem czasu i konsekwencją w działaniach, efekty będą widoczne.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty SEO?
Down arrow

Czas, w którym zaczniesz zauważać efekty pozycjonowania, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak konkurencja w danej dziedzinie, jakość optymalizacji i zmiany w algorytmach wyszukiwarek. Zazwyczaj wymaga to cierpliwości i konsekwencji, a pierwsze widoczne efekty mogą pojawić się po kilku miesiącach. Równocześnie pamiętaj, że długoterminowe efekty SEO mogą przynieść znacznie większe korzyści, utrzymując stałą widoczność w wynikach wyszukiwania.

Czy opłaca się skupiać tylko na jednym aspekcie SEO, np. tylko na treści?
Down arrow

Skupienie na jednym aspekcie SEO, jak treść, to ważny krok, ale kompleksowe podejście przynosi najlepsze wyniki. Elementy, takie jak struktura witryny, optymalizacja techniczna, linki czy prędkość ładowania, również mają ogromny wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania. Wszystkie te elementy ze sobą współpracują, tworząc silną podstawę dla efektywnej strategii SEO.

Czy mogę zrobić SEO samodzielnie, czy lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji?
Down arrow

Możesz zdecydować się na obie opcje, ale każda ma swoje zalety i wady. Samodzielna optymalizacja wymaga czasu, nauki i eksperymentowania. Jeśli jednak jesteś gotów poświęcić czas i wysiłek, możesz osiągnąć znaczące rezultaty. Z drugiej strony, korzystając z usług profesjonalnej agencji SEO, zyskujesz dostęp do wiedzy i doświadczenia ekspertów, co może przyspieszyć proces i poprawić efektywność optymalizacji.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO od podstaw - wszystko, co musisz wiedzieć

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ