Nasze Pozycjonowanie
generuje zyski
Sprawdź jak w Super Cenie Dostarczamy Wysokie Pozycje, Wartościowy Ruch i Większą Sprzedaż.
SEO

Pozycjonowanie stron - Agencja SEO Wrocław

Jeśli obszarem działalności Twojej firmy jest jedno miasto, np. Wrocław, pozycjonowanie lokalne jest jest dla Ciebie optymalnym wyborem. Ta usługa SEO koncentruje się na dotarciu do użytkowników, którzy znajdują się w pobliżu Twojej firmy. Jak przebiega skuteczny proces pozycjonowania lokalnego w Google przez naszą Agencję SEO i jakie są jego korzyści?

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne koncentruje się na użytkownikach, którzy poszukują ofert z lokalnego rynku, szczególnie z użyciem urządzeń mobilnych. Szczególnie dotyczy to wyszukiwania firm usługowych, ale również takich firm jak dealerzy samochodowi, deweloperzy i wiele innych. Google dopasowuje wyniki wyszukiwania nie tylko do samego zapytania, ale również do bieżącej lokalizacji użytkownika. Dzięki temu po wpisaniu na przykład frazy szkoła językowa, inne wyniki otrzymamy we Wrocławiu, a inne w Pile czy Kaliszu. Co najważniejsze, użytkownik wcale nie musi wpisywać frazy wraz z nazwą miasta, bo miasto wykrywane jest automatycznie.

Lokalne SEO
krok po kroku

Nasze działania w ramach lokalnego SEO obejmują podobny zakres prac, jak w przypadku szerokiego pozycjonowania stron. Szczególny nacisk kładziemy na naprowadzenie Google na adres Twojego biznesu, dlatego tak istotne jest:

  • podanie na stronie aktualnych danych teleadresowych
  • stosowanie fraz z nazwą miasta, np. „SEO Wrocław”, „agencja marketingu internetowego Wrocław” itp.
  • posiadanie profilu Google Moja Firma i Google plus
  • posiadanie wpisów w renomowanych katalogach teleadresowych

Jeśli Twoja wrocławska firma dostarcza produkty i usługi tylko osobom z Wrocławia i okolic, należy podkreślać to zarówno w tekstach na stronie, jak i poprzez uwypuklenie adresu firmy. Dobrą praktyką jest zamieszczeni także wskazówek dojazdu, wraz z mapką.

Rodzaje kampanii pozycjonowania

Efekt

Mapki Google – jak się tam znaleźć?

Lokalni odbiorcy to z założenia mocno zawężona grupa użytkowników. Z tego względu warto podjąć działania, które zwiększają Twoje szanse na bycie odnalezionym w Google. Obok bezpłatnych wyników wyszukiwania, w przypadku fraz lokalnych otrzymujemy także wyniki wyszukiwania z Google Maps. Podpowiadają one użytkownikom, jaką firmę wybrać pod względem lokalizacji, informując na przykład o odległości od firmy względem bieżącego położenia.

W ramach pozycjonowania lokalnego naniesiemy Twoją firmę na mapę Wrocławia. Rozbudujemy także profil Twojej firmy o wszelkie informacje, takie jak kategoria biznesu, polecana oferta, godziny otwarcia czy też zdjęcia, w cenie pozycjonowania strony.

Efekty pozycjonowania lokalnego

Pozycjonowanie lokalne zakłada wykorzystanie fraz z nazwą miasta, a więc konkurowanie tylko w lokalnymi przedsiębiorcami. Co istotne jednak, sprecyzowanie odbiorcy zwiększa trafność pozyskanego ruchu na stronę. Takie działanie przynosi efekty znacznie szybciej niż pozycjonowanie na ogólną frazę na całą Polskę, dostępne jest również w niższej cenie. Podobnie jak w przypadku pozycjonowania szerokiego, dla utrzymania efektu niezbędne jest stałe prowadzenie działań optymalizacyjnych, a także regularna rozbudowa treści strony.

Inwestycja tej samej kwoty
w Pozycjonowanie i Adwords

Konwersja

Optymalizacja konwersji – lokalni klienci

Aby co miesięczne stałe koszty pozycjonowania strony generowały coraz większy przychód dla Twojej firmy, niezbędne jest prowadzenie równolegle działań z zakresu optymalizacji konwersji. Konwersja w przypadku pozycjonowania lokalnego często oznacza działanie klienta offline – skorzystanie z usług w stacjonarnej siedzibie i zakupy w stacjonarnym sklepie. Tym samym działania z zakresu optymalizacji współczynnika konwersji mają na celu ułatwienie klientom dotarcia do firmy. Na urządzeniach mobilnych istotny jest łatwy dostęp do klikalnego numeru telefonu, np. na potrzeby rezerwacji stolika w pubie lub umówienia wizyty u fryzjera.

Dla wielu użytkowników dobra firma to ta, która widoczna jest w top 10 Google. Skorzystaj z pozycjonowania stron kierowanego na Wrocław i obserwuj stały wzrost liczby klientów.

SEO
Specjaliści pozycjonowania
Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Newsletter
Blog
Ostatnio na blogu
05-06-2017
Przygotowaliśmy listę błędów w sklepach PrestaShop, które mogą utrudniać pozycjonowanie lub wręcz obniżać pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania.
więcej
23-05-2017
Co zrobić, aby wypromować swój blog i swoje wpisy? Prezentujemy podstawowe działania, od których może rozpocząć każdy bloger.
więcej
16-05-2017
Jak zmotywować użytkowników, aby korzystali z zapytań przez formularz online i tym samym generowali sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej? Odpowiedzią j...
więcej
Zadaj nam pytanie