Jak promować wydarzenia w internecie?

jak promowac wydarzenia w internecie
Spis treści

• Czy strona internetowa jest konieczna do promowania wydarzenia?

• Jak zoptymalizować witrynę pod promocję wydarzenia?

• Jak promować wydarzenie w Facebook Ads?

• Dodatkowe sposoby promowania wydarzenia w internecie

• Podsumowanie

Nie wystarczy, że przygotujesz interesujące wydarzenie - musisz poświęcić czas na jego promocję. Niestety, liczba eventów (zarówno tych stacjonarnych, jak i online) jest na tyle duża, że trudno jest się wyróżnić na ich tle i skutecznie dotrzeć do grupy docelowej. Żeby osiągnąć sukces, potrzebujesz wykorzystać sprawdzone sposoby promocji wydarzenia - znajdziesz je w naszym artykule.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czy strona internetowa jest konieczna do promowania wydarzenia?

Niezależnie od tego, czy organizujesz wydarzenie stacjonarne, czy też online, potrzebujesz miejsca, w którym Twoi odbiorcy z łatwością znajdą najważniejsze informacje dotyczące eventu. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest publikowanie takich treści na stronie internetowej dedykowanej danemu wydarzeniu. W ten sposób nie tylko pomagasz odbiorcom znaleźć wszystkie informacje, ale również budujesz profesjonalny wizerunek.

Niektórzy rezygnują z tworzenia strony internetowej i wszystkie informacje publikują w mediach społecznościowych. Przy dużych eventach takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Wśród postów można łatwo się pogubić, a znalezienie konkretnej informacji będzie utrudnione. Może to skutkować tym, że odbiorcy się zniechęcą i zrezygnują ze wzięcia udziału w wydarzeniu lub wręcz przeciwnie - będą wysyłać do Ciebie setki pytań, co wydłuży Twój czas pracy. Atutem stworzenia strony wydarzenia jest również to, że możesz utworzyć śledzone adresy URL dla całej witryny i wybranych stron docelowych. Pozwoli to zbierać dane dotyczące tego, które metody promocji wydarzenia są najskuteczniejsze i zapewniają Ci najwyższy zwrot z inwestycji.

[section id="35283"]

Kiedy można zrezygnować z tworzenia strony internetowej wydarzenia? Jeśli zajmujesz się realizacją mniejszych wydarzeń, które nie pojawiają się regularnie, możesz zrezygnować z tworzenia dedykowanej eventowi witryny. Zamiast tego możesz stworzyć osobną stronę w witrynie, w której będziesz informować o nadchodzących wydarzeniach. Najważniejsze jest to, żeby użytkownik, który znajdzie się na Twojej stronie, mógł łatwo znaleźć szczegóły wydarzenia i potrafił powiązać dany event z Twoją marką.

Zakładka z aktualnymi wydarzeniami na stronie internetowej


Jak zoptymalizować witrynę pod promocję wydarzenia?

Strona internetowa wydarzenia to miejsce, które powinno być tworzone z myślą o odbiorcach. Zastanów się, jakich informacji będą oni najprawdopodobniej poszukiwać na Twojej stronie i spraw, by były one dobrze wyróżnione w witrynie. Wśród treści, które warto umieścić na stronie, są na przykład:

 • harmonogram wydarzenia,
 • metody zakupu biletu na wydarzenie,
 • lista gości i prelegentów,
 • idea wydarzenia,
 • podsumowanie poprzednich edycji,
 • FAQ.

Warto zadbać o to, by treści, które pojawiają się w Twojej witrynie, były zoptymalizowane pod kątem SEO. W ten sposób możesz osiągnąć większy ruch na stronie pochodzący z wyników organicznych wyszukiwania Google. Czasami użytkownicy sieci szukają konkretnych wydarzeń tematycznych. Jeśli Twoja strona będzie dobrze wypozycjonowana, jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie na Twój event się zdecydują.

Wyniki wyszukiwania Google dla frazy "festiwal podróżniczy"

Chcesz dowiedzieć się, jak pozycjonować stronę wydarzenia? Poniższe artykuły Ci w tym pomogą:

Musisz również zadbać o to, by Twoja strona była przyjazna w obsłudze i intuicyjna. Możesz stracić potencjalnych uczestników wydarzenia, jeśli trudno będzie się po niej poruszać, a zakup biletu i znalezienie informacji będą problematyczne. Aby witryna zapewniała użytkownikom pozytywne doświadczenia, warto projektować ją zgodnie ze strategią UX.

Więcej na temat strategii User Experience możesz dowiedzieć się z naszych wpisów:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Jak promować wydarzenie w Facebook Ads?

Reklama na Facebooku to jedna z najczęściej wybieranych form promowania wydarzeń w internecie. Bez zawahania przyznamy, że może ona przynieść świetne efekty, jednak warunkiem jest odpowiednie, świadome realizowanie kampanii.

W Facebook Ads jest dostępna opcja bezpośredniego promowania wydarzenia utworzonego na Facebooku. Czy to rozwiązanie jest jednak skuteczne? To zależy. Nie zawsze warto z tego korzystać, ponieważ opiera się na zachęcaniu użytkowników do konkretnej interakcji, a uzyskanie takiego efektu potrafi być drogie.

Realizacja reklamy na Facebooku z efektem udziału w wydarzeniu

Promowanie wydarzeń na Facebooku polecamy, jeśli jest to na przykład wydarzenie cykliczne lub ogólnopolskie. Możemy wówczas liczyć na efekt wirusowy i dotarcie do dużej liczby osób. Dla wydarzeń mniejszych, lokalnych lepiej skupić się na innych formach reklamy w Facebook Ads. Możesz w tym celu wykorzystać promowanie posta lub reklamę skupioną na zwiększeniu ruchu w witrynie.

Dowiedz się więcej o tworzeniu reklam w Facebook Ads:

Świetnym sposobem na promowanie wydarzenia na Facebooku jest wykorzystanie retargetingu. W ten sposób masz szansę dotrzeć do osób, które już wcześniej wyraziły zainteresowanie Twoimi treściami. Na Facebooku możesz zrealizować reklamy w oparciu o zaangażowanie na Facebooku, o podobnych odbiorców i o zaangażowanie na stronie.
Reklama retargetingowa może Ci pomóc dotrzeć na przykład do:

 • osób, które weszły w interakcję z Twoją stroną (polubiły coś, zaobserwowały, udostępniły, skomentowały lub kliknęły),
 • osób, które wysłały wiadomość do Twojej strony,
 • osób, które zapisały Twoją stronę,
 • osób, które wzięły udział w poprzednim wydarzeniu,
 • osób, które zaangażowały się w Twój post,
 • osób, które zainteresowały się Twoim filmem (obejrzały na przykład 5 sekund, 10 sekund lub cały film),
 • osób, które zaangażowały się w poprzednią kampanię reklamową,
 • osób, które odwiedziły Twoją stronę,
 • subskrybentów newslettera,
 • odbiorców podobnych do Twojej niestandardowej grupy odbiorców.

Chcesz zrealizować swoją pierwszą kampanię retargetingową? Sprawdź nasze wskazówki:

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


Dodatkowe sposoby promowania wydarzenia w internecie

Facebook i strona internetowa to nie jedyne miejsca, gdzie warto promować swoje wydarzenie. Polecamy kilka rozwiązań, które pomogą Ci dotrzeć do większej liczby osób i zachęcić ich do wzięcia udziału w Twoim evencie.


Promowanie wydarzenia przez newsletter

Ponownie zachęcimy Cię do tego, by spróbować dotrzeć do osób, które już wcześniej zainteresowały się Twoimi wydarzeniami lub marką. Budowanie zaangażowanej społeczności jest bardzo ważne - oddany, stały klient potrafi przynieść więcej korzyści niż ten nowo pozyskany. Taki odbiorca zna już Twoje działania i Twoją ofertę, wie czego się spodziewać, dzięki czemu łatwiej będzie go przekonać, by zaangażować się po raz kolejny. Dla przykładu spójrz na e-mail skierowany do subskrybentów newslettera festiwalu RIFF. W mailu jest nie tylko informacja o tym, że niedługo odbędzie się wydarzenie, ale również specjalnie przygotowana dla nich zniżka na zakup biletów festiwalowych.

Newsletter festiwalu filmowego RIFF

Nawet jeśli organizujesz pierwszą edycję swojego wydarzenia, możesz tworzyć swoją bazę subskrybentów newslettera. Promuj swój newsletter na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. W tym celu zapewniaj odbiorców o korzyściach wynikających z zapisania się do bazy mailingowej - może to być właśnie zniżka na bilety, otrzymywanie informacji o gościach festiwalowych przed ich oficjalnym ogłoszeniem, wiadomości z backstage'u itp.


Promowanie wydarzenia w stopce maila

Możesz umieścić informację o swoim wydarzeniu w stopce maila, dzięki czemu informacja o nim będzie mogła dotrzeć w prosty sposób do wszystkich osób z którymi się kontaktujesz mailowo. Można znaleźć przeciwników tego rozwiązania i rozumiemy dlaczego - promowanie wydarzenia w stopce maila potrafi wyglądać nieprofesjonalnie, jeśli jest źle wykonane. Jeśli chcesz zdecydować się na taką metodę promocji wydarzenia, pamiętaj, żeby umieszczona w stopce informacja była krótka i chwytliwa.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Promowanie wydarzenia przez influencer marketing

Influencerzy cieszą się bardzo wysokim poziomem zaufania społecznego. Według raportu Rakuten aż 80% konsumentów kupiło coś dzięki rekomendacji influencera (https://go.rakutenmarketing.com/hubfs/docs/2019%20Influencer%20Marketing%20Report%20-%20Rakuten%20Marketing.pdf). Wykorzystując influencer marketing, możesz skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej, wzmocnić wizerunek swojej marki i zwiększyć liczbę sprzedanych biletów na Twoje wydarzenie.

Wiele osób boi się influencer marketingu, ponieważ kojarzy się on z dużymi kosztami. Wcale nie musi tak być! Świetne efekty może zapewnić również współpraca z micro-influencerami. Mają oni mniejsze zasięgi, dlatego współpraca z nimi nie będzie tak kosztowna. Jednocześnie posiadają już grupę zaangażowanych odbiorców, którzy mogą zainteresować się Twoją ofertą. Spójrz na przykład na zdjęciu poniżej - to post, który powstał we współpracy z Influencerką, której liczba obserwujących jest mniejsza niż 10 tysięcy osób.

Przykład współpracy z influencerką przy promocji wydarzenia

Przy podejmowaniu współpracy z influencerami ważne jest jednak, aby upewnić się, że przygotowane przez nich treści, a także wartości, którymi się dzielą ze swoimi odbiorcami, są zgodne z tym, co można spotkać na Twoim wydarzeniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o influencer marketingu? Sprawdź ten wpis:


Promowanie wydarzenia przez aktywność w mediach społecznościowych

Reklama w Facebook Ads to nie jedyny sposób, w jaki możesz wykorzystać media społecznościowe do promowania wydarzeń. Podstawą jest prowadzenie strony na Facebooku i publikowanie informacji o wydarzeniu na swoim profilu, a także stworzenie wydarzenia na Facebooku. Dodatkowo warto publikować informacje na grupach tematycznych i lokalnych, aby dotrzeć do swojej grupy docelowej. Możesz również zdecydować się na:

 • promowanie wydarzenia w postach na Linkedin,
 • promowanie wydarzenia w grupach na Linkedin,
 • promowanie wydarzenia na Instagramie (posty, Reelsy, InstaStories),
 • udostępnienie swojego wydarzenia na Snapchacie,
 • promowanie wydarzenia na TikToku.

Pamiętaj, że jeśli chcesz promować swoje wydarzenie w mediach społecznościowych, musisz zrobić odpowiedni research. W ten sposób możesz mieć pewność, że publikujesz treści w odpowiednich kanałach i docierasz do dobrze określonej grupy docelowej.

Jeśli nie wiesz, jakie kanały społecznościowe wybrać i jakie treści tworzyć, sprawdź nasze artykuły w tym temacie. Znajdziesz tam wiele wskazówek!


Jak promować wydarzenia w internecie? Sprawdzone metody promocji. Podsumowanie

Promowanie wydarzeń wymaga złożonej strategii i aktywnego działania w internecie. Nie możesz skupić się na jednej formie promocji i oczekiwać spektakularnych efektów. Warto opracować swój plan działania na długo przed rozpoczęciem wydarzenia. Wówczas możesz mieć pewność, że masz czas na wykonanie researchu, wybranie najefektywniejszych metod promocji wydarzenia i ich opracowanie.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak promować wydarzenia w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.84 na podstawie 104 głosów

UDOSTĘPNIJ