Jak zwiększyć zwrot z inwestycji w Google Ads?

Jak zmaksymalizowac zyski z Google Ads Kluczowe kroki do wzrostu ROI
Spis treści

• ROI w Google Ads - co to jest?

• Dlaczego śledzenie ROI w Google Ada jest ważne?

• Średni wskaźnik zwrotu inwestycji w Google Ads

• ROI a ROAS w Google Ads

• Jak zwiększyć zwrot z inwestycji w Google Ads? 7 skutecznych sposobów

• Podsumowanie

Czy chciałbyś zwiększyć zwrot z inwestycji (ROI) w swojej kampanii Google Ads? W takim razie jesteś we właściwym miejscu! W dzisiejszym konkurencyjnym świecie reklamy online, osiągnięcie sukcesu w Google Ads może być wyzwaniem. Nie martw się - w tym artykule podzielimy się niezawodnymi strategiami, które pomogą Ci zwiększyć ROI w Google Ads i osiągnąć lepsze wyniki. 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


ROI w Google Ads - co to jest?

ROI (Return on Investment) to wskaźnik mierzący efektywność inwestycji w działania marketingowe. W przypadku Google Ads ROI odnosi się do zwrotu z inwestycji w kampanie reklamowe prowadzone w tej platformie. Oznacza to, że ROI w Google Ads mierzy, jak dobrze wykorzystujesz swoje środki finansowe na reklamę w stosunku do osiągniętych wyników. Wyliczenie ROI polega na podzieleniu zysków uzyskanych z kampanii przez koszty jej prowadzenia i pomnożeniu wyniku przez 100, aby otrzymać wartość procentową. Na przykład, jeśli wydałeś 1000 zł na reklamy w Google Ads, a w wyniku tych reklam uzyskałeś zysk w wysokości 3000 zł, to Twój ROI wynosi 200% ((3000-1000)/1000 * 100). ROI jest kluczowym wskaźnikiem dla specjalisów, ponieważ pozwala mierzyć skuteczność kampanii i określać, czy inwestycja w reklamę jest opłacalna. Im wyższy ROI, tym większy zwrot z inwestycji i lepsze rezultaty reklamowe. Dlatego zrozumienie, jak zwiększyć ROI w Google Ads, jest kluczowe dla sukcesu Twoich kampanii i generowania większych zysków


Dlaczego śledzenie ROI w Google Ada jest ważne?

W kampaniach Google Ads możesz śledzić różne wskaźniki, które informują Cię, czy Twoja reklama działa i przynosi oczekiwane efekty, czy też niekoniecznie. Dlaczego wskaźnik ROI jest jednym z tych najważniejszych? Ponieważ:

 • pomaga mierzyć rzeczywisty wpływ kampanii na Twoją firmę - pomiar ROI mówi Ci, czy zarabiasz na kampaniach Google Ads i jak bardzo Twoje reklamy przyczyniają się do osiągania celów Twojej firmy;
 • pozwala ocenić, czy inwestycja w reklamy w Google Ads przynosi zamierzony zwrot z inwestycji. Dzięki temu można określić, czy kampania jest opłacalna i czy warto kontynuować jej prowadzenie. Bez śledzenia ROI trudno jest mierzyć skuteczność kampanii i podejmować mądre decyzje dotyczące alokacji budżetu reklamowego;
 • umożliwia porównanie skuteczności różnych kampanii w Google Ads. Dzięki temu można zidentyfikować te kampanie, które przynoszą najlepsze wyniki i koncentrować się na nich. Można również zidentyfikować słabsze kampanie i podjąć działania naprawcze lub dostosować strategię;
 • pozwala dokładnie ocenić, ile pieniędzy jesteśmy gotowi zainwestować w kampanie w Google Ads. Na podstawie danych ROI można planować budżet reklamowy, uwzględniając spodziewany zwrot z inwestycji. Jest to szczególnie istotne, aby efektywnie alokować środki finansowe i maksymalizować rezultaty reklamowe;
 • dostarcza danych i informacji, które są niezbędne do optymalizacji działań reklamowych. Na podstawie analizy ROI można identyfikować słabe punkty kampanii i podejmować konkretne działania naprawcze, takie jak zmiana słów kluczowych, modyfikacja treści reklam lub optymalizacja stron docelowych. Dzięki temu można stale doskonalić kampanie i zwiększać ich efektywność.


Średni wskaźnik zwrotu inwestycji w Google Ads

Trudno oszacować średni wskaźnik zwrotu inwestycji w reklamy Google Ads. Wszystko zależy od branży - w niektórych z nich ROI może być większe ze względu na specyfikę działalności i wysokie ceny usług, a w innych znacznie niższe. Jednak mimo to Google zdecydowało się zmierzyć średni zwrot z inwestycji w kampanie i na podstawie danych o kosztach kliknięcia pozyskanych od reklamodawców specjaliści wyciągnęli wniosek, że średnio każda firma zarabia 2 dolary na każdy dolaerze wydanym na reklamę. Oznacza to, że zwrot z inwestycji wynosi 100%(https://economicimpact.google.com/methodology/).


ROI a ROAS w Google Ads

ROI (Return on Investment) i ROAS (Return on Advertising Spend, zwrot nakładów na reklamę) są dwoma wskaźnikami mierzącymi skuteczność inwestycji w reklamę, ale różnią się w swoim podejściu i interpretacji.

ROI odnosi się do ogólnego zwrotu z inwestycji i mierzy stosunek zysku do kosztu całej kampanii reklamowej. Jest to wskaźnik oparty na wartościach bezwzględnych i wyrażany w procentach. ROI uwzględnia nie tylko koszty reklamy, ale także inne związane z nią wydatki, takie jak koszty produkcji czy obsługi zamówień.

Z kolei ROAS koncentruje się wyłącznie na zwrocie z inwestycji w reklamę. Mierzy stosunek uzyskanego przychodu do wydatków na reklamę. ROAS jest wskaźnikiem opartym na wartościach względnych, zwykle wyrażanym jako liczba lub procent. W przeciwieństwie do ROI ROAS nie uwzględnia innych kosztów związanych z kampanią, skupiając się wyłącznie na relacji przychodu z reklamy do wydatków na nią. Co więcej, o ile ROAS skupia się na przychodach, to ROI na zysku netto.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Jak zwiększyć zwrot z inwestycji w Google Ads? 7 skutecznych sposobów

1. Użyj wykluczających słów kluczowych

Wykluczające słowa kluczowe są istotnym narzędziem, które pomaga zoptymalizować kampanię i skierować reklamy do bardziej odpowiednich użytkowników. Polegają one na wykluczeniu określonych słów lub fraz z grupy docelowej, aby uniknąć wyświetlania reklam dla nieistotnych zapytań lub nieodpowiednich grup odbiorców. Używanie wykluczających słów kluczowych może przynieść kilka korzyści, które przyczynią się do wzrostu ROI:

 • Lepsze kierowanie reklam - dzięki wykluczającym słowom kluczowym możesz skoncentrować swoją kampanię na bardziej konkretnych i trafnych zapytaniach użytkowników. Wykluczając słowa kluczowe, które nie pasują do Twojej oferty lub są nieistotne, unikasz marnowania budżetu reklamowego na kliknięć od osób, które nie są potencjalnymi klientami. Koncentrując się na bardziej odpowiedniej grupie odbiorców, zwiększasz szanse na generowanie konwersji i wzrost ROI.
 • Eliminowanie niechcianego ruchu - czasami Twoja kampania może przyciągać niechciany ruch, na przykład osoby szukające darmowych wersji produktów, opinii lub porównań. Poprzez wykluczenie takich słów kluczowych, możesz uniknąć wyświetlania reklam dla tych użytkowników, którzy nie mają intencji zakupowych lub nie pasują do Twojego docelowego segmentu. Koncentrując się na odpowiednich użytkownikach, zwiększasz szanse na osiągnięcie lepszych rezultatów reklamowych.
 • Optymalizacja budżetu - używanie wykluczających słów kluczowych pomaga zoptymalizować wydatki. Wykluczając nieistotne słowa kluczowe, unikasz płacenia za kliknięcia, które nie przyniosą konwersji. Możesz w ten sposób skoncentrować środki finansowe na bardziej wartościowych słowach kluczowych i grupach odbiorców, co przyczyni się do efektywniejszego wykorzystania budżetu i potencjalnego wzrostu ROI.
 • Poprawa wyniku jakości reklamy - wykluczanie nieodpowiednich słów kluczowych pozytywnie wpływa na wskaźnik jakości Twoich reklam. Gdy Twoje reklamy są bardziej trafne i dostosowane do intencji użytkowników, wskaźnik jakości wzrasta. Wyższy wskaźnik jakości może prowadzić do niższych kosztów kliknięcia i lepszych pozycji reklam, co przekłada się na większą efektywność kampanii i potencjalny wzrost zwrotu z inwestycji.


2. Twórz grupy reklam z jednym słowem kluczowym

Tworzenie grup reklam z jednym słowem kluczowym pozwala lepiej dopasować reklamy do konkretnych wyszukiwań użytkowników. Zamiast tworzyć grupy z wieloma słowami kluczowymi, koncentrujesz się na jednym konkretnym słowie kluczowym w każdej grupie reklam. W jaki sposób ta taktyka może doprowadzać do wzrostu ROI w Google Ads?

 • Zapewnia lepsze dopasowanie reklamy - dzięki grupom reklam z jednym słowem kluczowym masz większą kontrolę nad tym, jak dokładnie dopasować treści reklamy do zapytań użytkowników. Możesz dostosować treść nagłówka, opisu i linków do strony docelowej, tak aby idealnie odpowiadały wybranemu słowu kluczowemu. To zwiększa atrakcyjność reklamy dla użytkowników, ponieważ wydaje się bardziej trafna i dostosowana do ich potrzeb.
 • Poprawia wynik jakości - reklamy z lepszym dopasowaniem do słowa kluczowego mają większą szansę na uzyskanie wyższego wskaźnika jakości. Wskaźnik jakości jest czynnikiem, który wpływa na pozycję reklamy i koszty kliknięcia. Im wyższy wynik jakości, tym niższe są koszty kliknięcia, a Twoja reklama może się pojawiać wyżej na stronie wyników wyszukiwania. To przekłada się na większą efektywność kampanii i potencjalny wzrost ROI.
 • Ułatwia monitorowanie wyników - tworzenie grup reklam z jednym słowem kluczowym ułatwia monitorowanie wyników i analizowanie skuteczności każdego słowa kluczowego. Możesz śledzić wydajność poszczególnych słów kluczowych, w tym wskaźnik klikalności (CTR), konwersje i koszty. To daje Ci cenne informacje, które możesz wykorzystać do optymalizacji kampanii i podejmowania mądrych decyzji dotyczących alokacji budżetu.
 • Zwiększa kontrolę nad budżetem reklamowym - możesz dostosować budżet dla każdego słowa kluczowego i grupy reklam, skoncentrować większą część budżetu na słowach kluczowych o większym potencjale konwersji. To pomaga zoptymalizować alokację budżetu i maksymalizować zwrot z inwestycji.


3. Używaj rozszerzeń reklam

Rozszerzenia reklam to dodatkowe informacje i funkcjonalności widoczne w treści reklamy, które ułatwiają użytkownikom podjęcie działań. To z kolei może przyczynić się do wzrostu CTR oraz liczby kliknięć i ruchu na stronach docelowych w Twojej kampanii reklamowej. Pamiętaj jednak, aby dostosować i testować różne rozszerzenia, aby znaleźć te, które najlepiej działają dla Twojej konkretnej branży i celów marketingowych. W jaki sposób konkretne typy rozszerzeń mogą wpływać na zwrot z inwestycji w Google Ads?

 • Rozszerzenie linków - pozwala na dodanie dodatkowych linków do Twojej witryny w reklamie. To daje użytkownikom większy wybór i bezpośredni dostęp do konkretnych podstron. Może to prowadzić do większej liczby kliknięć i konwersji, ponieważ użytkownicy mogą szybko znaleźć to, czego naprawdę szukają.
 • Rozszerzenie lokalizacji - pozwala na wyświetlanie informacji o Twojej siedzibie i adresie w treści reklamy. To pomaga przyciągnąć uwagę osób poszukujących lokalnych usług lub produktów. Ułatwia to również użytkownikom znalezienie Twojego przedsiębiorstwa i skłonienie ich do wizyty w Twoim sklepie.
 • Rozszerzenie recenzji - dodanie pozytywnych recenzji lub ocen klientów do reklamy może budować zaufanie i zachęcać do kliknięcia. Recenzje mogą wyświetlać się pod Twoją reklamą, przyciągając uwagę użytkowników i zwiększając wiarygodność Twojej marki. To może przyczynić się do zwiększenia CTR i konwersji.
 • Rozszerzenie informacji o produkcie - wyświetla bezpośrednio w reklamie szczegółowe informacje o produkcie, takich jak nazwa, cena, opis czy zdjęcie. To pomaga użytkownikom uzyskać więcej informacji na temat oferowanych produktów i ułatwia podjęcie decyzji zakupowej.
 • Rozszerzenie formularza kontaktowego - zapewnia możliwość wypełnienia formularza kontaktowego bezpośrednio w reklamie, bez konieczności odwiedzania Twojej witryny. To może zwiększyć liczbę zgłoszeń i upraszcza proces komunikacji z potencjalnymi klientami.

Sprawdź także:

Reklama Google Ads w sieci wyszukiwania z rozszerzeniem linków


4. Uruchom dynamiczne reklamy w wyszukiwarce

Uruchomienie dynamicznych reklam w wyszukiwarce pozwala na lepsze dopasowanie treści reklam do potrzeb użytkowników, co może przyczynić się do zwiększenia CTR, konwersji i w rezultacie ROI Twojej kampanii reklamowej. Oto, dlaczego warto rozważyć wykorzystanie dynamicznych reklam:

 • Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce automatycznie dostosowują treść reklamy do zapytań użytkowników. Wykorzystując dane z Twojej witryny, Google Ads generuje dynamiczne nagłówki i opisy reklam, które są bardziej związane z konkretnymi wyszukiwaniami użytkowników. To zwiększa szanse na wyświetlanie trafnych reklam, które przyciągają uwagę i generują większą liczbę kliknięć.
 • Dynamic Search Ads pozwalają na łatwe tworzenie i zarządzanie wieloma reklamami jednocześnie. Nie musisz ręcznie tworzyć i dostosowywać treści reklam dla każdego słowa kluczowego. Zamiast tego, Google Ads automatycznie generuje i dostosowuje treść reklam na podstawie danych z Twojej witryny. To oszczędza czas i pozwala na szybkie uruchomienie i skalowanie kampanii.
 • Dynamiczne reklamy pozwalają są precyzyjnie dopasowane do zapytań użytkowników oraz ich intencji wyszukiwania.. To może przyczynić się do zwiększenia wskaźnika klikalności (CTR) i lepszych wyników konwersji. Użytkownicy będą bardziej skłonni kliknąć reklamę, która wydaje się idealnie odpowiadać ich potrzebom.
 • Dynamiczne reklamy umożliwiają również dynamiczne wstawianie słów kluczowych w treść reklamy. Oznacza to, że słowo kluczowe, które wpisuje użytkownik, może automatycznie pojawiać się w nagłówku lub opisie reklamy. To zwiększa zgodność reklamy z oczekiwaniami użytkownika i zwiększa szanse na wygenerowanie kliknięcia.
 • Dzięki dynamicznym reklamom możesz dostosować treść reklam do specyficznych cech użytkownika. Na przykład, jeśli użytkownik wcześniej odwiedził Twoją witrynę i przeglądał konkretne produkty, reklama może zawierać informacje o tych produktach. Personalizacja treści reklam zwiększa ich atrakcyjność i skuteczność. 

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


5. Zainwestuj w remarketing

Remarketing to strategia, która pozwala dotrzeć do odbiorców, którzy zetknęli się już twoją witryną, ale nie zrealizowali założonego celu, np. nie dokonali zakupu., nie zapisali się na wydarzenie. To nie tylko zwiększa szansę na konwersję, ale także na poprawę wyników zwrotu z inwestycji. Co więcej, remarketing umożliwia:

 • dostosowanie komunikacji do konkretnej grupy odbiorców - możesz tworzyć reklamy, które uwzględniają ich wcześniejsze interakcje z Twoją witryną. Na przykład, jeśli użytkownik odwiedził stronę produktu, możesz wyświetlić mu reklamę z ofertą specjalną lub przypomnieniem o tym produkcie;
 • wzrost świadomości marki - nawet jeśli użytkownicy nie dokonają natychmiastowej konwersji, widoczność Twojej marki może skłonić ich do powrotu i finalizacji transakcji w przyszłości.
 • precyzyjne targetowanie reklam na podstawie działań użytkowników w Twojej witrynie. Możesz tworzyć różne segmenty remarketingowe, aby dostosować reklamy do konkretnych grup użytkowników. Na przykład, możesz tworzyć segmenty dla osób, które dodawały produkty do koszyka, ale nie dokończyły zakupu, lub dla osób, które odwiedziły konkretne sekcje Twojej witryny. Precyzyjne targetowanie zwiększa szanse na konwersję i poprawia efektywność kampanii.
 • osiągnięcie wymiernych efektów przy relatywnie niedużym budżecie i kosztach za kliknięcie - ponieważ reklamy są kierowane do osób, które już wykazywały zainteresowanie Twoją marką, istnieje większa szansa na konwersję. To może prowadzić do lepszej rentowności i niższych kosztów pozyskania klienta.

Przykład reklamy remarketingowej


6. Wykorzystaj inteligentne określanie stawek

Wykorzystanie inteligentnego określania stawek daje możliwość osiągnięcia lepszych wyników przy mniejszym nakładzie czasu i wysiłku. W jaki sposób?

 • Inteligentne określanie stawek w Google Ads opiera się na zaawansowanych algorytmach, które automatycznie optymalizują stawki, aby maksymalizować wyniki kampanii. System analizuje wiele czynników, takich jak lokalizacja, czas, urządzenie, a nawet zachowanie użytkownika, aby dostosować stawki w czasie rzeczywistym. To pozwala na lepsze wykorzystanie budżetu reklamowego i dotarcie do użytkowników w odpowiednim czasie.
 • Dzięki inteligentnemu określaniu stawek Google Ads może dokładniej dostosować stawki do wartości konwersji i celów biznesowych. System uwzględnia dane historyczne, wzorce zachowań użytkowników oraz wyniki kampanii, aby lepiej przewidzieć, które kliknięcia są bardziej prawdopodobne do generowania konwersji. To zwiększa szanse na wyświetlanie reklam w odpowiednich momentach i przed odpowiednimi użytkownikami, co może prowadzić do większej liczby konwersji.
 • Ta opcja umożliwia bardziej elastyczną kontrolę nad budżetem reklamowym. Możesz określić górne limity wydatków, ale system będzie dynamicznie dostosowywał stawki w celu optymalizacji wyników. To daje większą pewność, że Twój budżet jest wykorzystywany w najbardziej efektywny sposób, bez marnowania środków na kliknięcia, które mają małą szansę na konwersję.
 • Wykorzystując inteligentne określanie stawek, nie musisz ręcznie monitorować i dostosowywać stawek dla każdego słowa kluczowego czy grupy reklam. System Google Ads zajmuje się tym automatycznie, dokonując optymalizacji w czasie rzeczywistym. To oszczędza czas i wysiłek, który możesz przeznaczyć na inne aspekty strategii reklamowej.
 • System stale się uczy i dostosowuje na podstawie wyników kampanii. Analizuje, które czynniki mają największy wpływ na konwersje i sukces reklam, a następnie wykorzystuje te informacje do ulepszania swoich decyzji dotyczących stawek. To oznacza, że im dłużej korzystasz z tej strategii, tym bardziej precyzyjne i efektywne będą wyniki kampanii, a to może poprawić także wzrost z inwestycji.

Zobacz także:


7. Optymalizuj strony docelowe pod kątem ROI

Dobrze zoptymalizowana strona docelowe w Google Ads prowadzi użytkowników prosto do konwersji, a im więcej konwersji, tym większy zwrot z inwestycji w reklamę. Co możesz zrobić, by Twoje landing page’e zachęcały do działania i poprawiały ROI?

 • Upewnij się, że treść i przekaz na stronie docelowej są spójne z reklamą, która kieruje użytkownika na tę stronę. Użytkownik powinien odnaleźć na stronie to, czego oczekuje po kliknięciu reklamy. Zachowaj spójność wizualną, treściową i ofertową, aby uniknąć dezorientacji użytkowników i zwiększyć szanse na konwersję.
 • Dostosuj treść na stronie docelowej do grupy docelowej i intencji użytkownika. Zidentyfikuj ich potrzeby i oczekiwania oraz dostarczaj odpowiednie informacje i rozwiązania. Spersonalizowane treści mogą skuteczniej angażować użytkowników i skłaniać ich do podjęcia pożądanej akcji, co przyczynia się do wzrostu ROI.
  Zadbaj o to, aby przekaz na stronie docelowej był jasny, zwięzły i zrozumiały. Unikaj długich bloków tekstu. Skoncentruj się na najważniejszych informacjach i korzyściach, które oferujesz. Ułatw użytkownikom szybkie znalezienie potrzebnych informacji i skłonienie ich do podjęcia pożądanej akcji.
 • Zadbaj o wyraźne i atrakcyjne CTA. Upewnij się, że CTA jest dobrze widoczne, czytelne i działa jako jasne wezwanie do działania. Może to być np. "Kup teraz", "Zarejestruj się" lub "Skontaktuj się z nami". Dobrze zaprojektowany CTA może zwiększyć liczbę kliknięć i konwersji.
 • Przeprowadzaj regularne testy A/B na stronach docelowych, aby sprawdzić, które elementy przynoszą lepsze wyniki. Testuj różne warianty nagłówków, treści, układu, kolorów i CTA. Analizuj dane i wyniki, aby identyfikować najskuteczniejsze rozwiązania i wprowadzać ulepszenia, które zwiększą ROI.

To musisz wiedzieć:

Przykład strony docelowej dla kampanii Google Ads


Kluczowe kroki do wzrostu ROI w Google Ads. Podsumowanie

Chcesz zwiększyć zyski z Google Ads i poprawić zwrot z inwestycji? Zainwestuj kompleksowo w różnorodne taktyki, które zaprowadzą cię do sukcesu. Połączenie odpowiedniej optymalizacji słów kluczowych z optymalizacją stron docelowych, remarketingiem i uruchomieniem dynamicznych reklam w wyszukiwarce może znacząco ograniczyć wydatki na reklamę i zwiększyć liczbę konwersji, co w konsekwencji pomoże poprawić także wskaźnik ROI. 

Jak długo trwa proces wzrostu ROI w Google Ads
Down arrow

Proces wzrostu ROI w Google Ads może być różny dla różnych kampanii i branż. Czas potrzebny na osiągnięcie pozytywnych wyników zależy od wielu czynników, takich jak budżet, konkurencyjność rynku, jakość reklam i strony docelowej. W niektórych przypadkach można zauważyć poprawę w ciągu kilku tygodni, podczas gdy w innych przypadkach może to wymagać dłuższego okresu czasu. Ważne jest regularne monitorowanie i optymalizacja kampanii, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Czy zwiększenie budżetu reklamowego automatycznie prowadzi do wzrostu ROI?
Down arrow

Zwiększenie budżetu reklamowego nie gwarantuje automatycznego wzrostu ROI. Kluczowym jest skuteczne zarządzanie i optymalizacja kampanii. Zwiększenie budżetu może zwiększyć liczbę wyświetleń i kliknięć, ale skuteczność kampanii zależy od jakości reklam, trafności słów kluczowych, strony docelowej i innych czynników. Ważne jest dokładne monitorowanie wyników i dostosowywanie strategii w oparciu o dane, aby maksymalizować zwrot z inwestycji.

Jakie są najważniejsze metryki do śledzenia w celu oceny wzrostu ROI w Google Ads?
Down arrow

Istnieje kilka kluczowych metryk, które warto śledzić w celu oceny wzrostu ROI w Google Ads. Należą do nich wskaźniki takie jak koszt kliknięcia (CPC), wskaźnik konwersji, wartość transakcji lub generowany przychód oraz koszt pozyskania klienta (CPA). Śledzenie tych metryk pozwala na monitorowanie efektywności kampanii i identyfikację obszarów, które wymagają optymalizacji.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zwiększyć zwrot z inwestycji w Google Ads?

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 135 głosów

UDOSTĘPNIJ