9 rozszerzeń Google Ads dla e-commerce, które zwiększą atrakcyjność Twojej reklamy

9 rozszerzen Google Ads dla ecommerce ktore zwieksza atrakcyjnosc Twojej reklamy
Spis treści

• Czym są rozszerzenia reklam Google Ads?

• Jakie korzyści przynoszą rozszerzenia w reklamach Google Ads?

• 9 rozszerzeń, których warto użyć w reklamach Google Ads dla e-commerce

• Podsumowanie

W dzisiejszych czasach reklama w internecie stała się nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego sklepu internetowego. Jednym z najpopularniejszych narzędzi służących do prowadzenia kampanii reklamowych jest Google Ads - platforma reklamowa, która pozwala na wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania Google oraz na innych stronach internetowych. Aby jednak przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zwiększyć efektywność kampanii, warto wykorzystać dostępne rozszerzenia reklam Google Ads. Poznaj najskuteczniejsze z nich i osiągaj lepsze wyniki swoich działań marketingowych! 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym są rozszerzenia reklam Google Ads?

Rozszerzenia reklam w Google Ads, nazywane teraz „komponentami”, to elementy, które można dodać do reklam wyświetlanych w wyszukiwarce Google. Ich celem jest zwiększenie atrakcyjności i skuteczności reklam, co może prowadzić do uzyskania większej liczby kliknięć i konwersji oraz poprawy współczynnika CTR. Rozszerzenia Google Ads mogą wzbogacić reklamę o dodatkowe informacje o firmie, jej lokalizacji, mogą również zawierać dane kontaktowe, ceny, linki do podstron, a nawet oceny dotyczące danego sprzedawcy.

Rozszerzenia reklam w Google Ads mogą być dodawane ręcznie lub automatycznie przez system Google Ads.:

  • Rozszerzenia ręczne są tworzone i dodawane do reklam przez reklamodawcę. Pozwalają one na większą kontrolę nad wyglądem i zawartością reklam oraz umożliwiają dodanie bardziej spersonalizowanych elementów, które lepiej odpowiadają potrzebom klientów. Reklamodawcy mogą wybrać, które rozszerzenia chcą dodać do swoich reklam i w jaki sposób mają być one wyświetlane. Przykłady rozszerzeń ręcznych to linki do podstron witryny, lokalizacje, numery telefonów czy formularze kontaktowe.
  • Rozszerzenia automatyczne, a inaczej dynamiczne, są tworzone przez algorytmy Google Ads, które analizują dane z witryny reklamodawcy i decydują, jakie rozszerzenia dodać do Twojej reklamy, aby przyniosły jak najlepsze efekty. W ramach dynamicznych rozszerzeń Google Ads może uzupełnić Twoją reklamę o informacje o firmie, lokalizacji, ocenie sprzedawcy lub linki do podstron


Jakie korzyści przynoszą rozszerzenia w reklamach Google Ads?

Rozszerzenia w Google Ads to doskonały sposób na zwrócenie uwagi odbiorców i zachęcenie ich do kliknięcia reklamy. Bez wątpienia przynoszą one wiele korzyści, jednak należy podchodzić do nich z umiarem. Może wydawać się, że dodanie wszystkich rozszerzeń będzie bardzo skuteczne, natomiast jest odwrotnie — lepsze efekty przyniesie Ci wybór kilku typów rozszerzeń, które będą dobrze dostosowane do konkretnego rodzaju biznesu lub poszczególnych grup reklam. Wtedy możesz spodziewać się bardzo korzystnych efektów, takich jak:

  • Zwiększona widoczność w wynikach wyszukiwania — standardowa reklama w Google Ads to tylko kilkulinijkowy tekst, który raczej nie budzi zainteresowania wśród użytkowników. Dodanie rozszerzeń znacznie powiększa rozmiar reklamy, co sprawia, że staje się bardziej zauważalna i skutecznie przyciąga uwagę odbiorców. Dodatkowo algorytmy Google dobrze oceniają reklamy z istotnymi i pomocnymi rozszerzeniami, dzięki czemu zwiększa się ich jakość i szansa na wyświetlenie na szczycie SERP.
  • Docieranie do lepszych klientów — rozszerzenia reklam umożliwiają udostępnienie potencjalnym klientom większej ilość informacji o Twojej firmie i ofercie, takich jak ceny i opisy produktów. To oznacza, że ludzie klikający Twoją reklamę są już zainteresowani ofertą, a nie tylko odwiedzają Twoją stronę, aby przejrzeć produkty.
  • Większe ROI dla kampanii reklamowych — rozszerzenia reklam Google mogą poprawić wydajność Twoich reklam w wyszukiwarce bez dodatkowych kosztów. Zwiększona widoczność na stronach wyników wyszukiwania i potencjał do przyciągnięcia bardziej zdecydowanych klientów zwykle oznaczają wyższe wskaźniki klikalności i konwersji, co prowadzi do większego zwrotu z inwestycji (ROI) w Twoje kampanie reklamowe.


9 rozszerzeń, których warto użyć w reklamach Google Ads dla e-commerce

Reklamy Google Ads to jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych dla e-commerce. Aby jednak wyróżnić się wśród konkurencji i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, warto skorzystać z różnorodnych rozszerzeń oferowanych przez tę platformę. Oto 9 rodzajów rozszerzeń reklam w Google, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał reklam Google Ads i osiągnąć jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe!

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


1. Rozszerzenia linków do podstron

Rozszerzenia linków do podstron w reklamach Google Ads to dodatkowe linki, które pojawiają się pod głównym odnośnikiem w reklamie tekstowej. Te linki prowadzą bezpośrednio do konkretnych podstron witryny, a nie do jej strony głównej. Dzięki temu użytkownik, który kliknie reklamę, może szybko znaleźć interesującą go sekcję witryny, co zwiększa szanse na konwersję. Sprawdź, jak jeszcze możesz zwiększyć sprzedaż z reklam w Google Ads.

Warto korzystać z rozszerzeń linków do podstron w reklamach dla e-commerce, ponieważ pozwala to na skierowanie użytkowników bezpośrednio na podstrony z konkretnymi produktami lub kategoriami, które chcemy reklamować. Dodatkowo rozszerzenia te pozwalają na wyeksponowanie większej liczby ofert w ramach jednej reklamy, co może wpłynąć na zwiększenie zainteresowania użytkowników i zachęcenie ich do kliknięcia. Warto pamiętać, że Google premiuje reklamy, które są dobrze dopasowane do potrzeb użytkowników, więc wybieraj linki, które będą użyteczne dla zainteresowanych daną ofertą.

Rozszerzenia linków do podstron w reklamie Google Ads.


2. Rozszerzenia aplikacji

W czasach gdy większość internautów używa smartfonów do dokonywania zakupów online, posiadanie aplikacji sklepu e-commerce wydaje się niezbędne. Badania pokazują, że sprzedaż poprzez aplikacje stanowi 50% całej sprzedaży z urządzeń mobilnych (https://www.salecycle.com/blog/strategies/mobile-apps-still-important-retailers-stats/). Dlatego też, Google Ads wprowadziło rozszerzenia aplikacji, które pozwalają użytkownikom na pobranie aplikacji mobilnej sklepu bezpośrednio z reklamy. Korzystając z tego rozszerzenia, nie tylko zwiększysz liczbę pobrań aplikacji, ale także zyskasz bardziej lojalnych klientów. Użytkownicy posiadający aplikację sklepu e-commerce częściej dokonują zakupów, ponieważ jest to dużo szybsze i wygodniejsze.

Rozszerzenia aplikacji w reklamie Google Ads.


3. Rozszerzenia połączeń

Rozszerzenia połączeń w reklamach Google Ads to dodatkowe informacje o Twojej firmie, takie jak numer telefonu lub przycisk „zadzwoń teraz”, które pojawiają się poniżej treści reklamowej. Dzięki temu klienci, którzy widzą Twoją reklamę, mogą szybciej skontaktować się z Tobą i dowiedzieć się więcej o ofercie sklepu.
Dla sklepów e-commerce, rozszerzenia połączeń są szczególnie wartościowe, ponieważ klienci często potrzebują pomocy lub dodatkowych informacji przed dokonaniem zakupu. Przykładowo, jeśli ktoś przegląda Twoją ofertę w Internecie i chce zapytać o szczegóły produktu, to dzięki rozszerzeniom połączeń może to zrobić bezpośrednio przez telefon, unikając szukania Twojego numeru na stronie internetowej.
Dodatkowo rozszerzenia połączeń mogą pomóc Ci w mierzeniu skuteczności Twoich reklam, ponieważ Google Ads umożliwia śledzenie połączeń, które są wykonywane z Twojej reklamy. Dzięki temu możesz lepiej zrozumieć, jakie reklamy przyciągają najwięcej potencjalnych klientów i dostosować swoją strategię reklamową.
Trzeba również pamiętać o tym, że reklama z rozszerzeniami połączeń powinna działać tylko w czasie funkcjonowania sklepu, gdy klienci mają możliwość skontaktowania się z obsługą. Poza godzinami pracy sklepu można ją zamienić na formularz kontaktowy, dzięki któremu użytkownicy będą mogli wysłać zapytanie lub poprosić o kontakt telefoniczny.

Rozszerzenia połączeń w reklamie Google Ads.


4. Rozszerzenia lokalizacji

Rozszerzenia lokalizacji Google Ads szczególnie sprawdzą się w przypadku sklepów e-commerce, które posiadają również stacjonarną siedzibę. Za pomocą rozszerzeń lokalizacji możesz dodać do swojej reklamy informacje o dokładnym adresie sklepu, mapę prowadzącą do Twojej lokalizacji oraz numer telefonu lub przycisk umożliwiający natychmiastowe połączenie (tylko w przypadku reklam mobilnych). Wielu klientów nadal woli korzystać z usług sklepów stacjonarnych, więc jeśli taki posiadasz, to rozszerzenia lokalizacji będą bardzo korzystne — ułatwią klientom dotarcie do sklepu lub szybki kontakt z obsługą.

Rozszerzenia lokalizacji w reklamie Google Ads.


5. Rozszerzenia objaśnień

Rozszerzenia objaśnień w reklamach Google Ads dla sklepów mogą być dodane ręcznie lub wygenerowane automatycznie. Mają one ograniczoną długość — do 25 znaków ze spacją. Dzięki nim możesz bardzo skutecznie wzbogacić swoją reklamę o dodatkowe informacje lub unikalne cechy Twojego sklepu. Możesz na przykład wspomnieć o tym, że Twoje produkty są ekologiczne, że proponujesz darmową dostawę lub napisać o gwarancji czy opcjach dostawy. Rozszerzenia objaśnień pozwolą Ci skutecznie wyróżnić się wśród konkurencji i przedstawić bardziej szczegółowe informacje na temat Twojej oferty.

Rozszerzenia objaśnień w reklamie Google Ads.


6. Rozszerzenia promocji

Rozszerzenia promocji to kolejne elementy, które warto dodać do swojej reklamy w sieci wyszukiwania dla sklepu internetowego. Z pewnością co jakiś czas organizujesz promocje czy sezonowe rabaty, a właśnie dzięki tym rozszerzeniom możesz poinformować o tym użytkowników. Możesz opisać czego dotyczy promocja, jak wysoka jest zniżka lub dodać kod rabatowy. Jedną z wielu zalet rozszerzeń promocji jest ich elastyczność. Możesz pokazywać je w określonych dniach i godzinach, jak również wykorzystać wcześniej wypełnione tagi zdarzeń, takie jak Black Friday lub koniec lata. Warto skorzystać z tego rozszerzenia dla krótkoterminowych promocji, które automatycznie wygasają w ustalonym terminie końcowym. Dzięki temu skutecznie zwiększysz swoje szanse na zwiększenie sprzedaży i zdobycie nowych klientów. Sprawdź, jak poprawnie realizować kampanie sezonowe.

Rozszerzenia promocji w reklamie Google Ads


7. Rozszerzenia cen

Rozszerzenia cen w reklamach Google Ads to funkcja, która pozwala na wyświetlanie ceny produktu bezpośrednio w reklamie w wynikach wyszukiwania Google. Jest to bardzo użyteczna funkcja, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe porównanie cen przez potencjalnych klientów. Dla sklepów e-commerce wykorzystanie rozszerzeń cen w reklamach Google Ads jest szczególnie ważne, ponieważ klienci często przeglądają wiele sklepów internetowych w poszukiwaniu najlepszej oferty. Dzięki wyświetleniu ceny w reklamie potencjalny klient może szybko ocenić, czy dana oferta odpowiada jego oczekiwaniom finansowym, co zwiększa szansę na kliknięcie reklamy i dokonanie zakupu.
Dodatkowo rozszerzenia cen pozwalają na automatyczne aktualizowanie ceny w reklamie na podstawie danych z witryny sklepu internetowego. Dzięki temu, jeśli cena produktu ulegnie zmianie na stronie sklepu, automatycznie zostanie zaktualizowana również w reklamie, co zwiększa dokładność i spójność informacji przekazywanych potencjalnym klientom.

Rozszerzenia cen w reklamie Google Ads.


8. Rozszerzenia informacji

Rozszerzenia informacji w witrynie to dodatkowe elementy tekstowe, które można dodać do kampanii lub grup reklam Google Ads, takie jak kategorie produktów, marki, style, atrybuty itp. Są one prezentowane jako dodatkowe linie tekstu pod podstawowym tekstem reklamy.

Rozszerzenia informacji pomagają wyróżnić reklamy i dostarczyć potencjalnym klientom bardziej szczegółowe informacje na temat oferowanych produktów lub usług. Dzięki nim reklama staje się bardziej atrakcyjna i angażująca dla użytkowników, co z kolei prowadzi do wyższego wskaźnika klikalności (CTR). Dla sklepów e-commerce szczególnie wartościowe są rozszerzenia informacji związane z kategoriami produktów, markami i stylami. Dzięki nim potencjalni klienci mogą szybciej i łatwiej znaleźć interesujące ich produkty i od razu zadecydować, czy oferta jest dla nich atrakcyjna.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


9. Automatyczne rozszerzenia ocen sprzedawców

Rozszerzenia z ocenami sprzedawców to funkcja reklamowa w platformie Google Ads, która automatycznie wyświetla oceny sklepów internetowych i opinie klientów. Automatyczne rozszerzenia ocen sprzedawców opierają się na opiniach zbieranych z różnych źródeł, takich jak opinie Google, opinie produktowe lub opinie wewnętrzne. Google wykorzystuje te dane, aby ocenić sklep i przypisać mu punktację w skali od 1 do 5 gwiazdek, a następnie wyświetla tę ocenę w reklamie.
Używanie automatycznych rozszerzeń ocen sprzedawców w reklamach dla sklepów e-commerce może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, pomaga to zwiększyć zaufanie klientów do sklepu i produktów, ponieważ opinie i oceny innych klientów są często kluczowym czynnikiem decydującym zakupie. Po drugie, może to zwiększyć klikalność reklamy, ponieważ reklama z ocenami sprzedawcy jest bardziej zauważalna i przyciąga uwagę klientów.
Warto jednak pamiętać, że oceny i opinie wykorzystywane przez automatyczne rozszerzenia ocen sprzedawców mogą pochodzić z różnych źródeł i nie zawsze odzwierciedlać rzeczywiste doświadczenia klientów z danym sklepem. Dlatego ważne jest, aby sklepy regularnie monitorowały swoje opinie i pracowały nad ich poprawą.

Rozszerzenia ocen sprzedawców w reklamie Google Ads.


9 rozszerzeń Google Ads dla e-commerce, które zwiększą atrakcyjność Twojej reklamy. Podsumowanie

Wykorzystanie rozszerzeń Google Ads może znacznie zwiększyć skuteczność Twoich kampanii reklamowych w e-commerce. Dzięki nim możesz wyróżnić swoją reklamę wśród konkurencji i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu jest umiejętne dostosowanie rozszerzeń do specyfiki Twojego biznesu oraz regularne monitorowanie i optymalizacja kampanii. Dlatego warto eksperymentować z różnymi rozszerzeniami i śledzić ich skuteczność, aby stale poprawiać wyniki Twoich kampanii. 


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
9 rozszerzeń Google Ads dla e-commerce, które zwiększą atrakcyjność Twojej reklamy

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 133 głosów

UDOSTĘPNIJ