20 błędów, które zwiększają koszty reklamy Google Ads

20 bledow ktore zwiekszaja koszty reklamy Google Ads
Spis treści

• Nieokreślona grupa docelowa

• Brak określonego budżetu kampanii

• Wybór niewłaściwych fraz

• Stosowanie zbyt wielu słów kluczowych w jednej grupie reklam

• Ignorowanie słów wykluczających

• Niewłaściwe zastosowanie typów dopasowań słów kluczowych

• Kierowanie użytkowników na stronę główną

• Brak spójności między reklamą a stroną docelową

• Brak optymalizacji strony docelowej pod kątem konwersji

• Brak kampanii brandowej w PPC

• Brak modyfikacji kierowania na lokalizację

• Ignorowanie harmonogramu wyświetlania reklam

• Używanie niewłaściwych formatów

• Nieaktualne informacje w rozszerzeniach reklam

• Brak chwytliwego CTA

• Brak testów A/B

• Skupianie się na koszcie kliknięcia i ignorowanie innych wskaźników

• Pomijanie remarketingu

• Brak opieki specjalisty nad kampaniami inteligentnymi

• Brak śledzenia efektywności reklamy i jej optymalizacji

• Podsumowanie

Dobrze zoptymalizowana kampania Google Ads ma szansę na dotarcie do docelowych klientów, wygenerowanie dużej liczby leadów, a także sprzedaży. Jednak jeden popełniony błąd może Cię sporo kosztować - dosłownie i w przenośni. Bez odpowiedniej opieki konto Google Ads może szybko stać się kosztowną inicjatywą marketingową. Dlatego przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci uniknąć błędów prowadzących do nadmiernych kosztów i niskiej skuteczności kampanii PPC Google Ads dla stron i sklepów.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Nieokreślona grupa docelowa w kampanii Google Ads

Pierwszym błędem, który może prowadzić do zwiększenia kosztów reklamy w Google Ads, jest brak precyzyjnego określenia grupy docelowej. Jeśli nie wiesz, kim są Twoi odbiorcy i potencjalni klienci, to trudno będzie Ci skutecznie dotrzeć do nich i przekonać ich do zakupu Twojego produktu lub usługi. W przypadku braku precyzyjnego określenia grupy docelowej reklamy są wyświetlane osobom, które nie są zainteresowane danym produktem lub usługą, co prowadzi do nadmiernych kosztów i ograniczonej skuteczności kampanii. Ważne jest zatem, aby dokładnie określić, kto jest Twoim klientem docelowym, aby móc opracować skuteczną strategię reklamową. Musisz wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wiek, płeć, lokalizacja geograficzna, zainteresowania i zachowania zakupowe, aby wybrać odpowiednie słowa kluczowe i stworzyć reklamy, które są bardziej atrakcyjne dla Twojego klienta docelowego. W przypadku, gdy nie wiesz, jak określić swoją grupę docelową, warto przeprowadzić badania rynku, aby zrozumieć preferencje i zachowania Twoich potencjalnych klientów. Można wykorzystać narzędzia analityczne Google Analytics 4, aby uzyskać więcej informacji na temat zachowań zakupowych i zainteresowań Twoich klientów. Można również zbadać konkurencję i zobaczyć, kto jest ich klientem docelowym.
Sprawdź:


2. Brak określonego budżetu kampanii Google Ads

Wielu przedsiębiorców zaczyna inwestycję w kampanie Google Ads dla sklepów i stron, ale nie zastanawia się wcześniej, jaki budżet chce przeznaczyć na kampanię i jakie środki będą niezbędne, by wygenerować jakiekolwiek efekty. By uniknąć tego błędu w reklamie PPC, warto:

 • zastanowić się nad swoją sytuacją biznesową - jeśli masz silne SEO, być może na kampanie PPC powinieneś przeznaczyć tylko nieznaczną część budżetu marketingowego i uruchamiać je sezonowo, w okresach szczytu sprzedażowego,
 • uwzględnić branżę, w której działasz - branże specjalistyczne i bardzo konkurencyjne wymagają większego budżetu,
 • sprawdzić w narzędziu Google Keyword Planner średnie koszty za kliknięcie w słowa kluczowe, na które planujesz się reklamować - szukaj fraz o charakterze sprzedażowym, które mają relatywnie dużą liczbę wyszukiwań miesięcznie i są możliwie najtańsze.

Pamiętaj, że minimalny budżet na kliknięcia w kampaniach Google Ads to 3 tysiące złotych. Zobacz także:


3. Wybór niewłaściwych fraz do kampanii PPC

Istotnym błędem, który może zwiększać koszty reklamy w Google Ads, jest wybór niewłaściwych słów kluczowych. Słowa kluczowe są istotne dla kampanii reklamowej, ponieważ określają, kiedy reklama powinna być wyświetlana. Jeśli słowa kluczowe nie są dobrze dopasowane do produktu lub usługi, może to prowadzić do wyświetlania reklam osobom, które nie są zainteresowane Twoją ofertą. Dlatego też ważne jest, aby przed uruchomieniem przeprowadzić badanie słów kluczowych i określić, jakie słowa kluczowe są odpowiednie dla danej branży i produktów lub usług oraz odbiorców. Należy pamiętać, że wybierając zbyt ogólne słowa kluczowe, takie jak "książki" lub "buty", można przyciągnąć wiele niepotrzebnych kliknięć i wyświetleń reklam, co może generować niewspółmierne koszty przy braku efektów. Z drugiej strony, zbyt specyficzne słowa kluczowe mogą prowadzić do ograniczonego zasięgu reklam. Warto także unikać słów kluczowych, które są zbyt popularne, ponieważ koszt kliknięcia może być bardzo wysoki, a konkurencja może być duża. Dlatego warto skupić się na słowach kluczowych long tail (z długim ogonem), czyli takich, które są bardziej szczegółowe i mniej popularne, ale bardziej precyzyjnie odnoszą się do produktu lub usługi i lepiej określają oczekiwania odbiorców. Są to np. takie frazy, jak buty damskie do biegania marka + model rozmiar 36. Dobrym sposobem na dopasowanie słów kluczowych do odbiorców jest także stosowanie różnych typów dopasowań słów kluczowych, o których piszemy w punkcie 6.


4. Stosowanie zbyt wielu słów kluczowych w jednej grupie reklam Google Ads

Nadmierna liczba słów kluczowych w jednej grupie reklam również może prowadzić do wysokich kosztów kampanii i słabych efektów. Optymalna liczba słów dla jednej grupy reklam to ok. 10 słów. Możesz także przetestować inne rozwiązanie, w którym w jednej grupie reklam znajduje się jedno słowo. Umieszczając frazy w konkretnych grupach reklam pamiętaj, żeby:

 • grupy reklam odzwierciedlały poszczególne kategorie produktowe lub usługi z Twojej oferty oraz strukturę firmowej strony www,
 • dla każdego typu dopasowania słów kluczowych utworzyć odrębną grupę reklam.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


5. Ignorowanie słów wykluczających w kampaniach Google Ads

Nie dodajesz do swojej kampanii słów wykluczających? Tio błąðd, który może spowodować wyświetlanie reklam niewłaściwym odbiorcom. W efekcie ci nawet jeśli klikną w reklamę, to na pewno nie skorzystają z oferty, a Ty poniesiesz koszty. Dlaczego optymalizacja budżetu Google Ads powinna obejmować także dodanie fraz wykluczających? Ponieważ słowa wykluczające pozwalają na określenie, dla jakich fraz reklamy nie powinny być wyświetlane, aby uniknąć marnowania budżetu reklamowego. Dodanie fraz wykluczających zapewnia większą precyzję w kierowaniu reklam na docelowych odbiorców. Na przykład, jeśli sprzedajesz akcesoria kuchenne, możesz chcieć wykluczyć słowa takie jak "praca w kuchni" lub "przepisy kulinarne", ponieważ osoby szukające tych fraz mogą nie być zainteresowane zakupem akcesoriów kuchennych, tylko poszukują informacji. Ignorowanie tych słów wykluczających spowoduje wyświetlanie reklam nie tylko dla potencjalnych klientów, ale także dla osób, które nie są zainteresowane Twoimi produktami, co może skutkować niską skutecznością reklam i marnowaniem budżetu reklamowego. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać i aktualizować listę słów wykluczających, aby dopasować reklamy do odpowiednich grup odbiorców i lepiej wykorzystać dostępne środki na kliknięcia. By znaleźć frazy powiązane z ofertą, które powodują wyświetlanie reklam, przejdź do raportu wyszukiwanych haseł. Najpierw znajdź hasła niepowiązane z Twoją ofertą. Następnie posortuj wyniki raportu według największej liczby wyświetleń, aby zobaczyć najpopularniejsze wyszukiwane hasła, które powodują wyświetlanie reklam. Przyglądając się tym popularnym wyszukiwanym zapytaniom, skoncentruj się na tych, które mają niskie współczynniki konwersji – są to zapytania, które pochłaniają znaczną część Twojego budżetu, nie generując wielu konwersji. Obserwuj je przez miesiąc - jeśli wyniki się nie poprawią, dodaj je do wykluczających fraz.

Wykluczające słowa kluczowe w Google Ads


6. Niewłaściwe zastosowanie typów dopasowań słów kluczowych

Wykorzystanie typów dopasowań w Google Ads może przynieść duży ruch na Twoją stronę, zwłaszcza jeśli skupisz się na dopasowaniu przybliżonym — domyślnym ustawieniu Google Ads. To dopasowanie generuje jednak pewne problemy, ponieważ może przyciągnąć wiele kliknięć od nieistotnych użytkowników, którzy prawdopodobnie nie będą zainteresowani Twoją ofertą. W efekcie przepalisz budżet i wydasz pieniądze na nieefektywną kampanię. Aby uniknąć tego błędu, warto zastosować kombinację typów dopasowania słów kluczowych, w tym słów kluczowych w dopasowaniu przybliżonym, dopasowaniu ścisłym i dopasowaniu do wyrażenia, co pozwoli na zachowanie równowagi między zasięgiem odbiorców a trafnością słów kluczowych.

Typy dopasowań słów kluczowych, źródło: Support Google


7. Kierowanie użytkowników na stronę główną

Niektórzy reklamodawcy kierują odbiorców Google Ads na stronę główną, myśląc, że ci łatwo znajdą to, czego szukają. To duży błąd, który może Cię wiele kosztować. Użytkownicy w sieci są niecierpliwi i chcą mieć wszystkie informacje dostępne łatwo i szybko. Dlatego też ruch z kampanii Google Ads powinieneś kierować na określone strony docelowe utworzone na potrzeby konkretnej grupy reklam. W ten sposób potencjalny klient znajdzie na stronie docelowej tylko to, czego naprawdę szuka i czego potrzebuje.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


8. Brak spójności między reklamą a stroną docelową

Brak spójności między reklamą a stroną docelową to jeden z najczęstszych błędów, które prowadzą do wyższych kosztów reklamy w Google Ads. Sprawia to, że reklama przenosi użytkowników na stronę, która nie odpowiada ich oczekiwaniom, nie zawiera konkretnych informacji lub nie odpowiada na zadane pytania. Taka sytuacja może prowadzić do spadku liczby konwersji, a co za tym idzie, zwiększenia kosztów za kliknięcie reklamy. Dlatego ważne jest, aby zapewnić spójność między treścią reklamy a stroną docelową. Landing page powinien zawierać treści zgodne z obietnicami przedstawionymi w reklamie oraz wyraźne i łatwe do zauważenia wezwania do działania. Jak to osiągnąć?

 • Rozwiń w treści strony docelowej informacje dostępne w treści reklamy.
 • Umieść na stronie docelowej produkty z kategorii, której szukał użytkownik.
 • Zadbaj o dopasowane CTA i zapewnienie odbiorcy pełnych informacji, których potrzebuje do podjęcia decyzji zakupowej.


9. Brak optymalizacji strony docelowej pod kątem konwersji

Strona docelowa powinna być zoptymalizowana pod kątem konwersji, tak aby przyciągać użytkowników i przekonywać ich do dokonania zamówienia lub wykonania innej pożądanej akcji. Brak optymalizacji strony docelowej pod kątem konwersji może obejmować m.in.:

 • długie czasy ładowania,
 • brak wyraźnych wezwań do działania,
 • zbyt mały lub zbyt duży rozmiar czcionki,
 • niewłaściwe formatowanie,
 • słabej jakości treści.

Takie problemy mogą prowadzić do frustracji użytkowników i skłonić ich do opuszczenia strony, co może obniżyć skuteczność kampanii reklamowej i zwiększyć koszty kliknięć reklamy. Dlatego, aby zminimalizować koszty reklamy w Google Ads, musisz zoptymalizować landing page pod kątem konwersji, tak by spełniał wymagania reklamodawcy. Strona docelowa powinna:

 • być łatwa w nawigacji,
 • być intuicyjna,
 • szybko się ładować.

Zadbaj także o treści na niej zamieszczone, tak by przyciągały uwagę użytkowników i przekonywały ich do wykonania pożądanej akcji. Nie zapomnij także o optymalizacji mobilnej oraz usunięciu paska nawigacyjnego, by ograniczyć sytuacje, w których użytkownik przechodzi do innej podstrony i zapomina o zakupie. Zobacz, jak budować konwertujące strony docelowe w Google Ads.

Szybkość strony możesz poprawić z narzędziem PageSpeed Insights


10. Brak kampanii brandowej w PPC

Nie reklamujesz się na słowa brandowe? To duży błąd w optymalizacji kampanii Google Ads. Dlaczego warto to zmienić? Ponieważ:

 • kampanie brandowe, ukierunkowane na nazwę Twojej marki, są relatywnie tanie ze względu na wysokie dopasowanie wyniku i treści reklamy do słowa kluczowego oraz intencji odbiorcy,
 • dzięki temu budujesz zaufanie odbiorców do swojej marki - wyobraź sobie sytuację, w której użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę nazwę Twojej firmy, a w odpowiedzi otrzymuje jedynie strony konkurencyjnych firm.

Dlatego też ważnym krokiem w optymalizacji reklam Google Ads jest utworzenie kampanii na frazy brandowe. Sprawdź także, co możesz zrobić, gdy konkurencja reklamuje się na Twoje hasło związane z marką.


11. Brak modyfikacji kierowania na lokalizację w Google Ads

Kierowanie geograficzne to jeden z najważniejszych elementów skuteczności kampanii Google Ads, który wpływa jednocześnie na jej koszty. Jest to szczególnie ważne, jeśli prowadzisz biznes lokalny. Wówczas powinieneś ograniczyć wyświetlanie reklam do konkretnej lokalizacji, na terenie której oferujesz swoje usługi lub produkty. Masz firmę fotowoltaiczną, która montuje panele UV w określonych wojewóðztwach? Ogranicz wyświetlanie reklamy tylko na te lokalizacje. Wówczas oszczędzisz środki i dotrzesz do osób, które mogą realnie skorzystać z Twojej usługi. Dowiesz się więcej o reklamie Google Ads dla lokalnych firm.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


12. Ignorowanie harmonogramu wyświetlania reklam

Reklamodawcy często pomijają harmonogram wyświetlania reklam, przekonani że nie ma to wpływu na kampanię. To jednak błędne przekonanie. Konfiguracja harmonogramu jest niezbędna, aby maksymalnie wykorzystać budżet reklamowy. Przykładowo, jeśli Twoi potencjalni klienci często dzwonią, aby dopytać o szczegóły Twojej usługi lub produktu, reklamy powinny być wyświetlane tylko w godzinach pracy przedstawicieli handlowych czy działu obsługi klienta, ponieważ tylko wówczas mogą oni odbierać telefony i aktywnie reagować na takie zapytania. Dlatego też warto w harmonogramie reklam wyłączyć tę reklamę w innych godzinach, a włączyć inną, na przykład z formularzem kontaktowym, na który odpowiesz w następnym dniu roboczym. Zdarza się także, że kampanie nie generują kliknięć i konwersji w godzinach nocnych - jeśli chcesz zaoszczędzić budżet, wyłącz kampanię w tym czasie, korzystając z harmonogramu reklam. Pamiętaj jednak, że każda firma jest inna, więc aktywność użytkowników najlepiej zweryfikować w Google Analytics 4 i dowiedzieć się, który dzień przynosi Ci najlepsze wyniki, a następnie dostosować do niego harmonogram reklam.


13. Używanie niewłaściwych formatów reklam Google Ads

Hasło “reklama Google Ads” u większości osób budzi skojarzenie z reklamami w sieci wyszukiwania. Jednak nie jest to jedyny format reklamy Google Ads, który warto wykorzystać w swoich działaniach marketingowych. Jeśli masz sklep internetowy, nie zapomnij o kampanii produktowej w Google Zakupy oraz o remarketingu. Pomijanie tych formatów może sprawić, że nie osiągniesz takich przychodów, jakie są realne. Zwłaszcza że stawki w reklamie produktowej i marketingowej są relatywnie niskie, a dobrze zoptymalizowana reklama naprawdę skuteczna. Dlatego też pamiętaj, by dopasować format reklamy do grupy docelowej, swojej działalności oraz celów, które chcesz osiągnąć.


14. Nieaktualne informacje w rozszerzeniach reklam Google Ads

Rozszerzenia reklam są ważnym elementem kampanii reklamowej, pozwalającym na wyeksponowanie dodatkowych informacji o produkcie lub usłudze oraz zwiększenie klikalności. Jednakże, niezoptymalizowane rozszerzenia mogą prowadzić do wyświetlania nieaktualnych informacji, co z kolei wpływa negatywnie na wynik jakości i stawki kliknięć. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać i aktualizować rozszerzenia, takie jak linki strony docelowej, lokalizacje, ceny i wywołania do działań, aby upewnić się, że są one w pełni zoptymalizowane i aktualne. To pozwoli na lepszą wydajność kampanii reklamowej i zmniejszenie kosztów reklam. Pamiętaj także, że koszt kliknięcia reklamy z rozszerzeniem i bez jest taki sam, dlatego w Twoim interesie powinno być używanie rozszerzeń ręcznych oraz taka optymalizacja reklamy, by Google wyświetlało rozszerzenia automatyczne. Dowiedz się więcej o rozszerzeniach w kampaniach Google Ads.

Przykład reklamy z rozszerzeniem w wyszukiwarce Google


15. Brak chwytliwego CTA w kampaniach Google Ads

Wydaje Ci się, że wezwanie do działania to tylko kilka słów, które nie mają większego znaczenia dla kosztów kampanii Google Ads? Nic bardziej mylnego! Dobrze zoptymalizowane wezwanie do działania pozwala skutecznie nakłonić użytkowników do wykonania czynności, a także wzbudza zaufanie i oddziałuje na emocje. Potraktuj CTA jako haczyk, który przyciąga uwagę Twoich odbiorców i buduje ich zaangażowanie. Upewnij się, że wszystkie Twoje reklamy mają wyraźne, mocne wezwanie do działania, dzięki któremu użytkownicy dokładnie wiedzą, co mają dalej robić i jaki jest następny krok na ich drodze do konwersji. Przykładowe hasła, które warto zastosować jako CTA, to: Kup teraz, Zarejestruj się na webinar lub Pobierz wersję demonstracyjną zupełnie za darmo.


16. Brak testów A/B w reklamach Google Ads

Jeśli wyświetlasz tylko jedną reklamę w grupie reklam, to popełniasz błąd. By zoptymalizować budżet i koszty Google Ads, zamiast tego powinieneś stworzyć kilka wariantów reklam dla każdej grupy reklam i przeprowadzać testy A/B. W ten sposób dowiesz się, która wersja reklamy najlepiej przemawia do odbiorców i generuje najlepsze efekty. To z kolei pozwoli Ci zwiększyć współczynnik konwersji i zminimalizować koszt kliknięcia oraz koszt konwersji czy pozyskania klienta. Zanim utworzysz różne wersje reklam, zastanów się, co chcesz przetestować, i przygotuj odpowiednie treści, takie jak nagłówek, treść reklamy, wezwanie do działania itp. Przygotuj co najmniej trzy różne wersje reklam, ale zmieniaj w nich pojedyncze elementy. Pamiętaj także, że nie możesz zaniechać testów A/B zbyt szybko, np. w momencie, gdy masz tylko kilka konwersji, ponieważ nie masz wystarczających danych, aby rozsądnie stwierdzić, który wariant reklamy jest bardziej skuteczny.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


17. Skupianie się na koszcie kliknięcia i ignorowanie innych wskaźników

Zdarzają się reklamodawcy, którzy zamiasty całościoo oceniać wyniki kampanii, skupiają się jedynie na koszcie kliknięcia czy koszcie pozyskania klienta. Oczywiście są to ważne wskaźniki w kontekście budowania skutecznej i opłacalnej kampanii, ale to nie jedyne wskaźniki, na jakie powinno się zwrócić uwagę. Równie ważne są:

Zobacz wskaźniki, które należy monitorować w kampaniach Google Ads.

Metoda obliczania ROAS w kampaniach reklamowych


18. Pomijanie remarketingu w Google Ads

Ignorowanie remarketingu w strategii reklamowej Google Ads może Cię dużo kosztować, ponieważ:

 • jest to relatywnie tania forma reklamy,
 • za jej pomocą docierasz do odbiorców, którzy już znają Twoją ofertę, ponieważ się z nią wcześniej zetknęli, co sprawia, że szanse na konwersje są większe.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z remarketingu, natychmiast to zmień. Pamiętaj, by efektywnie korzystać z list remarketingowych i dostosowywać przekaz do ich sytuacji. Możesz kierować określoną reklamę do osób, które dodały produkt do koszyka, ale nie realizowały zamówienia, a inną do osób, które już zrobiły u Ciebie zakupy, ale chcesz ich zachęcić do powrotu.

Przykład remarketingu w sieci reklamowej Google Ads


19. Brak opieki specjalisty nad kampaniami inteligentnymi

Kampanie inteligentne to świetne rozwiązanie, które może przynieść wymierne efekty pod warunkiem ich właściwego wykorzystania. Wielu reklamodawców mylnie sądzi, że reklama inteligentna sama wygeneruje świetną sprzedaż. Niestety w praktyce kampanie inteligentne pomagają dostosować kampanię do swoich potrzeb i faktycznie generują sprzedaż czy duże zasięŋi, ale mimo to wymagają opieki specjalisty. Pamiętaj zatem, że system Google Ads i sztuczna inteligencja nie zastąpią człowieka, a jeśli korzystasz z kampanii inteligentnych, czuwaj nad ich efektami bądź podejmij współpracę ze specjalistą czy agencją Google Ads. Zobacz, dlaczego kampanie inteligentne wymagają opieki specjalisty.


20. Brak śledzenia efektywności reklamy i jej optymalizacji

Kampanie reklamowe Google Ads przynoszą efekty, ale pod warunkiem, że są stałe zoptymalizowane. Jeśli uruchomiłeś kampanię, a następnie nigdy nie sprawdzałeś jej efektów, to nic dziwnego, że reklama nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli chcesz budować skuteczną reklamę w Google Ads, musisz regularnie:

 • dostosowywać stawki za kliknięcie,
 • weryfikować skuteczność słów kluczowych,
 • dodawać nowe słowa kluczowe do kampanii,
 • optymalizować treści reklamy,
 • weryfikować skuteczność reklam na różnych urządzeniach, w porach dnia i tygodnia itp.

W ten sposób dostosujesz kampanię do swoich potrzeb, a także poprawisz jej efekty i wykorzystanie budżetu oraz obniżysz koszty.


20 błędów, które zwiększają koszty reklamy Google Ads. Podsumowanie

Jeśli prowadzisz swoje pierwsze kampanie Google Ads, prawdopodobnie nie ustrzeżesz się od błędów. Wane jednak, by były one jak najmniej kosztowne. Jak to osiągnąć? Zapoznaj się z 20 błędami Google Ads, które mogą powodować zwiększenie kosztów reklamy, i unikaj ich. Na początek poznaj swoją grupę docelową, następnie zadbaj o właściwą optymalizację kampanii, strukturę konta, treść reklamy, a także strony docelowej. W ten sposób unikniesz najpopularniejszych błędów i prześcigniesz konkurencję.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
20 błędów, które zwiększają koszty reklamy Google Ads

Średnia ocen użytkowników4.86 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ