Migracja sklepu internetowego bez utraty sprzedaży i efektów SEO? To możliwe!

Migracja sklepu internetowego
Spis treści

• Kiedy należy przeprowadzić migrację witryny?

• Rodzaje migracji sklepu internetowego

• Jak skutecznie przeprowadzić migrację sklepu? Checklista

• Podsumowanie

Migracja sklepu internetowego to wyzwanie, które może wywołać ból głowy u wielu sprzedawców online. Ryzyko utraty cennych efektów SEO i spadku sprzedaży to obawy, które często towarzyszą temu procesowi. Jednak, co jeśli istnieje sposób, aby przeprowadzić ten proces gładko i efektywnie, bez ryzyka strat? Odkryj strategie i najlepsze praktyki, które pozwolą Ci przeprowadzić migrację w sposób przemyślany i dobrze zaplanowany. Dzięki temu Twój biznes nie tylko przetrwa zmiany, ale także będzie mógł rozkwitać z nową, ulepszoną platformą.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • w jakich sytuacjach potrzebna jest migracja sklepu online,
 • jakie istnieją rodzaje migracji sklepu internetowego,
 • jak skutecznie wykonać migrację sklepu.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Kiedy należy przeprowadzić migrację witryny?

Migracja witryny nie jest procesem, który można rozpocząć bez przemyślenia. Przed zdecydowaniem się na taki krok, ważne jest, aby przeanalizować czy migracja jest Ci potrzebna, jeśli tak to, jaki rodzaj migracji wybrać i jakie cele do osiągnięcia sobie założyć.

Migracja witryny staje się kluczowym rozwiązaniem w przypadku gdy:

 • Posiadasz przestarzałą stronę internetową, której wygląd nie nadąża za aktualnymi trendami i nie spełnia oczekiwań dzisiejszych użytkowników.
 • Zmieniasz kierunek lub ofertę swojej firmy, co wymaga aktualizacji, dodania nowych informacji lub modyfikacji istniejących.
 • Planujesz rebranding, czyli zmianę nazwy firmy lub marki oraz inne działania związane z tym procesem.
 • Chcesz przejść na nową platformę CMS, która oferuje więcej zaawansowanych funkcji lub jest bardziej kosztowo efektywna. Sprawdź, zestawienie najpopularniejszych platform CMS.
 • Obecna witryna nie przynosi Ci oczekiwanych rezultatów, a Ty chcesz zacząć wszystko od nowa, inwestując w nową domenę.

Ale dlaczego w ogóle warto przeprowadzić migrację sklepu? Jakie przynosi to korzyści? Sprawdź kilka z nich:

 • Nowe funkcje i narzędzia - migracja umożliwia przejście na nową platformę, która może dostarczać zaawansowane narzędzia i funkcje, usprawniające zarządzanie sklepem oraz poprawiające doświadczenie użytkowników.
 • Szybsze działania i większa wydajność - nowoczesna infrastruktura technologiczna może znacząco przyspieszyć działanie Twojego sklepu, co przekłada się na zadowolenie klientów i zwiększoną sprzedaż.
 • Rozwiązanie problemów ze stroną - migracja może pomóc Ci w rozwiązaniu problemów związanych z obecną platformą, takich jak wydajność, bezpieczeństwo czy szybkość działania.
 • Optymalizacja SEO - proces migracji daje możliwość optymalizacji strategii SEO i dostosowania witryny do najnowszych trendów i standardów, co zwiększa widoczność w wynikach wyszukiwania.
 • Nowoczesny i konkurencyjny biznes - migracja pozwala przekształcić sklep w bardziej nowoczesny biznes online, gotowy sprostać wymaganiom rynku, konkurencyjnym firmom i oczekiwaniom klientów.

Migracja sklepu internetowego, choć wymaga staranności i odpowiedniego przygotowania, może przynieść długoterminowe korzyści, zarówno pod względem technologicznym, jak i biznesowym.


Rodzaje migracji sklepu internetowego

Wpływ migracji na efektywność SEO może być zróżnicowany i zależy głównie od typu migracji, jaki planujesz przeprowadzić. Sprawdź, na czym polegają różne rodzaje migracji i dowiedz się, jakie ryzyko za sobą niosą:

Niskie ryzyko SEO: Redesign lub odświeżenie wyglądu witryny
Jeśli migracja ogranicza się głównie do aspektów wizualnych, takich jak redesign czy zmiana layoutu, ryzyko negatywnego wpływu na SEO jest stosunkowo niewielkie, gdyż adresy URL pozostają niezmienione. Może jednak być konieczne skonsultowanie się z ekspertami SEO lub agencją zewnętrzną, aby upewnić się, że wszelkie zmiany są optymalne z punktu widzenia wyszukiwarek. Uważaj zwłaszcza na elementy takie jak JavaScript, które mogą „maskować” treści, czyniąc je niewidocznymi dla Google i innych wyszukiwarek, co może być niekorzystne dla SEO.

Średnie ryzyko SEO: Zmiana adresów URL (bez zmiany platformy)
Jeżeli planujesz zmiany adresów URL, na przykład w związku ze zmianą domeny lub struktury linków, taka migracja niesie ze sobą średnie ryzyko dla SEO. Wszelkie modyfikacje URL wymagają odpowiednio zaplanowanych i przemyślanych przekierowań oraz monitorowania, aby zapewnić, że nowe strony są szybko indeksowane przez wyszukiwarki.

Średnie ryzyko SEO: Zmiana platformy e-commerce
Decydując się na nową platformę e-commerce, prawdopodobnie napotkasz zmiany w strukturze URL, co jest wynikiem różnic w funkcjonowaniu różnych systemów. Takie przekształcenia mogą wymagać odpowiedniego przekierowania i ponownego indeksowania nowych adresów URL przez wyszukiwarki. Zmiana platformy może także wiązać się z ryzykiem utraty niektórych funkcji SEO, co powinno być odpowiednio ocenione i zminimalizowane podczas procesu migracji.

Wysokie ryzyko SEO: Migracja domeny
Migracja domeny jest procesem obarczonym największym ryzykiem dla SEO. Nowa domena oznacza start od początku w kontekście budowania autorytetu i historii w wyszukiwarkach, co może wiązać się z czasowymi spadkami w wydajności SEO. Mimo to, tak drastyczna zmiana często jest motywowana dążeniem do osiągnięcia długoterminowych korzyści, takich jak rebranding czy przeprojektowanie strategii biznesowej.

Dowiedz się, jak zadbać o efektywną stronę sklepu e-commerce:


Jak skutecznie przeprowadzić migrację sklepu? Checklista

Migracja witryny sklepu to wyzwanie pełne zawiłości, które jeśli nie zostanie przeprowadzone z rozwagą i precyzją, może negatywnie odbić się na pozycjonowaniu oraz organicznym ruchu na Twojej stronie. Mimo iż z migracją zawsze wiąże się pewne ryzyko, stosowanie się do wypracowanego, sprawdzonego procesu może znacząco je ograniczyć.

Podział całego procesu migracji na bardziej przyswajalne etapy czy segmenty ułatwi zarządzanie i nawigację. Wykonując i finalizując każdy etap z osobna, stopniowo przesuwasz się naprzód, krok po kroku zbliżając się do celu finalnej migracji witryny. Sprawdź nasz przewodnik, który pomoże Ci z łatwością przejść przez ten proces:


Zabezpiecz swoją obecną witrynę i dane

Przed przystąpieniem do migracji witryny, niezbędne jest zabezpieczenie obecnej wersji strony i istotnych danych. Przygotuj się na ewentualne problemy - stwórz kopię zapasową swojej obecnej witryny oraz dedykowaną witrynę testową na wszelkie nowe aktualizacje czy modyfikacje. Taka strategia zapewni Ci szybki powrót do stabilnej wersji swojej strony, gdyby pojawiły się niespodziewane komplikacje.

Nie zapominaj również o zabezpieczeniu kluczowych metryk i danych SEO, które posłużą jako punkt odniesienia w procesie migracji. Eksperci z dziedziny marketingu zalecają dokładne zapoznanie się z aktualnym stanem witryny i jej wynikami SEO. Zadbaj o stworzenie specjalnej bazy danych zawierającej informacje o rankingach, aktualnym poziomie ruchu i innych istotnych metrykach. Dzięki temu będziesz mógł monitorować i porównywać efekty migracji, zwracając uwagę na potencjalne spadki ruchu organicznego i inne zmiany, które mogą wystąpić po migracji. Dysponując solidnymi danymi sprzed migracji, znacznie łatwiej będzie Ci prowadzić i optymalizować proces przejścia na nową platformę lub strukturę witryny. Wszelkie szczegóły dotyczące wyników i wydajności Twojej strony możesz sprawdzić w narzędziach takich jak Ahrefs czy Semrush.

Analiza witryny internetowej w narzędziu Ahrefs.


Zaplanuj strategię migracji

Migracja witryny, zwłaszcza w kontekście e-commerce, wymaga przemyślanej i ostrożnej strategii. Eksperci zalecają, aby podczas migracji SEO skupić się na jednym elemencie na raz, unikając nadmiernych lub kompleksowych zmian. Na przykład, przy migracji na nową platformę e-commerce, warto zachować dotychczasowy design, treści, nazwę domeny i metadane witryny. Zbyt wiele jednoczesnych modyfikacji może utrudnić zrozumienie, które z nich wpływają na zmiany w danych i wynikach.

Przemyślana strategia migracji pozwala na kontrolę i analizę wpływu każdej pojedynczej zmiany. Google i inne wyszukiwarki zauważą oraz przeanalizują zaawansowane modyfikacje na stronie, takie jak dodanie nowych treści, obrazów czy metadanych. Gwałtowne zmiany mogą prowadzić do ponownego indeksowania strony i potencjalnego spadku ruchu organicznego.

Ograniczenie liczby zmian podczas migracji ułatwia identyfikację przyczyn ewentualnych problemów oraz nieprawidłowości, które mogą wystąpić po migracji. Utrzymywanie stabilności i spójności w procesie migracji jest kluczowe nie tylko dla efektywnego monitorowania wyników, ale także dla optymalizacji strategii konwersji i ogólnej wydajności witryny. Po zakończeniu migracji i stabilizacji wyników możesz rozpocząć stopniowe wprowadzanie kolejnych zmian i ulepszeń, mając już solidne podstawy i punkt odniesienia w postaci początkowych wyników.


Przeprowadź audyt istniejących stron

Przed migracją witryny e-commerce warto przeprowadzić dokładny audyt istniejących stron. Duże platformy często zawierają tysiące podstron, ale nie wszystkie są wartościowe. Podczas audytu, zidentyfikuj i oceń strony pod kątem ich efektywności, ruchu organicznego i rankingów. Następnie w procesie migracji, wybierz priorytetowe strony, które należy zachować i wybierz te, które można usunąć lub przekierować.

Nie warto skupiać się na stronach o słabych pozycjach w wyszukiwarce lub tych, które generują niewielki ruch. Usunięcie takich stron nie tylko uprości proces migracji, ale również może pozytywnie wpłynąć na ogólną wydajność SEO Twojej witryny. Wyszukiwarki, takie jak Google, premiują witryny z wartościowymi treściami, więc optymalizując struktury URL i usuwając nieaktualne lub słabo działające strony, zwiększasz proporcję wysokiej jakości zawartości w swojej witrynie. Sprawdź, jak tworzyć skuteczne treści na stronę swojego sklepu!

Przygotuj listę wszystkich stron, uwzględniając dane na temat ruchu i rankingów słów kluczowych, aby zdecydować, które z nich są najbardziej wartościowe, a które można bez problemu usunąć lub przekierować. Bądź też czujny wobec stron zwracających błąd 404 i innych „osieroconych” stron, które nie przynoszą wartości i mogą utrudniać nawigację oraz pogarszać doświadczenia użytkowników na Twojej witrynie.

Sprawdź, jak możesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie online:


Wykonaj mapowanie przekierowań

Migracja witryny e-commerce często wiąże się ze zmianą struktury adresów URL, co jest nieuniknione przy przejściu na inne platformy, które stosują własne, specyficzne schematy URL. Dlatego też bardzo ważne jest zaplanowanie i wykonanie przekierowań, które umożliwią użytkownikom i wyszukiwarkom łatwe odnalezienie treści pod nowymi adresami URL.

Przekierowania są niezbędne, aby zachować ciągłość dostępu do treści i uniknąć utraty ruchu podczas migracji. Precyzyjne mapowanie przekierowań jest więc niezbędne. Oznacza to, że każdy stary adres URL powinien być starannie przekierowany do odpowiedniego nowego adresu.

Odradza się stosowanie masowych przekierowań, na przykład, unikaj sytuacji, gdzie wiele różnych produktów jest przekierowywanych do jednej ogólnej kategorii lub kolekcji. Zamiast tego, każdemu produktowi lub stronie przydziel indywidualny, odpowiadający mu nowy adres URL.

Pamiętaj, że staranne planowanie i precyzyjne przekierowania są niezwykle istotne dla zachowania wartości SEO, ruchu i pozytywnego doświadczenia użytkowników podczas i po procesie migracji. Dowiedz się, jak poprawić doświadczenia klienta i zwiększyć przychody w e-commerce?

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Śledź i napraw błędy 404

Migracja witryny jest idealnym momentem, aby zająć się istniejącymi problemami, takimi jak błędy 404, które mogą negatywnie wpływać na doświadczenia użytkowników. Błędy 404, czyli błędy „nie znaleziono strony”, prowadzą użytkowników do ślepych zaułków w przestrzeni Twojej witryny, co może zakłócić ich ścieżkę zakupową i zniechęcić do dalszego użytkowania strony.

Aby zidentyfikować i naprawić te błędy, warto wykorzystać narzędzia SEO, takie jak Screaming Frog, które mogą przeskanować Twoją witrynę pod kątem uszkodzonych linków. Kiedy odkryjesz błąd 404, najlepiej jest od razu ustawić przekierowanie do odpowiedniej, działającej strony, aby użytkownik mógł kontynuować przeglądanie bez przeszkód.

Nie zapomnij także o zoptymalizowaniu samej strony błędu 404. Jest to szansa, aby pomimo błędu, zatrzymać użytkownika na stronie i kierować go w odpowiednie miejsca. Możesz na przykład przeprosić za błąd, a następnie zaproponować linki do głównych kategorii produktów lub innych ważnych sekcji witryny. Takie podejście zwiększa szansę, że użytkownik pozostanie na stronie i kontynuuje zakupy, pomimo początkowego problemu.

Przykład strony 404.


Zminimalizuj zmiany na stronie

Tak jak już wspominaliśmy, minimalizacja zmian podczas migracji witryny może pomóc zachować istniejące rankingi i wydajność SEO. Wprowadzanie zbyt wielu modyfikacji może prowadzić do utraty znaczącej części ruchu organicznego i przychodów. Sprawdź kilka naszych praktycznych porad:

 • Zachowaj podobną strukturę witryny - staraj się jak najdokładniej odwzorować istniejącą strukturę witryny, włącznie z kategoriami i wszystkimi głównymi stronami, które generują ruch. Warto zwrócić uwagę na strony dynamiczne, takie jak strony filtrów, strony wyników wyszukiwania oraz strony z paginacją, i odpowiednio zaplanować, jak będą one indeksowane w nowej witrynie.
 • Wykonuj regularne testy i optymalizacje - planowanie strategicznych testów i optymalizacji, mających na celu poprawę konwersji i wydajności SEO, jest kluczowe. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy agencji SEO, które pomogą odkryć najbardziej efektywne strategie poprawy wydajności witryny.
 • Skup się na konwersjach - efektywne strategie SEO powinny skupiać się nie tylko na zwiększeniu ruchu, ale także na optymalizacji współczynników konwersji. Właściwie zaplanowana i przeprowadzona migracja może prowadzić do znaczącej poprawy współczynników konwersji, co w rezultacie przekłada się na wyższe przychody.


Monitoruj zduplikowane treści i używaj kanonicznych adresów URL

Kiedy Twoja witryna e-commerce się rozrasta, pojawia się wyzwanie utrzymania jakości treści. Częstym problemem są wtedy zduplikowane treści, które są uciążliwe dla wyszukiwarki Google, ponieważ ma ona wtedy trudności z określeniem, który adres URL jest najbardziej odpowiedni dla konkretnego zapytania. Dlatego ważne jest, abyś śledził i zarządzał powielonymi informacjami na swojej stronie.

Jak unikać powstawania zduplikowanych treści?

 • Protokoły HTTP i HTTPS - upewnij się, że przekierowujesz wszystkie zapytania z HTTP na HTTPS, aby uniknąć duplikacji treści.
 • Subdomeny - gdy korzystasz z różnych domen, musisz informować wyszukiwarki o ich relacjach. Subdomeny mogą pomóc w tym procesie.
 • Środowiska deweloperskie - jeśli posiadasz sklepy deweloperskie lub inne tymczasowe środowiska, zastosuj tagi "noindex", aby wyszukiwarki je ignorowały.

Jeśli występuje konieczność posiadania podobnych treści w różnych lokalizacjach, użyj adresów kanonicznych. Pozwalają one wyszukiwarkom zrozumieć, która wersja treści jest główną i powinna być indeksowana. Wielu dostawców platform e-commerce ma domyślnie ustawione elementy kanoniczne, ale warto wiedzieć, jak je dostosować. Jeśli Twoje strony produktów są dynamiczne i często zmieniają treść, upewnij się, że są odpowiednio oznaczone, aby wyszukiwarki je zignorowały.


Prześlij mapę witryny

Kiedy Twoja nowa witryna jest już gotowa i zoptymalizowana pod kątem SEO, nie zapomnij podzielić się tą nowością z wyszukiwarkami, takimi jak Google. Jak to zrobić? Poprzez wysłanie aktualnej mapy witryny XML za pośrednictwem Google Search Console.

Mapa witryny działa jak spis treści, prowadząc roboty wyszukiwarek przez wszystkie istotne strony, które powinny być zaindeksowane. Przesłanie mapy strony nie tylko przyspiesza proces indeksowania nowej witryny, ale także pomaga wykryć potencjalne błędy SEO, które mogły umknąć Twojej uwadze podczas procesu migracji.

Dzięki temu roboty wyszukiwarek mają łatwiejszy dostęp do struktury Twojej witryny, co może znacząco wpłynąć na szybkość i efektywność indeksowania oraz pomóc w zidentyfikowaniu obszarów wymagających poprawy. Zadbaj więc o to, aby Twoja mapa witryny była zawsze aktualna i precyzyjnie odzwierciedlała zawartość oraz strukturę Twojej strony internetowej.


Przeanalizuj statystyki witryny

Po migracji witryny, ważne jest, aby uważnie monitorować jej statystyki i analizować zebrane dane. Poznaj kilka kluczowych kroków, które powinieneś podjąć:

 • Skonfiguruj narzędzia analityczne - upewnij się, że Twoja witryna jest prawidłowo skonfigurowana z Google Analytics 4 i Menedżerem tagów Google. To zapewni Ci ciągłość i precyzję w zbieraniu danych, a także pozwoli monitorować ruch w czasie rzeczywistym i sprawdzać, czy witryna generuje oczekiwany ruch.
 • Dokładnie analizuj dane - zwróć uwagę na dokładność zbieranych danych. Powinieneś mieć jasny obraz ruchu, danych demograficznych i ścieżek, które klienci wybierają w Twojej witrynie. To pozwoli na dokładne porównanie wyników przed i po migracji.
 • Identyfikuj i rozwiązuj problemy - zwróć szczególną uwagę na ewentualne błędy, takie jak brakujące strony (błędy 404), które mogły pojawić się podczas migracji. Użycie Google Search Console może pomóc w identyfikacji i szybkim rozwiązaniu takich problemów.
 • Monitoruj ruch organiczny - początkowy spadek ruchu organicznego jest normalny. Google potrzebuje czasu, aby zindeksować i zrozumieć strukturę nowej witryny. Użyj narzędzi analitycznych, aby śledzić zmiany w rankingu i zrozumieć, jak Twoja witryna radzi sobie na tle konkurencji.
 • Optymalizuj i poprawiaj wyniki - korzystaj z narzędzi takich jak SEMrush, aby monitorować słowa kluczowe i porównywać swoją wydajność z konkurencją. Regularne sprawdzanie i optymalizacja kluczowych aspektów witryny, takich jak strona główna, są ważne, aby utrzymać i poprawiać widoczność oraz ruch na stronie.

Pamiętaj, że ciągła analiza i optymalizacja są kluczem do sukcesu Twojej witryny po migracji. Umożliwiają one szybkie identyfikowanie i rozwiązywanie problemów, a także pomagają dostosować strategie, aby lepiej spełniać potrzeby Twoich użytkowników i osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Monitoruj i zwiększaj efektywność SEO

SEO to proces ciągły, dynamicznie zmieniający się pod wpływem aktualizacji algorytmów wyszukiwarek. Dlatego też, nawet po migracji witryny, konieczne jest nieustanne monitorowanie i dostosowywanie wydajności SEO, aby utrzymać i poprawiać pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Sprawdź, co możesz zrobić, aby ulepszyć SEO swojej strony:

 • Wykonaj analizę SEO SWOT - wykorzystaj migrację jako okazję do przeprowadzenia dogłębnej analizy SEO SWOT, czyli analizy mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń. Pozwoli to zrozumieć, jakie elementy Twojej strony działają efektywnie, a które potrzebują poprawy lub optymalizacji. Dowiedz się jak przygotować analizę SWOT dla e-commerce.
 • Stale ulepszaj swoja stronę - nawet jeśli Twoja witryna działa dobrze, zawsze istnieje przestrzeń do ulepszeń. Regularnie poszukuj nowych sposobów na poprawę wydajności SEO, takich jak ulepszanie zawartości, poprawa szybkości ładowania strony czy optymalizacja doświadczeń użytkowników.
 • Dostosowuj się do zmian - algorytmy wyszukiwarek często się zmieniają. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i aktualizacjami w SEO, aby móc szybko dostosować swoją strategię i praktyki. Dzięki temu zapewnisz sobie, że Twoja witryna pozostaje konkurencyjna i zgodna z wytycznymi wyszukiwarek.


Migracja sklepu internetowego bez utraty sprzedaży i efektów SEO? To możliwe! Podsumowanie

Zarządzanie procesem migracji sklepu internetowego nie jest łatwe, ale z odpowiednim przygotowaniem i strategią, możliwe jest zminimalizowanie ryzyka i maksymalizowanie korzyści. Teraz, gdy jesteś wyposażony w wiedzę i najlepsze praktyki, możesz podejść do tego zadania z pewnością siebie i spokojem. Pamiętaj, że kluczem jest ciągłe monitorowanie, analizowanie i optymalizowanie, aby Twoja strona była nie tylko przyjazna dla użytkownika, ale także silna pod względem SEO. Migracja to tylko kolejny krok w optymalizacji Twojego biznesu online, a z właściwymi narzędziami i podejściem, Twój sklep internetowy jest gotów, aby wznieść się na wyższy poziom sukcesu. Czy jesteś gotów podjąć to wyzwanie?

Czy mogę przeprowadzić migrację sklepu internetowego samodzielnie?
Down arrow

Tak, możesz przeprowadzić migrację samodzielnie, jeżeli posiadasz odpowiednie kompetencje techniczne i wiedzę na temat SEO. Pamiętaj jednak, że proces może być złożony i wymaga szczegółowego planowania oraz realizacji kroków, aby zapewnić, że nie stracisz wartości SEO ani sprzedaży.

Czy migracja wpłynie na moją pozycję w wynikach wyszukiwania Google?
Down arrow

Tak, migracja może wpłynąć na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Natomiast odpowiednie przygotowanie i strategia SEO mogą pomóc w minimalizacji negatywnych efektów i szybszym powrocie do poprzedniej formy po migracji.

Jak mogę przygotować się do migracji sklepu internetowego?
Down arrow

Kluczowe jest dokładne zaplanowanie procesu, włączając w to backup danych, przygotowanie strategii SEO, wybór odpowiedniej nowej platformy, testowanie i monitorowanie strony po migracji.

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Migracja sklepu internetowego bez utraty sprzedaży i efektów SEO? To możliwe!

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 121 głosów

UDOSTĘPNIJ