Zdominujemy wyniki wybranej lokalizacji
Atrakcyjne kosztowo rozwiązania dla małych i średnich firm działających na rynku lokalnym.
SEO Lokalne

Pozycjonowanie lokalne strony - Usługi SEO dla firm lokalnych

Świadczysz swoje usługi w konkretnym regionie lub mieście?  Lokalne pozycjonowanie jest właśnie dla Ciebie.

Dzięki lokalnemu SEO dotrzesz do klientów z najbliższej okolicy, a także zwiększysz swoje szanse na konwersje. SEO lokalne dąży do zbudowania wysokich pozycji Twojej strony w top 10 Google na frazy związane z konkretną lokalizacją np. województwem czy miastem.

Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji, klienci poszukujący lokalnych firm i usług, trafią właśnie do CiebieTwoja oferta wyświetli się w wynikach wyszukiwania użytkownikom znajdującym się w Twojej okolicy. Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie lokalne SEO w Poznaniu lub innym mieście, świetnie trafiłeś.

Korzyści z lokalnego pozycjonowania stron:

 • wzrost ilości konwersji, wzrost sprzedaży
 • wysokie pozycje w lokalnych wynikach wyszukiwania (również Google Maps)
 • wysokiej jakości ruch - rosnąca liczba trafnych odwiedzin na stronie
 • rozpoznawalność marki - budowa wartości marki na rynku lokalnym

Sprawdź jakie efekty daje skuteczne pozycjonowanie stron.

Wyślij zapytanie o cenę

p1.jpg
p2.jpg
 • p1.jpg
 • p2.jpg
SEO LOKALNE

Zakres działań w pozycjonowaniu lokalnym strony w Google

W ramach lokalnego SEO realizujemy działania z zakresu budowy pozycji strony w top 10 na frazy lokalne i ogólne, opisujące ofertę. Usługa pozycjonowania lokalnego strony obejmuje:

 • prace optymalizacyjne,
 • content marketing,
 • budowę profilu linków przychodzących,
 • utworzenie profilu Google Moja Firma
 • budowę popularności i wizerunku w sieci,
 • optymalizację konwersji.

Dodatkowo dbamy także o spójność danych teleadresowych firmy w sieci – nie tylko na stronie, ale również w mediach społecznościowych i katalogach branżowych online. Te kroki oraz dobrze uzupełniony i zoptymalizowany profil firmy w Mapach Google pozwalają na dominację lokalnych wyników wyszukiwania w Google.

Pozycjonowanie lokalne popularność

Lokalne pozycjonowanie realizujemy w Poznaniu oraz innych ważnych miastach w Polsce. Popularność lokalnego pozycjonowania stron w Google  powiązanego z konkretnym miastem jest bardzo zróżnicowana. W oparciu o dane z narzędzia Google Keyword Planner prezentujemy średnią miesięczną liczbę wyszukiwań (za rok 2016) dla największych miast Polski.

Pozycjonowanie lokalne cennik - ile kosztuje lokalne SEO?

Każda agencja SEO posiada indywidualny cennik z pozycjonowaniem lokalnym strony. Przed rozpoczęciem współpracy i podpisaniem umowy z agencją, warto zwrócić uwagę na sposób rozliczenia. Na rynku popularne są dwa modele rozliczeń za lokalne pozycjonowanie:

 • rozliczenie za frazy
 • stały abonament

Realizując pozycjonowanie lokalne strony trzeba pamiętać, że ważna jest regularność prowadzonych działań. Lokalne SEO to proces, który pierwsze efekty może przynieść nawet po kilku miesiącach. System abonamentowy daje Ci gwarancję, że pozycjonowanie prowadzone będzie w sposób nieprzerwany, a pozycja Twojej strony będzie systematycznie wzrastać.  

Lokalne SEO
Lokalne pozycjonowanie firm - Szukaj online, kupuj offline

Model Research Online Buy Offline (ROBO), czyli sprawdzanie w internecie usług i produktów, ale dokonywanie zakupu stacjonarnie, dominuje właśnie na rynku lokalnym. Zanim użytkownik uda się do restauracji, gabinetu lekarskiego, warsztatu samochodowego i innych punktów usługowych w swojej okolicy, sprawdza firmę w Google. Zazwyczaj szuka wskazówek dojazdu, ale również godzin otwarcia, cennika i szczegółów oferty. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu SEO zawsze odnajdzie Twoją firmę! 

Efekty pozycjonowania lokalnego strony

Dobrze zoptymalizowana strona wyświetla się w lokalnych wynikach wyszukiwania na frazy opisujące ofertę, nawet jeśli użytkownik nie doda do frazy nazwy miasta. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy opisującej usługę, np. „restauracja chińska” wyszukują się nie restauracje z całej Polski, ale te z najbliższej okolicy. Są widoczne zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i w sekcji map Google.

W lokalnym SEO Twoja firma będzie konkurować tylko z firmami lokalnymi, dlatego efekty będą widocznie szybciej niż przy pozycjonowaniu nastawionemu na pozyskanie klientów z całej Polski.

 

Wpływ opinii na SEO lokalne

Opinie wystawiane w Google również mają duży wpływ na powodzenie pozycjonowania lokalne stron. Nie ma oczywiście oficjalnych informacji, ale z doświadczenia praktyków, w tym z naszego doświadczenia wynika, że opinie pozytywnie wpływają na widoczność strony. Opinie są cenionym źródłem wiedzy dla użytkowników, dlatego Google również je uwzględnia, co ma spore znaczenie w SEO lokalnym.  Prawdopodobnie algorytm dokonuje analizy semantycznej opinii, ale to, czy przeważają opinie negatywne, czy pozytywne nie ma znaczenia. Zwyczajnie o negatywne opinie dużo łatwiej, więc gdyby faworyzować tylko strony z pozytywnymi opiniami, wyniki wyszukiwania nie byłyby wartościowe.

SEO lokalne a Google Moja Firma

Lokalne pozycjonowanie w Google i prowadzenie profesjonalnego profilu Google Moja Firma idą w parze. Zawsze zalecamy stworzenie profilu firmowego w Google i dbanie o jego wyczerpującą i aktualną treść. Dobrze uzupełniony profil to nie tylko korzyści dla lokalnego SEO , ale przede wszystkim dla użytkowników. Gdy użytkownik znajdzie Twoją firmą w Google, może otrzymać szereg niezbędnych informacji bez konieczności odwiedzania Twojej witryny. Na przykład Muzeum Narodowe w Poznaniu wygląda w lokalnych wynikach wyszukiwania w taki sposób:

widoczni pozycjonowanie lokalne muzeum poznan

źródło: Google

 

Warto zadbać o weryfikację wszystkich danych, aby były na pewno zgodne z tym, co podajemy na stronie internetowej. Może się zdarzyć, chociaż dotyczy to zwykle miejsce publicznych, że miejsce ma więcej niż jeden profil - oficjalny i nieoficjalny. Warto to uporządkować i zapobiegać tworzeniu nieautoryzowanych profili na temat naszej firmy lub miejsca. Przykładem miejsca z dwoma profilami jest Zamek w Poznaniu:

widoczni pozycjonowanie lokalne zamek poznan

Źródło: Google

 

Firma wraz z danymi widoczna jest także na mapach, skąd użytkownik może wybrać kolejny krok, np. odwiedziny strony, wskazówki dojazdu lub udostępnienie lokalizacji:

widoczni pozycjonowanie lokalne mapy poznan

widoczni pozycjonowanie lokalne mapy poznan2

Źródło: Google

 

Pozycjonowanie lokalne SEO a czynniki rankingowe

Zdaniem ekspertów z Moz do najważniejszych czynników, wpływających na lokalne SEO w wynikach wyszukiwania zaliczamy:

 • linki przychodzące
 • optymalizację treści z uwzględnieniem danych teleadresowych oraz fraz wskazujących na lokalizację
 • zaangażowanie użytkowników, mierzone w formie CTR, współczynnika konwersji i aktywności wskazujących na próbę nawiązania kontaktu z firmą

Pośród innych czynników SEO lokalnego, o których wspominają eksperci z branży znajdują się m.in. takie jakie: wyczerpujący i rzetelny profil Google Moja Firma, wpisy do katalogów (nawet bez linków) i inne.

Audyt pozycjonowania lokalnego strony

Nawet jeśli nie prowadziłeś do tej pory lokalnego SEO, warto przeprowadzić audyt, który pozwoli ocenić spójność informacji na temat Twojej firmy w sieci. Ważnym aspektem jest zgodność danych, tzn. w Google, na Facebooku, w katalogach i wszędzie, gdzie pojawia się nazwa, numer telefonu i adres Twojej firmy dane powinny być takie same.

Zdarza się, że firma ma nazwę oficjalną, wpisaną do rejestru, ale na rynku funkcjonuje pod nazwą marki. W takiej sytuacji lepiej ustalić wcześniej, która nazwa ma być rozpoznawana przez klientów. Jeśli do tej pory nazwa firmy wpisywana była do katalogów adresowych w różny sposób, pierwszym krokiem powinno być skorygowanie tych danych. Podobnie w przypadku zmian, np. przy zmianie numeru telefonu czy adresu siedziby. Jeśli firma posiada czynnych kilka numerów telefonów, również wybieramy tylko jeden do komunikowania go w katalogach i innych wpisach w sieci.

Istotnym etapem mającym wpływ na pozycjonowanie lokalne SEO jest także weryfikacja jakości wpisów do katalogów. Idealnie byłoby, gdyby miejsca, w których pojawiają się dane firmy były spójne tematycznie z Twoim profilem działalności. Prawdopodobnie Google lepiej ocenia wpis adresowy firmy remontowej w katalogu budowlanym niż w katalogu ogólnym.

Aby przeprowadzić audyt, wystarczy przeprowadzić wyszukiwanie firmy w sieci z wykorzystaniem różnych danych. Na przykład wyszukiwanie z nieoficjalną nazwą firmy, wyszukiwanie ze starym numerem telefonu, wyszukiwanie z adresem i bez adresu. To czasochłonne, ale pozwoli dotrzeć do wybrakowanych lub nieaktualnych wpisów i wesprzeć pozycjonowanie lokalne w Google.

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Wybrane, sprawdzone przez nas narzędzia do analizy profilu linków. Zobacz przegląd!
więcej
Media społecznościowe jako sposób promocji sklepu internetowego. Dowiedz się więcej!
więcej
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę prowadząc sklep internetowy.
więcej
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO