7 wskazówek marketingowych dla małych firm na 2024

7 wskazowek marketingowych dla malych firm na 2024
Spis treści

• Poznaj grupę docelową małej firmy w 2024 roku

• Przeanalizuj konkurencję małej firmy na 2024 rok

• Bądź na bieżąco z trendami branżowymi dla małej firmy 2024

• Opracuj strategię marketingową małej firmy na 2024 rok

• Zaplanuj efektywnie działania w małej firmie w 2024 roku

• Zaprezentuj ofertę małej firmy w 2024 roku online

• Zadbaj o UX małej firmy w 2024 roku

• Podsumowanie

Prowadzisz małą firmę, a chciałbyś osiągnąć duży sukces? Konkurencja jest spora, dlatego powinieneś zadbać o odpowiednią strategię marketingową. Trendy i oczekiwania odbiorców dynamicznie się zmieniają. Jeśli nie chcesz zostać w tyle, przyjrzyj się 7 wskazówkom marketingowym dla małych firm na 2024! Dzięki nim dowiesz się, na co zwrócić uwagę, prowadząc swój biznes i jak zaistnieć w marketingu wirtualnym!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • dlaczego powinieneś poznać grupę docelową małej firmy w 2024 roku,
 • jak skutecznie przeanalizować konkurencję małej firmy w 2024 roku,
 • dlaczego warto śledzić trendy branżowe,
 • jak przygotować strategię marketingową dla małej firmy na 2024 rok,
 • jak zaplanować działania w małej firmie,
 • jak skutecznie zaprezentować ofertę małej firmy w 2024 roku,
 • ile dla strategii marketingowej małej firmy w 2024 roku znaczy UX.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Poznaj grupę docelową małej firmy w 2024 roku

Kluczem do sukcesu strategii marketingowej małej firmy w 2024 roku jest precyzyjna analiza grupy docelowej. Możesz ją przeprowadzić np. w narzędziu Google Analytics 4. Weź pod uwagę kluczowe wskaźniki demograficzne swoich użytkowników, m.in. wiek, płeć, lokalizacje. Dzięki temu poznasz swoich klientów i będziesz mógł podzielić ich na mniejsze grupy. To pozwoli Ci przygotować odpowiedni przekaz, zarówno pod względem treści, jak i formy. Personalizacja przekazu zwiększy szanse na powodzenie Twojej strategii marketingowej. Pamiętaj, klienci coraz bardziej interesują się zmieniającą rzeczywistością, śledzą trendy i nowinki technologiczne. To przekłada się na oczekiwania wobec firm i ich oferty, np.:

 • pokolenie Z - docenia m.in. wiarygodne i odpowiedzialne marki; potrzebuje m.in. krótkiego, przejrzystego komunikatu; dobrze, jeśli wykorzystujesz modne dla ich niszy słownictwo, żarty, zwroty itp.; doceni kreatywny przekaz,
 • milenialsi - są m.in. otwarci na różnorodność kulturową, społeczną, seksualną, świadomi zagrożeń klimatycznych; poszukują autentycznych marek,
 • osoby z grupy wiekowej 60+ - potrzebują komunikatu, który będzie im bliski kulturowo i uwzględnił ich potrzeby oraz przyzwyczajenia; docenią np. wysoką kulturę marki, przyjazną obsługę klienta, przystępne dla nich sposoby komunikacji z firmą, np. kontakt telefoniczny,
 • klienci biznesowi - oczekują od firm profesjonalizmu i rzetelności; docenią marki, które mogą im zaoferować innowacyjne rozwiązania i podążają za najnowszymi trendami, np. ruch zero waste, prosty język w komunikacji z klientem.

Podejście kulturowe i biznesowe poszczególnych grup docelowych wpływa na ich decyzje zakupowe. Jeśli klientami Twojej małej firmy są konsumenci, zwracaj się do nich bezpośrednio, przystępnie. Ogranicz żargon biznesowy do niezbędnego minimum. Wykorzystuj modne wśród grupy klientów zwroty. Z kolei, gdy sprzedajesz w segmencie B2B, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego stopnia sformalizowania języka. Używaj branżowego słownictwa właściwie i z odpowiednim natężeniem, by nie przytłoczyć odbiorcy.
W 2024 roku stwórz świeży i kreatywny przekaz, dopasowany do potrzeb i oczekiwań swoich klientów. To wyróżni Twoją małą firmę na tle konkurencji i może zainteresować dużą grupę odbiorców. Pamiętaj, jeśli nie przeanalizujesz swojej grupy docelowej, Twój komunikat może nie trafić do właściwych użytkowników. Wtedy narażasz się na straty.

 

Więcej wskazówek o analizowaniu grupy docelowej znajdziesz tu:

Analiza użytkowników według kryterium płci przeprowadzona w Google Analytics 4


2. Przeanalizuj konkurencję małej firmy na 2024 rok

Konkurencja w marketingu internetowym jest spora i wciąż rośnie. Twoi konkurenci śledzą trendy i nowinki technologiczne. Przygotowują coraz kreatywniejsze strategie marketingowe, by zainteresować swoją ofertą coraz większą grupę klientów. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoja mała firma wyróżniła się na jej tle w 2024 roku, zrób wnikliwą analizę konkurencji. Możesz skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, np. Ahrefs, Surfer, Semstrom. Warto też samodzielnie przeanalizować np. strony konkurentów, wpisy użytkowników na stronie. Podczas researchu konkurencji, zwróć uwagę w szczególności na:

To pozwoli Ci ocenić, jak Twoja mała firma wypada na tle konkurentów. Poznasz ich pomysły na promowanie marki i poszukasz inspiracji do zbudowania lub odświeżenia swojej strategii marketingowej. Pamiętaj, by nie kopiować rozwiązań innych, tylko na ich podstawie tworzyć nowe pomysły. Dzięki temu wyróżnisz się w branży. To może zwrócić uwagę klientów i przyciągnąć ich na Twoją stronę.
Sprawdź także:

Analiza konkurencji w narzędziu Semstorm


3. Bądź na bieżąco z trendami branżowymi dla małej firmy 2024

Jeśli prowadzisz małą firmę i chcesz odnieść sukces w marketingu internetowym w 2024 roku, powinieneś śledzić trendy dotyczące Twojej branży. Dzięki temu dowiesz się, co jest teraz modne i interesuje odbiorców. Dostarczysz klientom najświeższych informacji, pomożesz poznać firmę i zbudować zaufanie do marki. To ma szczególne znaczenie, jeśli prowadzisz małą firmę i chcesz zaznaczyć swoją obecność online.
W poszukiwaniu inspiracji i wskazówek warto skorzystać np. z narzędzia Google Trends. Dzięki niemu poznasz m.in. popularne słowa kluczowe wyszukiwane przez użytkowników w danym czasie i miejscu, zakres tematyczny związany z daną frazą W ten sposób dostosujesz ofertę do aktualnych preferencji klientów. To może przyczynić się do zwiększenia skuteczności Twojej strategii marketingowej.

Analiza popularności frazy kluczowej w narzędziu Google Trends

Oprócz korzystania z Google Trends możesz także m.in.:

 • czytać publikacje branżowe,
 • uczestniczyć w wydarzeniach branżowych,
 • śledzić profile znanych i cenionych osób z Twojej branży oraz ich firmowy marketing na LinkedIn,
 • czytać blogi firmowe konkurentów,
 • słuchać podcastów, filmy na YouTube przedstawicieli branży.

Warto szukać inspiracji w mediach społecznościowych (śledzić posty, komentarze użytkowników itp.). Możesz skorzystać np. z narzędzia Answer the Public, żeby dowiedzieć się, czego aktualnie poszukują Twoi odbiorcy. Po wpisaniu poszukiwanej frazy, np. artystyczne bombki na Boże Narodzenie, pojawi się lista wyszukiwań, w formie kołowego diagramu z listą poszeregowanych fraz. To świetne źródło pomysłów np. do tworzenia treści na blog.

Diagram w narzędziu Answer The Public

Obserwuj preferencje użytkowników dotyczące rozwiązań technologicznych. Możesz np. wprowadzić nowoczesny kursor na stronie. To zwróci uwagę odbiorców i może zachęcić ich do odwiedzenia Twojej strony i do konwersji.

Poznaj jeszcze więcej wskazówek o trendach:

Nowoczesne formy kursorów, które możesz wykorzystać w swojej firmie


4. Opracuj strategię marketingową małej firmy na 2024 rok

Bardzo cenną wskazówką marketingową dla małych firma na 2024 rok jest przygotowanie przemyślanej strategii marketingowej. Zacznij od budowania wiarygodności swojej marki w internecie. Jak to zrobić? Zaprezentuj na swojej stronie, np. w sekcji O Nas lub O firmie swoje bio, historię powstania Twojej firmy oraz swój zespół. Zrób to w przystępny i przyjazny dla użytkownika sposób, m.in. zwracaj się bezpośrednio do odbiorcy, uwzględniaj aktualne i najważniejsze informacje, by nie przytłoczyć nadmiarem danych. Stwórz bezpieczną i przyjazną dla odbiorcy stronę internetową (zadbaj o atrakcyjny projekt strony, wiarygodną domenę itp.). Dzięki temu wzbudzisz zaufanie użytkownika i możesz zachęcić go do odwiedzenia Twojej strony. To może przełożyć się na wzrost zainteresowania marką oraz zwiększenie jej zasięgu, co ma szczególne znaczenie dla małych firm.

Kolejnym krokiem jest budowanie spójnego i unikalnego przekazu marki. Ta strategia polega na stworzeniu wyjątkowej tożsamości dla firmy (jej produktu lub usługi), która wyróżnia ją na tle konkurencji. Stwórz unikalną nazwę firmy, logo, zastosuj przemyślane zestawienie kolorystyczne na stronie itp. i dostosuj je do profilu swojej działalności. Zachowaj jednolity przekaz marki tam, gdzie chcesz ją promować, np. na własnej stronie internetowej, w social mediach, w kampaniach Google Ads, w ramach pozycjonowania lokalnego. Dzięki temu łatwiej zapadniesz w pamięć odbiorcy i wypracujesz swoją pozycję w branży.

Zapoznaj się także z naszymi wskazówkami:


5. Zaplanuj efektywnie działania w małej firmie w 2024 roku

Jeśli prowadzisz małą firmą, powinieneś szczególnie zadbać o dobrą organizację pracę. Dzięki temu efektywnie wykorzystasz każdą chwilę i zmaksymalizujesz szanse na powodzenie Twojej strategii marketingowej. Jakie działania powinieneś podjąć?

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Wyznacz swoje cele

Określ cele swojej małej firmy na 2024 roku. Powinny być SMART, czyli:

 • konkretne, np. zwiększenie leadów sprzedażowych w ciągu 6 miesięcy; ważne, abyś określił przedział czasowy do osiągnięcia danego celu; unikaj przyjmowania ogólnych założeń, np. zwiększenie sprzedaży, bo trudniej Ci będzie ocenić postępy Twojej strategii marketingowej,
 • mierzalne, czyli takie, które możesz zweryfikować za pomocą kluczowych wskaźników KPI, np. współczynnik konwersji; to pomoże Ci weryfikować działania biznesowe i wprowadzić w odpowiednim momencie rozwiązania optymalizacyjne,
 • istotne, czyli takie, które są ważny dla Twojej firmy, np. zwiększenie leadów sprzedażowych,
 • trafne - określ swoje priorytety, by efektywnie realizować swoją strategię marketingową, np. zacznij od zwiększenia leadów sprzedażowych, potem pomyśl o zwiększeniu konwersji z leadów o 20% w ciągu 3 miesięcy; dopasuj cele do profilu Twojej działalności i ścieżki klienta,
 • osiągalne, czyli realnie możliwe do zdobycia w określonym przez Ciebie przedziale czasowy; weź pod uwagę swoje możliwości finansowe oraz zasoby ludzkie (m.in. liczbę pracowników).
  Pamiętaj, aby regularnie analizować realizacje wyznaczonych celów, np. w narzędziu Google Analytics 4. Obserwuj zmiany i dostosowuj je do potrzeb użytkowników.

Infografika z celami SMART


Określ swój budżet

Bardzo ważnym elementem strategii marketingowej dla małych firm jest budżet marketingowy. Obejmuje wszystkie wydatki, jakie przeznaczasz na promocję marki w internecie, np. pozycjonowanie, Facebook Ads, TikTok Ads, LinkedIn Ads, content marketing, współpracę z influencerem itp. Prowadząc małą firmę, powinieneś odpowiednio zaplanować finanse i zadbać o przemyślane inwestycje. Dzięki temu pozycja Twojej marki na rynku będzie się sukcesywnie umacniać. To może przełożyć się na satysfakcjonujący zwrot z inwestycji. Jak dobrze określić swój budżet? Powinieneś m.in.:

 • wyznaczyć cele swojej firmy, zanim zaczniesz inwestować,
 • określić zasoby finansowe (aktualnie posiadane pieniądze i maksymalny budżet),
 • przeanalizować rynek (m.in. strategie inwestycyjne Twoich konkurentów, zainteresowanie danym produktem lub usługą, oferty konkurencji),
 • poznać potrzeby użytkowników (czego aktualnie poszukują, czym są zainteresowani, co kupują, co wzmacnia ich zaangażowanie itp.),
 • uwzględnić potrzeby wykorzystania odpowiednich narzędzi, np. do pozycjonowania, kampanii płatnych,
 • wziąć pod uwagę koszty optymalizacji konwersji.

Jeśli dobrze opracujesz strategię inwestycyjną, będziesz mógł dotrzeć do precyzyjnej grupy odbiorów. Spersonalizowane działania pomogą Ci efektywnie rozplanować działania. W ten sposób unikniesz tzw. przepalania budżetu.

O planowaniu budżetu dowiesz się więcej z artykułów:


Wykorzystaj automatyzację marketingu w małej firmie

Jeśli prowadzisz małą firmą i chcesz, aby w 2024 roku wyróżniła się na tle konkurencji, wykorzystaj w swojej strategii automatyzację marketingu. Dzięki możliwościom sztucznej inteligencji (AI), możesz ułatwić i przyspieszyć wiele czynności, np.:

Sztuczna inteligencja pomoże Ci przeprowadzić segmentację odbiorców i spersonalizować przekaz. Zwiększysz satysfakcję klientów i komfort korzystania z Twojej strony. To może przełożyć się na wzrost zainteresowania Twoją firmą i większe zyski.
Warto wykorzystać automatyzację także np. do planowania działań, zarządzania zespołem (m.in. narzędzia Trello, Asana). Pozwoli Ci to lepiej zarządzać firmą. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inne działania. Łatwiej ocenisz postępy swoich działań i będziesz mógł wdrażać odpowiednie rozwiązania optymalizacyjne.
Sprawdź, jak sztuczna inteligencja zmieni marketing internetowy

Panel narzędzia Trello, które służy do planowania i organizacji działań


6. Zaprezentuj ofertę małej firmy w 2024 roku online

W marketingu online liczy się pierwsze wrażenie. Potwierdzają to statystyki, z których wynika, że pierwsze 15 sekund decyduje podjęciu przez użytkownika interakcji (źródło: https://www.storydoc.com/blog/presentation-statistics). Dlatego, jeśli chcesz zainteresować swoją ofertą, odpowiednio ją zaprezentuj. Przygotowaliśmy klika sprawdzonych wskazówek marketingowych dla małych firm na 2024 roku, które powinieneś wykorzystać!

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Przygotuj angażujące i wartościowe treści

Chcesz przyciągnąć uwagę użytkowników? Postaw na wartościowy content! Zadbaj, aby Twoje treści odpowiadały preferencjom grupy docelowej. Jeśli chcesz podnieść wartość treści i wyróżnić się w 2024 roku na tle konkurencji, warto m.in.:

 • zaproponować świeże spojrzenie na tematy związane z Twoją branżą - możesz np. zaprezentować najnowsze dane dotyczące ważnej kwestii i zachęcić do użytkowników do interakcji,
 • wykorzystać treści interaktywne - możesz stworzyć np. interaktywne quizy, kalkulatory, ankiety; według badań, treści interaktywne generują o 52,6% większe zaangażowanie niż zwykłe treści (źródło: https://www.mediafly.com/blog/state-of-interactive-content-in-2022/); dlatego wprowadź je do swojej strategii; dzięki nim możesz m.in. wygenerować więcej leadów, wzmocnić lojalność wobec marki, zwiększyć zasięg i świadomość marki,
 • pisać blog firmowy - dzieki niemu możesz rozwiązywać problemy użytkowników, udzielać porad i wskazówek; zaprezentujesz swoją ofertę i pokażesz czym wyróżnia się na tle konkurencji; zbudujesz w oczach odbiorców obraz eksperta w swojej branży; wzbudzisz ich zaufanie i wzmocnisz lojalność wobec marki; pamiętaj, aby tworzyć treści o charakterze tzw. topical authority, które kompleksowo przedstawiają dane zagadnienie; dzięki temu zwiększysz komfort użytkownika, który uzyska odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania; warto przygotować kalendarz treści związanych z Twoją branżą, dotyczący np. cyklicznych wydarzeń (Dzień Kawy itp.), kampanii sezonowych itp.; w ten sposób będziesz mógł systematycznie publikować artykuły; to wzbudzi zaufanie do marki,
 • zadbać o przejrzysty przekaz - wykorzystuj powszechnie znane słowa i wyrażenia; jeśli chcesz dotrzeć do konkretnej grupy docelowej, np. millenialsów, możesz wzmocnić przekaz charakterystycznymi dla nich zwrotami; pisz krótkimi zdaniami, by utrzymać uwagę odbiorcy; zwracaj się do klienta bezpośrednio, aby skrócić dystans i zwiększyć zaufanie do marki; wyróżniaj nagłówki; zastosuj podział na akapity, pogrubienia, wypunktowania; to ułatwi odbiorcy przeskanowanie tekstu i zrozumienie przekazu,
 • pisać językiem korzyści - akcentuj profity i możliwości, jakie klient może otrzymać dzięki Twoim usługom, np. Chcesz pozbyć się bólu kręgosłupa? Mamy dla Ciebie 5 sprawdzonych porad, Uzyskaj efekt jedwabistej skóry z kremem do twarzy marki X; jeśli postawisz potrzeby klienta w centrum zainteresowań, zwiększysz jego zaufanie; to może zachęcić go do interakcji i przełożyć się na wyższe zyski,
 • ograniczyć żargon biznesowy do niezbędnego minimum, np. do symbolu produktu; dzięki temu nie przytłoczysz odbiorcy i nie zniechęcisz go do poznania Twojej oferty,
 • rzetelnie przedstawiać informacje - klienci są w stanie zweryfikować każdą informację, dlatego powołuj sprawdzone i wiarygodne dane; w opisach produktów wskazuj kluczowe informacje, m.in. nazwę, cenę, gabaryty, koszty dostawy; jeśli stracisz ich zaufanie, możesz nie osiągnąć swoich celów,
 • zastosować świeżą narrację - możesz wykorzystać np. storytelling; dopasuj ją do preferencji odbiorców, by zwiększyć skuteczność przekazu; bądź kreatywny, ale przestrzegaj zasad kultury i różnorodności poglądów.


Zadbaj o unikalne wrażenia wizualne użytkowników

Ważnym elementem strategii marketingowej dla małych firm na 2024 rok są atrakcyjne i przykuwające uwagę obrazy. Zadbaj o wysokiej jakości zdjęcia produktów. Udostępnij m.in. opcję zoomu i 360 stopni, żeby klient mógł zobaczyć towar z bliska i z każdej perspektywy. Zaprezentuj swoją ofertę na jasnym tle, żeby towar był w centrum zainteresowania klienta. Przygotuj ciekawą aranżację zdjęcia, którą zaskoczysz odbiorcę i zachęcisz go do interakcji, np. pomadki do ust, które ułożysz w kształt torebki. Warto prezentować towary w naturalnym otoczeniu, np. modelka w stylizacji do pracy na tle ruchliwej ulicy. Wykorzystuj filmy wideo, na których zaprezentujesz swoje usługi, np. krótką instrukcję dotyczącą zabiegu kosmetycznego. Dzięki temu przybliżysz odbiorcy swoją markę i wyróżnisz się na tle konkurencji.
Świetnym pomysłem na 2024 rok jest wdrożenie do swojej strategii marketingowej możliwości wirtualnej rzeczywistości. To trend coraz chętniej wykorzystywany online. Możesz stworzyć m.in. wirtualne:

 • przymierzalnie,
 • przestrzenie do aranżacji wnętrz,
 • prezentacje produktów, np. samochodów,
 • pokazy mody,
 • spotkania branżowe.

Użytkownik będzie mógł poznać Twoją ofertę w nietuzinkowy sposób. W ten sposób zwiększysz szanse na jego zaangażowanie i komfort korzystania ze strony. To może przełożyć się na wyższy współczynnik konwersji.

Przykład wirtualnej prezentacji samochodu marki Audi


7. Zadbaj o UX małej firmy w 2024 roku

User experience (UX), czyli pozytywne doświadczenia użytkowników są ważnym elementem strategii marketingowej dla małych firm na 2024 rok. Im lepsze wrażenia odbiorców, tym większe szanse na Twój sukces online. Na co powinieneś zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek:

 • zadbaj o szybkość ładowania strony,
 • zadbaj o optymalizację mobilną strony,
 • wprowadź intuicyjną nawigację,
 • stwórz logiczny układ kategorii i menu,
 • zastosuj menu okruszkowe,
 • uprość strukturę formularzy,
 • przygotuj przejrzystą politykę cenową,
 • zapewnij szeroką ofertę metod dostawy, płatności i zwrotów,
 • przygotuj sekcję FAQ,
 • stwórz przejrzystą kartę koszyka zakupowego,
 • skróć proces zakupów do 3 kroków,
 • udostępnij możliwość zakupów bez rejestracji.

Obserwuj trendy i zachowania użytkowników. Optymalizuj strategię marketingową małej firmy i wdrażaj w 2024 roku nowinki technologiczne. Dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji, przyciągniesz wartościowy ruch na stronę i zwiększysz zasięg marki. To może przełożyć się na satysfakcjonujące zyski.

Sprawdź także:


7 wskazówek dla małej firmy na 2024 roku. Podsumowanie

Podstawą sukcesu marketingu dla małych firm na 2024 roku jest przemyślany plan. Powinieneś m.in. poznać swoich odbiorców, zbudować strategię marki. Dzięki temu skutecznie zaprezentujesz ofertę właściwym klientom. W nadchodzącym roku wykorzystaj automatyzację marketingu, by zwiększyć swoją wydajność i możliwości wirtualnej rzeczywistości, które mogą zachęcić użytkowników do interakcji. Obserwuj trendy oraz oczekiwania odbiorców. To pozwoli Ci optymalizować strategię swojej firmy i wyróżnić się na tle konkurencji!

Jakie są najważniejsze trendy marketingowe dla małych firm w 2024 roku?
Down arrow

Oto kilka najważniejszych trendów marketingowych dla małych firm w 2024 roku:

 • Personalizacja - klienci oczekują, że firmy będą z nimi komunikować się w sposób dostosowany do ich indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Małe firmy mogą to zrobić, wykorzystując dane o klientach do tworzenia spersonalizowanych treści i ofert.
 • Marketing treści - to strategia, która polega na tworzeniu wartościowych treści, które przyciągają i angażują klientów. Małe firmy mogą wykorzystać marketing treściowy do zbudowania świadomości marki, generowania leadów i zwiększania sprzedaży.
 • Marketing społecznościowy - to sposób na budowanie więzi z klientem i nawiązanie i budowanie relacji z nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Małe firmy mogą wykorzystać marketing społecznościowy do zwiększenia świadomości marki, generowania leadów i budowania społeczności wokół swojej firmy.
Jaka jest najlepsza strategia marketingowa dla małej firmy?
Down arrow

Najlepsza strategia marketingowa dla małej firmy zależy od jej specyficznych potrzeb i celów. Jednak istnieją pewne ogólne zasady, które mogą pomóc małym firmom w stworzeniu skutecznej strategii marketingowej. Oto kilka wskazówek:

 • Określ swoje cele marketingowe - zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania marketingowe, ważne jest, aby określić, czego chcesz osiągnąć. Czy chcesz zwiększyć świadomość marki? Generować leady? Zwiększyć sprzedaż?
 • Zbadaj swoją grupę docelową- zrozumienie swojej grupy docelowej pomoże Ci tworzyć treści i kampanie, które są dla nich odpowiednie.
 • Wybierz odpowiednie kanały marketingowe - Istnieją różne kanały marketingowe, które możesz wykorzystać do dotarcia do swojej grupy docelowej. Wybierz kanały, które są odpowiednie dla Twojej firmy i grupy docelowej.
 • Mierz swoje wyniki - monitorowanie wyników Twoich działań marketingowych pomoże Ci określić, co działa, a co nie.
Jakie są wyzwania marketingowe, przed którymi stoją małe firmy w 2024 roku?
Down arrow

Małe firmy stoją przed wieloma wyzwaniami marketingowymi, w tym:

 • Ograniczony budżet - małe firmy często mają ograniczony budżet marketingowy, co utrudnia im konkurowanie z większymi firmami.
 • Brak czasu i zasobów - małe firmy często mają ograniczoną ilość czasu i zasobów, co utrudnia im prowadzenie skutecznych kampanii marketingowych.
 • Brak doświadczenia w marketingu - wiele małych firm nie ma wiedzy ani doświadczenia w zakresie marketingu, co może prowadzić do podejmowania złych decyzji marketingowych.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
7 wskazówek marketingowych dla małych firm na 2024

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 124 głosów

UDOSTĘPNIJ