Reklama wideo na FB, którą pokochają Twoi odbiorcy

Reklama wideo na FB ktora pokochaja Twoi odbiorcy
Spis treści

• Jak krok po kroku utworzyć reklamę wideo na Facebooku?

• Formaty wideo w reklamie na Facebooku

• Wymagania dotyczące reklamy wideo na Facebooku

• Jak zrobić reklamę wideo na Facebooku, którą pokochają użytkownicy?

• Twórz filmy Facebook Ads w różnych proporcjach

• Zadbaj o ścieżkę dźwiękową i napisy

• Zaprezentuj główny przekaz reklamy wideo w ciągu pierwszych 3 sekund

• Wpisuj się w estetykę platformy

• Zastosuj retargeting

• Wykorzystaj trafne CTA w reklamach na Facebooku

• Twórz krótkie reklamy wideo na Facebooku

• Regularnie przeprowadzaj testy A/B w reklamach wideo na FB

• Podsumowanie

Reklama wideo na Facebooku to kluczowy element w arsenale narzędzi marketingowych nowoczesnych marek. Umożliwiając twórcom treści i marketerom dotarcie do szerokiej, ale zarazem precyzyjnie określonej grupy odbiorców, ta forma reklamy ewoluowała, stając się niezwykle skuteczną metodą komunikacji. Wykorzystując zaawansowane narzędzia analityczne oraz algorytmy targetowania, reklamy wideo na Facebooku oferują unikalną możliwość personalizacji przekazu i optymalizacji zasięgu. Istotnym aspektem jest również kreatywność i innowacyjność w projektowaniu kampanii, które determinują stopień zaangażowania i reakcji odbiorców. Jakie praktyki stosować w kampaniach wideo na Facebooku, by te zachwycały odbiorców i zapewniały realną sprzedaż?

Z artykułu dowiesz się:

 • jakie typy reklam wideo możesz tworzyć na Facebooku,
 • jak tworzyć angażujące reklamy wideo na Facebooku,
 • jakie są podstawy skutecznej reklamy wideo na GB,
 • jak przygotować film reklamowy na potrzeby Facebook Ads.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Jak krok po kroku utworzyć reklamę wideo na Facebooku?

Jakie kroki musisz podjąć, by utworzyć reklamę wideo w Facebook Ads, którą pokochają Twoi odbiorcy?

 1. Określ cel - cdecyduj, czy Twoim celem jest zwiększenie świadomości marki, generowanie ruchu na stronie, konwersje, czy inne cele biznesowe.
 2. Zrozum swoją grupę docelową - określ, kto jest Twoją grupą docelową, jakie odbiorcy mają potrzeby i jak najlepiej do nich dotrzeć.
 3. Stwórz wideo, które jest atrakcyjne, angażujące i przekazuje główne wartości Twojej marki. Pamiętaj o długości – na Facebooku często krótsze treści (15-30 sekund) są bardziej efektywne.
 4. Upewnij się, że Twoje wideo jest w formacie przyjaznym dla Facebooka, np. kwadratowym (1:1) lub pionowym (9:16).
 5. Zaloguj się do Facebook Ads Manager, narzędzia do zarządzania reklamami na Facebooku i wybierz cel kampanii, który odpowiada Twoim wcześniej określonym celom, np. 'Świadomość marki', 'Ruch na stronie' itp.
 6. Ustal budżet, czyli ile chcesz wydać na kampanię i czy preferujesz budżet dzienny, czy całkowity.

 7. Ustal harmonogram - zdecyduj, kiedy Twoja reklama powinna być wyświetlana.

 8. Skorzystaj z opcji targetowania Facebooka, aby określić, kto powinien zobaczyć Twoją reklamę. Możesz wybrać grupę docelową na podstawie demografii, zainteresowań, zachowań itp.
 9. Zdecyduj, gdzie Twoja reklama ma się pojawić – w kanale aktualności, w historiach, w wideo in-stream itd.
 10. Prześlij swoje wideo.
 11. Napisz przekonujący tekst reklamy i wybierz trafne CTA (np. 'Kup teraz', 'Dowiedz się więcej'
 12. Sprawdź, czy wszystko jest ustawione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i po zatwierdzeniu wszystkich ustawień, opublikuj swoją reklamę.

Cele reklamowe na Facebooku widoczne w Meta Business Suite

 

Formaty wideo w reklamie na Facebooku

Jakie typy i miejsca docelowe możesz wybrać dla reklamy wideo na Facebooku? Poniżej znajdziesz dostępne opcje:

Reklama wideo w głównym feedzie na Facebooku

To najczęstszy typ reklamy, który widzisz, przeglądając swoją tablicę na Facebooku. W tym miejscu mogą pojawiać się reklamy wideo oraz inne formaty (reklamy w formie pojedynczego posta, karuzeli, kolekcji).

 

Reklamy wideo typu In-Stream

Przypominają minireklamy wyświetlane w środku innego filmu. Wyświetlają się na urządzeniach mobilnych dopiero po 60 sekundach odtwarzania głównego materiału wideo. Odtworzy się pierwsze 15 sekund reklamy typu In-Stream, po czym widz będzie miał możliwość obejrzenia reszty reklamy lub powrotu do oryginalnego filmu.

 

Reklamy wideo w serwisie Facebook Marketplace

Pojawiają się, gdy użytkownik przewija i robi zakupy w serwisie Facebook Marketplace.

 

Reklamy wideo w Stories na Facebooku

Reklamy w Facebook Stories to pełnoekranowe reklamy pionowe, które pojawiają się pomiędzy organicznymi relacjami na Facebooku. Filmy dłuższe niż 15 sekund są dzielone na różne karty historii, które odtwarzane są jedna po drugiej. Po pierwszych trzech kartach odbiorca może zdecydować się na dalsze oglądanie lub powrót do organicznych relacji.

W DUECIE TANIEJ

-250zł na drugą usługę

 

Oferta ważna do końca kwietnia

Nie wiesz co wybrać pozycjonowanie czy Google Ads? Skorzystaj z naszej promocji i zobacz jak dobrze się uzupełniają. Ten duet nie tylko pozyska dla ciebie nowych klientów, ale również poprawi konwersje i zwiększy zyski Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym ekspertem i zyskaj zniżkę na pierwszą fakturę

 

Skorzystaj z promocji
promocja kwiecien

 

Reklamy w kanale wideo na Facebooku

Termin ten odnosi się do reklam, które są wyświetlane w dedykowanym obszarze na Facebooku przeznaczonym dla treści wideo, znanym jako "Facebook Watch" lub "Video Feeds".

 • Facebook Watch to sekcja na Facebooku, gdzie użytkownicy mogą oglądać różnorodne treści wideo, od krótkich klipów po dłuższe programy. Reklamy wideo mogą być wyświetlane przed lub w trakcie tych treści, podobnie do reklam telewizyjnych.
 • Video Feeds - to dedykowany strumień na Facebooku, który skupia się wyłącznie na treściach wideo. Reklamy wideo mogą być wplecione w ten strumień, pojawiając się pomiędzy innymi wideo.

Przykłady reklam wideo w głównym feedzie na Facebooku w aplikacji mobilnej

 

Wymagania dotyczące reklamy wideo na Facebooku

Jeśli chcesz utworzyć reklamę wideo do swojej następnej kampanii, ważne jest, aby znać wymagania techniczne dotyczące plików. Chociaż specyfikacje reklam różnią się w zależności od miejsca docelowego reklamy, istnieje pięć głównych wymagań, na które należy zwrócić uwagę:

 • Typ pliku: we wszystkich miejscach docelowych akceptowane są pliki MP4, MOV i GIF
 • Współczynnik: rozmiary reklam na Facebooku różnią się w zależności od miejsca docelowego

  - Współczynniki reklam wideo w głównym feedzie wynoszą 1:1 w przypadku reklam na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne lub 4:5 w przypadku reklam wyświetlanych wyłącznie na urządzeniach mobilnych
  - Współczynniki reklam wideo typu in-stream wynoszą 16:9 lub 1:1
  - Współczynnik reklam wideo w Stories wynosi 9:16
  - Współczynnik reklam wideo w Marketplace wynosi 4:5

 • Czas trwania filmu:

  - Filmy w relacjach powinny trwać maksymalnie około 2 minut
  - Filmy z kanałów i rynków mogą trwać do 241 minut (lub około 4 godzin)
  - Reklamy wideo typu in-stream mogą trwać nawet 10 minut

 • Maksymalny rozmiar pliku: 4 GB dla wszystkich miejsc docelowych reklam
 • Rozdzielczość: co najmniej 1080 x 1080 pikseli dla wszystkich miejsc docelowych reklam

Jak zrobić reklamę wideo na Facebooku, którą pokochają użytkownicy?

Chcesz zrobić reklamę wideo na Facebooku? Sprawdź wskazówki, dzięki którym utworzysz reklamę, która przyciągnie odbiorców.

1. Twórz filmy Facebook Ads w różnych proporcjach

Jeśli korzystasz już z panelu Meta Ads, z pewnością wiesz, że Twoje reklamy wideo mogą wyświetlać się w różnych miejscach na Facebooku. Dobra wiadomość jest tak, że jeśli chcesz wyświetlać się w tych wszystkich miejscach docelowych, realnie potrzebujesz tylko trzech różnych proporcji reklam wideo. Są to proporcje:

 • Kwadratowy (1:1) - idealny do wyświetlania na urządzeniach mobilnych; zajmuje więcej przestrzeni w kanałach informacyjnych, co zwiększa widoczność.
 • Pionowy (9:16) - optymalny dla historii na Facebooku i Instagramie; zajmuje cały ekran urządzeń mobilnych, co zapewnia większe zaangażowanie.
 • Poziomy (16:9) - klasyczny format telewizyjny i komputerowy; najlepiej nadaje się do szczegółowych lub dłuższych treści.

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce

 

Jeśli nie masz dedykowanego zespołu kreatywnego, to w procesie tworzenia reklamy możesz wybrać różne pliki wideo, aby dopasować je do każdego współczynnika proporcji. Facebook automatycznie wyświetli kreację w odpowiednim rozmiarze dla każdego miejsca, aby zapewnić Ci najlepiej wyglądające reklamy. Jest to jedno z najłatwiejszych działań, które możesz wdrożyć w reklamie wideo na Facebooku, żeby mieć pewność, że nagrania będą wyświetlać się prawidłowo i staną się atrakcyjne dla Twoich odbiorców. By osiągnąć wymierne efekty:

 • Projektuj treść wideo z myślą o różnych proporcjach, aby zapewnić, że kluczowe elementy są widoczne niezależnie od formatu.
 • Używaj narzędzi edycji wideo, aby przycinać i dostosowywać materiał filmowy do każdego formatu bez utraty istotnych informacji.
 • Eksperymentuj z różnymi formatami, aby zobaczyć, które najlepiej rezonują z Twoją grupą docelową.
 • Analizuj dane, takie jak stopień zaangażowania i konwersje, aby zrozumieć, który format jest najbardziej efektywny dla danej treści.
 • Wykorzystaj różne formaty w ramach tej samej kampanii, aby zwiększyć zasięg i dotrzeć do odbiorców na różnych urządzeniach.
 • Dostosuj przekaz wideo do kontekstu, w którym będzie wyświetlany (np. krótkie i dynamiczne treści do historii, bardziej szczegółowe do feedów).

 

2. Zadbaj o ścieżkę dźwiękową i napisy w reklamach wideo na Facebooku

Media społecznościowe przeglądamy wszędzie — leżąc na kanapie przy włączonym telewizorze, w komunikacji miejskiej, a w wolnych chwilach pewnie i w pracy. Ta wszechobecność social mediów stawia przed reklamodawcami szereg wyzwań, a jednym z nich jest dostosowanie reklam wideo na Facebooku do różnych sytuacji użytkowników. Ważne w tym zakresie jest opracowanie filmów reklamowych w taki sposób, by te były zrozumiałe zarówno odtwarzane z dźwiękiem, jak i bez niego. Tworząc ścieżkę dźwiękową do filmu reklamowego, zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy głos lektora przyciąga i jest atrakcyjny dla odbiorcy?
 • Czy użytkownik korzystający z mediów społecznościowych ma możliwość zapoznania się z reklamą i zrozumienia jej?
 • Czy dodałe_aś napisy do filmu reklamowego i są one dobrze widoczne na każdym tle (czy używasz do napisów odpowiednich rozmiarów, kolorów i czcionek)?
 • Czy napisy są zsynchronizowane z dźwiękiem?
 • Czy dźwięk jest wyraźny, a głosy zrozumiałe nawet w głośnym otoczeniu?
 • Czy masz prawo używać wykorzystywanej muzyki (czy jest ona wolna od praw autorskich lub czy masz licencję na jej wykorzystanie)?

 

3. Zaprezentuj główny przekaz reklamy wideo w ciągu pierwszych 3 sekund

Znaczna większość odbiorców Facebooka z pewnością nie jest tam po to, by oglądać Twoje reklamy i prawdopodobnie najczęściej je po prostu pomija, bezwiednie scrollując swoją tablicę. By zmienić tę tendencję, musisz upewnić się, że przyciągasz uwagę już w pierwszych trzech sekundach wideo na Facebooku. Jeśli to Ci się uda, być może zatrzymasz uwagę odbiorcy na kolejne 15-20 sekund. Co jednak konkretnie zrobić, by wideo przyciągało od pierwszych sekund?

 • Natychmiast wprowadź element przyciągający uwagę, który podkreśla główny przekaz reklamy, np. za pomocą wpadającego w ucho hasła, znaczącego obrazu lub kluczowej informacji o produkcie.
 • Szybko podkreśl, co odróżnia Twój produkt lub usługę, przedstawiając jego unikalne korzyści lub wartość.
 • Zastosuj wyraźne kolory i grafiki lub dynamiczne animacje, aby natychmiast przyciągnąć uwagę odbiorcy.
 • Użyj charakterystycznego dźwięku, muzyki lub słów kluczowych, które od razu komunikują główny przekaz.
 • Rozpocznij od sceny lub pytania, które natychmiast wzbudzają ciekawość i zmuszają widza do dalszego oglądania.
 • Zastosuj storytelling — opowiedz historię w sposób, który szybko zaprowadzi odbiorcę do sedna przekazu.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

Dowiedz się więcej o storytellingu w marketingu internetowym:

 

4. Wpisuj się w estetykę platformy

Najlepsze reklamy na Facebooku to te, które tak mocno wpisują się w estetykę platformy, że użytkownik do samego końca nie jest przekonany, czy to treść sponsorowana, czy organiczna. Jak stworzyć taki przekaz wideo na Facebooku i Instagramie? Sam bądź aktywnym użytkownikiem platformy i sprawdzaj regularnie, co Ci się podoba. Na Instagramie przejdź do sekcji “Eksploruj” i wpisz słowa kluczowe powiązane z Twoją marką. Sprawdź, kto się tam promuje, w jaki sposób? Chociaż kopiowanie czyichś działań nie jest najlepszym sposobem, to już dostosowanie się do istniejących trendów i estetyki - owszem. Zwróć także uwagę na:

 • sposób interakcji - jak użytkownicy komunikują się na platformie i jakie treści generują najwięcej interakcji,
 • tworzenie treści wideo, które naturalnie zachęcają do interakcji, np. poprzez zadawanie pytań, tworzenie ankiet, czy zachęcanie do komentowania,
 • używanie języka odbiorców - dostosuj język i ton komunikacji do stylu przeważającego wśród użytkowników Facebooka,
 • kolory i motywy wizualne - stosuj palety kolorów i motywów graficznych, które są atrakcyjne dla użytkowników Facebooka i nie odbiegają od estetyki platformy.

 

5. Zastosuj retargeting użytkowników, którzy wchodzą w interakcje z reklamami wideo na Facebooku

Jednym z najczęstszych błędów w kapaniach wideo na Facebooku, jest brak retargetowana użytkowników, którzy wcześniej weszli w interakcję z Twoim filmem. W ten sposób tracisz cenny potencjał - szansa, że użytkownik Cię zapamięta po jednej reklamie, nie jest duża. Co możesz z tym zrobić? Facebook daje możliwość retargetowania odbiorców, którzy wyświetlili Twój film, czyli docierania do nich z ponownym przekazem promocyjnym. W menadżerze reklam masz wiele opcji w tym zakresie - możesz docierać z odpowiednim przekazem do odbiorców w zależności od rodzaju interakcji (czy obejrzeli cały film, a może tylko określony procent lub czas). Co więcej, możesz do retargetowania wybrać tylko określone filmy oraz określić, jak długo chcesz retargetować odbiorców. Często zdarza się, że chcesz docierać do użytkowników, którzy weszli w interakcję z filmem nawet 180 dni temu. Sam powiedz - jaki to ma sens i czy Ty sam pamiętasz wideo reklamowe, które obejrzałeś pół roku temu? Lepszym rozwiązaniem będzie intensywniejsze retargetowanie odbiorców, którzy wchodzili w interakcję z reklamą wideo w ostatnich 30 dniach z pominięciem dawniejszych odbiorców.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce

 

6. Wykorzystaj trafne CTA w reklamach na Facebooku

Jak stworzyć skuteczną reklamę wideo na Facebooku? Ważne jest, by dobrać CTA (call to action, wezwanie do działania), które będzie spójne z Twoimi celami biznesowymi. Dlatego przed stworzeniem CTA, jasno określ, jaki jest główny cel Twojej kampanii. Czy chcesz zwiększyć sprzedaż, promować nowy produkt, zbierać leady, czy budować świadomość marki? Wśród dostępnych opcji masz do wyboru także: Dowiedz się więcej, Skontaktuj się z nami, Pobierz i inne. Jak dopasować CTA do celu biznesowego w reklamie wideo na FB?

 • Jeśli próbujesz wygenerować sprzedaż, powinieneś wybrać wezwanie do działania „kup teraz” , ponieważ może to poprawić współczynnik konwersji Twojej kampanii reklam wideo na Facebooku.
 • Do generowania leadów stosuj CTA typu „Dowiedz się więcej”, „Zapisz się teraz”, które zachęcają do podjęcia pierwszego kroku w lejku sprzedażowym.
 • Do budowania świadomości marki wybierz CTA jak „Odkryj więcej”, „Poznaj naszą markę”, które mają na celu dalsze eksplorowanie Twojej marki.
 • Do promocji konkretnego produktu użyj CTA, które bezpośrednio odnoszą się do produktu, np. „Przetestuj nasz nowy produkt”.
 • Zadbaj także, by CTA było powiązane z treścią reklamy wideo i unikaj wprowadzania w błąd i sprawdź koniecznie, jak tworzyć CTA, które zwiększa konwersje.

 

7. Twórz krótkie reklamy wideo na Facebooku

Uwaga odbiorców w mediach społecznościowych jest rozproszona - działa wiele bodźców, a użytkownicy zalewani są wieloma treściami. Kluczem do sukcesu może przygotowanie krótkiej i dynamicznej reklamy wideo, który w minimalnym czasie zwróci uwagę. O co musisz zadbać, by uzyskać taki efekt?

 • Przekazuj główne wartości i korzyści Twojego produktu lub usługi w sposób jasny i zwięzły. Unikaj zbędnych informacji.
 • Zaczynaj od mocnego, uwagę przykuwającego elementu, który od razu angażuje widza.
 • Utrzymuj szybkie tempo narracji lub wizualizacji, aby utrzymać zainteresowanie odbiorcy.
 • Utrzymuj długość reklamy wideo w zakresie 15-30 sekund.
 • Użyj żywych kolorów, atrakcyjnych grafik i animacji, aby szybko przyciągnąć uwagę.
 • Upewnij się, że Twój produkt lub usługa jest wyraźnie przedstawiona i łatwa do rozpoznania.
 • Nawet w krótkim czasie, staraj się wywołać emocje, które związane są z Twoją marką, np. szczęście, zaufanie, ekscytacja.
 • Zakończ reklamę wyraźnym i przekonującym wezwaniem do działania, które zachęca do podjęcia konkretnej akcji, np. "Kup teraz", "Dowiedz się więcej".

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

 

8. Regularnie przeprowadzaj testy A/B w reklamach wideo na FB

By tworzyć skuteczne reklamy na Facebooku, musisz wiedzieć, co odpowiada Twoim odbiorcom i co ich przyciąga. By pozyskać takie informacje, regularnie twórz testy A/B. Pozwalają one na empiryczne porównanie dwóch wersji reklamy, z różnicą w jednym kluczowym elemencie, aby zrozumieć, które aspekty przekazu są najbardziej efektywne w osiąganiu wyznaczonych celów. Proces ten umożliwia reklamodawcom nie tylko dostosowanie swoich strategii do aktualnych trendów i preferencji odbiorców, ale także zapewnia głębsze zrozumienie, które elementy reklamy – czy to obraz, treść, CTA, czy segmentacja odbiorców – mają decydujący wpływ na skuteczność kampanii. Jak wdrożyć i przeprowadzić efektywny test A/B dla reklamy wideo na Facebooku?

 • Określ zmienne - zdecyduj, które elementy reklamy chcesz przetestować. Może to być np. nagłówek, treść wideo, długość wideo, grafika, przycisk CTA (wezwanie do działania) lub segmentacja grupy docelowej.
 • Zmieniaj tylko jeden element w każdym teście, aby jasno zidentyfikować, co wpływa na wyniki.
 • Użyj aktualnej wersji reklamy jako wersji kontrolnej. Wprowadź zmiany do jednego elementu, tworząc alternatywną wersję reklamy.
 • Upewnij się, że obie wersje reklamy są wyświetlane tym samym, losowo wybranym grupom odbiorców, aby wyniki były wiarygodne.
 • Przydziel równy budżet i czas trwania obu wersjom, aby zapewnić równorzędne warunki testu.
 • Monitoruj kluczowe wskaźniki efektywności (KPIs), takie jak stopień zaangażowania, klikalność, koszt za konwersję, zasięg i inne.
 • Zbieraj dane przez wystarczająco długi czas, aby wyniki były statystycznie znaczące.
 • Porównaj skuteczność obu wersji reklamy, aby zobaczyć, która wersja osiągnęła lepsze wyniki. Wyciągnij wnioski dotyczące tego, jakie elementy najbardziej wpływają na skuteczność reklamy.

 

Stwórz reklamę wideo na Facebooku, którą pokochają Twoi odbiorcy. Podsumowanie

Reklama wideo na Facebooku stanowi niezwykle efektywny sposób komunikacji marketingowej w cyfrowym świecie. Sukces w tej dziedzinie zależy od umiejętnego połączenia krótkiej, ale angażującej treści wideo z precyzyjnym targetowaniem i ciągłym monitorowaniem efektywności. Kluczowe jest dopasowanie przekazu reklamowego nie tylko do grupy docelowej, ale również do charakterystyki platformy, co wymaga zarówno kreatywności, jak i strategicznego planowania. Stosowanie tych technik pozwala na zbudowanie skutecznej komunikacji marketingowej, która angażuje i przekonuje.

 

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Czy długość reklamy wideo na Facebooku ma wpływ na jej skuteczność?
Down arrow

Tak, długość reklamy wideo ma znaczący wpływ na jej skuteczność. Krótsze reklamy (15-30 sekund) często są bardziej efektywne, ponieważ użytkownicy mediów społecznościowych mają tendencję do krótkiego skupienia uwagi. Ważne jest, aby w krótkim czasie przekazać jasny i przyciągający uwagę komunikat.

Jakie są najlepsze praktyki dotyczące targetowania reklam wideo na Facebooku?
Down arrow

Najlepsze praktyki dotyczące targetowania reklam wideo obejmują dokładne zdefiniowanie grupy docelowej poprzez segmentację demograficzną, geograficzną, interesy oraz zachowania użytkowników. Używanie narzędzi Facebooka do tworzenia spersonalizowanych i podobnych grup odbiorców może również zwiększyć skuteczność kampanii.

Czy testy A/B są konieczne w każdej kampanii reklamowej na Facebooku?
Down arrow

Choć testy A/B nie są zawsze konieczne, są zdecydowanie zalecane. Pozwalają one na empiryczne porównanie różnych elementów reklamy, co może przyczynić się do optymalizacji i zwiększenia jej efektywności. Regularne testowanie różnych aspektów kampanii, takich jak treść wideo, grafika czy CTA, pozwala na lepsze dopasowanie do oczekiwań i preferencji grupy docelowej.Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Reklama wideo na FB, którą pokochają Twoi odbiorcy
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ