Rodzaje agencji reklamowych, które napędzają Twój sukces

Rodzaje agencji reklamowych ktore napedzaja twoj sukces
Spis treści

• Agencja digital

• Agencja SEO

• Agencja SXO

• Agencja Google Ads

• Agencja Performance Marketingu

• Agencja e-commerce

• Agencja wideo marketingu

• Agencja content marketingowa

• Agencja social media

• Agencja PR

• Agencja brandingowa

• Agencja influencer marketingu

• Agencja reklamowa

• Agencja kreatywna

• Podsumowanie

Rynek agencji marketingowych wciąż rośnie, a przedsiębiorcy mają do wyboru wiele opcji i wiele rodzajów agencji reklamowych, które proponują różnorodne usługi. Trudno się dziwić, że wiele firm nie wie, jaką agencją marketingową czy reklamową wybrać i na co zwrócić uwagę. By podjąć właściwą decyzją, warto najpierw poznać rodzaje agencji reklamowych i marketingowych dostępnych na rynku oraz zakres ich usług. Każdy z rodzajów agencji oferuje unikalne usługi, dostosowane do specyficznych celów i wymagań klientów, tworząc kompleksowe strategie marketingowe, które wspierają wzrost i rozwój w konkurencyjnym środowisku. Wybierz najlepszą agencję reklamową i marketingową dzięki poradom agencji widoczni!

Z artykułu dowiesz się:

 • jakie rodzaje agencji marketingowych i reklamowych funkcjonują na rynku,
 • jakie działania realizują konkretne typy agencji marketingowych,
 • jakie zalety i wady wyróżniają poszczególne rodzaje agencji reklamowych w internecie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

1. Agencja digital

Agencja digital, zwana także agencją full-service lub agencją 360, jest specjalistyczną firmą realizującą kompleksowe usługi marketingu internetowego. Głównym zadaniem agencji digital marketingowych jest kompleksowe doradztwo digital, w ramach którego zapewniają wsparcie klientów w skutecznym promowaniu ich marki, produktów lub usług w internecie. Charakterystyczną cechą agencji digital jest zdolność do realizacji szerokiego zakresu działań — od analizy rynku, strategii marketingowej, przez projektowanie i rozwój stron internetowych, pozycjonowanie stron i sklepów, kampanie reklamowe PPC (Pay-Per-Click), takie jak Google Ads czy Facebook Ads oraz reklamy na TikToku i reklamy na LinkedIn, aż po marketing w social mediach, content marketing i e-mail marketing.

Agencje digital marketingowe działają na podstawie zintegrowanego podejścia do komunikacji marki w internecie, co pozwala na stworzenie spójnego i wielokanałowego wizerunku marki. Na przykład, w ramach promocji nowego produktu, agencja może zaprojektować responsywną stronę internetową, następnie wykorzystać SEO i płatne reklamy, aby zwiększyć jej widoczność, równocześnie rozwijając angażujące treści na platformach społecznościowych, aby budować relacje z odbiorcami i zwiększać świadomość marki.

Oferując usługi "pod klucz", agencja digital umożliwia firmom dostęp do zaawansowanych narzędzi i technologii marketingowych, a także doświadczenia specjalistów z różnych dziedzin, takich jak analitycy danych, projektanci UX/UI, specjaliści SEO, copywriterzy, czy eksperci od social media. Współpraca z taką agencją pozwala na efektywne wykorzystanie budżetu marketingowego, optymalizację działań promocyjnych w czasie rzeczywistym i osiąganie lepszych wyników biznesowych

Dla kogo agencja digital?
Agencja digital jest idealnym rozwiązaniem dla firm i marek, które dążą do zwiększenia swojej obecności w internecie, ale nie dysponują odpowiednimi zasobami lub wiedzą specjalistyczną wewnętrzną. Jest to szczególnie korzystne dla start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw poszukujących kompleksowego wsparcia w digital marketingu, jak również dla dużych korporacji potrzebujących zaawansowanych strategii i kampanii reklamowych online.

Zalety:

 • Dostęp do pełnego spektrum specjalistycznych usług i narzędzi marketingowych w jednej firmie.
 • Możliwość skorzystania z doświadczenia i wiedzy zespołów ekspertów.
 • Oszczędność czasu i zasobów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności kampanii.


Wady:

 • Koszty mogą być wyższe w porównaniu do prowadzenia działań we własnym zakresie.
 • Wymaga zaufania i dobrego przekazu między firmą a agencją, aby strategia była spójna z celami biznesowymi.

 

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

 

2. Agencja SEO

Kolejnym z rodzajów agencji reklamowych w internecie jest agencja SEO, która zajmuje się optymalizacją stron internetowych w wyszukiwarkach, by zwiększyć ich widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania. Działania takiej agencji obejmują analizę słów kluczowych, optymalizację zawartości strony, strukturę URL, oraz budowanie profilu wartościowych linków zwrotnych. Zajmują się również poprawą aspektów technicznych witryn, takich jak szybkość ładowania i responsywność mobilna, co bezpośrednio wpływa na rankingi.

Rezultaty pracy agencji SEO mogą przynieść znaczący wzrost ruchu na stronie i zwiększenie konwersji. Na przykład, poprawienie pozycji strony dla wysoko konkurencyjnych słów kluczowych może znacząco podnieść zainteresowanie oferowanymi usługami, co przekłada się na wzrost sprzedaży.

Dla kogo agencja SEO?
Agencja SEO jest szczególnie wartościowa dla przedsiębiorstw i marek, które chcą zwiększyć swoją widoczność w Google i przyciągnąć wysokiej jakości ruch na swoją stronę. Jest to kluczowe dla firm z każdej branży, poszukujących organicznego wzrostu w internecie, od start-upów, przez małe i średnie przedsiębiorstwa, po duże korporacje, które dążą do dominacji w swoich segmentach rynku.

Zalety:

 • Zwiększona widoczność i ruchu na stronie — efektywne SEO poprawia pozycję strony w wynikach wyszukiwania, przyciągając więcej potencjalnych klientów.
 • Wyższa jakość ruchu — optymalizacja pod kątem konkretnych słów kluczowych przyciąga użytkowników zainteresowanych ofertą.
 • Długoterminowe wyniki — dobrze przeprowadzone SEO zapewnia trwałe pozycje w wyszukiwarkach, co przekłada się na ciągły ruch na stronie.
 • Dobry stosunek koszt-efektywność — SEO jest relatywnie tańsze w porównaniu do płatnych strategii reklamowych, oferując lepszy ROI (zwrot z inwestycji).

Wady:

 • Czasochłonność — widoczne efekty SEO wymagają czasu, często kilku miesięcy.
 • Niepewność wyników — zmiany w algorytmach wyszukiwarek mogą wpływać na pozycje stron, co czyni SEO procesem wymagającym ciągłej adaptacji.
 • Konieczność zastosowania specjalistycznej wiedzy — skuteczne SEO wymaga głębokiego zrozumienia zmiennych algorytmów wyszukiwarek i najlepszych praktyk.

 

3. Agencja SXO

Agencja SXO (Search Experience Optimization) łączy SEO (Search Engine Optimization) z UX (User Experience), by zwiększać widoczność stron w wyszukiwarkach i jednocześnie poprawiać jakość interakcji użytkowników ze stroną. Ten rodzaj agencji reklamowych skupia się na optymalizacji słów kluczowych, struktury strony, szybkości ładowania, responsywności mobilnej oraz intuicyjności nawigacji, aby strony nie tylko były łatwiejsze do znalezienia, ale także przyjazne dla użytkowników. Działania te mają na celu nie tylko przyciągnięcie większej liczby odwiedzających, ale także zwiększenie konwersji i lojalności klientów, co przekłada się na lepsze wyniki biznesowe i mocniejszą pozycję marki online.

Dla kogo agencja SXO?
Ten rodzaj agencji reklamowej jest szczególnie wartościowa dla firm, które oprócz zwiększenia organicznego ruchu na swojej stronie internetowej, chcą także poprawić doświadczenia użytkowników i wskaźniki konwersji. Jest to idealne rozwiązanie dla biznesów z różnych branż, które dążą do maksymalizacji satysfakcji klientów online oraz dla tych, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji poprzez oferowanie wyjątkowej jakości obsługi użytkownika na swoich stronach.

Zalety:

 • Zwiększona widoczność i jakość ruchu — połączenie SEO z UX prowadzi do lepszych pozycji w wyszukiwarce i przyciągania bardziej zaangażowanych użytkowników.
 • Wyższa konwersja — dobre doświadczenia użytkownika na stronie przekładają się na większą liczbę konwersji.
 • Budowanie lojalności — pozytywne doświadczenia pomagają w budowaniu lojalnej bazy klientów.
 • Przewaga konkurencyjna — unikalne doświadczenia użytkownika mogą wyróżnić markę na rynku.

Wady:

 • Wymaga ciągłych inwestycji — optymalizacja SXO to proces długoterminowy, wymagający regularnych działań i inwestycji.
 • Złożoność — połączenie SEO z UX wymaga szerokiej wiedzy i doświadczenia, co może być wyzwaniem dla niektórych firm.
 • Trudność w pomiarze — bezpośredni wpływ niektórych działań SXO na ROI może być trudniejszy do zmierzenia niż w tradycyjnych kampaniach marketingowych.


Zobacz koniecznie:

 

4. Agencja Google Ads

Agencja Google Ads zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem kampaniami reklamowymi na platformie Google Ads dla sklepów i stron internetowych, mając na celu maksymalizację ROI poprzez skuteczne wykorzystanie budżetu reklamowego. Specjalizuje się w doborze słów kluczowych, projektowaniu reklam i ustalaniu strategii alokacji budżetu, kierując reklamy do precyzyjnie określonych grup docelowych na podstawie danych demograficznych i zachowań w sieci.

Kluczowe działania obejmują analizę wyników i optymalizację kampanii w celu zwiększenia efektywności, korzystając z narzędzi takich jak Google Analytics 4 do śledzenia konwersji.

Dla kogo agencja Google Ads?
Agencja Google Ads to rodzaj agencji reklamowej, który jest idealna dla firm i przedsiębiorców, którzy chcą szybko zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarce Google i przyciągnąć celowany ruch na swoje strony internetowe. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy poszukują elastycznych i mierzalnych sposobów promocji, pozwalających na dostosowanie kampanii w czasie rzeczywistym i skierowanie ich do precyzyjnie zdefiniowanych grup odbiorców.

Zalety:

 • Szybka widoczność i ruch — kampanie Google Ads mogą generować ruch niemal natychmiast po uruchomieniu.
 • Celowanie w konkretne grupy — możliwość precyzyjnego targetowania reklam na podstawie lokalizacji, zainteresowań, demografii itp.
 • Mierzalne wyniki — łatwość w śledzeniu efektywności kampanii i dostosowywania strategii na podstawie danych analitycznych.
 • Kontrola budżetu — elastyczność w zarządzaniu wydatkami na reklamę, płacenie tylko za kliknięcia.

Wady:

 • Konkurencja i koszty — wysoka konkurencja w popularnych niszach może prowadzić do wzrostu kosztów za kliknięcie (CPC).
 • Złożoność zarządzania — skuteczne prowadzenie kampanii wymaga wiedzy i doświadczenia, co dla niektórych może być barierą.
 • Krótkotrwałe efekty — po zakończeniu kampanii ruch z reklam natychmiast się zmniejsza, w przeciwieństwie do SEO, które może przynosić efekty długoterminowe.

Sprawdź również:

 

 

5. Agencja Performance Marketingu

Agencja performance marketingu specjalizuje się w strategiach marketingowych, których efektywność mierzy się bezpośrednio poprzez osiągnięte wyniki, takie jak sprzedaż, generowanie leadów czy inne założone cele biznesowe. Model ten opiera się na płatności za rzeczywiste efekty, co oznacza, że klienci płacą za konkretne działania użytkowników, np. kliknięcia, przeglądanie stron, zapisy na listy mailingowe lub transakcje.

Głównym celem agencji performance marketingu jest maksymalizacja zwrotu z inwestycji poprzez optymalne wykorzystanie różnych kanałów marketingowych i narzędzi, takich jak marketing w wyszukiwarkach (SEM), marketing w mediach społecznościowych, e-mail marketing, marketing afiliacyjny, oraz optymalizacja konwersji (CRO). Agencje performance marketingu stosują zaawansowane techniki analityczne i narzędzia do śledzenia oraz analizy danych, co pozwala na dokładne mierzenie skuteczności kampanii i ciągłe ich optymalizowanie.

Dla kogo agencja performance marketingu?
Agencje performance marketingu są odpowiednie dla firm i marek, które chcą skoncentrować swoje działania marketingowe na osiąganiu konkretnych, mierzalnych wyników biznesowych, takich jak sprzedaż, generowanie leadów, czy zwiększenie ruchu na stronie. Są one szczególnie korzystne dla przedsiębiorstw poszukujących elastyczności w budżetowaniu, ponieważ płatności są dokonywane za osiągnięte efekty, a nie za samo umieszczenie reklamy.

Zalety:

 • Koszt efektywności — płatność tylko za osiągnięte wyniki minimalizuje ryzyko i maksymalizuje ROI.
 • Mierzalność wyników — możliwość dokładnego śledzenia i analizowania efektywności każdego elementu kampanii.
 • Elastyczność — szybka adaptacja strategii marketingowych do zmieniających się warunków rynkowych i potrzeb biznesowych.
 • Skoncentrowanie na wynikach — bezpośrednie powiązanie działań marketingowych z realnymi celami biznesowymi.

Wady:

 • Skupienie na krótkoterminowych wynikach — może prowadzić do pominięcia strategii budowania marki i relacji z klientem na rzecz bezpośrednich konwersji.
 • Zależność od narzędzi analitycznych — decyzje oparte głównie na danych mogą nie uwzględniać niemierzalnych aspektów wpływających na sukces marki.
 • Intensywność pracy — zarządzanie i optymalizacja kampanii w czasie rzeczywistym wymaga ciągłego monitorowania i pracy nad kampaniami.
 • Konkurencja i koszty — w popularnych branżach i segmentach rynku, wysoka konkurencja może zwiększać koszty działań marketingowych.

Zobacz, co jeszcze musisz wiedzieć o performance marketingu


6. Agencja e-commerce

Agencja e-commerce specjalizuje się w strategiach sprzedaży online, oferując kompleksowe wsparcie dla sklepów internetowych. Zajmuje się projektowaniem i optymalizacją sklepów internetowych, zarządzaniem asortymentem, SEO, marketingiem w mediach społecznościowych, reklamą PPC oraz analizą danych, by zwiększać konwersję i sprzedaż. Dzięki głębokiej wiedzy na temat specyfiki sprzedaży online agencje e-commerce pomagają w budowaniu silnej obecności online, poprawiając użytkowanie strony, dostosowując oferty do potrzeb klientów i maksymalizując efektywność kampanii reklamowych. Są idealnym partnerem dla firm rozpoczynających działalność w internecie, jak i rozwijających już istniejący e-biznes.

Dla kogo agencja e-commerce?
Agencja e-commerce sprawdzi się w przypadku wielu przedsiębiorstw od start-upów po duże korporacje, które chcą rozwijać sprzedaż w internecie. Ten rodzaj agencji reklamowej jest szczególnie korzystny dla firm poszukujących profesjonalnego wsparcia w zakresie projektowania sklepu, optymalizacji procesu sprzedaży, strategii marketingowych, czy analizy danych, aby skutecznie konkurować na rynku e-commerce.

Zalety:

 • Zwiększenie sprzedaży — profesjonalne strategie marketingowe i optymalizacja sklepu prowadzą do wzrostu konwersji i sprzedaży.
 • Ekspercka wiedza — dostęp do specjalistycznej wiedzy i narzędzi, które pomagają w budowaniu skutecznej obecności online.
 • Oszczędność czasu — outsourcing zadań związanych z e-commerce pozwala skupić się na kluczowych aspektach prowadzenia biznesu.
 • Personalizacja oferty — możliwość dostosowania strategii i komunikacji do potrzeb i zachowań docelowej grupy klientów.

Wady:

 • Koszty — współpraca z agencją e-commerce może być znaczącym obciążeniem budżetowym, zwłaszcza dla mniejszych firm.
 • Zależność od zewnętrznego dostawcy — może ograniczać kontrolę nad niektórymi aspektami działalności sklepu.
 • Różnice w wizji — możliwe rozbieżności między oczekiwaniami firmy a realizacją strategii przez agencję.

 

7. Agencja wideo marketingu

Agencja wideo marketingu specjalizuje się w produkcji i promocji treści wideo, które mają na celu zwiększenie rozpoznawalności marki, angażowanie odbiorców oraz wspieranie sprzedaży. Korzystając z narzędzi, takich jak reklamy wideo, filmy korporacyjne, tutoriale czy storytelling, agencje te pomagają firmom w komunikacji z klientami i prezentacji produktów lub usług w atrakcyjnej formie.

Dla kogo agencja wideo marketingu?
Agencje wideo marketingu są idealne dla firm z każdej branży, które chcą wyróżnić się na rynku i zwiększyć swoją obecność online poprzez dynamiczne i angażujące treści wideo. Ten rodzaj agencji reklamowej jest szczególnie wartościowy dla marek, które chcą skomplikowane informacje przedstawić w prosty i przystępny sposób, zwiększyć zaangażowanie w mediach społecznościowych lub poprawić wyniki sprzedaży i konwersji na swojej stronie internetowej.

Zalety:

 • Wysokie zaangażowanie — wideo jest jednym z najbardziej angażujących formatów treści, co może znacząco zwiększać zainteresowanie marką.
 • Wszechstronność — treści wideo mogą być wykorzystywane w różnych kanałach – na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, na platformach streamingowych.
 • Budowanie zaufania — spersonalizowane treści wideo pomagają w budowaniu relacji i zaufania z odbiorcami.

Wady:

 • Koszty produkcji — wysokiej jakości produkcje wideo mogą być kosztowne, co stanowi barierę dla mniejszych firm.
 • Wymagania techniczne — skuteczna produkcja i dystrybucja treści wideo wymagają specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.
 • Zmienność trendów — szybko zmieniające się trendy w wideo marketingu wymagają ciągłego monitorowania rynku i dostosowywania strategii.

Zobacz:

 

8. Agencja content marketingowa

Agencja content marketingowa specjalizuje się w tworzeniu i dystrybucji wartościowych, relewantnych i spójnych treści, aby przyciągnąć i zaangażować określoną grupę docelową, z ostatecznym celem napędzania rentownej akcji ze strony klienta. Agencje te opracowują strategie content marketingowe, tworzą różnorodne treści — od artykułów blogowych, przez infografiki, e-booki, po treści wideo i audio — i promują je w odpowiednich kanałach, aby zbudować świadomość marki, poprawić pozycjonowanie w wyszukiwarkach i wzmacniać relacje z klientami.

Dla kogo agencja content marketingowa?

 • Firmy z każdej branży chcące zbudować silną obecność online
 • Marki poszukujące efektywnego sposobu na komunikację z klientami
 • Przedsiębiorstwa dążące do zwiększenia swojej widoczności w wyszukiwarkach

Zalety:

 • Budowanie zaufania i relacji z odbiorcami
 • Wzrost organicznego zasięgu i poprawa SEO
 • Wysoki ROI w porównaniu do tradycyjnych metod reklamy
 • Możliwość precyzyjnego targetowania treści

Wady:

 • Długoterminowa strategia wymagająca czasu na osiągnięcie widocznych efektów
 • Konieczność ciągłego tworzenia i aktualizacji treści
 • Trudność w mierzeniu bezpośredniego wpływu na sprzedaż


9. Agencja social media

Agencja social media oferuje usługi związane z zarządzaniem i optymalizacją obecności marek na platformach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy LinkedIn. Zajmuje się tworzeniem strategii contentowej, produkcją treści, zarządzaniem kampaniami reklamowymi, monitorowaniem aktywności użytkowników oraz analizą danych, aby zwiększyć zaangażowanie, rozpoznawalność marki i konwersje. Dzięki specjalistycznej wiedzy agencje te pomagają firmom skutecznie komunikować się z ich docelową grupą odbiorców, budować społeczność wokół marki i monitorować wyniki działań w mediach społecznościowych.

Dla kogo agencja social media?

 • Firmy poszukujące zwiększenia zaangażowania i widoczności w mediach społecznościowych
 • Marki chcące budować i utrzymywać relacje z klientami online
 • Przedsiębiorstwa potrzebujące profesjonalnego zarządzania kampaniami reklamowymi


Zalety:

 • Zwiększona rozpoznawalność i zaangażowanie marki
 • Bezpośrednia komunikacja z odbiorcami
 • Możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się trendy
 • Precyzyjne targetowanie reklam

Wady:

 • Ryzyko negatywnych opinii i komentarzy
 • Wymaga ciągłej aktywności i monitorowania
 • Szybko zmieniające się algorytmy platform mogą wpływać na zasięgi


10. Agencja PR

Agencja PR zajmuje się zarządzaniem wizerunkiem oraz komunikacją marki w mediach tradycyjnych i online. Jej zadaniem jest budowanie pozytywnego wizerunku, kreowanie strategii komunikacyjnych, organizowanie wydarzeń prasowych i konferencji oraz reagowanie na sytuacje kryzysowe. Dzięki działaniom agencji PR firmy mogą skutecznie kontrolować swoją narrację, budować zaufanie wśród klientów i partnerów biznesowych oraz minimalizować negatywne skutki potencjalnych konfliktów lub incydentów.

Dla kogo agencja PR?

 • Firmy chcące zbudować pozytywny wizerunek marki
 • Marki poszukujące wsparcia w zarządzaniu kryzysowym
 • Przedsiębiorstwa dążące do zwiększenia widoczności w mediach


Zalety:

 • Budowanie zaufania i pozytywnego wizerunku marki
 • Profesjonalne zarządzanie komunikacją w trudnych sytuacjach
 • Utrzymywanie relacji z mediami i influencerami
 • Skuteczne reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe

Wady:

 • Brak natychmiastowych efektów — budowanie reputacji to proces długoterminowy
 • Wysokie koszty działań PR, zwłaszcza w przypadku dużych kampanii
 • Ryzyko utraty kontroli nad narracją w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń


11. Agencja brandingowa

Agencja brandingowa specjalizuje się w budowaniu i kształtowaniu marki poprzez kreowanie unikalnego wizerunku, tożsamości wizualnej i narracji. Jej zadaniem jest identyfikowanie wartości i przekazywanie ich za pomocą różnorodnych narzędzi, takich jak logo, kolorystyka, strona internetowa, materiały marketingowe czy strategie komunikacyjne. Dzięki działaniom agencji brandingowych firmy mogą wyróżnić się na rynku, budować silną tożsamość marki i zapewnić spójność we wszystkich kontaktach z klientami.

Dla kogo agencja brandingowa?

 • Firmy planujące rebranding lub wprowadzenie nowej marki na rynek
 • Marki poszukujące wyróżnienia się na konkurencyjnym rynku
 • Przedsiębiorstwa dążące do zbudowania spójnego wizerunku marki na wszystkich płaszczyznach komunikacji


Zalety:

 • Budowanie unikalnego wizerunku i tożsamości marki
 • Zwiększenie rozpoznawalności i zaufania klientów
 • Kreowanie spójnej narracji i komunikacji marki
 • Wyróżnienie się na tle konkurencji

Wady:

 • Wysokie koszty projektów brandingowych, zwłaszcza dla małych firm
 • Długi proces budowania marki, wymagający czasu i nakładu pracy
 • Ryzyko niewłaściwego zrozumienia przez agencję potrzeb i oczekiwań klienta

 

12. Agencja influencer marketingu

Agencja influencer marketingowa specjalizuje się w wykorzystywaniu influencerów do promocji produktów i usług marek. Zadaniem tego rodzaju agencji reklamowej jest identyfikowanie odpowiednich influencerów, negocjowanie współpracy, tworzenie strategii kampanii oraz monitorowanie jej efektów. Agencje te pomagają markom dotrzeć do docelowej grupy odbiorców w sposób autentyczny i wiarygodny, wykorzystując popularność i zaufanie, jakim cieszą się influencerzy wśród swoich obserwatorów.

Dla kogo agencja influencer marketingowa?

 • Firmy poszukujące nowych, kreatywnych sposobów promocji produktów lub usług
 • Marki chcące dotrzeć do określonych grup odbiorców za pośrednictwem influencerów
 • Przedsiębiorstwa dążące do budowania zaangażowania i zaufania klientów poprzez autentyczną rekomendację

 

Zalety:

 • Dotarcie do specyficznych grup docelowych za pośrednictwem popularności influencerów
 • Budowanie autentycznych relacji z klientami poprzez rekomendacje influencerów
 • Zwiększenie zaangażowania i świadomości marki wśród obserwatorów influencerów
 • Możliwość mierzenia efektów kampanii za pomocą danych analitycznych

Wady:

 • Ryzyko utraty autentyczności kampanii, jeśli influencerzy nie są dobrze dopasowani do marki
 • Wysokie koszty współpracy z influencerami o dużej liczbie obserwujących
 • Brak pełnej kontroli nad treścią publikowaną przez influencerów, co może prowadzić do niezamierzonych skutków reklamy

 

13. Agencja reklamowa

Agencja reklamowa jest wszechstronnym podmiotem zajmującym się planowaniem, tworzeniem i realizacją kampanii reklamowych dla różnorodnych marek i klientów. Jej głównym celem jest promowanie produktów, usług lub wizerunku marki poprzez skuteczne wykorzystanie różnych kanałów reklamowych. Agencje reklamowe oferują szereg usług, w tym kreację reklam, planowanie mediów, badania rynku, public relations, marketing internetowy oraz wiele innych. Dzięki temu klienci mogą skorzystać z kompleksowego wsparcia w budowaniu i realizacji strategii marketingowych. Agencje reklamowe mogą być zarówno ogólnie działającymi podmiotami, które obsługują klientów z różnych branż, jak i specjalizującymi się w określonych obszarach, takich jak reklama telewizyjna, reklama internetowa czy reklama zewnętrzna.

Dla kogo agencja reklamowa?

 • Firmy, które chcą zwiększyć swoją widoczność na rynku i zbudować rozpoznawalność marki.
 • Przedsiębiorstwa poszukujące wsparcia w tworzeniu i realizacji skutecznych kampanii reklamowych.
 • Marki, które chcą skorzystać z profesjonalnej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie marketingu i reklamy.

 

Zalety:

 • Profesjonalne doradztwo — agencje reklamowe dysponują specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w planowaniu i realizacji kampanii reklamowych.
 • Kreatywność i innowacyjność — dzięki kreatywnemu podejściu i znajomości najnowszych trendów agencje reklamowe mogą dostarczyć świeże i innowacyjne pomysły.
 • Skuteczność — profesjonalne podejście do analizy rynku i zachowań klientów pozwala na efektywne kierowanie kampaniami reklamowymi i osiąganie zamierzonych celów.

Wady:

 • Koszty — współpraca z agencją reklamową może być kosztowna, zwłaszcza dla małych i średnich firm.
 • Zewnętrzna kontrola — brak pełnej kontroli nad procesem tworzenia kampanii reklamowych może być problemem dla niektórych firm.
 • Konkurencja — wysoka konkurencja na rynku reklamowym może sprawić, że trudno będzie wyróżnić się spośród innych kampanii reklamowych.

 

14. Agencja kreatywna

Agencja kreatywna to specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych i niekonwencjonalnych rozwiązań w obszarze marketingu, reklamy i projektowania. Głównym celem tego rodzaju agencji reklamowych jest inspirowanie i kreowanie unikalnych idei, które przyciągają uwagę klientów i wyróżniają marki na rynku. Agencje kreatywne oferują szeroki zakres usług, od projektowania logo, poprzez kampanie reklamowe, po tworzenie treści wideo i grafiki. Dzięki kreatywnemu podejściu i zaangażowaniu w proces twórczy agencje kreatywne pomagają firmom osiągnąć wyjątkowe rezultaty i zbudować silną obecność w świadomości klientów.

Dla kogo agencja kreatywna?
Firmy szukające świeżego spojrzenia na swoją markę i produkty
Przedsiębiorstwa pragnące wyróżnić się na konkurencyjnym rynku
Marki chcące skutecznie komunikować swoje wartości i przekazywać unikalną historię

Zalety:

 • Kreatywność — agencje kreatywne dostarczają oryginalnych i innowacyjnych pomysłów, które przyciągają uwagę klientów.
 • Unikalność — tworzenie spersonalizowanych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i celów klientów.
 • Skuteczność — dzięki unikatowym i przemyślanym strategiom, agencje kreatywne pomagają firmom osiągnąć zamierzone cele marketingowe.

Wady:

 • Koszty — usługi agencji kreatywnych mogą być droższe niż tradycyjne formy marketingu.
 • Subiektywność — niektóre pomysły mogą być bardziej kontrowersyjne lub mniej uniwersalne, co może być ryzykowne dla niektórych marek.
 • Zmienność — w miarę jak trendy i preferencje klientów się zmieniają, agencje kreatywne muszą być elastyczne i gotowe do dostosowania się do nowych wyzwań.

 

Rodzaje agencji reklamowych, które napędzają Twój sukces. Podsumowanie


Agencje marketingowe odgrywają kluczową rolę w budowaniu i wzmacnianiu obecności marek na rynku. Bez względu na ich specjalizację, od agencji digital i content marketingowych po agencje social media i PR, każda z nich wnosi unikalne umiejętności i narzędzia, które pozwalają firmom osiągnąć zamierzone cele biznesowe. Dzięki zaangażowaniu w proces twórczy oraz ścisłej współpracy z klientami agencje te umożliwiają firmom dotarcie do swojej docelowej grupy odbiorców, budowanie zaufania i lojalności oraz zwiększanie sprzedaży i wzrostu zysków.

Jakie są główne rodzaje agencji reklamowych?
Down arrow

Istnieje wiele różnych rodzajów agencji reklamowych, z których każda specjalizuje się w określonych obszarach marketingowych. Należą do nich agencje digital, agencje content marketingowe, agencje social media, agencje PR, agencje SEO, agencje Google Ads i wiele innych. Każdy rodzaj agencji ma swoje unikalne cechy i oferuje specjalistyczne usługi, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i celów klientów.

Jak wybrać odpowiednią agencję reklamową dla mojej marki?
Down arrow

Wybór odpowiedniej agencji reklamowej zależy od wielu czynników, takich jak cele biznesowe, budżet, branża, specyfika produktów lub usług oraz preferencje komunikacyjne. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania oraz przeprowadzić dokładne badanie rynku, aby znaleźć agencję, która najlepiej pasuje do indywidualnych wymagań i strategii marki.

Jakie korzyści mogę osiągnąć, współpracując z agencją reklamową?
Down arrow

Współpraca z agencją reklamową może przynieść wiele korzyści, w tym zwiększenie rozpoznawalności marki, dotarcie do nowych klientów, poprawę wyników sprzedaży, efektywniejsze wykorzystanie budżetu marketingowego oraz profesjonalne doradztwo i wsparcie w realizacji strategii marketingowych. Agencje reklamowe posiadają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, które mogą znacząco wspomóc rozwój i wzrost marki na rynku.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Rodzaje agencji reklamowych, które napędzają Twój sukces

Średnia ocen użytkowników4.90 na podstawie 135 głosów

UDOSTĘPNIJ