Nagły spadek widoczności w Google? Sprawdź, co robić!

Nagly spadek widocznosci w Google
Spis treści

• Spadek widoczności w Google - jak znaleźć przyczynę i rozwiązanie?

• Sprawdź, czy Twoje rankingi na pewno spadły

• Określ, jakie konsekwencje miał spadek widoczności

• Przeanalizuj zmiany na Twojej stronie internetowej

• Sprawdź, czy Google ma problemy z indeksowaniem

• Sprawdź aktualizacje algorytmu Google

• Zwróć uwagę na zmiany w SERP

• Przeanalizuj swoje linki zwrotne

• Przeprowadź audyt treści

• Sprawdź rankingi konkurencji

• Przejrzyj raport „Ręczne działania” w Google Search Console

• Sprawdź, czy nie doszło do włamania na stronę

• Podsumowanie

Utrzymanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google to nie lada wyzwanie, ale także wielki sukces. Jednak co się stanie, gdy nagle zauważysz, że Twoja strona zaczyna tracić na widoczności? Spadek pozycji powoduje obniżenie ruchu w witrynie, co może znacznie zaszkodzić Twojej firmie, ale zamiast panikować, warto podejść do tego problemu w sposób strategiczny i zrozumieć, co mogło go spowodować. Poniżej omówimy kroki, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego Twoja witryna traci pozycje w Google i jak można to naprawić.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Spadek widoczności w Google - jak znaleźć przyczynę i rozwiązanie?

Jeśli Twoja strona traci widoczność w Google, najważniejsze jest znaleźć przyczynę tego problemu, a następnie wprowadzić zmiany, które pozwolą poprawić efektywność witryny. Zobacz, jak krok po kroku przeanalizować problem spadku w rankingu Google i poznaj rozwiązania.


1. Sprawdź, czy Twoje rankingi na pewno spadły

Bez względu na to, czy jesteś początkującym w SEO, czy doświadczonym specjalistą, każdemu zdarza się czasem zaobserwować spadki widoczności w Google. Warto jednak podkreślić, że jest to nieodłączna część działalności związanej z SEO.

Pocieszające jest to, że spadek widoczności nie zawsze jest powodem do niepokoju. Być może Twoje narzędzie do śledzenia działa nieprawidłowo, bądź też Google wprowadza zmiany w swoim algorytmie. Warto zatem podejść do tej sytuacji spokojnie, poczekać i sprawdzić sytuację ponownie w kolejnych dniach. Często okazuje się, że wszystko wraca do normy.

Jak zweryfikować, czy na pewno masz do czynienia ze spadkiem widoczności?

Zacznij od sprawdzenia narzędzia do śledzenia rankingów. Warto wiedzieć, że Google często zmienia algorytmy lub strukturę wyników wyszukiwania, co może wpływać na działanie takich narzędzi i zaburzać pobieranie danych. Aby mieć pewność, że narzędzie się nie myli i faktycznie Twoja widoczność spada, zastosuj drugie narzędzie i porównaj czy wyniki się zgadzają. Dodatkowo możesz także użyć Google Search Console i sprawdzić, czy liczba kliknięć wyraźnie spadła - to da Ci pewność.

Spadek liczby kliknięć w narzędziu Google Search Console, źródło: https://www.conductor.com/academy/ranking-drop/#came-up-empty-look-into-this.

Jednakże, jeśli zaobserwujesz, że Twoje rankingi faktycznie są niskie i wciąż nie wykazują poprawy, warto podjąć kroki, które opiszemy poniżej. Dzięki nim szybko dowiesz się, czy Twoja witryna ma problemy z SEO, czy to tylko kwestia czasu, zanim Google przywróci Ci pozycję.


2. Określ, jakie konsekwencje miał spadek widoczności

W momencie, gdy zauważasz spadek w rankingu, istnieje wiele kwestii, które warto zbadać, aby dokładnie zrozumieć przyczyny tego zjawiska. Do tego celu warto użyć aplikacji do śledzenia pozycji w rankingu, danych z analizy internetowej, oraz informacji z Google Search Console. Zebrane dane pozwolą Ci określić konsekwencje spadku widoczności i dokładnie zdiagnozować problemy.

Zaczynając od podstaw, przeprowadź analizę spadku dla poszczególnych zapytań i stron, które były na niego narażone. Dzięki temu będziesz w stanie określić, jakie konkretne obszary Twojej witryny ucierpiały najbardziej. Wykorzystajmy przy tym poniższy szablon do monitorowania wpływu spadku w rankingu:

 • Zapytanie: [Wprowadź zapytanie]
 • Klaster: [W jakiej kategorii jest to zapytanie?]
 • Stary ranking: [Jaki był ranking przed spadkiem?]
 • Nowy ranking: [Jaki jest obecny ranking?]
 • Różnica: [Różnica między starym a nowym rankingiem]
 • Adres URL: [Strona, która była w rankingu]
 • Typ treści: [Jaki typ treść ta strona prezentuje?]
 • Indeksowanie: [Czy strona jest indeksowana?]
 • Komentarze: [Dodatkowe uwagi lub informacje, które mogą być przydatne]

Używając tego szablonu, będziesz mógł dokładnie prześledzić, które zapytania i strony były najbardziej dotknięte spadkiem rankingu. To pomoże w identyfikacji konkretnych obszarów, które wymagają uwagi i optymalizacji.


3. Przeanalizuj zmiany na Twojej stronie internetowej

Spadek pozycji w rankingu często wynika ze zmian na stronie internetowej. To naturalne, że przeprowadzenie kilku usprawnień, takich jak przeniesienie stron, wdrożenie responsywnego projektu witryny lub modyfikacja treści, może wpłynąć na pozycję w wyszukiwarce. Warto to jednak bacznie obserwować, szczególnie jeśli rankingi nie powracają do poprzedniego poziomu.

Co warto sprawdzić podczas takiej analizy?

Aby skutecznie przeprowadzić analizę zmian na stronie i łatwo ustalić, co mogło spowodować spadek widoczności w Google, warto podzielić ten proces na dwie kategorie: zmiany techniczne i zmiany treści.

Zmiany techniczne
W przypadku zmian technicznych konieczne jest dokładne zbadanie, czy roboty wyszukiwarki nadal przeszukują i indeksują Twoją witrynę w taki sam sposób jak wcześniej. Aby upewnić się, że indeksowanie może być wykonane poprawnie, sprawdź kilka ważnych aspektów:

 • Upewnij się, że Twoje strony nadal zwracają status HTTP 200 i że przekierowania działają poprawnie.
 • Sprawdź, czy nie dokonano zmian w kanonicznych adresach URL.
 • Upewnij się, że nie zostały wprowadzone nagłe zmiany w meta tagach, które mogłyby wpłynąć na indeksację stron.
 • Przejrzyj plik robots.txt, aby sprawdzić, czy nie dokonano zmian w dostępie do stron przez roboty wyszukiwarek.
 • Zadbaj o to, aby atrybut hreflang był poprawnie wdrożony na stronę.
 • Zweryfikuj, czy nie nastąpiły zmiany w strukturze linków wewnętrznych. Sprawdź, jak wykonać skuteczne linkowanie wewnętrzne!

Zmiany treści
Treść odgrywa kluczową rolę w indeksowaniu witryny przez wyszukiwarki. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, czy na stronie dokonano zmian, które mogłyby wpłynąć negatywnie na indeksowanie i spowodować spadek widoczności. Oto co warto zweryfikować:

 • Title - nawet niewielka zmiana w title może wpłynąć na rankingi. Sprawdź, czy były wprowadzone jakieś modyfikacje?
 • Description - nie wpływa on bezpośrednio na rankingi, ale ma znaczenie dla współczynnika klikalności (CTR), który z kolei ma wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania.
 • Nagłówki - zmiany w nagłówkach mogą wpłynąć na indeksację i ocenę trafności treści przez roboty wyszukiwarki.
 • Treść - jeśli w samej treści strony zostały wprowadzone jakieś zmiany, warto je przejrzeć, ponieważ one również mogą mieć wpływ na spadek widoczności. Jak znaleźć takie zmiany? Na przykład, jeśli korzystasz z WordPress, system ten automatycznie śledzi modyfikacje. Alternatywnie, możesz sprawdzić wcześniejszą wersję swojej strony w pamięci podręcznej Google, używając zapytania „cache:” przed adresem URL strony.

Analiza zmian w treści oraz technicznych aspektów witryny może pomóc w zidentyfikowaniu, co mogło spowodować spadek widoczności i umożliwi podjęcie odpowiednich działań naprawczych.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Sprawdź, czy Google ma problemy z indeksowaniem

Jeśli Twoja witryna ma problemy z indeksowaniem przez Google, może to znacząco wpłynąć na jej pozycje w wynikach wyszukiwania. Oto jak możesz zbadać, czy Google napotyka trudności związane z Twoją witryną:

 • Anomalie indeksowania - Google potrzebuje dostępu do Twojej witryny, aby ją zindeksować, więc jeśli w tym obszarze wystąpią jakieś błędy, może to spowodować obniżenie widoczności. Aby zidentyfikować te problemy, sprawdź raport „Indeksowanie stron” w Google Search Console. Znajdziesz tam wykaz stron indeksowanych i nieindeksowanych oraz tabelę przedstawiającą przyczyny tych problemów.
 • Blokowanie robotów Google - problem z indeksowaniem może również wiązać się z blokowaniem robotów Google przez administratora systemu. Googlebot często działa z lokalizacji w Stanach Zjednoczonych, dlatego warto sprawdzić, czy ruch stamtąd nie jest blokowany. Możesz użyć VPN z lokalizacją w Stanach Zjednoczonych i odwiedzić swoją witrynę, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie. Możesz również użyć User agent od Google, aby zobaczyć, czy witryna jest dla niego dostępna. Jeśli adresy IP Google są zablokowane, możesz je odblokować, aby przywrócić normalne indeksowanie.
 • Czas ładowania - czas ładowania witryny jest bardzo istotny dla procesu indeksowania przez Google, a jego znaczne wydłużenie może negatywnie wpłynąć na pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Aby ocenić prędkość ładowania swojej strony, możesz użyć narzędzia Google PageSpeed Insights. Dostarcza ono nie tylko informacje na temat czasu ładowania, ale również prezentuje propozycje usprawnień, które można wdrożyć na stronie w celu poprawy jej wydajności. Dowiedz się, jak poprawić czas ładowania witryny!

Analiza czasu ładowania strony w Google PageSpeed Insights.

Działając zgodnie z powyższymi wskazówkami, będziesz mógł zidentyfikować ewentualne problemy z indeksowaniem i podjąć odpowiednie usprawnienia.


5. Sprawdź aktualizacje algorytmu Google

Aktualizacje algorytmów Google są często przyczyną wahań w rankingu stron internetowych. Google dokonuje licznych zmian w swoich algorytmach, zarówno tych znaczących, jak i tych mniej zauważalnych. Dlatego warto sprawdzić, czy spadek widoczności Twojej witryny nie jest wynikiem najnowszych zmian w algorytmie. Jak to zrobić? Google wprowadza liczne aktualizacje algorytmów każdego roku, ale nie zawsze ogłasza wszystkie zmiany. Natomiast istnieją różne źródła, które śledzą te aktualizacje i raportują o nich. Jednym z popularniejszych jest blog Barry'ego Schwartza „Was There A Google Update?”, gdzie można znaleźć informacje na temat ostatnich aktualizacji.

Blog „Was There A Google Update?” informujący o zmianach w algorytmie Google.

Istnieją także narzędzia do monitorowania zmienności rankingu. Pozwalają one zidentyfikować, czy Twój spadek widoczności może być związany z aktualizacją algorytmu Google. Jedne z najpopularniejszych to Rank Ranger, Algoroo czy AccuRanker.

Należy jednak pamiętać, że spadki w rankingu, które są efektem aktualizacji algorytmów Google, nie zawsze następują natychmiastowo. Często zmiany te są stopniowo wprowadzane przez Google, dlatego warto śledzić ranking witryny w dłuższym okresie czasu, aby zrozumieć, czy są one skorelowane z konkretnymi aktualizacjami.

Dowiedz się więcej o algorytmach w Google:


6. Zwróć uwagę na zmiany w SERP

Nie tylko aktualizacje algorytmów Google mogą wpływać na widoczność Twojej witryny. Google często wprowadza zmiany w układzie stron wyników wyszukiwania (SERP), co może mieć znaczący wpływ na to, jak Twoja witryna jest tam prezentowana. Przeanalizuj te zmiany i sprawdź, czy mogło to spowodować Twój spadek w rankingu. Oto co warto wziąć pod uwagę:

 • Nowe elementy w SERP - Google często dodaje nowe elementy do wyników wyszukiwania, takie jak fragmenty z odpowiedzią, sekcja Więcej pytań, czy lokalne wyniki z mapą. Te nowe elementy mogą przyciągać uwagę użytkowników i przesuwać organiczne wyniki niżej na stronie.
 • Fragmenty z odpowiedzią - jest to sekcja, która pozwala sprawdzić odpowiedzi na konkretne pytania użytkowników bez konieczności klikania na link. Jeśli Twoja witryna jest wyświetlana jako fragment z odpowiedzią, może to zwiększyć jej widoczność i ruch organiczny. Natomiast jeśli Twoja strona znajdzie się poniżej, będzie dużo mniej atrakcyjna dla użytkowników, co może spowodować dużo mniejszy ruch. Sprawdź, jak zdominować lokalne wyniki dzięki SEO!
 • Zmiany w prezentacji wyników lokalnych - jeśli Twoja witryna ma charakter lokalny, zmiany w prezentacji wyników local pack mogą wpływać na widoczność Twojej firmy. Google często dokonuje modyfikacji tej sekcji, dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy Twoja strona nadal jest tam widoczna.

Pamiętaj, że narzędzia do śledzenia rankingów mogą traktować różne elementy SERP inaczej. Niektóre z nich mogą nie uwzględniać fragmentów z odpowiedzią w raportowaniu rankingów, dlatego ważne jest, aby analizować wyniki organiczne w kontekście zmian i dostosowywać strategię SEO do ewentualnych nowości wprowadzanych przez Google.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


7. Przeanalizuj swoje linki zwrotne

Linki zwrotne niezmiennie są istotnym czynnikiem rankingowym w Google, dlatego warto je dokładnie przeanalizować i sprawdzić, czy to nie one są powodem spadku widoczności Twojej strony.

W trakcie tej analizy kluczowym krokiem jest sprawdzenie stanu linków, aby upewnić się, że nie są one uszkodzone. Niedziałające linki prowadzące do Twojej witryny mogą znacznie wpłynąć na jej widoczność. Jak je znaleźć? Możesz to zrobić za pomocą narzędzia Site Explorer w Ahrefs. Wystarczy wprowadzić tam domenę swojej witryny i przejść do raportu dotyczącego uszkodzonych linków zwrotnych. Jeśli znajdziesz takie linki, warto podjąć działania w celu ich naprawy lub aktualizacji. Dowiedz się więcej i sprawdź, jak znaleźć oraz naprawić uszkodzone linki w witrynie.

Jeśli jednak Twoje linki działają poprawnie, problem może tkwić w ich jakości. Aby to sprawdzić, warto przeprowadzić audyt linków zwrotnych i zwrócić uwagę na następujące kwestie:
Upewnij się, że linki do Twojej witryny zostały pozyskane w sposób naturalny i uczciwy (nie zostały kupione lub umieszczone na spamerskich stronach).
Sprawdź, czy Twoja witryna nie posiada linków z katalogów o niskiej jakości lub komentarzy spamowych, które również mogą być szkodliwe.
Sprawdź, również czy Twoja witryna nie ma linków ze zhakowanych źródeł, co także może zaszkodzić Twojej widoczności.

Jeśli zidentyfikujesz linki, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją witrynę, możesz rozważyć wyrzeczenie się tych linków w narzędziu Google Search Console. To działanie może pomóc w oczyszczeniu profilu linków zwrotnych i poprawie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania. Warto także starać się zdobywać naturalne i wartościowe linki, które będą wspierać pozycjonowanie witryny w sposób zgodny z wytycznymi Google.

Dowiedz się więcej o pozyskiwaniu wartościowych linków zwrotnych:


8. Przeprowadź audyt treści

Wyszukiwarka Google przywiązuje ogromną uwagę do treści znajdujących się na stronie. Jest to jeden z najważniejszych czynników rankingowych, który silnie wpływa na widoczność Twojej strony. Jeśli doświadczyłeś spadku w rankingu, warto przeprowadzić audyt treści i w razie potrzeby poprawić jej jakość. Aby skutecznie ocenić jakość treści na stronie, zastanów się nad następującymi pytaniami:

 • Czy moje treści zawierają oryginalne informacje z wiarygodnych źródeł?
 • Czy moje treści dostarczają pełny lub kompleksowy opis tematu?
 • Czy moje treści oferują wnikliwą analizę lub ciekawe informacje, które wyróżniają się spośród innych źródeł?
 • Czy moje treści są unikalne?
 • Czy główny nagłówek lub tytuł strony zawiera opisowe i pomocne podsumowanie treści?
 • Czy główny nagłówek lub tytuł strony nie jest przesadny ani kontrowersyjny?
 • Czy moje treści są na tyle wartościowe, że użytkownicy mogliby je dodać do zakładek, udostępnić znajomym lub polecić innym?
 • Czy moje treści oferują znaczącą wartość w porównaniu z innymi stronami w wynikach wyszukiwania?

Jeśli podczas audytu zauważysz, że treści na Twojej witrynie nie spełniają tych kryteriów, rozważ ich poprawę. Zobacz, jak stworzyć treści, które zainteresują odbiorców!


9. Sprawdź rankingi konkurencji

Jeśli jesteś pewien, że techniczne aspekty SEO Twojej witryny oraz treści na stronie są w porządku, warto zwrócić uwagę na rankingi Twoich konkurentów. Często zdarza się, że strona traci swoje pozycje w wynikach wyszukiwania, ponieważ konkurencja osiąga lepsze wyniki w danym obszarze. Dlatego ważne jest, aby śledzić pozycje ich witryn i analizować, które z nich osiągają lepsze wyniki niż Twoja strona.

Jak sprawdzić pozycję konkurencji w wyszukiwarce?

Najszybszym sposobem na monitorowanie rankingów konkurencji jest skorzystanie z narzędzi do analizy konkurencji, takich jak Ahrefs, Senuto czy Semrush. Warto sprawdzić ich słowa kluczowe, profil linków zwrotnych, a także przeanalizować treści, które publikują. To da Ci pełny obraz strategii konkurencji i pomoże wprowadzić ulepszenia na Twoją stronę. Dowiedz się, jak dokładnie przeprowadzić analizę konkurencji w SEO.

Analizując rankingi konkurencji i ich strategię SEO, możesz lepiej zrozumieć, na jakich obszarach warto się skupić, aby poprawić pozycje swojej witryny w wynikach wyszukiwania. To może pomóc Ci zdobyć przewagę nad konkurencją i odzyskać utracone pozycje.


10. Przejrzyj raport „Ręczne działania” w Google Search Console

Kiedy Twoje rankingi spadają i nie możesz znaleźć konkretnej przyczyny, warto zwrócić uwagę na ewentualne ręczne działania ze strony Google. Są to kary nałożone na stronę internetową przez pracowników Google w wyniku naruszenia ich wytycznych dotyczących jakości treści i praktyk SEO. Sprawdź, jak uniknąć kary od Google!

Aby sprawdzić, czy Twoja witryna jest obciążona ręcznym działaniem, wykonaj następujące kroki:

 • Zaloguj się do Google Search Console.
 • Przejdź do sekcji Bezpieczeństwo i działania ręczne lub podobnej, w zależności od wersji narzędzia.
 • Tam znajdziesz raport zawierający informacje o ręcznych działaniach dotyczących Twojej witryny.

Jeśli zobaczysz powiadomienie o ręcznych działaniach, oznacza to, że Google nałożyło na Twoją witrynę pewne kary. Może być to wynikiem niezgodności z wytycznymi Google dotyczącymi jakości treści, praktyk SEO lub innych aspektów związanych z działaniem witryny. W takim przypadku konieczne będzie zrozumienie, dlaczego kary zostały nałożone i podjęcie odpowiednich działań w celu ich usunięcia. Możesz zgłosić odwołanie do Google, jeśli uważasz, że są one niezasłużone lub jeśli już rozwiązałeś problem.

Kara od Google w Search Console, źródło: https://ahrefs.com/blog/google-ranking-dropped-dramatically/.

Jeśli nie widzisz żadnych informacji o ręcznych działaniach, to znaczy, że przyczyna spadku rankingów prawdopodobnie leży gdzie indziej, i warto kontynuować poszukiwanie innych możliwych przyczyn.

Raport „Ręczne działania” w Google Search Console, źródło: https://ahrefs.com/blog/google-ranking-dropped-dramatically/.


11. Sprawdź, czy nie doszło do włamania na stronę

Sprawdzenie, czy Twoja witryna nie padła ofiarą włamania lub ataku hakerskiego, jest bardzo ważne dla jej bezpieczeństwa i reputacji. Ataki hakerskie mogą nie tylko zaszkodzić Twoim rankingom w wynikach wyszukiwania, ale także wpłynąć negatywnie na doświadczenie użytkownika oraz bezpieczeństwo danych.

Aby sprawdzić, czy Twoja witryna była zhakowana lub była celem ataku hakerskiego, możesz wykonać następujące kroki:

 • Zaloguj się do Google Search Console.
 • Przejdź do sekcji Bezpieczeństwo i działania ręczne lub odpowiednik tej sekcji w narzędziu.
 • Sprawdź, czy Google wykrył jakiekolwiek problemy z bezpieczeństwem na Twojej witrynie. Mogą to być ostrzeżenia dotyczące złośliwego oprogramowania, ataków phishingowych lub innych zagrożeń.

Jeśli Google wykryło jakiekolwiek problemy z bezpieczeństwem, będziesz musiał podjąć odpowiednie kroki w celu ich rozwiązania i zabezpieczenia swojej witryny przed dalszymi atakami. Sprawdź, jak poprawić bezpieczeństwo swojej witryny!

Jeśli nie zauważysz żadnych problemów z bezpieczeństwem, to doskonale. Niemniej jednak zawsze warto regularnie monitorować bezpieczeństwo swojej witryny i stosować odpowiednie środki ostrożności, takie jak regularna aktualizacja oprogramowania i zabezpieczenia.


Nagły spadek widoczności w Google? Sprawdź, co robić! Podsumowanie

Spadek rankingu w Google nie musi być końcem świata dla Twojej witryny. To wyzwanie, które każdy właściciel strony internetowej może napotkać, ale kluczem do sukcesu jest umiejętne podejście do diagnozowania i rozwiązywania problemu. Dzięki właściwej analizie, śledzeniu zmian i skupieniu się na poprawie jakości treści oraz SEO, możesz przywrócić swoją witrynę na właściwe tory i odzyskać utracone pozycje w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że proces ten może wymagać czasu i wysiłku, ale jest to inwestycja w długoterminowy sukces Twojej witryny.

Dlaczego moja witryna traci na pozycjach w wynikach wyszukiwania Google?
Down arrow

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn spadku rankingu w Google. Mogą to być zmiany w algorytmach Google, problemy techniczne na Twojej stronie, konkurencja, zmiany w treści lub ewentualne kary ręczne od Google

Czy spadek rankingu oznacza, że moja strona jest ukarana przez Google?
Down arrow

Niekoniecznie. Spadek rankingu może być spowodowany wieloma czynnikami, w tym zmianami w algorytmach Google czy problemami z indeksowaniem. Oczywiście warto sprawdzić, czy Twoja strona nie otrzymała kary ręcznej – możesz to zrobić w narzędziu Google Search Console.

Jak mogę sprawdzić, czy moja strona otrzymała karę ręczną od Google?
Down arrow

Możesz to sprawdzić w narzędziu Google Search Console, w sekcji „Bezpieczeństwo i działania ręczne". Jeśli Google nałożyło karę ręczną na Twoją witrynę, znajdziesz tam odpowiednie powiadomienie.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Nagły spadek widoczności w Google? Sprawdź, co robić!

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 136 głosów

UDOSTĘPNIJ