Google Ads od podstaw - wszystko, co musisz wiedzieć

Google Ads od podstaw wszystko co musisz wiedziec
Spis treści

• Google Ads - co to jest?

• Korzyści z kampanii reklamowej Google Ads

• Podstawowe pojęcia skutecznej kampanii Google Ads

• Podstawowe kroki skutecznej kampanii reklamowej Google Ads

• Strategie reklam Google Ads dla sklepów online

• Optymalizacja skuteczności reklamy Google Ads

• Podsumowanie

Zastanawiasz się jak zwiększyć zasięg swojej marki i pozyskać nowych klientów? Dysponujesz budżetem reklamowym, ale nie wiesz jak go efektywnie wykorzystać? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Skorzystaj z Google Ads i ciesz się skuteczną reklamą online Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie podstawowych informacji o systemie płatnej reklamy Google, dzięki którym dowiesz się jak odnieść sukces w wirtualnym marketingu. Gotowy? Zapraszamy do poznania Google Ads od podszewki!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Google Ads - co to jest?

Google Ads (do 2018 roku znana jako Google AdWords) to płatna platforma reklamowa oferowana przez Google. Dzięki niej możesz zainteresować swoją ofertą osoby, które w konkretnym momencie poszukują określonego towaru. Reklama wyświetla się nad albo pod organicznymi wynikami wyszukiwania, po tym jak użytkownik wpisze określone hasło. Opiera się zasadzie odpłatności za kliknięcie (Pay-Per-Click), co oznacza że ponosisz koszty dopiero w momencie kliknięcia (wyświetlenia) reklamy przez odbiorcę. W ramach oferty płatnej kampanii reklamowej w Google możesz skorzystać z:

 • reklamy w sieci wyszukiwania - to reklamy tekstowe, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google, z dopiskiem “reklama”,
 • reklamy produktowej w Google Zakupy - są sposobem na obrazową prezentację produktu i jego najważniejszych informacji, np. ceny; pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google oraz na karcie Zakupy Google,
 • reklama w sieci reklamowej Google, czyli na stronach odwiedzanych przez użytkowników,
 • remarketing (obejmujący remarketing w wyszukiwarce i remarketing dynamiczny),
 • reklamy wideo, czyli krótkie (kilkusekundowe lub kilkuminutowe) filmy wideo,
 • reklamy w aplikacjach mobilnych - przekazujesz do Google informacje o aplikacji, a następnie licytujesz przestrzeń; tego typu reklamy mogą się wyświetlać we wszystkich kanałach dystrybucji (m.in. w wynikach wyszukiwania, Google Play); dzięki nim zwiększasz grupę odbiorców oraz skłaniać ich do podjęcia określonego działania.


Korzyści z kampanii reklamowej Google Ads

Zastanawiasz się, czy reklama w Google pomoże Ci w promocji Twojego biznesu? Oczywiście! Pamiętaj, że ten typ promocji jest szczególnie ważny, kiedy stawiasz pierwsze kroki w e-handlu, chcesz szybciej dotrzeć do swojej grupy docelowej, zwiększyć widoczność w Google, a także kiedy prowadzisz zintensyfikowaną akcję promocyjną wokół sezonowych świąt, np. Walentynki, Boże Narodzenie.
Decydując się na stworzenie kampanii reklamowej Google Ads, osiągniesz szereg korzyści dla swojego biznesu, wśród których można wskazać:

 • wzmocnienie świadomości marki i jej pozycji,
 • przyciągnięcie precyzyjnej grupy docelowej, dokładnie dopasowanej do Twojej oferty,
 • zwiększenie ruchu na stronie i zainteresowania ofertą,
 • szybka budowa widoczności w Google,
 • uatrakcyjnienie i wzmocnienie ścieżki zakupowej (ze względu na różnorodność form płatnej reklamy),
 • zwiększenie szansy na wzrost współczynnika konwersji,
 • optymalizacja budżetu w oparciu o dane gromadzone w ramach kampanii,
 • wygoda forma użytkowania - usługa jest dostępna online, więc możesz w dogodnym dla Ciebie momencie analizować i modyfikować przygotowaną kampanię reklamową.


Podstawowe pojęcia skutecznej kampanii Google Ads

Przygotowując kampanię reklamową Google Ads, musisz pamiętać o kilku kluczowych czynnikach, wpływających na jej skuteczność, m.in.:

 • aukcja - jest proces oceny reklamy i jej jakości oraz trafności w stosunku do zapytania użytkownika; uruchamia się zawsze, gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę hasło albo odwiedzi stronę powiązaną z siecią reklamową Google; algorytm bada czy w ogóle wyświetlić reklamę, czyją oraz w jakiej kolejności, w oparciu o kryterium trafności i jakości wyników oraz deklarowaną stawkę za kliknięcie, tak aby jak najpełniej zaspokoić potrzeby użytkowników; w tym procesie ważną rolę odgrywają zadeklarowana stawka za kliknięcie oraz wynik jakości reklamy,
 • wynik jakości reklamy Google Ads, czyli miernik jakości reklamy ustalany na podstawie m.in. współczynnika klikalności (CTR), trafności reklamy, jakości grupy docelowej, jakości strony docelowej; na jego podstawie Google dokonuje ogólnej oceny Twojej reklamy w skali od 1 do 10; dzięki wysokiej jakości reklamy możesz obniżyć koszty za kliknięcie i jednocześnie poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania,
 • strona docelowa (landing page) - jest to strona, na którą trafi użytkownik po kliknięciu w link; powinny na niej się znaleźć wyłącznie produkty z Twojej oferty i ich opis oraz skuteczne wezwanie do działania (CTA); może to być kategoria reklamowanych produktów lub samodzielny landing page, przygotowany na potrzeby konkretnej kampanii; ważne, aby jej wygląd był atrakcyjny i przejrzysty,
 • grupa docelowa - to sprecyzowana grupa odbiorów, których oczekiwania i preferencje zaspokoja Twoja oferta; płatna platforma Google pozwala tworzyć reklamy w oparciu np. o kryteria lokalizacji, wieku, płci czy zainteresowań,
 • słowa kluczowe - to frazy, na które prowadzisz kampanię reklamową w Google Ads; powinny jak najbardziej odpowiadać oczekiwaniom użytkowników, bo to zwiększa Twoje szanse na wysoką pozycję w płatnych wynikach wyszukiwania,
  rzeczywisty koszt kliknięcia (rzeczywisty CPC) - to kwota, jaką ostatecznie zapłacisz za kliknięcie; do uruchomienia kampanii Google Ads potrzebujesz minimalnej kwoty, potrzebnej do osiągnięcia progu rankingów reklamy i pokonania konkurencji, dlatego wysokość rzeczywistego CPC może się różnić od maksymalnego CPC, ponieważ zależy od wielu czynników wpływających na ranking reklamy,
 • ranking reklamy - pozycja reklamy w płatnych wynikach wyszukiwania; ustala się ją na podstawie wielu czynników, m.in. jakości reklamy w czasie aukcji, maksymalnego CPC, konkurencyjności aukcji, kontekstu przeprowadzonego wyszukiwania; na jego podstawie ustalane są miejsce pojawienia się reklamy każdego z reklamodawców oraz typy rozszerzeń i innych formatów, widoczne łącznie z nią.

Ilustracja przykładowej strony docelowej


Podstawowe kroki skutecznej kampanii reklamowej Google Ads

Przygotowanie efektywnej kampanii reklamowej Google Ads dla sklepów i stron wymaga przemyślanej strategii oraz skorzystania z odpowiednich narzędzi. Zastanawiasz się jakie kroki powinieneś podjąć, by odnieść sukces w świecie reklamy wirtualnej? Mamy dla Ciebie niezbędne wskazówki:


Przygotuj konto w Google Ads i określ cel kampanii

Niezależnie od tego, czy masz już konto w Google, musisz stworzyć oddzielne w Google Ads i skonfigurować je tak, aby proces tworzenia kampanii był jak najprostszy. To narzędzie pozwoli Ci opracować strategię promocyjną w oparciu o kluczowe elementy wraz z najważniejszymi współczynnikami odpowiadającymi za jej skuteczność, np. CPC, cel kampanii.

Narzędzie do tworzenia kampanii Google Ads, źródło Google

Zacznij od zdefiniowania swojego celu reklamowego, np. zwiększenie liczby odwiedzin, budowanie marki, Performance Max (zwiększenie sprzedaży lub liczby konwersji online, w aplikacji, przez telefon lub w sklepie stacjonarnym). Przy wyborze kieruj się potrzebami swojej firmy. Pozwoli Ci lepiej określić rodzaj i formę reklamy, obserwować jej efekty, wdrażać działania optymalizacyjne, a ostatecznie osiągnąć zamierzony cel. Tworząc akcję promocyjną, możesz kierować się wskazówkami dotyczącymi celu kampanii dostępnymi w narzędziu Google Ads, ale nie jest to obowiązkowe. Pamiętaj, że w dowolnym momencie masz możliwość zmienić lub usunąć obrany cel reklamy w Google.
Stwórz oddzielne kategorie produktów odpowiadające strukturze Twojego sklepu lub strony, np. plecak turystyczny, a także oddzielne kampanie reklamowe dla poszczególnych kategorii produktowych, np. plecak turystyczny damski, z uwzględnieniem czynników, takich jak:

 • lokalizacja,
 • nazwa produktu,
 • marka,
 • rozmiar.

Im bardziej precyzyjna kampania, tym większa jest Twoja szansa na sukces.

Zobacz 9 sposobów na optymalizację konta Google Ads.


Określ budżet reklamowy

W kampaniach reklamowych Google Ads nie ma sztywno określonego budżetu, dlatego ustalenie kwoty, jaką przeznaczysz na kampanię reklamową powinno odpowiadać potrzebom Twojego biznesu oraz przyjętym założeniom reklamowym. Ile kosztuje reklama w Google? Ważne są konkurencyjność słowa kluczowego, na które planujesz kampanię, oraz jego popularność. Koszty zależą również od:

 • zadeklarowanej kwoty maksymalnej za kliknięcie,
 • wyniku jakości reklamy.

Dla zapewnienia większej efektywności reklamy w Google, dobrze jeśli zaplanujesz budżet dzienny i miesięczny dla każdej kampanii. Budżet dzienny ustalasz według własnych preferencji oraz konkretnej akcji promocyjnej. Możesz go zmienić w dowolnym momencie kampanii. W praktyce stawka dzienna to iloczyn maksymalnej stawki za reklamę i liczby dziennych wyświetleń. Możesz w tym celu skorzystać ze wskazówek dostępnych w narzędziu Google Ads, Senuto czy Ahrefs.

Zestawienie szacunkowych kosztów reklamy Google Ads w narzędziu Senuto

Opierając się na doświadczeniu, przyjmujemy, że optymalny kapitał, dzięki któremu Twoja kampania reklamowa Google Ads będzie przynosić efekty, powinien wynosić przynajmniej 2500 złotych netto.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Wybierz metodę ustalania stawek

Koszty i efektywność reklamy mogą zależeć także od wybranej przez Ciebie strategii licytacji, dopasowanej do założonego celu kampanii reklamowej. Możesz skorzystać z metody:

 • inteligentnego określania stawek - w ramach której możesz ustalić maksymalny budżet, a algorytmy Google automatycznie będą decydować o najkorzystniejszych dla Ciebie stawkach, aby osiągnąć zamierzone cele; np. strategia CPA jest zorientowana na zwiększenie konwersji, a docelowy zwrot z nakładów na reklamę (ROAS) działa tak, aby wartość konwersji w stosunku do zwrotu nakładów była jak najwyższa,
 • samodzielnego określania stawek - cały proces tworzenia kampani przeprowadzasz samodzielnie, m.in. określasz stawki dla grup reklam i słów kluczowych, budżet; to zapewnia elastyczność kontrolowania budżetu na podstawie skuteczności kampanii.

Wybierając odpowiednią strategię, przeczytaj również nasz artykuł Jak zwiększyć zwrot z inwestycji w Google Ads?


Zabezpiecz swój budżet

Jak bezpiecznie zainwestować w kampanię reklamową Google Ads? Mamy dla Ciebie sprawdzone wskazówki!

 • zacznij od kampanii na mniej konkurencyjne i wąskie frazy, np. z frazą produktu, to pozwoli Ci dotrzeć do klientów bardziej zdecydowanych; w tym przypadku mniej popularne słowo może zapewnić pewniejszą konwersję,
 • staraj się nie opierać swoich kampanii na słowach zbyt ogólnych, np. plecak, bo przy wysokiej stawce dziennej za słowo, możesz osiągnąć niską konwersję; bardziej szczegółowa fraza generuje niższe koszty i zwiększa szansę na konwersję,
 • dostosuj pory wyświetlania reklam do profilu swojej działalności i jej lokalizacji - jeśli prowadzisz biznes w określonych porach dnia, zadbaj aby pokrywały się z okresem wyświetlania reklam; jeśli zależy Ci na zainteresowaniu użytkowników swoim biznesem lokalnym, zadbaj, aby reklamy wyświetlały się według kryterium lokalizacji.

Więcej naszych porad znajdziesz w artykule 9 sposobów na obniżenie kosztów kampanii Google Ads.


Wybierz odpowiednie słowa kluczowe

Skuteczność kampanii reklamowej Google Ads zależy od precyzyjnie określonych słów kluczowych, na które planujesz przeprowadzić akcję promocyjną. Dzięki temu zwiększysz szanse na powodzenie swojej kampanii. Jak działają słowa kluczowe w kampanii Google Adwords? Wpisanie przez użytkownika słowa kluczowego uruchamia aukcję, w ramach której Google przeszukuje swoje zasoby, aby wyświetlić wynik najbardziej odpowiadający potrzebom użytkowników. Szukając słów kluczowych do kampanii, pamiętaj więc o kilku zasadniczych kwestiach:

 • postaraj się, aby były dopasowane do Twojej oferty, uwzględniały frazy, jakich mogą poszukiwać potencjalni klienci,
 • zadbaj, aby były precyzyjne i powiązane z grupą reklam oraz stroną docelową, do której odsyłasz odbiorców,
 • postaraj się pogrupować słowa kluczowe tematycznie, przykładowo według kryterium produktów czy usług, np. sprzedając kurtki, możesz stworzyć grupę fraz kluczowych, np. kurtki damskie, męskie, ramoneski,
 • wybieraj tzw. frazy long tail, czyli złożone z 2 lub 3 wyrazów, jako bardziej precyzyjne, a zatem efektywniejsze,
 • wybieraj frazy, które odpowiadają intencjom i preferencjom odbiorców - w ten sposób dotrzesz do grupy najbardziej zdecydowanych klientów i zwiększysz szansę na powodzenie kampanii,
 • możesz wykluczyć niektóre słowa kluczowe, na które Twoja reklama w Google nie będzie się wyświetlać, tak by doprecyzować kierunek kampanii reklamowej.

Research słów kluczowych możesz wykonać przy pomocy specjalnych narzędzi, np. darmowego Keyword Planner albo płatnym Senuto. Znajdziesz w nich niezbędne kryteria, pozwalające ustalić przydatność poszczególnych fraz do Twojej kampanii reklamowej, takie jak np. konkurencyjność, częstotliwość wyszukiwania, tendencje.

zestawienie popularności słów kluczowych w Keyword Planner

Przykładowe frazy kluczowe wyszukiwane w narzędziu Senuto

Planując kampanię reklamową Google Ads, koniecznie przeczytaj nasze artykuły:


Korzystaj z rozszerzeń reklam w Google Ads

Rozszerzenia reklam w Google Ads pozwalają na wyświetlanie reklam wtedy, gdy użytkownicy szukają produktów w oparciu o słowa kluczowe powiązane z Twoją kampanią reklamową w wyszukiwarce Google oraz w witrynach partnerskich. Ich przydatność wynika z kilku powodów:

 • są bezpłatne,
 • zwiększają szansę na interakcję z użytkownikiem, poprzez dostarczenie mu niezbędnych informacji o ofercie;
 • mogą wpływać na wyższą konwersję,
 • rozszerzają grono potencjalnych klientów,
 • zwiększają świadomość marki,
 • zwiększają liczbę wyświetleń,
 • mogą zwiększać współczynnik CTR.

Do przeprowadzenia kampanii reklamowej Google Ads możesz wykorzystać rozszerzenia:

 • linków do podstron, dzięki którym wyróżnisz się na tle konkurencji, udostępnisz dodatkowe linki do Twojej witryny, dzięki czemu zwiększysz zasięg marki,
 • połączeń - podając niezbędne dane kontaktowe, np. numer telefonu, zwiększasz szansę na interakcję z klientem,
 • lokalizacji - korzystając z kryterium lokalizacji, ułatwiasz użytkownikowi odnalezienie Twojej firmy na mapie,
 • oferty - sprawdzają się podczas prowadzonych akcji promocyjnych, np. wyprzedażach sezonowych, by zachęcić odbiorców do odwiedzenia Twojej witryny i skorzystania z oferty,
 • aplikacji - udostępnienie linku do pobrania w aplikacji wpływa na wygodę użytkownika, zarówno w zakresie kontaktu, jak i przeglądania oferty.


Stwórz reklamę w Google

Przygotowując skuteczną reklamę Google Ads, pamiętaj o następujących kwestiach:

 • postaw na precyzyjny, przejrzysty i przekonujący przekaz,
 • uwzględniaj w opisie słowa kluczowe, będące podstawą Twojej kampanii,
 • zaproponuj rozwiązanie, jakiego poszukuje Twój użytkownik,
 • akcentuj pozytywny kontekst reklamy, używając słów takich jak “komfort”, “bezpieczeństwo”, tak by zachęcić odbiorcę do zainteresowania się Twoją ofertą,
 • posługuj się jasnym, komunikatywnym i przystępnym językiem, dostosowanym do Twojej grupy docelowej,
 • wywołuj swoim przekazem emocje, wzbudzaj zainteresowanie,
 • zawrzyj odpowiednie wezwanie do działania (CTA).

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tajników skutecznej kampanii Google Ads, zapoznaj się koniecznie z tymi wskazówkami:

Jak udoskonalić kampanie Google Ads krok po kroku?

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Strategie reklam Google Ads dla sklepów online

Dobrze zaplanowana strategia promocyjna Google Ads wymaga wdrożenia odpowiednich trików dla poszczególnych kampanii reklamowych, dla zapewnienia ich efektywności. Przygotowaliśmy dla Ciebie niezbędne wskazówki!

 • reklama w sieci wyszukiwania - skuteczność zapewnią odpowiednio dobrane słowa kluczowe, jednak nie więcej niż 20 słów, oraz landing page; ważny jest też czas wyświetlania reklamy; dzięki niej możesz zaprezentować najważniejsze elementy swojej oferty, np. darmową dostawę, cenę promocyjną; pamiętaj o atrakcyjnym przekazie wizualnym, skorzystaj w tym celu z grafik Google Ads, oraz o chwytliwym wezwaniu do działania (CTA); dzięki niej możesz zaspokoić aktualne potrzeby użytkowników, czym zwiększasz szanse na powodzenie kampanii,

Przykładowa reklama w wynikach wyszukiwania Google Ads

 • płatna promocja w sieci reklamowej Google Ads - do jej stworzenia potrzebujesz landing page’a, baneru reklamowego, określonej stawki za kliknięcie, budżetu, określenia częstotliwości wyświetlania reklam w przeliczeniu na użytkownika; ze względu na duży zasięg reklamy i możliwość budowania swojego wizerunku w sieci, powinieneś dobrze zaplanować budżet i zainwestować w atrakcyjny i interesujący baner reklamowy oraz przygotować skuteczne wezwanie do działania; równie ważne jest precyzyjne określenie grupy docelowej, zwłaszcza że w przypadku płatnej promocji w sieci masz możliwość ograniczenia kampanii m.in. do konkretnej grupy docelowej, lokalizacji czy powiązanego tematycznie portalu; ten typ reklamy jest korzystny dla sklepów, które dysponują solidnym budżetem, chcą pozyskać nową grupę klientów, a także budować swój wizerunek,
 • remarketing w Google Ads - może służyć do promocji określonej kategorii produktowej, tak aby przypomnieć użytkownikom, którzy już odwiedzili Twoją stronę, ale nie wykonali żadnej konwersji, o oglądanych towarach; w ten sposób przy wykorzystaniu niskich nakładów finansowych i pracy, przypomnisz im o swojej ofercie i zachęcisz do zakupu; jest to też efektywna droga zaproszenia do zakupów także klientów, którzy już skorzystali z Twojej oferty; przy remarketingu obserwuj clapping, czyli częstotliwość wyświetlania reklamy pojedynczemu użytkownikowi w kontekście konwersji (jeśli wysoki clapping nie generuje wysokiej konwersji, powinieneś go zmniejszyć); równie skuteczną strategią jest remarketing dynamiczny, opierający się na spersonalizowanej ofercie - wyświetlaniu produktu, który użytkownik już oglądał, tak by ponownie wzbudzić w nim zainteresowanie i wywołać chęć zakupu,
 • reklama produktowa - wykorzystując atrakcyjną formę wizualną i tekstową reklamy, łatwiej dotrzesz do odbiorców; wskazując im kluczowe informacje dotyczące produktów, takie jak np. cena, gramatura, pojemność, dostawa, wpłyniesz na podjęcie decyzji o zakupie i skrócisz ścieżkę zakupową; skuteczność tej reklamy zależy również od bezpieczeństwa danych, dlatego pamiętaj o wdrożeniu protokołu SSL, udostępnienia danych kontaktowych na stronie sklepu oraz regulaminu sklepu, określającego niezbędne informacje, m.in. warunki i cena dostawy, zasady zwrotów,

Reklamy produktowe sklepów z plecakami turystycznymi w Google Ads

 • reklama wideo - skoncentruj się na precyzyjnie określonej grupie docelowej, opierając się np. na kryterium wieku, płci, zainteresowań oraz atrakcyjnym przekazie, który zainteresuje użytkownika; im ciekawsza prezentacja i większe dopasowanie do oczekiwań odbiorców, tym większa szansa na przyciągnięcie ruchu na stronę swojego sklepu i zbudowanie swojego wizerunku w branży.

Reklama wideo wyświetlana na YouTube


Optymalizacja skuteczności reklamy Google Ads

Tworząc reklamę w Google, monitoruj na bieżąco jej efekty i koszty, co ułatwi Ci łatwiej szacowanie opłacalności dalszej inwestycji. Skutecznym rozwiązaniem jest regularny audyt Google Ads. Zobacz, jak w praktyce możesz sprawdzać skuteczność kampanii reklamowych Google Ads:

 • obserwuj skuteczność kampanii reklamowej - zmieniające się tendencje i oczekiwania klientów determinują jej kierunek,
 • bądź na bieżąco z aktualizacją narzędzia Google Ads - śledź najnowsze funkcje i możliwości, co pozwoli Ci odpowiednio zoptymalizować kampanię reklamową,
 • optymalizuj swoje strony docelowe - sprawdzaj ich przejrzystość i czytelność, weryfikuj działanie formularza kontaktowego, dbaj o wysoką jakość zdjęć oraz aktualność oferty,
 • twórz listy remarketingowe, tak aby skutecznie segregować grupy odbiorców.


Google Ads od postaw. Podsumowanie

Kampania reklamowa Google Ads to przydatna i efektywna strategia promocyjna, zapewniająca osiągniecie satysfaktonujących wyników w krótkim czasie. Jej skuteczność zależy od przemyślanej i dobrze zaplanowanej strategii promocyjnej, uwzględniającej cel kampanii oraz budżet. Równie ważne są systematyczne działania optymalizujące, zapewniające jej aktualność i przydatność dla Twojej firmy. Google oferuje szeroką gamę możliwości reklamowych, dlatego warto eksperymentować z formatami reklam, tak aby jak najlepiej dostosować kampanię reklamową do potrzeb swojego biznesu. Pamiętaj, by uważnie obserwować efekty i rozsądnie inwestować kapitał. Dzięki efektywnej reklamie w Google możesz zmaksymalizować swoje szanse na sukces w handlu elektronicznym!

Co to są kampanie Google Ads?
Down arrow

Google Ads to platforma reklamowa stworzona przez Google, która umożliwia firmom i marketerom promowanie swoich produktów i usług poprzez wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania Google oraz na innych stronach partnerskich. Dzięki Google Ads można uzyskać dostęp do produktów natychmiast, gdy szukają produktów lub usług związanych z branżą elegancką.

Czym różnią się terminy „Google Ads” i „AdWords”?
Down arrow

Termin „Google Ads” został zastąpiony wcześniejszą nazwą „AdWords”. Podstawowa platforma nazywała się AdWords i była przeznaczona była głównie reklamy w postaci tekstowej. Obecnie Google Ads obejmuje zakres reklam, w tym reklamy tekstowe, graficzne, reklamy wideo oraz reklamy produktowe. Termin „Google Ads” wyposażony w rozszerzoną grę formatów.

Jakie korzyści niesie ze sobą reklama produktowa w Google Ads?
Down arrow

Reklama produktowa w Google Ads jest efektywnym sposobem promocji produktów online. Dzięki niej możesz wyświetlać dostępne produkty reklamowe wraz z ich cenami bezpośrednio w wyszukiwaniach. Aby zwiększyć szanse na dotarcie do osób, dokładnie tym, co oferujesz. Reklamowe produkty, które mogą być dostępne dla klientów, zapoznają się z wyglądem, cenami i nazwą produktu przed jeszcze w reklamie, co może być widoczne w ruchu na Twojej stronie internetowej.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Google Ads od podstaw - wszystko, co musisz wiedzieć

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 134 głosów

UDOSTĘPNIJ