Ruch płatny - co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć

Ruch platny co to jest Wszystko co musisz wiedziec
Spis treści

• Co to jest ruch płatny i dlaczego jest ważny?

• Modele płatności wykorzystywane w ruchu płatnym

• Zalety i wady płatnych kampanii reklamowych

• Najskuteczniejsze źródła płatnego ruchu dla kampanii reklamowych

• Podsumowanie

Ruch płatny jest efektem inwestycji finansowych w reklamę online. Jest skierowany do precyzyjnej grupy klientów i może przyczynić się do szybkiego zwiększenia ruchu na stronie. Powodzenie płatnych kampanii reklamowych zależy do przygotowania właściwej strategii marketingowej. Jeśli chcesz poznać możliwości płatnej reklamy, to mamy coś dla Ciebie! Wszystko, co musisz wiedzieć o ruchu płatnym, znajdziesz w naszym artykule!

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest ruch płatny i dlaczego powinieneś go wykorzystać w strategii marketingowej,
 • jakie są najkorzystniejsze modele płatności za reklamy,
 • jakie są zalety ruchu płatnego i na co powinieneś zwracać uwagę, prowadząc płatną kampanię reklamową,
 • jakie są najskuteczniejsze źródła płatnego ruchu

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest ruch płatny i dlaczego jest ważny?

Ruch płatny to rodzaj ruchu generowanego przez odwiedzających, którzy trafiają na Twoją stronę, klikając reklamy wyświetlane w różnych miejscach w internecie - np. w wyszukiwarce Google, na stronach internetowych, w mediach społecznościowych. Opłacają je właściciele stron internetowych poprzez platformy reklamowe. Płatne promocje np. kampanie Google Ads, mogą pomóc Ci szybko znaleźć się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.
Ruch płatny jest wynikiem wyłącznie płatnych działań marketingowych i może wystąpić m.in. jako:

Dlaczego płatne kampanie reklamowe są ważne? Ponieważ pozwalają na kierowanie reklam do konkretnej grupy docelowej, zorientowanej na dokonanie zakupów. Mogą szybko przyciągnąć ruch na stronę oraz są ukierunkowane na generowanie konwersji dzięki precyzyjnie dopasowanym landing page’om. Sprawdź Przykłady skutecznych landing page’y w Google Ads dla e-commerce.

BLACK FRIDAY

Wypromuj swoją ofertę z miesiącem kampanii ADS GRATIS

Przyciągnij uwagę swoich klientów, dzięki kampanii Google ADS. Tylko w Black Friday przy podpisaniu umowy na pozycjonowanie zyskujesz miesiąc kampanii Google Ads - BEZPŁATNIE!

Skontaktuj się z naszym doradcą i skorzystaj z okazji na BLACK FRIDAY!

Skontaktuj się z nami!
Black Friday promocja 1


Modele płatności wykorzystywane w ruchu płatnym

Chcąc stworzyć płatną kampanię reklamową, masz do wyboru różne modele płatności za reklamę. Oto najczęściej wykorzystywane:


Model płatności PPC (Pay-Per-Click)

To najpopularniejszy model płatności, ściśle powiązany z interakcją klienta, nazywany także CPC (Cost-Per-Click). Płacisz tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie reklamę i przejdzie do strony docelowej. Oznacza to, że samo wyświetlenie reklamy jest bezpłatne. PPC stanowi iloczyn całkowitego kosztu kampanii przez liczbę kliknięć. Pamiętaj, że kliknięcie nie oznacza, że pozyskasz klienta.
Stawkę za kliknięcie dane słowo kluczowe możesz sprawdzić w specjalistycznych narzędziach, np. Senuto, Ahrefs.

 Analiza frazy kluczowej pod kątem PPC w narzędziu Ahrefs

Do najpopularniejszych platform reklamowych wykorzystujących model PPC należą m.in.:

 • Google Ads - udostępnia szeroką ofertę reklamową, dzięki której możesz dotrzeć do odbiorów na wielu etapach ścieżki zakupowej, obejmuje m.in. reklamę produktową Google Zakupy, reklamę w wynikach wyszukiwania, reklamę wideo,
 • Facebook Ads, reklamy na Instagramie - platformy dają wiele możliwości wykorzystania wielu rodzajów reklam, np. Stories; możesz precyzyjnie targetować odbiorców, np. na podstawie lokalizacji, interakcji z Twoim profilem,
 • TikTok Ads - to świetna platforma do tworzenia kreatywnych, nowatorskich reklam, dzięki której możesz wypromować produkt wśród nastolatków czy młodych dorosłych,
 • LinkedIn Ads - skierowana do klientów biznesowych; możesz tworzyć płatne reklamy w wiadomościach oraz treści sponsorowane.

Kampanie PPC są zawsze wyróżnione dopiskiem „sponsorowane” lub „reklama” i będą od razu widoczne dla użytkownika. Reklamy w modelu PPC po upływie ustalonego okresu znikają.
Model reklamowy PPC może Ci pomóc m.in.:

 • uzyskać natychmiastową widoczność w wynikach wyszukiwania,
 • dotrzeć do precyzyjnie określonej i wąskiej grupy klientów, np. na podstawie kryterium lokalizacji,
 • wypromować szybko konkretny produkt lub usługę,
 • zwiększyć zysk z inwestycji w krótszym czasie

Przeczytaj także:

Reklama na Instagramie


Model reklamy CPV (Cost-Per-View) i CPM (Cost-Per-Mille)

To model reklamowy, w którym określasz stałą stawkę za wyświetlenie reklamy (Cost-Per- View) lub każde 1000 wyświetleń reklamy (Cost-Per-Mille).
Koszt CPV oblicza się, dzieląc całkowy koszt reklamy lub wydatków na reklamę przez całkowitą liczbę wyświetleń. Ostateczny koszt zależy od branży, rodzaju kampanii oraz grupy docelowej. Zwykle to koszt rzędu kilku groszy za reklamę.
Koszty kampanii CPM są relatywnie niskie, wynoszą kilka złotych za reklamę, jednak zależą od specyfiki branży i rodzaju promocji. Ich efektywność jest mierzona widocznymi wyświetleniami, czyli takimi, które platforma reklamująca uzna za widoczne według swoich standardów.
Modele CPV i CPM sprawdzą się kiedy prowadzisz promocję wykorzystującą reklamy wideo, np. w formie krótkich filmów reklamowych na YouTube i zależy Ci także na innych celach niż sama sprzedaż. Kampanie reklamowe oparte na tych rozwiązaniach są świetnym sposobem na zwiększenie świadomości, zasięgu i rozpoznawalności marki.


Zalety i wady płatnych kampanii reklamowych

Płatny ruch to szybki i skuteczny sposób na pozyskanie nowych klientów. Pozwala na precyzyjne dopasowanie reklam do grupy docelowej i kontrolę nad budżetem. Jednak jego skuteczność zależy od wielkości budżetu, szczególnie na konkurencyjnych rynkach, oraz zachowań użytkowników.
Jakie są zalety i wady płatnych reklam? Sprawdźmy!

Do zalet płatnych reklam należą m.in.:

 • możliwe szybkie efekty - dobrze zoptymalizowane kampanie PPC mogą wygenerować wartościowy ruch w krótkim czasie po ich uruchomieniu,
 • precyzyjne targetowanie - możesz kierować reklamy do precyzyjnie określonych grup użytkowników, kierując się kluczowymi czynnikami dla Twojego biznesu i prowadzonej kampanii, np. lokalizacji, zainteresowań, historii wyszukiwań,
 • szczegółowa analiza wyników - dzięki panelowi Google Ads, czy np. narzędziu Google Analytics 4, możesz na bieżąco monitorować stan swojej kampanii reklamowej, w tym jej skuteczność oraz budżet; możesz w odpowiednim momencie wdrażać rozwiązania optymalizacyjne; dla zwiększenia skuteczności działań warto połączyć konto Google Ads z Google Analytics 4,
 • optymalizacja budżetu - elastycznie dostosowujesz budżet reklamowy odpowiednio do swoich możliwości oraz celów kampanii; możesz skorzystać z automatycznego systemu ustalania stawek (określasz budżet, a algorytm dostosowuje go do potrzeb Twojej kampanii oraz preferencji wybranej grupy docelowej) lub ręcznego systemu ustalania stawek (samodzielnie opracowujesz strategię inwestycji w płatne reklamy; możesz przeprowadzić analizą np. w narzędziu Senuto lub Semstrom).

Przeczytaj koniecznie:

Wyniki analizy kosztów reklamy przeprowadzonej w narzędziu Senuto

Przykładowa analiza kosztów za kliknięcie reklamy w narzędziu Semstrom

Do wad płatnych reklam należą m.in.:

 • wysoka konkurencja - skuteczność kampanii płatnych zależy od rzetelnej analizy konkurencji branżowej, umiejętnego określania stawek za kliknięcie oraz przygotowania unikalnej promocji, która trafi w preferencje grupy docelowej; to pozwoli Ci uniknąć przepalenia budżetu,
 • unikanie płatnych reklam przez użytkowników - zdarza się, że odbiorcy niechętnie klikają reklamę; zwykle wynika to z nieodpowiednio dopasowanej do ich potrzeb kampanii, np. kierowanie jej na niewłaściwe słowo kluczowe, niezoptymalizowanie landing page’a; część użytkowników zdaje sobie sprawę, że wyniki na szczycie wyszukiwarki to reklama, i celowo unikania klikania ich;
 • zmęczenie reklamą - konsumenci oczekują ciekawych i kreatywnych płatnych kampanii; dlatego ważne, aby Twoje reklamy wyróżniały się na tle tych proponowanych przez konkurentów branżowych; zadbaj o różnorodność promocji, czyli oferowanie klientowi w ramach kampanii różnych produktów, zamiast cyklicznego kierowania promocji na te same towary.

Warto sprawdzić:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Najskuteczniejsze źródła płatnego ruchu dla kampanii reklamowych

Jak wskazują statystyki, w 2023 roku Google odnotowało, że około 9 miliardów użytkowników przeszukuje codziennie zasoby internetu (źródło: https://earthweb.com/how-many-google-searches-per-day/). Z kolei ok. 60% konsumentów dokonuje wnikliwego researchu przed dokonaniem zakupów online (źródło:https://www.thinkwithgoogle.com/marketing-strategies/search/product-research-search-statistics/).
Te liczby pokazują, że warto promować markę w sieci. Jednak by osiągnąć wymierne efekty, wybierz źródło płatnego ruchu, które najlepiej z nią współgra oraz odpowiada Twoim klientom. Weź pod uwagę swój budżet oraz cele swojej kampanii reklamowej, np. większa sprzedaż, budowa świadomości marki. Zastanawiasz się, jakie źródło płatnego ruchu wybrać? Sprawdź nasze wskazówki!


Reklama w sieci wyszukiwania

Korzystając z płatnej reklamy w sieci wyszukiwania, płacisz wybranej wyszukiwarce, np. Google czy Bing, za wyświetlenie Twojej reklamy. Będzie odróżniała się na tle wyników organicznych określeniem „reklama” lub „sponsorowane” i wyśtwietlała się w innych miejscach, np. nad lub pod ogranicznymi wyszukiwaniami. Dzięki temu będzie bardziej widoczna i łatwiej dostrzegalna dla użytkownika.
Reklama w sieci wyszukiwania to reklama tekstowa, dlatego wykorzystaj ją, jeśli zależy Ci na zaakcentowaniu ważnych dla Ciebie i dla Twoich klientów informacji, np. ceny promocyjnej, składu produktu, darmowej dostawy, unikalności oferty. Dzięki reklamie w sieci wyszukiwania możesz szybko dotrzeć do klientów aktywnie poszukujących konkretnego produktu lub usługi, bliskich dokonania zakupów.
Jej skuteczność zależy od precyzyjnego dopasowania słów kluczowych do potrzeb i preferencji grupy docelowej. Najlepiej, jeśli wybierzesz maksymalnie 20 fraz kluczowych, na które będziesz prowadził kampanię, by nie utrudnić algorytmom Google zbierania danych. Pamiętaj również, aby przygotować atrakcyjny landing page, na który trafi klient po kliknięciu oraz silnym wezwaniu do działania (CTA). To pomoże Ci zachęcić użytkownika do skorzystania z Twojej oferty.

Reklama w wynikach wyszukiwania Google


Reklama produktowa w Zakupach Google

Reklamy Google Zakupy to skuteczny sposób na promocję produktów w sklepie internetowym bezpośrednio w wyszukiwarce Google. Działają one jednak inaczej niż reklama w sieci wyszukiwania — nie są oparte o słowa kluczowe, ale o plik produktowy, który jako reklamodawca musisz samodzielnie uzupełnić o dane na temat produktów i dodać w narzędziu Google Merchant Center. Dane te obejmują m.in.:

 • zdjęcie produktu,
 • cenę,
 • nazwę produktu,
 • markę i model,
 • rozmiar, kolor itp.

Prawidłowo zoptymalizowany plik produktowy zwiększa szansę, że produkty z Twojego sklepu wyświetlą się w odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Dlaczego warto korzystać z reklamy produktowej?

 • Jest to jedyny pewny sposób na znalezienie się nas szczycie wyników wyszukiwania.
 • Reklama produktowa jest relatywnie tania (pod warunkiem właściwej optymalizacji).
 • Reklama pozwala na promowanie konkretnych produktów wśród odbiorców, którzy są zorientowani na konwersję.

Dowiedz się: Jak zwiększyć przychody w sklepie dzięki reklamie produktowej w Google Ads?

Reklama produktowa plecaka turystycznego w Google Zakupy

Wyniki wyszukiwania reklamy w sieci wyszukiwania i reklamy produktowej na tle wyników organicznych w Google


Reklamy wideo na YouTube

Platforma YouTube cieszy się ogromną popularnością. W 2021 roku użytkownicy spędzali na niej średnio 29 minut (źródło: https://www.statista.com/statistics/1257254/youtubecom-time-spent-per-visit/). Jakie to ma znaczenie dla generowania płatnego ruchu? Możesz wykorzystać czas, który odbiorcy i tak spędzają na platformie, by zainteresować ich swoją reklamą wideo.
Serwis YouTube oferuje wiele możliwości precyzyjnego kierowania reklam, m.in. na podstawie:

 • danych demograficznych, np. wieku, płci,
 • preferowanej przez użytkownika tematyki,
 • zainteresowań,
 • wydarzeń z życia, np. ślubu, narodzin dziecka.

Koszt reklamy na YouTube jest relatywnie niski, opiera się na modelu CPV lub CPM, czyli odpłatności za wyświetlenia (kilka groszy) lub za 1000 wyświetleń (w granicach 8-10 złotych). Dlatego kampania wideo jest przyjazna dla Twojego budżetu. Możesz dotrzeć do szerokiego i precyzyjnego grona odbiorców, zwiększyć zasięg marki oraz osiągnąć satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe, nie inwestując w kampanię dużego budżetu.
Konsumenci lubią dynamiczne i kreatywne reklamy. Wykorzystaj emocje i bądź kreatywny. Ogranicz ilość tekstu do niezbędnego minimum, umieść tylko kluczowe informacje charakteryzujące produkt, np. cenę, kształt. Taki przekaz reklamowy może łatwiej i szybciej zapaść w pamięć odbiorcy.
Przygotowując promocję na YouTube, wybierz typ reklamy dostosowany do Twojej firmy, grupy docelowej oraz promowanego produktu. Do najpopularniejszych na YouTube należą m.in. reklamy:

 • Discovery - to miniaturki filmów pojawiające się w wynikach wyszukiwania, obok odtwarzanych filmów lub na stronie głównej aplikacji mobilnej YouTube; koszty zależą od kliknięcia w miniaturkę.
 • OutStream - reklama wideo wyświetla się użytkownikom urządzeń mobilnych i tabletów; mogą obejrzeć ją na stronach partnerów Google lub w różnych aplikacjach; dzięki niemu możesz rozszerzyć zasięg docelowej grupy odbiorców; rozliczasz się za tysiąc wyświetleń (wyświetlenie oznacza, że oglądający obejrzał co najmniej 50% materiału wideo i oglądał ją przez co najmniej 2 sekundy).
 • YouTube typu In-Stream niemożliwa do pominięcia - to krótkie (6-15 sekund) filmy reklamowe, emitowane przed, w trakcie lub po treści wideo oglądanej przez użytkownika na YouTube; służą zwiększeniu świadomości i zasięgu marki.
 • YouTube typu In-Stream możliwa do pominięcia - te reklamy mogą być emitowane przed, w trakcie lub po filmach opublikowanych na YouTube, z możliwością pominięcia przez widza po 5 sekundach; ponosisz koszt za reklamę tylko, gdy użytkownik obejrzy ją w całości lub przez co najmniej 30 sekund (jeśli film jest dłuższy); możesz pozyskać grono nowych klientów, wygenerować ruch, zwiększyć sprzedaż, świadomość i zasięg marki.
 • w banerze Masthead - są dostępne tylko po zakupieniu u przedstawiciela handlowego Google. Reklama wideo wyświetla się na komputerze (jako górny banner na stronie głównej YouTube i uruchamia się automatycznie, bez dźwięku, trwa maksymalnie 30 sekund), na urządzeniach mobilnych oraz telewizorach (odtwarzana automatycznie do końca, również bez dźwięku); płacisz za dzień lub za liczbę wyświetleń.

Zestawienie typów kampanii reklamowych na YouTube


Reklamy w mediach społecznościowych

Social media to potężne narzędzie marketingowe, dzięki któremu możesz zwiększyć zasięg i zbudować wizerunek swojej marki. Duża liczba dostępnych formatów reklamowych oraz specyfika reklam w mediach społecznościowych (krótkie, kreatywne treści reklamowe, które powinny przyciągnąć uwagę odbiorcy), dają Ci duże możliwości promowania swojej marki. Wybierz platformę, na której Twoja marka cieszy się największą popularnością oraz weź pod uwagę statystyki korzystania z social mediów, by zwiększyć skuteczność płatnej kampanii.

Dostosuj przekaz do grupy docelowej. Chodzi zarówno o język reklamy, jak i kanał reklamowy. Social media pozwalają na precyzyjne targetowanie odbiorców na podstawie kluczowych wskaźników, np. danych demograficznych (m.in. wiek, płeć), zainteresowania, historia wyszukiwań, wydarzenia z życia (m.in. narodziny dziecka, ślub). Analizę swoich odbiorców możesz przeprowadzać w specjalnych narzędziach, np. Facebook Insights, Instagram Insights. Dzięki temu uzyskasz pewne dane i będziesz mógł racjonalnie rozplanować budżet reklamowy.

W social mediach możesz prowadzić kampanie:

 • Facebook Ads i Instagram Ads - to potężne platformy o ugruntowanej pozycji w social mediach; możesz wybrać spośród wielu formatów reklam, w tym obrazów, filmów i karuzeli, co pozwala dostosować treści do konkretnej strategii marketingowej; mają zaawansowane narzędzia targetowania (wspomniany Facebook Insights, Instagram Insights), które umożliwiają precyzyjne dotarcie do określonej grupy docelowej oraz ocenę skuteczności kampanii; od 2012 roku Instagram jest częścią Facebooka, co sprawia, że reklamy na obu platformach są ściśle zintegrowane. Reklamodawcy mogą korzystać z tych samych narzędzi do tworzenia i zarządzania kampaniami na obu platformach, a także wykorzystywać narzędzia analityczne, takie jak Facebook Pixel, do monitorowania wyników kampanii; tworząc płatne reklamy Facebook Ads i Instagram Ads możesz dostosować budżet kampanii do swoich możliwości finansowych. Sprawdź, dlaczego warto inwestować w reklamę w mediach społecznościowych?

Przeczytaj nasze wskazówki:

 • Jak wybrać cel reklamowy na Facebooku? Praktyczne wskazówki
 • Jak promować firmę na Instagramie w 2023?
 • Jak promować sklep w Instagram Ads? 9 sprawdzonych wskazówek
 • Jak reklamować sklep na Facebooku?
 • TikTok Ads - z platformy korzysta ponad 1,8 miliarda użytkowników miesięcznie w 2023 (źródło: https://www.omnicoreagency.com/tiktok-statistics/); skorzystaj z niej, jeśli Twoją grupą docelową są nastolatkowie lub młodzi dorośli; podstawą sukcesu jest kreatywny i nowatorski przekaz, który powinien zainteresować i zaciekawić młodych ludzi; reklamy na TikToku dostępne są wyłącznie w formacie wideo, ale platforma oferuje kilka unikalnych rodzajów reklam np. reklamy TopView (pojawiają się raz dziennie, gdy użytkownik otwiera aplikację po raz pierwszy i cieszą się wskaźnikiem zaangażowania na poziomie 14% (źródło: https://www.businessofapps.com/marketplace/tiktok/research/tiktok-ads-cost/) czy reklamy InFeed, które działają podobnie do reklam na innych platformach; reklamy na TikToku są relatywnie tanie, koszt za kliknięcie wynosi około kilku złotych, a za 1000 wyświetleń około kilkudziesięciu złotych.

Dowiedz się więcej z:

Przykładowa reklama na TikToku

 • LinkedIn Ads - stanowią kluczowe źródło płatnego ruchu, jeśli działasz w segmencie biznesowym (B2B); LinkedIn gromadzi ponad 800 milionów użytkowników na świecie, z czego ponad 55 milionów to firmy i 10 milionów menedżerów najwyższego szczebla (źródło: https://www.oberlo.com/blog/linkedin-statistics); w LinkedIn Ads możesz wykorzystać precyzyjnie kierowanie reklam na użytkowników, opartego m.in. na kontaktach, kontach, tytule zawodowym, branży, danych demograficznych lub lokalizacji; koszt reklamy zależy od wielu czynników, m.in. branży, może być wyższy niż w przypadku innych platform, jednak profil klientów jest bardziej wyrafinowany.

O reklamach na LinkedIn dowiesz się więcej z:

Reklama na LinkedIn w formie pojedynczego zdjęcia


Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny to strategia marketingowa, w której firma (reklamodawca) nawiązuje współpracę z partnerami afiliacyjnymi (afiliantami lub wydawcami). Jej celem jest promocja produktów lub usług reklamodawcy. Ważne, aby Twój parter był wiarygodny i cieszył się zaufaniem odbiorców. Profil jego działalności powinien współgrać z Twoją marką oraz strategią biznesową, bo wzmacnia siłę przekazu. Możesz np. przeszukać zasoby internetu albo fora branżowe, aby ustalić, kogo szanują i podziwiają Twoi klienci. Rozważ nawiązanie współpracy ze znanym influencerem.
Afiliant umieszcza unikalny link reklamodawcy (zwykle jako link tekstowy) np. na swojej stronie internetowej lub profilu w mediach społecznościowych i w ten sposób promuje markę reklamodawcy. Partnerzy afiliacyjni otrzymują wynagrodzenie, zazwyczaj w formie prowizji, za każdą konkretną akcję podjętą przez użytkowników, która przyniesie efekt na stronie docelowej reklamodawcy. Są to np.:

 • kliknięcie link afiliacyjny,
 • rejestracja,
 • dokonanie zakupu,
 • wypełnienie formularza.

Dlatego marketing afiliacyjny jest skutecznym źródłem płatnego ruchu reklamowego? Ponieważ opiera się na wiarygodności i ugruntowanej pozycji partnerów, które wpływają na decyzje zakupowe odbiorców. Użytkownik, który ufa Twojemu parterowi, może obdarzyć zaufaniem Twoją markę i chętniej skorzysta z Twojej oferty. Zaletą marketingu afiliacyjnego jest również stosunkowo niskie ryzyko inwestycyjne. Płacisz dopiero po dokonaniu konwersji.


Ruch płatny - wszystko, co musisz wiedzieć! Podsumowanie

Ruch płatny to strategia marketingowa, która polega na zwiększeniu widoczności i zasięgu marki za pomocą płatnych kampanii reklamowych. To skuteczny sposób na wygenerowanie wartościowego ruchu w krótkim czasie. Zacznij od określenia celu i budżetu reklamowego. Wybierz odpowiednią platformę reklamową, taką jak Google Ads, Facebook Ads czy LinkedIn Ads. Dostosuj swój przekaz do grupy docelowej, tak aby zainteresować nim jak największą grupę odbiorców. Bądź kreatywny i oryginalny. Pamiętaj systematycznie śledzić wyniki kampanii, dostosowując je w miarę potrzeb, aby osiągnąć jak najlepsze efekty!

Co to jest ruch płatny?
Down arrow

Ruch płatny to strategia marketingowa, w ramach której płacisz za wyświetlenia lub kliknięcia, aby zwiększyć widoczność Twojej strony internetowej na różnych platformach reklamowych, takich jak np. Google Ads, Facebook Ads, Instagram Ads, TikTok Ads.

Jakie są główne korzyści płatnych reklam?
Down arrow

Płatne reklamy pozwalają skoncentrować się na precyzyjnej grupie docelowej, zwiększają widoczność Twojej marki w wynikach wyszukiwania lub na platformach społecznościowych, a także umożliwiają mierzenie efektywności kampanii i dostosowanie ich na bieżąco, co przyczynia się do zwiększenia konwersji i osiągnięcia celów marketingowych.

Jak rozpocząć kampanię ruchu płatnego?
Down arrow

Aby rozpocząć kampanię ruchu płatnego, najpierw zdefiniuj cel kampanii i określ budżet. Następnie wybierz odpowiednią platformę reklamową, dostosuj treści reklamowe i ustaw targetowanie. Po uruchomieniu kampanii regularnie monitoruj wyniki, analizuj je i wprowadzaj korekty, aby zoptymalizować jej skuteczność. Warto również skonsultować się z profesjonalistami w dziedzinie marketingu online, aby uzyskać lepsze rezultaty.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.9
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 580 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria z wykształcenia jest prawniczką, jednak pasja do pisania kiełkowała w niej powoli, aż w końcu rozkwitła i doprowadziła do marketingu. Doświadczenie w zawodzie pozwoliło jej zdobyć umiejętność obiektywnego myślenia, rozumienia potrzeb obu stron i szukania optymalnego rozwiązania. Zaczęła od kursu z copywritingu, a potem odbyła szkolenie z podstaw SEO i content marketingu. Obecnie systematycznie poszerza swoją wiedzę z zakresu pozycjonowania i marketingu internetowego. Rozwija także swoje umiejętności podczas korzystania z narzędzi, takich jak Senuto czy Keyword Planner.

Prywatnie zapalona podróżniczka, zafascynowana kulturą azjatycką, dla której podróżowanie to przede wszystkim doświadczanie, pokonywanie swoich barier i szansa na poznanie siebie. Specjalistka w ekonomicznym pakowaniu bagażu. Maria to też miłośniczka czytania kilku książek jednocześnie i kreatywnego gotowania.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ruch płatny - co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 123 głosów

UDOSTĘPNIJ