Czy protokół https ma wpływ na pozycjonowanie?

Czy protokol https ma wplyw na pozycjonowanie
Spis treści

• Czym jest protokół https i http?

• Czym różnią się protokoły http i https?

• Czy protokół https wpływa na SEO?

• Zalety wdrożenia protokołu https na stronie

• Co to jest certyfikat SSL i dlaczego warto go wdrożyć na stronie?

• Rodzaje certyfikatów SSL

• Jak zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL?

• Podsumowanie

Obecnie bezpieczeństwo strony ma coraz większe znaczenie podczas przeglądania stron online. Użytkownicy chronią swoje dane i szukają stron z wdrożonym protokołem https, ponieważ to zwiększa ich komfort oraz poczucie prywatności. Bezpieczne korzystanie z internetu ma również znaczenie dla algorytmów Google. Dlatego rozważymy, czym różnią się protokoły http i https oraz czy protokół https wpływa na SEO. Dowiedz się, jak możesz zadbać o bezpieczeństwo swojej strony, by zaufało Ci szerokie grono klientów.

Z artykułu dowiesz się:

  • czym jest protokół https i http,
  • czym różnią się protokoły https i http,
  • czy protokół https wpływa na SEO.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym jest protokół https i http?

Protokół http (z ang. Hypertext Transfer Protocol) jest standardem komunikacji w internecie, służącym do przesyłania danych między użytkownikiem a serwerem. Pozwala na pobieranie i przesyłanie treści strony internetowej z serwera do przeglądarki użytkownika. Działa na zasadzie żądania i odpowiedzi, ale nie zapewnia szyfrowania danych. To oznacza, że przesyłane informacje, takie jak dane osobowe czy hasła, mogą być przechwycone przez osoby trzecie.

Czym jest protokół https (z ang. Hypertext Transfer Protocol Secure)? To rozszerzona, bezpieczna wersja protokołu http, która dodaje warstwę szyfrowania danych dzięki wykorzystaniu certyfikatu SSL (z ang. Secure Sockets Layer) lub protokołu TLS (z ang. Transport Layer Security). Zapewnia bezpieczną wymianę danych między przeglądarką a serwerem, chroniąc przed przechwyceniem i manipulacją przesyłanych informacji. To czyni go kluczowym dla ochrony prywatności i bezpieczeństwa online.


Czym różnią się protokoły http i https?

Czym się różnią protokoły http i https? Dzieli je kilka podstawowych aspektów, które mają istotny wpływ m.in. na bezpieczeństwo i prywatność danych przesyłanych w internecie. Są to w szczególności:

  • sposób szyfrowania danych - to główna różnica między protokołami; protokół https wykorzystuje certyfikaty SSL lub TLS do szyfrowania informacji przesyłanych między przeglądarką użytkownika a serwerem; to zapobiega przechwyceniu i odczytaniu danych przez nieuprawnione osoby; z kolei protokół http przesyła dane w formie zwykłego tekstu, co oznacza, że mogą być one łatwo przechwycone i przeczytane przez nieuprawnione osoby,
  • poziom bezpieczeństwa - jeśli zastanawiasz się czym jest protokół https, to pamiętaj, że zapewnia on wyższy poziom bezpieczeństwa niż protokół http, za sprawą szyfrowania danych; dzięki temu użytkownicy korzystający ze stron działających w protokole https mogą być pewni, że ich dane (hasła, numery kart kredytowych itp.) są chronione przed osobami trzecimi,
  • wiarygodność strony - strony z wdrożonym protokołem https muszą mieć certyfikat SSL lub TLS wydany przez zaufaną Instytucję Certyfikującą; to gwarantuje weryfikację tożsamości serwera i zwiększa zaufanie użytkowników; protokół http nie oferuje mechanizmu weryfikacji wiarygodności, co sprawia, że dane użytkowników mogą być zagrożone.

 

Komunikat na stronie, na której nie został wdrożony protokół http

 

Strona z wdrożonym certyfikatem SSL


Czy protokół https wpływa na SEO?

Bezpieczeństwo danych w internecie nabiera coraz większego znaczenia. W 2013 roku aż 68% użytkowników oceniło przepisy chroniące ich prywatność online jako niewystarczające (źródło: https://www.pewresearch.org/internet/2013/09/05/anonymity-privacy-and-security-online/). Dlatego Google dostrzegło potrzebę wprowadzenia rozwiązań motywujących właścicieli stron do zatroszczenia się o bezpieczeństwo danych użytkowników. W sierpniu 2014 roku firma oficjalnie ogłosiła, że zacznie traktować protokół https jako jeden z czynników rankingowych. Na początku wpływ protokołu https na ranking Google był określany jako niewielki. Jednak systematycznie firma podkreślała jego znaczenie. Sugerowała, że bezpieczne połączenia przyczyniają się do zapewnienia lepszych doświadczeń użytkowników (UX) i są istotnym elementem budowania zaufania online.

Rekomendacje Google nie nakładają jednak przymusu wdrożenia protokołu https na stronach. Firma wskazuje zalety stosowania takiego rozwiązania. Warto również zauważyć, że w sytuacji, gdy dwie strony osiągają podobne wyniki na podstawie innych czynników rankingowych, Google może promować stronę z wdrożonym protokołem bezpieczeństwa. Dlaczego? Ponieważ na takiej stronie użytkownik może poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Czy w takim razie protokół https wpływa na SEO? Obecna tendencja promowania bezpieczeństwa online w Google wskazuje, że może mieć wpływ na pozycjonowanie. Jednak protokół https jest określany jako tzw. lekki czynnik rankingowy. Oznacza to, że sam w sobie nie wpłynie na wysoką pozycję Twojej strony w top10 Google. SEO to kompleksowa strategia, na którą składają się działania on-page SEO (treści, słowa kluczowe itp.) i off-site SEO (m.in. link building). A czym jest protokół https w strategii pozycjonowania? To jeden z jej wielu elementów. Powinieneś o niego dbać, aby wzmacniać swoją pozycję online. Warto to robić rozważnie i umiejętnie, by nie stracić wypracowanych efektów SEO. Dobrym pomysłem jest wdrożenie go w szczególności, gdy chcesz zbudować dobrą stronę internetową. Dzięki temu od razu zadbasz o jej wiarygodność w oczach wyszukiwarek i zwiększysz szansę na osiągnięcie wysokich wyników w rankingu Google.

Sprawdź też: Jak zoptymalizować stronę zgodnie z wytycznymi Google dla webmasterów?

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Zalety wdrożenia protokołu https na stronie

Wiedząc czym jest protokół https oraz jak wpływa na SEO, możesz zastanawiać się nad korzyściami zabezpieczenia strony. Oto kilka z nich:

  • Lepsze indeksowanie - roboty Google preferują strony zabezpieczone certyfikatem SSL. Strony korzystające z protokołu http mogą być oznaczane jako niebezpieczne. To może negatywnie wpłynąć na ich pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Wdrażając protokół https, sygnalizujesz algorytmom, że Twoja strona jest autentyczna i bezpieczna dla użytkowników. To z kolei może przyczynić się do dokładniejszego oraz szybszego indeksowania i poprawy pozycji w SERP.
  • Zwiększenie zaufania użytkowników - rozważając, czy certyfikat SSL wpływa na pozycjonowanie strony w Google, weź pod uwagę, że dostarczają one wyraźnych sygnałów bezpieczeństwa na stronach internetowych. Symbol kłódeczki w pasku adresowym może mieć wpływ na decyzje odbiorców o odwiedzeniu strony oraz ich późniejsze interakcje. To może prowadzić do obniżenia współczynnika odrzuceń strony, ponieważ użytkownicy czują się bezpieczniej, przebywając na takiej stronie.
  • Wzmocnienie zaangażowania - odbiorcy czują się pewniej na stronach z wyraźnymi sygnałami bezpieczeństwa. Wtedy są bardziej skłonni do podjęcia interakcji, np. wypełnienia formularza. Większe zaangażowanie świadczy m.in. o przydatności strony dla użytkowników, co jest bardzo ważne dla algorytmów Google. Dzięki temu mogą wyświetlać stronę na wyższych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania.
  • Większa wydajność strony - to, czy certyfikat SSL wpływa na pozycjonowanie strony w Google, należy oceniać też pod kątem wydajności strony. Szybkość ładowania strony ma ogromne znaczenie dla komfortu użytkowników oraz algorytmów Google. Przejście z protokołu http na https może przyczynić się do zwiększenia szybkości ładowania strony. To zwiększa prawdopodobieństwo poprawienia pozycji rankingowej strony.

Sprawdź też:


Co to jest certyfikat SSL i dlaczego warto go wdrożyć na stronie?

Co to jest Certyfikat SSL (z ang. Secure Sockets Layer)? To protokół sieciowy, który zabezpiecza transfer danych między przeglądarką użytkownika a odwiedzaną przez niego stroną. Rozpoznawalny jest poprzez symbol kłódki wyświetlany w pasku adresu przeglądarki. Wydają go upoważnione do tego Instytucje Certyfikujące (Certificate Authority).

Certyfikat SSL zawiera wiele ważnych informacji, m.in.:

  • nazwę domeny, na którą został wydany certyfikat,
  • dane osoby, firmy lub urządzenia, dla którego certyfikat jest przeznaczony,
  • dane Instytucji Certyfikującej, która wydała certyfikat,
  • podpis cyfrowy Instytucji Certyfikującej, potwierdzającej autentyczność certyfikatu,
  • datę wydania i ważności certyfikatu, określające okres jego działania,
  • klucz publiczny (klucz prywatny pozostaje poufny i jest zabezpieczony) - klucze publiczne i prywatne w SSL są wykorzystywane do szyfrowania danych; informacje zaszyfrowane za pomocą klucza publicznego można odszyfrować tylko przy użyciu odpowiadającego mu klucza prywatnego, co zapewnia bezpieczną komunikację online.

Czym jest dla Twojej strony protokół https? Dodatkową warstwą ochrony, która obejmuje zaawansowany system zabezpieczenia danych. To dzięki niemu możesz zagwarantować użytkownikom bezpieczne korzystanie z Twojej strony. Działanie certyfikatu SSL opiera się na dwóch zasadach

  • szyfrowaniu - uniemożliwia nieuprawnionym osobom dostęp do przesyłanych danych
  • uwierzytelnianiu - zapewnia, że obie strony komunikacji są tymi, za które się podają.

Oznacza to, że w przypadku np. ataku hakerskiego, dane użytkowników nie zostaną odczytane bez klucza do ich odszyfrowania. To ma szczególne znaczenie podczas transakcji płatniczych, kiedy klienci obawiają się udostępnić informacji powiązanych z ich pieniędzmi, np. numeru karty kredytowej. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy certyfikat SSL wpływa na pozycjonowanie Twojej strony w Google, weź pod uwagę ważną kwestię. Jeśli zagwarantujesz klientom odpowiedni poziom bezpieczeństwa przesyłu danych, możesz zyskać ich zaufanie i zachęcić do konwersji, np. do dokonania zakupów. To może wygenerować jakościowy ruch na stronie oraz zwiększyć zasięg marki. Dzięki temu algorytmy Google odczytają Twoją stroną jako bezpieczną dla użytkowników i mogą wyświetlać jak na wyższych pozycjach w Google.

Pamiętaj, że okres ważności certyfikaty SSL jest ograniczony. Zazwyczaj jest on wydawany na rok. Po tym okresie powinieneś go odnowić, jeśli chcesz utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa na stronie. Możesz sprawdzić okres ważności certyfikatu, klikając w ikonę kłódeczki w adresie URL, a następnie pole certyfikat.

 

Informacja o terminie ważności certyfikaty SSL


Rodzaje certyfikatów SSL

Kiedy już wiesz czym jest protokół https i jak może wpłynąć na Twoją strategię SEO, warto rozważyć który certyfikat SSL wybrać. Dostosuj go do swoich indywidualnych potrzeb, celów biznesowych, wielkości strony oraz budżetu. Oto kilka głównych rodzajów certyfikatów SSL:

Certyfikaty Domain Validation (DV)

Co to jest certyfikaty SSL typu Domain Validation (DV)? To najprostsze i najszybsze do uzyskania zabezpieczenie strony. Certyfikaty SSL typu Domain Validation (DV) nie dostarczają informacji na temat właściciela certyfikatu. Proces jego wydania polega na potwierdzeniu, że wnioskodawca jest właścicielem domeny, dla której ma być wystawiony certyfikat. Po pomyślnym aktywowaniu certyfikatu DV użytkownicy mogą zauważyć ikonę kłódki wyświetlaną przed adresem domeny w pasku adresu przeglądarki. Obecność tej ikony sygnalizuje, że połączenie ze stroną jest zabezpieczone za pomocą szyfrowania. To podnosi poziom zaufania użytkowników do strony oraz zwiększa jej wiarygodność.

Tego rodzaju certyfikaty SSL sprawdzą się np. do prowadzenia bloga firmowego czy mniejszych stron internetowych, gdzie podstawowe szyfrowanie jest wystarczające dla zagwarantowania bezpieczeństwa danych użytkowników.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

Certyfikaty Organization Validation (OV)

Wydanie certyfikatu Organization Validation (OV) poprzedza bardziej zaawansowana procedura niż w przypadku certyfikatów DV. Jak zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL typu Organization Validation? Proces obejmuje szczegółową weryfikację istnienia i legalności działania Twojej firmy, m.in. na podstawie dokumentów rejestrowych, Twojego dokumentu tożsamości.

Certyfikaty OV są doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwalają zwiększyć zaufanie użytkowników do swojej strony m.in. w zakresie transakcji płatniczych. Koszty uzyskania certyfikatu są przyjazne dla budżetu niewielkich firm.

Certyfikaty Extended Validation (EV)

Co to jest certyfikat SSL typu Extended Validation (EV)? To jedna z najbardziej zaufanych form zabezpieczenia strony. Instytucja Certyfikująca wydaje je tylko po spełnieniu przez firmę bardzo rygorystycznych kryteriów. Służy to potwierdzeniu m.in.:

  • legalności działania firmy,
  • faktycznej i aktywnej działalności firmy,
  • fizycznej lokalizacji firmy.

Cechą charakterystyczną tego rodzaju certyfikatów SSL jest to, że obok ikony kłódeczki w pasku adresu przeglądarki, wyświetla się pełna nazwa firmy. Dzięki temu certyfikaty EV oferują najwyższy poziom zaufania i bezpieczeństwa. Rekomendowane są dla dużych firm działających np. w branży e-commerce, bankowości.

 

Wygląd certyfikatu SSL typu Extended Validation

Certyfikaty Wildcard

Jeśli szukasz pomysłu, jak zabezpieczyć rozbudowaną stronę certyfikatem SSL, wybierz ten typu Wildcard. To idealne rozwiązanie m.in., gdy Twoja strona ma bardzo złożoną strukturę. Umożliwia łatwe i efektywne skalowanie zabezpieczeń, bez konieczności każdorazowego procesu weryfikacji i instalacji nowego certyfikatu dla każdej nowej subdomeny. Dzięki temu, zamiast kupować osobne certyfikaty dla każdej subdomeny, możesz skorzystać z jednego certyfikatu Wildcard, co upraszcza zarządzanie bezpieczeństwem oraz może być bardziej kosztowo efektywne.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


Jak zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL?

Bezpieczeństwo Twojej strony ma duże znaczenie dla komfortu użytkowników. Może też poprawić wyniki pozycjonowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL.

  • Wybierz certyfikat SSL dopasowany do potrzeb Twojej firmy oraz Instytucję certyfikującą. Weź pod uwagę m.in. rozmiar swojego biznesu oraz możliwości finansowe. Możesz uzyskać certyfikaty bezpłatnie lub odpłatnie (w wersji abonamentowej). Dla większości sklepów wystarczy bezpłatna wersja, te płatne są konieczne na przykład dla banków.
  • Wygeneruj żądanie podpisania certyfikatu - na serwerze, na którym hostowana jest Twoja strona, musisz wygenerować żądanie podpisania certyfikatu (CSR). Proces różni się w zależności od systemu zarządzania serwerem, ale zazwyczaj wymaga wprowadzenia informacji o Twojej organizacji i domenie.
  • Prześlij żądanie podpisania certyfikatu do Instytucji certyfikującej, która zweryfikuje Twoje prawo do wykorzystania domeny i wyda certyfikat SSL.
  • Zainstaluj certyfikat SSL na serwerze - proces instalacji różni się w zależności od konfiguracji serwera i dostawcy hostingu Zazwyczaj wymaga umieszczenia plików certyfikatu w odpowiednim miejscu i skonfigurowania serwera, aby używał certyfikatu dla Twojej domeny.
  • Dodaj nowy adres URL do Google Search Console - kiedy już wiesz, jak zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL, wykorzystaj możliwości Google Search Console do oceny wydajności strony. Przejdź do panelu startowego narzędzia i wprowadzić nowe adresy URL zaczynające się od https - zarówno wersję z „www”, jak i bez „www”.
  • Skonfiguruj stałe przekierowanie http na https, aby zagwarantować wszystkim użytkownikom korzystanie z bezpiecznego połączenia. W ten sposób unikniesz także duplikacji treści. Dzięki temu możesz poprawić pozycję Twojej strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Sprawdź, co musisz wiedzieć o przekierowaniach 301 w pozycjonowaniu?
  • Przeprowadź audyt linków przychodzących - implementacja protokołu https zmienia adres Twojej strony internetowej, ale nie ma bezpośredniego wpływu na link building. To oznacza, że linki pozyskane wcześniej mogą nadal kierować użytkowników do Twojej strony przed zainstalowaniem certyfikatu SSL. Dlatego warto przeanalizować profil linków przychodzących przy pomocy specjalistycznych narzędzi, np. Ahrefs, Screaming Frog. Do linków przychodzących możesz zastosować przekierowanie 301 do wersji strony z https lub wykorzystać wtyczkę Redirection dla WordPressa, aby łatwo wdrożyć potrzebne zmiany.
  • Sprawdź stan indeksacji strony w Google Search Console - aby zweryfikować czy i jak certyfikat SSL wpływa na pozycjonowanie Twojej strony w Google, powinieneś przeanalizować linki wewnętrzne w raporcie „Stan”. Gdy wystąpią błędy, zastosuj przekierowanie 301 do adresów URL z https, aby zapewnić spójność i bezpieczeństwo nawigacji na stronie.
  • Testuj i weryfikuj bezpieczeństwo na stronie - po zainstalowaniu certyfikatu SSL, powinieneś systematycznie sprawdzać bezpieczeństwo Twojej strony, aby upewnić się, że działa poprawnie, oraz nie wyświetla ostrzeżeń bezpieczeństwa. Do weryfikacji konfiguracji certyfikatu SSL na stronie możesz skorzystać np. z bezpłatnego narzędzia SSL Labs' SSL Test.

Sprawdź też:

 

Panel narzędzia Google Search Console, gdzie należy dodać adres strony z wdrożonym certyfikatem SSL


Czy protokół https ma wpływ na pozycjonowanie? Podsumowanie

Czy protokół https wpływa na SEO? Google promuje bezpieczeństwo użytkowników, dlatego wdrożenie certyfikaty SSL na stronie może mieć korzystny wpływ na wyniki Twojej strategii pozycjonowania. Pokazaliśmy Ci, czym różnią się protokoły http i https oraz jak zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL. Dlatego jeżeli planujesz rozwijać swoją działalność online oraz chcesz zapewnić bezpieczeństwo danych swoich użytkowników, rozważ implementację protokołu https. Korzystając z naszych wskazówek, możesz umiejętnie przeprowadzić proces zabezpieczenia strony. Dzięki temu masz szansę uniknąć typowych błędów technicznych i zachować dotychczasowe efekty działań SEO.

Czy protokół https wpływa na SEO?
Down arrow

Tak, protokół https ma istotny wpływ na SEO i pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach. Google potwierdziło, że stosowanie protokołu https jest brane pod uwagę jako jeden z czynników rankingowych. Strony wykorzystujące szyfrowanie protokołu https są postrzegane jako bardziej bezpieczne, co może przyczynić się do wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Wdrożenie protokołu https, zwłaszcza z certyfikatem SSL, jest zatem kluczowym krokiem w optymalizacji strony pod kątem lepszego rankingu w Google.

Czym jest protokół https i czym różni się od protokołu http?
Down arrow

Protokół https (Hypertext Transfer Protocol Secure) jest rozszerzeniem bezpiecznej wersji protokołu http, standardowego protokołu wykorzystywanego do przesyłania danych między przeglądarką internetową a stroną internetową. Główna różnica między protokołem http a https polega na zastosowaniu warstwy szyfrowania – SSL (Secure Sockets Layer) lub TLS (Transport Layer Security). Ta dodatkowa warstwa zabezpieczeń chroni przed przechwyceniem i manipulacją przesyłanych danych, zapewniając bezpieczeństwo informacji osobistych i transakcji finansowych użytkowników.

Jak zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL i czy wpływa to na pozycjonowanie strony w Google?
Down arrow

Zabezpieczenie strony certyfikatem SSL jest fundamentalnym krokiem do zapewnienia jej bezpieczeństwa i może pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie w Google. Proces zabezpieczania strony certyfikatem SSL obejmuje kilka etapów, takich jak wybór odpowiedniego typu certyfikatu dla danej strony, zakup certyfikatu od zaufanego wydawcy, a następnie instalacja i konfiguracja certyfikatu na serwerze, na którym hostowana jest strona. Google traktuje protokół https jako sygnał rankingowy, więc strony zabezpieczone certyfikatem SSL mogą uzyskać lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania, co przyczynia się do poprawy SEO.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.7
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 90 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Zamów 100% bezpłatny audyt + ebook
Umów się na 100% bezpłatny audyt Twojej strony + otrzymaj darmowy ebook "LinkedIn: tajniki skutecznego budowania marki"
Wyślij zapytanie
Wyślij
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Czy protokół https ma wpływ na pozycjonowanie?

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ