10 sygnałów, że potrzebujesz doradztwa marketingowego

10 sygnalow ze potrzebujesz doradztwa marketingowego
Spis treści

• Nie wiesz, jak przygotować strategię marketingową firmy

• Nie masz doświadczenia w przygotowywaniu strategii marketingowej

• Nie potrafisz określić mocnych i słabych stron swojego biznesu

• Twoje dotychczasowe działania marketingowe nie przynoszą efektów

• Nie wykorzystujesz potencjału marketingu swojej firmy

• Potrzebujesz wzmocnić konkretny obszar w swojej firmie

• Tworzysz treści niedostosowane do potrzeb odbiorców

• Lubisz prowadzić biznes, ale strategiczne planowanie nie jest Twoją mocną stroną

• Nie potrafisz stworzyć długoterminowej strategii marketingu

• Masz problem z analizą wyników marketingowych

• Podsumowanie

Prowadzisz biznes online, ale Twoja strategia marketingowa nie przynosi oczekiwanych efektów? Jeśli chcesz to naprawić, rozważ skorzystanie ze wsparcia doradztwa marketingowego! To usługa, która pomaga firmom w efektywnym zarządzaniu ich działaniami promocyjnymi i sprzedażowymi. Podpowiemy Ci, kiedy warto skorzystać z doradztwa marketingowego i jak może to przyczynić się do wzrostu efektywności Twojego biznesu.

Z artykułu dowiesz się:

 • kiedy skorzystać z pomocy doradztwa marketingowego,
 • czym jest doradztwo marketingowe i jak może wesprzeć rozwój Twojej firmy,
 • dlaczego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, by poprawić wyniki marketingowe firmy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

1. Nie wiesz, jak przygotować strategię marketingową firmy

Kiedy zaczynasz rozkręcać swój biznes online, często nie wiesz, jak przygotować strategię marketingową. Możesz nie zdawać sobie sprawy z potencjalnych ryzyk i wyzwań w Twojej branży. Jak doradztwo marketingowe może pomóc Twoje firmie już na starcie? Specjaliści mogą wesprzeć Cię m.in. w:

 • analizie konkurencji i rynku, aby określić kierunek Twoich działań oraz ocenić zapotrzebowanie na produkt lub usługę; proces będzie obejmował m.in. analizę trendów branżowych, grupy docelowej (zachowań, preferencji itp.),
 • opracowaniu strategii marketingowej Twojej firmy, która będzie dostosowana do specyfiki Twojego produktu i rynku; to może obejmować m.in. wybór odpowiednich kanałów promocji, planowanie kampanii reklamowych, ustalanie cen oraz strategie wprowadzania produktu na rynek,
 • minimalizowaniu ryzyka biznesowego - dzięki doświadczeniu i wiedzy eksperckiej, konsultant pomoże Ci uniknąć typowych pułapek i błędów w marketingu internetowym, które mogą kosztować nową firmę wiele czasu i pieniędzy; to szczególnie ważne, gdy wchodzisz na rynek i chcesz budować zaufanie klientów oraz zachęcić ich do poznania Twojej marki,
 • zwiększeniu efektywności analizy - jeśli zastanawiasz się, czym jest doradztwo marketingowe, to jednym z aspektów jego działalności jest wsparcie analityczne; specjaliści mogą zaproponować sprawdzone metody monitorowania i analizy wyników działań marketingowych; to pozwoli na bieżące dostosowywanie strategii w odpowiedzi na reakcje rynku i zachowania klientów,
 • implementowaniu strategii - oprócz planowania, konsultanci zewnętrzni mogą pomóc we wdrażaniu działań; może to obejmować m.in. wsparcie przy tworzeniu treści, przygotowaniu SEO technicznego, zarządzaniu kampaniami reklamowymi, czy optymalizacji działań, np. optymalizacji strategii SEO.

 

2. Nie masz doświadczenia w przygotowywaniu strategii marketingowej

Jeśli zastanawiasz się kiedy skorzystać z doradztwa marketingowego, to wyraźnym sygnałem jest Twój brak doświadczania w planowaniu marketingu. Brak umiejętności analizy czy określania kierunku działań może obniżać efektywność Twojego biznesplanu. Prawdopodobnie realizujesz pewne założenia, jednak nie przynoszą wyników. Przyczyną może być to, że kierujesz się niewłaściwymi wytycznymi lub nieumiejętnie interpretujesz dane.

Chcesz wiedzieć, jak doradztwo marketingowe może pomóc Twojej firmie? Przy wsparciu profesjonalistów przygotowujesz odpowiedni plan marketingu. Specjaliści podzielą się swoim doświadczeniem w prowadzeniu działań w różnych branżach i obszarach marketingu internetowego, m.in. SEO, ruchu płatnego. Wskażą najlepsze metody, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Skupią się na najbardziej obiecujących obszarach, maksymalizując prawdopodobieństwo sukcesu. To pokazuje, czym jest doradztwo marketingowe i jak może pomóc Ci zrozumieć różne aspekty marketingu. Dzięki profesjonalnemu wsparciu będziesz mógł stworzyć strategię marketingową dopasowaną do unikalnych potrzeb Twojej firmy. To pozwala m.in.:

 • wyeliminować nieskuteczne działania,
 • zmniejszać ryzyko marnowania zasobów,
 • skoncentrować działania na obszarach o największym potencjale,
 • zwiększyć szanse na zyski.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

3. Nie potrafisz określić mocnych i słabych stron swojego biznesu

Skuteczna strategia marketingowa opiera się m.in. na dokładnym przeanalizowaniu mocnych i słabych stron swojego biznesu. Dzięki temu lepiej zrozumiesz obecną sytuację swojej firmy oraz efektywnie zaplanujesz przyszłe działania marketingowe. Dlatego jeśli rozważasz, kiedy skorzystać z doradztwa marketingowego, to warto to zrobić, jeśli masz problem ze zdefiniowaniem charakteru i potrzeb swojej działalności. Jak doradztwo marketingowe może pomóc Twojej firmie? Specjaliści m.in.:

 • przeanalizują profil firmy i ocenią, w jakich obszarach wyróżnia się na tle konkurencji, a gdzie wymaga zoptymalizowania; mocnymi stronami Twojego biznesu mogą być np. unikalne produkty w ofercie, lojalność klientów, silna pozycja marki; profesjonaliści pomogą zdefiniować Twoje słabe strony, czyli elementy, które ograniczają Twoją działalność i nie pozwalają Ci się rozwijać, np. ograniczone zasoby, brak różnorodności w ofercie, niska jakość contentu,
 • przygotują unikalną strategię marketingową - to czym jest doradztwo marketingowe, to kompleksowe wsparcie m.in. w analizie i planowaniu działań; eksperci pomogą Ci zrozumieć potrzeby Twojej firmy oraz czynniki zewnętrzne, np. poziom konkurencji, trendy konsumenckie, nowinki technologiczne, które możesz wykorzystać na swoją korzyść; opracują indywidualną strategię działań; dzięki temu będziesz mógł lepiej dostosować profil swojej działalności do wymagań rynku i zwiększysz szanse na sukces,
 • zaimplementują odpowiednie strategie działań - agencja konsultingu marketingowego dysponuje odpowiednimi narzędziami, by pomóc Ci wdrożyć spersonalizowaną strategię działań; może wesprzeć Cię na każdym etapie działań, by Twoja strategia odpowiadała poszczególnym etapom customer journey; to może przyczynić się do zwiększenia współczynnika konwersji i ogólnej poprawy efektywności marketingowej Twojej firmy;
 • zadbają o systematyczną analizę działań - po opracowaniu strategii ważne jest, aby monitorować skuteczność działań; doradztwo marketingowe może pomóc Ci w ustawieniu odpowiednich wskaźników efektywności (m.in. ruchu na stronie, konwersji) i ich regularnym analizowaniu; to pomoże na bieżąco obserwować wyniki oraz dostosować strategię do potrzeb rynku; dzięki temu będziesz mógł maksymalizować skuteczność swoich działań.

 

4. Twoje dotychczasowe działania marketingowe nie przynoszą efektów

Kiedy powinieneś skorzystać z doradztwa marketingowego? Kiedy czujesz, że Twoja strategia marketingu internetowego nie przynosi oczekiwanych efektów i zmierza w niewłaściwym kierunku. Niepewność może wynikać z wielu przyczyn, m.in.:

 • braku widocznych efektów obecnych działań,
 • wyboru nieodpowiednich kanałów komunikacji,
 • niezrozumieniu potrzeb i oczekiwań grupy docelowej.

Jeśli eksperymentowałeś z wieloma strategiami, które okazały się nieskuteczne i pochłonęły Twój budżet, to wskazuje poważny problem. Jak doradztwo marketingowe może pomóc Twojej firmie? Specjaliści przeprowadzą audyt Twojej firmy. Zdefiniują przyczyny problemów i zaoferują nowe, efektywne strategie działań. Kompleksowa analiza Twojej firmy pozwoli im zrozumieć jej specyfikę oraz oczekiwania klientów. Dzięki temu będą w stanie przygotować dla Ciebie indywidualną strategię działań, dopasowaną do Twoich celów biznesowych.

Eksperci konsultingu marketingowego dostarczą Ci cennych wskazówek, które mogą wzmocnić Twoje działania analityczne. Wykorzystując specjalistyczne narzędzia, np. Google Analytics 4, Google Search Console, będą w stanie ustawiać odpowiednie parametry i wskaźniki. To zwiększy efektywność Twoich działań i pozwoli na bieżąco wprowadzać niezbędne optymalizacje. Dzięki współpracy z ekspertami doradztwa marketingowego zwiększysz przejrzystość strategii marketingu firmy oraz precyzyjniej określisz kolejne kroki. To może systematycznie przybliżać Cię do osiągnięcia oczekiwanych celów.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

5. Nie wykorzystujesz potencjału marketingu swojej firmy

Czy prowadzisz intensywne działania marketingowe w konkretnym kanale, ale nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów? Prawdopodobnie nie wykorzystujesz potencjału marketingu swojej firmy! To kolejny sygnał, by dowiedzieć się, czym jest doradztwo marketingowe i jak może wesprzeć Twój biznes.

Marketing online to przemyślana i kompleksowa strategia, która ma wspierać realizację Twoich celów, np. wzrost sprzedaży, zwiększanie świadomości marki, budowanie obecności marki online. Powinna być zróżnicowana, dopasowana do potrzeb Twojej grupy docelowej oraz uwzględniać dynamikę zmian rynku. To oznacza, że raz przyjęte założenia marketingowe, nie muszę pozostać aktualne przez cały czas. Jeśli nie będziesz optymalizował swojej strategii i różnicował kanałów promocji, możesz hamować rozwój biznesu.

W takiej sytuacji warto dowiedzieć się, jak doradztwo marketingowe może pomóc Twojej firmie. Eksperci pomogą Ci zidentyfikować niewykorzystane obszary Twojej firmy. Zaproponują nowe perspektywy rozwoju odpowiadające trendom i preferencjom klientów. Przeprowadzą analizę grupy docelowej, np. w narzędziu Google Analytics 4, by dokładnie poznać ich profil demograficzny (wiek, płeć, lokalizacje, język itp.). Określą też preferowane przez nich kanały kontaktu z marką (organiczne, płatne itp.), technologie, by zaplanować unikalną strategię promocyjną firmy.

Dzięki temu specjaliści pomogą Ci zadbać o personalizację przekazu. W ten sposób będziesz mógł zwiększyć szanse na interakcję i zachęcić klientów do konwersji. Kompleksowa analiza profili klientów pomaga także dotrzeć do nowych użytkowników i zwiększyć zasięg marki. To z kolei może pomóc przełamać istniejące bariery i stymulować dalszy i stabilny wzrost Twojego biznesu.

Jak jeszcze doradztwo marketingowe może pomóc rozwijać Twoją firmę? Profesjonaliści stworzą dla Ciebie zróżnicowaną strategię marketingową, która może poprawić Twoją pozycję na rynku. Pomogą Ci m.in. zbudować efektywne pozycjonowanie. W czasie oczekiwania na efekty SEO mogą zaproponować prowadzenie działań w innych kanałach. Wykorzystają potencjał kampanii Google Ads, by szybko wypromować określone towary i przyciągnąć na stronę klientów zorientowanych na zakup. Podkręcą Twoją strategię dzięki działaniom promocyjnym w social mediach. W zależności od profilu Twojej firmy oraz potrzeb klientów mogą przygotować świeże i unikalne m.in. kampanie Facebook Ads, TikTok Ads czy LinkedIn Ads. Dzięki temu Twoja marka może stać się rozpoznawalna wśród zróżnicowanej grupy odbiorców. To zwiększa prawdopodobieństwo lepszego zwrotu z inwestycji (ROI).

Sprawdź też:

 

6. Potrzebujesz wzmocnić konkretny obszar w swojej firmie

Często prowadząc biznes online, zależy Ci na wzmocnieniu konkretnego obszaru swojej działalności. Twój ogólny plan marketingowy działa, ale nie masz pomysłu jak zwiększyć jego efektywność. To sygnał, by dowiedzieć się, jak doradztwo marketingowe może pomóc Twojej firmie. Korzystając z usług profesjonalistów, możesz m.in. uzyskać:

 • profesjonalne wsparcie marketingowe - specjaliści mogą zaoferować Ci sprawdzone metody i strategie, które są dostosowane do specyfiki danego obszaru Twojej działalności; dzięki temu wzmocnisz obszary, które są dla Ciebie teraz ważne, a jednocześnie utrzymasz skuteczność dotychczasowych działań,
 • obiektywną perspektywę - zewnętrzny konsultant może spojrzeć na Twoją firmę z nowej perspektywy; to pozwala na identyfikację potencjalnych problemów, które mogły utrudniać realizację Twojego konkretnego celu; dzięki temu otrzymasz wskazówki dotyczące nowych możliwości działań i poprawisz ich efektywność,
 • wskazówki optymalizacji strategii - to zwiększa ogólną efektywność planu marketingowego; zewnętrzni konsultanci przeanalizują, m.in. czy rzeczywiście powinieneś prowadzić działania w wybranym obszarze, czy warto skoncentrować się na innym kanale; zaproponują odpowiednie strategie, które zwiększą efektywność Twoich działań, niż zamierzałeś, poprawić jakość działań; dzięki temu będziesz mógł lepiej wykorzystać swój budżet oraz zwiększyć szanse na zyski,
 • rekomendacje dotyczące najnowszych trendów - to ważny aspekt, który pokaże Ci, jak doradztwo marketingowe może pomóc firmie, zapoznając Cię z najnowszymi trendami i aktualizacjami, np. czym jest uczenie maszynowe, jak działa algorytm LinkedIn; dzięki temu będziesz mógł odświeżyć swoją strategię i efektywniej dotrzeć do swoich klientów,
 • wsparcie w realizacji celów - jeśli masz konkretne cele, np. generowanie leadów, wzmocnienie zaangażowania klientów; eksperci doradztwa marketingowego mogą pomóc Ci w opracowaniu i wdrożeniu skutecznych kampanii i inicjatyw, które pozwolą osiągnąć te cele,
 • czas na rozwijanie biznesu - współpraca z doradcami marketingowymi pozwala skoncentrować się na tym, co robisz najlepiej, podczas gdy specjaliści zajmują się strategiami marketingowymi.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

7. Tworzysz treści niedostosowane do potrzeb odbiorców

Podstawą efektywnych działań online jest m.in. przemyślany content marketing. To, w jaki sposób komunikujesz się ze swoimi klientami, ma ogromne znaczenie dla ich komfortu oraz prezentacji Twojej marki. Kiedy powinieneś skorzystać z doradztwa marketingowego? Wtedy, gdy mimo aktywnego tworzenia contentu, nie przyciąga on klientów na stronę lub nie generuje ich zaangażowania. To sygnał, że Twoja strategia może być np. niedopasowana do oczekiwań Twoich klientów lub aktualnych trendów. Oczywiście powinieneś dostosowywać Twoją strategię marketingu treści do potrzeb algorytmów Google, by ułatwiać robotom proces indeksowania oraz dbać o swoją widoczność w SERP. Jednak koncentrowanie się wyłącznie na potrzebach botów, może obniżyć efektywność działań.

Jak doradztwo marketingowe może pomóc wzmocnić content Twojej firmy? Dzięki wsparciu profesjonalistów możesz m.in.:

 • lepiej zrozumieć swoich klientów - konsultacji pomogą Ci dokładnie przeanalizować klientów w specjalistycznych narzędziach, np. Google Analytics 4, Facebook Insights; ocenią ich preferencje, aktywność, zachowania na stronie, oczekiwania wobec formatu treści, języka itp.; dzięki temu łatwiej przygotujesz przekaz, który trafi do Twojej grupy docelowej oraz wzmocni ich zaangażowanie,
 • poprawić jakość przekazu - jeśli chcesz zainteresować klientów, powinieneś pokazywać swoją unikalność i autentyczność; konsultanci mogą pomóc w opracowaniu narracji marki, który będzie podkreślał wartości firmy; to ma ogromne znaczenie w nawiązywaniu głębokich relacji z klientami; pomaga też kształtować autorytet i wizerunek marki,
 • tworzyć wartościowe treści - to czym jest dla Ciebie doradztwo marketingowe, przejawia się m.in. w kompleksowej pomocy w przygotowaniu treści; specjaliści wskażą Ci m.in. jak zrobić dobry research słów kluczowych i optymalizować treści, by dostarczały użytkownikom wartości i poprawiały Twoją widoczność; eksperci zaproponują jaki rodzaj treści najbardziej zainteresuje odbiorów, np. treści blogowe, treści interaktywne i jak je wpleść w Twoją ogólną strategię marketingową; mogą też poprawić jakość opisów produktów, by zachęcały do konwersji.
 • dostosować treści do zmieniających się trendów - specjaliści konsultingu marketingowego są na bieżąco z najnowszymi trendami i nowinkami technologicznymi; mogą pomóc Ci optymalizować content za pomocą np. narzędzi AI, czy szukać inspiracji do tworzenia treści, np. w narzędziu Google Trends; dzięki temu Twoje treści będą świeże i dopasowane do aktualnych potrzeb odbiorców,
 • monitorować skuteczność treści, np. w narzędziu Ahrefs, i optymalizować je na podstawie zebranych danych; dzięki temu dowiesz się m.in. jak poprawić jakość swoich treści lub wykorzystać recykling treści w swojej strategii marketingowej.

Przeczytaj też:

 

8. Lubisz prowadzić biznes, ale strategiczne planowanie nie jest Twoją mocną stroną

Kiedy warto skorzystać z doradztwa marketingowego? Gdy lubisz prowadzić swoją firmę, ale masz problem ze strategicznym planowaniem działań. Pasja w prowadzeniu biznesu online jest ważna, ponieważ pomaga budować pozytywny wizerunek firmy. Jednak może okazać się niewystarczająca, kiedy chcesz zaistnieć na rynku i wyprzedzić konkurencję. Jeśli nie potrafisz samodzielnie opracować strategii marketingowej, może to spowodować m.in.:

 • zakłócenie przejrzystości i skuteczności komunikacji z klientami,
 • dostarczanie zbyt wielu lub niewłaściwych bodźców, które mogą zdezorientować i rozpraszać klientów,
 • błędy w analizie wyników, które mogą prowadzić do tworzenia nieefektywnych działań i przepalania budżetu.

Chcesz wiedzieć, jak doradztwo marketingowe może pomóc Twojej firmie rozwiązać ten problem? Eksperci konsultingu marketingowego wykorzystają wiedzę i doświadczenie, by pomóc Ci przekształceniu entuzjazm w skuteczne strategie marketingowe. Przeanalizują Twoją konkurencję w specjalistycznych narzędziach, np. Senuto. Dzięki temu poznają specyfikę Twojej branży. Zweryfikują skuteczność Twoich dotychczasowych działań, by określić obszary wymagające optymalizacji. Zaproponują rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojego biznesu oraz klientów. To może poprawić efektywność Twojej strategii.

Analiza konkurencji w Senuto

 

9. Nie potrafisz stworzyć długoterminowej strategii marketingu

Bardzo ważnym elementem działań marketingowych jest zaplanowanie długofalowej strategii marketingowej. To wymaga starannego przemyślenia swoich potrzeb i uwzględnienia wielu okoliczności (trendów, specyfiki branży itp.). Zastanawiasz się, jak doradztwo marketingowego może pomóc Twojej firmie w tym aspekcie? Profesjonalne wsparcie może zapewnić m.in.:

 • Lepszą koordynację działań - planowanie z wyprzedzeniem pozwala na skoordynowanie różnych działań marketingowych. Eksperci konsultingu marketingowego wiedzą, jak sprawić, by wzajemnie się uzupełniały i wspierały Twoją strategię. Będą we właściwym momencie dostosowywać strategię do bieżących trendów i potrzeb klientów. Przykładowo mogą pomóc Ci opracować kalendarz treści, by z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować się na prowadzenie kampanii sezonowych.
 • Optymalizację budżetu - strategiczne planowanie pozwala na efektywniejsze wykorzystanie budżetu marketingowego. Dzięki wsparciu profesjonalistów będziesz wiedzieć, m.in. jak ustalać i optymalizować stawki Google, jak planować swoje wydatki. W ten sposób efektywnie wykorzystasz swoje środki finansowe oraz zadbasz o swoje zyski.
 • Spójność w komunikacji - jeśli zastanawiasz się, kiedy skorzystać z doradztwa marketingowego, to przeanalizuj narrację marki. Specjaliści pomogą Ci zaplanować i optymalizować przekaz tak, aby zachować jego spójność w różnych kanałach komunikacji. Wtedy Twoje cele mogą być łatwiejsze do osiągnięcia. To pomaga też budować wizerunek marki.

Zaplanowanie strategii marketingowej z wyprzedzeniem, przy wsparciu konsultingu marketingowego, pozwoli Ci na lepszą organizację działań. W ten sposób będziesz mógł realizować swoją pasję do prowadzenia biznesu, efektywnie zarządzać budżetem i zasobami, a także elastycznie reagować na zmiany rynkowe.

 

10. Masz problem z analizą wyników marketingowych

Bardzo ważną kwestią dla prowadzenia biznesu jest regularne monitorowanie wyników i systematyczne optymalizowanie kampanii marketingowych na ich podstawie. To pomaga zapewnić skuteczność marketingu firmy. Dlatego jeśli masz problem z analizą wyników lub nie wiesz, jak ją dobrze przeprowadzić, to znak, kiedy warto skorzystać z doradztwa marketingowego. Weź pod uwagę, że dynamika zmian rynku jest ogromna. Dlatego wsparcie profesjonalnego zespołu jest ważne, by m.in. szybko i umiejętnie reagować na zmieniające się warunki i preferencje klientów. Oto jak m.in. doradztwo marketingowe może pomóc Twojej firmie w skutecznej analizie działań marketingowych:

 • zapewni dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych, które umożliwiają szczegółowe śledzenie wyników kampanii; specjaliści pokażą Ci, czym jest doradztwo marketingowe, ustawiając odpowiednie parametry śledzenia; dzięki temu analiza będzie efektywniejsza, a Ty nie zmarnujesz czasu i pieniędzy;
 • przedstawi ekspercką analizę danych - specjaliści z konsultingu marketingowego mają odpowiedni poziom wiedzy, umiejętności i doświadczenia w interpretacji danych; to pozwala im zrozumieć, co działa a co nie w Twoich kampaniach oraz specyfikę Twojej branży; dlatego mogą m.in. szybko identyfikować trendy, problemy oraz szanse, co jest kluczowe dla optymalizacji kampanii marketingowych,
 • zoptymalizuje kampanie na podstawie wszechstronnej analizy danych, by lepiej odpowiadały na potrzeby i zachowania użytkowników; to zindywidualizowany proces, który może obejmować zmiany np. w reklamie tekstowej, segmentacji odbiorców, sposobie inwestowania pieniędzy, a także wyborze kanałów sprzedażowych; systematyczna optymalizacja pomaga w osiąganiu coraz lepszych wyników; to przekłada się m.in. na wzrost ruchu, świadomości marki i liczby klientów,
 • przeprowadzi testy A/B - świetny sposobem na to, jak doradztwo marketingowego może pomóc Twojej firmie, jest eksperymentowanie z różnymi wersjami elementów kampanii marketingowych; eksperci mogą sprawdzać np. jakość landing page’a (strony docelowej), CTA, tekstu reklamowego; to pozwoli im zrozumieć, która wersja najbardziej odpowiada Twoim klientem i przyniesie najlepsze efekty.
 • przedstawi raporty z analizy wyników - regularne raporty i analizy wyników są standardem obowiązującym w konsultingu marketingowym; pokazują efektywność obecnych działań, a także informują o możliwych kierunkach dalszych działań; szybkie dostosowywanie się do zmieniającego się rynku i preferencji klientów na podstawie raportów, może dać Twojej firmie przewagę nad konkurencją, która nie reaguje tak dynamicznie.
 • zoptymalizuje budżet - podejmowanie decyzji opartych na danych pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie budżetu marketingowego, minimalizując inwestowanie środków pieniężnych w nieskuteczne działania.

 

10 sygnałów, że potrzebujesz doradztwa marketingowego. Podsumowanie

Czym jest doradztwo marketingowe? To nieocenione wsparcie przy budowaniu i optymalizowaniu strategii marketingowej firmy. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę sygnałów, które wskazują, kiedy warto skorzystać z doradztwa marketingowego. Jeśli zauważysz, że Twoje działania marketingowe z jakiegoś powodu nie przynoszą oczekiwanych efektów, rozważ nawiązanie współpracy z agencją konsultingu marketingowego. Profesjonaliści pomogą Ci m.in. zidentyfikować słabe punkty w Twoich obecnych strategiach i zaproponują skuteczne rozwiązania. Dzięki temu Twoja firma może zwiększyć swoją widoczność oraz poprawić efektywność swoich działań marketingowych.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Czym jest doradztwo marketingowe?
Down arrow

Doradztwo marketingowe to profesjonalna usługa, która polega na analizowaniu obecnych strategii marketingowych firmy i proponowaniu usprawnień. Doradcy marketingowi wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie, aby pomóc firmom zwiększyć skuteczność ich działań promocyjnych, dostosowując strategie do aktualnych trendów rynkowych i potrzeb klienta.

Kiedy skorzystać z doradztwa marketingowego?
Down arrow

Z doradztwa marketingowego warto skorzystać, gdy zauważasz, że Twoje obecne strategie marketingowe nie przynoszą oczekiwanych wyników, jak np. niska konwersja czy słaba widoczność marki w mediach. Jest to również wskazane, gdy Twoja firma wchodzi na nowy rynek lub wprowadza nowy produkt i potrzebuje skutecznej strategii promocyjnej.

Jak doradztwo marketingowe pomoże pomóc firmie?
Down arrow

Doradztwo marketingowe pomoże firmie poprzez dostosowanie i optymalizację strategii marketingowych do bieżących warunków rynkowych oraz potrzeb i oczekiwań klientów. Profesjonalni doradcy mogą zidentyfikować nieefektywne działania, zasugerować nowe kierunki działań promocyjnych, a także wprowadzić narzędzia i metody, które zwiększą widoczność firmy, poprawią zaangażowanie klientów i ostatecznie przyczynią się do wzrostu sprzedaży.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
10 sygnałów, że potrzebujesz doradztwa marketingowego
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ