Co to jest Pirat?

pirat

Google nie bez powodu jest najpopularniejszą wyszukiwarką. Cały czas jest optymalizowana i dostosowywana do potrzeb użytkowników. Pirat to jedna z aktualizacji algorytmu wyszukiwania Google, wprowadzona w celu ograniczenia widoczności stron zawierających treści pirackie w wynikach wyszukiwania.


Definicja aktualizacji Pirat

Aktualizacja Pirat jest specjalnym algorytmem Google, który identyfikuje strony internetowe, na których znajdują się treści pirackie lub naruszające prawa autorskie. Google dąży do tego, aby wyniki wyszukiwania były jak najbardziej odpowiednie i wartościowe dla użytkowników, dlatego też penalizuje strony, które łamią prawa autorskie i udostępniają nielegalne treści.


Cele aktualizacji Pirat

Głównym celem aktualizacji Pirat jest ograniczenie widoczności stron z treściami pirackimi w wynikach wyszukiwania. Google dąży do tego, aby użytkownicy otrzymywali wyniki wyszukiwania, które są legalne, bezpieczne i zgodne z prawem autorskim. Poprzez penalizację stron pirackich, Google stara się promować zgodne z prawem treści i chronić prawa twórców. Algorytm analizuje treści na stronach i identyfikuje te, które naruszają prawa autorskie. Strony udostępniające nielegalne treści są karane przez Google poprzez obniżanie ich pozycji w wynikach wyszukiwania lub całkowite wykluczenie z wyników.


W jaki sposób działa aktualizacja Pirat?

Aktualizacja Pirat działa na podstawie różnych czynników i kryteriów oceny jakości stron. Algorytm analizuje treści stron internetowych pod kątem naruszeń praw autorskich i udostępniania treści pirackich. Google bierze pod uwagę wiele czynników podczas oceny stron, należą do nich między innymi:

 • unikalność treści,
 • jakość źródeł,
 • reputacja strony
 • linkowanie z innych wiarygodnych stron.

Strony, na których znajdują się treści pirackie, mają tendencję do obniżania swojej pozycji w wynikach wyszukiwania lub są całkowicie wykluczane z wyników.

Algorytm Pirat stale analizuje i monitoruje treści na stronach internetowych, aby wykryć potencjalne naruszenia praw autorskich. Działa on w sposób automatyczny, skanując setki tysięcy stron i identyfikując te, które łamią prawa autorskie. Jest to ciągły proces, który ma na celu utrzymanie jak najwyższej jakości wyników wyszukiwania, eliminując strony pirackie.


Skutki dla stron z treściami pirackimi

Strony, które udostępniają treści pirackie, ponoszą skutki w wynikach wyszukiwania po wprowadzeniu aktualizacji Pirat. Ich widoczność w wynikach wyszukiwania może znacznie się obniżyć, co prowadzi do spadku ruchu na stronie i utraty potencjalnych użytkowników. Strony te są karane za naruszenie praw autorskich i niezgodne z prawem działania.


Wskazówki dla właścicieli stron

Aby uniknąć negatywnych skutków aktualizacji Pirat, właściciele stron powinni przestrzegać kilku wskazówek:

 • Unikanie treści pirackich - podstawową zasadą jest nie udostępnianie na stronie treści, które naruszają prawa autorskie. Należy upewnić się, że treści na twojej stronie są legalne, oryginalne i zgodne z prawem.
 • Usuwanie treści pirackie - jeśli na stronie znajdują się treści pirackie, należy je natychmiast usunąć. Usuwanie nielegalnych treści to krok w kierunku zgodności z prawem autorskim i uniknięcia kary od Google.
 • Tworzenie wartościowych treści - najlepiej skupić się na tworzeniu wartościowych treści, które są unikalne i oryginalne. Dobrej jakości treści są bardziej atrakcyjne dla użytkowników i nie wymagają łamania praw autorskich.
 • Monitorowanie strony - warto regularnie sprawdzać stronę pod kątem treści pirackich i monitorować jej jakość. Po znalezieniu nielegalne treści, należy je jak najszybciej usunąć i upewnij się, że strona jest już zgodna z prawem.


Co zrobić, gdy strona zostanie ukarana przez algorytm Pirat?

Jeśli strona zostanie ukarana przez algorytm Pirat i jej widoczność w wynikach wyszukiwania zostanie obniżona lub zostanie wykluczona z wyników, istnieją kroki, które można podjąć w celu poprawy sytuacji:

 1. Zidentyfikuj problem: Sprawdź, dlaczego twoja strona została ukarana przez algorytm Pirat. Czy zawierała treści pirackie? Czy była zaangażowana w łamanie praw autorskich? Zrozumienie przyczyny pomoże w podjęciu odpowiednich działań naprawczych.
 2. Usuń treści pirackie: Jeśli na stronie znajdują się treści pirackie, natychmiast je usuń. Usunięcie wszystkich nielegalnych treści z witryny jest kluczowe dla odzyskania zaufania Google.
 3. Popraw treści: Skoncentruj się na tworzeniu oryginalnych i wartościowych treści, które są zgodne z prawem autorskim. Unikaj treści pirackich i dbaj o ich jakość, aby zyskać ponownie zaufanie Google.
 4. Zwróć się o pomoc: Jeśli nie jesteś pewien, dlaczego twoja strona została ukarana przez algorytm Pirat i jak ją poprawić, warto skonsultować się z ekspertami SEO lub agencją specjalizującą się w optymalizacji stron. Mogą oni zidentyfikować problemy i zaproponować strategie naprawcze.
 5. Prześlij wniosek o ponowne przeglądanie strony: Gdy już naprawisz problemy związane z treściami pirackimi, możesz złożyć wniosek o ponowne przeglądanie strony przez Google. Upewnij się, że usunąłeś wszelkie treści naruszające prawa autorskie i udowodnij, że twoja strona jest zgodna z zasadami i standardami Google.

Ważne jest, aby pamiętać, że proces naprawczy może zająć czas. Należy wykazać cierpliwość i kontynuować prace nad poprawą jakości treści i zgodności z prawem autorskim.


Podsumowanie

Aktualizacja Pirat jest ważnym krokiem Google w walce z piractwem i ochronie praw autorskich. Poprzez ograniczanie widoczności stron z treściami pirackimi, Google dąży do promowania wartościowych treści zgodnych z prawem autorskim. Właściciele stron powinni unikać treści pirackich i skupić się na tworzeniu wartościowych treści, które przyciągają użytkowników i są zgodne z prawem. Monitorowanie treści na stronie oraz dbanie o zgodność z prawem autorskim są kluczowe dla uniknięcia negatywnych skutków aktualizacji Pirat.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest Pirat?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ