Jak reklamować usługi finansowe w internecie?

jak reklamowac uslugi finansowe
Spis treści

• Wyzwania związane z promowaniem usług finansowych

• Jak promować usługi finansowe wykorzystując SEO?

• Jak reklamować usługi finansowe na rynku lokalnym?

• Jak promować usługi finansowe wykorzystując Google Ads?

• Jak reklamować usługi finansowe? Działania SXO

• Jak reklamować usługi finansowe w mediach społecznościowych?

• Podsumowanie

Prowadzisz biuro związane z usługami finansowymi i nie wiesz, jak zdobyć klientów? Dobrze zrealizowana strategia reklamowa pomoże Ci dotrzeć do nowej grupy odbiorców, zwiększyć widoczność firmy w sieci, a także zwiększyć współczynnik konwersji. Sprawdź, jak skutecznie reklamować usługi finansowe i jakie kanały wykorzystać.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Wyzwania związane z promowaniem usług finansowych

Czy promowanie doradztwa finansowego lub podatkowego w internecie jest sprawą prostą? Niekoniecznie - można na swojej drodze spotkać wiele przeszkód. Warto mieć świadomość wyzwań, aby zaplanować skuteczny plan działania, który pozwoli sobie z nimi poradzić.

Trudna tematyka branży finansowej - Twoja strona internetowa wymaga jakościowej treści przede wszystkim w kwestii opisania usług i przedstawienia firmy, ale dodatkowo zawsze polecamy prowadzenie tematycznego bloga. Prowadzenie bloga jest świetnym sposobem na przyciągnięcie nowych odbiorców i budowanie wizerunku eksperta, jednak bardzo ważne jest, aby w tym zakresie współpracować z profesjonalnym copywriterem. Przy pisaniu tekstu o usługach finansowych i podatkowych istotne jest, żeby autor nie tylko rozumiał o czym pisze, ale również potrafił wyjaśnić te kwestie osobom niezwiązanym z branżą. Szukaj copywriterów z doświadczeniem, wiedzą i tak zwanym lekkim piórem.

Budowa wizerunku eksperta od finansów - kolejną bardzo ważną kwestią jest to, by wiedzieć, jak budować wizerunek eksperta w kwestii finansów. Jest to skomplikowana branża i ludzie są bardzo nieufni i ostrożni w kwestii tego, by powierzyć komuś decyzje związane z ich finansami. Twoim zadaniem jest przedstawienie siebie jako osoby, która doskonale wie o czym mówi i jest godna zaufania.

Dobór grupy odbiorców - do kogo chcesz skierować reklamę swoich usług? To bardzo ważne, aby skutecznie określić grupę odbiorców, która da Ci największy potencjał na konwersję. W tym celu konieczna jest szczegółowa analiza rynku, która pomoże Ci zaplanować skuteczną strategię marketingową dla promowania swoich usług finansowych.

Uświadomienie odbiorcom potrzeby skorzystania z usługi - nie wszystkie osoby są świadome tego, że dobrym rozwiązaniem dla nich by było skorzystanie z usługi doradztwa finansowego. Musisz znaleźć sposób na to, by tę potrzebę w nich wzbudzić. Ważne jest jednak, by być przy tym jednocześnie skutecznym i nienachalnym.


Jak promować usługi finansowe wykorzystując SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z popularniejszych sposobów na to, jak skutecznie reklamować swoje usługi w internecie. Jednak istotne jest przy tym to, obrać odpowiednią strategię SEO do swojej oferty. W jaki sposób pozycjonujemy strony związane z usługami finansowymi, jako agencja widoczni? Poniżej przedstawimy strategię, którą warto zrealizować krok po kroku.

Nie wiesz, jaka reklama najlepiej wypromuje Twoją firmę?


Audyt SEO dla strony dotyczącej usług finansowych

Jednym z ważnych elementów dotyczących pozycjonowania strony internetowej jest wykonanie kompleksowego audytu strony - musisz wiedzieć z jakim zapleczem zaczynasz swoją pracę. Ważne jest zweryfikowanie wielu różnych elementów, które składają się na predyspozycje strony do pojawienia się w pierwszych wynikach wyszukiwania Google. Jako agencja widoczni priorytetowo weryfikujemy następujące elementy:

 • Poziom zoptymalizowania technicznego strony internetowej,
 • Na jakie słowa (oraz na jakich pozycjach) jest widoczna witryna w sieci,
 • Poziom ruchu na stronie,
 • Poziom współczynnika konwersji,
 • Przystosowanie witryny do urządzeń mobilnych,
 • Szybkość ładowania się strony,
 • Poziom rozbudowania i jakość treści, która znajduje się na stronie,
 • Profil linków przychodzących,
 • Poziom dostosowania strony do polecanych praktyk UX.

Do wykonania profesjonalnego audytu SEO wykorzystujemy narzędzia takie, jak na przykład Senuto, Google Analytics, Google Search Console.

Przykładowa analiza widoczności witryny z wykrozystaniem w narzędzia Senuto.


Analiza konkurencji w branży usług finansowych

Aby wiedzieć, jaką strategię SEO wybrać dla swojej strony internetowej, musisz sprawdzić, jak działa Twoja konkurencja. W ten sposób będziesz mógł/mogła zdefiniować, jakie rozwiązania są doceniane przez Twoją grupę docelową, możesz także zauważyć błędy w strategii konkurencji i znaleźć niszę dla siebie. Przy analizie stron konkurencji w branży usług finansowych należy wziąć pod uwagę:

 • Frazy, na które się pozycjonuje konkurencja (lokalne czy ogólnopolskie, z długim ogonem czy ogólne, jakich usług/produktów dotyczą),
 • Widoczność strony konkurencji w internecie,
 • Lista usług/produktów oferowanych przez konkurencję,
 • Struktura witryny konkurencji,
 • Profile linków prowadzących do strony konkurencji.

W przeprowadzeniu profesjonalnej analizy SEO swojej konkurencji, pomoże Ci nasz artykuł:


Dobór słów kluczowych dla strony dotyczącej usług finansowych

Następnym krokiem będzie dobór fraz, które wykorzystasz w strategii promowania swoich usług. Pierwszym pytaniem, na jakie powinieneś/powinnaś sobie odpowiedzieć, jest to, czy chcesz działać lokalnie czy w zasięgu ogólnopolskim. Jeśli chodzi o doradztwo finansowe i doradztwo podatkowe, jako agencja widoczni, zdecydowanie polecamy skupienie się na działaniu lokalnym. Dlaczego? Frazy lokalne są co prawda rzadziej wyszukiwane niż frazy ogólnopolskie, ale są związane z ostatnim etapem decyzyjnym klienta, dlatego mają też większe przełożenie na realizację konwersji. Co więcej, frazy lokalne są zdecydowanie łatwiejsze do wypozycjonowania niż frazy ogólne. Takie rozwiązanie jest również dużo bardziej praktyczne - osoby chcące skorzystać z oferty doradztwa finansowego będą raczej szukać osoby, która znajduje się w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Popularność lokalnych fraz związanych z doradztwem finansowym. Źródło: Senuto.

Zastanawiasz się, jak skutecznie reklamować swoje usługi w zasięgu ogólnopolskim? Jeżeli działasz na rynku doradztwa finansowego/podatkowego to takie rozwiązanie polecamy, gdy swoje usługi wykonujesz online. Wówczas warto skupić się na frazach z długim ogonem, aby Twoja strategia pozycjonowania szybciej przyniosła zamierzone efekty. Frazy long-tail składają się z co najmniej trzech wyrazów, są przez to mniej konkurencyjne, ale charakteryzują się większą skutecznością w przełożeniu na zwiększenie współczynnika konwersji. Dlatego, jeżeli nie wiesz, jak skutecznie reklamować swoje usługi finansowe, nie skupiaj się na frazach typu “doradca podatkowy”, lecz wykorzystaj frazy typu “konsultacje podatkowe online” lub “doradca podatkowy konsultacje online”.

Popularność fraz long-tail związanych z doradztwem finansowym. Źródło: Senuto.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu? Zapoznaj się z poniższym artykułem:


Zaplanowanie treści dla strony dotyczącej usług finansowych

Masz już wybrane słowa kluczowe, które możesz wykorzystać w swojej strategii pozycjonowania strony internetowej, teraz przyszedł czas na zaplanowanie tego, jak je wykorzystasz. Dostępność treści na stronie oraz jej jakość to bardzo ważne czynniki rankingowe SEO. Spróbuj się skoncentrować na tym, aby Twoje usługi były szczegółowo opisane, nie zapominaj jednak przy tym, aby forma treści była prosta i przystępna. Dużym błędem w przypadku opisywania usług finansowych jest wykorzystywanie żargonu branżowego. Dla przeciętnych odbiorców dużo ważniejsze jest to, abyś umiał/umiała w prosty sposób wytłumaczyć im trudne, zawiłe kwestie finansowe, podatkowe. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również prowadzenie tematycznego bloga na swojej strone. Możesz tam dzielić się wiedzą i dawać czytelnikom przydatne wskazówki. Prowadzenie bloga to świetny sposób na budowanie wizerunku eksperta, a także wzmocnienie strategii SEO poprzez tworzenie więcej treści z wykorzystaniem słów kluczowych. W wielu przypadkach zdarza się też tak, że blog ma duży wpływ na zwiększenie współczynnika konwersji.

Zastanawiasz się nad wdrożeniem SEO?

Dowiedz się więcej o skutecznym tworzeniu treści pod SEO z naszych artykułów:


Jak reklamować usługi finansowe na rynku lokalnym?

Aby zwiększyć widoczność swojej strony w sieci, warto również zadbać o wizytówkę Google. To szczególnie ważne, gdy chcesz docierać do klientów z rynku lokalnego. Dzięki odpowiedniej optymalizacji wizytówki Twoja strona będzie widoczna w mapach Google oraz w tzw. Local pack, gdy użytkownik będzie w pobliżu i będzie szukał usług finansowych w Google. Aby Twoja wizytówka była odpowiednio zoptymalizowana zadbaj o następujące elementy:

 • zdjęcia,
 • kluczowe informacje teleadresowe (numer telefonu, adres siedziby),
 • godziny pracy,
 • sekcję FAQ,
 • opinie klientów.


Jak promować usługi finansowe wykorzystując Google Ads?

Niestety, pozycjonowanie stron internetowych nie zapewnia natychmiastowy efektów i wymaga cierpliwości w działaniu. Jeżeli zależy Ci na szybkim osiągnięciu efektów, możesz postawić na promowanie usług w Google Ads. Jest to płatna forma reklamy, która może wyświetlać się w Google i partnerskich witrynach. Dobrze zrealizowana kampania Google Ads pomoże Ci dotrzeć do docelowej grupy odbiorców, zwiększyć ruch w witrynie, wzmocnić wizerunek marki, a także podnieść wyniki współczynnika konwersji. Jak skutecznie reklamować swoje usługi finansowe w Google Ads? Polecamy skupienie się na poniższych formatach reklam:

 • reklama w sieci wyszukiwania (linki sponsorowane w Google),
 • reklama w sieci reklamowej Google,
 • remarketing w sieci reklamowej Google,
 • inna formy reklamy, np. reklama wideo.

Dowiedz się więcej o reklamie w Google Ads:

Zależy Ci na szybkim dotarciu do nowych odbiorców?


Jak reklamować usługi finansowe? Działania SXO

SXO to szereg działań, których celem jest uzyskanie jak największej liczby konwersji z generowanego ruchu oraz zapewnienie użytkownikom jak najlepszych doświadczeń w interakcji ze stroną. Ich efektem jest wzrost zaangażowania użytkowników na stronie oraz wzrost liczby klientów. Zobacz, o jakie elementy strony zadbać w ramach Search Experience Optimization:

 • Zoptymalizuj stronę pod kątem działania na urządzeniach mobilnych.
 • Popraw szybkość działania strony za pomocą narzędzi PageSpeed Insights lub gtMetrix.
 • Popraw strukturę menu i nawigację na stronie, np. poprzez dodanie menu okruszkowego.
 • Zadbaj o dostępność i czytelność treści.
 • Zoptymalizuj strony 404.
 • Zadbaj o wdrożenie przekierowań, jeśli są potrzebne.
 • Sprawdź poprawność działania linków wewnętrznych.
 • Dodaj formularze kontaktowe na stronach ofertowych i sprawdź poprawność ich działania.
 • Dodaj dane kontaktowe na każdej podstronie.


Jak reklamować usługi finansowe w mediach społecznościowych?

Sprawdź, jak skutecznie reklamować usługi finansowe w Facebook Ads.

 • Zastanów się, czy warto kierować reklamy zarówno do użytkowników na Facebooku, jak i na Instagramie. Jeśli Twoją grupę docelową stanowią osoby w średnim wieku, prawdopodobnie na początek lepszym rozwiązaniem będzie reklama na Facebooku.
 • Poznaj swoją grupę docelową i kieruj reklamę po zainteresowaniach, zachowaniach w internecie, sytuacji zawodowej i życiowej, poziomie zarobków.
 • Jeśli prowadzisz usługi na ograniczonym obszarze, włącz kierowanie na lokalizację.]Stwórz kampanie reklamowe usług finansowych ukierunkowane na następujące cele: pozyskiwanie leadów, konwersje, ruch, zasięg.
 • Masz referencje od klientóœ? Pochwal się nimi w przekazie reklamowym.
 • Zainwestuj w retargeting za pomocą Piksela Facebooka i dotrzyj do osób, które były na Twojej stronie, ale nie wypełniły formularza kontaktowego.
 • Uruchom reklamę, która po kliknięciu w nią przeniesie użytkownika do formularza kontaktowego.
 • Stwórz reklamy skierowane do odbiorców będących na różnych etapach ścieżki zakupowej.
 • Uruchom różne formaty reklamy - reklamę video, z pojedynczym zdjęciem, w formie karuzeli.
 • Zadbaj o strony docelowe - dodaj informacje, które rozwijają treść reklamy, opis usługi, korzyści itp.

 


Jak reklamować usługi finansowe w internecie? Sprawdź skuteczne strategie. Podsumowanie

Teraz, gdy już wiesz, jak reklamować swoje usługi, nie pozostało nic innego, jak wdrożyć strategię w życie. Skup się na budowaniu silnego wizerunku eksperta i wykorzystaj lokalne SEO, SXO, Google Ads oraz Facebook Ads, a już niedługo będziesz mógł/mogła obejrzeć pierwsze efekty.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować usługi finansowe w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.76 na podstawie 114 głosów

UDOSTĘPNIJ