Jak reklamować usługi finansowe w internecie? Sprawdź skuteczne strategie

jak reklamowac uslugi finansowe
Spis treści

1. Wyzwania związane z promowaniem usług finansowych

2. Jak promować usługi finansowe wykorzystując SEO?

3. Audyt SEO dla strony dotyczącej usług finansowych

4. Analiza konkurencji w branży usług finansowych

5. Dobór słów kluczowych dla strony dotyczącej usług finansowych

6. Zaplanowanie treści dla strony dotyczącej usług finansowych

7. Jak promować usługi finansowe wykorzystując Google Ads?

8. Jak budować wizerunek eksperta w branży doradztwa finansowego?

9. Podsumowanie

Prowadzisz biuro związane z usługami finansowymi i nie wiesz, jak zdobyć klientów? Dobrze zrealizowana strategia marketingu internetowego pomoże Ci dotrzeć do nowej grupy odbiorców, zwiększyć widoczność firmy w sieci, zbudować silny autorytet, a także zdecydowanie zwiększyć wynik współczynnika konwersji. Zobacz jak my, w agencji widoczni, reklamujemy strony klientów zajmujących się usługami finansowymi.

Znasz już naszą ofertę? Zobacz, co dla Ciebie zrobimy :)


Wyzwania związane z promowaniem usług finansowych

Czy promowanie doradztwa finansowego lub podatkowego w internecie jest sprawą prostą? Niekoniecznie - można na swojej drodze spotkać wiele przeszkód. Warto jest być ich świadomym/świadomą, aby zaplanować sobie skuteczny plan działania, który pozwoli sobie z nimi poradzić.

Trudna tematyka branży finansowej - Twoja strona internetowa wymaga jakościowej treści przede wszystkim w kwestii opisania usług i przedstawienia firmy, ale dodatkowo zawsze polecamy prowadzenie tematycznego bloga. Prowadzenie bloga jest świetnym sposobem na przyciągnięcie nowych odbiorców i budowanie wizerunku eksperta, jednak bardzo ważne jest, aby w tym zakresie współpracować z profesjonalnym copywriterem. Przy pisaniu tekstu o usługach finansowych i podatkowych istotne jest, żeby autor nie tylko rozumiał o czym pisze, ale również potrafił wyjaśnić te kwestie osobom niezwiązanym z branżą. Szukaj copywriterów z doświadczeniem, wiedzą i tak zwanym lekkim piórem.

Budowa wizerunku eksperta od finansów - kolejną bardzo ważną kwestią jest to, by wiedzieć, jak budować wizerunek eksperta w kwestii finansów. Jest to skomplikowana branża i ludzie są bardzo nieufni i ostrożni w kwestii tego, by powierzyć komuś decyzje związane z ich finansami. Twoim zadaniem jest przedstawienie siebie jako osoby, która doskonale wie o czym mówi i jest godna zaufania.

Dobór grupy odbiorców - do kogo chcesz skierować reklamę swoich usług? To bardzo ważne, aby skutecznie określić grupę odbiorców, która da Ci największy potencjał na konwersję. W tym celu konieczna jest szczegółowa analiza rynku, która pomoże Ci zaplanować skuteczną strategię marketingową dla promowania swoich usług finansowych.

Uświadomienie odbiorcom potrzeby skorzystania z usługi - nie wszystkie osoby są świadome tego, że dobrym rozwiązaniem dla nich by było skorzystanie z usługi doradztwa finansowego. Musisz znaleźć sposób na to, by tę potrzebę w nich wzbudzić. Ważne jest jednak, by być przy tym jednocześnie skutecznym i nienachalnym.


Jak promować usługi finansowe wykorzystując SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z popularniejszych sposobów na to, jak skutecznie reklamować swoje usługi w internecie. Jednak istotne jest przy tym to, obrać odpowiednią strategię SEO do swojej oferty. W jaki sposób pozycjonujemy strony związane z usługami finansowymi, jako agencja widoczni? Poniżej przedstawimy strategię., którą warto zrealizować krok po kroku.


Audyt SEO dla strony dotyczącej usług finansowych

Jednym z ważnych elementów dotyczących pozycjonowania strony internetowej jest wykonanie kompleksowego audytu strony - musisz wiedzieć z jakim zapleczem zaczynasz swoją pracę. Ważne jest zweryfikowanie wielu różnych elementów, które składają się na predyspozycje strony do pojawienia się w pierwszych wynikach wyszukiwania Google. Jako agencja widoczni priorytetowo weryfikujemy następujące elementy:

 • Poziom zoptymalizowania technicznego strony internetowej,
 • Na jakie słowa (oraz na jakich pozycjach) jest widoczna witryna w sieci,
 • Poziom ruchu na stronie,
 • Poziom współczynnika konwersji,
 • Przystosowanie witryny do urządzeń mobilnych,
 • Szybkość ładowania się strony,
 • Poziom rozbudowania i jakość treści, która znajduje się na stronie,
 • Profil linków przychodzących,
 • Poziom dostosowania strony do polecanych praktyk UX.

Do wykonania profesjonalnego audytu SEO wykorzystujemy narzędzia takie, jak na przykład Senuto, Google Analytics, Google Search Console.

Przykładowa analiza widoczności witryny z wykrozystaniem w narzędzia Senuto.


Analiza konkurencji w branży usług finansowych

Aby wiedzieć, jaką strategię SEO wybrać dla swojej strony internetowej, musisz sprawdzić, jak działa Twoja konkurencja. W ten sposób będziesz mógł/mogła zdefiniować, jakie rozwiązania są doceniane przez Twoją grupę docelową, możesz także zauważyć błędy w strategii konkurencji i znaleźć niszę dla siebie. Przy analizie stron konkurencji w branży usług finansowych należy wziąć pod uwagę:

 • Frazy, na które się pozycjonuje konkurencja (lokalne czy ogólnopolskie, z długim ogonem czy ogólne, jakich usług/produktów dotyczą),
 • Widoczność strony konkurencji w internecie,
 • Lista usług/produktów oferowanych przez konkurencję,
 • Struktura witryny konkurencji,
 • Profile linków prowadzących do strony konkurencji.

Chcesz lepiej zoptymalizować swoją stronę internetową?

W przeprowadzeniu profesjonalnej analizy SEO swojej konkurencji, pomoże Ci nasz artykuł:


Dobór słów kluczowych dla strony dotyczącej usług finansowych

Następnym krokiem będzie dobór fraz, które wykorzystasz w strategii promowania swoich usług. Pierwszym pytaniem, na jakie powinieneś/powinnaś sobie odpowiedzieć, jest to, czy chcesz działać lokalnie czy w zasięgu ogólnopolskim. Jeśli chodzi o doradztwo finansowe i doradztwo podatkowe, jako agencja widoczni, zdecydowanie polecamy skupienie się na działaniu lokalnym. Dlaczego? Frazy lokalne są co prawda rzadziej wyszukiwane niż frazy ogólnopolskie, ale są związane z ostatnim etapem decyzyjnym klienta, dlatego mają też większe przełożenie na realizację konwersji. Co więcej, frazy lokalne są zdecydowanie łatwiejsze do wypozycjonowania niż frazy ogólne. Takie rozwiązanie jest również dużo bardziej praktyczne - osoby chcące skorzystać z oferty doradztwa finansowego będą raczej szukać osoby, która znajduje się w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Popularność lokalnych fraz związanych z doradztwem finansowym. Źródło: Senuto.

Zastanawiasz się, jak skutecznie reklamować swoje usługi w zasięgu ogólnopolskim? Jeżeli działasz na rynku doradztwa finansowego/podatkowego to takie rozwiązanie polecamy, gdy swoje usługi wykonujesz online. Wówczas warto skupić się na frazach z długim ogonem, aby Twoja strategia pozycjonowania szybciej przyniosła zamierzone efekty. Frazy long-tail składają się z co najmniej trzech wyrazów, są przez to mniej konkurencyjne, ale charakteryzują się większą skutecznością w przełożeniu na zwiększenie współczynnika konwersji. Dlatego, jeżeli nie wiesz, jak skutecznie reklamować swoje usługi finansowe, nie skupiaj się na frazach typu “doradca podatkowy”, lecz wykorzystaj frazy typu “konsultacje podatkowe online” lub “doradca podatkowy konsultacje online”.

Popularność fraz long-tail związanych z doradztwem finansowym. Źródło: Senuto.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu? Zapoznaj się z poniższym artykułem:


Zaplanowanie treści dla strony dotyczącej usług finansowych

Masz już wybrane słowa kluczowe, które możesz wykorzystać w swojej strategii pozycjonowania strony internetowej, teraz przyszedł czas na zaplanowanie tego, jak je wykorzystasz. Dostępność treści na stronie oraz jej jakość to bardzo ważne czynniki rankingowe SEO. Spróbuj się skoncentrować na tym, aby Twoje usługi były szczegółowo opisane, nie zapominaj jednak przy tym, aby forma treści była prosta i przystępna. Dużym błędem w przypadku opisywania usług finansowych jest wykorzystywanie żargonu branżowego. Dla przeciętnych odbiorców dużo ważniejsze jest to, abyś umiał/umiała w prosty sposób wytłumaczyć im trudne, zawiłe kwestie finansowe, podatkowe. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również prowadzenie tematycznego bloga na swojej strone. Możesz tam dzielić się wiedzą i dawać czytelnikom przydatne wskazówki. Prowadzenie bloga to świetny sposób na budowanie wizerunku eksperta, a także wzmocnienie strategii SEO poprzez tworzenie więcej treści z wykorzystaniem słów kluczowych. W wielu przypadkach zdarza się też tak, że blog ma duży wpływ na zwiększenie współczynnika konwersji.

Zastanawiasz się nad wdrożeniem SEO?

Dowiedz się więcej o skutecznym tworzeniu treści pod SEO z naszych artykułów:


Jak promować usługi finansowe wykorzystując Google Ads?

Niestety, pozycjonowanie stron internetowych nie zapewnia natychmiastowy efektów i wymaga cierpliwości w działaniu. Jeżeli zależy Ci na szybkim osiągnięciu efektów, możesz postawić na promowanie usług w Google Ads. Jest to płatna forma reklamy, która może wyświetlać się w Google i partnerskich witrynach. Dobrze zrealizowana kampania Google Ads pomoże Ci dotrzeć do docelowej grupy odbiorców, zwiększyć ruch w witrynie, wzmocnić wizerunek marki, a także podnieść wyniki współczynnika konwersji. Jak skutecznie reklamować swoje usługi finansowe w Google Ads? Polecamy skupienie się na poniższych formatach reklam:

 • reklama w sieci wyszukiwania (linki sponsorowane w Google),
 • reklama w sieci reklamowej Google,
 • remarketing w sieci reklamowej Google,
 • inna formy reklamy, np. reklama wideo.

Dowiedz się więcej o reklamie w Google Ads:

Aby zwiększyć widoczność swojej strony w sieci, warto również zadbać o wizytówkę Google. To szczególnie ważne, gdy chcesz docierać do klientów z rynku lokalnego. Dzięki odpowiedniej optymalizacji wizytówki Twoja strona będzie widoczna w mapach Google oraz w tzw. Local pack, gdy użytkownik będzie w pobliżu i będzie szukał usług finansowych w Google. Aby Twoja wizytówka była odpowiednio zoptymalizowana zadbaj o następujące elementy:

 • zdjęcia,
 • kluczowe informacje teleadresowe (numer telefonu, adres siedziby),
 • godziny pracy,
 • sekcję FAQ,
 • opinie klientów.


Jak budować wizerunek eksperta w branży doradztwa finansowego?

Aby skutecznie promować swoje usługi w branży finansowej, konieczne jest przekonanie odbiorców o tym, że jesteś godną zaufania i kompetentną osobą. Zastanawiasz się, w jaki sposób to zrobić? Aby zbudować wizerunek eksperta, jako doradca finansowy lub podatkowy, polecamy Ci skorzystanie z poniższych rozwiązań:

Prowadź bloga tematycznego - jednym z lepszych sposobów na budowanie wizerunku eksperta jest pisanie bloga, na którym będziesz poruszać tematy związane z branżą. W ten sposób będziesz mógł/mogła udowodnić, że posiadasz odpowiedni zakres wiedzy i kompetencje, a takżę, że potrafisz w przystępny sposób wytłumaczyć skomplikowane kwestie finansowe.

Bądź aktywny/a w mediach społecznościowych - aby dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców warto aktywnie działać w social mediach. W ten sposób będziesz mógł/mogła dzielić się swoim treściami z większą liczbą osób, a także zaprezentować się jako osoba zaangażowana i uczestnicząca w życiu branży poprzez regularne publikacje i uczestniczenie w dyskusjach.

Poruszaj aktualne tematy - bądź zawsze na bieżąco z tym, co aktualnie może martwić lub zastanawiać Twoich potencjalnych odbiorców. W życie wchodzą nowe przepisy dotyczące rozliczania podatków? Nie ignoruj tego i bądź pierwszą osobą, która wyjaśni tę kwestię użytkownikom sieci.

Dziel się wiedzą i doświadczeniem - pamiętaj, że dzielenie się wiedzą nie oznacza sprzedawania swoich usług za darmo. Niestety, wiele osób wciąż tak myśli. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej - taki zabieg pozwoli Ci zbudować silny wizerunek eksperta, zdobyć zaufanie odbiorców i zwiększyć współczynnik konwersji.

Zależy Ci na szybkim dotarciu do nowych odbiorców?

Chcesz wiedzieć więcej w tym temacie? Poszerz swoją wiedzę na bazie naszych artykułów blogowych:


Jak reklamować usługi finansowe w internecie? Sprawdź skuteczne strategie. Podsumowanie

Teraz, gdy już wiesz, jak reklamować swoje usługi, nie pozostało nic innego, jak wdrożyć strategię w życie. Skup się na budowaniu silnego wizerunku eksperta i wykorzystaj lokalne SEO, a już niedługo będziesz mógł/mogła obejrzeć pierwsze efekty.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

opinie

450 pozytywnych opinii

Ponad 450 pozytywnych opinii w Google - to zobowiązuje!

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na Facebooku i Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

"Zdaniem naszych klientów jesteśmy skuteczną i profesjonalną firmą, która zawsze dotrzymuje słowa. A przy tym sympatycznymi ludźmi, z którymi dobrze się współpracuje."

 

 

Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować usługi finansowe w internecie? Sprawdź skuteczne strategie

Średnia ocen użytkowników4.76 na podstawie 114 głosów

UDOSTĘPNIJ