Jak reklamować sklep z tapetami w internecie?

Jak reklamowac sklep z tapetami
Spis treści

• Poznaj nowe możliwości promocji Twojego sklepu w internecie!

• Jak reklamować sklep z tapetami za pomocą pozycjonowania?

• Pozycjonowanie lokalne dla sklepu z tapetami

• Jak reklamować sklep z tapetami w Google Ads?

• Działania SXO dla sklepu z tapetami

• Jak reklamować sklep z tapetami w mediach społecznościowych

• Podsumowanie

W konkurencyjnym świecie biznesu efektywna reklama w sieci jest niezbędnym narzędziem dla każdego właściciela sklepu z tapetami online. W poniższym artykule zaprezentujemy najlepsze strategie i techniki, które pozwolą Ci wyróżnić się w branży wnętrzarskiej i dotrzeć do szerokiego grona nowych klientów.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Poznaj nowe możliwości promocji Twojego sklepu w internecie!

Z jakimi wyzwaniami wiąże się reklama sklepu z tapetami w internecie?
Promowanie sklepu z tapetami online niesie ze sobą liczne wyzwania i trudności, które wymagają przygotowania i efektywnych strategii. Oto kilka przykładów:

 • Konkurencja online — branża wnętrzarska może być konkurencyjna, zwłaszcza w internecie, gdzie wiele sklepów oferuje szeroki wybór produktów. Dodatkowo tapety klienci znajdą także w dużych marketach budowlanych i z wyposażeniem wnętrz, w których dodatkowo mogą obejrzeć produkt na żywo i dotknąć go. Konieczne jest wyróżnienie się spośród konkurencji i przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.
 • Wybór odpowiedniej platformy reklamowej — sklepy z tapetami mogą reklamować się w na różnych kanałach marketingowych, np. w wyszukiwarce, w mediach społecznościowych, w witrynach e-commerce itp. Wybór odpowiedniej platformy i strategii reklamowej jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu.
 • Prezentacja wizualna — sklep z branży wnętrzarskiej musi prezentować swoje produkty w sposób atrakcyjny i zachęcający. Wysokiej jakości zdjęcia i grafiki są kluczowe dla przyciągnięcia uwagi klientów.
 • Sezonowość i trendy — popyt na różne wzory i style tapet zależy od danego sezonu. Sklep musi być na bieżąco z aktualnymi trendami i oferować produkty, które odpowiadają preferencjom klientów.
 • Wymiary i próbki — tapety są produktem, który klienci zwykle chcą obejrzeć przed zakupem. Dlatego ważne jest zapewnienie zdjęć w dobrej rozdzielczości, a także szczegółowej specyfikacji towaru i oferowanie darmowych próbek tapet, o ile jest to możliwe.


Jak reklamować sklep z tapetami za pomocą pozycjonowania?

Znajomość zasad pozycjonowania sklepów z tapetami jest konieczna dla odniesienia sukcesu w internecie. Ta skuteczna metoda promocji pozwala na efektywne dotarcie do nowych klientów i zwiększenie popularności biznesu. Jak działa pozycjonowanie w kontekście sklepów z tapetami? Poznaj, najskuteczniejsze elementy strategii SEO w branży wnętrzarskiej.


Audyt SEO i analiza konkurencji w branży wnętrzarskiej

Aby zapewnić Twojemu sklepowi z tapetami optymalne wyniki i kompleksową strategię SEO w pierwszej kolejności przeprowadzamy szczegółowy audyt SEO witryny oraz dokładną analizę konkurencji. W tym celu korzystamy z profesjonalnych narzędzi np. z Senuto, Ahrefs, Google Analytics i Google Search Console. Działania, które podejmujemy obejmują:

 • Sprawdzenie poziomu widoczności strony w wynikach wyszukiwania oraz tego, jakie słowa kluczowe są z nią powiązane.
 • Wnikliwą analizę ilości i jakości ruchu generowanego w witrynie sklepowej, w tym liczbę odwiedzin i zachowania klientów.
 • Zbadanie poziomu konwersji.
 • Optymalizację strony pod kątem konwersji i doświadczenia użytkownika.
 • Ocenę ilości i jakości treści na stronie.
 • Analizę liczby i jakości linków prowadzących do strony.
 • Sprawdzenie stanu optymalizacji technicznej strony, np. szybkości ładowania witryny.

Na podstawie zebranych danych opracowujemy indywidualną strategię SEO, której celem jest poprawa pozycji Twojego sklepu w rankingach i zwiększenie liczby konwersji. Nasi specjaliści oszacują również, kiedy będziesz mógł się spodziewać pierwszych rezultatów powyższych działań.

Przykładowe listy konkurencyjnych stron w narzędziu Ahrefs


Wybór słów kluczowych z branży wnętrzarskiej

Dobór fraz kluczowych jest niezwykle istotnym elementem skutecznej optymalizacji SEO i jednocześnie źródłem wartościowego ruchu na stronie. Jak znaleźć frazy kluczowe dla sklepu z tapetami? W Widocznych koncentrujemy się przede wszystkim na:

 • Dokładnym badaniu fraz kluczowych związanych z ofertą sklepów z tapetami przy użyciu profesjonalnych narzędzi (Google Keyword Planner, Senuto, Surfer).
 • Szukaniu fraz kluczowych z długim ogonem (tzw. long tail), które są bardziej skuteczne w kontekście pozycjonowania, np. "Ekskluzywne tapety w stylu skandynawskim do salonu."
 • Wykorzystywanie fraz kluczowych w kontekście blogowym, czyli tworzeniu treści związanych z branżą wnętrzarską, które skutecznie przyciągają uwagę użytkowników, np. "Jak wybrać idealną tapetę do salonu — poradnik dekoratorski dla początkujących.".
 • Wykorzystywaniu fraz kluczowych związanych z oferowanymi produktami, aby przyciągnąć uwagę konkretnych klientów, którzy są zainteresowani danym artykułem, np. "Tapeta winylowa o delikatnym motywie kwiatowym".
 • Konsultacji w sprawie listy słów kluczowych z klientem i późniejszej rozbudowy witryny na ich podstawie.

Dowiedz się więcej:

Słowa kluczowe dla sklepu z tapetami


Tworzenie treści w promowaniu sklepu z tapetami

Bez profesjonalnego content marketingu skuteczna promocja sklepu z tapetami online jest praktycznie niemożliwa. W Widocznych dokładamy wszelkich starań, aby tworzone przez nas treści były:

 • czytelne i merytorycznie poprawne,
 • przejrzyste, z odpowiednio zastosowanymi nagłówkami, boldowaniem, akapitami i wypunktowaniami,
 • napisane językiem korzyści, który ma na celu pokazanie produktu od najlepszej strony,
 • bogate we frazy kluczowe.

”Content is King” - to hasło wciąż nie traci na popularności, ponieważ treść jest ciągle jednym z najistotniejszych czynników rankingowych Google. Ma ona ogromny wpływ na pozycje strony w wyszukiwarce oraz odgrywa kluczową rolę w budowaniu wiarygodności wśród potencjalnych klientów. Dodatkowo atrakcyjne treści mogą Ci pomóc w zdobyciu opinii eksperta w Twojej branży oraz wzmocnić pozycję na tle konkurencji.

Dowiedz się więcej:


Optymalizacja techniczna dla sklepu z tapetami

Aby witryna sklepu z tapetami była przyjazna dla wyszukiwarek i generowała pozytywne wrażenia wśród użytkowników (UX), musi być odpowiednio zaprojektowana i dopracowana pod każdym względem. W tym celu przeprowadzamy optymalizację techniczną. Na czym to polega i co wchodzi w zakres technicznego SEO? Oto kilka najważniejszych kroków:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Profil linków przychodzących dla SEO w branży wnętrzarskiej

Solidny profil linków przychodzących (link building) pełni istotną rolę w procesie pozycjonowania sklepu z tapetami. Im bardziej jakościowe linki, tym wyższa szansa na lepszą pozycję w SERP. Na czym polegają nasze działania linkowe w branży wnętrzarskiej? W tym celu koncentrujemy się przede wszystkim na:

 • pozyskaniu linków z popularnych stron o dobrej widoczności w wynikach wyszukiwania,
 • dbaniu o naturalność profilu linków przychodzących, co oznacza zdobywanie ich w sposób organiczny,
 • szukaniu stron, które są powiązane tematycznie z Twoją stroną internetową,
 • monitorowaniu skuteczności profilu linków za pomocą profesjonalnych narzędzi (np. Ahrefs),
 • weryfikacji linków znajdujących się na stronie i zrzekaniu się szkodliwych linków w imieniu klienta.

Dowiedz się jak samodzielnie analizować profil linków na stronie

Analiza linków przychodzących w Ahrefs


Pozycjonowanie lokalne dla sklepu z tapetami

Jeśli jesteś przedsiębiorcą posiadającym zarówno e-commerce jak i oddział stacjonarny musisz pamiętać o lokalnym SEO. Dzięki strategii pozycjonowania lokalnego będziesz mógł skutecznie promować Twój sklep z tapetami wśród potencjalnych klientów w najbliższej okolicy. W ramach SEO lokalnego oferujemy:

 • Optymalizację profilu Twojej firmy w Google.
 • Pozyskiwanie wartościowych linków z lokalnych stron (np. gminnych portali informacyjnych).
 • Tworzenie atrakcyjnych treści z uwzględnieniem Twojej lokalizacji.

Dzięki wykorzystaniu pozycjonowania lokalnego Twój sklep z tapetami będzie widoczny w tzw. local pack, czyli w trzech najlepszych wynikach w mapach Google, co zwiększy popularność Twojego biznesu w najbliższej okolicy.

Sprawdź koniecznie:

Local pack dla sklepu z tapetami


Jak reklamować sklep z tapetami w Google Ads?

Google Ads to bardzo efektywna strategia marketingowa dla sklepów internetowych z branży wnętrzarskiej. Dzięki reklamie w Google możesz pozyskać realnych klientów i zwiększyć widoczność swojej firmy. Jak skutecznie promować swój sklep z tapetami za pomocą Google Ads? Oto kilka formatów reklam, które możesz wykorzystać:

Dobór formatów reklamowych Google Ads powinieneś dostosować do Twoich celów biznesowych, preferencji grupy docelowej i specyfiki branży wnętrzarskiej. W ten sposób skutecznie wypromujesz swoje produkty i zwiększysz widoczność Twojego sklepu z tapetami.


Reklama w sieci wyszukiwania dla sklepu z tapetami

Kampania reklamowa w sieci wyszukiwania to doskonały wybór dla sklepu z tapetami, która wymaga starannego planowania i odpowiednio przygotowanej strategii marketingowej. Ten format umożliwia promowanie biznesu w wynikach wyszukiwania w odpowiedzi na zapytania użytkowników. Reklamy dostarczane są do osób, które aktywnie poszukują Twoich produktów w sieci. Na czym polega przygotowanie reklamy w sieci wyszukiwania dla sklepów z tapetami? W naszej agencji skupiamy się przede wszystkim na:

 • Szczegółowej analizie słów kluczowych, aby dobrze dopasować je do oferty Twojego sklepu z branży wnętrzarskiej.
 • Wyborze słów i fraz kluczowych, które mają wpływ na większą liczbę konwersji w Twojej witrynie.
 • Wdrożeniu wykluczających słów kluczowych, czyli eliminowaniu tych, które nie są związane z Twoimi produktami.
 • Tworzeniu atrakcyjnych treści reklamowych, nagłówków oraz “Call to Action”, które zachęcą potencjalnych klientów do podjęcia konkretnych działań.
 • Działaniu zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Google.
 • Śledzeniu i analizie wyników naszych działań reklamowych, aby optymalizować efektywność kampanii.
 • Dopasowaniu stawki płatności za kliknięcie (PPC), aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać Twój budżet reklamowy.

Dowiedz się, jak tworzyć skuteczne CTA, by zwiększyć konwersję.

Reklama w sieci wyszukiwania dla sklepu z tapetami


Remarketing dla sklepu z tapetami

Remarketing to technika, która polega na dotarciu do osób, które w przeszłości miały już kontakt z Twoją witryną. W ramach tej strategii możesz im zaoferować spersonalizowane oferty, np. atrakcyjne rabaty lub darmową dostawę.
Remarketing dynamiczny zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ umożliwia wyświetlanie klientom spersonalizowanych reklam, które są dopasowane do produktów, które uprzednio dodali do koszyka. Jest to bardzo efektywny sposób na zwiększenie skuteczności kampanii reklamowej.

Przykład remarketingu dynamicznego


Reklama produktowa w branży wnętrzarskiej

Reklama produktowa to strategia promocji asortymentu sklepu z tapetami, która pozwala na skuteczne dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów przy niskich kosztach za kliknięcie. Jak więc tworzymy skuteczną reklamę produktową w agencji Widoczni?

 • Pierwszy krok to zoptymalizowanie pliku produktowego przed umieszczeniem go w Google Merchant Center.
 • Następnie łączymy Twoje konto Google Merchant z kontem Google Ads.
 • Tworzymy chwytliwe i szczegółowe opisy produktów, aby zachęcić klientów do konwersji.
 • Jako wizualną prezentację asortymentu wykorzystujemy zdjęcia Twoich produktów.
 • Dobieramy słowa kluczowe, aby klienci mogli łatwo znaleźć Twój asortyment w wynikach wyszukiwania.
 • Wykorzystujemy informację o lokalizacji i preferencjach użytkowników, aby dostosować strategię reklamową do Twojej grupy docelowej.
 • Regularnie aktualizujemy i optymalizujemy reklamy produktowe, aby zwiększać ich skuteczność.

Zobacz nasz poradnik dotyczący kampanii produktowej w Google Ads, aby dowiedzieć się więcej.

Reklama produktowa dla sklepu z tapetami


Reklama wideo dla sklepu z tapetami

Reklamy w serwisie YouTube to efektywny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców (przy relatywnie niskich kosztach). Możesz zyskać widoczność na platformie YouTube poprzez umieszczenie reklamy na filmach powiązanych z branżą wnętrzarską. Dodatkowo ogólne filmy związane z tematyką dekorowania wnętrz również mogą stanowić atrakcyjny kontekst dla Twojej reklamy.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Działania SXO dla sklepu z tapetami

SXO to kompleksowa usługa skierowana do klientów, którzy dążą do tego, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki biznesowe i sukces w dziedzinie marketingu online. Strategia ta łączy w sobie pozycjonowanie, optymalizację konwersji i polepszenie doświadczeń użytkowników w witrynie. Dla sklepów z branży wnętrzarskiej oferujemy następujące działania SXO:

 • Staranne zoptymalizowanie procesu składania zamówień, w celu ograniczenia liczby porzuconych koszyków i ułatwienia klientom dokonywania transakcji.
 • Doskonalenie formularzy kontaktowych, aby zapewnić bardziej intuicyjny sposób komunikacji ze sklepem.
 • Poprawę szybkości ładowania witryny sklepowej.
 • Optymalizację menu i nawigacji.
 • Poprawę interfejsu strony, aby zapewnić klientom maksimum wygody podczas korzystania ze strony.
 • Eliminację wszelkich przeszkód, które mogą utrudniać dokonywanie transakcji.
 • Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych.

Inwestycja w SXO przynosi wzrost ruchu na stronie i umożliwia budowanie trwałych relacji z klientami, poprzez zapewnienie im wyjątkowych i satysfakcjonujących doświadczeń w trakcie korzystania z Twojego sklepu online.

Dowiedz się więcej na temat SXO:


Jak reklamować sklep z tapetami w mediach społecznościowych

Jeżeli chcesz efektywnie wypromować swój sklep z tapetami, koniecznie zainwestuj w reklamy na platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram. W Widocznych wiemy co należy zrobić i jakie kroki należy podjąć, aby Twoja kampania reklamowa w Facebook Ads przyniosła satysfakcjonujące rezultaty:

 • Określimy grupę docelową Twojego sklepu z tapetami (uwzględniając takie czynniki jak wiek, płeć oraz zainteresowania odbiorców).
 • Przygotujemy reklamy lokalne, które pozwolą Ci dotrzeć do potencjalnych klientów z Twojego obszaru geograficznego.
 • Wykorzystamy reklamę retargetingową w ramach Facebook Ads, aby wyświetlać Twoje reklamy osobom, które w przeszłości odwiedziły już stronę Twojego sklepu internetowego.
 • Dobierzemy odpowiedni format i cel reklamy, które będą dopasowane do Twoich celów biznesowych.
 • Wdrożymy możliwość zakupu Twojego asortymentu bezpośrednio z platformy społecznościowej.

Przeczytaj koniecznie:


Reklama dla sklepu z tapetami. Podsumowanie.

Reklama sklepu z tapetami w internecie wymaga wykorzystania różnorodnych narzędzi marketingowych. Inwestycja w pozycjonowanie, reklamę na Facebooku, działania SXO oraz reklamy Google Ads dla sklepu to niezwykle skuteczne metody na przyciągnięcie nowych odbiorców. Dzięki temu Twoje wyniki sprzedażowe ulegną znacznej poprawie, a Ty wzmocnisz swoją pozycję w świecie online.

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Eliza Tomaka
Eliza Tomaka

Eliza zdobywała doświadczenie w marketingu internetowym, pracując jako copywriterka oraz jako freelancerka. Ukończyła kurs SEO copywritingu oraz kurs korekty tekstów. Regularnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie promowania biznesu, content marketingu, SEO i Google Ads czytając blogi o promowaniu biznesu i poznając nowe zagadnienia branżowe. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze dane pozyskane z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs. Eliza ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna, ze specjalizacją w malarstwie.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować sklep z tapetami w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ