Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 2022 zespół w plenerze

Dział IT

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Beata Kopycińska

In 2C 21px RBeata Kopycińska na LinkedIn

Liderka zespołu IT oraz programistka PHP z doświadczeniem na frontendzie. Jest samoukiem, do branży trafiła dzięki własnej determinacji, a dziś nie wyobraża sobie innej ścieżki zawodowej. Każdego dnia podnosi swoje kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Jest zafascynowana Internetem i historią jego rozwoju. Przede wszystkim lubi obserwować jak kolejne technologie, trendy w UX designie, a nawet zmiany w algorytmach wyszukiwarek kształtują budowę i wygląd stron internetowych.

Po pracy kształci się dalej i rozwija własne projekty w Laravelu. Poza tym czyta, szyje lub gra w Wiedźmina.

beata kopycinska wlasciwe

Jak wyglądały początki mojej kariery?

Na początku swojej ścieżki kariery nawet nie rozważałam branży informatycznej. Wybierając się na studia postawiłam na kierunek prawno-ekonomiczny. Kończąc je wiedziałam już, że to nie jest to, czym chciałabym się zajmować w przyszłości. Dałam sobie czas na przemyślenie kariery, pracując jednocześnie w gastronomii. Przez chwilę próbowałam swoich sił w copywritingu, ale szybko zrozumiałam, że to również nie jest zajęcie dla mnie. Mój perfekcjonizm sprawiał, że nie byłam w pełni zadowolona z tekstów i czułam, że zawsze można by było coś poprawić. W programowaniu nie ma aż takiej dowolności - są konwencje i zasady, które wyznaczają nam określony kierunek, więc paradoksalnie - pod pewnymi względami jest to dla mnie łatwiejsze.

Programowania zaczęłam się uczyć w trakcie pandemii, gdy miałam dużo wolnego czasu. Zaczęłam od stawiania prostych stron dla rozrywki, bo jeszcze ze szkoły pamiętałam, że temat był dla mnie ciekawy. Podobało mi się to, że od razu widzę efekt swoich działań, gdy ciąg znaków zamienia się realne elementy widoczne na stronie.

W nauce programowania rewelacyjne jest to, że wielu tematów możemy się nauczyć samodzielnie z internetu. Wiedza jest powszechnie dostępna i często darmowa. Momentami jest jej wręcz za dużo i początkujące osoby mogą mieć natłoku informacji problem z wyborem swojej ścieżki. Ja miałam to szczęście, że znajomy działający w branży informatycznej wziął mnie pod swoje skrzydła, przekazywał projekty do realizacji i wskazał możliwy kierunek rozwoju. Początkowo interesowały mnie technologie frontendowe, a więc dotyczące robienia stron, ich wyglądu, łącznie z całym UX. Jednak im głębiej wchodziłam w projekty, tym bardziej podobał mi się backend.

Jak stawiałam pierwsze kroki w agencji Widoczni?

Dowiedziałam się, że Widoczni szukają osoby, na stanowisko programisty. Wysłałam CV, przeszłam rekrutację i tak pracuję w naszej agencji od sierpnia 2021 roku. Początkowo moje zadania obejmowały wprowadzanie małych optymalizacji w naszych wewnętrznych narzędziach. Głównie zajmowałam się jednak wdrażaniem zaleceń technicznych na stronach naszych klientów. Im bardziej zagłębiałam się w nasz system CRM, tym bardziej mi się to podobało. W przeciwieństwie do działań na stronach klientów, tu miałam większą swobodę i możliwość wprowadzania dużych zmian.

Ostatecznie praca nad stronami została przekazana dalej, a ja mogłam w pełni skupić się na realizacji potrzeb naszego zespołu. Obejmowało to zarówno rozbudowę lub przebudowę już istniejących funkcjonalności, jak i tworzenie zupełnie nowych modułów. Do największych realizowanych przeze mnie projektów należy budowa podstaw Panelu Klienta oraz Workflow, czyli system organizacji powtarzalnych zadań wewnętrznych.


Jak wyglądał rozwój i awans w Widocznych?

W grudniu 2022 mój dotychczas jednoosobowy dział zaczął się rozbudowywać. W Widocznych nie brakuje osób z ogromną wiedzą informatyczną, to oni przez lata dbali o rozwój naszego systemu, jednak ja byłam pierwszą osobą, dla której było to główne i podstawowe zadanie. W kwietniu 2023 roku oficjalnie zostałam Liderką Zespołu IT. Do moich obowiązków dołączyło wdrożenie członków zespołu w funkcjonowanie systemu CRM oraz planowanie i weryfikacja zadań realizowanych przez nasz dział. W dalszym ciągu też bezpośrednio pracuję nad rozbudową naszego systemu.

Ironia losu polega na tym, że cała moja studencka wiedza się teraz przydaje - podstawy prawa, podstawy ekonomii, statystyka, zarządzanie biznesem. Zwłasza w komunikacji z naszymi menadżerami i zarządem. Pomaga mi zrozumieć potrzeby, oczekiwania i dostosować do nich rozwiązanie.

Co najbardziej lubię w swojej pracy i w Widocznych?

W swojej pracy najbardziej lubię to co robię, moje zadania, czyli programowanie. Natychmiastowy, widoczny efekt działań daje mi mnóstwo satysfakcji. Czuję, że mam realny wpływ na kształt narzędzi naszej firmy, a w efekcie też na funkcjonowanie agencji. W Widocznych lubię możliwość rozwoju. Mogę dobierać i testować nowe rozwiązania i narzędzia informatyczne.

Ty też możesz się tak rozwijać!

Zainteresowała Cię historia Beaty? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV!

 

EmployeePage