Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 5

Dział Pozycjonowania

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Monika Waruszewska

Monika Waruszewska na LinkedIn

Zaczynała pracę w dziale obsługi klienta, ale skupiła się na rozwoju w zakresie optymalizacji off-site. Dziś jest doświadczoną specjalistką ds. pozycjonowania off-site i liderką zespołu, która z sukcesem realizuje optymalizację, budując wymierne efekty dla klientów. Ukończyła nie tylko wszystkie wewnętrzne kursy SEO, ale również dodatkowe kursy z WordPressa, HTML i Google Ads.

Monika bardzo lubi wszystkie zadania, które realizuje i rozwój w branży SEO daje jej mnóstwo satysfakcji. Sumiennie wykonuje swoje zadania, do czego motywuje ją świetna atmosfera w zespole SEO off-site.

Jej pasją są podróże, przede wszystkim samochodem po Europie, motoryzacja i wyścigi motocyklowe.

Monika Waruszewska widoczni

Poszukiwania własnej drogi

Rozpoczynając ponad 4 lata temu pracę w Agencji Widoczni, nie byłam wcześniej związana z branżą SEO. Było to dla mnie coś nowego w mojej karierze zawodowej. Po ukończeniu dwóch kierunków studiów, planowałam znaleźć pracę, która nie będzie tylko chwilową przygodą, a miejscem w którym zostanę na dłużej i będę mogła się rozwijać.

 
Wcześniej miałam okazję pracować w obsłudze klienta i w związku z tym, na samym początku postanowiłam aplikować do działu Sprzedaży w agencji. Jednocześnie zajmowałam się innymi zadaniami w Agencji, m. in. administracją, publikacjami treści na stronach klientów czy link buildingiem. Dzięki temu, że miałam możliwość pracować z różnymi działami w firmie udało mi się znaleźć idealne miejsce dla siebie.

Moje miejsce w agencji Widoczni

Moją historię w Agencji można uznać za bardzo urozmaiconą - na samym początku pracowałam w dziale sprzedaży i obsługi klienta, później przez jakiś czas wspierałam dział Ads. W końcu trafiłam do działu SEO Off-site, który uważam za odpowiednie miejsce dla mnie. Odnalazłam się tu idealnie. 3-4 lata temu wśród moich obowiązków można wymienić przede wszystkim publikacje na stronach klientów i rozbudowę profilu linków. Stanowiska jakie obejmowałam w dziale Off-site to kolejno asystent, młodszy specjalista i specjalista ds. marketingu internetowego.

Aktualnie moje stanowisko jest bardziej ukierunkowane - specjalista ds. Pozycjonowania Off-site. Agencja bardzo się rozbudowała od momentu kiedy rozpoczęliśmy współpracę. Dział, w którym obecnie pracuję był pewnego rodzaju wsparciem dla działu SEO. Jednak z czasem zakres naszych obowiązków i wymaganych umiejętności tak się powiększył, że utworzyliśmy osobny dział SEO off-site.

Jak wygląda moja praca?

W mojej pracy na co dzień zajmuję się szeroko pojętą tematyką SEO Off-site. W skład takich zajęć wchodzą np.: analiza profilu linkowego czy detoksykacja profilu linkowego. Zadania te w głównej mierze dotyczą przygotowania strategii linkowania dla danego klienta lub przygotowanie listy toksycznych linków do zrzeczenia się.

 
Kolejnymi bardzo szerokimi pojęciami z którymi mam styczność to: kompleksowe odpowiadanie za kampanie SEO Off-site, a także bieżąca weryfikacja procesów SEO Off-site. Zadanie dotyczące kompleksowej obsługi wymagają pełnej weryfikacji, czy wszystko co zostało wykonane po stronie klienta zostało zrealizowane poprawnie. W zakres moich obowiązków wchodzi także szukanie kolejnych rozwiązań, aby maksymalnie wykorzystać potencjał SEO Off-site. 

Co lubię w Widocznych?

W mojej pracy przede wszystkim doceniam ludzi, z którymi mam okazję pracować. Atmosfera jest niezwykle ważna - relacje jakie mamy w dziale Off-site, sprawiają że codzienna praca jest przyjemnością. Bez problemu odnalazłam się w tak zwanej "męskiej branży" jaką jest SEO. Uważam, że osobiście bardzo rozwinęłam swoje umiejętności i poszerzyłam wiedzę w ciągu tych 4 lat współpracy.

 

Chcesz rozwijać się tak jak Monika? Sprawdź, na jakie stanowiska obecnie rekrutujemy i aplikuj!