Jak pokonać konkurencję w Google Ads? 10 trików

Jak pokonac konkurencje w Google Ads
Spis treści

• Jak w pełni wykorzystać Google Ads i prześcignąć konkurencję?

• Przeanalizuj działania konkurencji

• Stwórz niezapomnianą reklamę

• Użyj rozszerzeń reklam, aby zwiększyć swoją widoczność

• Umieść słowa kluczowe w reklamie i na stronie docelowej

• Użyj wykluczających słów kluczowych

• Bądź na bieżąco z trendami

• Popracuj nad swoim landing page’em

• Użyj kierowania geograficznego

• Eksperymentuj z różnymi strategiami ustalania stawek

• Przetestuj różne wersje swoich reklam, aby znaleźć najskuteczniejszą kombinację

• Podsumowanie

Konkurencja w Google Ads może być bardzo zacięta! Każdego dnia firmy z różnych branż starają się przyciągać uwagę tych samych użytkowników i przemienić ich w swoich klientów. Aby wyróżnić się w gąszczu tych biznesów, potrzebna jest skuteczna kampania reklamowa. Przygotowaliśmy dla Ciebie 10 trików, które pozwolą Ci podkreślić unikalność Twojej oferty i pokonać konkurencyjne firmy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak w pełni wykorzystać Google Ads i prześcignąć konkurencję?

Google Ads to potężne narzędzie, które jeśli jest właściwie wykorzystane, może pomóc Twojej firmie zdominować rynek i znacznie się rozwinąć. W kolejnych punktach przedstawiamy praktyczne porady, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał Google Ads i zyskać przewagę konkurencyjną.


1. Przeanalizuj działania konkurencji

Analiza działań konkurencji jest niezbędnym krokiem w tworzeniu skutecznej strategii Google Ads. Poznanie tajników sukcesu Twoich rywali, ale także zrozumienie ich błędów, pozwoli Ci na odpowiednie dostosowanie własnej kampanii.

Na czym skupić się podczas analizy konkurencji?

Aby skutecznie rywalizować z konkurencyjnymi firmami, musisz zweryfikować, jakie strategie stosują w swoich kampaniach reklamowych. Czy koncentrują się na określonej grupie docelowej? Jakie słowa kluczowe wykorzystują? Jak komunikują się z odbiorcami w swoich reklamach? Zrozumienie tych aspektów da Ci możliwość opracowania własnej, unikalnej strategii, która wyróżni Cię na tle innych biznesów.

Jakich narzędzi użyć do analizy konkurencji?

Niezwykle użytecznym narzędziem dostępnym bezpośrednio z poziomu Google Ads jest Planer słów kluczowych. Za jego pomocą możesz sprawdzić, które frazy kluczowe wykorzystuje Twoja konkurencja, jaki mają poziom konkurencyjności, a także jak duży ruch generują. Te informacje pozwolą Ci na stworzenie własnej, zoptymalizowanej listy słów kluczowych, która będzie dostosowana do charakteru Twojej działalności. Przydatne narzędzia do analizy działań konkurencji to także Senuto, Semrush czy Ahrefs - dzięki nim możesz przeanalizować ruch w witrynie, pozycję w rankingu, czy najpopularniejsze strony. Dodatkowo możesz też zwyczajnie wyszukiwać nazwy firm swoich rywali i analizować udostępniane przez nich treści reklamowe z pozycji wyszukiwarki Google. Zobacz również, jak przeanalizować treści na stronie konkurencji!


2. Stwórz niezapomnianą reklamę

Chcesz wyróżnić się wśród konkurencji? Stwórz reklamę, która zapadnie w pamięć odbiorców! Twoja treść musi przyciągnąć uwagę użytkowników, a następnie skłonić ich do podjęcia określonej akcji - kliknięcia reklamy, wejścia na stronę, a w końcu do zakupu czy wysłania zapytania ofertowego. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć chwytliwą i skuteczną reklamę:

 • Stwórz jasny i konkretny przekaz - zdecyduj, jaki jest główny cel Twojej reklamy - czy to zwiększenie świadomości marki, czy może zainicjowanie konkretnego działania, na przykład zakupu, a następnie dostosuj do niego treść swojej reklamy. Dowiedz się, jak stworzyć skuteczną reklamę tekstową w Google Ads.
 • Bądź kreatywny - aby wyróżnić się na tle konkurencji, Twoja reklama Google Ads powinna być oryginalna i kreatywna. Wykorzystaj unikalne cechy Twojego produktu lub usługi i podkreśl je w swojej reklamie. Możesz wykorzystać humor, zaskakujące statystyki, ciekawe pytania czy unikatowe grafiki - wszystko, co przyciągnie uwagę użytkowników i sprawi, że Twoja reklama zostanie zapamiętana.
 • Użyj konkretnego wezwania do działania - pamiętaj, że efektywna reklama zawsze zawiera CTA. Może to być coś prostego, jak „Kliknij tutaj”, ale możesz też spróbować czegoś bardziej kreatywnego, co będzie lepiej pasować do Twojej marki i produktu lub usługi, np. „Poznaj naszą SMACZNĄ ofertę!”.
 • Testuj i optymalizuj - po stworzeniu reklamy nie zapomnij o wykonaniu testów. Sprawdź, które elementy przynoszą najlepsze rezultaty, a które możesz jeszcze udoskonalić - pomoże Ci w tym test A/B. Dzięki niemu sprawdzisz różne warianty swoich reklam, zarówno pod kątem treści, jak i formatu. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak dobrze zaplanowana jest Twoja kampania, zawsze jest miejsce na poprawę.


3. Użyj rozszerzeń reklam, aby zwiększyć swoją widoczność

Rozszerzenia reklam w Google Ads to dodatkowa funkcja, z której zdecydowanie warto skorzystać! Ich właściwe wykorzystanie może nie tylko poprawić wygląd Twoich reklam, ale także znacznie zwiększyć ich widoczność i efektywność.

Czym są rozszerzenia reklam w Google Ads?

Rozszerzenia pozwalają na dodanie do Twojej reklamy dodatkowych informacji, które mogą przyciągnąć uwagę użytkowników. Możesz na przykład dodać linki do różnych sekcji Twojej strony, informacje o lokalizacji Twojej firmy, numer telefonu, czy nawet oceny klientów. Te dodatkowe informacje nie tylko sprawiają, że Twoja reklama jest bardziej kompletna, ale także zwiększają jej atrakcyjność dla użytkowników i wyróżniają ją spośród innych reklam Google Ads. Poznaj najważniejsze rozszerzenia Google Ads!

Jakie jeszcze korzyści może dać Ci wykorzystanie rozszerzeń Google Ads?

Rozszerzenia reklam mogą także przyczynić się do zwiększenia współczynnika klikalności (CTR). Dzieje się tak dlatego, że dzięki nim zwiększa się wielkość Twojej reklamy, co z kolei sprawia, że jest ona bardziej widoczna w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, dzięki rozszerzeniom użytkownicy mogą otrzymać wszystkie niezbędne informacje bezpośrednio z Twojej reklamy i szybciej podjąć decyzję o zakupie czy skorzystaniu z oferty.

Przykładowa reklama z rozszerzeniami.


4. Umieść słowa kluczowe w reklamie i na stronie docelowej

Zarówno reklama Google Ads, jak i strona docelowa, powinny być starannie zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych. To niezwykle ważny aspekt skutecznej kampanii, który pozwala nie tylko na zwiększenie widoczności Twojej reklamy i jej pozycji w SERP, ale także na poprawę doświadczenia użytkowników.

Jak wyszukać i gdzie umieścić słowa kluczowe?

Słowa kluczowe, odpowiednie do wykorzystania w reklamie Google Ads, możesz wyszukać za pomocą narzędzi takich jak Google Keyword Planner, Surfer czy Senuto. Skup się na słowach, które dobrze odzwierciedlają Twoją ofertę, odpowiadają intencjom użytkowników oraz charakteryzują się średnią lub niską konkurencyjnością. Sprawdź jak znaleźć konwertujące słowa kluczowe do reklam Google Ads!

Znalezienie właściwych fraz kluczowych to połowa sukcesu, równie ważne jest ich odpowiednie wykorzystanie i rozmieszczenie. Słowa kluczowe powinny być umieszczone w strategicznych miejscach w Twojej reklamie, np. w tytule, opisie, a także adresie URL. Pamiętaj jednak, że muszą być one wplecione w treść jak najbardziej naturalnie - Google potrafi wykryć i ukarać próby nadmiernego nasycenia treści słowami kluczowymi.

Frazy kluczowe powinny być konsekwentnie wykorzystywane także na Twojej stronie docelowej. Strona ta powinna być ściśle powiązana z przekazem Twojej reklamy i zawierać te same słowa kluczowe. Zapewni to nie tylko spójność dla użytkowników, ale także pokaże Google, że Twoja strona jest rzetelna i wartościowa, co może przyczynić się do uzyskania lepszych pozycji niż konkurencja!

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


5. Użyj wykluczających słów kluczowych

Wykluczające słowa kluczowe odgrywają istotną rolę w optymalizacji kampanii Google Ads, ponieważ pozwalają Ci zadecydować, dla jakich zapytań Twoje reklamy mają się nie wyświetlać. Dzięki nim możesz docierać do potencjalnych klientów, którzy faktycznie są zainteresowani Twoją ofertą, co zwiększa efektywność kampanii oraz szanse na wyprzedzenie konkurencji.

Jak stworzyć listę słów wykluczających?

Frazy, które warto dodać do kampanii jako słowa wykluczające, możesz łatwo znaleźć w raporcie wyszukiwanych haseł, znajdującym się w panelu Google Ads. Raport ten pokazuje frazy, na które wyświetliła się Twoja reklama. Dzięki temu możesz zidentyfikować hasła, które nie pasują do Twojej oferty i nie będą generować konwersji. Jeśli na przykład prowadzisz sklep z ekskluzywną biżuterią, nie chcesz, aby Twoja reklama pojawiała się dla fraz typu „tania biżuteria”. Dodanie takich terminów do listy wykluczających słów kluczowych uniemożliwi wyświetlanie Twoich reklam dla takich zapytań. Dzięki temu nie tylko zwiększysz jakość ruchu na stronie, ale także lepiej wykorzystasz budżet reklamy, nie marnując pieniędzy na niewartościowe kliknięcia. Dowiedz się, jak nie przepalać budżetu reklamowego.


6. Bądź na bieżąco z trendami

Świat reklamy online jest dynamiczny i ciągle się zmienia, dlatego ważne jest, aby nieustannie śledzić najnowsze trendy i dostosowywać do nich swoje strategie. Google Ads często wprowadza zmiany i nowe ulepszenia, dlatego, aby być o krok dalej niż konkurencja, warto aktualizować swoją wiedzę na bieżąco.

Przyjrzyj się, jakie trendy dominują w branży reklamowej. Może to obejmować modyfikacje w algorytmach Google, nowe formaty reklam, czy zmieniające się preferencje i zachowania użytkowników. Do śledzenia trendów możesz wykorzystać różne narzędzia, jak na przykład Google Trends, czy specjalistyczne blogi i portale branżowe.

Kolejnym ważnym elementem jest uwzględnianie sezonowości. Różne produkty i usługi mają swoje „szczyty” popularności w różnych okresach roku. Wykorzystanie tych trendów, poprzez dostosowanie do nich swojej strategii reklamowej, pozwoli Ci na uzyskanie jeszcze lepszych wyników reklamy Google Ads. Dowiedz się, jak realizować kampanie sezonowe!

Panel główny Google Trends.


7. Popracuj nad swoim landing page’em

Landing page, czyli strona docelowa, to miejsce, do którego użytkownik trafia po kliknięciu Twojej reklamy. To, jak prezentuje się i jak działa ta strona, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej kampanii Google Ads i wyróżnienia się spośród konkurencyjnych firm. Jak więc stworzyć skuteczną i atrakcyjną stronę docelową? Zadbaj o następujące elementy:

 • Schludny i atrakcyjny design - dobry landing page powinien być przejrzysty i atrakcyjny dla oka. Wyraźny design, który podkreśla najważniejsze elementy Twojej oferty, może zdecydowanie zwiększyć szanse na konwersję. Upewnij się, że Twoja strona jest spójna pod względem kolorystyki i typografii z resztą Twojej witryny oraz charakterem marki.
 • Zoptymalizowana treść - treść Twojej strony docelowej powinna być zoptymalizowana pod kątem słów kluczowych, ale także ciekawa i angażująca dla użytkowników. Dobrze napisane, przekonujące teksty mogą zachęcić użytkowników do dalszego przeglądania strony i skorzystania z Twojej oferty. Sprawdź, jak tworzyć treści, które sprzedają!
 • Treści wizualne - nic nie przyciąga uwagi tak, jak dobre zdjęcie czy kolorowa grafika. Aby zatrzymać potencjalnego klienta na stronie, użyj ciekawych treści wizualnych, które atrakcyjnie pokazują Twój produkt czy usługę. Możesz też wykorzystać filmy wideo, które dodają dynamiki do strony i mogą pomóc Ci lepiej przedstawić ofertę. Zobacz, jak wykorzystać Visual Content w swojej strategii marketingowej.
 • Optymalizacja pod kątem konwersji - Twoja strona docelowa powinna być skonstruowana tak, aby skłaniać użytkowników do podjęcia pożądanej akcji - zapisania się na newsletter, skontaktowania się z Tobą, czy dokonania zakupu. Elementy takie jak formularze kontaktowe czy przyciski prowadzące do zakupu powinny być łatwo dostępne i wyraźnie widoczne.

Przykładowy landing page.

Dowiedz się więcej o tworzeniu stron docelowych:


8. Użyj kierowania geograficznego

Kierowanie geograficzne to funkcja w Google Ads, która pozwala na wyświetlanie reklam w wybranych lokalizacjach. Jest to szczególnie ważne dla firm, które prowadzą działalność w określonym regionie lub chcą skierować swoje działania do specyficznej grupy geograficznej. Dlaczego warto skorzystać z tej możliwości?

 • Większa trafność reklam - jeżeli prowadzisz działalność na określonym terenie, na przykład w jednym mieście lub regionie, kierowanie geograficzne pozwoli Ci skupić się na potencjalnych klientach z tego obszaru. W ten sposób możesz skierować swoje reklamy bezpośrednio do osób, które mogą być najbardziej zainteresowane Twoją ofertą.
 • Optymalizacja budżetu - kierowanie geograficzne jest także doskonałym sposobem na zaoszczędzenie budżetu. Dzięki temu, że Twoje reklamy będą wyświetlane tylko w wybranych lokalizacjach, nie będziesz musiał marnować swoich pieniędzy na docieranie do osób, które nie mogą skorzystać z Twojej oferty, np. ze względu na odległość.
 • Lepsze zrozumienie grupy docelowej - kierowanie geograficzne może pomóc Ci trafniej określić Twoją grupę odbiorców. Możesz na przykład odkryć, że osoby z określonych lokalizacji są bardziej skłonne do korzystania z Twojej oferty, dzięki czemu lepiej dostosujesz swoją strategię marketingową.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


9. Eksperymentuj z różnymi strategiami ustalania stawek

Strategia ustalania stawek to element, który należy szczególnie przemyśleć podczas tworzenia kampanii Google Ads. Odpowiednie zarządzanie stawkami może znacznie zwiększyć efektywność Twojej reklamy, minimalizując jednocześnie koszty.

W Google Ads dostępne są różne strategie ustalania stawek, a każda z nich jest odpowiednia do innych celów:

 • Jeśli Twoim zamiarem jest zachęcenie klientów do podejmowania bezpośrednich działań na Twojej stronie, takich jak zakupy lub rejestracja, to wykorzystaj inteligentne określanie stawek, które pozwoli zoptymalizować budżet i osiągnąć jak najwięcej konwersji.
 • Z kolei jeśli Twoim celem jest zwiększenie ruchu na stronie, to skup się na kliknięciach i wybierz strategię CPC. Umożliwi Ci ona płacenie tylko za kliknięcia Twojej reklamy.
 • Natomiast jeśli głównym celem Twojej reklamy jest budowanie świadomości marki, to skup się na wyświetleniach. Możesz skorzystać ze strategii określania stawek CPM (koszt za 1000 wyświetleń reklamy), aby docierać do większej liczby potencjalnych klientów.

Nie bój się eksperymentować z różnymi strategiami ustalania stawek. Każdy biznes jest inny, a to, co działa dla jednej firmy, niekoniecznie musi przynieść sukces innym. Przetestuj różne strategie i zobacz, która z nich przynosi najlepsze rezultaty.


10. Przetestuj różne wersje swoich reklam, aby znaleźć najskuteczniejszą kombinację

Testowanie różnych wersji reklam jest kluczowe dla odkrycia najskuteczniejszej kombinacji treści, nagłówków i elementów wizualnych. Proces ten znany jest jako testy A/B i pozwala na lepsze zrozumienie preferencji oraz zachowań użytkowników. Taka analiza umożliwia stworzenie unikalnych reklam, które pozwolą Ci wyróżnić się na konkurencyjnym rynku i pozyskać więcej klientów.

Jak wykonać test A/B?

Aby przeprowadzić test A/B, stwórz alternatywne warianty swoich reklam. Możesz zmieniać różne elementy, takie jak nagłówki, opisy, przyciski CTA, obrazy czy kolory. Pamiętaj, aby porównywać reklamy, które różnią się tylko jednym elementem - to pozwoli Ci łatwo określić, który z nich sprawdził się lepiej.

Na podstawie wyników testów A/B dostosuj swoje reklamy. Wykorzystaj elementy, które przynoszą najlepsze rezultaty i pomagają Ci spełniać cele kampanii. Kontynuuj testowanie i wprowadzanie ulepszeń, aby stale optymalizować swoje reklamy i maksymalizować ich skuteczność.

Sprawdź, jak ulepszyć swoją kampanię Google Ads:


Jak pokonać konkurencję w Google Ads? 10 trików. Podsumowanie

Pokonanie konkurencji w Google Ads nie jest łatwe, ale dzięki odpowiedniemu podejściu i regularnej optymalizacji jest to jak najbardziej możliwe. Wykorzystaj metody takie jak użycie rozszerzeń reklam i wykluczających słów kluczowych, odpowiedni wybór ustalania stawek czy kierowanie geograficzne, a na pewno Twoje reklamy zaczną przynosić lepsze efekty. Pamiętaj, że preferencje klientów się zmieniają, a branża reklamy online jest dynamiczna, więc bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i optymalizuj swoje kampanie reklamowe!

Jak poprawić swoją stronę docelową w Google Ads?
Down arrow

Aby ulepszyć stronę docelową, skup się na atrakcyjnym designie, chwytliwej treści, ciekawych grafikach lub zdjęciach oraz zadbaj o to, aby użytkownik znalazł tam najważniejsze informacje i mógł łatwo poruszać się po stronie. Stwórz również wyraźne wezwania do działania, proste przyciski i schludny formularz kontaktowy.

Dlaczego warto korzystać z wykluczających słów kluczowych w Google Ads?
Down arrow

Wykluczające słowa kluczowe pozwalają zdecydować, na jakie zapytania Twoje reklamy nie będą wyświetlane. Dzięki nim możesz wyeliminować małowartościowy ruch, optymalizując przy tym budżet reklamowy i trafność reklam.

Jakie narzędzia mogę wykorzystać do analizy działań konkurencji w Google Ads?
Down arrow

Do analizy działań konkurencji w Google Ads możesz wykorzystać narzędzia takie jak SEMrush, Senuto, Ahrefs, a także Planer słów kluczowych Google. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, jakie słowa kluczowe są dla Twojej konkurencji najbardziej wartościowe, jakie są ich najpopularniejsze treści i strony, jak duży ruch generują czy też sprawdzić ich pozycję w rankingu.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak pokonać konkurencję w Google Ads? 10 trików

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 125 głosów

UDOSTĘPNIJ