Ustawienia kampanii Google Ads, o których musisz pamiętać

ustawienia kampani google ads
Spis treści

• Jak edytować ustawienia kampanii Google Ads?

• Jak wybrać cel kampanii w Google Ads?

• Jak wybrać typ kampanii w Google Ads?

• Jaką sieć wybrać dla kampanii Google Ads?

• Jaką wybrać nazwę dla swojej kampanii w Google Ads?

• Jak wybrać lokalizację w swojej kampanii Google Ads?

• Jak ustalić budżet dla swojej kampanii Google Ads?

• Jak optymalizować konwersję w Google Ads?

• Jak wykorzystać rozszerzenia reklam w Google Ads?

• Podsumowanie

Poprawna optymalizacja kampanii Google Ads to klucz do osiągnięcia wymarzonych efektów. Wiemy, że szereg ustawień, które znajdują się w panelu Google Ads, może przytłoczyć, dlatego w tym artykule omawiamy najważniejsze z nich - pomoże Ci to stworzyć skuteczną kampanię i zwiększyć widoczność firmy w internecie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak edytować ustawienia kampanii Google Ads?

Zrealizowanie poprawnej kampanii w Google Ads nie oznacza, że musi być ona idealnie skonfigurowana za pierwszym razem. Kampania często wymaga wdrażania optymalizacji i nie ma w tym nic złego. Nie wiesz, jak wprowadzać zmiany w istniejących już kampaniach? Zrobisz to w czterech prostych krokach:

 1. Zaloguj się na swoje konto Google Ads.
 2. Kliknij Ustawienia w menu po lewej stronie.
 3. Wybierz kampanię, w której chcesz wprowadzić zmiany.
 4. Wybierz ustawienie, które chcesz zmienić.

Edycja ustawień kampanii w Google Ads.


Jak wybrać cel kampanii w Google Ads?

Panel Google Ads zapewnia aż siedem różnych celów kampanii do wyboru, lecz możesz wybrać tylko jeden z nich. Każdy z nich ma inne przeznaczenie, więc musisz je wybierać zgodnie z Twoimi celami biznesowymi.

 • Sprzedaż — znajdziesz tu sugestie ustalania stawek i budżetowania kampanii, które mogą pomóc Ci zwiększyć sprzedaż w sklepie.
 • Potencjalni klienci — kampania, której celem lepsze docieranie do osób, które najprawdopodobniej zdecydują się na Twoją ofertę.
 • Ruch w witrynie — pomoże Ci przy konfigurowaniu nagłówków, rozszerzeń i strategii ustalania stawek, aby zwiększyć liczbę kliknięć w reklamę.
 • Rozważenie zakupu produktu danej marki — zawiera porady dotyczące automatycznego określania stawek i kierowania reklamy, które pomagają zwiększać zaangażowanie użytkowników.
 • Świadomość i zasięg marki — kampania pozwala zwiększyć rozpoznawalność marki wśród grupy docelowej, skupiając się na dotarciu do jak największej liczby osób.
 • Promocja aplikacji — doradza zmiany, które pomogą Ci zwiększyć liczbę kliknięć i pobrań aplikacji.
 • Wizyty w lokalnych sklepach stacjonarnych i promocje — reklama pomoże Ci dotrzeć do lokalnych odbiorców i zachęcić ich do odwiedzenia Twojego stacjonarnego sklepu.
 • Stwórz kampanię bez wskazówek dotyczących celu – brak określenia celu pozostawia większy zakres ustawień kampanii w Twoich rękach.

Możliwe do wyboru cele kampanii Google Ads.


Jak wybrać typ kampanii w Google Ads?

Zgodnie ze wskazówkami od Google typ kampanii musisz wybrać na podstawie własnych celów biznesowych, strategii marki i ilości czasu, jaką możesz poświęcać na nadzorowanie swojej kampanii. Przy realizacji kampanii masz do wyboru osiem typów.

 • Kampania w sieci wyszukiwania - standardowa forma reklamy, wyświetla się w formie reklamy tekstowej w wynikach wyszukiwania Google.
 • Kampania w sieci reklamowej - reklama wyświetla się na różnych stronach i aplikacjach, które należą do Google, takich jak np. YouTube i Gmail.
 • Kampania wideo - umożliwia realizację reklam wideo w YouTube i innych witrynach.
 • Kampania produktowa - wyświetla w wynikach wyszukiwania najważniejsze informacje o produktach z Twojej oferty - zdjęcie, cenę, opis.
 • Kampania promująca aplikację - pomaga znajdować użytkowników potencjalnie zainteresowanych skorzystaniem z aplikacji.
 • Kampania lokalna - pomoże Ci przyciągać odbiorców do sklepów stacjonarnych i na dotrzeć do osób z Twojej najbliższej okolicy.
 • Kampania inteligentna - Google pomoże Ci dobrać optymalne ustawienia kierowania, aby jak najefektywniej wykorzystać Twój czas i Twoje pieniądze. Pamiętaj jednak, aby w pełni nadzorować kampanię - pozostawianie jej bez kontroli nie jest dobrym rozwiązaniem. Nawet najlepsza sztuczna inteligencja może popełniać błędy.
 • Kampania performance max - to reklama, która zapewni Ci dostęp do wszystkich zasobów reklamowych Google Ads w ramach jednej kampanii.

Chcesz dowiedzieć się więcej o typach kampanii w Google Ads? Sprawdź nasze artykuły:

Nie wiesz, jaka reklama sprawdzi się dla Twojej firmy?


Jaką sieć wybrać dla kampanii Google Ads?

To, jaki typ kampanii wybierzesz, ma duży wpływ na to, gdzie Twoja reklama będzie wyświetlana. Google przewiduje pięć sieci, w których może się ona pojawić.

 • Sieć wyszukiwania – wyświetla reklamy tekstowe w wynikach wyszukiwania Google.
 • Display — wyświetla reklamę w witrynach Google, witrynach współpracujących z Google i w innych miejscach docelowych, np. aplikacjach na komórki.
 • Zakupy – umożliwia wyświetlanie reklam produktowych, które pojawiają się nad innymi standardowymi reklamami w wynikach wyszukiwania.
 • Wideo – odtwarza reklamy wideo na platformie YouTube i innych witrynach partnerskich.
 • Aplikacja — pozwala reklamować aplikacje mobilne na Androida lub iOS.


Jaką wybrać nazwę dla swojej kampanii w Google Ads?

Wiele osób zakłada, że nadanie nazwy kampanii nie jest istotne w Google Ads. My wychodzimy z założenia, że przestrzeganie intuicyjnego nazewnictwa pozwoli na utrzymanie porządku na koncie. Warto decydować się na proste nazwy kampanii, które pozwolą Ci szybko zidentyfikować ich cel i formułę. Możesz je dzielić na przykład według następującego schematu:

 • Ogólne hasła — reklamy wykorzystujące słowa kluczowe, które są ściśle powiązane i jednocześnie nie zawierają nazwy Twojej marki ani nazw marek konkurencji.
 • Markowe hasła – słowa kluczowe, które wykorzystują nazwę Twojej marki.
 • Hasła konkurencji – słowa kluczowe, które zawierają hasła firmowane przez Twoją konkurencję.


Jak wybrać lokalizację w swojej kampanii Google Ads?

To, czy pokierujesz swoją kampanię na odpowiedni obszar geograficzny, może mieć znaczące przełożenie na efekty kampanii. Możesz realizować kampanię na cały kraj lub wybraną lokalizację. Możesz również zdecydować się na realizację kampanii za granicą.

Realizując kampanię Google Ads, możesz nie tylko uwzględniać, ale również wykluczać różne lokalizacje. Panel zarządzania kampanią zapewnia także zbiorcze dodawanie lokalizacji i kierowanie reklamy na promień, co pozwala ustalić granicę kilometrów dla kierowania reklamy wokół określonej lokalizacji. Kierowanie promieniowe świetnie się sprawdzi dla firm, których usługi wymagają od klientów podróży do sklepu stacjonarnego, a także przy promowaniu lokalnych wydarzeń. Jest to również przydatne dla firm, które podróżują do klientów ze swoimi usługami i mają ograniczony obszar działania.

Chcesz wypromować swój sklep w internecie?


Jak ustalić budżet dla swojej kampanii Google Ads?

Dla wielu osób ustalenie budżetu dla kampanii Google Ads jest problematyczne i stresujące. W takiej sytuacji zawsze zalecamy zaczęcia od niskiego progu finansowego i stopniowego zwiększania go. Nieprawdą jest to, że przy niskim budżecie nie można osiągnąć dobrych wyników - wymaga to nieco większej pracy nad optymalizacją, ale jest w pełni możliwe. Większy budżet pozwala na dotarcie do większej liczby osób, na szybsze zauważenie efektów, a dzięki temu również możliwość szybszego wprowadzania ulepszeń.

Przy kampanii Google Ads musisz ustalić zarówno budżet miesięczny, jak i maksymalny budżet dzienny. Twój miesięczny budżet określa całkowity miesięczny koszt kliknięć w reklamę, natomiast maksymalny budżet dzienny określa uśredniony koszt miesięczny kliknięć. Jeśli chcesz ustalić budżet dla kampani Google Ads, określ najpierw, jaką kwotę maksymalnie możesz wydać w ciągu miesiąca i podziel ten wynik przez 30 dni. W ten sposób uzyskasz budżet dzienny. Pamiętaj przy tym, że budżet dzienny może być przekroczony przez Google, aby zmaksymalizować wyniki kampanii, jednak nigdy nie zostanie przekroczony Twój budżet całkowity.

Chcesz jak najbardziej efektywnie tworzyć swoje reklamy w Google Ads? Sprawdź nasze porady zanim określisz budżet reklamowy:


Jak optymalizować konwersję w Google Ads?

Jeśli chcesz osiągać jak najlepsze wyniki sprzedażowe, połącz swoje konto Google Ads z Google Analytics 4. Pomoże Ci to lepiej analizować skuteczność Twoich kampanii reklamowych i ich wpływu na poziom sprzedaży.

Przy optymalizacji kampanii Google Ads pod kątem konwersji szczególnie ważne jest odpowiednie poznanie swojej grupy docelowej. Im więcej wiesz o tym, kim oni są i w jaki sposób działają (zarówno w internecie, jak i w codziennym życiu), tym łatwiej będzie Ci przekonać ich do swojej oferty. Aby bliżej poznać swoich odbiorców, musisz przeprowadzić analizę, zapoznaj się na przykład z branżowymi raportami na temat przyzwyczajeń użytkowników w internecie. Możesz również wykorzystać takie narzędzia jak:

 • Google Analytics 4 - pokaże Ci informacje o osobach, które odwiedzają Twoją stronę internetową,
 • Google Keyword Planner - sprawdzisz tutaj, jakie słowa kluczowe Twoi odbiorcy wpisują w wyszukiwarce.
 • Google Trends - zdobędziesz informację na temat tego, co jest aktualnie popularne w branży.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwiększyć współczynnik konwersji w Google Ads? Sprawdź nasz wcześniejszy wpis blogowy:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online?


Jak wykorzystać rozszerzenia reklam w Google Ads?

Żeby Twoja reklama w sieci była skuteczna, musisz skupić się na tym, by się wyróżnić na tle innych. Jest to tym trudniejsze, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie Google Ads w swojej kampanii marketingowej. Dlatego warto wykorzystywać w swojej kampanii rich snippets. Są to rozszerzone elementy opisu strony internetowej, które pozwalają na to, by strona wyświetlała się bardziej atrakcyjnie w wynikach wyszukiwania Google. Rozszerzenia reklam mogą obejmować takie informacje, jak na przykład:

 • miejsce i data wydarzenia,
 • techniczna specyfikacja produktu,
 • ocena oraz liczba opinii o produkcie,
 • stan produktu,
 • cena produktu,
 • dostępność produktu,
 • zdjęcia,
 • wideo,
 • nawigacja strony (breadcrumbs).

Przykładowa forma wykorzystania rich snippets w wynikach wyszukiwania Google.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działają rozszerzenia reklam w Google Ads? Na naszym blogu znajdziesz artykuły w tym temacie:


Ustawienia kampanii Google Ads, o których musisz pamiętać. Podsumowanie

Kampania Google Ads potrafi przynieść niesamowite korzyści firmie, począwszy od zwiększenia świadomości marki aż do zwiększenia poziomu sprzedaży. Ważne jest jednak, żeby umieć taką kampanię zrealizować - Google Ads obejmuje szereg ustawień, których znajomość jest konieczna do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Jeżeli nie masz wystarczająco dużo czasu, by nauczyć się optymalizacji kampanii Google Ads, zdecyduj się na współpracę ze specjalistą.

 

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ustawienia kampanii Google Ads, o których musisz pamiętać

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 68 głosów

UDOSTĘPNIJ