688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E norton widoczni
Historia sukcesu Norton Saint Gobain

Norton Saint Gobain - Narzędzia ścierne

Budowa wizerunku eksperta w sieci

O firmie

Norton jest marką należącą do Grupy Saint-Gobain, specjalizującą się od XIX wieku w zakresie narzędzi ściernych. Początkowo Norton produkował materiały ścierne do budowy i konserwacji maszyn, dziś jest liderem w zakresie narzędzi ściernych w branży blacharsko-lakierniczej. Głównym odbiorcą produktów Norton są więc warsztaty blacharskie i lakiernicze.

norton widoczni
norton 1 norton

Budowa wizerunku marki Norton w Google

Wyzwaniem dla marki Norton było jak najszersze dotarcie do specjalistów i właścicieli warsztatów blacharsko-lakierniczych. Aby to osiągnąć połączyliśmy siły z działem marketingu Saint-Gobain i stworzyliśmy strategię obecności marki w sieci. Naszym celem było zwiększenie widoczności marki w Google na najważniejsze frazy związane z materiałami ściernymi. Tym samym chcieliśmy zbudować wizerunek wśród potencjalnych klientów, którzy jeszcze nie znają marki, ale już stosują podobne rozwiązania.

1. Budowa serwisu Naprawiam Karoserię

Na zlecenie Saint-Gobain przygotowaliśmy projekt strony internetowej Naprawiam Karoserię, poświęconej produktom marki Norton. Skupiliśmy się na zaprojektowaniu serwisu, który w przejrzysty sposób zaprezentuje treści poradnikowe. Zależało nam także na wszechstronnym podejściu do nawigacji i wyszukiwania produktów. Jak to osiągnęliśmy?

naprawiamkarosierie narzedzia widoczni

Wprowadziliśmy m.in.
    • wyszukiwanie produktów, które rozwiążą konkretny problem, np. przygotowanie powierzchni,
    • wyszukiwanie produktów powiązanych z konkretnym działaniem, np. szlifowanie.

naprawiamkarosierie nawigacja widoczni

Warto zaznaczyć, że strona nie jest sklepem internetowym, a bazą wiedzy, która pozwala zapoznać się z produktami i ich możliwym zastosowaniem. Tym samym większość treści stanowią artykuły z poradami o charakterze edukacyjnym, skierowanym do lakierników i blacharzy.

naprawiamkarosierie porady widoczni

2. Pozycjonowanie

Kolejnym krokiem była optymalizacja serwisu i pozycjonowanie go w top 10 wyników wyszukiwania Google. Tematyka strony była wysoko wyspecjalizowana i wąska, co sprawiało, że pozycjonowanie było od początku wyzwaniem. Na co położyliśmy szczególny nacisk?

1
Wybór fraz

w oparciu o wiedzę na temat branży, potencjalnych klientów, a także wykorzystując specjalistyczne narzędzia wybraliśmy frazy, które opisują wąską tematykę strony, a także odnoszą się do problemów i intencji nieświadomych produktu osób. Nie ograniczaliśmy się więc do fraz produktowych, a poszerzyliśmy optymalizację o frazy opisujące problemy użytkowników. Szczególnie, że strona zawiera bogatą treść odpowiadającą na wiele popularnych pytań o materiały ścierne w lakiernictwie i blacharstwie.

2
Cykliczna rozbudowa treści

postawiliśmy na merytoryczną treść z poradami dla fachowców, ale z odpowiednią optymalizacją z myślą o pozycjonowaniu. Dzięki temu strona jest wartościową bazą wiedzy, przydatną nawet dla osób z doświadczeniem w blacharstwie i lakiernictwie.

3
Optymalizacja techniczna

dzięki temu, że strona była projektowana i realizowana przez nas, mogliśmy przystosować ją w pełni do potrzeb pozycjonowania w Google. Zadbaliśmy o łatwą optymalizację techniczną, wykluczyliśmy wszelkie możliwe błędy, które utrudniałyby pozycjonowanie i przeprowadziliśmy kompleksowe działania on-site.

4
Kompleksowo podeszliśmy do pozycjonowania,

ale z naciskiem na budowę rozpoznawalności marki oraz budowę wizerunku eksperta. Nie chcieliśmy pozyskiwać masowo ruchu, a docierać faktycznie do zainteresowanych odbiorców.

Efekty

 

Serwis pozycjonowany był od zera, tzn. stworzyliśmy zupełnie nową stronę, na nowej domenie. Chociaż branża jest wysoce wyspecjalizowana w przeciągu kilku miesięcy zbudowaliśmy popularność serwisu w Google na istotne biznesowo i marketingowo frazy.

 

Jak kształtowała się widoczność i popularność serwisu?

Rosnąca widoczność na frazy związane z ofertą i na frazy poradnikowe, poszukiwane przez potencjalnych klientów.

naprawiamkaroserie senuto

Wykres widoczności strony na frazy z Senuto

Rosnąca liczba kliknięć w link w wynikach wyszukiwania Google, wysoki CTR 4,5%

gsc naprawiamkaroseire klikniecia

Wykres kliknięć w Google Search Console

Regularny, stopniowy wzrost liczby nowych użytkowników w relatywnie krótkim czasie, bez angażowania innych działań niż pozycjonowanie stron.

ga naprawiam karoserie nowi uzytkownicy

Wykres odwiedzin w Google Analytics

Dajemy 100% rekomendację Agencji Widoczni. Z pewnością zwrócimy się do niej z zapytaniem przy kolejnych projektach internetowych.
saint gobain
Saint Gobain Abrasives
Anna Piekut, Marketing Manager,

Widoczni, oprócz realizacji usługi podstawowej, wspierali nas merytorycznie w kwestii strategii wizerunku w sieci.

Współpraca była oparta na zrozumieniu, zaufaniu, co jest istotne w przypadku usług związanych z e-marketingiem.

Dajemy 100% rekomendację Agencji Widoczni. Z pewnością zwrócimy się do niej z zapytaniem przy kolejnych projektach internetowych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej