Historia sukcesu
Norton Saint Gobain
Sukces
Norton Saint Gobain - Narzędzia ścierne
Budowa wizerunku eksperta w sieci

O firmie

Norton jest marką należącą do Grupy Saint-Gobain, specjalizującą się od XIX wieku w zakresie narzędzi ściernych. Początkowo Norton produkował materiały ścierne do budowy i konserwacji maszyn, dziś jest liderem w zakresie narzędzi ściernych w branży blacharsko-lakierniczej. Głównym odbiorcą produktów Norton są więc warsztaty blacharskie i lakiernicze.


 

 

Budowa wizerunku marki Norton w Google

Wyzwaniem dla marki Norton było jak najszersze dotarcie do specjalistów i właścicieli warsztatów blacharsko-lakierniczych. Aby to osiągnąć połączyliśmy siły z działem marketingu Saint-Gobain i stworzyliśmy strategię obecności marki w sieci. Naszym celem było zwiększenie widoczności marki w Google na najważniejsze frazy związane z materiałami ściernymi. Tym samym chcieliśmy zbudować wizerunek wśród potencjalnych klientów, którzy jeszcze nie znają marki, ale już stosują podobne rozwiązania.


Realizacja celów

Właściciel marki Norton zlecił nam kompleksową opiekę nad wizerunkiem w Google. Najważniejsze projekty to:
    • budowa przyjaznego i nowoczesnego serwisu Naprawiamkaroserie.pl,
    • pozycjonowanie strony Naprawiamkarosierie.pl w Google.


1. Budowa serwisu Naprawiam Karoserię

Na zlecenie Saint-Gobain przygotowaliśmy projekt strony internetowej Naprawiam Karoserię, poświęconej produktom marki Norton. Skupiliśmy się na zaprojektowaniu serwisu, który w przejrzysty sposób zaprezentuje treści poradnikowe. Zależało nam także na wszechstronnym podejściu do nawigacji i wyszukiwania produktów. Jak to osiągnęliśmy?

Wprowadziliśmy m.in.
    • wyszukiwanie produktów, które rozwiążą konkretny problem, np. przygotowanie powierzchni,
    • wyszukiwanie produktów powiązanych z konkretnym działaniem, np. szlifowanie.

Warto zaznaczyć, że strona nie jest sklepem internetowym, a bazą wiedzy, która pozwala zapoznać się z produktami i ich możliwym zastosowaniem. Tym samym większość treści stanowią artykuły z poradami o charakterze edukacyjnym, skierowanym do lakierników i blacharzy.

2. Pozycjonowanie

Kolejnym krokiem była optymalizacja serwisu i pozycjonowanie go w top 10 wyników wyszukiwania Google. Tematyka strony była wysoko wyspecjalizowana i wąska, co sprawiało, że pozycjonowanie było od początku wyzwaniem. Na co położyliśmy szczególny nacisk?

1. Wybór fraz - w oparciu o wiedzę na temat branży, potencjalnych klientów, a także wykorzystując specjalistyczne narzędzia wybraliśmy frazy, które opisują wąską tematykę strony, a także odnoszą się do problemów i intencji nieświadomych produktu osób. Nie ograniczaliśmy się więc do fraz produktowych, a poszerzyliśmy optymalizację o frazy opisujące problemy użytkowników. Szczególnie, że strona zawiera bogatą treść odpowiadającą na wiele popularnych pytań o materiały ścierne w lakiernictwie i blacharstwie.

2. Cykliczna rozbudowa treści - postawiliśmy na merytoryczną treść z poradami dla fachowców, ale z odpowiednią optymalizacją z myślą o pozycjonowaniu. Dzięki temu strona jest wartościową bazą wiedzy, przydatną nawet dla osób z doświadczeniem w blacharstwie i lakiernictwie.

Optymalizacja techniczna - dzięki temu, że strona była projektowana i realizowana przez nas, mogliśmy przystosować ją w pełni do potrzeb pozycjonowania w Google. Zadbaliśmy o łatwą optymalizację techniczną, wykluczyliśmy wszelkie możliwe błędy, które utrudniałyby pozycjonowanie i przeprowadziliśmy kompleksowe działania on-site.

Kompleksowo podeszliśmy do pozycjonowania, ale z naciskiem na budowę rozpoznawalności marki oraz budowę wizerunku eksperta. Nie chcieliśmy pozyskiwać masowo ruchu, a docierać faktycznie do zainteresowanych odbiorców.


Efekty

Serwis pozycjonowany był od zera, tzn. stworzyliśmy zupełnie nową stronę, na nowej domenie. Chociaż branża jest wysoce wyspecjalizowana w przeciągu kilku miesięcy zbudowaliśmy popularność serwisu w Google na istotne biznesowo i marketingowo frazy.

Jak kształtowała się widoczność i popularność serwisu?

Rosnąca widoczność na frazy związane z ofertą i na frazy poradnikowe, poszukiwane przez potencjalnych klientów.

Wykres widoczności strony na frazy z Senuto

Rosnąca liczba kliknięć w link w wynikach wyszukiwania Google, wysoki CTR 4,5%

Wykres kliknięć w Google Search Console

Regularny, stopniowy wzrost liczby nowych użytkowników w relatywnie krótkim czasie, bez angażowania innych działań niż pozycjonowanie stron.

Wykres odwiedzin w Google Analytics

 

 

 

Referencje
Referencje

Widoczni, oprócz realizacji usługi podstawowej, wspierali nas merytorycznie w kwestii strategii wizerunku w sieci.

Współpraca była oparta na zrozumieniu, zaufaniu, co jest istotne w przypadku usług związanych z e-marketingiem.

Dajemy 100% rekomendację Agencji Widoczni. Z pewnością zwrócimy się do niej z zapytaniem przy kolejnych projektach internetowych.


 

Anna Piekut, Marketing Manager,

Saint Gobain Abrasives

 

 

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO