Do końca maja zniżka 20% na pozycjonowanie
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E 7
Historia współpracy Ale Zwierzaki

Ale Zwierzaki - Sklep zoologiczny

9,5-krotny wzrost wartości konwersji

O firmie

Ale Zwierzaki to internetowy sklep zoologiczny oferujący wysokiej jakości karmy i akcesoria dla pupili w niskich cenach. Znajdziemy tu karmy mokre i suche, przysmaki, witaminy i suplementy, zabawki, drapaki, legowiska, ubranka, smycze, obroże, a także preparaty do higieny i pielęgnacji zwierząt domowych.

Do grona klientów agencji Widoczni firma dołączyła w maju 2020 roku. Celem współpracy było zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym poprzez wyniki wyszukiwania Google. Jedną z naszych propozycji działań były skuteczne kampanie Google Ads.

3

Wyzwania

  • Kampanie dla branży zoologicznej mają sporą konkurencję. W asortymencie związanym z karmami dla zwierząt jest bardzo dużo różnych marek, rodzajów, rozmiarów opakowań, zestawów oraz przeznaczenia ( karmy dla psów, kotów, gryzoni, ptaków itp).
  • Trzeba dobrze przeznaczyć wydawany budżet pomiędzy oferowany przez klienta asortyment.
  • Kliknięcia są dość drogie jak na sieć PLA, na której się skupiamy. Konieczne było odpowiednie dobranie produktów do kampanii.
Działania

Proces SEM

Ustawienie kampanii
Ustawienie kampanii

na konwertujące produkty z poprzednich kampanii Google Ads

Zmiana strategii
Zmiana strategii

po kilku miesiącach uznaliśmy, że niekoniecznie produkty które nie sprzedawały się na poprzednim koncie muszą być nieopłacalne teraz. Wprowadziliśmy wszystkie produkty do kampanii, podzieliliśmy je na marki i systematycznie wykluczyliśmy te najmniej opłacalne.

Wyłączenie kampanii w sieci wyszukiwania
Wyłączenie kampanii w sieci wyszukiwania

zauważyliśmy kampania w sieci wyszukiwania działa dużo gorzej niż kampania PLA w związku z dużym znaczeniem ceny na tego typu produktach. Dlatego w późniejszej fazie prowadzonych kampanii wyłączyliśmy ten kanał i skupiliśmy się wyłącznie na kampaniach produktowych.

Podział na osobne kampanie
Podział na osobne kampanie

po analizie, skąd pochodzi najwięcej konwersji podzieliliśmy kampanie na osobne dla psów, kotów, gryzoni i testowo ptaków. Pozwoliło to też przetestować nowy asortyment. Kampanie miały osobny budżet podzielony tak, aby najwięcej przeznaczać na te kampanie, które przynoszą najlepsze wyniki.

Stałe testowanie nowych rozwiązań
Stałe testowanie nowych rozwiązań

w trakcie trwania kampanii dodaliśmy dokładniejsze konwersje ADSowe na konto oraz zwiększyliśmy budżet na kampanię w związku z dobrymi wynikami.

Wybraliśmy konwertujące frazy z raportu
brek dawid widoczni
opiekun Ads alezwierzaki.pl
Dawid Bręk

Początek kampanii był nieco trudny, ponieważ nie mieliśmy dostępu do dotychczasowych kont klienta w Google ADS i GMC. Musieliśmy przez to zaczynać od zera. Chcąc możliwie najłagodniej przejść na nowe konto, wybraliśmy konwertujące frazy z raportu od klientki oraz wybraliśmy konwertujące produkty z poprzednich kampanii.

Jakie efekty udało się wypracować?

 

Google Analytics - wartość konwersji

 

Ty także możesz odnieść taki sukces!
Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

Wzrost współczynnika ROAS

z 5,17 do 18,20

4,5-krotny wzrost

wyświetleń strony

8,5-krotny

wzrost liczby konwersji

9,5-krotny wzrost

wartości konwersji

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej