Top 9 kanałów digital marketingu dla Twojej firmy w 2024

Top 9 kanalow digital marketingu dla Twojej firmy w 2024
Spis treści

• Top 9 kanałów digital na 2024 - przegląd możliwości

• Jak rozkręcić digital marketing za pomocą SEO?

• Reklama PPC - Twój kanał digital

• Strona internetowa kanałem digital marketingowym?

• Jak sprzedawać w digital marketingu za pomocą treści?

• Digital marketing w kanałach social media

• Nowoczesny kanał digital - wideo marketing

• Skuteczny kanał digital - e-mail marketing?

• Jak budować kampanie digitalową za pomocą afiliacji?

• Jak podbić serca publiczność digital poprzez influencer marketing?

• Podsumowanie

Internet zrewolucjonizował sposób, w jaki prowadzimy i promujemy biznes. Billboardy czy ulotki odeszły w niepamięć, zastąpione przez nowoczesne kanały digital marketingu. Jednak duża dostępność różnych kanałów sprawia, że nie każdy przedsiębiorca wie, jak wybrać odpowiednie metody promocji. Sprawdźmy, jakie kanały oferuje digital marketing w 2024

 

Z artykułu dowiesz się

 • Jakie są najbardziej efektywne kanały digital marketingu w 2024 roku.
 • Dlaczego content marketing pozostaje niezastąpiony w budowaniu relacji z klientami.
 • W jaki sposób influencer marketing może przyczynić się do wzrostu Twojej marki.
 • Na co zwracać uwagę przy wyborze strategii wideo marketingu.

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Top 9 kanałów digital na 2024 - przegląd możliwości

W 2024 masz do dyspozycji wiele kanałów marketingowych, który możesz zastosować do promocji swojej marki. Jakie zalety ma każdy z nich i jakie możliwości reklamy zapewnia oraz ile kosztuje? Sprawdź najważniejsze kanały digital marketingu, które możesz rozważyć w 2024.

 

1. Jak rozkręcić digital marketing za pomocą SEO?

Badania wskazują, że ok. 93% sesji w internecie rozpoczyna się w wyszukiwarkach (https://www.webfx.com/blog/marketing/marketing-stats/). To jeden z powodów, dla których z SEO w 2024 rezygnować nie powinieneś. Jeśli nie ma Cię w Google, najlepiej w wynikach organicznych, to Twoja firma nie istnieje w świadomości potencjalnych klientów. Czym jest pozycjonowanie stron? To proces kompleksowej optymalizacji witryny w taki sposób, by ta spełniała oczekiwania algorytmów indeksujących oraz użytkowników i w efekcie, by widoczność strony, ruch na niej oraz przychody rosły. 

Pozycjonowanie sklepów i stron opiera się na zrozumieniu algorytmów wyszukiwarek, takich jak Google, i optymalizacji strony internetowej tak, aby jak najlepiej odpowiadała na te algorytmy. Działania SEO obejmują optymalizację zarówno elementów na stronie (on-site), jak i poza nią (off-site). Podstawowe strategie SEO obejmują:

 • Dobór słów kluczowych — znalezienie i wdrożenie odpowiednich słów kluczowych, które potencjalni klienci mogą używać podczas wyszukiwania produktów lub usług.
 • Optymalizację treści — tworzenie wartościowych, unikalnych i odpowiednio strukturyzowanych treści, które odpowiadają zapytaniom użytkowników.
 • Techniczne SEO — zmiany na stronie (poza treścią), które ułatwiają robotom indeksowanie, a użytkownikom poruszanie się po stronie i odnajdywanie potrzebnych informacji.
 • Rozbudowa profilu linków przychodzących (link building) - pozyskiwanie jakościowych linków zwrotnych z innych renomowanych stron, co jest interpretowane przez wyszukiwarki jako wskaźnik wiarygodności i autorytetu.
 • Optymalizację konwersji — nowoczesne SEO obejmuje także działania, których celem jest przekształcenie użytkowników w realnych klientów i zachęcenie ich do zakupu bądź innego działania będącego konwersją (zapis do newslettera, wypełnienie formularza kontaktowego itp.).

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

 

2. Reklama PPC - Twój kanał digital

Drugim ważnym kanałem digital marketingu, który warto rozważyć do promocji swojej firmy, są reklamy PPC (pay per click), w których płacisz nie za samo wyświetlenie reklamy, ale za akcję dokonaną przez użytkownika (zazwyczaj kliknięcie, czasem konwersje czy obejrzenie reklamy przez określony czas). Jest to bezpośrednia i mierzalna metoda reklamy digital, która oferuje szybkie i efektywne sposoby na zwiększenie widoczności, generowanie leadów oraz sprzedaży. 

Główne platformy reklamy PPC w digital marketingu to:

 • Google Ads — pozwala na umieszczanie reklam w wynikach wyszukiwania Google oraz na stronach partnerskich w sieci reklamowej Google. Reklamy mogą być dopasowane do konkretnych słów kluczowych, co pozwala na targetowanie użytkowników poszukujących określonych produktów lub usług.
 • Facebook Ads — umożliwia reklamowanie na Facebooku, Instagramie oraz w Audience Network. Reklamy mogą być bardzo szczegółowo targetowane na podstawie demografii, zainteresowań, zachowań i innych kryteriów.
 • TikTok Ads - własny system reklamowy TikToka, który pozwala publikować reklamy digital w różnych formatach użytkownikom TikToka w aplikacji mobilnej i webowej..
 • LinkedIn Ads — kanał reklamy digital kierowany głównie do firm B2B, umożliwiające docieranie do profesjonalistów na podstawie branży, funkcji pracy, umiejętności i więcej.
 • Twitter Ads, Pinterest Ads i inne platformy social media oferują również własne rozwiązania PPC, dostosowane do specyfiki i możliwości targetowania na tych platformach.

Zobacz:

 
Przykład reklamy PPC w Google Ads

 

 

3. Strona internetowa kanałem digital marketingowym?

Strona internetowa pełni kluczową rolę w strategii digital marketingu, działając jako centralny punkt komunikacji i interakcji z obecnymi oraz potencjalnymi klientami. Nie tylko stanowi wizytówkę twojej marki, ale także służy jako podstawa do realizacji różnorodnych strategii marketingowych online. W jaki sposób strona internetowa może pełnić funkcję kanału digital marketingowego?

 • Stanowi bazę do działań SEO (Search Engine Optimization)
  Strona internetowa, zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO), może znacznie zwiększyć widoczność marki w organicznych wynikach wyszukiwania, przyciągając ruch na stronę. Poprzez stosowanie odpowiednich słów kluczowych, tworzenie wartościowych treści i zapewnienie dobrej użyteczności, strona może stać się łatwiej dostępna dla potencjalnych klientów szukających produktów lub usług online.
 • Jest centrum content marketingu
  Strona internetowa może służyć jako platforma do publikowania i dystrybucji wartościowych treści, takich jak artykuły blogowe, case studies, e-booki, infografiki czy wideo, przyciągając tym samym ruch i budując autorytet marki w branży. Treści te mogą być następnie promowane za pomocą innych kanałów digital marketingu, takich jak media społecznościowe czy e-mail marketing, co jeszcze bardziej zwiększa zasięg i zaangażowanie.
 • Jest bazą do generowanie leadów i konwersji
  Strona internetowa może być skonstruowana w taki sposób, aby zachęcać odwiedzających do podjęcia określonych działań, takich jak zapisanie się na newsletter, pobranie materiału, złożenie zapytania ofertowego lub dokonanie zakupu. Poprzez umieszczanie przycisków call to action (CTA), formularzy kontaktowych i ofert specjalnych, strona staje się potężnym narzędziem do generowania leadów i konwersji.
 • Stanowi podstawę dla kampanii reklamowych
  Wszelkie kampanie płatne, takie jak reklamy PPC (pay-per-click) w Google Ads czy reklamy docelowe (landing pages) utworzone na stronie internetowej. Strony te są zoptymalizowane pod kątem konkretnych kampanii i mają za zadanie maksymalizować konwersję z ruchu płatnego.
 • Buduje wsparcie klienta i relacje
  Strona internetowa może oferować sekcję FAQ, blogi edukacyjne, forum wsparcia czy chat online, przez co staje się miejscem, gdzie klienci mogą szukać informacji, pomocy i wskazówek. Dzięki temu narzędziu firma może budować relacje z klientami, poprawiając jednocześnie ich doświadczenia z marką.
 • Jest źródłem informacji o klientach
  Strona internetowa, wyposażona w narzędzia analityczne, takie jak Google Analytics 4, umożliwia śledzenie zachowań odwiedzających, analizę ruchu na stronie, najpopularniejszych treści, źródeł ruchu czy konwersji. Te dane są nieocenione dla dalszej optymalizacji strategii digital marketingu.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

4. Jak sprzedawać w digital marketingu za pomocą treści?

Content marketing, czyli marketing treści, jest strategicznym podejściem w digital marketingu, które polega na tworzeniu i dystrybuowaniu wartościowych, istotnych i spójnych treści, by przyciągnąć i zatrzymać wyraźnie określoną grupę odbiorców – ostatecznie, by napędzać rentowne działania klientów. Jest to sposób na budowanie relacji z klientami, nie przez bezpośrednią sprzedaż, lecz poprzez dostarczanie treści, które są dla nich wartościowe i użyteczne (forma marketingu przychodzącego). Jak wykorzystać content marketing jako kanał digital? Postaw na różnorodne treści, które trafią do zróżnicowanej grupy odbiorców:

 • Blogi — tworzenie blogów to jedna z najpopularniejszych form content marketingu. Blogi mogą oferować porady, informacje branżowe, przewodniki, case studies i wiele więcej, co przyciąga ruch organiczny do Twojej strony poprzez SEO.
  • Przykład: Firma produkująca ekologiczne kosmetyki: Może prowadzić bloga z poradami na temat naturalnej pielęgnacji, DIY kosmetyków, i korzyści ze stosowania ekologicznych składników. Przykład: seria wpisów na temat "Jak wybrać naturalne składniki do codziennej pielęgnacji skóry".
 • E-booki i white papers — są świetnym sposobem na pogłębienie tematów związanych z Twoją branżą, pozycjonując Twoją markę jako eksperta w danej dziedzinie. Mogą także służyć jako narzędzia pozyskiwania leadów, wymagając rejestracji przed pobraniem.
  • Przykład: Firma technologiczna oferująca rozwiązania dla biznesu może publikować e-booki na tematy takie jak "Przewodnik po digitalizacji dla małych i średnich przedsiębiorstw" czy "Jak technologia blockchain może zmienić Twoją branżę".
 • Infografiki — pozwalają przedstawiać skomplikowane dane lub informacje statystyczne w łatwy do zrozumienia i atrakcyjny wizualnie sposób.
  • Przykład: Agencja nieruchomości może publikować infografiki przedstawiające trendy na rynku nieruchomości, porady dla kupujących pierwszy dom, czy kroki potrzebne do sprzedaży nieruchomości.
 • Wideo – jest niezwykle angażujący i może być wykorzystywany w różnych formach – od tutoriali, przez recenzje produktów, aż po zakulisowe spojrzenia na działanie firmy.
  • Firma produkująca sprzęt sportowy: Seria tutoriali wideo na temat używania sprzętu do różnych ćwiczeń, prezentacje technologii stojących za produktami, historie klientów. Przykład: seria wideo "Ćwiczenia tygodnia z naszą matą do jogi".
 • Podcasty — zyskują na popularności jako sposób na dotarcie do odbiorców, którzy wolą słuchać treści podczas wykonywania innych czynności.
  • Przykład: Prowadzenie podcastu na temat rozwoju osobistego, efektywności biznesowej, bycia liderem, z udziałem ekspertów i przedsiębiorców. Przykład: cykliczny podcast "Liderzy Innowacji", w którym gośćmi są znani innowatorzy i liderzy biznesu.

 

5. Digital marketing w kanałach social media

Social Media Marketing (SMM) to proces wykorzystywania platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest, TikTok i innych, do promowania marki, produktów, usług oraz budowania relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami. W marketingu digital media społecznościowe stały się nieodłączną częścią strategii marketingowych firm ze względu na ich szeroki zasięg, interaktywność i zdolność do docierania do określonych grup odbiorców w realnym czasie. Jak skutecznie wykorzystać ten kanał w swoich kampaniach digital? Postaw na:

 • Wybór odpowiednich platform — nie każda platforma będzie odpowiednia dla każdej marki. Ważne jest, by zrozumieć, gdzie spędza czas Twoja grupa docelowa i jakie platformy najlepiej odpowiadają charakterowi Twojej marki.
 • Tworzenie spójnej tożsamości marki — Twoje profile w mediach społecznościowych powinny odzwierciedlać tożsamość Twojej marki, jej wartości i ton komunikacji.
 • Publikowanie wartościowych treści — kluczowym elementem jest tworzenie i dzielenie się treściami, które są wartościowe dla Twojej publiczności, np. edukacyjne artykuły, inspirujące historie, poradniki czy rozrywka.
 • Interakcję z odbiorcami — regularne angażowanie się w rozmowy, odpowiadanie na komentarze i pytania oraz aktywne słuchanie feedbacku buduje zaufanie i lojalność.
 • Wykorzystanie reklam — płatne reklamy w mediach społecznościowych umożliwiają precyzyjne targetowanie grup docelowych i mogą być skutecznym sposobem na zwiększenie zasięgu.
 • Analizę i optymalizację — monitorowanie wskaźników takich jak zaangażowanie, zasięg, liczba obserwujących i konwersji jest kluczowe do mierzenia efektywności strategii i jej optymalizacji.

Przykłady wykorzystania Social Media Marketingu w kampaniach digital to m.in.:

 • Kampanie hashtagowe — tworzenie unikalnych hashtagów dla kampanii promocyjnych, co ułatwia śledzenie konwersacji i angażowanie użytkowników.
 • Konkursy i rozdania — organizowanie konkursów z nagrodami może szybko zwiększyć zaangażowanie i zasięg postów.
 • Influencer marketing — współpraca z influencerami może pomóc dotrzeć do nowych grup odbiorców i zbudować zaufanie do marki poprzez zalecenia.
 • Live streaming — transmisje na żywo oferują autentyczny sposób na pokazanie zakulisowych aspektów działalności firmy lub organizowanie Q&A (sesji pytań i odpowiedzi) z odbiorcami.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

6. Nowoczesny kanał digital - wideo marketing

Chcesz dotrzeć do użytkowników za pomocą nowoczesnego kanału digital? Rozwiń potencjał wideo marketingu, który wykorzystuje treści wideo do promowania marki, produktów lub usług, angażowania docelowych grup odbiorców oraz przekazywania informacji w atrakcyjny i zrozumiały sposób. W czasie, kiedy treści tekstowe wciąż są ważne, ale jednak już nie wystarczą, kampanie digitalowe wideo pozwalają na dotarcie do odbiorców ceniących bardziej nowatorskie podejście do treści. Jak skutecznie wykorzystać kanał wideo w kampaniach digital marketingowych?

 • Prezentuj case studies i historie sukcesu swoich klientów w formie wideo.
 • Publikuj filmy instruktażowe, recenzje i wideo produktowe, które dodasz na YouTube, a nawet na stronach produktowych.
 • Rozważ tworzenie relacji live, np. w mediach społecznościowych,, które mogą służyć do Q&A, pokazów produktów, wydarzeń branżowych czy kulis działalności firmy, tworząc poczucie bezpośredniego zaangażowania.

Dlaczego powinieneś wybrać wideo jako kanał digital? Ponieważ generuje:

 • Większe zaangażowanie, ponieważ filmy przyciągają uwagę i angażuje widzów lepiej niż tekst czy obrazy statyczne.
 • Zwiększony czas spędzony na stronie.
 • Lepszą przyswajalność informacji, co czyni wideo skutecznym narzędziem edukacyjnym i marketingowym.
 • Wzrost konwersji - wideo może skutecznie wpływać na decyzje zakupowe, prezentując korzyści produktu lub usługi w przystępny sposób.
 • Większy zasięg - treści wideo są chętnie udostępniane przez użytkowników, co może zwiększyć zasięg i widoczność marki.

 

7. Skuteczny kanał digital - e-mail marketing?

E-mail marketing jest kluczowym elementem strategii digital marketingu, wykorzystującym e-mail do promowania produktów lub usług, budowania relacji z klientami oraz angażowania odbiorców poprzez dostarczanie wartościowych treści. Charakteryzuje się bezpośrednią komunikacją z docelową grupą odbiorców i pozwala na precyzyjne targetowanie, personalizację treści oraz mierzenie wyników. Co wyróżnia kampanie digital marketingowe oparte o kanał e-mail i jak je realizować? 

Zalety e-mail marketingu jako kanału digital:

 • Dobry stosunek kosztów do efektów - e-mail marketing oferuje jedne z najlepszych ROI (zwrot z inwestycji) w digital marketingu.
 • Mierzalność - kampanie e-mailowe dają możliwość precyzyjnego śledzenia wskaźników, takich jak wskaźnik otwarć, kliknięć, konwersji i odbić, co pozwala na łatwą analizę efektywności.
 • Długoterminowe relacje - regularna, wartościowa komunikacja poprzez e-mail pomaga w budowaniu i utrzymaniu długoterminowych relacji z klientami.

Jakie rozwiązania wdrożyć, by realizować skuteczne newslettery w kanale digital?

 • Segmentacja i personalizacja - dzielenie listy odbiorców na segmenty w oparciu o ich preferencje, zachowania i dane demograficzne pozwala na tworzenie bardziej celowanych i spersonalizowanych komunikatów. Zobacz także, jak segmentować odbiorców w e-commerce.
 • Automatyzacja - używanie automatycznych kampanii e-mailowych, takich jak serie powitalne dla nowych subskrybentów, kampanie follow-up po zakupie czy kampanie urodzinowe, zwiększa efektywność i pozwala na utrzymywanie ciągłej komunikacji.
 • Testowanie A/B - przeprowadzanie testów A/B na elementach e-maili, takich jak temat wiadomości, CTA (call to action) czy layout, pozwala zrozumieć, co najlepiej rezonuje z odbiorcami i optymalizować przyszłe kampanie.
 • Tworzenie wartościowych treści - oferowanie ekskluzywnych treści, porad, przewodników czy studiów przypadków, które dostarczają wartości dla odbiorców, zwiększa zaangażowanie i buduje pozytywne relacje.
 • Mobilna optymalizacja - zapewnienie, że e-maile są czytelne i atrakcyjne na urządzeniach mobilnych, jest kluczowe, biorąc pod uwagę rosnące użytkowanie smartfonów i tabletów.

 

8. Jak budować kampanie digitalową za pomocą afiliacji?

Marketing afiliacyjny to strategia digital marketingu, która pozwala firmom współpracować z partnerami zewnętrznymi (zwanymi afiliantami) w celu promowania ich produktów lub usług w zamian za prowizję z realizowanych transakcji lub innych określonych działań. Afilianci mogą być blogerami, influencerami, właścicielami stron internetowych czy też użytkownikami mediów społecznościowych, którzy wykorzystują swoje platformy do polecania produktów lub usług swojej publiczności. Kluczowe zalety marketingu afiliacyjnego jako kanału digital to:

 • Płacisz za realne efekty sprzedażowe — reklamodawcy płacą tylko za wyniki, co czyni marketing afiliacyjny bardzo efektywnym kosztowo kanałem marketingowym.
 • Rozszerzony zasięg — afilianci, posiadając już zaangażowaną publiczność, mogą pomóc markom w dotarciu do nowych grup odbiorców.
 • Wzrost wiarygodności — produkty czy usługi rekomendowane przez zaufanych afiliantów mogą zyskać na wiarygodności w oczach potencjalnych klientów.
 • Wysoka skalowalność — programy afiliacyjne mogą być łatwo skalowalne, umożliwiając dodawanie nowych afiliantów i rozszerzanie zasięgu promocji.

Jak skutecznie wykorzystać marketing afiliacyjny w strategii marketingu digital?

 • Ważne jest, aby współpracować z afiliantami, którzy pasują do marki i jej wartości, oraz mają dostęp do docelowej grupy odbiorców.
 • Zarówno afilianci, jak i reklamodawcy powinni być transparentni wobec swojej publiczności co do natury współpracy afiliacyjnej.
 • Regularna analiza i optymalizacja ofert afiliacyjnych, w tym wysokości prowizji i warunków współpracy, mogą zwiększyć zaangażowanie.
 • Zapewnienie afiliantom odpowiednich narzędzi, materiałów promocyjnych oraz szkoleń może znacząco wpłynąć na efektywność ich działań.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

9. Jak podbić serca publiczność digital poprzez influencer marketing?

Influencer marketing to strategia digital marketingu, która polega na współpracy z osobami mającymi znaczący wpływ na potencjalnych klientów w mediach społecznościowych lub innych kanałach online, w celu promowania marki, produktów lub usług. Osoby te, znane jako influencerzy, wykorzystują swoją pozycję, by wpływać na decyzje zakupowe swoich obserwujących i generować sprzedaż dla Twojej marki. Jak w praktyce zainwestować w ten kanał digital, by przynosił realne efekty?

 • Klucz do sukcesu to autentyczność - wybieraj influencerów, którzy rzeczywiście używają lub mogliby używać Twoich produktów. Ich autentyczne rekomendacje są bardziej przekonujące.
 • Zróżnicowanie - nie ograniczaj się do influencerów z ogromnym zasięgiem. Tzw. micro-influencerzy (osoby z mniejszą, ale bardzo zaangażowaną publicznością) mogą być równie, a nawet bardziej efektywni.
 • Jasne wytyczne i wolność twórcza - zapewnij influencerom jasne wytyczne dotyczące oczekiwań, ale pozwól im na kreatywność w tworzeniu treści, aby była ona autentyczna i naturalna dla ich publiczności.

Zalety influencer marketingu jako kanału digital:

 • Budowanie zaangażowania - influencerzy często mają silną więź z ich obserwującymi, co pozwala na generowanie wysokiego zaangażowania w postaci komentarzy, polubień i udostępnień. Kampanie z influencerami mogą zatem znacząco zwiększyć interakcję z treściami marki.
 • Dotarcie do określonej grupy docelowej - dobrze dobrani influencerzy mogą pomóc marce w dotarciu do bardzo szczegółowo określonej grupy docelowej. Dzięki temu komunikacja marketingowa jest bardziej celowana i efektywna.
 • Zwiększenie wiarygodności i zaufania - rekomendacje produktów przez zaufanych influencerów mogą znacząco wpływać na percepcję marki i decyzje zakupowe obserwujących. Ludzie często ufają osobistym rekomendacjom bardziej niż tradycyjnym formom reklamy.
 • Optymalizacja kosztów - w porównaniu z innymi formami reklamy influencer marketing może oferować lepszy zwrot z inwestycji (ROI). Współpraca z micro-influencerami może być kosztowo efektywna, a jednocześnie generować znaczące rezultaty.
 • Wzbogacenie treści - współpraca z influencerami to również sposób na wzbogacenie contentu marki. Influencerzy mogą tworzyć unikalne, kreatywne i angażujące treści, które mogą być wykorzystane w różnych kanałach komunikacji marki.
 • Wzrost świadomości marki - influencer marketing pozwala na szybkie zwiększenie świadomości marki wśród szerokiego grona odbiorców. Jest to szczególnie ważne dla nowych lub mało znanych marek, które chcą zbudować swoją obecność w mediach społecznościowych.
 • Poprawa SEO i ruchu na stronie - linkowanie do Twojej strony internetowej przez influencerów może również pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie w wyszukiwarkach i zwiększyć ruch na stronie.
 • Wgląd w cenne informacje o użytkownikach - influencerzy, jako osoby bezpośrednio komunikujące się z grupą docelową, mogą dostarczać cenne wglądy i feedback na temat produktów lub usług marki, co może być wykorzystane do ich udoskonalenia.

 

Top 9 kanałów digital marketingu dla Twojej firmy w 2024. Podsumowanie

Zrozumienie i skuteczne wykorzystanie kanałów digital marketingu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów biznesowych w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym. Kanały, takie jak SEO, content marketing, influencer marketing i wideo marketing oferują firmy możliwość dotarcia do szerokiej, ale jednocześnie precyzyjnie zdefiniowanej grupy odbiorców. Efektywna strategia digital marketingu wymaga nie tylko bieżącej analizy trendów i adaptacji do zmieniających się preferencji konsumentów, ale również ciągłego monitorowania wyników i optymalizacji działań. Sukces w digital marketingu nie jest punktem docelowym, ale procesem ciągłej ewolucji i dostosowania do nowych wyzwań oraz możliwości, które niesie za sobą cyfrowy krajobraz.

Jakie kanały digital marketingu są najbardziej skuteczne w 2024 roku?
Down arrow

W 2024 roku największą skuteczność obserwujemy w kanałach takich jak SEO, content marketing, influencer marketing oraz wideo marketing, dzięki ich zdolności do budowania autentycznych relacji z odbiorcami.

Czy e-mail marketing nadal jest skuteczny?
Down arrow

Tak, e-mail marketing pozostaje jednym z najbardziej efektywnych narzędzi komunikacji i pozyskiwania leadów, oferując wysoki zwrot z inwestycji dzięki personalizacji i targetowaniu.

Jak mierzyć sukces w digital marketingu?
Down arrow

Sukces w digital marketingu można mierzyć za pomocą różnorodnych metryk, takich jak zaangażowanie, zasięg, ruch na stronie, konwersje, a także ROI. Wybór odpowiednich wskaźników zależy od konkretnych celów kampanii.


 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Top 9 kanałów digital marketingu dla Twojej firmy w 2024

Średnia ocen użytkowników4.88 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ