Co nowego w AI? Poznaj 9 trendów, które musisz wziąć pod uwagę w 2024!

Co nowego w AI Poznaj 9 trendow ktore musisz wziac pod uwage w 2024
Spis treści

• Ulepszona automatyzacja jako jeden z najnowszych trendów AI

• Analiza predykcyjna najnowszym trendem w AI

• Możliwości chatbotów, czyli co jest obecnie trendy w AI?

• Efektywniejsza analiza danych jednym z najnowszych trendów AI

• Unowocześnienie procesu zakupowego - to co jest obecnie trendy w AI

• Większa jakość generowanych obrazów - jeden z najnowszych trendów AI

• Wyższa jakość contentu, czyli co nowego w AI?

• Bardziej sformalizowana etyka AI jako jeden z najnowszych trendów AI

• Większa efektywność reklam dzięki możliwościom AI

• Podsumowanie

Sztuczna inteligencja (AI) rozwija się w błyskawicznym tempie. Wraz z nią pojawiają się nowe możliwości i wyzwania w marketingu online. Jeśli chcesz skutecznie rozwijać swój biznes, powinieneś wiedzieć, co jest obecnie trendy w AI. Odkryj, co pomoże Ci nadać świeżości Twojej strategii marketingowej oraz wyróżnić się na tle konkurencji!

Z artykułu dowiesz się:

 • jakie są trendy AI w zakresie automatyzacji,
 • jakie są najnowsze trendy w AI dotyczące efektywności analizy danych,
 • czy warto śledzić najnowsze trendy AI, które ułatwiają proces zakupowy,
 • co nowego w AI na temat korzystania z niej zgodnie z prawem i etyką,
 • co jest obecnie trendy w AI w obszarze reklam online.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

1. Ulepszona automatyzacja jako jeden z najnowszych trendów AI

Najnowsze trendy w dziedzinie sztucznej inteligencji w zakresie automatyzacji w marketingu są coraz bardziej zaawansowane. W 2023 roku 60% firm zadeklarowało, że zamierza zwiększyć budżet na automatyzację procesów (źródło: https://www.statista.com/topics/10768/marketing-automation). Te dane wskazują na potencjał i możliwości automatyzacji we wzmacnianiu efektywności strategii marketingowej. W 2024 roku algorytmy AI mogą podnieść jakość Twoich działań w różnych aspektach, m.in.:

Za pomocą zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego, systemy są w stanie m.in. przeanalizować ogromne ilości danych, by nauczyć się preferencji i przewidzieć zachowania klientów. Dzięki temu mogą w czasie rzeczywistym dostosowywać komunikaty marketingowe, aby zwiększyć zaangażowanie klienta na stronie i szanse na zyski.

Najczęstsze obszary, w których obecnie wykorzystuje się automatyzację w marketingu, to e-mail marketing - 63%, social media - 50% i płatne reklamy - 40% (źródło: https://backlinko.com/marketing-automation-stats). To pokazuje, że klienci oczekują precyzyjnie przygotowanych ofert, które są przydatne i wartościowe. Dlatego to, co jest obecnie trendy w AI, to wysoki stopień personalizacji przekazu. Im lepszy, tym większa szansa na konwersję, która może przełożyć się na satysfakcjonujące zyski. Dlatego warto m.in.:

 • obserwować potrzeby grupy docelowej,
 • planować kampanie uwzględniające indywidualne potrzeby klientów - dzięki temu możesz zwrócić ich uwagę i wzmocnić zaangażowanie,
 • korzystać z narzędzi do automatyzacji w marketingu, by zwiększać efektywność działań, np. możesz wykorzystać HubSpot Marketing Hub do zarządzania e-mailami, generowania leadów.

Sprawdź też:

 

2. Analiza predykcyjna najnowszym trendem w AI

Kolejnym z najnowszych trendów w AI na 2024 roku jest dokładniejsza analiza predykcyjna. To proces wykorzystania danych historycznych, statystyk i technik uczenia maszynowego do oszacowania prawdopodobieństwa osiągnięcia przyszłych wyników. Oznacza to, że narzędzia AI weryfikują dotychczasowe dane i wzorce, aby stworzyć modele, na podstawie których mogą przewidywać, co może się zdarzyć w przyszłości. Analityka predykcyjna obejmuje m.in.:

 • gromadzenie i przygotowanie danych z różnych źródeł,
 • tworzenie nowych zmiennych (funkcji) z istniejących danych, które mogą lepiej reprezentować problem dla modeli predykcyjnych.
 • analizowanie danych w celu identyfikacji wzorców i trendów, które mogą być przydatne w modelowaniu predykcyjnym.
 • dostosowanie konkretnej techniki modelowania statystycznego lub uczenia maszynowego do danego problemu,
 • systematyczne uczenie modelu na podstawie danych historycznych, aby mógł dokonywać przewidywań i testowanie nowych danych.

Jak te najnowsze trendy w dziedzinie sztucznej inteligencji mogą wpłynąć na Twój biznes? Wykorzystując dane i możliwości zaawansowanych algorytmów, będziesz mógł zwiększać ogólną efektywność i jakość swoich działań. To z kolei może prowadzić do lepszego zaangażowania klientów i zwiększenia zwrotu z inwestycji (ROI). Analityka predykcyjna pozwoli Ci m.in. poprawić jakość:

 • analizy danych - to pomaga w precyzyjnym dostosowywaniu strategii marketingowych do potrzeb i zachowań odbiorców,
 • analizy grupy docelowej - algorytmy analizują zachowania klientów w czasie rzeczywistym; potrafią zidentyfikować zachowania klientów oraz umiejętnie reagować na zmiany wzorców zachowań; dzięki temu pomagają Ci w procesie segmentacji odbiorców; to umożliwia przygotowywanie bardziej spersonalizowanego i spójnego przekazu,
 • strategii SEO - AI w SEO zajmuje się m.in. badaniem poprzednich trendów, zachowań użytkowników i ruchu na stronie, aby prognozować przyszłe zmiany w bezpłatnych wynikach wyszukiwania; może pomóc Ci m.in. w analizie słów kluczowych lub w przewidywaniu zmian w algorytmach Google; to z kolei może wpłynąć na optymalizację SEO i utrzymaniu wysokich pozycji w SERP,
 • optymalizacji budżetu - najnowsze trendy w analityce AI pozwalają na lepsze zarządzanie pieniędzmi poprzez prognozowanie wyników i dynamiczne inwestowanie; to zwiększa ROI i umożliwia elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb rynku; dzięki temu nie przepalisz budżetu na nieefektywne działania.

Pamiętaj, że narzędzia AI uczą się na podstawie danych. Dlatego, jeśli chcesz wdrożyć najnowsze trendy w AI w swojej strategii biznesowej, powinieneś dostarczyć algorytmom wysokiej jakości dane o klientach. To pomoże Ci budować nowoczesną i silną strategię biznesową.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

3. Możliwości chatbotów, czyli co jest obecnie trendy w AI?

Co nowego w AI na 2024 rok? Jednym z trendów jest zwiększenie wydajności chatbotów. Ich rozwój w ostatnich latach znacząco przyspieszył, a zastosowanie wirtualnych asystentów jest coraz szersze i bardziej zaawansowane technologicznie. Ich funkcje systematycznie się rozwijają, poprawiając efektywność Twoich działań marketingowych. Dzięki postępom w sztucznej inteligencji współczesne chatboty mogą odpowiadać na bardziej złożone i szczegółowe pytania klientów dotyczące oferowanych produktów i usług.

Chatboty usprawniają komunikację z klientami, przyspieszają obsługę zapytań, a także znacząco podnoszą jakość doświadczeń użytkowników (UX). To ma ogromne znaczenie w budowaniu lojalności klienta i utrzymywaniu jego zainteresowania. Jak pokazują badania aż 73% użytkowników, oczekuje, że na stronie internetowej będzie chatbot umożliwiający wygodną interakcję (źródło: https://masterofcode.com/blog/chatbot-statistics). Dlatego, jeśli chcesz wzmocnić swoją strategię marketingową i przyciągnąć wartościowy ruch na stronie, wprowadź te najnowsze trendy AI w swojej firmie. Dzięki temu będziesz mógł m.in.

 • zwiększyć zaangażowanie klientów - chatboty zapewniają szybką i efektywną interakcję, która podnosi poziom satysfakcji klientów; to może pomóc w utrzymaniu użytkowników na stronie oraz zbudować pozytywny wizerunek marki,
 • zoptymalizować koszty - 35% klientów korzysta z chatbota w sprawach reklamacji lub szczegółowych informacji o zamówieniu (źródło: https://masterofcode.com/blog/chatbot-statistics); dlatego automatyzacja procesów obsługi klienta zredukuje potrzebę angażowania Twoich pracowników w rozwiązywaniu prostych problemów, np. informacji o statusie zamówienia, kosztach dostawy; dzięki temu Twoi pracownicy będą mogli pomóc Ci zwiększać efektywność Twojej firmy w bardziej angażujących obszarach,
 • spersonalizować przekaz - to, co jest obecnie trendy w AI i marketingu, to m.in. dbanie o komfort użytkowników; dzięki chatbotom możesz dostarczać klientom spersonalizowanych treści, ofert, komunikacji itp. by zachęcać ich do interakcji ze stroną; to może wzmocnić ich zaangażowanie i chęć konwersji,
 • usprawnić obsługę klienta - chatboty mogą m.in. przygotować Ci aktualną listę najczęściej zadawanych pytań (FAQ), szybko rozwiązywać problemy użytkowników i przekazywać skomplikowane zapytania do odpowiednich pracowników, przygotować zestaw zindywidualizowanych powitań i pożegnań; dzięki temu zadbasz o nowoczesną i proaktywną obsługę klienta; to może zwiększyć poziom satysfakcji klienta oraz wzmocnić jego lojalność wobec marki,
 • wzmocnić skuteczność pozyskania leadów - chatbot może np. rekomendować produkty na podstawie historii zakupów i preferencji użytkowników, udzielając spersonalizowanych porad kosmetycznych; dzięki temu będziesz mógł dotrzeć do klientów rzeczywiście zainteresowanych ofertą i zwiększysz prawdopodobieństwo zakupów,
 • zarządzać rezerwacjami i zamówieniami - warto sprawdzać co nowego w AI zakresie rozwoju chatbotów, by zwiększać wydajność procesu zakupowego; przy pomocy wirtualnego asystenta będziesz mógł w nowoczesny sposób przyjmować i zarządzać rezerwacjami i zamówieniami; to szczególnie istotne, jeśli działasz m.in. w branży hotelarskiej, restauracyjnej czy lotniczej; oferując klientom łatwy dostęp do usług, może poprawić ich wrażenia z interakcji z marką i zachęcić do ponownych odwiedzin.

Chatbot na stronie sklepu internetowego

 

4. Efektywniejsza analiza danych jednym z najnowszych trendów AI

Zastanawiasz się, jakie są trendy AI na 2024 rok? Jednym z nich jest wzmocnienie efektywności analizy danych. Prowadząc biznes online, weryfikowanie informacji o klientach i skuteczności działań marketingowych może być czasochłonne. Te możliwości AI są szczególnie ważne dla małych firm, które dopiero rozkręcają swoją strategię. Rozwój sztucznej inteligencji spowodował, że na rynku pojawia się coraz więcej narzędzi, które usprawniają proces analityczny. Dzięki nim możesz m.in.:

 • lepiej poznać swoich klientów - dowiesz się, czego oczekują i poszukują; znajdziesz inspiracje do tworzenia treści; poznasz ich potrzeby, by przygotować skuteczniejsze opisy produktów z ChatGPT,
 • przyspieszysz proces analizy danych, np. słów kluczowych - dzięki temu zadbasz o jego aktualność i zwiększysz efektywność procesu; to wpływa na świeżość i skuteczność Twojej strategii content marketingu; zaoszczędzisz również czas, co jest ważne zwłaszcza dla małych firm,
 • ocenisz narzędzia marketingowe - narzędzia AI, np. ChatGPT, mogą opisać funkcje innych narzędzi lub je porównać; dzięki temu zdecydujesz, czy warto je wykorzystać w firmie

Najnowsze trendy AI wskazują na dalszy rozwój możliwości narzędzi AI oraz zwiększenie ich dostępności na rynku. To wpłynie na poprawę wydajności procesu weryfikacji danych oraz może przynieść praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju firm. Jeśli chcesz świadomie podążać za najnowszymi trendami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pamiętaj, by uwzględniać potrzeby klientów i specyfikę biznesu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Dostosowuj je do profilu działalności, by zachować wiarygodność marki i spójność przekazu. Dbaj o jakość - sprawdzaj poprawność treści generowanych przez AI. Choć narzędzia AI mogą usprawnić Twoją pracę, wymagają ludzkiej weryfikacji (stylistycznej, ortograficznej itp.). To ważne, jeśli chcesz wzmocnić swoją pozycję online i zależy Ci na pozytywnym wizerunku marki.

Tematy na artykuły blogowe wygenerowane przez ChatGPT

 

5. Unowocześnienie procesu zakupowego - to co jest obecnie trendy w AI

Najnowsze trendy w AI koncentrują się na systematycznym unowocześnianiu procesu zakupowego i unikalnym projektowaniu doświadczeń użytkowników. Ten trend możesz zrealizować dzięki możliwościom wirtualnej rzeczywistości (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (AR). To ma szczególnie znaczenie w branży e-commerce, w której powinieneś zapewniać klientom wysoki poziom komfortu. Klienci lubią i doceniają nietuzinkowe sposoby przeglądania oferty, np. wirtualne pokazy mody, tworzenie trójwymiarowych projektów pomieszczeń. Potwierdzają to badania, zgodnie z którymi 8 na 10 konsumentów, którzy mieli doświadczenia z VR, określa je jako „bardzo pozytywne” lub „raczej pozytywne” (źródło: https://www.g2.com/articles/virtual-reality-statistics). To wskazuje na ogromny potencjał nowoczesnych technologii w handlu elektronicznym, które są elementem najnowszych trendów w AI na 2024 rok.

Dzięki sztucznej inteligencji doświadczenia zakupowe stają się bardziej wciągające, spersonalizowane i interaktywne. To otwiera dla Ciebie nowe możliwości, w kreatywny i nowatorski sposób:

 • zainteresować klientów,
 • wygenerować wartościowy ruch na stronie,
 • wyróżnić się na tle konkurencji,
 • zwiększyć sprzedaż.

W jaki sposób możesz wdrożyć najnowsze trendy w dziedzinie sztucznej inteligencji za pomocą rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnej rzeczywistości? Warto wprowadzić m.in. wirtualne:

 • przymierzalnie - funkcja korzysta z generatywnej sztucznej inteligencji, aby użytkownicy mogli zobaczyć, jak odzież będzie wyglądać na modelach; AI udostępnia szeroki zakres rozmiarów (od XXS do 4XL), różne odcienie skóry, kształty ciała, pochodzenie etniczne i typy włosów; to nowatorskie podejście nie tylko może podkręcić zaangażowanie klienta, ale również sprzyja większej inkluzywności zakupów,
 • prezentacje pomieszczeń - to pozwala na oglądanie i urządzanie pomieszczeń w zaciszu domowym; dzięki temu klient w komfortowych warunkach może samodzielnie urządzić wybraną przestrzeń i ocenić przed zakupem, czy spełnia jego oczekiwania oraz pasują do wnętrza,
 • wydarzenia i targi - to jeden z najnowszych trendów AI, dzięki któremu możesz zaprezentować swoje produkty w czasie rzeczywistym, a klienci mogą je odwiedzać z dowolnego miejsca na świecie; to może zwiększyć ich poziom satysfakcji; komfortowe warunki zakupów mogą wpłynąć na ich decyzje zakupowe i zachęcić ich do konwersji,
 • pokazy produktów - dzięki temu będziesz mógł zaprezentować klientom szczegóły i funkcje produktów (skomplikowanych maszyn, oprogramowania itp.), które mogą być trudne do przekazania przez tradycyjne zdjęcia lub opisy; to pozwala na bardziej interaktywne i edukacyjne prezentacje produktu; poprawiasz komfort klientów i sprawiasz, że przyswojenie szczegółowych funkcji produktu staje się łatwiejsze; to może zachęcić ich do zakupu.

Chcąc wprowadzić najnowsze trendy AI do swojej strategii marketingowej, powinieneś m.in. określić swoje cele biznesowe, wybrać technologię dopasowaną do specyfiki Twojej branży oraz przeanalizować swoje możliwości finansowe. Adaptacja technologii wymaga zaangażowania i pieniędzy. Jednak warto uwzględnić je w swoim biznesplanie, ponieważ może zapewnić Twoim klientom nietuzinkowe wrażenia, i zwiększyć szanse na zyski.

Przeczytaj też:

Wirtualne projektowanie pomieszczeń w sklepie IKEA

 

6. Większa jakość generowanych obrazów - jeden z najnowszych trendów AI

Generowanie obrazów przez AI to jeden z najszybciej rozwijających się i najnowszych trendów w dziedzinie sztucznej inteligencji. W ostatnich latach generatory AI zrewolucjonizowały podejście do tworzenia treści wizualnych. Ich zaawansowane algorytmy potrafią wygenerować wysokiej jakości, realistyczne obrazy i grafiki na podstawie promptów lub istniejących obrazów.

Istotnym trendem jest personalizacja tych narzędzi. Dzięki temu użytkownicy będą mogli tworzyć unikalne obrazy, dopasowane do ich specyficznych potrzeb czy preferencji estetycznych. To, co jest obecnie trendy w AI w zakresie tworzenia treści wizualnych, to wykorzystywanie narzędzi AI do automatyzacji i usprawnienia procesów projektowania w wielu branżach, m.in. modowej, gier wideo, reklamowej. Rozwój technologii otwiera nowe możliwości w marketingu. Możesz podkreślić unikalność swojej marki i zainteresować nią swoich klientów w nowoczesny sposób. Powiew świeżości może zachęcić ich do poznania Twojej oferty oraz pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Grafika przedstawiająca meble ogrodowe, wygenerowana przez DALL-E

 

7. Wyższa jakość contentu, czyli co nowego w AI?

Jakie są najnowsze trendy w AI dotyczące content marketingu? Coraz większy nacisk kładzie się na personalizację i visual content (infografiki, obrazy, wideo itp.). Nowe modele uczenia maszynowego, m.in. bazujące na technologii transformer, umożliwiają tworzenie bardziej złożonych, spójnych i wartościowych tekstów. Statystyki pokazują, że w 2024 roku 67% firm zauważyło poprawę jakości treści dzięki sztucznej inteligencji, a 68% firm osiągnęło wyższy ROI w content marketingu! (źródło: https://www.semrush.com/news/288870-new-report-reveals-the-top-ai-content-and-seo-trends-for-2024/). To wskazuje, że narzędzia AI stają się coraz ważniejszym elementem strategii content marketingu. Dlatego warto wiedzieć, jakie są trendy AI na 2024 rok, by systematycznie zwiększać skuteczność swojej strategii. Obecnie sztuczna inteligencja dąży m.in. do:

 • koncertowania się na potrzebach klientów, by tworzyć spersonalizowane i unikalne treści; taki content może zwrócić uwagę właściwej grupy docelowej, rzeczywiście zainteresowanej Twoją ofertą oraz wzmocnić ich zaangażowanie,
 • zapewnienia wyjątkowych doświadczeń - AI może szybko wygenerować treści, które mogą poprawić UX użytkowników; pamiętaj jednak, aby weryfikować content AI z wytycznymi Google; dzięki temu zadbasz o wrażenia klientów, pozytywny wizerunek firmy oraz swoją pozycję w Google,
 • generowania wysokiej jakości ruchu na stronie - dzięki jej zdolnościom do szybkiego generowanie treści, możesz znacznie podnieść efektywność swoich działań oraz poprawić swoją widoczność w Google; pamiętaj jednak, by regularnie nadzorować jakość contentu,
 • wspierania w szukaniu pomysłów na treści - to pozwala m.in. zaoszczędzić czas i pieniądze, zwiększyć zasięg źródeł do tworzenia treści; w ten sposób będziesz mógł tworzyć aktualny i zróżnicowany content, który zachwyci Twoich klientów.

To, co jest obecnie trendy w AI to także wzbogacanie treści o elementy wizualne. Wynika to z rozwoju technologii sztucznej inteligencji oraz zmieniających się preferencji i zachowań klientów. Visual content wpływa m.in. na:

 • przyspieszenie przetwarzania informacji - ludzie chętniej i szybciej przetwarzają obrazy niż sam tekst, przetwarza obrazy znacznie szybciej niż tekst; wizualizacje pozwalają na natychmiastowe przekazanie informacji i emocji,
 • zwiększenie zaangażowania - wideo, infografiki itp. mają wyższe wskaźniki zaangażowania i mogą być częściej udostępniane w social mediach; to może pomóc Ci zwiększyć zasięg i rozpoznawalność marki,
 • poprawę jakości komunikacji z klientem - obrazy mogą pomóc wyjaśnić złożone informacje i sprawić, że będą bardziej przystępne; w ten sposób możesz zbudować zaufanie klienta oraz poprawić wizerunek marki.

Warto, żebyś przeczytał też:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

8. Bardziej sformalizowana etyka AI jako jeden z najnowszych trendów AI

Bardzo ważnym aspektem sztucznej inteligencji jest korzystanie z niej zgodnie z prawem i etyką. Rosnące potrzeby odpowiedzialnego rozwijania i wdrażania technologii AI są niezbędne do budowania zaufania społecznego. Najnowsze trendy w AI w tym zakresie skupiają się na kilku istotnych obszarach:

 • transparentności i odpowiedzialności - obecnie rośnie nacisk na rozwój systemów AI, których działanie jest przejrzyste; oznacza to, że algorytmy AI muszą być zaprojektowane tak, aby użytkownicy mogli zrozumieć, na jakiej podstawie podejmują decyzje; trwają prace nad rozwojem tzw. explainable AI (XAI), czyli system AI, który może wyjaśnić swoje procesy decyzyjne w zrozumiały sposób,
 • ochronie prywatności - w miarę zwiększania intensywności analizy danych przez AI, coraz większego znaczenia nabiera zapewnienie danych klientów; ogólne przepisy regulujące bezpieczeństwo danych w Europie (GDPR) przewidują wysokie standardy i wymogi dotyczące zbierania, przechowywania i przetwarzania danych osobowych; dlatego chcąc podążać za najnowszymi trendami w AI, powinieneś na bieżąco śledzić wymogi prawne i przestrzegać ich w swojej strategii biznesowej, aby zminimalizować ryzyko naruszenia prywatności klientów,
 • zasadach etycznych w AI - rozwój AI musi być zgodny z zasadami sprawiedliwości, równości i inkluzji; to oznacza projektowanie systemów, które są sprawiedliwe dla wszystkich użytkowników, bez względu na płeć, rasę czy pochodzenie,
 • audytu i certyfikacji AI - obserwuje się wzrost znaczenia niezależnych audytów i certyfikacji systemów AI; to ma zapewnić, że są one bezpieczne, niezawodne i zgodne z obowiązującymi przepisami; audyty będą mogły obejmować ocenę algorytmów m.in. pod kątem obecności stronniczości i zgodności z etyką.

9. Większa efektywność reklam dzięki możliwościom AI

Ciekawym obszarem, w którym warto wykorzystać AI są reklamy PPC, np. Google Ads, TikTok Ads, Facebook Ads. Algorytmy sztucznej inteligenci pozwalają na analizowanie obszernych zbiorów danych dotyczących klientów. To ułatwia optymalizację kampanii i zwiększenie jej efektywności. Co jest obecnie trendy w AI w reklamie online?

 • Precyzyjne targetowanie odbiorców - dzięki zaawansowanym algorytmom AI, reklamy PPC mogą być wyświetlane użytkownikom na podstawie ich wcześniejszych zachowań, zainteresowań, lokalizacji i innych danych demograficznych; możesz zwrócić uwagę klientów zainteresowanych ofertą i zwiększyć świadomość marki.
 • Optymalizacja kampanii w czasie rzeczywistym - AI pozwala na bieżącą analizę wyników kampanii PPC i dostosowywanie ich parametrów w celu maksymalizacji efektywności. Przykładowo, jeśli reklamy są szczególnie skuteczne w określonych porach lub dniach tygodnia, AI może zautomatyzować i skoncentrować wysiłki reklamowe na tych okresach.
 • Zwiększanie personalizacji reklam - AI umożliwia tworzenie bardziej spersonalizowanych reklam, które przemawiają do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. To może zwiększyć zaangażowanie i identyfikację z marką, oraz zachęcić do konwersji.
 • Wykorzystanie predykcyjnych analiz do planowania kampanii - algorytmy AI mogą przewidywać przyszłe trendy i zachowania konsumentów. To pozwala na planowanie bardziej efektywnych kampanii PPC.

Sprawdź też:

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

Co nowego w AI? Poznaj 9 trendów, które musisz wziąć pod uwagę w 2024! Podsumowanie

Najnowsze trendy w AI koncentrują się na zapewnianiu coraz lepszych wrażeń użytkowników. Algorytmy AI udoskonalają procesy analizy danych, by dostarczać klientom spersonalizowany i unikalny content. Pomagają zwiększać zaangażowanie klientów dzięki wyjątkowym obrazom oraz sposobom prezentacji oferty. Możesz wykorzystać najnowsze trendy AI, by optymalizować kampanie reklamowe i maksymalizować swoje zyski. Pamiętaj, by korzystać ze sztucznej inteligencji zgodnie z prawem i etyką. Dzięki temu zbudujesz obraz wiarygodnego profesjonalisty w branży oraz wzbudzisz zaufanie klientów.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Jakie są główne trendy AI na 2024 rok?
Down arrow

W 2024 roku obserwujemy kilka kluczowych trendów w dziedzinie sztucznej inteligencji, które obejmują rozwój autonomicznych systemów, zastosowanie AI w personalizacji doświadczeń użytkowników oraz postępy w AI etycznej, koncentrującej się na przejrzystości i odpowiedzialności.

Jakie są najnowsze trendy w etycznej AI w 2024 roku?
Down arrow

Szczególną uwagę w dziedzinie sztucznej inteligencji poświęca się zagadnieniom transparentności algorytmów, równości w dostępie do technologii oraz zapewnieniu prywatności danych. Równocześnie, rośnie znaczenie tworzenia inkluzywnej sztucznej inteligencji, która nie tylko unika uprzedzeń, ale także aktywnie przyczynia się do eliminacji istniejących dyskryminacji w danych i modelach. Trendy te podkreślają konieczność rozwijania technologii w sposób odpowiedzialny i z uwzględnieniem szerokiego spektrum wpływu społecznego.

Jakie są najnowsze trendy w AI dotyczące contentu i SEO w 2024 roku?
Down arrow

W 2024 roku AI znacząco wpłynie na obszar content marketingu i SEO poprzez automatyzację procesów tworzenia treści, które są zarówno zoptymalizowane dla wyszukiwarek, jak i dostosowane do preferencji użytkowników. Nowe technologie AI umożliwiają generowanie wysokiej jakości, angażującego contentu, który jest jednocześnie zoptymalizowany pod kątem kluczowych słów i fraz SEO. Dodatkowo AI pomaga w analizie zachowań użytkowników i predykcji trendów, co pozwala na bardziej efektywne strategie contentowe. Trendy te zmieniają sposób, w jaki marki komunikują się z odbiorcami, czyniąc procesy bardziej dynamicznymi i skutecznymi.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co nowego w AI? Poznaj 9 trendów, które musisz wziąć pod uwagę w 2024!
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ