Co to są Presell Pages?

presell pages

Konkurencja o uwagę użytkownika jest coraz większa, a skuteczne strategie marketingowe są kluczem do przewagi. Jednym z narzędzi, które zyskują na znaczeniu w tym kontekście, są Presell Pages. Czym są, jak działają i w jaki sposób można je wykorzystać w praktyce?


Presell Pages - definicja

Presell Pages to specjalnie zaprojektowane strony internetowe, mające na celu przygotowanie użytkownika do podjęcia określonej akcji, takiej jak zakup produktu czy usługi. Zazwyczaj są one umieszczane na stronach trzecich, w celu zwiększenia autorytetu i wiarygodności prezentowanej oferty. W przeciwieństwie do typowych stron sprzedażowych, Presell Pages skupiają się na dostarczeniu wartościowej treści i informacji, które mogą pomóc potencjalnemu klientowi w podjęciu świadomej decyzji.


Wykorzystanie Presell Pages

Presell Pages są wykorzystywane w różnych dziedzinach marketingu. Można je stosować zarówno w kampaniach reklamowych, jak i w ramach strategii content marketingu. Są one szczególnie popularne w kontekście kampanii SEO, gdzie dodatkowa, wartościowa treść może znacząco wpłynąć na ranking strony. Wprowadzenie Presell Pages do strategii marketingowej może zwiększyć konwersję i efektywność kampanii, poprzez budowanie relacji i zaufania z potencjalnym klientem.


Kampanie SEO

W kontekście SEO, Presell Pages często służą jako "mosty" między wartościowym, autorytatywnym kontentem na stronie trzeciej a stroną docelową. Dzięki temu, mogą znacząco wpłynąć na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania.


Kampanie PPC

W przypadku kampanii PPC (Pay-Per-Click), Presell Pages mogą być używane jako landing pages, na które użytkownicy są przekierowywani po kliknięciu w reklamę. W tym kontekście, istotne jest zapewnienie spójności i ciągłości między treścią reklamy a treścią na Presell Page.


Elementy Skutecznej Presell Page

Skuteczna Presell Page nie jest dziełem przypadku. Istnieje kilka elementów, które należy uwzględnić przy jej projektowaniu:

 • Treść - treść na Presell Page powinna być wartościowa i dopasowana do potrzeb docelowej grupy odbiorców. Powinna ona również być zgodna z tematem i tonem strony, na której jest umieszczona.
 • Wygląd i UX - projekt strony, w tym jej wygląd i interfejs użytkownika (UX), powinny być zorganizowane w taki sposób, aby ułatwić odbiorcę w podjęciu decyzji. To obejmuje takie elementy jak wyraźne przyciski akcji (CTA), łatwa nawigacja, czy intuicyjny układ strony.
 • Optymalizacja na urządzenia mobilne - dobie wszechobecnych smartfonów, nie można zapominać o optymalizacji Presell Pages pod kątem urządzeń mobilnych. Strona powinna być responsywna i łatwa w nawigacji na różnych ekranach.


Rodzaje Presell Pages

Istnieje kilka rodzajów Presell Pages, które różnią się w zależności od celu i kontekstu ich używania. Mogą to być na przykład:


Strony informacyjne

Są to strony, które dostarczają użytkownikowi szczegółowych informacji na temat produktu lub usługi. Mogą zawierać opisy, recenzje, badania czy statystyki.


Strony edukacyjne

Tego typu Presell Pages koncentrują się na edukacji potencjalnego klienta. Mogą one zawierać poradniki, tutoriale czy artykuły eksperckie, mające na celu odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości użytkownika.


Strony z case study

Prezentują one sukcesy i wyniki, jakie osiągnęły inne firmy lub jednostki, korzystając z danego produktu czy usługi. Służą jako dowód społeczny i zwiększają wiarygodność oferty.


Krok po Kroku: Tworzenie Presell Pages

Tworzenie Presell Page to proces, który można podzielić na kilka etapów:

 1. Badanie rynku i identyfikacja grupy docelowej - przed stworzeniem Presell Page, ważne jest zrozumienie, komu ona ma służyć i jakie są potrzeby potencjalnych klientów.
 2. Wybór platformy i narzędzi - decyzja, czy strona ma być częścią istniejącej witryny, czy może być stworzona na zewnętrznej platformie.
  Opracowanie treści i wyglądu - stworzenie planu i mapy treści, a następnie opracowanie designu i treści.
 3. Implementacja i testowanie - po stworzeniu strony, ważne jest jej przetestowanie pod kątem użyteczności i efektywności. Można to zrobić przez A/B testing, analizę danych z narzędzi analitycznych, czy poprzez zbieranie opinii i feedbacku od użytkowników.


Integracja z innymi elementami kampanii marketingowej

Presell Pages, choć stanowią odrębny element strategii marketingowej, doskonale wpisują się w ogólną strategię promocji. Oto, jak można je skutecznie zintegrować z innymi narzędziami i kanałami marketingowymi:

 • Linki z Treści: Warto umieścić linki do Presell Pages w treściach na stronie internetowej, blogu firmowym czy artykułach. To umożliwi przeniesienie odwiedzających na stronę, gdzie można bardziej szczegółowo przekonać ich do oferowanego produktu lub usługi.
 • Reklama na mediach społecznościowych: Wykorzystaj potencjał mediów społecznościowych do promocji Presell Pages. Publikacje na Facebooku, Instagramie czy LinkedIn mogą zawierać odnośniki do tych stron, co zwiększy ich zasięg.
 • Kampanie email marketingowe: W treściach newsletterów lub kampaniach email warto umieszczać linki do Presell Pages. Jest to doskonały sposób na dotarcie do obecnych klientów i zachęcenie ich do dalszej interakcji z marką.
 • Kampanie PPC: Jeśli prowadzisz kampanie płatnej reklamy, to Presell Pages mogą być doskonałym narzędziem wsparcia. Poprzez dopasowanie treści na stronie do słów kluczowych kampanii, zwiększysz szansę na konwersję.
 • Edukacja Poprzez Blogowanie: Twórz treści na blogu, które edukują odwiedzających i przygotowują ich do dalszej konwersji na Presell Pages. Blog może pełnić rolę wstępu do bardziej szczegółowej prezentacji na tych stronach.
 • Retargeting: Wykorzystaj retargeting, aby docierać do osób, które odwiedziły Twoją stronę, ale nie dokonały zakupu. W reklamach retargetingowych prowadź do Presell Pages, gdzie można jeszcze raz przekonać klientów do konwersji.


Podsumowanie

Presell Pages to potężne narzędzie w arsenale marketera, które, jeśli dobrze wykorzystane, może znacząco zwiększyć efektywność kampanii marketingowych. Osiągniecie tego wymaga jednak zrozumienia ich natury, celów i skutecznego wdrożenia w praktyce. Obydwa te aspekty zostały omówione w tym artykule, który mam nadzieję, dostarczył czytelnikowi wartościowych wskazówek i informacji.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to są Presell Pages?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ